BUITENLAND. Onschuld zegepraalt Brusselschs Briefwisseling Een bazoek aan de stedelijke Tentoonstelling Laffg doodsla?} te Loksrsn. NIEUWSBERICHTEN. Spiegelfaöriek A. L. MEYVAEET Samson Kina geeftSM 6n "Wij ontvangen uit Brussel don volgenden brief. Brussel, 5 Augustus 1911. Hoe wel het kartel nog niet officieel geslo ten is, komen de katholieken van hunnen kant een verhond l.e sluiten met de onafhan kelijke!], handelaars, demokraten en veree- nigde werklieden, om gezamenlijk een volle dige anlikartellistische lijst van 16 kandi daten voor te stellen. De strijd zal rollen over do gemeentebelangen en zulk een lijst ver meerdert groolelijks de kans van een schoo ien bijval. En nu allen aan 't werk om aan de kiezers de linancieële doenwijze bekend te maken, waarover de stadsmannen liefst diet stilzwijgen bewaren. Het college heeft het crediet van de stad Brussel vernie tigd, de obligatien zijn gezakt lol SO fr. Waar zullen wij komen met een radikaal-sociali- Slisch bestuur? Een feestkomiteit gaat eene prachtige Ilerfslweek inrichten, er zal op 16 Octo ber een monstercarnavalsloet, met 50,000 fr. prijzen en premicn ingericht worden, op 3 October in den theater de la Monnaie eene Duilsche groote Gala-verlooning, oj) 5 Octo ber in het Palais de Glacé Galaavond feest; op 7 October inde Monnaie groote vertooning. Die feeslweek zal wedijveren met soortgelijke weekfeesten in den vreemde. Do warmto heeft al de Brusseleérs de wijk naar den huilen of naar de zee doen nemen. Oostende, Blankenberghe en andere zeeste den zijn er het best mee. Ik zelf ben voor 2 dagen met do Jacht Albert 1° naar Brugge en Zeebrugge geweest. Da'arr.a ben ik naar Ilevst gewandeld langs het strand, 's Na middags per tram naar Oostende en Blan kenberghe. Ik ontmoette er overal talrijke vrienden en vele volksvertegenwoordigers en senators. Onderfusschen, heeft men verleden week hard kunnen welken in den Senaat door de schuld van de obstructie der linkerzij in de Kamer. M. de Broqueville heeft meesterlijk zijne hegrooting verdedigd. Iedereen ge tuigde het: Minister do Broqueville heeft zich veropenbaard als staatsman. Maandag 8 dagen hield de gemeenteraad eene zitting van 5 minuten. Hel was te warm. Gezel Furnemont was voor die 5 minuten uit Wenduyne gekomen, waar hij met zijne vrouw prachtige eigendommen bezit. De kartelbetooging zal veel minder zijn dan werd aangekondigd. Brussel laat ze kalm. Alleen de herbergiers, beenhouwers en sommige winkeliers hopen een sclioonen stuiver te winnen. Vele bêtoogers-komen on- dertusschen meö niet om de betöbging zelf, maar om een reisje naar Brussel te doen, zeer goedkoop en zelfs kosteloos. Wij, zullen de rekening maken van 't getal beloogers en er dan terug over spreken. PORTUGAL. Opstand te Lissabon Vrijdag zijn de ministers en de leden van 't Parlement uitgejouwd door de socialisten, toen zij uit bet Parlement kwamen. Machado wilde liet volk tot bedaren brengen, doch hij werd uitgefloten. Zaterdag werden er uit Spanje 50 Portu- geezen die in krijgstenue waren,over de grens gedreven. De censure werkt heel streng en de telegrammen worden ofwel erg verminkt, ofwel geheel ingehouden. Zoo komt liet dat er zoo weinig nieuws kan worden gegeven. 54e Vervolg. Zoo spoedig reeds riep Roza verschrikt uit. Philip zegde het. Mevrouw is in zulke zaken zoo terughoudend zij heeft mij nog niets verteld, zegde Johanna. Ik denk dat het wel langer duren zal, want hoe is hét moge- tlijk dat mevrouw in zulk eenen korten tijd een behoorlijk huwelijksuitzet gereed maakt Maar Piron zegde, dat zijn heer het hem me degedeeld had en dan moet het wel waar zijn. Wanneer mevrouw trouwt, zal zij u wel bij zich houden omdat zij zooveel van u houdt. Ik kan bij haar niet blijven als zij her trouwt, bemerkte Roza haastig. Indien mevrouw in 't huwelijk treed, zal ik ook trouwen, mejuffer. Philip Piron beeft mij sedert twintig jaar lief gehad, van den tijd af, dat hij nog kamerdienaar was bij den vermoorden markies. Vroeger mocht ik hem niet lijden, omdat hij zoo onstandvastig en zulk eon verkwister was maar hij heel't een vermogen geërfd en zal in Frankrijk een buitengoed koopen en zich daar als rentenier neerzetten. Hij blijft slechts uit trouw bij den markies van Charlemont, totdat deze trouwt. Is Philip werkelijk rijk vroeg Roza,ter wijl zy weer aan het Charlemontsche familie drama dacht. Misschien bedriegt hij u. Dat dacht ik ook, rnejuffer, en ik ver langde daarom zijn bankbook te zien. Hij bracht het nnj en ik zag, dat hij werkelijk veel geld bezitin Engeland heelt hij nog meer, «ooals hfj mij op zyn woord verzekerde, liet s zonderling, dat zijn oude oom zooveel geld HAITI. Volop anarchie De ex-president Simon is nu zooals ge weet naar Jamaïka gevlucht. De Duit- scliers en de Engelschen hebben al gedaan wat mogelijk is om 'hunne landgenooten te beschermen. De Vereenigde Staten moeten achterwege zijn gebleven, en de Amerikaan- sclie handelaars protesteeren heftig tegen de regeering van hun land. De rebellen van Haïti vechten onderling. Er sne uvelen overal talrijke personen. MEXIKO Terug revolutie Het gaat goed. Pas enkele weken geleden werd er een einde gesteld aan de revolutie, of nu is het weeral volle kermis. Drie gene raals zijn aangehouden, omdat ze dierven protesteeren tegen liet wegzenden van M. Gomez. Eene nieuwe revolutie staat aan de deur. ITALIË Argentina buigt De maatregelen door Argentina genomen ten opzichte van de Italiaansche uitwijkelin gen zullen nu dank bet krachtdadig optre den van Italië spoedig verdwijnen. Ar gentina heeft inderdaad laten weten dat hel bereid is aan de Italianen voldoening te geven. ENGELAND De staking neemt uitbreiding De vrachtvoerders, ten getalle van 30000, hebben te Londen de werkstaking uitgeroe pen, om te solidariseeren met de andere stakers. VAM &ELST Uit de wagenmakerij van M. Bueken- Buyl bemerken wij bezonderlijk vier zware camionwielen sterk vervaardigd met koperen asringen. De!:e wielen zijn tijdens de tentoon stelling verkocht. De stoomkoffiebranderij genaamd Le Rapide behoorende aan M. De Ryck-Lim- pens, Gentsclie straat, geeft tot bewondering eene kostelijke verzameling verschillige koffiën. zooals drie soorten van Santos, matte koffie, gelakte koffie, koffie van Guale- malo, Java, Domingo, Ceylan, Mysore, Maragagiske eu andere. Het huis Hendrickx-Colinf.n, Zoutstraat- pport.zeer belangrijke ijzerwinkel gesticht in 1800, laat in de tentoonstelling bewonderen, wel gemaakte ploegen en vele andere land bouwwerktuigen, M. Robert Klaes, Kerkstraat, stelt ten (toon eene merkwaardige verzameling van mekaniqken, gereedschappen, en benoodigde voorraad voor nijverheden, nevens een aan tal wapens, revolvers, carabijnen, enz. De ondernemer V.vn den Eynde, Burge meesterplaats, laat zich kennen, door het maken van eene prachtige gothieke deur be stemd voor de kerk der Eerwaarde Zusiers Urselinen van O. L. Wavre. En de heer Ardyns, Brusselschestraat, schilder, doet zijne kunst uitschijnen door eene schoone nabootsing van eene marmeren ingangpoort. De heer Theophile Lammens, Tragel, brengt verschillige produkten voor in ver sterkten ciment zooals vasen, buizen,bakken, muurdeksels en zelfs een bondenkot. De stokerij St-Joseph, Schaapstal, maakt ook in eene sierlijke kas en in kristalen fles- sclien zijne voortbrengselen le kennen. Deze bestaan uit Alkool, Genever, Schiedam, Elixir en Speeialen van Aalst, enz. De meubelmaker M. Emiel Vernaeve, Botermarkt, doet zich bemerken in onze ten- bijeengespaard heeft, zegde zij nadenkend. Ik ken de familie zeer goed, zoowel van vaders- als van moeders zijde, en ik heb nog nooit van eenen rijken oom hooren spreken. Maar dat hij geld heeft valt niet to loochenen, en het einde van alles is, dat ik hem beloofd heb, met hem te trouwen, wanneer mevrouw trouwt. Roza's toilet was thans zoo ver klaar,dat zy de hulp van Johanna niet meer noodig had. Zij dankte de juffer voor hare diensten en voor hare vriendelijkheid en gaf haar een geschenk in geld, dat Johanna echter eerst weigerde. Neem het aan, zegde Roza, en koop er iets voor, dat gij als een aandenken van mij kunt bewaren. Misschien kom ik nimmer meer van Montfacon. Men kan immers niet weten wat er gebeuren zal. Johanna nam nu het geschenk aan en ver wijderde zich, nadat zy hare beste wenschen voor Roza's geluk en welzijn had uitgespro ken. Spoedig daarna werd het ontbijt gebracht Roza dronk haren koffie en gebruikte een wei nig wittebrood, alhoewel zonder den minsten eetlust. Van mevrouw Mixtome hoorde zij ver der niets slechts mevrouw Bienjour kwam nog even bij haar, om het genot te smaken van hare overwinning. Roza was echter te trotsch, om hare vijandin hare zorg en haar verdriet te toonen. Zij stond op het punt hare smart te uiten, maar haar vast karakter be schutte haar voor verdere vernederingen en bèwaardo haar voor vertwijfeling. Het was tegen den middag toen men de aan komst van het rijtuig meldde. Roza begaf zich terstond naar buiten en nam plaats. Zoo ver liet zij hot huis, waar zij zooveel genoegen gesmaakt, maar ook zulk een bitter verdriet toonstelling met een uitgekozen ameublement voor slaapkamer en bestaande uit een bed, een lavabo, nachttafel', kleerkas en kleine tafel. Het huis Vande veurst, Thiery-Martens- straat. doet bier de belangrijkheid van den kantenstiel in onze stad en omstreken uit schijnen door zijne kostbare tentoonstelling van Aalsterscben spilskant voor wiegdeksels. Brugschen en Milaanschen kant, kleeding- stukken in princesse kant genaamd, Venitien spitskant, kanten waaiers en borstjes. De heeren Brondiau,houtstraat en Sterck Kerkstraat, geven o,ns een voordeelig ge dacht over hunne kunst van lichtteekening, Zeldzaam is het ons gegeven geweest eene merkwaardigere verzameling te mogen be wonderen van gekleumde en ongekleurde portretten, meest al van gekende personen onzer stad. Zulke onberispelijke kunstwerken verdienen voorzeker lof en aanbeveling. De lieer Tafymans-Druk. Marktplaats, in eene schoone uitstalling toont onze photo- graphische toestellen van verschillige marken en de benoodigde voorwerpen voor het nemen van lichtteekeningen. De toestellen w orden bijzonderlijk aangeprezen voor kunstliefheb bers en reizigers, voor wien zij hedendaags onmisbaar schijnen. De reedsvermaarde beeldhouwer. Van Caelenberg, DeiidérnVondsche steenweg, plaatst een panneel van een orgelin de groote zaal van het stadhuis, le oordeelen naar dit stuk. Zal de orgel van O. L. V. Kerk van Mijlbeek, een prachtig voorwerp uitmaken. Wij hebben nog een kunstig stukje van dezen beeldhouwer te bewonderen gehad op de de tentoonstelling van schoone kunsten in 't oud hospitaal en wij hadden wol gewenscht dit ook te zien prijken nevens het orgelstuk. De hopcommissie heeft ook in een der zalen van het stadhuis, eren modeleest ge plaatst, het ijzeren toestèl hiervan wordt kosteloos aan do kopplanters geschonken, welke hunne oude eesten doelmatig willen wijzigen voor het verbeteren van drogen iter hop en ten einde aan deze haren lijnen geur en hare fraaie kleur teJioudei) De wijk Oudenbosch, gelegen op een uur afstand van Lokeren, werd verleden nacht door een lallen doodslag in opschudding gebracht. De genaamden BasJel Heirwegh, 29 jaar oud. landbouwer en 'Achiel De Fack, 19 jaar oud, fabriek werker hadden heel den namid dag samen gehold. 's Avonds rond 10 1/2 ure in de herberg De Groene Haag. gehóuden door zekeren Roels kregen zij twist.' Do herbergier dreef de beide twisters,, die dreigend tegenover elkander stonden, buiten. Nauwelijks waren /.ij ,op straat, of Dc.Fae-k trok zijn mes en als oen be^e-tene sprong hij op Heirwegh en sneed hem den slrotader door, juist alsof hij een varken keelde.. De ongelukkige Heirwegh stortte ten gronde en bezweek eenige oogenblikken later, ten gevolge van het bloedverlies. Onmiddelijk werd do veldwachter Ver schelden verwittigd, die weldra de moorde naar in verzekerde bewaring bracht naar het gemeentegevang van Zeveneeken, dal dicht bij is. Toen de ellendige lafaard daar aankwam glimlachte hij nog. De moordenaar is van geen prijzenswaar dig gedrag. Het slachtoffer daarentegen, was een brave zoon voor zijne ouders. Het lijk van Heirwegh werd in de schuur van Roels neergelegd, in afwachting van het parket. Maandag morgend .vroeg waren de gen darmen van Lokeren reeds ter plaats om hel onderzoek le doen. geleden had. Hare koffers waren reeds een uur geleden naar Cliirlemont gezonden. Roza lag achterover in de zachte kussens, maar toen zij het huis uit het gezicht zou ver liezen, richtte zij zich openwierp eenen ver-. Iangenden blik naar de vensters van mevrouw Mixtome's kamer. Een der gordijnen wérd door eene blanke hand teruggeschoven eifl het bedroefde meisje zag nog eens voor eene korte poos het gelief de half verborgen gelaat barer moederdaar na verdween het rijtuig achter do dichte tak ken der boomen, die nog gedeeltelijk bladeren droegen,en Roza zonk met eenen diepen zucht in hare kussens weder. De roos van het geluk is door duizend doornen omringd, dacht zij, en elke doorn schijnt my in het hart té dringen. Terwyl zij reed had Roza tijd, zich zelve ge rust te stellen en zich zoo goed mogelijk te bemoedigen. Zy ging ïütar Charlemont in de vaste ovortuiging,dat Philip Piron do moorde naar van haren oom was, en mot het onwrik baar besluit, hem van de misdaad te overtui gen, wanneer de Voorzienigheid haar wilde bijstaan. Zij had nog geen bepaald plan ge maakt, maar moest het,aan het toeval over laten, haar den weg te wijzen dien zij moest inslaan. Zij bereikte eindelijk het slot. Het rijtuig hield stil voor het prachtige kasteeleen be diende opendo hot portier. Roza steeg uit, be trad de breede marmeren trappen en begaf zich naar het voorportaal. Haar hart klopte, toen zij den voet over den drompel van het slot zette, waarin hare voorouders gewoond hadden. Onwillekeurig vertraagde zy hare schreden, toen haar dé schilderijen, stan daards, uitrustingen en gapenen van allerlei aard, die de wanden versierden, in het oog Brussel. Electrieken tram in vuur. Gisteren avond rond 10 1/2 uur werd een tramrijtuig,dat van do Louizastraat kwam en naar de Naamsche poort reed, ten gevolge van eene kortsluiting van den electriekschen stroom in brand gestoken.In alle baast deden de geleiders de personen uitstappen en reden met liet vlammende rijtuig door de Mars- veldslraat. Daar vatte bet geheel en ganscli vuur en deelde den brand mede aan de voor gevel van een garage de toegesnelde pom piers konden het begin van hrand blusschen. De tram is gansch vernield. Geene ongeluk ken aan personen zijn te betreuren. Onvoorzichtige hinderen. Drie kleine gasten hadden zich Zaterdag namid dag achter eenen tram gehangen die naar de Heilig-Kruispiaats reed. Door de ontvanger bemerkt zijnde, lieten de jonge onvoorzich- tigaards zich van den tram vallen op liet oogenblik dat eene beenhouwerskar uit de Koninklijke Prinsstraat kwam gereden. Twee der knapen werden onder de kar ge- slingerden overreden. Een der slachtoffers, August M. 12 jaar, uit de Samarilaansche- vrouwslraat, werd aan de linkerwang erg gekwetst, de andere knaap zekere Eugeen V... uit de Zwaanstraat, werd aan een been gekwetst en een band verpletterd. Na dooreen doktoor te zijn verzorgd ge weest werden de twee knapen naar do ouder lijke woning overgebracht. Slapen op de boulvards. Zekere Jan J... wonende in de Lakenstraat,was Zondag nacht op de Antwerpsche laan in slaap ge vallen. Toen hij rond vier uur gewekt werd bestatigde bij dat hij van ketting en uurwerk beroofd was alsook van zijne beurs die 45 fr. bevatte. Wild aangeslagen. Over een twee- lal dagen werd er in een hotel der Visschers- straat eene mand wild aangeslagen, die vijf koppels prachtige patrijzen bevatte. Men heeft er nu gisteren nog eene mand wild aangeslagen. Deze werd naar het ouder lingengesticht gevoerd. Slachtoffers van de warmte. Een arme man, zekere Jozef L..., 70 jaar oud, wonende in de Edmond de Grimberghe- straat. te Sint Jans-Molenbeek, wandelde Zaterdag langs de Antwerpsche laan. Eens klaps viel de ouderling als een massa ten gronde. De ongelukkige werd door do zor gen der policie naar liet gasthuis overge bracht. Men bestatigde er dat hij aan de hitte bezweken was. Dezelfden dag werd de eclitgenoote V..., wonende in de Pluimstraat en die bezig w as met wasschen door een zonnesteek ge troffen. Een bijgeroepen geneesheer besta tigde dat zij een bloedopdranggekregen had. Het is zoo gemakkelijk van extra koffie te maken. Gebruikt de Bitterpeeën der Trap pisten» Vincaït'. Mén vindt'. z'öyeral. loOO E Sint Jans-Molenbeek.Drama. De Vier Windenstraat van Molenbeek werd Za terdag avond rond 7 1/2 ure in opschudding gebracht dooreen bloedig drama. Dé echtgenoÖten Verbeek hadden vroeger in slechte overeenkomst geleefd, daar vrouw Verhoek met zekere Dbetrekkingen bad. Later was zij tot betere gevoelens geko men. Doch uit die gevallen was eenen ge weldigen haat tusschen de man dezer vrouw en D...., ontstaan. Gisteren zaten de beide echtgenooten aan hunne deur. Eensklaps komt Dvoorbij, haalt een revolver uit den zak en loste een scliot op Verbeek, deze stortte ten gronde doch verzamelde al zijne krachten om den I moordenaar te achtervolgen, daar li ij zijne vrouw met revolverschoten vervolgde. Hij haalde de gast weldra in en een ver woed gevecht begon. Dloste nog een revolverschot doch den bal ging hem in zijn eigen linkerhand treffen. Alsdan nam hij de vlucht. Verbeek was in tusschen neergezegen Ilij werd door de zorgen der policie naar het gasthuis overge bracht. vielen, evenals de smaakvolle beelden,die hier en daar in de nissen stonden. Het scheen haar, als knikten de steenen figuren haar een hartelijk welkom toe, en als lachten de fami lieportretten haar vriendelijk tegen. Zou zij dit heerlijk slot ooit weer als haar werkelijk en blijvend te huis kunnen beschouwen Zou haar vader ooit weer gerechtvaardigd worden van de op hem drukkende schuld en als .recht matige eigenaar in dit stamslot zijner voorva deren kunnen worden aanzien De portier wilde haar in de ontvangka mer leiden, toen de deur geopend werd en me vrouw Bartiueux binnenylde. Gij lief kind riep zij, het bleeke meisje in hare armen sluitende. Wat zijtgij goed, dat gij uw woord zoo spoedig gehouden hebt. Gij vindt my dezen morgen zeer ziek en nauwe lijks in staat my te been te houden. Roza drukte in warme woorden haar mede lijden uit met den toestand van mevrouw Bar- tineux, waardoor zy zich nog meer hare gunst verwierf. Ik zal u zelve naar uwe kamer brengen, mijne lieve juffrouw, zegde mevrouw vrien delijk. Het is wel eene groote inspanning voor mij de trappen te bestijgen, maar ik houd er aan zelve met u mee te gaan.'Ik zal my moeite geven om uw verblyf op Charlemont zoo aan genaam mogelijk te maken, opdat niets u bewegen kan, naar Montfacon nog terug te keeren. Zy beklommen de trappen en kwamen na de bovenzaal doorgegaan te zijn, in eene nette kamer, van waar men eenen blik over de zee kon werpen. Daarnaast bevond zich eene slaapkamer, die cr ook zeer frisch en lief uitzag. Een uitstekend torentje gaf uit zicht zoowel op het water als op de gelieele kust. Daarin stond een schrijftafeltje, een Hij viel er in bezwijming ten gevolge van bet geweldig bloedverlies en kon tot hiertoe nog niet tot bezinning gebracht worden. Vrouw Verbëeck werd door geen enkele kogel getroffen. Na lang zoeken word Deindelijk gevat rond 9 ure, en naar het policiecommissariaat geleid. Hij beeft bekentenissen afgelegd. I)is insgelijks van poging tot verkrach ting beschuldigd, jegens twee meisjes. Spiegels Kaders Vitraux Baguetten Werf, 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Eisene. Daad van eerlijkheidl. Zekere Louis De Bruyn, wonende in de Ko ninklijke Prinsstraat, vond in het voorbij stappen der Atheneuinstraat een zorgvuldig gesloten pakje liggen. De eerlijke werkman, na bet pakje geopend en bemerkt te hebben dat liet titels van sleden bevatte, is liet on middelijk in de handen vgn de policieofiicier Van Holder gaan neerleggen. Schaarbeek. Velo-ongeluk. Een velorijder, zekere Emiel S..., wonende in de Boscbslraat te Schaarbeek, kwam in dolle vaart langs de Sleenslraat gereden. Hij ging zich onder een auto-taxi werpen op de An- sp'aclilaan. Men nam de ongelukkige op met erge kwetsuren aan het hoofd en de armen. Zijn rijwiel werd gansch vernield. Inbrekers. Mej. Gabriellè C... be vond bij lnire tehuiskomst Zondag avond, dat de meubels opengebroken werden gedu rende bare afwezigheid en dat de dieven op eene som van oOC fr. de band hadden gelegd. De policie zoekt zekeren R... op, als dader van dien diefstal. Dezelfde dag is een nietdeug in dé wo ning van M. Henry P., uit de Spiegelstraat, gedrongen en heeft er kleedingstukken, ju- w eel en en geld gestolen. De policieofficier Steyaert. heeft een spoor ontdekt. Men hoopt de kérel binnen eenige dagen te kunnen vastzetten. Geeraardspergen. Hevige brand. Zondag avond, na 8 ure, zijn de woningen van Karei Mesckaut en Lodewijk Zongeval door het vuur aangetast en vernield. Alles is verzekerd. Steenhuyse-Wynhuyse. Haver gepikt. Vrijdag morgend bestatigde Pius Otto dat zijn haver dat hij daags te voren afgepikt had, gepikt was. Een veertigtal schoven ont braken. Hier en daar bij andere landbouwers waren ook schoven verdwenen. Schendelbeke. Al slapend bestolen. De genaamde J. S.., was Zondag van Grim mingen te voet naar Eresbeke gegaan. Toen hij weer in Schendelbeke kwam, overviel hem eene groote moeite en slaaplust', Hij legde zich langs den steenweg achter dó kerk. Toen bij ontwaakte bevond hij dat een zijner schoenen en zijn geldbeugel met, 8 fr. weg w ia ren. Gent. -4- Kind doödèlljh verbrand. Gisteren, rond den 'niidffag, gebeurde een trhurig ongeluk in de worttfng vande echtge nooten 'Degravo, wonende Gödshuizenlaan. De kleine Helena, oud 2 jaar, was aan tafel gezeten om te eten. toen zij met aan den ketel soep te trekken, dezen omver wierp en den ganschen inhoud op haar lichaampje te recht kwam. De kleine huilde van de pijn. Men bracht het arme slachtoffer naar het gasthuis, waar het dezen morgend, om 8 ure overleed in de vreeselijkste pijnen. De wan hoop der ouders is onbeschrijflijk. Deinze.Kind overreden. De kleine Hendrik De Goutcre, oud 12 jaar, woonach tig te Gen?, bracht zijne verlofdagen door hij zijne grootmoeder, te Deinze. Zaterdag reed de knaap per velo en wilde aan de brug over de Leio, vóór een zwaar geladen wagen rijden.Zijn rijwiel viel om en de ongelukkige knaap rolde onder de wielen van het zware voertuig. De jongen werd letterlijk verplet terd. Twee geneesheeron verzorgden hem, doch men denkt dat bij zijne wonden niet zal overleven. leunstoel en eene rustbank. Mevrouw Barti- neux schoof de gordijnen terug en liet het hel dere zonlicht binnenstroomen. Ik ben heden alleen geweest, zegdo zij. De heeren zijn gisteren met de yacht uitgeva ren en nog niet terug. Maar de boot is in het gezicht en zij wendt zich naar de haven. Bin nen een groot uur kan ze hier zijn.Wat zullen zij verwonderd opzien u hier te vinden, juf frouw I.epage. Noch de markies van Charle mont, noch graaf Beaucourt weten dat gij hier komen moest. Zal het den markies wel aangenaam zijn vroeg Roza een weinig bezorgd. O, hij bekommert zich niet veel om mij. Hij gaf mij eenigen tijd geleden zijne toestem ming, om eene gezelschapsjuffer te houden,en sedert heb ik met hem niet meer over de zaak gesproken. Hij houdt er met van, zich met kleinigheden en zaken, liet huishouden be treffende, te bemoeien, en ik wil den korten tijd, dat ik nog meesteres ben benuttigen. Ik denk dat mevrouw spoedig mijne plaats zal in nemen. Veroorloof mij, u beneden in de bal konkamer te brengen, zegde mevrouw Bar tiueux. Men heeft daar even als hier een schoon uitzicht óp de zeo, en wij zullen nog eenigen tijd alleen zijn. Zij gingen naar de bedoelde kamer, een groot, lang vertrek, dat juist onder de kamers lag, welke aa i Roza toegewezen waren. Mevrouw Bartineux vroeg naar mevrouw Mixtome, naar mevrouw Bienjour en ver scheidene andere gasten zij ontbeten nu bei den en keerden vervolgens weder naar hunne plaats terug, om verder te praten, waarbij, mevrouw Bartineux geheel haar lijden vergat. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1911 | | pagina 2