Verloren DE RONDE Os Belgische vlisgrDiids LAND VAN AELST. FEESTWIJZER Uit ter hand te koop Wijnghene. Overleden. Wij hebban gemeld in welke omstandigheden de echtge- ^noote Baeckeland zoo erg verbrand werd. De afïne yrouw is nu aan bare wonden bezwe ken. Welden. Het ontdekte lijk. Men heeft de identiteit van het lijk kunnen vast stellen van den persoon die hier in eene partij haver dood gevonden werd. Uit brief wisselingen blijkt dat de ongelukkige, door den kanker aangetast, aan zijne vrouw en eenen neef geschreven had dat hij op zijn ge boortedorpdat is Denys-Boukel wilde ster ven. Verscheidene dagen heeft men de beek van Boukel op en af gegaan, om te zien of men niets vond of ontdekte.Men is algemeen van gevoelen dat de arme zieke, uitgeput van krachten, daar hij niet meer eten kon, in het havervold gesukkeld is en daar gestor ven. Wij zijn vastbesloten eene warme pro paganda te maken bij de geachte lezers van De Volksstem voor het geneesmiddel TIIEOBROMA genaamd. Immers deTHEO- BROMA is een uitmuntend krachthersteller van het bloed, de zenuwen en de spieren. De THKOBROMA, een waar volksmiddel, verkwikt en verkloekt. Reeds velen onzer vrienden zijn er mede geholpen en genezen. Aan bleeke jonge dochters, flauwe of uitgeputte liedon is het bijzonder aangeprezen. Het kost maar 3 frank. Depot bij M. DE MOOR, apotheker in do Burgstraat,38 Gent, en te Aalst bij al de heeren apothekers. Ruyen-bij-Ronse. Ongehoorde aanran ding. Een brave werkman van Orroir, kwam 's avonds huiswaarts toe. Hij werd tegen den Kluisberg door eene bende schel men aangerand, door het bosch gesleurd, deerlijk geslagen en eindelijk van zijn geld beroofd. Dank zij de aanhoudende werking van het parket van Audenaerde, heeft men reeds vier der verdachten kunnen opsluiten Men verwacht zich aan andere aanhoudingen. De zaak zal vóór het Assisenhof komen. !S't£lCS.Sïli€5'0."WS. In den Katholieken Werkmanskring. Gisteren heeft de Jubileerende Werkmans kring van Aalst de feestelijkheden, ter gele genheid van zijn vijf en twintigjarig bestaan, met een intiem feestje onder deleden weerdig gesloten. Eerst en vooral wierden de gedecoreerde leden van den Kring plechtig ontvangen. Bij hunne intrede in de schoon versierde zaal werden zij op eene machtige Brabancon'ne, en onder hartelijk handgeklap ontvangen. De Voorzitter, Baron Louis de Béthune, dankte eerst de leden van den Jubel vierende Kring voor hunne deelneming in de feestelijkheden van verleden Zondag, en vooral bood hij de welgemeende dankbaarheid van het bestuur van den Werkmanskring aan de leden der feestcommissie: E. H. Bestuurder Van Laerè, de HH. De Kegel, De Wolf, Meert en Mortens. Daarna sprak de lieer Voorzitter den lof uit der gedecoreerden, en wel vooral van onzen zoo verdienstelijken AjplksvertegenwoQiidigejv, de heer R. Moyersoen, vereerd met liet eere- kruis van le klas. In treffende woorden deed de lieer L. de Béthdne uitschijnen liöe wel verdiend die onderscheiding is. wel verdiend voor al hetgeen onze geliefde Volksvertegen woordiger doet voor het werkvolk hij staat immers aan het hoofd van al wat er gedaan wordt om het werkvolk zijn eigen huis, hulp en verzekering in geval van ziekte en pen sioen in den ouden dag te verzekeren. Aan ieder gedecoreerde werd dan eenen prachtigen bloemtuil aangeboden. Na een woord van gelukwenscbin'g van den Z. E. II. Deken, bedankte de lieer Volksver tegenwoordiger Moyersoen bet bestuur en de leden van den Werkmanskring in zijnen naam en in den naam van al de gedecoreerden voórJiunne schoone bloemen en hertel ijke toeju rehingen. M. Moyersoen sprak dan met gloed van de schoone Jubelfeesten nogmaals drukte hij zijn spijt uit die feestelijkheden niet te heb ben kunnen bijwonen; maar, zegde lui, niet hert en ziel was ik hier bij 11.1-Iet congres van Verviers was reeds maanden op voorhand ge schikt, en ik moest verslag geven over het zoo gewichtig vraagstuk der ouderdomspen sioenen, vraagstuk welke bij liet heropenen €ür Kamers zal behandeld worden. Heb ik dus met u, niettegenstaande mijne eenige begeer te, liet zilveren Jubelfeest van onzen Kring niet gevierd, liet was omdat ik te Verviers uwe belangen krachtig weest verdedigen heb, met verbeteringen voor te stellen en te vra gen voor «le wet over de ouderdompen- sioenen. Luide toejuichingen toonden aan den spreker dat al de leden met zijn zeggen instemden. Als Ondervoorzitter van den Workmans- kring keerde de heer Moyersoen zich dan tot Baron L. de Béthune in hertelijke woorden beschreef hij al liet goede dat de lieer Louis do Béthune aan de werklieden van Aalst doet, eh dat onder alle oogpunten. Ook zijn de talrijke verdiensten van den heer Baron nog maals erkend geweest, zegde de lieer Romaan Moyersoen, de Koning heeft hem vereerd met het eereleeken der kroon; in naam der leden van den Werkmanskring en in mijnen naam vooral,bied ik aan onzen ieverigen Voorzitter met dezen bloemtuil onze oprechte gelukwen- sehen. Luidruchtige toejuichingen begroetten de sclioone woorden van den heer Moyersoen Baron de Beflmne, ontroerd over die ver rassing, dankte uit ganscher harte den heer volksvertegenwoordiger Moyersoen en de le den van den Werkmanskring, belovende, hetgeen hij bij zijne aanstelling als voorzitter reeds gezegd had, alles ten pande te stellen voor de werklieden, maar vooral voor de leden van den Werkmanskring. Dan begon het tweede deel der feesten de uitreiking dei- diploma's aan do leden jubila lissen. Do bestuurder, E. II. Van Lacre, voor aleer die uitreiking te doen, dankte de heer Jos. Van ramvenbergh voor de kunstige tee- kening der diploma's, welke li ij bereidwillig gedaan heeft. De bestuurder kondigdo dan het goed nieuws aan dat al de spelen gingen heringericht worden, en vooral dat. do bolba nen geheel en gansch gingen vernieuwd wor den en eene boldersmaatschappij gesticht. Daarna kwamen de 71 jubilarissen hun di ploma ontvangen allen waren ten uiterste tevreden, ja fier zelfs over dat schoon bewijs hunner verkleefdheid aan den Werkmans kring. Het diploma strekt waarlijk tot eer aan den teekenaar ,M. Jos. Van Cauwenbergh en aan de drukkerij var» De Volksstem Eindelijk hadden wjj de langverwachte monstertombola. Vele en schoor.e prijzen werden verlot. De verrassingen of surprisen vonden veel bijval. Alles liep ten beste van stapel de talrijke leden hadden eenen aange- namen avond overgebracht eenieder trok verheugd en voldaan naar huis. Het zilveren Jubelfeest van den Werk manskring is weerdig gevierd. Het welgeluk- ken der feestviering, de overgroote bijval weikelk nummer der feestelijkheden genoten heeft, toont ten klaarste dat do katholieke Werkmanskring, gelijk M. Helleputte hetzoo wel zegde, niettegenstaande zijn 25 jaar be staan nog altijd jong is, en in die jeugdige krachten middelen heeft om steeds meer en meer te groeien en te bloeiën. Schielijke dood. Zaterdag avond heeft de genaamde Jozef De Schryver, 52 jaar oud, wonende Nazarethstraat, aan do Bis schopstraat, eene beroerte gekregen. De man was eenige oogenblikken later een lijk. Ongeval. Maandag namiddag, is een paard van M. Beeckman, Lange Ridderstraat, schielijk verschrikt en in eene vitrien recht over de woning van M. Beeckman gespron gen. De vitrien werd verbrijzeld. De voer- mansknecht werd omgeworpen en klaagt over inwendige pijnen. Erg ongeval. Zondag namiddag is in de Molenstraat, een paard, gespannen in een tweewielig rijtuig en toebehoorende aan een persoon van Herdersem, gevallen.Drie vrou wen, de voerman en een kind, die op het rijtuig zaten, werden op de straatsteenen ge slingerd. De man bekwam eene vreeselijke wonde aan het. hoofd. Twee ooggetuigen, MM. Van den Bulcke en Vermeire namen hem op en dienden hem de eerste zorgen toe. Het slachtoffer werd dan in de wacht ver der, door een geneesheer verbonden. VAN HET Zondag dus werden de baankoersen, inge richt door De Volksstem, met medewerking van uen Aalsterschen velodroom, betwist. Van 's morgends 9 ure reeds, heerschte, op den Gentschen steenweg, in den omtrek van den velodroom, eene ongemeen© bedrij vigheid. Het was een gedurig komen en gaan van wielrijders, sportliefhebbers en renners. Talrijke nieuwsgierigen bevonden zich aan den velodroom om.de toebereidselon tot het vertrek der onafhankelijken bij.te wonen. Om 9 ure 3/1 wordt de kontrool geopend. Jozef Dhaese van Gent. komt de eerste zijn rugnummer halen en weldra volgen de ande ren. Tuylwm erj Mechant, die 'nog een reke ning je te vereffenen hebben piet den Bel gischen Wïelrijderspond, moeten de regle menten naleven en hunne boet betalen. Eindelijk om 11 ure, wordt de stoet ge vormd aan den velodroom, en voorafgegaan door den auto der Volksstem gaat liet nu langs de Gentschestraat, Nieuwstraat, Groote Markt, Leopoldstraat, Esplanade, Dender- mondschen steenweg, tol aan het oud Kerk hof. Daar wordt halt gehouden en eene laat ste naamafroeping gedaan. De volgende rijders vertrekken in de kate- gorie onafhankelijken 1. Remi Van Danime, Ninove 2. Achiel Parmenlier, Brussel 3. J. Tuytten, Oostende 4. J. Van den Bruane, Kruishoutem 5. Floriniond Roelandt, St.-Nikolaas 6. Dhaese J. Gent 7. Jan Van Ingelghem, Brussel 8. Emiel De Ryck, Meire 9. Bernard Van Laere, Oost-Eekloo 10. Victor Standaert, Ninove i 11. Alfons De Baere, St.-Nikolaas 12. Ililaire Lannoy, Kortrijk 13. John Tessens, Antwerpen j 14. Joseph Roland, Brussel 15. Remi Vincent, Gent HL Fernand Dhossche, Gent 17. Victor Doms, Vorst J8. Kaniiel Do Kerf, Hemixem 19. Moritz, Namen 21. Urbain Anseeuw, Gent 22. Jules Van Hoorne, Eerneghem 23. Oscar Loolens, Lovendegem 24. Frans Van Volxem, Ninove 25. Louis Verbraecken, Gent 26. Adolf Van Eyeken, Erps-Qüerbs 27. Arthur Martens, Zwevezeele 28. Georges Vernieersch, Gent 30. Van derMeulen, Dilbeek 32. Camille Botte, Binche 33. Lucien Buysse. Wonlergem 34. Billiet, Thielt 35. Isidoor Mechant, St.-Nikolaas 36. Emiel De Poorter, Sleidinge 37. Leopold Plas,Leuven. Dus 34 verlrókkenden. Van de onafhankelijken die ingeschreven waren, zijn dus Do Wilde, van Lede Wou ters, van Pulte-Capellen en Vermeire, van Melle, niet vertrokken. De koers Om 11 ure 15 werd liet sign'aal gegeven en vlogen de renners vooruit, langs Hofstade en Gijzegem naar Dendoymonde. Dhaese heefl niet veel geluk met de eerste 0111 zijn nummer le komen, want hij is ook een der eersten die moet stilhouden om zijn machien le herstellen. Ook Do Rycke, van Meire, moet achterblijven. Op de gemakkelijke baan is het niet moge lijk elkander te lossen en 't is slechts door ongevallen, dat eenigen achterblijven. In de vliegende kontrool te Zele Önï 11 ure 52 komt eene groep van onge veer 25 rijders aan, waartusschen al de bij zonderste renners Parmenlier, Doms, Tuyt- ten. Van Bruane. Dospche, Van Hoorne, Verbraecken, Anseeuw, Mariens, Ver- meersch, Lannoy, De Baere, Van Ingelgeni, Van Volxem, enz. enz. Om 11 ure 52 m. 30 s. komen Slandaert, Van Damme en Van Laere voorbij om 11 e 53, De Kerf om 11 u. 53 ni. 30 s.. Van der Meulen om 11 u. 54 De Rycke. De kontrool werd dan nog opengehouden tot 12 ure 20. doch er boden zich geene rij ders meer aan. Vaste kontrool te Gent. Eene talrijke menigte bevond zich aan do vaste kontrool te Gent. ingericht aan het Arsenaal, door M. De Novelle, bestuurder van den velodroom van Gentbrugge. Om 12 ure 55,komt eene eerste groep aan. Er wordt besloten de rijders twee minuten te doen stilhouden. De rijders der hoofdploeg worden in de volgende orde opgenomen Anseeuw, Verbraecken. Doms, Lannoy, Tuytten, Billiet, Van Bruaene. Vernieersch, Plas, Van Hoorne, Mechant. De Poorter, Van Volxem, Van Laere, Van Danime. Lu cien Buysse, Roland, Dossche,De Baere, Van Ingelgeni, Marlens. Onil2ure57, op het oogenblik dat de hoofdploeg vertrekt, komt Lootens aan.Deze had ook een bandongeval gehad. Om 1 ure, Em. De Rycke om 1 ure 7. Vincent en Parmentier. Volgden dan nog, Standaert, Tessens, Moritz, Botte, enz. Op de baan van Oudenaarde begonnen de poginnen 0111 het peloton uiteen le rukken. Zulks lukte echter niet want ie Oudenaarde waren zij nog steeds allen samen, met Doms, Van Ingelgeni en Anseeuw aan den kop. De rijders gaan er vlug over, alhoewel zij echte negers gelijken ten gevolge van het stof. Op de moeilijke baan tusschen Audenaarde Zottegem en Geeraadsbergen, moeten ach tereenvolgens verscheidene rijders lossen door bandspringen en andere ongevallen, of ook door vermoeinis. Aan de vaste kontrool van Geeraardsber- gen, komen zij als volgt toe Om 3 ure 29, Botte, niet een viertal me ters voorsprong op Anseeuw. Martens, Ver- braeken, Doms, Van lngelgem. Lannoy, Buysse en Mechant. Deze negen rijders doen al wat mogelijk is, 0111 niet meer ingehaald te worden, en nauwelijks zijn ze gestempeld, of als een wervelwind vliegen zij voorwaarts. Om 3 ure 35, Standaert en Tuytten. Deze laatste had een drietal kilometers van de kontrool een band moeten herstellen*. Om 3 ure 45, Vermeersch en Van Danime 0111 3 ure 57, Van Laere. De aankomst te Aalst Ondanks de aantrekkelijkheid van het programma was er niet veel volk in den velo droom. Het was ongeveer 5 ure 20, toen de hoofd groep, bestaande uit zes rijders den velodroom binnenstormde. Botte, viel hij het binnen rijden. Toen de rijdei's vöor de derde maal de aankomstlijn overschreden was de klas- seering als volgt1. Doms, 2. Mechant, 3. Van lngelgem, 4. Buysse, 5. Anseeuw, 6. Botte. Vijf minuten later, kwam een nieuwe ploeg van drie rijders binnen. Het waren Martens. Lannoy en Tuytten. Een hevige strijd had plaats voor de klasseering. Tuytten klopte Marlens met 1 lengte en Lannoy was op 3 lengten. De klasseering geeft dus 1. DOMS, Vorst, om 5 ure 20 m. 2. Mechant, St-Nikolaas, op 1/2 lengte 3. Van lngelgem, Brussel, op 1 lengte 4. L. Buysse, Wontergèm, op 3 lengten; 5. Anseeuw, Gent, op 1 lengte 6. Bolfe, Binche, op 5 lengten 7. Tuytten, Oostende, om 5 ure 25 8. Martens, Zwevezeele; op 1 lengte 9. Lannoy, Korlrijk, op 2 lengten 10. Billiet, Thielt, om 5 ure 30 11. Van Damrne, Ninove, om 5 u. 32 12. Roland, Brussel, om 5u. 40; 13. Standaert, Ninove, om 5 u. 42 14. Verbraecken, Gent, om 5 u. 48; 15. Vermeersch, Gent, onröu. 53 16. Van Bruaene, Kruishlaütem, om 5u. 54 17. Van Volxem, Ninove, op 2 lengten. Verbraecken kwam met een platte achter band van Ternalh tot Aalst. De aankomst der Beginnelingen. .Van af 1 ure, werd dè 'kontrool geopend voor bel vertrek der beginnelingen. Het was 2 ure, toen de b ginnelingen, ruim 80 in getal, in stoet.naar Mijlheek trok ken, waar hun vertreksein moest gegeven worden. Om 2 ure 40 werd hen officieel het vertreksein gegeven. Te Denderrnonde aan. de vliegende kon trool, kwamen zij als volgt aan 0111 3 1110 20: Desy, Laveyn, Van den Broecke, De Rie- macker, Van Laere, op eenige meters ge volgd door Do Muynök, Poppe, Antoon Vrijdag, De Keyser, VaifEeckhout, Goppens, Arys. Gooreman, enz. enz. Te Welleren aan de vaste kontrool. waren zij ook nog in ploeg bijeen. In de hoofdgroep bevonden zich nog Arys,, Richet, Van Riet- velde, Cooreman, Van den Neste, Vermetten, Rasson. Gillis, enz. enz. To Oombergen waren De Muynck, Coore man, Laveyn, Nackaerfs, De Keyser, Dael- map, en Pallyn er in gelukt eenigen voor sprong te nemen. De aankomst te Aalst Do urio urenkoers welke op de velodroom gereden word, werd gestaakt toen derijders aankwamen. De hoofdgroep bestond uit 10 rijders. Zij rangschikten zich. als volgt, na de 2 pisteronden. 1. Oskar Cooreman Aalter 2. Julien Van den Broeck, Harelbeke 3. J. Van Rielveldo, Handzame 4. Adolf De Muynck, '6fent 5. Edward De Sy, Assenede j Jan Daelman, Temsche Albert De Keyser, Zomergem Oscar Pallyn, Oost-Eekloo Jan Laveyn, Backte Vital Nackaerts, Kessel-Loo Albert De Beider, Niel Karei Rombaut, Rousselaere Edm. Van Laere, Oost-Eekloo Jos. De 'Riemacker, West-Roozebeke Henri Lepaige, Slrijpen Antoon Vrijdag, Brussel .T. Rasson. Cortemarck Van De Rieck, Evergem Hantson, Ronse F. Van Haimne, Schaarbeek De eerste vluchtBerchem Bergen. De eerste dag der Belgische vliegronde heeft zich in geen gunstig weder mogen ver heugen. Een hevige wind blies op zekere hoogte en maakte de vluchten zeer moeilijk. Om 4 2 ure wordt het sein gegeven aan Vasseur, die niet gereed is. Om 4 ure 35 is het de beurt aan Lescarts. Deze doet eene ronde van het plein en keert terug evenals Prévost. Om 5 ure 10 gaat Parisot de hoogte in en verdwijnt in de richting van Edingen. Zes minuten later volgt Prévost hem op. Om 5 ure 27 is Jules Tyck ook weg en vliegt in de zelfde richting als Parisot en Prévost. Jan Olieslagers gaat de lucht in om 5 ure 32. Hij blijft echter hoven liet vliegplein hangen en komt 11a eenige minuien terug. Lanser vertrekt om 5 ure 43, en Tabuteau, die om 7 ure 20 een proefvlucht wil doen valt en beschadigt zijn toeslel. Ilij zou Maan dag dercis voortzetten. Lescarts stijgt 0111 7 ure 30 op, denkende nog Edingen le kunnen bereiken. Te Edingen. Veel volk op het vlieplein. Tyck komt de eerste aan om 5 ure 55 en alsof hij het publiek il bedanken voor de toejuichingen, daalt hij neder in de omheining voorbehouden aan het publiek. Om 5 ure 39 komt Parisot aan en om 6 ure S Lanser. Deze laatste noodigt Parisot en Tyck uit hem te volgen, daar hij goed den weg kent. Zij vertrekken dan ook in de vol gende orde Om 6 ure 20 Lanser, om 6 ure 22 Tyck, om 6 ure 30 Parisot. Andere vliegers kwamen niet meer aan. Te Chatelet. Hier ook bevond zich eene ontelbare menigte om de deelnemers der Belgische vliegronde te zien voorbijtrekken. Om 6 ure 42 ziet men eindelijk éen vlieger /.eer snel naderen. Het is Lanser. Deze landt aan om 6 ure 45. Nog is de ontroering niet gewekèn of a-èeds nadert een tweede vlieger, bin 6 Ure'48 daalt Tydk neder: Zij vertoeven tüet'lang te Gliatelet en om 7 ure 5 gaat Laliser weer de hoogte in, op 2 minuten gevolgd door Tyck. De aankomst. Het wordt duister le Bergen en nog is niets te zien, alhoewel de telegrammen melden, dat Lanser en Tj'ck ouder weg zijn. Eindelijk om 7 ure 55, toen de duisternis schier volledig was, komt Lanser landen. Hij doet onmiddelijk groote vuren aansteken en vuurpijlen afschieten, daar hij vreest, dat Tyck zijn weg niet zal vinden. Weldra wordt de lucht door signalen doorkliefd en om 8 ure 10 min. landt Tyck aan. Parisot is te Fayl-bij-Manage gevallen. Zijn toestel werd verbrijzel, doch de vlieger zelf ontkwam het ongedeerd. Aankomsten Maandag Lescarts,om 5u. 4 m.; Crombez,om 5u.5m. Heden Djnsdag 2e vliegdag der Ronde van België. De vliegers vliegen rond den toren der hoofdkerk van Geeraardsbergen. Hel uur is bepaald van 2 lol S ure namiddag PAARDENLOOPEN PËTEGEM-AUDENAARDE. Zondag hadden hier voor do eerste maal paardeiiloopstrijden plaats in de uitgestrekte weiden van den lieer baron Max Pyck de Peteghem. Machtig veel volk woonde de prachtige loopslrijden hij. 1. Prijs van het Kasteel Draf 1. Becas- sine, 2. Uranie, 3. Sady. 2. Aanmoedigingsprijs. Military. Steeple chase 1. Diane, 2. Caoutchouc, 3. Bru- geoise. 3. Prijs van het kasteel. Tweede proef 1. Silent Saul, 2. Sady. 4. Prijs van Peteghem. Steeple-chase 1. Tobcard. 2. Tanagreene, 3. Diane. 5. Prijs der maatschappen. 1. Henriette, 2. Galette, 3. Florine, 4. Framboise. fciEDEEEELISIGESÏ. WANNEGEM-LEDE. Gouden Jubelfeest.Op Zondag 1 Octo ber zal hier plechtig gevierd worden,het vijf tig jaar bestaan van liet genootschap van den IJ. VIncenlius k Paulo. Groote feesten zullen plaats hebben. En 111 do naburige gemeente Eyne wordt op 27 Augustus het vijftigjarig beslaan ge vierd van Sint Franciscusgenootschap. Men verwacht zich aan een grooten toeloop van volk. MARKTPRIJZEN Aalst. 7 oogst Hop. markt zeer vast, prijzen in opslag, beschikbaar 137.50 fr. Nieuw gewas, 160 fr. GaeraarssÜJerfjen 7 oogst Tarwe de 100 kilos 20,00MasLeluin 15,50; haver 21,50; Rogge 14,50; boonen 22,00; Aardappelen 11,U0; lijnzaad 34,00 koolzaad 00,00 boter do kilo 2,80 a 3.00 eieren per 25, fr. 2.75 ruw vlas 0.94. Viggeuen 350, Hoornbeesten 17. voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 13 en 15 Oogst. Opvoeringen van Vondels Lucifer in St-Jozefscollege. 20 Oogst Congres der Kath. Jonge Wach ten van Oost-Vlaanderen. 27 Oogst. Deelneming der katholieke turnkring «Steun geeft Moed» aan liet goüwfeost te Geeraardsbergen. 10. 11. 17 en 18 Sept. Vlaamsciie Kermis op Sint Jozefsparochie. 25 September. Luisterrijk muzikaal feest, in den Katholieken Burgerskring, mits inkomgeld. In September. Groot Alhlelisch feest op liet Sport-terrein van Steun geeft Moed Aalst. (Juisten datum later te bepalen). 1 Oktober. Jaarlijksch Volksbanket, in den Katholieken Burgerskring, voor al deleden van den kring. 1 October. Opvoering van Fiachsman als Opvoeder door het koninklijk tonneel-en letterkundig gezelschap u Land van Riem 8 Oktober. O, voering van Het Erfdeel door de Koninklijke Rédcrijkkamer DeCatliarinisten 5 November. Opvoering van Henry Mas- terton door den Oud-leerlingen bond der Broeders, in de Slads- feestzaal. GEERAARDSBERGEN. 8 Oogst. Ronde van België in vliegtoestel. Vliegende kontrool van Geeraards- bergen 27 Oogst Kennis-Zondag. Grootsch lom- feest der kringen van Ylaanderen's Turngouw en anderen. In September tooneelfeesten door de katho lieke honden. DENDERHAUTEM 13 Oogst. Ojn 3 ure namiddag, plechtige inhuldiging van hel prachtig nieuw vaandel van den Christen V laam- schen Bond. Aanspraken door be roemde redenaars. BORSBEKE 17 September Inhuldiging van het vaandel der Xaverianen. Algemeene gewes telijke vergadering der maatschap pijen der streek. HOFSTADE 22 en 30 Oct. Opvoering van het evangelie- en 5 Novemb. spel Jesus in Samaria 150 uitvoerders. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondisse/r,ent icorden beleefd verzocht de datura's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer can ons blad mede te deelen. Occasion A vendre belle voiiure automobile, 30-40 Hi P. double phaeton, 7 places, en trés bon état. S'adresserX. Y. Z. Bureau du Journal Te bckemsn bij L. PETIT, Kerkstraat. Aalst Alle dagen versche legumen en fruiten, zooals wijnbeziën, groengeladen, fijne mel- loenen, kleine witte ajuinljes, tomatlon, cornichons, enz. enz. 313 Grondkrediet van België Naamlooze maatschappij gesticht in IS35 le Gefdleeniugen mits hypotheek to oekomen voor het bouwen van huizen, aankoop van gebouwen en landen, aan kleinen intrest, aflosbaar in eens of met kortingen. 2e Uityaven wan obiigatcën. intrestende aan 3,50 fr. 's jaars zijnde eene verzekerde geld- uitzetting van eersten rang. Inlichtingen te bekomen bij M. PAUL. EEEV5A?3 Leopoldstraat, 9, Aalst, alwaar te bekomen zijn alle inlichtingen over verzekeringen tegen brand, ongevallen op 't leven enz. Men vraagt onmiddelijk te huren Kuis woor Handelshe- diefde. Seffens ie antwoor den ten bureele dezes. 306 Studie van den notaris VAN DE VELDE, te Ninove. Eene schoone, welgekende en gerieflijke hoeve, met woonhuis, stallingen, schuur ent verdere afhangendheden, ruime kelders en zolders, schoonen boomgaard en tuin rond de hoeve, gestaan en gelegen lo Pollaere. op het Echelken, groot in oppervlakte volgens meting 92 aren 25 centiaren. Thans bewoond en gebruikt door de eige naars, de heeren Frans en Hippoliet De Smet. Verders, volgens verlangen van den koo- per in pacht te hekomen, tien hectaren goede zaailanden en meerschen. Voor alle inlichtingen zich le wenden tot cfo voornoemde eigenaars of ter studie van den voornoemden notaris Van de Velde. 311. het Ware geluk zonder de gezondheid Let op uw Voedsel en bijzonder op uwer. drank. De MALT KNEIPP, met smaak van koffie, is de gezondheidsdrank bij uitmuntendheid. Zia daar u 8ts gezondheid S Verkoop in 't prooiR. KtEIST, Brussel

De Volksstem | 1911 | | pagina 3