Onschuld zegspraaft De gruwelijke kindermoord NIEUWSBERICHTEN. E3E K1UILFLAAG Het cretUet van 4 millioeu voor de Onderwijzers Het Congres der Katholieke Cheminots Toen het congres «Ier revolulionnairs ten einde liep. begon Zaterdag avond in de base- liek van Montmartre te Parijs, het congres eer katholieke Cheminots. Om middernacht waren er reeds 1500 en éér het morgen was, waren er 2500 aanwezigen, met 157 vaan dels hunner vereenigingènDe goddelijke dienst was overheerlijk. Zondag hadden de werkzaamheden plaats. Om 7 ure 's morgens 'de studievergadering. Daaruit willen wij dit meedeelen: In den loop van het jaar kwamen 74 nieuwe katholieke vereenigingen van Cheminots tot stand. Dit zegt genoeg, 's Mid dags was het banket waaraan 750 cheminots deelnamen. Om 4 ure doed Mgr Amette eene Iprachtige toespraak, daarnagroote processie, iwaar het beeld van O. L. Vrouw door 8 che minots werd gedragen. De feesten der katho lieke cheminots hebben op de Parijzer bevol king een overweldigenden indruk gemaakt. ENGELAND De staking te Londen De seheidsraad is gunstig geweest aan de bedienden. Doch de Loudensche stakers wil len niet toegeven tenzij al de verschillende beroepen voldoening krijgen. DU ITSCH LAN D. De nationale partij Zondag hield de nationale partij van Elzas Lorrcineu bare lsle algemeene vergadering te Culinar. Moer dan duizend personen namen er aan deel. Eenigo socialisten wilden wan orde verwekken, doch zijn er niet in gelukt. OOSTENRIJK. Dood van den Prins-Aartsbisschop van Weenen Kardinaal Gruscha, ouderdomsdeken van het Heilig College, is gestorven in den ouder dom van 90 jaren. Mgr Gruscha was een heilige prelaat, hoog vereerd door den keizer en de bevolking. In November 1S'96 zat hij de plechtigheden voor van het huwelijk van den hertog van Orleans met de aartshertogin Marie-Dofothée." PERZIE De Ex-Shah. De zaak van den Ex-Shah zou aan don achteruitgang zijn. De Ex-Shah wordt van ontrouw beschuldigd. Nezame Sultanch is als gouverneur van Shiraz door de regeering afgezet. Aimed zou te Tabriz kortelings gouverneur worden benoemd. RUSLAND Tegen de Polen. Do Russische regeering laat in Polen overal boekjes uitdeden waarin gezegd wordt dat er in 't Oosten van Siberië veel werk is, wel voor 100.000 man. en dat do regeering kosteloos grond afstaat aan al dezen die er zich vast willen vestigen. Omjer- tusschen is Rusland van zin vele Russische landbewerkers naar Polen to. sturen. liet is 'te hopen dat de Polen zich biet zullen laten bedodden, SPANJE. De muiterij aan boord 12 matrozen van den Spaanschen kruiser Numancia te Tanger te water liggend, zijn in opstand gekomen. Zij zijn aangehou den. Toen de minister later op den kruiser 'kwam, werd hij onthaald op den kreet en't geroep Leve de koning Leve de minister. PORTUGAL. De priesters weigeren het pensioen Om de 6000 gewone priesters zijn er enkel 1200 zegt do Times die hun inzicht hebben te kennen gegeven het pensioen van 2775 fr. per jaar van den Staat aan te nemen. De periode om het pensioen aan te vragen is verloopcn de regeering heeft ze al spoedig 2 weken verlengd. Do bisschoppen, gehoor gevende aan do Pauselijke voorschriften, weigeren heslist allo geldelijke tusschen- koiust van de regeering. 55e Vervolg. Ret was omstreeks vier uren in den namid dag, toen het yacht de haven binnenliep., De heeren stapten aan land en beklommen de in de rotsen uitgehouwen trappen dat was de kortste weg van de haven naar het slot. Graaf Beaucourt begaf zich naar zyue kamer, ter wijl de markies zijne zwageriu ging begroeten. Hij was vriendelijk en beminnenswaardig als altijd, maar eene schaduw vloog over zyn gelaaj, toen h|j Roza zaghij groette haar evenwel zeer hoffelijk. Juffrouw Lepage zal veertien dagen bij •ns vertoeven, August, zegde mevrouw Barti- neux, wanneer het mij namelijk niet geluk ken kan, haar voor altijd bij mij te houden. Onze lieve mevrouw Mixtome zal geeue ge zelschapsjuffer meer noodig hebben na haar huwelijk, en ik reken er op, dat gij uwen in vloed zult aanwenden, om juffrouw Lepage steeds by mij te doen blijven. Gij kunt er zeker van zijn, dat ik mijn best zal doen, antwoordde de markies zacht. Hebtgij juffrouw Lepage het slot reeds laten zien, Marie De terrassen, de wintertuinen, de beeldeugallerie, de oude kapel en de pui- nen Noch niet, August. Gij verliest mijn ge zondheidstoestand uit het oog. Maar ik zal bsmand opdragen haar alles te toonen wat be- zienenswaardig is op het slot, indien ik melijk zelVo niet in staat zal zijn haar to bege leiden. Gij weet wel, mijn kind, zegde zij, zich tot Roza wendende) dat Charlemont veel be langwekkends te zien geeft en dat van heinde te Caevegem. De begraving van het kleine slachtoffer. Zondag namiddag werd het lijkje van de kleine Celina ter aarde besteld. Nooit had men in de streek zulke begraving gezien. Van drie, vier uren verre was 6r volk ge komen, om de lijkplechtigheden bij te wonen.. Heel de gemeenteraad, met burgemeester en schepenen aan het hoofd, woonde de lijk plechtigheden bij. De ontroering was algemeen, vooral toen men do ongelukkige ouders van het slacht offer en hare broertjes en zusjes zag, die weenend het stoffelijk overschot der kleine Celina volgden. Moeder Schepens houdt zich sterk en doet haar huishouden. Het is te hopen, dat de smart en de ontroering van het vinden van haar dochter's lijkje voor haar geene nood lottige gevolgen zullen hebben. In het huishouden van Schepens wordt inderdaad binnen kort eene gelukkige ge beurtenis verwacht. De begraving van den moordenaar. Maandag morgend is liet lijk van Achiel Vettenberg te Resseghem ter aarde besteld. Geen enkel familielid woonde lijkplechtig heden bij. De vader van Achiel Vettenberg ligt thuis ziek te bed. De arme ouderling is zeer terneergeslagen, over het rampzalig einde van zijn zoon. Het onderzoek Het onderzoek wordt voortgezet door de gendarmen van Oordegem en, het parket van Dendermomde. Algemeen is men van oordeel, dat Achiel Vettenberg d<> moordenaar is, alhoewel er geene bewijzen gevonden worden, anders dan do peeren en de zonderlinge handelwijze van Vettenberg. De ontroering in de streek De ontroering in de streek is nog verre van gestild te zijn. Angstvol, zien de ouders hunne kinderen liet huis verlaten steeds vreezen zij, de kleinen niet meer levend te zullen terugzien Voorzichtigheidshalve, laten de ouders hunne kinderen niet meer naar hot veld gaan. -VW Het mond- en klauwzeer, heter onder de bevolking gekend onder den n.ain van muil- plaag, verspreidt zich al meer en meer in het Land van Aalst. Al de omliggende ge meenten, Hofstade, Erpe, Erembodegem, Ilekelgem, enz. zijn.hesmet. Reeds meer dan 300 stuks hoornvee zijn door de gevreesde,ziekte aangetast. Tot hiertoe hebben fcich in onze streek slechts dfie dood Ujkö gevalléh voorgedaan. Algemeen is men verbaasd over den rassen vooruitgang der ziekle. Deze-gesohiedt" voor-1 namelijk door.allarleisoorten van insekten, welke: ter oorzake der hevige warmte, r.u 50 maal talrijker zijn dan in de andere zomers. Eene uitgestrekte weide is 'in minder dan 12 uren tijds geheel besmet. Dadelijk ziet men den eetlust der dieren verminderen en de hevige koorts, waardoor de dieren aange tast worden, kan dikwijls eene schielijke dood veroorzaken. Ook is het dringend noodig, dat alle per sonen weten, dat desmetziekte kan overge dragen worden, door de kiemen welke zich aan de kleederen vasthechten der personen die de stallen gaan bezoeken. Het is dus goed, zoo weinig mogelijk in de besmette plaatsen, stallen, weiden enz. te gaan. Op de Markt van Brussel werden verleden week op eenen dag 112 stuks vee, welke aan muilplaag leden, aangeslagen. Verscheidene dieren zijn nog ontsnapt, daar de ziekte nog niet ver genoeg ontwik- en ver toeristen het komen bezoeken er zijn ook verscheidene teekeningen van het slot ge maakt. Gij zult u hier goed verzetten, zooals de meeste jonge lieden de puinen verkeeren nog in eenen goeden toestand en men zegt, dat het er spookt. De geest van eenen vroegeren markies van Charlemont, merkte de markies lachend aan. Niemand" der bedienden zal het wagen r.a het aanbreken van den nacht do puinen te be zoeken zij vertellen elkander vreeselijke gebeurtenissen van geesten die er ronddwa len. Er bestaan vele sagen van Charlemont, zegde mevrouw Bartineux. Er zijn vroeger schrikkelijke dingen gebeurd, binnen deze oude muren. De markies wendde zich haastig af en ver liet de kamen, terwijl hij iets in zich zeiven mompelde, wat Roza niet verstaan kon. August is zoo teergevoelig, zegde mevrouw Bartineux, toen haar zwager de deur achter zich gesloten had. Hij kan er niet tegen, wan neer men slechts de minste toespeling op de ongelukkige gebeurtenissen maakt, wolke in dit slot hebben plaats gehad. Hij gelooft niet aan geesten... Daar valt mij iets in,mijn kind ik verzoek u nimmer in zijno tegenwoordig heid te spreken van het treurige drama, dat in de familie Charlemont afgespeeld is. Hij was zijnen bloedverwant, den vermoorden markies zeer toegedaan, en hot (loot hem pijn wanneer men over het tragische einde van den ovjerledene spreekt. Hoe was het ook weer ja, ik geloof, dat hij in het bezit kwam van de goederen en den titel der Charlemonts ten ge volge van don moord van don eenen hloed- verwant op den anderen gepleegd. Ik zal over die zaken niet spreken, zegde Roza, t keld was en de dierep,dus nog geene teekens gaven van besmetting, Toen de dieren een zeslal uren later te Aalst aankwamen, was de ziekte reeds blijkbaar. Te Erembodegem alleen bevonden zich verleden week 125 aaDgetaste dieren in de weide. Onnoodig te zeggen, dat. de landbouwers ten gevolge van dezen-, geesel groote schade lijden. vA^ Er werd ge twijfelt} of de uitdeeling der 4 millioen, op voorstel van den heer minister van Kunsten en Wetenschappen, door liet Parlement gestemd, ten voordeele der offi- eiëele en vrije burgerlijke onderwijzers, nog dit jaar zoude plaats hebben. Dat zal noch tans zoo zijn. De minister heeft reeds de ver deeling ervan goedgekeurd. De aanvanke lijke jaarwedden dör'f hulponderwijzers van 5U, 4" en 3D graad zullen vermeerderd wor den met 300 fr. voor dfen 5n graad en 200 fr. voorde twee andere graden. De vier jaar lij ksche verhooging van 100 fr. wordt op 150 fr. gebracht. De prachtige verdeeling van deze verhoo ging zal ruim 3000 onderwijzers vermeerde ring verleenen, waarvan ruim de helft van af 1 October a. s., 300 tot 600 fr. meer zul len trekken. Dezelfde maatregelen worden genomen voor de onderwijzers, onderwijze ressen en liulp-ondeihvijzeressen. Het blijft das geene belofte, wat de achtbare minister de Broqueville in zijne programredevoering van het nieuw ministerie meldde. v'V* Brussel. Automobielongeval. Eene ^iuto-taxi reed Zondag op de St-Michiellaan tegen eene lantaarn. De geleider Jan S..., van op de Van Volxemlaan, en zijne twee kliënten, M. en Mevr. Grevinaire, van Tour- coing, werden met geweld op den grond ge worpen. De eerste brak zich een arm en werd zwaar aan het hoofd gewond. M. Grevi naire werd opgenomen met gebroken rechter been, en zijne echtgenoote met ontwrichten schouder. Al. en Mevr. Grevinaire deden zich bij een lid hunner familie, te Tervuren voe ren. De autogeleider werd naar zijne woning overgebracht. Stelling ingevallen. Een erg onge luk viel Maandag morgen voor in een huis der Louizastraat. Twee werklieden een pla- fonneerder en een inérmerhouwer waren bezig met werken in eene plaats van liet ge lijkvloers. Zij stonden heiden op eene stol ling. Eensklaps stortte de stelling in en de twee mannen werden pnder de stukken hout en marmer begraven. Toen men erin geluktwasze uitdien nete- ligen toestand te redden, werden zij onmid- delijk naar Sint-Pieters overgebracht. Zij werden er uit hoofde van hunnen neteligem toestand in verzorging,opgenomen. AD Desmet, policiecpmmissaris heeft een' onderzoek ter plaats gedaan en heeft het par-1 ket verwittigd. Op den weg slapen..Ee«i doofstomme' zekere Jos. V..., was pen weinig bedronken naar huis gegaan, vprleden Zondagnacht. Hij beging de onvoorzichtigheid zich in de Koolstraat op den drempel van eene deur neer te zetten. Hij viel weldra in slaap en toen de nachtronde hem rond 1 uur wakker maakte hestaligde hij dat men hem van zijn gouden uurwerk en ketting beroofd had. De gast had de ketting voorzichtig los gemaakt en vervolgens het uurwerk uit den zak ge licht. De policie heeft nota genomen van het voorgevallene. Geen spoor van dief was nog te vinden. Poging tot zelfmoord. Eene jonge uochter van 18 jaar, zei ere Marie D.., wo nende in de Fonsnystraat, heeft gepoogd zich te zelfmoorden door zich onder eenen tram te werpen die op de Jamarlaan voorbij roed. De markies van Charlemont heeft een eigen aardig karakter, ging mevrouw Bartineux voort. Ik was de echtgenoote van zijnen oude ren broeder en heb hem reeds als jongeling gekend, llij was steeds van eene teergevoelige en vriendelijke natuur..Gij kunt u voorstellen, welk eenen diepen indruk de moord op zijn .week gemoed uitoefende. Hij kan niemand ien lijden zelfs het gezicht van eenen bede laar ontroert hem. Hi/ besteedt groote som men tot liefdadige doeleinden, maai* geen be delaar mag den voet zétten op Charlemont. Zou het niet betfer zijn tegen zoo iets te strijden dan daaraan den vrijen teugel te laten, vroeg Roza bescheidelijk. De markies wil piet bekennen, dat hij met deze kwaal behebt is, en niemand in huis durft het wagen hem er opmerkzaam van te maken. Bij al zijne vriendelijkheid is hij een strenge heer, en al zijne bedienden weten het. Mevrouw Bartiueuxftöorde zich zelve gaar ne vertellen, en daar bij nu eene geduldige toehoorster gevonden-rhad, sprak zij ieverig voort. Plotseling hielcHjzij op, terwijl zij naai de horlogie keek en uitriep Hoe snel vervliegt'toch de tijd? Het is reeds bijna zes uren, teii wij gaan binnen een uur eten. De markies' S's zeer nauwgezet. Be geven wij ons naar boven. Mijne kamer is dicht bij de uwe. j Zij gingen naar buitpn. Dat is het salon, #ogde mevrouw Barti neux, op eene deur wijzende. Maar gij weet het. Ik vergat dat gij ever drie weken hier geëten hebt. Dat is da! bibliotheek, zij staat met de balkonkamer in verbinding.Ginds leidt een korridor naar den rechter vleugel van het slot, waar de eetzaal4 Ue familiekamer en nog eenige andere vertrekken zich bevinden.Daar ginds.#» h! De geleider was er in gelukt op tijd te sloppen, doch zij was reeds onder het rijtuig- verdwenen en had menigvuldige kneuzingen hekomen aan liet hoofd en de beenen. Na de eerste zorgen ontvangen te hebben van een doktoor werd zij naar hare woning overgebracht. Men zegt dat zij uit liefde- verdriet een einde aan haar leven wilde stel len... Onnoozelkind Brand. Zondag avond, rond 10 ure, ontstónd brand op eene kamer der eerste verdieping, bewoond door de echtgenooten Diederen, Levenschen steenweg. De pom piers werden onmiddelijk verwittigd en kon den 11a een halfuur den brand blusschen, Voerman getoond. L. Masureel, vrachtvoeder, wonend op den Steenweg van Vleurgat, werd Maandag op den Steenweg van Charleroi, van zijn kamion geschokt. Men nam hem met ingedrukte horst, gebro ken ribben en erge kneuzingen over gansch het lichaam, op. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uilwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 Elsene. Tram zonder geleider. Gisteren rond 11 1/2 ure van den avond viel eensklaps een geleider van een tramrijtuig dat van Boendael kwam en naar de Naani1- schepoort reed. Den tram reed natuurlijk in dolle vaart voort. Men verstaat licht den schrik die do reizigers heving. Gelukkiglijk snelde de ontvanger toe en deed den tram stilstaan. De ongelukkige geleider werd nevens het spoor gevonden er aan het hoofd gekwetst. Alen bracht, hem over naar een naburig huis waar een doktoor hem de eerste zorgen kwam toedienen. Hel is dank aan den ontvanger dat de tram tot zijn eindpunt kunnen rollen heeft. Het schijnt dat al de huishoudsters, liefhebsters van uitgelezen koffie, de Bitter- peeën der Trappisten Vincart gebruiken Zij weten wat lekker is. 1500 F St-Gi 11is. Brand. Gisteren avond is brand ontstaan rond 10 uro in een binnen- winkel der Parmestraat. De bewoners van het huis waren afwezig en het zijn de gebu- ren die den brand bemerkt hebben. De pom piers der gemeente kwamen aanstonds ter plaat en stootten de deur in. Onmiddelijk werden er twee spuiten in werking gesteld en het is slechts na drie kwaart uurs dat den brand gebluscht werd. Gansch de winkel is verbrand. De schade is aanzienlijk. Alen kent de oorzaken van den brand niet. Heverlée. Brand in het bosch. Brand is ontstaan in liet bosch van Heverlée, toebehoorende aan den hertog van Aremherg. Waarschijnlijk is de onvoorzichtigheid van een rooker de oorzaak van den brand. De brand begon aan de Fontein der Filo- zoven Al de landbouwers der steek heb ben zich aan 't werk gezet. Zij vellen hoornen en graven loopgrachten. St.Jans-Molenbeek. -Gevallen. De; melkvrouw Louisa Dëschepper, van Sth>rii-| heek, viel Maandag op de Jubileumlaan van hare melkkar. Men nam haar met gebroken linkerarm en ribben op. Uit het venster gesprongen. Alfons B..., steenweg van Merchtem, sprong Zon dag te zijnent uit het venster van de le ver dieping. Men vond hein op de binnenplaats met gebroken voorhoofdsbeen en rechterarm liggen. Do gewonde werd vervoerd naar het gasthuis. Scherpenheuvel. 17 huizen afgebrand. Een erge brand heeft eene root van 9 hui zen behorende aan M. Peeters, kleermaker, in liet gehucht Sehoonebroeck, in asch ge legd. Daar de wind hevig klaasde zijn de huizen van de overzijde der straat ook in brand gekomen en werden ook totaal ver nield. Deze huizen behooren aan M. Froinnes en aan Mev. W® Janssens. Men schat de Zij zweeg, toen de deur van den markies geopend werd en een oude man met grijs haar en een zilverachtigen baard, met eene gebo gen gestalte en met een bezorgd gelaat naar buiten trad. Hij scheen diepbedroefd to zijn. Joseph Bute, do rentmeester, fluisterde mevrouw Bartineux Roza in het oor, terwijl zij den man nazag, die zich verwijderde. De pachters haten hem, evenvéél als zij van den markies houden. Hij is reeds lang bij de fami lie geweestiedereen had hem lief> toen do vroegere markies nog leefde, maar hij heeft thans zeer strenge maatregelen genomen en doet de pachters den hoogsten pacht betalen waarom men algemeen tegen hem verbitterd is. Zij klagen bij den markies over hem, maar deze weigert hem te ontslaan, om zijn lang durig verblijf in de familie, wier belangen hij zoozeer ter harte neemt. Maar alle voorstellen en redeneeringen laten Joseph Bute koud. Geen wonder, dat men hem haat. Roza kon deze beschrijving met het eerlijke bekommerde gezicht van den ouden man niet in overeenstemming brengen. Ik heb nu den rentmeester gezien dacht zij, en ook hij schijnt mij niet in staat, eenen moord te plegen. Al liad hy reden gehad den markies te haten, dan kon hij nog zulk eene schrikkelijke daad niet bedreven hebben. Ik geloof dat hij, ztapwel als Dulex, geheel en al onschuldig is aan de misdaad. De kring, dien ik met mijne vraag, wie den moord gepleegd heeft, rondga, wordt steeds nauwer en ik be merk een spoor, dat ik niet dan met diepe smart moet volgen. Toen graaf Beauoourt in de gezelschapska mer op Charlemont trad, was hij zoowel ver heugd als verrast Roza daar in gezelschap van mevrouw Bartineux aau te treffen. Do graaf had nauwelijks den tyd eenige schade op ongeveer 60.000 fr. Men kent de oorzaken van het onheil niet. De huizen zijn verzekerd maar de meubels der bewoners, allen werkmenschen, zijn het ongelukkiglijk niet. Liedekerke. Een meisje levend ver brand. Maandag namiddag was het 12ja- rig dochtertje van den landbouwer Verhellen, naar het veld gegaan om er de aardappel struiken inbrand testeken. Het meisje sprong over het vuur en de vlammém deelden zich aan de kleederen der onvoorzichtige kleine mede. Het arme kind werd zoo vreeselijk ver brand dat zij in de ijselijkste pijnen bezweek. Het lijkje werd heden morgend ter aarde besteld. Wat as Catz? 't beste maagbitter. Antwerpen. Erge wer kon gelukken. Alaandag avond is do dokwerker Amedée Van Zonbergen, 22 jaar oud, van Nieuw- kerken-Waas, toen hij zijn werk aan boord van den stoomer Penvëarn geëindigd had, in het ruim van het schip gevallen. Het slachtoffer werd vreeselijk gekwetst en moest bij hoogdringendheid naar het gast huis overgebracht worden. Een andere werkman, Louis De Vos, wo nende Lange St'uyvenbergstraat, werd aan boord van den stoomer Peter Benoit den linkerarm gepletterd. Diefstal. Ten nadeele van Maria De Boeck, wonende Goudsmedenstraat, werd een paar gouden oorbellen gestolen. Lijk opgevischt. Aan de Suikerrui werd gisteren het lijk opgehaald van een on bekend manspersoon, schijnende verschei dene dagen in 't water gelegen te hebben. Het lijk is naar het doodenhuis overgebracht. Sint Nikolaas. Gevecht. Verleden nacht is er een vreeselijk gevecht ontstaan op den wijk Raak, tusschen de genaamden Frans Srnedt en Prosper De Meester, die in de laatste tijden dikwijls met elkander ge twist hadden. Op zeker oogenblik trok De Meester een mes en bracht zijn tegenstrever een vreeselijken steek toe in do bil. Een poli- cieagent kon de vechters slechts met de grootste moeite scheidon. De messentrekker werd naar het policie- bureel gebracht. Smedt moest door een ge neesheer verzorgd worden. Het parket wordt verwacht. Laffe aanval. Verleden nacht werd Alarie Van Acker, wonende Schoolstraat, aan hare woning aangevallen door een ge- buur, die haar met een stoofhaak een ergén slag in het aangezicht toebracht, zoodat de vrouw erg gewond ten gronde stortte. Haar zoon die haar wilde helpen, kreeg ook drie slagen op het hoofd en werd vreese lijk gewond. De woestaard is aangehouden. Dr Burggraeve verzorgde de slachtoffers. De voordeeligste conditiën voor ellegoed- winkelszijn bij Van den Bergh-Jouret, Aalst. Gent. Schfp gezonken. Verleden nacht rpnd half óqn,is het schip «De Jonge Frans», patroon Ëmiel De Meyer, geladen met-.koieo, in den Jjïandelsbassijn gezonken. Deopva- rendén hadden nauwelijks den tijd zich te redden. Het schip had reeds 150 ton kolen uit een stoomboot gelicht. Toeirde verwittigde pom piers met. hunne vlottende pomp ter plaats kwamen, verdween het schip juist onder wa ter... Erg automobielongeval. Maandag namiddag is in onze stad een erg automobiel ongeluk voorgevallen. Rond 11 3/4 ure, w as de kleine Joanna Van de Wyngaerdt, geboren te Dortrecht, den 11 October 1905, en wonende Gazme- meterslaan, 219, aan 't spelen op het Tol huisplein. Opeens werd het gevat dooreen automobiel die over het hoofd van het kind reed. De kleine werd erg gekwetst opgeno men en naar de ouderlijke woning overge bracht. Dokier Marichal die het kindje kwam verzorgen stelde vast dat het eene schedel woorden met zijne verloofde te wisselen en haar zijne vreugde over hare tegenwoordigheid te kennen te geven, toen de markies van Char lemont binnen kwam. 1-Iij was ongewoon stil en liet maakte op Roza den indruk, dat hare aanwezigheid op het kasteel hem niet beviel hij toonde zich echter buitengewoon vriende lijk jegens haar] toen hij bemerkte dat zij hem' gadesloegi Graaf Beaucourt geleidde Roza naar tafel en de markies bood Zyne zwagèrin'den arm. Dé heeren spraken over hun watertochtje en be gaven zich na het noenmaal met de dames in de huiskamer. Op verzoek speelde en zong Roza en werd bij een aria. door graaf Beau court met klavierspel begeleid. Vervolgens bracht men een bezoek aan den wintertuin en de broeikassen. De avond verliep voor Roza zeer vroolijk. Zij had hier van niemand eene beleediging ondervonden. Mevrouw Bartineux hield haar voor de vriendin van Mevrouw Mix tome en dit was voldoende om haar aan te zetten alles te doen wat zy kon om het meisje aangenaam bezig te houden, totdat zij, door vermoeidheid overmand, in haren stoel lang zaam insluimerde. De markies van Charlemont ging naar zijne kamer en zoo bleven Roza en graaf Beaucourt alleen. De graaf maakte van deze gelegenheid gebruik, 0111 te beproeven Roza te overhalen spoedig te trouwen. Hij vertelde haar, dat hij op zijn schrijven nog geen antwoord van ha ren vader had ontvangen maar toch hoopte dat deze niets meer tegen hunne vereeniging zou hebben. Zijne woorden waren echter te vergeofs, want Roza verklaarde dat zij nooit zou trouwen, zelfs indien liaar vader zijne toe stemming gaf, zoo lang nog een hinderpaal niet uit den weg was geruimd. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2