BUITENLAND. Onschuld zegepraalt Os Belgische vliegroute Het Katlioliek Leven in Düitsciilanil en in Engelanti. NIEUWSBERICHTEN. FRANKRIJK ITALIË RUSLAND ENGELAND TURKYE. MANDCHURIE INDIË I rug en zij zeeg onmiddelijk, in haar bloed Mailend ten gronde. Adems, denkende die vrouw gedood te hebben en zich 0|> bet punt ziende van door de menigte, die zeer talrijk toegeloopen was op het gerucht der losbrandingen, gevatte «vordeu, richtte het moordend wapen naar »ijn hoofd en loste een derde schot. Hij viel on middel ijk doodgebliksemd neer. Nadat de eerste verbazing en opschudding hij de omstaanders voorbij was, snelde men aanstonds het ongelukkig slachtoffer, Odile Van Geem, ter hulp. Daar de ongelukkige nog ademde, bracht men haar onmiddelijk over naar de nabijgelegen kliniek van doktor Navare, alwaar zij de eerste zorgen ontving. De kogels zijn achter in den rug doorge drongen, doch hebben geene doodelijko hwelsuren aan de organen tdbgebracht. Men vreest nochtans verwikkelingen. 1 Wat het lijk van don moordenaar Adems aangaat, het werd onmiddelijk naar het doo- denhuis overgebracht. De heer policieadjunkt Laumen heeft een onderzoek ter plaats gedaan en verwittigde het parket. Daar de moordenaar zich zeiven gerechtigd heeft, is het meer dan waarschijn lijk dat het parket te Anderlecht niet zal afstappen, daar alle rechtsgeding doordien dood geschorst is. De wijnbouwers vrijgesproken Tiet.openbaar ministerie vroegeene strenge straf voor al de beschuldigden. De jury heeft al de betrokkenen in een lap vrijgesproken. Het blijft te bezien wat gevolgen dit later nog zal hebben. Ziekte van den Paus De H. Vader geniet niet de volle gezond heid. De geneesheeren hebben hem verboden deel te nemen aan de plechtigheden van Zijnen bekroningsdag... De paus weet insge lijks van flerisijn In de laatste maanden Jheeft men ongelukkiglijk eene algemeene 'zwakte bij den H. Vader waargenomen en dikwijls valt bij in bezwijming... De uitzon derlijke warmte van dit jaar werkt ook zeer ongunstig op zijn gestel. Dezer dagen no" bereikte de warmte in het lommer 34 gradem 'Het moreel van den H. Vader is insgelijks terneergedrukt. Hoewel die berichten de katholieken van gansch de wereld met treurnis zullen slagen, mogen wij niet denken dat de toestand zeer onrustwekkend is. Kardinaal Rampolla op reis Op raad van de geneesheeren is Kardinaal Rampolla naar Zwitserland vertrokken om er eenige rust te nemen. Keizerlijke bosschen in brand Gedurende drij dagen staan de bosschen van den keizer in Krasnoié-Seïo, in Peterhof en in Serguivo, in de omgeving van Sint ^Petersburg gelegen, volop "in brand. Ver scheidene regimenten zijn ter plaats om den brand te bemeesteren. In 't Parlement Maandag had er eene belangrijke zitting jpiaals. M. Balfour legde eene motie van blaam neer tegen de regeering. Deze werd verworpen mei 365 stemmen tegen 246 of eene meerderheid van 119 stemmen voor bet gouvernement. M. Asquilh, ondervraagd, verklaarde dat de koning erin bad toegestemd, zoo het noo- «lig bleek, de liberale pairs bij te benoemen. Rij het verlaten der zitting werd Asquith tfoor't volk toegejuicht. M. Asquith ziek De laatste redevoering van M. Asquith heeft de lyryngite veroorzaakt. De ge- 56e Vervolg, Tegen half tien, trad mevrouw Bartineux binnen en daar dit het. uur was, waarop zij zich.ter rust legde,verliet zij de kamer eri nam 'Roza mede. Toen zij door de kleedkamer gingen, ont moetten zij Pliilip Piron, die zich naar zijnen heer begaf. De bediende bleef als door den bliksem getroffen staan, toen hy Roza zag en heek baar bevreesd na,als zij den trap opging. Be gelijkenis welke bij in hare blauwe oogen en liet blonde haar met den veroordeelden en verdwenen Alexe Mixtomo zag, viel hem we derom op en zelf nog meer dan bij baar eerste bezoek. Zij gelijkt zoo sprekend op de Charle mont's, dat ze wel eene dochter des huizes zou kunnen zijn, mompelde hij. Wie is zij Wanneer de kleine Constance in leven geble ven ware, zou zij er juist uitzieu als deze juf frouw Lepage. Maar het kind is dood en be graven, daai kan niet aan getwijfeld worden en toch wacht ik ongeduldig op nadere be richten. In weerwil van de gebeurtenissen, welke dien dag hadden plaats gehad, haar gesprek met graaf Beaueourt, hare ontmoeting met twee mannen, die den moord bedreven kon den hebben, waarvoor haar vader ter dood veroordeeld was sliep Roza spoedig in. De slapeloosheid van den afgeloopen nacht en do ©ntroering van den vorigen avond hadden baar zoo afgemat, dat zy hare gedachten niet geheel en al meester was. Den volgenden morgen, na het ontbijt, ver- neesheeren legden hem op zicli op zijne kamer te houden. Dinsdag avond was hij alzoo afwezig in 't Parlement. Lord Hughes sprak toen Het spijt mij M. Asquith hier niet te zien, maar het spijt mij nog veel meer hem niet voor hel Assisenhof te zien, want de minister heeft eene misdaad van verraad gepleegd tegen diegenen welke hem het ver trouwen schonken. De Engelsche cheminots in staking To Liverpool en te Londen dreigt de sta king der cheminots algemeen te worden. De bedienden van den ijzerertweg vragen ver korting van arbeidsduur, ten hoogste 54 uren per week, en 2 shillings opslag. Men ver wacht dat er in Londen alleen woldra 60000 stakers zullen zijn. Bij de Albaneezen Maandag zijn 7000 Malissoren naar nunne haardstee weergekeerd. De koning van Mon tenegro heeft de Sullan van Turkyë zijne gelukwenschen gezonden. De Albaneezen van 't Zuiden in opstand De Mahometaansche Albaneezen, die liet Zuiden bewonen, zijn nu in opstand gekomen om dezelfde toegevingen te bekomen als de Malissoren. Montenegro antwoordt fier Men zegde dat Montenegro schadevergoe ding cischte voor de hulp, die het gebracht had aan de noodlijdende Malissoren. Monte negro antwoordt dat zij niet enkel geene schadevergoeding heeft gevraagd, maar dat zij verontwaardigd alle schadevergoeding zou afwijzen, moest men ze hem aanbieden. Verdronken Bij de overslroomingen in Mandchurie zijn meer dan 1000 Chineezen verdronken. De komst der Engelsche vorsten Tndië maakt zich gereed om de Engelsche vorsten met groote praal t' ontvangen. De vorsten zullen in de eerste helft van Novem ber vertrekken om einde Februari 1912 terug in Engeland te komen. Nog aankomsten te Bergen. Dijnsdag morgend, rond 6 ure, is graaf dTIespel te Berchem opgestegen en in ééne vlucht naar Bergen gevlogen, alwaar hij om 7 ure 20 aankwam. Onmiddelijk gaf hij aan zijne helpers be vel. zijii toestel goed na te zien, en in orde te brengen. De tweede vlucht Bergen-Lessen-Geeraardsbergen-Doornijk. Dijnsdag avond, om 5 ure, werd aan Lan- ser liet vertreksein gegeven voor den twee- defn vlucht. Tyck volgt 5 min. later en om 5 ure 35 gaat ook graaf d'Hospel de hoogte in. Lescarts zou maar Woensdag morgend vertrekken en Crömbez is bij eene opstijging gevallen en heeft zijn toestel gebroken. Te Lessen. Zoodra liet nieuws gekend was, dat de vlie gers Bergen verlaten hadden, snelde elkeen de straten in, om te zien boe de vliegers rond den toren van het stadhuis vliegen. Om 5 ure 18 komt Lanser in eenen sier lijken draai rond den toren zwenken en dan onmiddelijk naar Geeraardsbergen vliegen. Kort nadien volgt Tyck. Graaf d'Hespel wordt vruchteloos verwacht. Te Geeraardsbergen. Reeds vóór 5 ure 's morgens, liet men een luchtballetjen opstijgen aan een touw ge hecht. Er werd verteld dat het dienen moest als sein, in den namiddag, rond den toren. Wat er eigenlijk haperde kon men niet juist gissen. In plaats van den luchtbal op te laten zocht mevrouw Bartineux den jongen graaf Roza de merkwaardigheden van liet kasteel te laten zien,daar zij hoofdpijn had en dus niet in staat was dit zelve te doen. Het behoeft nauwelijks gezegd, dat graaf Beaueourt deze opdracht met vreugde aannam. De pumen stonden in een gedeelte van het kasteel, dat eeuwen ouder was, dan hetwelk nu gebruikt werd. De smalle, spits toeloopen- de vensteropeningen, de massieve.muren en tinnen, grootendeels met klimop begroeid, do groote vierkante toren, vormden te zamen een schilderachtig geheel, dat ofschoon nog sterk genoeg, nochtans niet meer bewoond werd en toch zulk eene groote historische waarde bezat, dat men het als eene misdaad zou beschouwd hebben, bet te willen omver halen. Hier waren groote kamers, met steenen vloeren, lange gangen en groote zalen, maar ook kleine bedompte cellen zonder licht of lucht, welke in vroeger tijd tot kerkers had den gediend. Aan deze puinen grensde de ka pel, die nog niet lang geleden gebruikt werd en daarom zeer gaaf was gebleven. De graaf voerde Roza door liet schip der ka pel naar het altaar, een kunstwerk van oude beeldsnijkunst. Vele eeuwen geleden, zegde hij, werd in eenen oorlog, waarin de Charlemont's aan de zijde der overwonnenen stonden, een markies van Cbarlemont vogelvrij verklaard eu een bloedprijs op zijn hoofd gesteld. Eene bende soldaten kwam hier heen om hem gevangen te nemen. Door list wisten zjj binnen te ko men, bezetten allo uitgangen en eiscliten dat de markies zich zou overgeven. Hij vluchtte naar de kapel en verdween in de nabijheid van dit altaar, om het zoo uit te drukken, voor de oogen zijner vervolgors. Alles werd loste men revolverschoten om de vliegers de aangeduide richting aan te wijzen. Van af den middag lag alle werk stil. On telbare buitenlieden waren naar stud geko men om het eerste wonderwerk van vlieg kunst in Geeraardsbergen te aanschouwen. Gedurig was het een over en 't weer ge loop en rijden van velos en automobielen De verrekijkers waren goed voor handen en de platte daken hadden nog nooit zooveel op let ters op den rug gedragen. Alle oogenblikken zegde 't volk dat de vliegers kwamen afgevlogen, en wanneer men een geronk boorde, liep iedereen over hoop. De kijkers op de daken deden meer dan eens teeken zich gereed te houden, en toen, na 5 1/2 ure, het eerste telefoongesprek aan kondigde dat reeds 2 vliegers teeg xc ar en en een derde zich gereed hieldwas er geen en kel oog naar beneden gericht. Elkeen had eene vocp; £hem best geschikte plaats uitgekozen. Veel,, volk op de Groote Markt. Meer nog langs den Dender, aan 't Sas veel meer nog iq de Pachterstraat, die hooggelegen is, juisf.beneden den Ouden- berg, en van waar men een ver gezicht heeft van verscheidene uren. Eenige revolverschoten, bij tusschenpoo- zen gelost, lieten de wachtenden vormoeden dat het uur nabij was. En inderdaad, van op liet platdak van den' heer D'Haenens en du weduwe De Smet-Derder, op de Markt, deed men allerlei gebaren tot teeken dat men vliegers zag. Het sloeg even zes ure op Sint Bartelsto ren, als er een in stille, .(.prachtige gestrekte vlucht over de huizen van M. Bruyneel en notaris De Ruyver vloog en achter de wo ning van M. Syloos en Van der Bracht, de richting nam langs Nederboelare. Zóó scheen het ons van op de Groote Markt gezien. Een overgroot handgeklap en heilgeroep begroette den vlieger nr 3, den dapperen Tyck. Middelerwijl liep het gerucht dat er reeds vóór hun 2 anderen loop gezet hadden over den Grooten BuizemqnL Moerbeke en On- kerzele. Dit nieuws baarde misnoegen en teleurstelling en niet een die bet gelooven wilde. Nochtans, na 7 ure, wanneer er geene hoop op nog andere vliegers mocht gestelff worden, begon men meer geloof te hechten aan het gezegde, en zelfs bevestigden oogge tuigen, dat bezijden den Oudenberg, achter den Windmolen van Moreels een vliegtoestel ten gronde lag. Op een omzien liep klein cn groot naar de aangewezen plaats. Daar lag de vogel liet machien nT 10 van Lanser in eene partij klayer,met ontredderde wielen en min of meer beschadigd aan den kop, door den val. Volgens hen die het toestel vallen zagen, zou Lanser, zich zoo goed hij kon willen neervlijen hebben, doch, daar hij in eene diepte ging zakken, een goede poging gedaan hebben om de noodlottige plaats lo ontwijken en in het klaverveld laddde, maar met zulk geweld toch dat Iiij met don kop van zijn toe stel den grond raakte en overhelde, zoodat men hem weer rechten moest. Kort na do nederdaling is Lanser-vertrok ken per automobiel natar, Doornijk, om van daar meteen anderen vogel, weer do vlucht te nemen en de plaats fe overvliegen waar hij gisteren, door liet óngeluk gedwongen was te staken en vervolgens naar Doornijk koers te zetten. En zoo gebeurde het ;\yezontlijk. Iets na 5 1/2 ure dezen morgend wees een zwart beweegbaar punt een vlieger aan, in de richting van Overhoelare. Het was Lanser. Hij vloog nu zonder 'hindernis voorbij de plaats waar zijn gebroken toestel lag en ver dween in eenen wijden llring over Paricke en Sarlardinge naar bet piiilt der bijeenkomst. i doorzocht en de kapel dagen achtereen be waakt, maar te vergeefs. De markies was verdwenen. De oorlog nam eene andere wen ding. De partij, waartoe de Charlemont's be hoorden, verkreeg de overhand, on op zeke ren dag kwam de markies uit deze kapel,even gezond en krachtig als li'ij altijd geweest was, weder te voorschijn. Gedurende al dien tijd had liy zich op eene geheime plaats van de kapel schuil gehouden? 4 Kent gij «leze geheime plaats vroeg Roza. Niemand kent ze, zelfs niet de tegen woordige markies. Het geheim daarvan ging sedert eeuwen van den vader op den oudsten zoon over. In oorlogstijd bewees ze goede diensten.De laatste markies kende het geheim zoowel als Alexe Mixtóme, doch met dezen ging liet verloren. De tegenwoordige markies stamt niet van de rechterijn af en heeft er dus ook geene kennis van gpla-egen. Deze schuil plaats zou overigens in'ónzen tijd geene ande re waarde meer hebben,!dan de nieuwsgierig heid van de bezoekers dezer plaats te bevre digen maar ik moet u zéggen dat het mij een groot genoegen zou doèii, indien ik ze vond. Hij onderzocht de pdjieelei) van het altaar en de muren, terwijl Roza de gedeeltelijke be schadigde opschriften der marmeren steenen van den vloer trachtte te ontcijferen. Deze oude Franscbe kasteelen bezitten een aantal geheimen welke niemand kan ont raadselen, zegde de gitaaf, toen hy zijnen vruchteloozen arbeid opgaf maar van geen enkel kasteel in geheel Frankrijk worden meer sagen verteld dan van dit. Uit do kapel voerde de graaf het meisje naar de broeikassen, welke pracht en aantal Roza verbaasden. Op deze hap^e rotsen, welke dooi den bruisenden Oceaan jtéspoeld werden,groei- Zijn beschadigd toestel ligt nog altijd in den kouter, en men weet te zeggen dat het, na herstelling, dezen avond, om 7 ure, zal opstijgen. Wat er ook van zij aan kijkers en praters zal hel wel heel den dag niet ontbreken en de domslen zullen best gelooven. De vliegdag was echter eene O in cijfer voor dezen uie van 5 ure afstand naar onze stad gereisd waren, in de zoete en vaste hoop een tiental vogels te zien fladderen, als vle- dei-muizen, rond den ouden Bartel, die, voor de gelegenheid, de vaan had uitgestoken. Om EEN vlieger Ie zien, was 't gedacht van elk bezorgd mensch, blijven we voortaan 't huis. 't Is goed voor een keer. d'Hespel is ook boven Geeraardsbergen niet gezien geweest. Landbouwers verklaren liem op eenige kilometers afstand van Geeraardsbergen be merkt te hebben, toen bij met groote snel heid naar Doornijk vloog. De aankomst te Doornijk. Eene overlalrijke menigte bevond zich op liet vliegplein van Doornijk, Dijnsdag namid- dag. De menigte volgt met veel belangstelling bet aanplakken der doortochten te Lessen en Geeraardsbergen. Om 5 ure 50 ziet. men in do verte een een- vlakker naderen. Weldra herkent men Tyck, die om 5 ure 54 m. 5 sec 1/5 neerdaalt. Hij wordt geestdriftig toegejuicht en doet in automobiel de ronde van het plein. Eenige minuten later komt een tweevlak- ker aangevlogen. Hij ook daalt in eene pracli lige gestrekte vlucht neder. Het is graaf d'Hespel. De achterblijvers. Lanser brak zijn toestel te Viane-Moer- beke Vasseur te Coyban Prevost kan niet meer weg Conlenet beeft zijn wegverloren toen bij naar Bergen vloog Lescarts en Crombez zijn nog te Bergen. De algemeene klasseering. Van nu af reeds is Tyck eerste der alge meene klasseering. Lescarts, Crombez en d'Hespel kunnen nog voor de algemeene klasseering in aanmerking komen, doch zij hebben eene groote straf, om de controols niet gevolgd le hebben. Twee groote katholiekendagen. Mayence, de stad van Mgr. von Ketteler, had Zondag ue eer de zetelplaats te zijn van den katholiekendag van dit jaar. Uit Silesië, uitRhenanen, uitWestphalië,uit alle streken van DuitSchland, alsook uit eenige plaatsen vau Oostenrijken Zwitserland waren katho lieken toegekomen. Er waren 990 maatschappijen, ieder met 50 man vertegenwoordigd, de Staat bad 222 bijzondere treinen ingericht, en al dat volk kwam Zondag in Mayence aangestoomd. Van de omliggende plaatsen waren 150,000 toeschouwers naar Mayence gelogen. De optocht die 50,000 mannen telde, duurde 3 uren. Willeii onze kartellisten 100,000 man te boen brengen dan moet hun optocht 6 uren duren. Wal zou het zijn, moesten hunne 250,000 of hunne500,000 mannen eens komen Nu daar is geen vrees voor. De optocht der Duitscho katholieken was grootsch en indruk wekkend. Hot eerste kwartier scheen liet vervelend; na een uur bleek hel overheerlijk, en men was lier tot zulk krachtig en machtig leger te behooren Tweede nationaal Congres der Engelsche katholieken. Dit werd gehouden te Newcastle-on-Tyne. De Aartsbisschop van Westminster, omringd van 12 Bisschoppen, doet zijne intrede te den bloemen en vruchten van alle hemelstre ken. De terrassen vertoonden nog sporen van de verdwenen zomerpracht en het park aan den voet der rotsen maakte eenen bètoove- rendeii indruk. Charlernont is het geheele jaar bewoond, behalve twee of drie maanden, zegde graaf Beaueourt. De heereu vqu Charlemont hebben altijd op eenen vorstelijke» voet geleefd en hadden altijd zeer veel gasten. Gij kunt wel nagaan hoezeer Alexe Mixtome zijne geboor teplaats heeft lief gehad en hoe wanhopend hy geweestzal zijn, toen hy dit alles moest ver laten. Zy keerden langzaam naar liet huis terug. Toen zij i;i de zaal kwamon, gaf een bediende graaf Beaueourt eenen brief over, welke zoo even door eenen bode van Montfagon was ge bracht. Roza stond stil, haar hart sloeg hevig, ter wijl de graaf het omslag opende en de brief las. Hij bevatte liet dringend verzoek van me vrouw Mixtome, dat graaf Beaueourt zoo spoedig mogelijk naar Montl'agon zou komeu, daar zij hern over eeno belangrijke zaak wensohle te spreken. De graaf stak den brief weg, deelde den in houd ervan mede en voegde erbij, dat hij on middelijk aan het verzoek van movrouw zou voldoen. Hij beval dat men zijn paard voorzou brengen en gingnaar zyno kamer om zich voor don rit naar Montfaeon gereed temaken. Roza begaf zicli naar de balkonkamer, waar haar een meisje, dat het vuur opstookte, me dedeelde, dat mevrouw Bartineux zeer ziek naar bed was gegaan.Zij had het meisje gelast juffrouw Lepage te zeggen, dat zij. zich zoo goed en zoo kwaad als liet ging,zou bezig hou den en hare onvernujdelyke afwezigheid ver ontschuldigen zou. midden van het hoerabgeroep van de 500.0 katholieke congressisten. De hertog van Norfolk werd ook geest driftig toegejuicht. Mgr. Bourne, de Aartsbisschop, deed eene prachtige aanspraak. 11 ij raakte drie punten aan 1°) De tijdelijke macht van den Paus, welke nooit uil 'loog mag worden ver loren 2°) De toestand der katholieken in Portugal 3°)' De opvoeding in hot middel baar onderwijs in Engeland, punt van zeer groot belang. De katholieken doen hunne rechten op de toelagen der regeering gelden en verzetten zich tegen liet favoritisnie dat in voege is. Vooral dit laatste punt verwierf een onge- hoorden bijval.... Zoo ziet men dagelijks boe in alle landen bet katholieke leven zich nfeer on heler openbaart, naar gelang de aanvallen bilsiger on heviger zijn. Dit moet alle katholieken aanzetten om in zoo groot getal mogelijk do katholieke betooging van Leuven bij te wo nen. Daar ook moeten de Belgische katho lieken hunne levenskracht vertoonen Brussel. Belangrijke diefstal in een trein.M. Couppez, bestuurder van eeno Parijssche bank, komt het slachtoffer-te zijn van een diefstal die in aardige omstandighe den plaats greep. Hij ging naar Antwerpen, geladen met twee valiezen die waarden be vatten. De boodschapper gelast met do vracht naar de statie le brengen, legde do valiezen in een komparlement. M. Couppez was erg verwonderd bij zijne aankomst le Antwerpen le beslatigen dat zijne valiezen verdwenen waren. Een stoute dief had ze gestolen. Men heeft de.ledige valiezen in een veld niet ver van Schaarbeek gevonden. Een streng onderzoek is geopend om den dief te vatten. Een bloedopdrang door de hitte. Een boodschapper, zekere Jules V.., uit de An- neessensslraat, slootte gisteren namiddag langs de Tervurenlaan een zwaar geladen wagentje. Eensklaps zagen voorbijgangers den man wankelen en vallen. Men snelde hem Ier hulp en bracht hem over naar eene naburige apotheek, om daarna naar het hos pitaal gevoerd lo worden. Daar bestaligde men dat hij ten gevolge der hitte een bloed opdrang gekregen had. Beurzensnijders. Mej. Louiza D... ging Maandag avond, rond 11 12 ure, langs de Antwerpsche laan om zich naar huis te begeven. Eensklaps werd zij door een kerel aangeloopen, die haar uurwerk met ketting en juweelon afrukte en onmiddelijk de vlucht nam. Eene klacht is neergelegd. Onder een taxi. Dezen morgen werd Mev. Dernyter, uit de Twiststraat, 37, lp), het oversteken der Huideve! terstraat dooi' een taxi, die uit de Capuc-ienensiraat kwapn omgeworpen en overreden. Het slachtoffer j^; met kneuzingen overdekt. Zij werd onmid delijk naar Sint Pietershospitaal overge bracht. Nachtelijke aanrandingDozen nacht, rond3 ure, ging M. Jozef E..., wa pensmid, die van een familiefeestje uit Vorst, terugkwam, langs do Franschestraat terug naar huis. Eensklaps werd hij door drie ke rels aangevallen en van zijn gouden uurwerk metketingen geldbeugel beroofd. Men wilde hem in de Senue werpen, toen de gasten,ver schrikt door de aankomst van twee werklie den, de vlucht namen, liet geslolene be draagt 1020 fr. Alkooldrama. Zekere Cyriel G..., 46 jaar oud, losser, uit de Laud van Luik straat, was Maandag nacht in dronken toe stand naar huis gekomen. Zijne vrouw deed hem hevige verwijtingen over zijn slecht gedrag. Eensklaps trok G... het venster zijner kamer open en sprong in de straat. Men nam hem met gebroken beenon en eene afgrijselijke wonde aan het hoofd op. Men Aldus alleen gelaten, spoedde Roza zich weer naar de puinen, welke voor haar eeno bijzondere bekoorlijkheid hadden. Zij trad de kapel binnen, ging door liet donkere zy schip en zette zich op de trappen van liet altaar neder. Een uil vloog uit zijn nest door een venster naar buiten maar Roza sloeg er geen acht op. De brief van mevrouw Mixtomo aau graaf Beaueourt hield baar geheel en al bezig'. Zij bekommerde er zich minder om, dat het ver trouwen van den graal' in haar aan het wanke len zou worden gebracht, en hem feiten wer den medegedeetd, welke zoozeer tegen haar getuigden meer verontrustte het haar dat haar weg gebakend scheen over de graven der liefde en der vriendschap van al degenen, die haar dierbaar waren. Het gerucht van voetstappen wekte haar- uit hare overdenkingen. Zij keek op en za'g tweemannen de kapel binnentreden. Zij ver school zich onder liet altaar, denkende dat liét bezoekers waren die spoedig verder zouden gaan. De stem van een der mannen had eenen be kenden klank Roza zag uit haren schuilhoek op en herkende Pliilip Piron. De andere,weike zeer op hem geleek, was haar onbekend. Dit is de zekerste plaats in geheel het koninkrijk, zegdo Philip Piron. Iedereen ge looft dat liet in de kapel en in de puinen spookt. Geen enkel bediende van het kasteel durft het wagen hier eenen voet in te zetten, tenzij op bevel van den markies en dan nog onder begeleiding. Wij kunnen hier onge stoord spreken. De mannen zetten zich op eene bank nabij het altaar neer, zoodat juffrouw Lepage alles moest hooren wat zjj zegden. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2