Onschuld zegepraalt Os Bslgiscbe vlispitóe NIEUWSBERICHTEN. Lanser's opstijging nanlj Geeraardsbergen 't Wit Stoopke van Jacques Keefs Spiegelfaiiriek A. L. METVAERT overal eene geweldige opschudding in de ontwikkelde kringen. RUSLAN D Nogi gaat Stoessel bezoeken Nogi, de beroemde Japaneesclie generaal, is in omreis in Europa. Hij is zinnens Stoes sel te bezoeken, die nu te Moscou woont, waar hij een klein hotel openhoudt. Stoessel heeft volgens de Russen te vroeg Port Arthur overgegeven. De Japaneezen zeggen dat liet onwaar is, dit wellicht om hun eigen over winning des te grooter te maken. De ontmoe ting tusschen beide mannen moet hartroe rend zijn. CANADA. Politieke crisis Nauwelijks is sir Wilfrid Laurier uit Engeland weergekeerd, of plotseling wordt de kamerontbinding uitgesproken en de al- gemeene kiezingen vastgesteld op 21 Sep tember. Sir Wilfrid heeft tegen hem de Fran- sche Canadeesche nationalisten, aangevoerd door M. Bourassa, en de behoudsgezinde partij met M. Borden aan 't hoofd. De nationalisten verwijten Sir Wilfrid de autonomic ran Canada t' hebben opgegeven de behoudsgezinden zijn tegen het verdrag van wederkeerigheid met de Vereenigdo Staten. Sir Wilfrid heeft kunnen toonen dal de autonomie van Canada blijft bestaan. Enkel wordt er voor het personeel van vloot en leger gewerkt naar een algemeen plan en op de schepen zullen voortaan de Britsche en de Canadeesche vlaggen wapperen. De wederkeerigheid niet de Vereenigdo Sla- ten is moeilijker om weerleggen. De behouds gezinden zeggen dat de nationale handel bin nen de grenzen vooral moet beschermd wor den en dat de betrekkingen met Engeland, maar niet met do vereenigdo Stalen, moeten vermenigvuldigen. PERZIE Schadevergoeding aan Rusland. Rusland heeft aan Perzië schadevergoe ding gevraagd voor al de vernieling die tijdons den oproer in Perzië aan Russische onderdanen zal berokkend worden. De Per zische regeering antwoordt dat Rusland eerderden Ex-Shah mee- dan tegengewerkt heeft en niets aan Rusland zal betalen. Per/iö is verwittigd en Rusland zal het op lijd en stond wel weten te doen buigen. SPANJE. Muiterij op de Numancia. De muiterij op de Numancia wordt streng geheim gehouden, 's Nachts zouden de matrozen zijn opgestaan en den wachl- houdenden onder-oflicier met den revolver hebben bedreigd. Twee olücieren waren echter ontwaakt en eischten insgelijks de neerlegging der wapens. Vele matrozen zouden op het beslissend oogenblik zijn teruggetrokken. Men was zinnens de republikeinsehe vlag te heften op den boot en dan van Tanger naar Barcelona te varen om er de revolutie uit te roepen. Op twee andere booten moet er ook iels in dien aard gebeurd zijn doch men kan niets naders vernemen. PORTUGAL. De socialisten tegen de regeering Afgevaardigde Ferreira heeft een manifest openbaar gemaakt, om de menschen aan to zetten tegen de regeering lo werken, omdat het werkstakingsrecht in do grondwet niet wordt erkend. Vele socialisten zijn tegen de verkiezing van Machado als president der republiek. Aardig geval Te Alamaya togen Lisabon had er een stierengevecht plaats, liet volk was niet tevreden over de torreadors en wilden hen to lijve. Daarna staken zij de tenten in brand. De bestuurder opende toen de deuren, liet de torreadors en de stieren ontsnap pen. Do woedende stieren hebben een dui zendtal menschen min of meer zwaar ge kwetst. 57* Vervolg. Ademloos luisterde zij toe in zoodanige hou ding, dat zij de beido mannen kon gadeslaan. Het is een geluk dat ik u zag voor gij naar het kasteel kwaamt, Jean, zegde Philip Piron. Ik ben zeker dat niemand u heeft» op gemerkt en ware dit het geval, dan zou ieder een u voor eenen bezoeker gehouden hebben. Maar de markies wijst sedert eenigen tyd alle bezoeken afniemand mag hier meer komen, ik bezit, zooals iedereen weet, groote voor rechten en als ik iemand, hier binnenvoer, waagt men het niet raü iets te zeggen. Behalve den markies. Ook hij niet. Ik heb meer macht dan gij denkt. Maar laat ons over de zaak spreken.Gy zijt naar Griekenland geweest Ja dit hadt gij mij opgedragen. Hebt gy den vader van juffrouw Lepage gevonden l Ja. Ja, en ik heb hem ook gesproken. Goed, gij zijt slim, Jeau, en zult spoedig de som verdiend hebben, die ik u beloofde.En nu, zeg mij, wie is juffrouw Lepage Roza voelde het bloed in hare aderen stol len. Zy hield den adem in om beter te kunnen luisteren. Welk antwoord ging zij hooren Roza luisterde in spanning naar het ant woord van Piron. Zij gevoelde dat Zij gewich tige ontdekkingen ging hooren, en het bleek haar duidelijk, dat de beidé mannen ellende lingen waren want .welk belang kon Philip in haar stellen Had hare gelijkenis met ha ren vader den Franschman op het spoor ge- Nog aankomsten te Doornijk Lanser is Woensdag morgend om G1/2 ure van Geeraardsbergen te Doornijk aange komen. Hij was boven de plaats gevlogen, waar hij daags te voren met zijn vliegtoestel was neergestreken, nabij Geeraardsbergen. Toen hij te Doornijk wilde neerkomen, ging zijn motor niet meer goed en hij moest in een veld, op een kilometer afstand van het, vliegplein nederdalen. Zijne helpers snelden hem ter hulp en om 0 ure 42 daalde hij na eene prachtige gestrekte vlucht, op het vliegplein nedér. Hij werd geestdriftig toegejuicht, door de menigte welke ondanks het vroegtijdig uur reeds zeer talrijk was. Kort nadien verneemt men hier dat Con- tenet, die 's morgends Bergen verlaten had, tusschen Vezon en Fontenay neergedaald is. Zijn toestel is eenigszins beschadigd en na herstellingen herneemt hij zijne vlucht. Hij komt om 9 ure 42 te Doornijk. De vliegmeeting te Doornijk Hespel wint den prijs der hoogste vlucht, met 350 meters de prijs der klokketorens in 14 min. 'lo si den prijs der stad, lil 4G m. 29 s. Tyck steeg ook op voor den prijs der stad, doch.zijn motor wil maar niet regelmatig werken en na eeno vlucht van 7 m. 48 s. 4/5 daalt hij neder. Contonet doet eenige vluchten boven het vliegplein en in den omtrek, zonder voor den prijs der stad mede te dingen. In den hoogteprijs bereikt hij eene hoogte van 275 meters. Een achterblijver Vasseur is uit Zoningen vertrokken, Woensdag avond om 6 ure 40. Om 8 ure werd er bericht dat hij te Meslin-l'Evêque neergedaald was. Het is dus waar geweest. Lanser is opge stegen met het beschadigd tuig van gisteren, ten noorden den Oudenberg, op het grondge bied van Onkerzele, in een klaverland lig gende. In den morgen is zijn werktuigkundige de gebroken deelen komen herstellen of ver vangen. De herstelling was echter geen moei lijk noch kostelijk werk, daar hel toestel hij den val niet zeer te lijden had. Alleen de banden der wielen moeten vóór 't vertrek nog vervangen worden. Het gerucht liep rond de stad, reeds van 's morgens vroeg, dat de vlieger zou terug- keeren om op te stijgen en iedereen wachtte, met de hoop zullv, gerucht niet te hooren lo genstraffen. Ten andere, we wisten het al lang door den mond van dèn heer Fernand Van Damme, apotheker, die, bij het nederdalen aldaar, Dijnsdag avond in d© nabijheid was en hulp vaardig den koenen Lanser hij stond. Hier door waren vlieger en apotheker seffens vrienden, zooverre dat Lanser onzen stads genoot uitnoodigde tot een rit per automobiel naar Lessen en zou zijne nieuwe kennis liefst in Doornijk afgezet hebben. De vlucht zou om 6 ure geschieden. Met groepen trok het volk bergwaarts en vulde stilaan de akkers en het onverwachts nieuwgeboren vliegplein. Aan den weg en op den kouter waren sinds uren kramen opgetimmerd en geen enkel bergkruiper die, mits geld, honger noch dorst lijden zal. Daar komt hij afgestapt. Aller oogen zijn op hem gericht aller harten kloppen van blijde verwachting en aandoening, 't Is een gegons, een klimmend geronk een geroep dat ieder oogenblik aangroeit en geweldiger wordt, totdat het in een oorverdoovend bra vogeroep uitbreekt. bracht wie zij was Had zij door hare pogin gen om den naam haars vaders te zuiveren vermoedens opgewekt, en daardoor haren va der aan doodelijk gevaar bloot gesteld Wan neer had Philip zijnen broeder naar Grieken land gezonden om haren vader op te sporen Wat had Jean ontdekt Had hij zijn spoor tot Frankrijk gevolgd Haar hart scheeh-stil te staan bij de gedach te aan deze dreigende gevaren. Gij vraagt my naar den uitslag mijner reis, zonder nog to weten wat ik gedaan heb, zegde Jean. Ik zal u alles vertellen en dan kunt feij zelf beoordeelen of ik niet het dubbel van de som heb verdiend,die gij mij beloofdet. Ik ging naar Griekenland... Dat hebt gij reeds gezegd, riep Philip ongeduldig. Maar wat deedt gij er Dat wil ik weten... Ik vroeg te Athene naar mijnheer Lepa ge, maar niemand scheen hem te kennen.Den volgenden dag sprak ik eenen man, die voor hem met vruchten ter markt gaat. Van dezen vernam ik het adres van mijnheer Lepage. Ik keerde naar den Pireus terug, haalde een bootje en eenen man welke my naar de villa van Lepage bracht,dio geheel was uitgebrand. Lepage woonde in liet huis van eenen wijn gaardenier. Twee tot drie dagen bleef ik er, hoorde de dienstboden uit en trof eindelijk den man zelve aan. Ik verontschuldigde mij over myne vrijpostigheid, en sprak lang ge noeg met hem om te weten of ik hem vroeger nog gezien had. Nu nu Hadt gy hem vroeger nog ge zien Was mijn vermoeden gegrond 1 Wie is Lepagè Uw vermoeden was gegrond, Philip.Deze man was niomand anders dan de dood gewaan de Alexe Mixtorae. Hoerrah Lanser, Jen luchtheld Aanstonds zet hij z^ch aan 't werk. Hij (ast. draait, wringt en nijpt aan vijzen en schroeven. Hij deed steert en vleugels wer ken en bekeek 't machien van onder tot boven. Ondertusschen groeit de menigte aan. Vergezeld van eenen ingenieur doorloopt de vlieger de omliggende akkers. Nu eens klimt hij op een hooggelegen heetveld dan eens stijgt hij naar een afbel lend ploegland of een effen beemd, overal is hij mef zijn gezel in druk en ernstig gesprek, en bekrachtigt ziju oordeel door korte en welgepaste gebaren. Eindelijk keert hij naar zijn toestel weer. Immer gaat het volk weg en weer. Lanser vertrekt niet. Allengskens naderde het uur bepaald voor 't vertrek. De groote hitte verdween en de vlakto biedt een verrukkend en aangenaam, wellustig verblijf. Eensklaps komt er beweging. Is dat het teeken voor de vlucht Neen, Lanser vertrekt niet. Hier en daar schort nog iets aan zijn vogel; de duisternis valt de luchtveroveraar zal morgen, tusschen 6 en 7 uren vertrekken. Ronkend en lonkend^ babbelend en knab belend, verwijderen de^toeschouwers zich en zakken af naar de stad. Een half uur nadien jis de plaats eenzaam. Vroege wandelaars Den nacht was nog niet verstreken, toen ontelbare wandelaars naar liet vliegplein van Onkerzele gingen. Het zou een heete dag zijn. Bij zonopgang kou men rond het vliegtoe stel op de koppen loopen. Mannen, vrouwen en kinderen waren er samengestroomd. Om 4 1/2 ure stuiven twee autos de straat uit en 't plein op. Ze brengen Lanser en zijne helpers en daarbij de overige benoodigheden. Lanser maakt zich veerdig, Dezelfde werking-epen nauwkeurige on derzoeken worden gedaan evenals 's avonds te voren. De vlieger doorwandelt nogmaals sommige velden om de gescliikste plaats te zoeken en stapt eindelijk in zijn tuig. De motor wordt in,gang gezet, ronkt en doet de schroeven eii vleeren draaien. De kleeren der helpers waaien a*ls bij den felsten wind. Lanser legt stil en stijgt uit. Het is nog niet naar zijn zin. Hij doot zijn toestel over een beetenveld op een /ïfgemaaid korenveld voeren, en kijkt nog eens alles na. Het vertrek Het sloeg 6 1/2 u. op den naasten kerkto ren, wanneer Lanser eieiie greep loof over den akker spreidde op 3p meters afstand van zijn machien en klom er dan in. De monoplaan was met den kop naar de stad gekeerd om aldus dezelfde richting te nomen dien Lanser reeds 3 maal gevolg had. De motor werd opnieuw in werking ge- braoht. Vóór den vogel ,is de vlakte open en eenige mannen houden hem stevig vast. Lanser doet een teèken met de hand de mannen lossen de vogel loopt tot iets voor bij het gespreide loof en met een fermen wip vliegt hij nu in eene, overschoone vlucht over Geeraardsbergen naar Doornijk om deel te nemen aan denderden vliegdag. VV Brussel. Ontploffing. Dinsdag avond ontplofte een petroolvuur in een der kamers, welke Mev. Handers met man en kinderen bewoont, ió de Wayenbergstraat. Het brandende vocht4 verspreidde zicli op de kleederen der vrouw 'die in een oogwenk door vlammen omringd was. De arme vrouw Philip Piron uitte eene verwensching. Roza drukte de hand op haar hart, dat dreigde te barsten. Zijt gij er wel zéker van dat hij het is vroeg Philip heftig. Gij weet dat hier met ze kerheid wordt aangenomen dat Alexe Mixto me in Brazilië ondereenen aangenomen naam is gestorven. -— Ik kon hom zeer goed, want ik heb hem vroeger dikwijls gezièff, zegde Jean. t Philip stond op ep liep onrustig heen en weer, terwijl hij onverstaanbare woorden mompelde. Hij scheen zeer ontroerd te zijn. Dus, Alexe Mixtome is niet doodriep hy uit. Het gerucht van zijn overlijden uit Brazilië was dan ook eene leugen Sedert dertien jaar woont hij in Grie kenland... En iedereen gelooft dat hy dood is Ik ben toch slim geweest dat ik u op eene schijn bare gelijkenis uitzong.om te zien wie hij was. Dit meisje is geene aangenomen dochter. De dood van de kleine Cdnhtance is dus ook eene leugen. Het lijk dat gevonden en als het hare begraven werd, was dat van een ander kind. Alles wordt mij nu duidelijk. Hy heeft het kind meegenomen en ik dacht dat een ander het geroofd had. En terwijl de moeder haar kind als dood beweende,woonde het bij zijnen vader in Griekenland. O, 'tis bijna niet te ge- looven En toch is het waar Gy zijt toch slim, Philip, zegde Jean mét' bewondering. Wie zou, buiten u, dit alles ontdekt hebben, en dit al leen door uwe schrandere opmerkzaamheid dat het meisje blauwe oogen en blonde haren heeft. Heeft er wel ooit zulk eene zonderlinge ingewikkelde zaak plaats gehad Het meisje, eene gehuurde gezelschapsjuffer bij hare eige- werd erg verbrand aan gelaat en borst. Haar toestand is hopeloos. Erge botsing. Op de Kruidtuinlaan had Dinsdag eene botsing plaats tusschen een tram en een wagen. De voerman G..., wo nende Ten Boschstraat, te Elsene, werd ten gronde geworpen en erg gewond aan den schedel. Een onderzoek is geopend. Dieven op den trein. Mej. Helena Adam en Eugenie Govaerts, wonende op den Alsembergschen steenweg, te Ukkel, stuur den te Charleroi een kotier naar hunne wo ning. Toen deze ter bestemming kwam, zag men dat hij opengebroken was geweest en dat al de juweelen er uit gestolen waren, Moto-ongeval. De echtgenoote Le- poutre, Verviersstraat, werd gisteren in de Spastraat door een motocycletrijder omge worpen. Men nam haar bewusteloos op met gebroken rechterarm en rechterschouder en met kneuzingen over ganScli het lichaam. De gewonde vrouw werd overgebracht naar hare woning. Akelige vondst..Woensdag morgen rond 7 ure, vond een voorbijganger in het Zoniënbosch een pak, inhoudende het lijk van een pasgeboren mannelijk kind. Het werd naar liet doodenhuis overgebracht. De policie zoekt de plichtige moeder op. Geen sporen van geweld worden gevonden. Laken. Overreden. Dijnsdag avond, rond 11 uren, werd Frans Geens, Rogier- slraat, 7, op den Anlwerpsehen steenweg, door een tram omgeworpen on zwaar gewond aan het hoofd. Ongeluk. Bij het slijpen van messen in zijn werkhuis, sneed Louis Ruelens van Saventhem, zich Dijnsdag een vinger der rechterhand af. Een dokter verpleegde hem. Werkongeluk. Zekere L...., uit de Chrysanthemenstraat, 25, werd Dijnsdag in een werkhuis op den Antwerpschen steen weg, door een zware ijzeren staaf getroffen. Hij werd den rechterknie gebroken en erg gewond aan het gelaat. Al dezen die hun koffie in filter maken, gebruiken de bitterpeeën in granen van gouden perels van de Trappisten Vincart; liet zijn de beste. 1500 H. Sint Gillis. Inbrekers. Bij hunne terugkomst van Blankenberghe, stelden de echtgenooten De Schauwer, op kamers in de Livournestraat wonende, vast dat men deze geplunderd bad. Men was'er binnen gedron gen bij middel van een valschen sleutel. 38 obligaties der stad Brussel waren gestolen geworden. Schaarbeek. Bijna verdronken. Eenige knapen van 15 tot 16 jaar, zwommen Dijnsdag namiddag in de Willebroecksche vaart. Zekere Jan Willems, op den Haeclit- schen steenweg wonende, werd door een bloedopdrang getroffen en zonk. Zijne kame raden namen verschrikt.de vlucht. Een voor bijganger, die het onvoorzichtig, jongetje zag verdwijnen, sprong in de vaart, en bracht den drenkeling op don oever terug. De knaap keerde spoedig tot het bewustzijn weder. Sint Jans-Molenbeek. Erg ongeluk. De landbouwer Marcel Houveuagel, van Dil- beek, werd Woensdag op den jNTnoofschên steenweg over den grond voortgesleept door een os welken hij naar liet slachthuis van Anderlecht leidde. Hij werd gewond aan de beenen en zijn rechterarm gebroken. Auderghem. Tramongeval. Het zes jarig-dochterken, Hortense Gysberdsen, wier vader trambediende is, werd gisteren nabij de brug van Auderghem door den tram ver rast en met geweld tegen een kamion ge worpen. De schedel van het arm kind kwam terecht tegen den wagen. De dood was oogenblikkelijk. Het parket opende Dijnsdag een onderzoek ter plaats. Anderlecht. Brand op het veld. Dijnsdag avond, werd een haverveld, gelegen op Veeweyde, achter het Wcezenhuis, door brand vernield. Men denkt dat het vuur door een onvoorzichtig wielrijder die een brandend stekje in het veld zou geworpen hebben, ver oorzaakt word. De haver hoorde toe aan den landbouwer Van den Branden. ne moeder, als gast op het kasteel, dat haar rechtmatig toebehoort Gelooft gy dat zij zich bewust is,de recht matige eigenares van het kasteel te zijn? vroeg Jean. Of zij het weet Denkt gy dat zij toeval lig hierheen is gekomen Het meisje heeft een geheim doel.Zij wil het terrein verkennen, om haren vader .te zuiveren, hare rechten te doen gelden en hare bezittipgej^ve.ej^.fe her nemen ,-r- Wat zou de markies vap. Charlemónt daarvan zeggen vroeg Jean diep peinzend. Wat zou hy doen als hij hier buiten de deur werd gezet Philip stampte op den grond. Bij al zyne goedheid heeft de markies ook zijne zwakheden,vervolgde Jean.Hy zou kwij nen als eene grasplant in de zon. Werken kan hij niet, en bijgevolg evenmin zijn eigen brood verdienen. Iïij bezit geen vast karakter, gee- nen wil, geene krachtdadigheid. Hy Is hier slechts een indringer en staat op eene plaats, die den waren markies toekomt. Philip lachte toestemmend. Ja, de markies is zeer goed, zegde hij; hy is zwak en verwend en niet in staat om in zijn eigen onderhoud te voorzien. Wanneer het meisje zich bekenu:maakt en hare aanspra ken laat gelden, dan is hij verloren.Maar daar valt mij iets in, giug hij opeenen anderen toon voort. Het meisje moet met eenige zending hier zijn gekomen. Hare eigene moeder weet niet wie zij is. Welnu, waarom maakt zy zich niet aan haar bekend Dat is eene vraag voor u, Jean. Deze is zoo gemakkelijk te beantwoor den, dat het mij verwondert, hoe gij ze kunt doen. Mevrouw Mixtome mag niet weten, dat haar echtgenoot—haar vroegere echtgenoot mw—a—■III» I i is hol eenige echte Vieux Sysléme, Antwerpen. Het schoolsehip. De Avenir, het Belgisch sciioolschip, zal in den tweeden helft dezer maand te Antwerpen terugkeeren. Alles is voor hel oogenblik goed aan boord. Diefstallen. Ten nadeele van M.Van Dyck, wonende Greinslraat, is eene borst speld, versierd met diamanten en hebbende eene waarde van 650 fr. gestolen geworden. Een handelaar van Bercbem. M. Nossin. werd van zijn gouden uurwerk met kelen ontlast. Verdronken. De zoon van een Ant werpse!» tramgeleider was gisteren namiddag te Schooten gaan baden. De knaap kreeg een bloedopdrang en verdronk. Messteek. Een genaamde Jan Van Hoorenbeeck, wonende Lange Veldstraat, heeft in een gevecht met zijne vrouw, een- ergen messteek in den bals bekomen. Het slachtoffer moest in het Stuyvenherggasthuis verzorgd worden. Doodelijk tramongeluk. Woensdag namiddag, rond 2 ure, had erop de Zuider lei, ter hoogte der Montigny straat, een schrik kelijk ongeval met den tram plaats. De hoer Adolf Pilate, wonende Markgravenlei, 159, wilde op den tram springen, terwijl deze in beweging was. De man mistrapte en viel ten gronde, met het gevolg dat hij onder de re in ortjue terecht kwant. Met behulp van burgers werd het rijtuig opgelicht. Erg ge wond naar de apotheek van den heer Ste vens overgebracht, werd het slachtoffer door geneesheer Crahay verzorgd. Daarna'werd de man naar bet Sint Camiliusgesticht ge bracht. Zijn toestand is bedenkelijk. Botsing. Op den hoek der Reyn- dersstraat, had Woensdag middag eene bot sing plaats tusschen eene tram en een auto mobiel. Dit laatste rijtuig is erg beschadigd. De persoon welke zich in den automobiel bevond, kon er uitspringen en werd geluk- Idglijk niet gekwetst. Calmpthout. Brand. Dijnsdag avond is brand ontslaan in een hotel, gelegen in de Heide van Calmpthout. Ondanks de spoedige hulp van pompiers en geburen, is geheel hef gebouw met al de afhankelijkheden, de prooi der vlammen geworden. Mechelen. Diefstal. Maandag avond bestadigden de echtgenooten De Roover, wonende Hombeekschen Steenweg,'45, dat tijdens hunne afwezigheid, dieven hunne wo ning met een bezoek vereerd hadden. De schelmen, welke waarschijnlijk op de hoogte dier afwezigheid waren, zijn binnengekomen met valsche sleutels, en hebben boven op do slaapkamer eene kas opengebroken en daar uit een kofferken gestolen met eene som van twee duizend en eenige franks in', em z-ijn daarna langs denzelfden weg vertrokkén. Nergens is een spoor van inbraak te bespeu ren. De policie werd seffens van het feit-op de hoogte gesteld. SpiegelsKaders Vitraux Baguetten Werf, 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Meerhout. Boschbrand. Een 'hevige brand is Dinsdag uitgeborsten in een dennen bosch op liet grondgebied van Meerhout. Moll en Baelen en toebehoorend aan ridder de Monten de Horn. Wanneer men er ge lukte de vlammen uit te dooven, had het vuur het bosch reeds vernield op eene opper vlakte van 110 aren. Ophasselt. Geene goede kameraadjes. De genaamde De Pril, bevond zich Maan dag rond 2 1/2 ure, aan het pikken, toen Segers, met wie hij in vijandschap is, voor bij kwam. De Pril groette hem, waarop eeno woordenwisseling onstond. Op het la wijd kwam De Sterck aan die partij trok voor Segers en De Pril een slag- gaf met zijn pik- haak op het hoofd. De zoon van dozen laatslo kwam er tusschen en kon de zaak regelen. nog leeft. Wanneer zij het wist zou zij hem verraden. Mevrouw zal den tegenwoordigen markies trouwen, en, zooals van zelf spreekt, vertegenwoordigt het meisje hier de belangen van haren vader. Gij hebt gelijk zij is bepaald gekomen met de overtuiging, dat haar vader onschul dig was aan de misdaad, waarvoor hij beoor deeld werd en wil beproeven bewijzen voor zijne onschuld te vinden. Maai%. hij was schuldig, Philip1;- daaraan kan niet getwijfeld wordent Ja, hij'is schuldig, zegde Philip ruw. Het gerecht heeft hem veroordeeld. Ik zelf heb zeer bezwarende omstandigheden tegen hem ingebracht en zou nog meer hebben kunnen zeggen. Gij kóndet Alexe Mixtome niet lijden,niet waar Neensiste Philip tusschen zijne op el kander geklemde tanden. Ik haatte hem het was een afkeer waarvan ik mij geene re kenschap kan geven, en hij haatte mjj even eens. Iedereen hield overigens van hem. Hij was als een vorst onder zijn volk en ik werd slechts door hem geduld. Hij behandelde u echter niet als eenen dienaar zelfs voor eenen bedelaar, die aan de deur kwam, was hij vriendelijk. Maar hij beproefde zijnen broeder over te halen om my uit zijnen dienst te onttlaan. Hij wantrouwde mij van het eerste oogenblik dat hij my zagen ik haatte hem en mijnen heer eveneens... Ik zal hem nog- aan de galg zien Ik zal policiedienaren naar Griekenland zen den om hem gevangen naar Frankrijk te Men gen Hééft by u berkend Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2