Stadsnieuws. Kerkelijk nieuws SPORTNIEUWS iW i eliij den Rechterlijke Kronijk goede Zaailanden, Meersch en Bosch, FEESTWIJZER Tli. Stevens, dfficieele kwoteering BERICHT Weerkundige waarnemingen De Pril die nog el erg gewond was, is door een .geneesheer verzorgcK Proces-vf*- kaal is opgemaakt. Gent. Botsing. Woensdag morgend, rond 10 ure, kwam langs <fc> Kortrijksehe- straat eene kar niet ilesschenbier gereden. Teen juist een tram naderde, viel het paard der kar ten gronde. Eene botsing was niet. te vermijden tram en kar wérden erg bescha digd het paard werd gekwetst. Lijk opgehaaldGisteren avond is nabij de Snepbrug, uit de Lei, het lijk opge haald van Medard Van Daele, 23 jaar oud, wonende Verkortingstraat, te St-Amandsberg. De man werkte aan de nieuwe statie Gent- St-Pieters en zal bij het baden verdonken zijn- Vrouw- en manskieerstoffen, Van den Bergh-Jouret, Aalst. Audenaarde. De jaarmarkt. Er waren van 7 tot 800 paarden op de jaarmarkt. Deze werd bezocht door veJo kooplieden, waaroüder Fransche en Duitsehe. De prijzen gingen van 800 tot 1100 frank. Er was veel beweging in de stad. Zonneslag. Woensdag was de scheepslosser Stephanus Da Meulemeesler, bezig met een schip kolen te lossen, voor rekening van M. Slichelbaut uit do Berg straat, rechtover de magazijnen der hande laars, de gebroeders Boulez. Toen hij zich op de loopplank bevond met een zak kolen op den rug, werd hij getroffen door een zon neslag. De ongelukkige viel met den zak van de plank en kwam te recht op den kant der Schelde, waar hij zich aan steenen kwetste. Zijne kameraden snelden hem ter hulp, haal den hem boven en droegen bemin het maga- y.ij n derheeren Boulez, waar een dokter hem de eerste zorgen kwam toedienen. De Meu lemeesler werd vervolgens naar het hospi taal gedragen. Zijn toestand is erg. Wevelgem. Doodelijk ongeluk. Op den wijk Kruishoek, speelden twee kleine kinderen onder eene kar, geladen met vlas Do landbouwer Verbrugghe kwam zijne paarden aan do kar spannen en reed er mede voort, zonder do kinderen bemerkt, te heb ben. De kleine Yvonne Verbrugghe, oud 5 jaar, wercl.door een wiel getroffen, 't hoofdje verpletterd en was op den slag dood. Ploegsteert. Verdronken. Uit de wat-eren der Lei, heeft men nu het lijk ge lrokken van den genaamde Urb. Dulillie. Men denkt dat de man bij ongeluk verdron ken is. Zulte. Verdronken. Twee paarden van Theophiel Macs. die een schip voort trokken, zijn in de Lei gevallen en verdron ken. Ruyen bij Ronse. De bandietenstreek Do ouderling die door eenige schelmen aan gerand, mishandeld en uitgeplunderd werd, is de genaamde Fr. Bocqué, rentenier, op den Kluisberg. wonende. Vandewalle, te Audenaarde opgesloten endoor Bocqué her kend, heeft zijne medeplichtigen kenbaar gemaakt het zijn Van den Driessche, Gust, I)e Grits en gebroeders Vercruysse zij zijn insgelijks;aangehouden, Maria-Lierde. Aangerand. Over een paar dagen kwam éem-reiziger 's avonds dicht bij het bosch van den heer Notaris De Dcvn gegaan. Twee kerels sprongen uit het hout, wierpen den reiziger in den grond, mishandelden hem en beroofden hem van xijn geld. De gendarmen van Steenhuyse hebben twee kerels aangehouden en naar het gevang van Audenaarde gebracht. Waaraan zult gij zien dat gij beternis hebt? 1. De eetlust verbetert. 2. het lichaam verzwaart, weegt u voor gij THEOBROMA begint te nemen en gij zuil verbaasd zijn over den uilslag. 3. de kleur der huid neemt eene roosach tige tint. 4. de spierenkracht vermeerdert. 5. liet. hart klopt harder en kalmer, de pols wordt beier. 6. de ademhaling wordt breeder en dieper. 7. het gemoed ruimt op en men wordt wroolijk en blij gestemd. 8. de geesteswerking wordt gemakkelij ker, het geheugen langer en scherper. 9. Men smaakt waarlijk*het geluk van te leven, men heeft hoop en ziet alles in eene blijde toekomst te gemoet. Besluit Van heden af, allen hebben wij hel vast voornomen van toch eens THEO BR OMA te beproeven. Te Gent is de boofddepot in de apotheek DE MOOR. Burgstraat, 38. frank. Te Aalst bij al de H. Apothekers. Dentergem. Bloedige vechtpartij: Om wille van liet verhuren van een huis, ontstond twist lussehen verscheidene perso nen uit dezelfde gebuurte; Van woorden kwam men tol daden. De genaamde G. Tack, uit de Mcersch- straat, kreeg verscheidene steken in den rug. Zijn toestand is zoo erg dat hij moest berecht worden. De genaamde Edm. Qucquem, werd vreeselijk in de bil gestoken, alsook in liet oog, dat verloren is. Zijn toestand is onrust wekkend. Isidoor De Coster en do eclitgenoolo van Jïmiel Tack, werden ook gestoken. De vrouw zoo érg, dat zij to Led ligt. Andere personen werden ook gekwetst. Het parket is reeds tweemaal ter plaats geweest. Er zijn no| geene aanhoudingen. Waasmunster. Ongelukken. Woens dag voormiddag, kwam Jozef Maes, telegram- drager, van de statie naar het dorp gereden. Door te haastig le moeten uilsteken voor een persoon die hetgcbel niet gehoord had, kwam de jongen terecht op een boom hij bekwam eene gevaarlijke wonde aan het hoofd. D1 Loos heeft hem verzorgd. Bij het uitdoen van een boom, kapte de genaamde Jules Dierickx, zich Donderdag morgend zoo erg in het rechterbeen, dat hij per rijtuig moest huiswaarts gevoerd worden. Brand. Gisteren namiddag ontstond er ©p de wijk Keiken, brand in de stallen van Augustien Rooms,schrijn werker en her bergier. Het vuur nam spoedig eene groot© uitbreiding. Aan blusschen viel niet le den ken. Destallen werden ten gronde vernield. Al de beesten bleven in de vlammen. Laffe daad. Donderdag nacht werd de voorgevel der woning van den heer Alfons Queutelier, erg beschadigd en met vuiligheid besmeerd. Een streng onderzoek is geopend. Lokeren. Verdronken. Donderdag namiddag rond 3 ure, ging de 17jarige zoon van landbouwer De Witte, wonende op den wijk Boxlare, een bad nemen in de Durme. Midden de rivier, verdween hij op opeens in de diepte en verdronk. Landbouwer De Cock, die met hem in het water was, werd op hetzelfde oogenblik door krampen getroffen. Hij kon nog met meeite gered worden. Lede-Boschstraat. Brand. Donder dag morgend is brand ontstaan in de stallin gen van Jan Van Gauter. Men kon er nog in elukken de beesten te redden, doch al het alm, de karren enz. zijn met het gebouw de prooi der vlammen geworden. Do schade wordt op 1700 fr. geraamd. De brand moet aan de hevige hitte toege schreven worden. Gentbrugge, Aamgehouden. De policien acht waker Van der Donckt heeft met medehulp van zijn hond Piek Dir.sdaj nacht, rond 11 ure, langs'den Ouden Brus- selsclie weg, drie kerels aangehouden en in t gemeentegevang opgesloten zij waren dragers van elk eenen zak appels, ontvreemd op den boomgaard van het kasteel des heeren De Sloover, Boschslraat, alhier. Proces-Ver baal is ten laste der appeldieven opgemaakt. St. Martens-Laathem. Verdronken. Woensdagavond, om 5 1/2 ure, waren de hoofdonderwijzer en de onderwijzer in de Leie een bad gaan nemen. De laatste, M. Valere Van Humbeek, ging te ver in 't water en verdronk, wat de hoofd onderwijzer ook deed om hem te kunnen redden, Eene uur nadien word zijn lijk opgehaald. Dr De Wulf, van St. Denijs-Westrem, is ter plaats gekomen, doch alle hulp was vruchteloos. De heer Van Humbeek was slechts 21 jaar oud en van Dikkelvenne afkomstig. Sint-Lievenshautem. Erge val. De melsersgast Jozef Watten, 25 jaar oud, wo nende te Sottegem, is aan de nieuwe fabriek De Landtsheere, van eene stelling gevallen. De man kwam met het hoofd op een balk terecht en werd vreeselijk gekwetst. Hij werd in bedenkelijke» toestand naar het klooster van Sint Lievenshautem overge bracht, waar hij ter verzorging gebleven is. Elene.Laffe aanrandingDinsdag avond, rond 10 1/2 ure, werd Serafien Van Goelhem, fruitkoopman te Oombergen,huis waarts gebracht. De ongelukkige die geen teeken van leven gaf en lot heden toe niet ter spraak geko men is, had, volgens de hijgeroepen genees heer,eene vreeselijke wonde toegebracht met een mes, in den rug bekomen. Onmiddellijk werd de overheid verwittigd die Woensdag morgend een onderzoek in stelde en vernam dat het slachtoffer, die Dinsdag naar de wijk Buke, te Elene, was geweest, door zekere De van Zottegem, zonder de minste reden laffclijk langs achter was aangevallen en hem de verradelijke steek had toegebracht. Jemeppe. Verdronken. De 14jarige Alfonsine B... ging naar de Maas om twee emmers water en keerde niet meer terug. Opzoekingen werden gedaan en eenige uren later werd haar lijk opgehaald. Men denkt dat de ongelukkige eene draaiing zal gekregen hebben. Mettet. Akelige ontdekking. In het bosch van Aret heeft men een reiszak gevon den, waarin verscheidene bebloede kleeding- stukken verborgen waren. De gendarmerie van Mettet heeft een onderzoek geopend, daar men denkt hier met een geheimzinnig drama te doen te hebben. Dinant. Verdronken. De 24jarige Georges Adam, zoon van den bestuurder der Nationale Bank te Brussel, was gisteren na middag te Dinant, in de Maas gaan zwem men. Daar hij niet kon zwemmen, hield hij zich aan een bootje vast. Een sleepboot ver oorzaakte eene woeling in het water, tenge volge waarvan Adam moest loslaten en ver dronk. Namen. Boschbrand. De uitgestrek te ljosschen van M. del Marmol zijn door vlammen, wélke'uit den stoomtram opsloe gen in brand gestoken. De pompiers van Namen moesten ruim drie uren werken, vooraleer het vuur te kunnen bemeesteren. Ecaussines. Poging tot zelfmoord. Een 70 jarige ouderling, Armand Brison, die sinds eem'gen tijd teekens van. zinsverbijste ring gaf, heeft gepoogd zicli te zelfmoorden door in eenen verlaten waterput te springen Hij kon nog gered worden, doch zijn toe stand is zeer bedenkelijk. Luik.Zonderlinge geschiedenis. Een aardappolkoopman werd gisteren in de om streken van Jupille, slapend in zijne kar gevonden. Mot veel moeite gelukte men hem nog wakker te krijgen en toen stelde de koopman vast dat hem eene som van 17,000 fr. ontstolen was. Hij beweert dat onderweg een persoon hem gevraagd had lo mogen mederijden en hij zulks had toegestaan. De koopman meent dat de man hem moet bedwelmd hebben. Gisteren avond ontmoette hij dezen per soon in do MuUhousestraat en deed hem aanhouden. Do policie onderzoekt. Esschene-Pulewijk. Vermist. De 18 jarige Jozef Van Nieuwenborgh heeft Zondag namiddag de ouderlijke woning ver laten en is sinds dan niet meer teruggekeerd. De droefheid der ouders is onbeschrijflijk. Men denkt dat de vermiste naar Kongo wil inschepen# Parochie van O, l^.. Vrouw. (Mijlbeek). Meisjesscholen öp de Moorselbaaii. Ten toonstelling van het'haaiwerk dei' schoolkin deren op Zondag 13, Maandag 14 en Dinsdag 15 Augustus, 's Morgens van 10 tot 12 uren. Namiddags van 2 tot 5 uren. Prljsuitdeelingen. De plechtige prijsuit- deeling aan de leerlingen der Sint-Lievens- school zal plaats hebben Zondag 13 Oogst, te 5 ure 's namiddags, in de Zaal der Sint- Lievenspatronage, Dnesleutelsstraat. Deze van de Aangenomene Jongensschool Moorselbaan, zal plaats hebben 14 Oogst, om 2 1/2 ure namiddag, in de zaal der Patronage. Deze der Sint Camillus' Lagere Sehool Osbroek, zal plaats hebben op Woensdag 23 Oogst, om 9 l/^ ure voormiddag, in de zaal van den katholieken Werkmanskring. Ongeluk, Aan de Zeebergsche brug, is een paard van den voerman Van Hauwer- meiren, te ver gedeinsd, toen men eene kar stortgrond in den ouden vijver wilde aflaten. Paard en kar stortten in de diepte. Dank aan do spoédige hulp, kon het dier nog behouden bovengehaald worden. LÖKÉREN. Orde der minderbroeders, In de drie- jaarlrjksche verkiezing der Minderbroeders. Woensdag in het klóoster van Turnhout ge houden, wercl gekoFjen tot provinciaal over ste, de Eerw. Vader Venantius Janssens. Tot zijne raadsleden, de Eerw. Broeders Bar- rabas De Brabanclt, Hyacinthus De Vocht, Emmanuël Van Berloo, BertinuS Thyssens, en Albertus Lisemont. Vrijdag wordt overgegaan tot verandering en benoeming der lokaio oversten. De Gouden Bol, te Brussel. Zaterdagnamiddag zal in den Velodroom van Karreveld, te,Brussel, het vertreksein gegeven worden voor den 24 urenkoers, per ploegen van 2 beroepsrenners. De volgende ploegen zijn reeds aangeworven Garrigou-Troussejier Einile Georget- Leon Georget Masselis-Van den Berghe Defraye-Wilmots Wancour-Marcel Buysse; Spiessens-Van Lerberghe Salès-Francois Verstraeten Deullens-Louis Verstraeten Samson-Peleu De Donder-Leliaert Eve- raerts-Catulle Govaerts-Mortier Michiels- fylaurice. De koers zal Zondag namiddag eindigen Boetstraffelijke Rechtbank van Audenaerde. goéd genepen. De genaamde,ëeraplnen Hoebeke, van Maria-Lierde, gedprénda eene vechtpartij heeft den werkman Honoré Baurnontzóó erg gestoken dat hij langen tijd onbekwaam was tot werken. Hoebeke werd veroordeeld tot negen maand gevang en 50 frank boet en 150 frank aan de bü't'gerlijke partij. Hij werd on middel ijk aangehouden. ERGE ZAAK. Zekere S. Steven's; van Sulsicque, wordt voor zedenschennis "Veroordeeld tot 6 maand gevang en 200 frank boet. 't Zal hem deu, doen ONEERLIJK. Eene Fransche zapgeres, Marie Lacroix, stal ten nadeele vaii Marie De Temmerman te Geeraardsbergen, 80 fr. in haren zak. Zij verkeerde in banbreuk en gaf valsche naam op. De rechtbank verleent haar eene maand gevang en 23 dagen .gevang. MARKTPRIJZEN Aalsf10 oogst Hop. markt zeer vast, prijzen in opslag, beschikbaar 185 fr. Nieuw gewas, 215 fr. Gent, Veemarkt Vvoensdag, te koop gesteld beesten 07: Vette koeien 70; melkkoeien 00 groote ossen 4; jonge ossen 196 vaarzen 200 stieren 136 varkens 540kalveren magere beesten schapen Lokeren 9 oogst— Boter 2,90a. 3,26, eieren 2,36 a 2,54, aardappelen 00,00 a 00,00, raapkoek 10,50, lijnkoek 22,00, rogge BRUSSEL, 9 oogst Graanmarkt. Inland- sclie tarwe 19 0/0 a 19 1/4 Amerikaansche Win tertarwe 19 3/4 roodé>Kurrachée 18-3/4 inland- sche Rogge 14 1/2 44 3/4 Gerst Donauen Odessa 15 3/4 a 17 inlahdsche Gerst 17 a 17 3/4 Haver van Courlande 18 1.2 a 19 Gerst der Pol ders 20 0/0 a 00.0/Ü;vinlandsche Haver 18 1/2 a 19 1/2 Amerikaansche fyiaïs 15 0/0 a 00 0/0 id. van Odessa 14 3/8 Graan van den Donau 18 1/4 a 19 id. Rio de la Plata '19 a 197/8 Handelsbloem 25 0/0 Baltkersbloem 24 i0/0 Zemelen 14 0/0 00 0/0. Hopmarkt. Aalkt beschik. 130 n. gew. 140. Oliemarkt. Koolzaadolie te Brussei 66 in provincie 64 Lijnolie te Brussel 87 in provin cie 85 inlandsch Koolzaad 30,00. Boter 2,54 a 3,54. Wettenen. Boter 2.70 a 2.80. Eieren 2.09 a 2.36. Viggenen 37.00 a'-ln.OO 'Aardappelen roode 12.00 a 13.00. id. wiRo 9.00 a 10.00. Kiekens stuk 2.50 a 2.75. Konijnen stuk 1.70 a 0.00. Jonge duiven 't koppel 1.40. Om uit onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van schoone BOUWGRONDEN, binnen de1 gemeenten Vlierzele, Smetlerie, Impe, Gysegem, V'e'ïe, Iddergem, Haeltert en Aygem, De Notaris DE VUY-ST, te Borsbeke, zal ten verzoeke van wie het behoort, openbaar verkoo- ~an GEMEENTE VLIERZELE. Eerste koop Een, perceel Land, dienstig voor Bouwgrond, gelegen op het Boschveld, gekada streerd sectie B, nummer 319a, met eene grootte van 27 aren, palende oost Mijnheer Lebbrechfc, zuid De Grootte, west de^traat,. noord het Arm- bürecl. In pacht bij 'M. De Vos, Secretaris, te Vlicrzele, mits 47 fr.- G2ME15NTE SMETLEDE. Tweede koop. Een percc€l_J^and, gelegen op den Drossaert, gekadastreerd sectie B, nummers 188 en 189, met eene grootte van 57 aren 10 cen tiaren, palende oost Jozef de la Hay, zuid met den helft van den los van Emile Bambust, west Jan Staelsen kinderen, Karei Matthys en Coleta Van den Abeele, noord Mijnheer de Graaf Con stant de Renesse. In twee deelen a) oosthelft, n) westhelft. In pacht bij Frans Bauwens en Jo seph Rankdoncx, te Smetlede, mits S9,50fr. GEMEENTE IMPE. Derde koop. Een perceel Land, gelegen op .Stelbot-, ten kadaster sectie A, nummer 354, groot 26 aren 40 centiaren, palende noord-oost en oost zuid Joseph en August De Cuyper, zuid-west Joannes-Remi Schockaert en Jan-Baptist en Joanna De Cuyper, west-noord Sidonia Impens, ln pacht tot Kerstdag aanstaande, bij Frans Van Caenenberg, te Impe, mits 50 fr. Vierde koop. Eenen blok Zaailanden, gele gen op de Werf, ten kadaster sectie B, nummers 492, 493, 494 en 495, met eene grootte van 60 aren 50 centiaren, palende noord-oost Lostrie- Brihet weduwe Jozef, René Baeten en Leo Can- noot, oost-zuid de Kalseide, zuid-west M. AgOré Janssens, noord M. Hubert Drory. In twee dee len a) deu helft ten noord-oosten, b) den helft ten zuid-westen.. In pacht tot 1 September bij Frar-s Van Caenenberg, te Impe, mits 90 fr. Vi jfde koop. Een perceel Land, gelegen aan de iiesschestraat, ten kadaster sectie A, nummer 441, met eene grootte van 58 aren 50 centiaren, palende oost M' Moyersoen, zuid de Straat, west Ilortense De Coster, noord Jan-Baptist De Cuy per en Leo Van Cauter. In pacht bij August Rot- tiers, mits 120 fr. Zesde koop. Een perceel Meersch, gelegen op Ettingen, ten kadaster sectie B, nummers 10 en 11, met eene grootte van 49 aren 50 centiaren, palende oost Caniiel Brihet, zuid de Beek, west Jozef Moens, noord Philemon De Backer. Boomprijs 530 franken. Zevende koop. Een perceel Meersch, gele gen in de Zilvaers, ten kadaster sectie B, deel der nummers 470 en 471, groot 60 aren 35 cen- tiax*en, palende oost de Straat en het Armbureel, Benoit Vereecken, Jan-Baptist De Smet en de kindei'en Van Pamel, west Alfons Annorel, noord Victor De Ridder. In pacht bij Victor De Rid der, te Impe. Boomprijs 200 franken. GEMEENTE GYSEGEM. Achtste koop. Een perceel Landen Bosch, gelegen op het Kasteelveld, ten kadaster sectie B, nummers 428 en 429b, met eene grootte van 42 ai-en 20 centiaren, palende- oost. de Hovre- D'liollander weduwe Bernard, zuid den heer Notaris Schelfhout, west de kindex-en Jan Van Hauwermeiren-Coorcman, noord de Meulenbeek, daarover de gemeente Audegem. In pacht bij Polidour Van Cauwenbergh, te Gijsegém. mits fr. 55. Boomprijs 60 franken. GEMEENTE WELLE. Negende koop, Een perceel Land, gelegen op den Daele, ten kadaster sectie B, nummer 710, met eene grootte van 16 aren. palende oost en zuid De Cooman, west Pardaens, noord de heer Benoit De Mets. Tiende koop. Een perceel Land, gelegen op den Daele, ten kadaster sectie B, nummer 904, met eene grootte van 8 aren 60 centiaren, palende oost de baan. west De Cooman en noord de heer Benoit De Mets. Beide laatste perceelen in pacht bij M. Francois Pauwels-Annorel, te Welle, mits fr. 40. GEMEENTE IDDERGEM. Elfde koop. Een perceel Land, ter wijk Vlam, eenige sectie nummer 45, met eene grootte van 22 aren 80 centiai'en, palende oost Melanie Uyttersprot, zuid Baeyens-Van Vaerenberglx Con stant weduwe en kinderen, west Pier.er De Sehry- ver, nooïdCoppens-Baeyens Benedikt do weduwe en kinderen. In pacht,"bij Constant Wynant, te Denderliautem, mits fr. 37,50. GEMEENTE HAELTERT. Twaalfde koop. Een perceel Land, op het Hof te Haes, ten kadaster sectie C. nummer 102s met eene grootte van 49 aren 70 centiaren, pa lende oost Domien Coppens, zuid en west de weduwe Amand Van Cromphout, noord de we duwe Alfons De Neve. In pacht bij Dame Amand Van Ci-omphout, mits 86 fr. Dertiende koop. Een perceel Land, op het Holboschveld, ten kadaster sectie C, nummer 854, met eene grootte van 21 aren 30 centiaren, palende oost "August De Ghendt, zuid Isidoor Bogaert-Van Cromphout, west de Hospiciën van Aalst, noord Van Cromphout. In pacht bij de kinderen Francis Van Cromphout, mits 35 fr. Boomprijs 200 fr. GEMEENTE AYGEM. Veertiende koop. De helft ten voste vr eene partij Land, gelegen aan de Kalseide van Eetsvelde, ten kadaster sectie A, nummer 168b, met eene totale grootte van 1 hectaar 34 aren, palende oost Tlieophile en Leontine Van Cromp hout, zuid de Kalseide, west verscheidene en nonrd de Boschkauterbaan. In 2 deelen a) zuid helft b) noordhelft. Zitdag Dijnsdag 22 Augusfi J3IÏ, om 1 nre namiddag, ter herberg van de Weduwe August De Clercq, te Burst, aan de Statie. voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 13 en 13 Oogst. Opvoeringen vanVoft^els I# Lucifer in St-Jozefscollege. 20 Oogst Congres der Kath. Jonge Wach ten van Oosl-Vlaanderen. 27 Oogst. Deelneming der katholieke turnkring Steun geeft Moed» aan het gouwfeest te Geeraardsbergen. 10, 11, 17 en 18 Sept. Vlaamsche Kermis op Sint Jozefsparochie. 25 September. Luisterrijk muzikaal feest, in den Katholieken Burgerskring, mits inkomgeld. In September. Groot Alhletisch feest op het Sport-lerrein van Steun geeft Moed Aalst. (Juisten datum later te bepalen). 1 Oktober. Jaarlijksch Volksbanket, in den Katholieken Burgerskring, voor al de leden van den kring. 1 Oefober. Opvoering van Flachsman als Opvoeder door bet koninklijk tooneel- en letterkundig gezelschap Land van Riem 8 Oktober. Opvoering van «HotErfdeel door de Koninklijke Redorijkkumer DcCatharinislen 5 November. Opvoering van ïlenry Mas- terton door den Oud-leerlingen bond der Broeders, ïn de Stads- fcestzaai. GEERAARDSBERGEN 27 Oogst Kermis-Zondag. Gi'ootsch turn-* feest der kringen van Vlaanderen's Turngouw en anderen. In September looneelfeeslen door de katho lieke bonden. DENDERIIAUTEM 13 Oogst. Om 3 ure namiddag, plechtige inhuldiging van bel prachtig nieuv vaandeï van den Christen Vlaam- scben Bond. Aanspraken door be roemde redenaars. BORSBEKE 17 September Inhuldiging van bet. vaandel der Xaverianen. Algemeene gewes telijke vergadering der maatschap pijen der streek. ÜOFSTADE 22 en 30 Oct. Opvoering van bet evangelie- en 5 Novemb. spel Jesus in Samaria 150 uitvoerders. WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 9 OOGST BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staaf, Provin#, Steden. Belgische leeuing 1* r 2* r 3* r Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annu teiten3 Gemeentekrediet. 3 1868 3 Buurtspoorw Jan.-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderleclxt 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 19022,5 Brussel 1905 2 Zeehaven2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 Elseno 18803 1908 3,5 Laken 1902.3 Luik 18603 1897 2 1905 2 Mechelexx 18853 1897 3 Oostende 1852 18982 St.-Gillis 1904 3 St-Joos-ten-nooiio 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3_5 Doornik (50 fr.)'3 Verviers 1873 3 18933 89.— 76.80 100.55 86. 88.75 101 !50 86.50 86.25 102.25 97.50 92Ï50 83.— 97.50 82.50 72.— 72.50 85.45 104.— 70.— 98* 100.70 101.75 103!— 93i. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en. het Arrondissement tcorden beleefd verzocht de datum's hunner feesten, zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen. Occasion A vendre belle voiture automobile, 30-40 H. P. double phaéton, 7 places, en tres bon état. S 'adresserX. Y. Z. Bureau du Journal. Men vraagt enmidcSelijk 4e h^ren Huis woos1 Handelsfee- diende# Seffens te antweop- den ten bureeledez£S. 306 Te bekomen bij L. PEUT, Kerkstraat, Aalst Alle dagen ver3che legumon en fruiten, zooals wijnbeziën, groengeladen, fijne mel- loenen, kleine witte ajuintjes, tomatten. cornicbons, enz. enz. 313 Alle Donderdagen en Vrijdagen bezondere groote keus van vele soorten verschen ZEEVISCII aan de laagste dagprijzen. Alle Vischwaren worden zeer wel gerei nigd op verzoek ten huize gebracht. Ik beveel mij aan de gunst van eenieder, bezonderlijk aan de achtbare ingezetenen die van leveranciers versnderen. Zeer voordeelige prijzen voor Avondma len. Hoteliers, enz. Ph. VAN STYVENDAEL Eenig Huis der stad sedert 25 jaren in de Oostendsche Visscherijen gevestigd. Visscherij LANGE ZOUTSTRAAT, 38, AALST. TELEFOON Nr 44. 215 Studie van den Notaris.DE VIS, te Aalst. XJit ter ltancl te koop Een schoon en welgelegen pex-eel Bouwgrond met het woonhuis er op staande, gestaan en ge legen te Aalst-Mijlbeek aau den Ouden Donder- mondsclienstoeirweg, gx'Qfofcö aren 14 -centiaren. Gebruikt geweest bi j de kinderen van Charles Van Langènhove, op dezen grond kunnen 2 hui zen gebouwd worden. De koöpor zal het vermo gen hebben «te helft der koopsom onbetaald te laten mits eenen kleinen intrest.- Zich (e bevragen ter studie van genoemden Notatis DE VIS. GELD. Ten ka nloore van ge noemden Notaris DE VIS, is er geld te be komen aaii geringen intrest. van M. Caniiel Praetj opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstr: .t, 6 10 oogst, 15 ure Barometer 763"8 Wind: noord-oost Thermometer 28° Voeruitz. schoon weer.

De Volksstem | 1911 | | pagina 3