Onschuld afdraait BUITENLAND. 4S Reeks brieven van M. Vincent Diericx NIEUWSBERICHTEN. gewezen-volksvertegenwoordiger, reizend; in Konp De Jacht vFEESTEN TE AALST op 20 Oogst aanstaande Bijzondere treinen op 20 Oogst a. s. De Marokkokwestie Alles in 't geheim. 't Wit Stoopke van Jacgiios Haefs MIDDAGMAAL Alwie inlichtingen verlangt nopens het [middagmalen en aanschaffen van levensmid delen te Leuven, op 27 Oogst, wordt ver zocht zich to wonden tot M. Luciaan Van ,Gobbelschroy, Pensslraat, 19, Leuven, welke allo noodige inlichtingen zal geven en restau- ratio's aanwijzen, waar middagmalen voor 2 fr., 1,15 fr. of 0,90 fr. Ie bekomen zullen zijn. Men is verzocht het juiste getal der ge vraagde maaltijden als ook den gewenschten prijs op voorhand aan te duiden. XII. 13 Juni 1911. Van Molangolé naar Kapwasa en Mukobé Van Molangolé naar Kapwasa heeft men een aangename wandeling van 51/2 uren, langs een ware velobaan. Wat den gangzeer vergemakkelijkt 't is dat liet, van nu tot aan het Moero-meer, berg af is, Kapwasaop de landkaart niet aange duid, bevindt zich in denzelfden toestand als Molangoló, met het enkel verschil dat men te Kapwasa geilen aantreft. Het eenigste meldenswaardig ding dat we ontmoetten is een reus, die geheel en gansch door eenen leeuw overlieten was geweest. Alhoewel bij na genezen, kon de man niet zonder schrik het volgende mededeelen Ik was op jacht gegaan met mijnen broeder. We vervolgden eene hertegeit en waren op 't punt er naar te schieten, toen een leeuw vooruit sprong en de hertcgeit in den nek beet. Ik schoot en trof ongelukkiglijk de hertegeit. die op den slag dood viel. De leeuw keerde zijne woede tegen mij met drij sprongen was hij mij te lijve, s icetmij om, beet mij, eerst in de rechterhand, die ik niet meer zal kunnen bezigen, gelijk ge ziet hij greep mij daarna hij de linkerhand, die hij gelukkiglijk enkel bij hel vleesch vast had er een stuk uitscheu- ronde bijna terzelfder tij de sloeg liij zijn twee klauwen, den eenen in mijne horst en den anderen in mijnen rug. Ziet, heeren welke schrikkelijke liüeekens er van over blijven. Zeker ware ik een vogel voor de kat geweest, had mijn broeder den moed niet gehad mij bij te springen, den loop van zijn geweer op den kop van den leeuw te stellen en hem alzoo de hersens le verbrijzelen. Zoiuit gij nog op leeuwenjacht gaan? De reus schudde het hoofd Neon, want bij zou mij kunnen geheel opeten. Van Kapwasa tot Makobé, hebben we ge- durend zes volle uren aanhoudend opgestapt, onder wego waren er weinig goede hanen 71 waren meestal putten en knobbels, over- seis van uitgedroogde modderpoelen. Nochtans hoe nader het dorp, -hoe beter de wegen onderhouden waren. We trollen zelfs, over do rivier Lu.alab, eene plankenhrag. 't Is oen sohoone vooruitgang in vergelijking met de bruggen uit rondo stokken. Daar er altijd van onze pakkendragers ▼ooruil zijn, was ons bezoek aangekondigd ook kwam de hoofdman met een zijner man nen ons le gemoet en leidde ons op een op'cn- bare plaats waar we een wel opgckuischle schuilplaats voor reizigers vonden. De hoofd man bood ons een schrift aan door het welk aan do doorreizende Belgen gevraagd wordt over wegen en logicsthuis hunnen indruk neer tc schrijven. We hebben met overtui ging het volgende gepend Wel onder houdend voet wegen hebben ons geleid naai de schuilplaats van Mukobé, die voorzeker de beste vernachtplaats is welke onze dragers in Katanga ontmoet hebben. In het dorp Mukobé hebben we 180 kilos maïsmeel kunnen aankoopen. Ditmaal zullen we ons volk op voldoende wijze kunnen spijzen Kongotrotter. 59c Vervolg. Zij wilde zich zelve dieis maken dal zij hare jonge gezelschapsjuffer haar volkomen ver trouwen behoorde te schenken, dat do man, die des avonds met haar in don tuin was ge zien, graal* Beaucourt geweest moest zijn, of schoon mevrouw Bienjour het tegendeel be weerde en Kozadit had bekend. Wellicht was zij to trotscli geweest en had zij zich te diep beleedigd gevoeld, om do waarheid te zeggen. Den gebeden dag. den g«'lieelen nacht en den volgenden morgen streed zij met haren twijfel. Indien hel de graaf was, die haar dit be zoek bracht, en het stond bij haar vast, dat hij het moest geweest zijn, want wie zou an- «Iers bij haar kunnen komen dan is het toch zoo erg niet, liet was alleen maar zeer on voorzichtig. Ik rnopt de waarheid van hem hoeren, liet staat hein vrij haar te bezoeken ZOO dikwijls hij wil, wanneer zij weer bij ïuy komt. Ik zal omniddelijk om hern zenden. Zij schreef don brief aan den-graaf,waarvan wij reeds kennis dragen en waarin zij graal' Beaucourt ei zocht bij haar te komen. Een paar uren later verscheen deze op Moi tfacon men geleidde hem naar de bal- koukamer van mevrouw. Hij zag dat zij bleek was en zeer bezorgd uit de oogen keek, toen zij hem ie gemoet trad om hein te groeten. Zyl gij ziek, mevrouw vroeg lnj deelne mend. ïk geloof ja, antwoordde zij met ee£ lachje. Ik heb u laten verzoeken hier te ko men, graaf Beaucourt, om u in vertrouwen te FRANKRIJK In het kasteel der Pauzen van Avignon De stadsraad van Avignon had gevraagd in het kasteel der Pauzen eene vertooning to mogen geven. De regeering heeft geweigerd, voorgevende dat er le veel gevaar bestaat voor brand. SPANJE. De muiterij op de Numancia De muiterij zou moetén uitgebroken heb ben op verscheidene booten te gelijk. De brieven hebben zulks aan't licht gebracht. De revolutie zou dan eerst begonnen zijn te Malaga. Sauchez, de aanleider, is gefusilleerd. In verscheidene steden heeft men betoogingen gehouden tegen die strafuitvoering. Onlusten te Barcelona In verschillende wijken werden protest- meelingen gehouden legen de werking in Marokko. Men sprak bedreigingen uit tegen de regeering. De policie wilde de manifestan ten verdrijven. Ze werden op revolverscho ten onthaald. Een agent kreeg een bal in het hoofd. 4 betoogers werden aangehouden. TURKYE. De Albanee7«n worden kalm De Albaneezen kc^ron stilaan allen naar hunne haardsteden. De vijandelijkheden hebben meestendeel opgehouden. Art. 1 De opening der verschillende wijzen van jagen op de verschillende soorten wild, is op de navolgende datums bepaald voor gansch het land, behalve in de velden waarop zich graangewassen of andere korrel- of zaad dragende planten bevinden, rijp of rijpend te velde staande, of afgemaaid maar liggend op den grond a) Op 19 Augustus, voor den haas, de pa trijs, de kwakkel, den wachtelkoning, het hazelhoen, de snep en den boschhaan, de hen uitgezonderd het konijn mag geschoten worden in 't open veld te rekenen van zelf den datum, b) Op 23 September, voor de herten, hinden, damherten, damhinden, en reebokken, c) Op 1 Oktober, voor de fazant hanen en de korhoenen. d) Op 15 October, voor de fazanthennen. e) Op 1 November, voor do reegeiten. Art. 2. Het jagen in de velden waarop zich graangewassen of andere korrel- of zaad dragende planten bevinden, rijp of rijpend te veld staande, of afgemaaid maar liggend op den grond, is verboden en zal inzonderheid gestraft worden m*t de.bij artikel 6 der wet van 28 Februari 1882 voorzien straffen. Art. 3. De jacht met den loophond, de jacht met den windhond en de jacht met den hazewind zijn slechts toegelaten van af 16 September. De openingsdatums bepaald vohr, liet jagen op d'- verschillende soorten wild zijn op deze verschillende wijzen van jagen toepasselijk. Art. 4. De sluiting der jacht is bepaald als volgt a) Op 15 November, voor den patrijs, den kwakkel en den boschhaan b) Op 30November, voor. de fazanthen c) Op 31 December, voor alle andere jacht in bosch of op open veld, op om 't even welk wild, behalve de hij volgend artikel voor ziene uil zonderingen Art. 5. a) De jacht op de herten, hinden, damherten, damhinden en reebokken, hetzij hij klopjachten, met of zonder drijfhonden, hetzij op elk andere wijze, de jacht met den loophond uitgesloten, is toegelaten tot 31 Ja nuari 1912, in de bosschen en wouden b) De jacht met het geweer op den fezant- haan hij klopjacht of met den staanden hond in de bosschen en wouden, is toegelaten tot den 31 Jaunari 1912 c) De jacht met het geweer op het konijn, met of zonder fret, hij klopjachten of met den staanden hond, in de bosschen alsook in •le duinen, en deze hij middel van beurzen en fretten, zijn gansch het jaar toegelaten. Tenzij mits bijzondere machtiging, mogen de hon- spreken over eene zaak welke voor ons beiden van het grootste belang is. Het geldt juffrouw Lepage. Zij nam plaats en iioodigde den jongen graaf uit hetzelfde te doen. Gij zult het mij niet euvel duiden wan neer ik maar met de deur in huis val, zegde zy. liet meisje heeft mijne genegenheid gewon nen. Zij heeft mij verteld hoe en waar zij u in Griekenland lieéft leereu kennen en zegde my ook, dat gij elkaar hebt leeren beminnen. De graaf boog toestemmend. Zij heeft mij echter niet gezegd waarom zij nog niet trouwen wil. vervolgde mevrouw Mixtome, en dat zou ik gaarne weten. Ik go- loof dat er een hinderpaal is, die dit huwelijk iu den weg staat. Haar vader weigerde zijne toestemming, en zonder deze wilde zij mij niet trouwen. nat is goed on hiaat'. Ik liet u roepen, heer graaf, om u ie zeggen, dat indien Roza tot mij terugkeert, gy volle vrijheid hebt om haar te bezoeken wanneer gij wilt. De graaf dankte. Gij zegdetwanneer zij terugkeert,voeg de hij er bij Is h«»t dan aan twyl'el ca ïlie- vig dat zy terugkeert? Wil zy misschien by mevrouw Bartineux blijven Juffrouw Lepage ging heen, toen ik eene kwade hui had, antwoordde mevrouw een wei. ig verlogen.Uw bezoek eergisteren avond in den tuin werd door mevrouw Bienjour be merkt en kwaad opgenomen. Juffrouw Lepa ge was te trotsch om mij den naam van den man te noemen, die haar bezocht, maar ik vermoedde dat gij hot waart. Dat is een misverstand, antwoordde de graaf. Ik was dien avond niet op Montfacon ik ben nooit hier geweest om juffrouw Lepage den keffers genaamd, voor die wijze van jagen slechts gebruikt voorden, van af Ja nuari tot de opening van de jacht met den loophond, als zij aan den leiband worden ge houden. Do kleine patrijshonden, cockers en andere, zijn met de staande honden gelijk gesteld d) Do jacht op het waterwild langs den zeeoever, in de moerassen, alsook op de stroomen en rivieren, blijft open tot en met 30 April aanslaande, behalve wat betreft de blokeenden jacht, die na 15 Maart zal gesloten zijn o) Do jacht met koppels jachthonden en zonder vuurwapens is na 15 April 1912 niet meer toegelaten, behalve in do boschkanton- nementen van Breé en Hasselt, waar zij toe gelaten is tot en metden 30" der zelfde maand-, Art. 6. Bij sneeuw is het verboden in 't open veld to jagen, welke ook de hoeveelheid sneeuw zij die den grond bedekt de jacht blijft echter toegelaten in deboschen, alsook op het waterwild, langs den zeeoever, in de moerassen, op de stroomen en rivieren. Zooals wij in ons vorig nummer zegden, zal de verlichting der Groote Markt van Aalst, op 20 Oogst aanstaande uiterst prach tig wezen. De Electriciteit wordt kosteloos geleverd, door do Firma Roos-Geerinckx-De Na ver en Cie, die haar maóliien ter beschikking stelt, en dat machien" heeft niet min dan 1.500 paardenkracht, en kan van 25 tot 30.000 kleine lampjes voeden. Het uitzicht op de Groote Markt zal dus overheerlijk, ja tooverachtig wezen. De schoone gevel van het Stadhuis zal door duizenden roode electrieke lampjes worden verlicht, het oud en prachtig gebouw van den Katholieken Kring zal eveneens met duizende vaalpurpere lampjes worden bezet daarenboven zullen nog verschillende koffie huizen en andere gebouwen met tal van veel kleurige lichtjes versierd worden. Dergelijke verlichting doet menigmaal duizende menschgiTnaar Brussel stroomen. Het lijdt geen twijfel of de prachtige ver lichting van 20 Oogst te Aalst, zal dus ook een overgrooten bijval genieten, en voorze ker door lal van personen, zoowel van buiten als binnen de stad bewonderd worden. Wat de verlichting in haren luister en pracht nog zal doen toenemen, dat is de hoogst aantrekkelijke cinemafographische voorstel lingen die terzelvertijd ter Groote Markt zul len plaats hebben. Ter gelegenheid der feesten van 20 Oogst aanstaande le Aalst, zal er een bijzondere trein gevormd worden, uit Aalst vertrekken naar Soltegem orn 20'ure met stilstand te Burst en Herzele deze trein zal te Sottégem verbinding geven, aan deze>die naar- tNeder- brtikel rijdt, en aan degene in bestemming voor Audenaarde. Een tweédë bijzoiïdère trein zal ih gericht worden, dewelke Aalst zal verlaten, om 21 ure; in de rich ting van Moórsel, Baardegem, enj Opwijk. Nu lekt er weinig nieuws uit over de zaak, want alles gebeurt in het geheim. Eene vraag van den Óuitschen Keizer. In het onderhoud mét zijne ministers te Swinemunde, zou de Duitsche Keizer ge vraagd hebben Durft ge de verantwoor delijkheid op u nemen v;in een oorlog? Daarop antwoordde Kiderlen-Waechter ontkennend. Welnu zei do Keizer, als gij de zaak niet kunt heslissen door dé macht, gaat dan voort met het goede recht der Duitschers te doen zegevieren. Als dat wafer is, dan is de korte vraag van den Keizer, en het nog veel korter antwoord van M. Kiderlen, van niet weinig belang geweest. Denkt toch eens aan de ge volgen van een ja in plaats van neen, op die vraag. alleen te zien. Ik heb haar niet gezien of ge sproken, of gij liebt het geweten. Wat moet het dan beteekeneu vroeg mevrouw Mixtome. Wie omhelsde dan het meisje in den tuin Niemand riep graaf Beaucourt ernstig. Mevrouw Bienjour heeft zicli vergist. Maar Roza verklaarde het zelve, doch wilde den man niet noemen. Maar mevrouw, zy kent niemand in Frankrijk, zij heeft hier geene bloedverwan ten en haar vader woont in Griekenland. Die beschuldiging is ongehoord Mevrouw Mixtome helde en beval eenen be diende mevrouw Bienjour te roepen. Graaf Beaucourt kende do vijandige gezind heid van mevrouw Bienjour en een bang voor gevoel kwam bij hem op, dat Roza door een gevaar werd bedreigd, hetwelk afgewend moest worden, wilde hij haar en zijn leveüs- gidnk niet gehpel en al verwoest zien* Mevrouw Bienjour verscheen en vertelde hare geschiedonis met eene uitvoerigheid die geeneu twijfel aan hare woorden kou over laten. Graaf Beaucourt was verbaasd, maar zyn vertrouwen op Roza wankelde niet. Kunt gy mij het uiterlijk van den man beschryven, mevrouw Bienjour? vroeg hij. Ik heb hem niet goed kunnen opnemen, omdat het te donker was,maar ik zag toch zijne groote gestalte en rijnen vollen baard, antwoordde do gevraagde; by scheen mij jong en schoon te zyn. Zonderling, zegde de graaf, nadat de zaak nog eens over en weer besproken was maar ik geef u mijn eerewoord, mevrouw Mixtome, dat juffrouw Lep ago niet in staat is iets ou- edels to doen. Ik geloof hot ni«t dat een man haar omhelsde. Alleen liaijH eigene bekentenis zal mij overtuigen. Ik ken'haar zoo goed, dat Brussel. Een paard door een zonne steek getroffen. Een paard gespannen in een huurrijtuig, reed gisteren rond 10 ure langs de Moerasstraat. Aan de Koolstraat gekomen storte het eensklaps ten gronde getroffen door een zonnesteek eenige oogon- blikken later was het dood. Begin van brand in ter Kamerenbosch. Talrijke wandelaars bemerkten gisteren dat het eiland Robinson in ter Kamerenbosch in brand stond. Het is dank aan de spoedige tusschenkomst der talrijke toeschouwers dat eene ware vernieling, is kunnen vermeden worden. Overreden door een taxi. M. Ed. Hembaclus, 71 jaar oud, wonende met zijn zoon op do Leopold II laan, le Molenheek, werd verleden nacht hel slachtoffer van een erg ongeluk. Hij werd pp de brug rechtover de kazern van het 9ito lignie, omgeworpen door een auto taxi. De 70jarige werd gansch bebloed opgenomen. Hij had een gebroken voet en was bovendien met kneuzingen over dekt. De gekwetste werd naar Sint Janshos pitaal overgebracht alwaar men hem ver zorgde zijn toestand is zeer erg. De policie heeft een onderzoek nopens de verantwoor delijkheden ingesteld. Aanhouding. Twee agenten hebben gisteren rond 10 ure van den avond, op do Botaniekenhollaan. een genaamde Jozef S..., die zegde paardenkoopman te zijn, aange houden. Het parket van Mechelen had tegen dien persoon een aanhoudingsmandaat afge leverd, uit hoofde van bedriegerij in den vee handel. Do gast werd opgesloten en naar het govang van Sint Gillis overgebracht, in afwachting van zijn vervoer naar Mechelen. Zonnesteek. Zekere Xwandelde gisteren langs den Waterlooschen steenweg, toen hij eensklaps door een zonnesteek ge troffen werd. Men bracht hem aanstonds naar het Sinte Elisabethsgesticht over. Zijn toestand is zeer erg. Mossels aangeslagen. Dezen mor- gend, heeft een gezondheids expert, zeven schuitjes met mosselen geladen, aangesla gen. Deze waren in de Gharleroische vaart gemeerd aan de Entrepotlaan. De mossels waren onbruikbaar geworden door do hitte. Het aangeslagen goed weegt 15,000 kilo grammen. Men zal de mosselen naar het modderhuis voeren. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel legen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna omniddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 Elsene. Onrustwekkende verdnojning De policie van .Elsene heeft in a/lp rich tingen het sjgnalenieotj rondgestuurd van zekere Madame D..., 42 jaar oud en die in de Caïnstraat woonde. Zij heeft hare woning sedert Woensdag verlaten. Tot hiertoe heb ben de opzoekingen geen. enkple uitslag op geleverd. J 1Anderlecht. Verdwijning. Möb is zeer ongerust aangaande de verdwjjhing eener zekere Emmerence Wagermansj, 17 jaar oud, wonende in do Van Lintslraat.Men vreest eene ontvoering. Het signalement der verdwenene is overal rond gestuurd. Aan dezen die lijden aan de maag. De geneesheeren raden de hitterpeeën der Trappisten Vincart aan, alleen of ver mengelt met melk. Zijn regelmatig gebruik is allerbest. 1500 J. UkLel. Schrikkelijke dood. Een afgrijselijk ongeluk heeft gisteren morgen de bewoners van den Leeuwerikenweg- te Ukkel in opschudding gebracht.M.De Bruyn had zijn oven verwarmt om brood te hakken. Na er de gloeiende kolen uilgetrokken te hebben en deze met aarde overdekt te heb ben keerde hij naar zijne woning terug om het brood te gaan halen dat moest gebakken worden. ik byna zelfs de getuigenis van eenen engel tegen haar niet gelooven zou. De oogen van mevrouw Mixtome straalden van genoegen. Zy reikte de graaf de hand, die deze greep en warm drukte. Doch ua de halve bekentenis, welke Ro za deed,is het noodig dat zij die volledig make, zegde mevrouw Mixtome na eenige oogen- blikken gezwegen te hebben. Ik moet weten wie deze man was en waarom liy hier niet aan huis kwam, om naar haar te vragen. Het is uw plicht, graaf Beaucourt, met haar over deze zaak te spreken. Zy is onervaren in de wereld en reisde alleen van Griekenland naar Parys. Misschien heeft zy onderweg den man leeren kennen, die haar later volgde en nu lastig valt. Wellicht was het een harer bloed verwanten. Doch wie het ook zy, in elk geval is het zeker.dat juffrouw Lepage den raad van een vriend noodig heeft, en ik zou haar gaar ne rnüne hulp willen bieden indien zy maar rechtuit tegen my wilde spreken. Uwe vrees, dat Roza dezen man toeval lig op reis heeft leeren kennen, is niet on waarschijnlijk.zegde graaf Beaucourt bezorgd. Bij de eerste gelegenheid debeste zal ik dezaak eens ter doge met haar bespreken. indien iemand gewaagd heeft haar te belagen, zal hy ondervinden, dat zg niet zonder bescher mer is. Kort daarop nam graaf Beaucourt afscheid on re^d naar Chariemont terug. Voor tafel ontmoette hij Roza niet meer. Na het eten begaf de markies van Chariemont zich naar de bibliotheek en liet zich den ge- heolen avond niet meer zien. Mevrouw Barti neux, die zich nog altijd onwel gevoelde, trok zich eveneens terug, nadat zij eenige stukjes muziek had aangehoord. Roza wilde haar vol gen, maar hare gastvrouw verzocht haai' te Gedurende zijne afwezigheid was een klein meisje, 2 jaar oud, zekere Maria Vincent in den hof gekropen en had het ongelukkig ge ducht in den oven te kruipen. Hare kleederen vatten vuur en in een oogwenk was het on gelukkig kind gansch verbrand. Toen men ter plaats gekomon is heeft men neg slechts een ijselijk verbrand lijk gevonden. is het eenige echte Vieux Système. Antwerpen. Kind verpletterd. De öjarigo Maria Wens, wonende Gasslraat, werd gisteren op de Sl-Jansplaats door een wagen omgeworpen en overreden. De arme kleine werd den linkervoet verpletterd en moest in bedenke] ij ken toestand naar het Stuyvenberggasthuisovergebracht worden. Lijk opgehaald. Vrijdag morgend werd aan het Lefevredok liet lijk opgehaald van een persoon uit de 3° v ijk. Het lijk werd naar het doodenhuis overgebracht. Verdwenen. De 18jarige kofFehuis- bediende Julion Vaems, wonende Lange Beeldekensstraat, is sinds een tiental dagen in de ouderlijke woning niet meer gezien ge worden. Men vreest een ongeluk. -Aanhoudingen. Twee Hollanders, die uit het gevang van 's Herlogenhoscli ont vlucht waren en eene gansehe reeks diefstal len op het geweten hadden, ziju door de policie aangehouden geworden. Een zeeman, zekeren P word gevat toen hij" den inhoud der tooglado wilde robberen, in de herberg van vrouw Cockx, Klooster straat. De urie kerels zijn opgesloten. Diefstallen. In het Zwemdok wer den do zakken geplunderd van M. Ganseman, Wisselstraat en M. Budls, Familiestraat. Ten nadeele van M. Francken, GeeraciTs- straat, werd een rijwiel gestolen. Onbekende dieven zijn in do woning ge drongen van M. Benediclus, Meibloemstraat. Daar M. Benediclus, thans op reis is zal moeten gewacht worden tot zijne terugkomst vooraleer het bedrag van do dief te te kennen. Ongelukken. Aan hetKempisch dok, zijn twee knaapjes, die op de houtstapels speelden, naar heneden gerold. Een hunner, de lOjarige Amedeé De Jonghe, wonende Paleizenstraat, werd een heen gebroken de andere, Albert Van Francken, ook 10 jaar oud, wonende Meetstraat, werd aan het hoofd gewond. Beide slachtoffers werden na ver zorging naar hunne ouderlijke woning over gebracht. Verdronken. - De 32jarige Bernard Vernay, wonende Bosschaertslraat, die aan de Herbouvillekaai was gaan zwemmen, zonk schielijk in de diepte. Men haalde nogslechls lijk op Aan de Berohempoort, nam Pieter Van der Eist, 20 jaar oud, wonende St-Lainbertus- strjaateen bad. Hij kreeg een bloedopdrang e.nj verdronk. Calloo. Visscher verdronken. In eenen vijver welke '.de waters' der polders on/vangt, au" de overzijde van 't fort Siu'e- Mirie, te Cajjop, zag.ipcn Wpeqsdag avond eene klak,.pii|,£ope: yi^chlijn .qp, liet water drijven.Een,pygehi|k vprnioed^ndo deed men peilingen en na eene halve uur vy.erkens haal de men inderdaad een lijk op. Het werd weldra erkend als dit van R. De Kesel,heen houwer te Calloo. Het slachtoffer', die oen hartstochtelijke visscher was, kreeg dikwijls plotselinge bedwelmingen en zal denkelijk in een dier aanvallen in 't water gestuikt zijn. puers.Verdronken. Woensdagavond keerde de 1 Ijarige metserdiener, De Hertog, van zijn werk huiswaarts, toen hij met zijno twee makkers aan 't Lang Rek in de heek ging zwemmen. Nauwelijks was hij in 't wa ter, of hij werd onpasselijk en riep om hulp. In plaals van hun gezel le helpen, namen de twee makkers de vlucht. Denzelfden avond nog heeft men het lijk van den armen jongen teruggevonden, op ongeveer honderd meters van de plaats waar hij onder 't water ver dwenen was. De droefheid der ouders grenst aan wanhoop. blijven. Roza was nu met den graaf alleen en zy zag er zoo bekommerd uit dat graaf Beau court h°t wel moest opmerken. Hy deelde haar zyn onderhoud met mevrouw Mixtome mede en sprak van de tegen haar ingebrachte beschuldiging en het vormoeden van mevrouw Mixtome omtrent den geheim- zinnigen bezoeker. Ik wil mij niet in uw vertrouwen drin gen, zegde hy, en zou ook van degeheelo zaak niet esproken'holiben, indien ik niet vreesde dat iemand dien gy op uwe reis van Grieken land naarFrankryk hebt leeren kennen het u lastig maakt.Laatu niet door valsche schaam te terughouden om van myne bescherming gebruik te mak*n. Ik zal uwe hulp inroepen als ik die noo dig heb, mynheer Beaucourt. Dus hot is niet waar vroeg de graaf. Roza aarzelde. Zy kon de tegen haar inge- hrachte beschuldiging niet loochenen en ge voelde dat de graaf recht had op haar vertrou wen, maar toch mocht zy liem de waarheid niet zeggen. Wy zyn nog niet met elkaar verloofd, Alfred, zegde zij bekommerd. Ik begin er aan te wanhopen, dat de hinderpaal die tusschea ons bestaat, ooit uit den weg geruimd-zal wor den. Ik moetu bekennen dat de beschuldiging van mevrouw Bienjour waar isIk nam in den tuin van Montfacon afscheid van eenen man. op do wijze waaropzy dat bes hrcef. Was de jongeling uw broeder, Roza? of was hij een andere bloedverwant? vroeg de graaf. Neen, neen Ik kan u niet zeggen, wie Ufe was. Allied wellicht zal ik nooit daartoe in sUiat zyn. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2