BUITENLAND. (Mild zegepraalt Het smeulend vuur in Portugal De Engelsche stakingen NIEUWSBERICHTEN. Oe Marokkokwestie Schrikkelijke broedermoord in een gasthuis FRANKRIJK ITALIË OOSTENRIJK. CRETA PERZI'E JE3e Congres KATHOLIEKE JONGE WACHTEN 't Wit Stoopke van Jacques Neets De onrust herbegint. Eene otïicieuse Fransclie nota laat met bitterheid hooren dat de onderhandelingen niets verder zijn dan eene maand geleden. Het verwijt aan Duitschland zijn overdrevene eischen. De samenkomst van den keizer met zijn ministers Het onderhoud dat de keizer moet hebben met von Bethmann en Kiderlen-Waechler wordt druk besproken. Het is een bewijs, zegt men, dat do onderhandelingen niet tot hun doeleinde zijn gekomen en er opnieuw over de zaak moet gesproken en overlegd worden. Als de menschen nu zoowel van -Duilsche als van Fransche zijde hunne 'koelbloedigheid niet beginnen te verliezen. Duitschers aangevallen Te Souss hebben de inboorlingen verschei dene Duitschers aangevallen, doch zij wer den afgeslagen. Dit geval zal zeker koren zijn op den Duilschen rnolen. Op den - Panther Men had gezegd dat de bemanning van den Panther ontvlucht was. Uit nadere in lichtingen blijkt dat dit nieuws van allen grond was ontbloot. Een roerend drama had gisteren plaats in het krijgsgaslhuis van Trier, (Frankrijk). Daar lag een jonge luitenant van een regi ment voetvolk erg ziek te bed. Gisteren kwam zijn broeder hem bezoeken. Nauwelijks bevond deze zich aan het ziek bed van den luitenant, of hij haalde een revolver te voorschijn en loste drie scholen op den kranke. Deze werd door de drie kogels getroffen en bezweek kort nadien. De broedermoorden werd onmiddelijk aan gehouden. Hij weigerde de drijfveer zijner misdaad hekend te maken. Ce anarchisten aan 't werk. De monarchisten op loer. De Journal van Parijs ontving uit Hen day e volgend snelbericlit Te Badajaz kunnen wij niets nauwkeu rigs te weten komen, zooals ik u gezegd heb, 'heb ik een bijzonderen bode naar Lissabon gezonden, waar hij een communicatiedienst heeft ingericht lussclien Badajaz en Lissa bon, die eerder zou kunnen van pas komen dan men wel denkt... De bode stuurt mij het ■volgend snelbericlit Lissabon, 10 Oogst. Sedert drie dagen hen ik hier. Ik heb den lijd gehad den toe- siand te leeren kennen, dien ik bevestig te zijn als volgt Lissabon staat op een vuurberg. De stad is bedreigd met algemeene werkstaking en de anarchisten zijn niet vreemd aan deze be weging. Meelingen worden gehouden op den openbaren weg, en do redenaars, in meer derheid mannen van het volk, spreken lol het volk, legen de regeering en vooral tegen lo ministers van Binnenlandsche Zaken en Geldwezen (Hoeren Almcda en Camacho) die zij beschuldigen bet land te verraden, 'l ak koord met de monarchisten. Dit zijn feiten. Wat de waarschijnlijkheden betreft, liet noorden van Portugal is met burgeroorlog bedreigd en men aanziet als nakend de terug komst van den monarchistischen samen zweerder Conceiro. Mijn gedacht, gesteund op oen straf onderzoek is dat wij riskeeren hier een opstand te hebben, zoo bloedig als deze die Mexiko verwoest heeft.... Allo verdere besprekingen zijn hierbij overbodig. Men mag zich dus vroeg of laat aan burgeroorlog verwachten. 63e Vervolg. Zij bracht Roza naar do deur en zag haar m het rijtuig stoppen, over welker vriendelijk sheid mevrouw Bionjour zeer hoos'was. De' jonge graaf hielp Roza op hare plaats, zelfs de mórkies toonde zich vriendelijker dan tevoren en vroeg of zij zich niet bezeerd had. Het rijtuig vertrok Roza ging in de kus-^ sens liggen en sloot de oogen om alle mogclij- fke vragen te ontwijken maar graaf Beau- court wist zeer goed dat zij niet sliep. Toen zij het portaal van Cbarlemont weer 'binnentraden,waren graaf Beaueourt en Roza een oogenblik alleen, waut de markies begaf zich terstond naar de bibliotheek en mevrouw Bartineux naar do huiskamer. Daar vroeg de graaf voor 't eerst wat er gebeurd was. Ik heb niet gezegd, dat er een ongeval heeft plaats gehad, antwoordde zij, hare oogen onbevreesd naar den graaf opslaande. Philip Piron zegde het, ik niet. Was het geen ongeval Neen. Philip Piron en Johanna troffen mij op weg naar huis. Er was iemand bij mij, dezelfde man dien ik reeds vroeger op Montfacon zag. De graaf werd ernstig, maar de oogen die op hem gericht waren zagen hem open en eer lijk aan. Ik kan u geene andere verklaring geven, vervolgde liet meisje met bevende stem. Ik durf niet verwachten dat gij mij vertrouwen zult schenken... Ik vertrouw u. Roza maar zou het niet beter zijn dat gij nuj alles verteldetIk vrees Beleediging aan Duitschland Te Aix-les-Bains stak aan het hotel du Beau Rivage een Duitsch vlag uil. Twee Fransche officieren waren juist in villegia- tuur in deze plaats. Zij vroegen den hotel houder dit vlag in te trekken, gezien den gespannen toestand lussclien Duitschland en Frankrijk. Een der officieren vond dat dit niet vlug genoeg gebeurde en trok zelf het vlag aan stukken. De menigte juichte deze daad geestdriftig toe. De indruk te Berlijn teweeggebracht is zeer groot doch na inlichtingen wordt ge mold dat het een nijveraar der streek is, «lie bot vlag deed wegnemen en er geen sprake is van officiers. De Paus betert De berichten van gisteren worden beves tigd. De H. Vader slaat reeds vroeger op en beeft onderhouden gehad met zijn Staalsse- kretaris en zijne twee zusters. De genees- heeren zijn zeer voldaan over den afloop der ziekte. Sociale Week Van 24 September tot 1 October wonlt de Italiaansche Sociale Week te Assisië gehou den. De beroepsorganisatie zal onder alle opzichten beschouwd en besproken worden. Gemaro de Simone, van Napcis, zal als on derwerp zijnor feestrede nemenDe II. Fran- ciscus en de maatschappelijke vrede. De Keizer in gevaar Woensdag ging de keizer op jacht. Onder- wege steigerden do paarden. De geleider vreesende dat hij de dieren niet meer zou kunnen bedwingen, verzocht den keizer uit het rijtuig te springen. De keizer, die een en tachtig jaar oud is, sprong van hoven uitliet rijtuig op den grond. Het is een straffe loer voor een ouderling. Naderhand werden de paarden ingetoomd on de keizer ging- voorts op jacht. Gespannen toestand Ge weet dat Greta gevraagd heeft bij Grie kenland te worden gevoegd. Nu heeft Tur- kyë daar een soort van voogdijschap over. De mogendheden hebben nochtans over twee jaren een bijzonderen kommissaris aange steld. doch diens mandaat loopt ten einde. Het Parlement, dat op 25 Oogst moest vergaderen, is tot 25 September uitgesteld, wat groole misnoegdheid brengt lussclien de Cretcncers. Deze vragen, ofwel het Parle ment op 25 Oogst openen, ofwel de Kamers ontbinden. Men vreest in alle geval dat de onlusten van over twee jaar gaan herbe ginnen. Botsing tusschen politiekers te Pondichéry Zondag heeft het te Pondichéry leelijk gestoven lussclien aanhangers van twee tegenstrijdige politieke partijen. In bel ge vecht werden tien personen gewond, waar van vier zeer ernstig, doch zonder daarom in levensgevaar te zijn. Vele oproermakers werden in den amigo gezet. De Ex-Shah vermoord Uit Teheran wordt bericht dat de Ex-Shah vermoord is geworden. Dit onder alle voor behoud, Schrikwekkende toestand De algemeene spoorwegstaking uitgeroepen Zooals wij vorige dagen reeds, schreven is de toestand bijzonder onrustwekkend in Engeland, vooral te Londen, te Manchester en meest van al te Liverpool. Overal begint er gebrek le komen aan voedsel en drank. dat de een of andere ellendeling, dien gij wel licht toevallig op reis hebt ontmoet, zich aan u heeft opgedrongen. Uw vader is te ver van hier dan dat hij u met raad en daad kan bij staan daarom zeg aan mij of aan mevrouw Mixtome alles. Denk er dezen nacht eens over na en weet wel, dat do raad van heil, die de wereld beter kennen dan gij, u voor veel kwaads kan behouden. Roza fluisterde eenen goeden nacht en ging naar hare kamer. Mevrouw Mixtome zal nu de waarheid wel reeds gehoord hebben, sprak zij bij zich zelve, want Johanna zal hare_ meesteres niet beliegen. Wat moet zij van mij denken? Ik ben bang van Phiiip Piron. I-Iij vermoedt de waarheid ik zag het aan zijn lachen. Wat zal hij doen en wat zal er van mijn vader gewor den Terwijl zij zoo dacht en de vrees haar pij nigde; dceldo Johanna de ware toedracht dei- zaak aan mevrouw Mixtomo mede. Een man bij haar? riep zij, niet kunnen de gelooven dat zij goed gehoord had. Is haar dan geen ongeval overgekomen Heeft zij dan dc waarheid niet gezegd Neen. mevrouw, Philip Piron sprak on waarheid. De arme jonge juffer zou dit niet gedaan hebben Philip verzon eene leugen, om haar alle vragen en opmerkingen te spa ren. mevrouw. Wat zoumejuffer gezegd heb ben indien zij had moeten spreken van haar «lii der houd meteenen minnaar Een minnaar herhaalde mevrouw Mix tome aan den graaf denkend. Hoe zag hij er uit Dat kon ik niet zien. Philip hief de lan taarn omhoog, maar hij sloeg hem dien uit do hand. Ik zag alleen oen vollen, zwarten baard. Vertel aan niemand iets van dit voorval, Te Lieverpo"?l zijn er honderden zuigelin gen die geen melk kunnen krijgen, en zoo -.de toestand voortduurt van gebrek zullen moeten sterven. De regeering neemt maatregelen Het gansolie leger wordt gemobiliseerd om de statiën en de openbare plaatsen te be zetten. De troepen zullen den spoorwegdienst verzekeren, zoodra de dienst te wenschen laat. Het is beslist Donderdag hebben de afgevaardigden der spoorwegwerklieden de algemeene werksta king uitgeroepen. De spoorwegmaatschap pijen hebben daarop geantwoord aan de regeering dat enkel 25 ten honderd van hun personeel gesyndikeerd is, en zij den dienst voltallig kunnen inrichten. De regeering heeft geantwoord, maar lussclien te komen in geval de dienst te wenschen laat. Een beetje hoop Lloyd George heeft in't Lagerhuis ver klaard dat er nog hoop bestond of overeen komst daar de onderhandelingen lieraange- knoopt waren. Dit zullen we spoedig welen. van Oost-Vlaanderen TE AALST Ter gelegenheid der feesten van Zondag a.s. 20 Augustus, zal er een bijzondere trein gevormd worden, dewelke om 8 ure 's avonds uit Aalst zal vertrekken naar Sottegem, met stilstand te Burst en te Herzele deze trein zal te Sottegem ver binding geven aan dezen voor Nederbrakel en Oudenaarde. Een tweede speciale trein zal om 9 ure 's avonds vertrekken in de richting van Moorsel, Baardegem en Opwijck. v Brussel. Verslikt, -r- Toen de echtge- nooten M..., Vrijlieidslaan, Woensdagavond tehuis kwamen, werden zij een gasreuk ge waar en vonden hunne dienstmeid in den kelder bewusteloos liggen. Na een halfuur werken kon zij door eeiij geneesheer lol hel leven worden teruggeroepen.De caoulchouc- darm van het gasvunr was losgeraakt eu had de verstikking bewerkt. Doocleljk spel. Dezen nanmiddag, rond 1 uur, was de kleine Ojarigo Marianne Henry, wonende in de Voorzienigheidsstraat achter op een auto-kamion geklommen. Aan dePursstraat gekomen wilde de kleine van den kamion springen en viel op de steenen. Op dit oogenblik kwam den tram die van de Beurs naar de Hallepoort rijdt, do koetsier kon zijne paarden niet inhouden en overreed het kindje. Men bracht ze naar het hospitaal over alwaar zij een uur nadien overleed. De verplichtende onderstand. Don derdag namiddag was zekere K... die werk loos is en met vrouw en 5 kinderen een zwervend leven leidt naar het liefdadigheids- bureel der Hoogstraat .onderstand komen vragen daar hij reeds sedert oen tiental dagen dikwijls onderstand ontvangen had weigerde de bediende hem nu dien doch K. verslond het zoo niet, men moest een agent ontbieden, deze kreeg een duchtig pak slagen en kon slechts met de hulp van een andere de gaston aanhouden. Al spelen verdronken. Woensdag, rond 4 ure van den namiddag, speelde een klein gastje met eenige jongskons van zijnen ouderdom op de Entrepotlaan, neven de zegde mevrouw, na eenig nadenken. Ik wil er geen gepraat over. Johanna beloofde te zwijgen en keerde naar liare kamer terug. Kan ik aan dit meisje twijfelen vroeg mevrouw Mixtome zich af, toen zij alleen was. Onmogelijk Zij is rein en onschuldig als een engel. De een of andere ellendeling heeft zich aan haar opgedrongen eri zij schrikt er nu voor terug mij dit te bekennen... Indien ik eens bleef aandringen om het mij mede te dee- len Ik zal liaar z6<) aanspreken, dat zij niet in staat is haar geheim langer voor zich te houden ik wil en moet het weten. Terwijl mevrouw Mixtomo met zulke ge dachten hare kamer oiiru'stig op- en neerliep, terwijl graaf Beaueourt zich uitputte om eene verklaring te vinden voor Roza's verdachte handelwijze, terwijl Roza zich aan hare smart overgaf werd er in eene kamer van Cbar lemont een tooneel afgespeeld,dat wel in staat was meer licht te verspreiden over liet duiste re drama der familie Cbarlemont... De markies was naar süjne bibliotheek ge gaan, waar hij bleef tot alle bewoners van het huis zich ter rust hadden gelegd. Toen zocht lnj ook zijne eigene kamer op. Langzaam en zacht schreed hij naar het raam en keek naar buiten hij zag echter niets dan den donkeren nacht. Rillend trad hij hij terug, liep eenige malen de kamer op en neer, en zette zicli vervolgens in eenen leun stoel aan den schoorsteen neer. Ilij had geene aangename gedachten hij bemerkte niet dat de deur geopend werd en Philip Piron met een lachje binnentrad. Deze naderde zijnen heer op de teahen 011 liet eensklaps zijne hand op diens schouders vallen. De markies sprong op en sidderde, alsof hij op eene misdaad ware betrapt geworden. Ilij Gharleroische vaart. Op zeker oogenblik. wilde het kind eene kastanje opvisschén die op liet water dreef. Nauwelijks had de kleine de voelen in het water gezet of hij zonk. De kleine gastjes namen allen de vlucht. Een schipper snelde toe met een haak, hij gelukte er slechts na eene halve uur in bet lijkje op te visschen. De droefheid der ouders is waar lijk hartverscheurend. Noodlottige afloop. Wij hebben gis teren het afgrijselijk ongeluk verhaald dat overgekomen is aan zekere Henri Lam- brecht, knecht op de Tervuerenlaan en af komstig van Aygem. Hij werd naar Sint- Pieters overgebracht alwaar hij rond 10 are van den avond in de schrik kei ij ksle pijnen overleden is. Na 't drinken. Een herbergier der Bergopstraat, kwam rond 3 ure van dezen morgend, een agent opeischen om twee ke rels Lot betalen te dwingen. Zij hadden eenige llesschen champagne geledigd en wilden deze nu niet betalen. Do agent werd duchtig afgerost en moest de hulp van een collega inroepen, om den kerel te verplichten hun naar het policiebu- reel te vergezellen. Onder een automobiel. Een auto mobiel reed Woensdag avond, om 7 ure, in volle vaart langs de Paleisstraat, eensklaps werd een 4 1/2 jarig meisje Marie Schaer- laeken onder den auto geworpen. Het meisje werd overreden en een been geplellerd. De autoeigenaar die zich in het rijtuig bevond deed het kleine slachtoffer onmiddelijk naar liet hospitaal van Laken overbrengen alwaar het verzorgd werd. Goede vangst. De policie zoekt reeds sedert lang zekere P...., een nietsdoener van de slechtste soort op. De gast was niet te min onvindbaar en ging voort met iedereen le verontrusten. De policieofficier Dupont der 2tle afdeeling vond hem eindelijk gisteren avond in een logement der Hoogstraat, waar liij onder eenen valschen naam verbleef. Men bracht hem naar Vorst over alwaar hij in het gevang opgesloten werd. Auto-ongelukWoensdag avond, rond 6 ure, werd een genaamde Pierre Jac ques, wonendein de Memlingstraat, le Cu- reghem, oj>de Anspachlaan, door een auto mobiel omgeworpen. Hij werd erg aan den schedel, handen en beenen gekwetst. Men bracht de gekwetste naar het hospitaal over alwagr hij verzorgd werd. De policie heeft een onderzoek ingericht aangaande de ver antwoorde! ijkheden Bitterpeeën der Trappisten Vincart geven extra koffie. 1500 P. Laken. Zelfmoord. Een bakkersgasL B..., oud 33 jaar. wonende Telefoonslraat, die onlangs door zijn vrouw verlaten werd, heeft zich Woensdag nacht uit wanhoop een kogel door de hersenen geschoten. Anderlecht. Paard op hol. Donder dag morgen, rond 8 uur, ging op den steen weg van Bergen, ter hoogte van de Duitsch- landstraat, een paard op hol. Eenige oogenblikken later holste de wagen tegen den boord van hel voetpad, en door den schok werd de melkverkoopster tegen de straatsleenen geslingerd. De ongelukkige vrouw werd met eene afgrijselijke wonde aan het hoofd bewusteloos opgenomen. Het slachtoffer is naar het gasthuis der gemeente vervoerd. Twee erge branden. Gedurende den nacht van Donderdag zijn twee erge branden in Anderlecht losgebarsten. Het was rond één uur van den morgen toen M. Denayer, meubelmaker uit de Olletstraat bemerkte, dat vlammen uit zijn werkbuis dat op het gelijkvloers gelegen is, opsloegen. Dit werk buis is een zeer groot achtergeboiïw. M. De nayer is zelf pompier en wilde ook zelf de vlammen uildooven doch hij gelukte er niet in en verbrande zich afgrijselijk aan de handen1 en aangezicht. Toen de pompiers der ge meente eindelijk ter plaats snelden, stonden zij voor een groote drandpoel. Het vuur breidde zich tot de verdieping reeds uit. Zes staarde zijnen bediende verwilderd aan als luidde cle dood hem gegrepen. Philip lachte spottend. Hoe durft gij liet wagen mij aan te raken? riep de markies dreigend. Dc bediende lachte opnieuw en nu nog ho nender dan de eerste maal. Wees toch zoo dwaas niet, antwoordde hij. liet was maar een beetje vertrouwelijk heid van mijnen kant. Gij zoudt beter doen te gaan zitten on liet kal ril op to nemen. De markies ging weer zitten, zijne knieën knikten, hij moest wel: wilde hij niet neerzij gen. Gij zijtzoo zenuwachtig als eene vrouw, spotte Philip. Het verwondert mij, dat gij nog niet van u zeiven valt De oogen van den markies bliksemden van woede. Ellendeling riep hij. Niet zoo liard, vriend, zegde de bediendo kalm. De markies beet zich op de lippen en voer met niet minder ergernis, maar toch op kal meren toon voor Wanneer gij nog eens met zulk eene on beschaamdheid naar'mij komt, zal ik u weg zenden, nu heb ik er genoeg van 1 Ik verdraag het niet langer. De bediende lachte weder. Ilij scheen ple zier- te hebben in den toorn van zijnen lieer. Ben ik voor liet oog der menschen niet onderdanig genoeg vroeg hij. Wanneer het iemand ziet, vergeet ik nooit dat gij mijn lieer zijt, do trotsche markies, wien ik dien, en dat ik slechts een worm ben onder zijne voeten. Is dat niet zoo De markies bezat zichzelven niet meer van woede. Watbeteekenen echter al die fatsoentjes, spuiten werden in werking gesteld en het is slechts rond 2 12 ure dat den brand ge- bluscht was. Gansch liet achtergebouw is vernield. Men kon gclukkiglijk het woonhuis bevrijden^ Do pompiers gingen juist naar liet arse naal terugkeeren toen zij verwittigd werden dat een andere, niet min geweldige brand los gebarsten was in het nummer 25 derDuitsch- landslraat. Het vuur had aanvang genomen op het eerste verdiep dat dienst deed als magazijn. Bij de aankomst dor redders woedden de vlammen reeds op groole schaal. Niettegen staande hunne verdubbelde werkzaamheid konden de pompiers niet beletten dal de vlam men zich mede deelden aan liet 2e verdiep. Het is slechts rond 1 uur van den morgen dat de moedige mannen het materieel konden bergen na zulk een lastige nacht doorgebracht le hebben. Esschene-Lombeek. Onvoorzichtige hnaap. De genaamde André Tollenaere was niet twee gezellen, zijne nieter gaan bezoeken. Onderweg© klommen zij op een boom. De kleine Tollenaere viel er af en werd de beide armen gebroken. Ternath. Laffe daad. Ten nadeel© van den boschwachtcr van graaf do Lichter- vclde, hebben ongekende schurken Donder dag namiddag, op de wijk Kapelle, in klaar lichten dag, 1400 kuilen hop afgesneden. De laffe daders worden naarstig opgezocht. Tsralphene. -Moedige daad. - Eenige knaapjes waren in den Dender aan het baden, toen de kleine Van Lierde, van Liedekerke, onder water verdween. Do 17jarige Alfons Goetvinck, sprong den drenkeling zonder aarzelen ter hulp en kon hem op het droge brengen. Men moest op den kleine do kunst matige ademhaling toepassen om hem tot het leven terug te roepen. De moedige daad van Goetvinck verdient voorzeker beloond le worden. is het eenige echte Vieux Systems. Antwerpen. Lijk opgehaald. Woens dag morgend, werd uit de Schelde, aan han- gaar 23, het lijk opgehaald van een onbe kend manspersoon, dal reeds in ver gevor derden slaat van ontbinding verkeerd'*. Het lijk is naar het doodonhuis van liet Kiel over gebracht. Het lijk is daar later dan herkend geworden, als zijnde dat van den lSjarigen Kdmond De Gang, stoker aan boord van den sleepboot President Vergote. De jongeling was in den nacht van 12 tot 13 Juli laatstleden verdwenen. Gevaarlijke messteek. Woensdag avond, kregen Leonard 11...., wonende On derstraat en F. De Zwaan, wonende Darn- bruggeslraat, in een koffiehuis, dezer laatst© straat twist. Eensklaps trok II oen mes en bracht er zijuen tegenstrever een gewel digen steek in do horst mode toe. liet slacht offer moest in bedenkelijken toestand naar het gasthuis gebracht worden. De dader is aangehouden en omgesloten. BrandstichtingAan hangaar num mer 40, is gisteren.avond brand ontstaan in een houtstapel. Douanen en werklieden kon den het vuur uitdooven. Twee douaniers, die do eersten ter plaats kwamen, verklaren, twee kerels, als werklieden gekleed, le heb ben zien wegvluchten. Dubbele aanhouding. Twee gevaar lijke kerels, L. Van G... en P. J. die op de Paardenmarkt een persoon,die op eene bank in slaap gevallen was, uitplunderden, wer den door de policie aangehouden. Beiden werden opgesloten. Bloedig gevecht. In de Londenstraat is een gevecht ontstaan tusschen Jozef R. en Jules Van Raet, beiden stokers aan boord van den stoomer Himalaya. Van Raet kreeg van zijn tegenstrever een geweldigen messteek in den rug en moest naar bet gast huis gevoerd worden. R... is opgesloten. als wij alleen zijn vervolgde de bediende. Wij zijn beiden menschen de eene niet beter en niet slechter dan de andereha! ha! ha! wij zijn twee broeders Ik ben kommunist van princiep de laaggeboren man is, volgens mijne meening,evengoed als de hooggeborene. Wat uwe boosheid betreft, gij kunt die gerust voor u houden, want in "t openbaar zal ik niet vergeten, dat gij de lieer zijt, en ik slechts de knecht. De markies zweeg om zich in te houden, beet hij zich in do lippen dat zij bloedden. Op zijn gelaat lag eene duivelsche uitdruk king. De bediende liep onverschillig de kamer op on neder.Eenen blik op zijnen lieer werpende, lachte hij boosaardig. Wanneer uwe woede bedaard is,zegde hij eindelijk, heb ik u iets te zeggen. De markies antwoorddeniet; hij zag den bediendo ook niet aan en hield zich alsof Ilij zijne woorden niet had gehoord. Er ontstond eene lange poos stilzwijgen, welke de mar kies eindelijk verbrak met de vraag Wat moest de zaak op Montfacon heden avond beleelccuen Welke zaak Het ongeval van juffrouw Lepage op do klippen. Do geschiedenis, die gij verteldet was valsch. Ik lcen u te goed, dan dat gij mij kunt bedriegen. liet meisje bevestigde uwe woor den niet. Waarom is zij zoolang buiten geble ven De geschiedenis, die ik vertelde, was valsch, dat is waar oen leugentje om beters wil en gij zult moeten erkennen, aardig ge vonden. JVerdt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2