BUITENLAND. Onschuld zegepraalt Een drama in eene danszaal Oe stakingen in Engeland NIEUWSBERICHTEN. ^og hel kongres der Katholieke Jonge Wacht te Aalst. De Marokkokwestie Nog de fameuze Moeging van 15 Oogst te Brussel T" In ons verslag over de feestelijkheden van het Kongres der Katholieke Jonge Wacht te Aalst, gisteren verschenen, begingen wij eene vergetelheid welke wij ons verhaasten te herstellen. Bij de dankbetuigingen, verdiende voor- zekers eene bijzondere melding, de firma Roos-Geerinckx <fc DeNaeyer,die bare krach tige machienen ten dienste had gesteld van het inrichtend komiteit, voor liet leveren van den elektrieken stroom, voor de verlichting van 's avonds, zonder te vergeten M. Cap- pyns, bestuurder der voornoemde firma, die •zich zoo bereidwillig en met zooveel vriend schap, te pande had gesteld voor het wel- lukken dezer feest. Een schrikkelijk drama greep dezen nacht rond 12 12 ure plaatsin eene danszaal der Anl\verpsche laan te Laken. Rond midder nacht kwam de schoonzoon der danszaal- houdster binnen met twee andere personen aan den arm. Het is de lOjarige Van Q... Een der personen die Van Q..., vergezel de weigerde het inkomgeld te betalen aan René N..., 22 jaar oud, een eenarm, die met het ontvangen der inkomstgelden gelast was. Renó N..., weigerde, alsdan den toegang aan de vvcderspannige. Van Q..., die dit gezien had werd kwaad en wierp zich op René N..., en stampte hem met geweld tegen den muur. De twee policieagenten die de wacht hielden voor de danszaal scheiden de vechters. Doch René N..., die zeer opgewonden was trok er van onder. Ilij liep regelrecht naar zijne woning en kwam terug met een revolver geladen met zes kogels. Van Qhad midderwijl reeds fwist ge zocht met de vrouw van René N.... en toen deze binnenkwam w aren beiden aan het twis ten. Toen Van Q..., den eenarm zag binnen komen, liep hij naar hem toe met het gedacht hem terug aan te vallen. René Ndit ziende, trok zijn revolver cn loste drie schoten op Van Qdeze viel hadend in zijn bloed op den grond. Ilij was door de drie kogels in het hoofd getroffen een andere onder het linker oog en de anuere achter de rechter oor. De omstanders snelden Van Qter hulp en brachten hem in draagbar naar het hospi taal van Laken over. Anderen hadden middelerwijl den moor-' denaar René Nontwapend en overge bracht naar het policiebureel der Masuislraat alwaar bij na eene lange ondervraging van wege M. Ranssart, policieofiicier van dienst, ter beschikking van het parket opgesloten werd oioVmujiti utui1. ïdiniuiiii.- WiiTubrS twijfelen er aan lieni to reddon;geen een der kogels kon tot hiertoe uitgehaald worden. Rond 3 ure van den morgend, heeft liet parket ter plaats een onderzoek gedaan. De magistraten hebben eerst den moordenaar gehoord en zijn vervolgens naar bet hospi taal gegaan om er den gekwetste te on dervragen, doch, gezien de onmogelijkheid waarin deze zich bevond om uitleg te geven, moesten zij onverrichter zake vertrekken. DU ITSCH LAN D. De Keizer en de Geleerdheid De Duitsche keizer, het dient gezegd tot zijne allergrootste eer. houdt zich veel bezig met de schoolzaken. Te Wilhelmshohe heeft hij tot de studenten"eené~ aanspraak gehou den daarin zegde bij onder andere Stu deert met iever hel Grieksch en cultiveert de machtige cultuur van de Hellenen, waar lieden nog en misschien nu meer als ooit, ons leven en onze kunst van doordrongen zijn. Ik hoop dal de studie van bet Grieksch zal blijven bloeien in onze scholen van Duitschland. Staking De werklieden van de reederijën te Sclii- kau, te Berlijn en te Danlzig, ten getalle van 18000, zijn in staking. Men vreest dat Hamburg, Stettin en Kiel in de beweging zullen volgen. ITALIË De Paus is genezen Wij zijn overgelukkig u te kunnen melden dat de H. Vader genezen is. De Staatssekre- taris Mgr Merry del Val gaat op villegiatuur. De Paus zelf zal vandaag reeds eene wande ling doen. in de hoven van bet Valikaan. RUSLAND Geruchtmakende aanhouding te Sint Peters burg. Het is een prins en advokaat bij het Beroepshof Te Sint Petersburg is er nu eene aanhou ding gebeurd die bijzonder veel ophef maakt. Het is prins Sidamon-Eristoff, advokaat bij hét Beroepshof, lid van den raad van het orde der advokaten te St Petersburg, een der gekendsteen meestin aanzien sladndeniaiinen van het orde. Deze aanhouding zou in betrek king staan met de moord die over eenigen tijd door eene bende revolulionnairs gepleegd werd, op den heer prokureur Skopinsky. CANADA Ontdekking van eene bevaarbare rivier M. Condon, lid van het Ganadcesch Par lement, staat mede aan het hoofd eener zen ding die voor last heeft de grenzen af te baken tusschen Alaska en den Dominion (Ca nada). Tusschen de groote weiden, tegen de grenzen heeft hij een waterloop gevonden, die nog op geene enkele kaart staat. Een goudzoeker had hem nochtans vroeger al ge vonden enden naam gegeven van Old-Grown, dat is een soort van drank. M. Condon volgde nu den stroom en zocht zijnen oorsprong op. Hij kwam tot in de hergen en dacht daar do bron te hebben gevonden doch M. Condon zocht beter en heeft nu eene bevaarbare rivier gevonden van 000 kilometers lengte. PORTUGAL. De grondwet is gestemd. De voorloopige vergadering heeft de grondwet gfeslemd, te midden van de toe juichingen, op het leger, de vloot en de republiek. De kiezing van den President. De kiezing tot voorzitter der republiek heeft Donderdag plaats. De uitslag wordt allengsom min zeker. M. Braancamp heeft eii'uien uTi'To'gbnnèin 'stellen iviagoibaes Lima, cn Almes da Veiga, Portugeeschen minister te Brussel. Toch die.liet meest kans op dit oogenblik schijnt te hebben, is M. Manuël de Arriaga. Machado en Braancamp zijn twee oud- monarcbislen. M. de Arriaga is een oude republikein. Deradikalen maken vooral veel propaganda voor zijne kandidatuur. Het militair juk. Al de Porlugeezen van 17 lot 45 jaar zullen onder do wapens moeten dienen. Ware ik in Portugal, ik zou zeggen Merci voor dien cadeau Het internationaal scheidsgerecht. In de grondwet slaat geschreven Het beste middel om de internationale geschillen op to lossen is het scheidsgerecht. Dit belet niet dat nevens die schoone woorden, de Porlugeesche burgers toch bet soldalenjuf zullen kennen dat vroeger bijlange zoo zwaar niet was. De Engelsche spoorwegwerklieden hebben de staking opgegeven. Onderlinge overeen komst De staking der spoorwegarbeiders is zoo goed als voorkomen. Er zal eone onderzoeks commissie worden ingesteld. De leiders der arbeiders hebben beloofd al bel mogelijke te doen. opdat de spoorwegarbeiders zoo spoe dig als 't kan zijn, den arbeid zouden her nemen. Zullen de werklieden hunne leiders volgen Dat is de groote zaak. Te Liverpool, te Sydney, te Bristol en te Huil bleek bet al van neen. Doch in Londen is alles zoo goed als geregeld en zulks laat voorzien dat ook die steden volgen zullen. De koning feliciteert De koning heeft M. Asquith en de regee ring hartelijk geluk ge)V^nscht om den belto men uil slag. '~-j De Engelschman zal 't al betalen De maatschappijen hebben de regeering gevraagd, aangezien zij hnn personeel meer loon moeton geven, ook'de tarieven te mogen vermeerderen. De regéeHng zal die vermeer dering toeslaan, zoo dat de burger bet al zal mogen betalen. Natuurlijk het moet toch van ergens komen. Canalejas spreekt De onderhandelingen tusschen den keizer en zijne ministers is zeer gewichtig, niet de Marokkokwestie maar het algemeen belan staat op 't spel. Duitschland zou ook een deel van Spaansch Guinea willen hebben; daar kan geen sprake van zijn. Naar Agadir De DtHtsche kanonneerboot, de Eher is naar Agadir vertrokken. Ongerustheid in Duitschland De Duitsche bladen beginnen zenuwachtig te worden. Het is le voorzien dat wij in eeno gevaarlijke periode gaan komen. De socialisten De Duitsche socialisten hebben zich ir hevige bewoordingen tegen den oorlog ver klaard. In onze Denderstreejc ook waren onze vijanden leelijk mis in.hunne vooruitzichten de 15 Oogst Dat komt meer en meer uil De bediende der statie van Denderleeuw had maar 500 reiskaartjesmoetep gereed makeu voor de goddelooze betoogers van den om trek. En raadt eens beslelezers, hoeveel er y^jTAr.^ocht - Die)) inji de^vjer in die streek moer dan 04 gasten die rond geloopen hadden om volk naar Brussel te krijgen 66* Vervolg. Zij heeft haar geheim goed bewaard, zelfs graal' Beaucourt weet niets. Zij moge dau met haar geheim naar den duivel loopen Ilij ging naar het venster en keek naar bui ten, waarde storm woedde, maar in zijn bin nenste stormde het nog barder dan in de na tuur. Philip maakte nog eenige opmerkingen en vertrok. De markies wierp zich weder in zijnen stoel. Gevloekt zij deze bloedzuiger siste hij door de op elkaar geklemde tanden, terwijl hij aan zijnen bediende dacht. Indien hij dood ware, •zou ik vrijer kunnen ademen. Hij heeft mij tot gek wordens toe gepijnigd en gekweld. Ik gaf een vermogen als ik van hem af was. Maar eer hij gaat, moet hij dit werk nog ver richten. Dwaas meisje! Zij had beter gedaan in Griekenland te blijven. Zij heeft de trekken van haar geslacht hoe kan mevrouw Mixto me zoo blind zyn dat zij dit niet bemerkte Mixtome leeft en is bier Zal het ongeluk over mijn hoofd losbreken Welaan ik zal mijne vijanden vernietigen of mot hen ster ven I)E MISDAAD VAN PIRON VERIJDELD. Den volgenden morgen brak aan.Er waaide een frisscbe wind van de zee, welke zelf in de zonnestralen schitterde, als ware de onafzien bare watervlakte met gouden strepen ver sierd. Graaf Beaucourt was na het ontbijt naar het dorp gegaan, terwijl mevrouw Bartineux en Roza zich op de balkonkamer bevonden. Even als gewoonlijk, klaagde do oude dame erg. Hoofd en hart waren ziek, en als hare klachten tot Roza waarheid bevatten, dan leefde er geen ongelukkiger schepsel clan zij Deze hoorde haar geduldig aan en gaf nu en dan haar medelijden te kennen, terwijl haar blik ernstig op de van goud stralende golven van den oceaan rustte. Markies de Charlemont trad de kamer bin nen. Met schijnbare belangstelling luisterde liij naar do klachten zijner zwagerin en be merkte den ernstigeri oogslag van Roza. Lieve Marie, zegde hij, ik geloof dat ilj u een middel kan aanraden, dat u betere diensten zal bewijzen dan uwe pillen, poeders en zalfjes. Inderdaad riep mevrouw Bartineux Is het homceöpathie of allopathie? Ik heb beide methodes beproefd alsook elektriciteit. Ik dacht niet dat gij belang zoudt stellen in mijne gezondheid, August. Wat is dat voor een middel Gij blijft te veel op uwe kamer. Gij moet meer frisscbe lucht en beweging hebben. Wanneer gij op dezen fraaien morgen een wa tertochtje deedt, zoudt gij met goeden eetlust terugkeeren en al uwe kwalen zouden als bij tooverslag verdwijnen. Ik houd niet veel van watertochtjes, ant woordde mevrouw Bartineux teleurgesteld. Toen ik het laatste deed, beloofde ik mij zelve dat dit voor goed uit zou zijn, want ik werd er zeerzfekop. Gij behoeft het yacht niet te nemen. Wij hebben zeilbootjes genoeg die voor een tocht je langs de kust zeer geschikt zijn. Ik ge loof dat jufvrouw Lepage gaarne met u zal meegaan Ik ben bij het water groot gebracht, zeg de zij. Mijn vader hield een yacht, waar wij dikwijls zeiltochtjes mee deden. Ik ben altijd] Brussel. Dieven. Reedsgeruimen tijd bestatigden de herbergiers van den Brussel- schen omtrek dat hunne billard billen en tinnen maten geregeld verdwenen. De policie was er tot hiertoe niet in gelukt de hand op den dief of diéver. to leggen.Maan- dag namiddag kwam een onbekende in een koffiehuis der Lakenstraat binnen, en vroeg eene consomatie die de bazin in den kelder moest gaan halen. Toen zij hoven kwam was de kerel verdwenen met de drie billard billen eener waarde vau 120 fr. De vrouw liep den dief achterna en vond hem eindelijk in de Vaartstraat. Zij deed liem aan een agent kennen en de man werd naar het policiebu reel geleid. Hij werd er herkend als zijnde zekere Charles W... Hij werd opgesloten. Geknipt. Over een viertal jaren was eene genaamde Maria Vhij verstek ver oordeeld voor 9 maand opsluiting wegens diefstallen. De veroordeelde vluchtte naar Frankrijk waar zij bleef wonen tot dat er perscriptie was voor baar misdrijf. Zij wam eenige weken geleden terug naar Brussel in de overtuiging dat zij weer vrij mocht verschijnen. Docli zij was niet weinig- verwonderd te zien dat men bij haar eerste verschijnen vastgreep en in de doos duwde. Zij zal hare 9 maand gevang nu toch moeten uitdoen. Zij ha 1 zich namelijk 6 maand mis rekend. Schip gezonken. Zondag viel een gespan in het Verbindingsdok op een schip, jeladen met zavel. Het vaartuig zonk on- middelijk, het paard en de kar mede trek kend. Het duurde een uur vooraleer men het gespan uit het water kon halen. Het paard was reeds dood. De noodige maatregelen werden genomen om het schip weer vlot to brengen. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. G Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 St. Jans-Molenbeek. Bedrogen. Xwerd vóór eenige weken door zijne vrouw verlaten. Deze vestigde zich met haar minnaar op eene kamer der Mariemontkaai, van Molenheek. Zondag avond wachtte X. aldaar zijne ontrouwe cclitgenoole af' om eene verzoening te bewerken. Doch de vriend zijner vrouw hield ook de wacht met twee vrienden, zij grepen Xvast en wierpen hem in de vaart van Charleroi. Twee poli cieagenten, het noodgoroe[i hoorende, snel den toe en redden den sukkelaar uit het wa ter. Schaarbeek. Brand. In een huis der Karei Meerlstraat. brak Zondag avond, om 8 1/2 ure, brand uit op de zolders. De huur lingen waren afwezig. Geburen gaven hel alarm. Na een half uur waren de pompiers meesier van liet vuur. Het bovenste gedeelte van het huis werd gansch vernield. De oor zaak van den brand is niet gekend. Ukkel. Onvoorzichtigheid. Mevr Sidonie D..., 40 jaar oud. wonende inde de Tliysstraat, 59, te St Gillis, sprong Zon dag avond, ter hoogte van het park van Vorst, van een tram komende van Ukkel. Zij werd tegen een eleclrischen paal gewor pen en bleef roerloos liggen. Het slaclitof fer. gewond aan de borsten het hoofd, werd naar het gasthuis vervoerd. Het leven der onvoorzichtige is in gevaar. Halle.Eene hoeve in brand gestoken. Tijdens her geweldig onweer dat Zondag avond, rond 10 uur, woedde over Halle en omstreken, sloeg de bliksem in de groote te midden van het veld, op het gehucht Broekborre, tusschen Halle en Esschenbeek. De echtgenooten De Nayer, die met hunne dienstboden reeds te bed waren, werden uit hun slaap gewekt door de donderslagen, en zagen zij dat hunne hoeve in brand slond. De monschen van het gehucht snelden dra toe om te helpen blusschen, terwijl do landbou wers ternauwernood den tijd hadden te vluch ten met kindéren, geld en kleeren. Dra vormden al do gebouwen nog enkel een vuurpoel, des lo meer daar de schuren prop- pensvol graan slaken. Ten slotte bleven nog enkel de muren over. Een der paarden, een 15tal zwijnen, een lOOOtal schooven graan hooi en al de landbouw werktuigen zijn dé prooi der vlammen geworden, De schade is groot. Men spreekt op dezen oogenblik veel over de Bitlerpeeën der Trappisten Vin cart, die, het schijnt toch" extra kofiïe ft. 1500 A. Antwerpen. Erge botsing. öp het Vleminokxveld had gisteren namiddag eene erge botsing plaats tusschen een tramrijtuig komende van de Groenplaats en een automo biel, uit tegenovergestelde richting komende. De schok was zoo geweldig, dat de automo biel geheel on licdderd was en de tram erg beschadigd. Niemand werd gekwetst. Gevallen. De schildersgast J. Mar tens, wonende Predikantslraat, die aan de gemeenteschool der Kipdorpvest op eene stelling aan 't werk was, verloor eensklaps hel evenwicht en slorlle van eene hoogte van verscheidene meters ten gronde. De man werd erg gekwetst en moest bij hoogdringendheid naar bet gasthuis overge bracht worden. De diefstallen. Ongekende dieven zijn in de woning gedrongen van M. Coose- mans. Bosmanlei, en hebben er eene ver zameling ju weel en, kleederen en een geld beugel, 250 fr. inhoudende gestolen. Ten na- deele van M. Van Nieuwenhuyzen, advokaat, Mechelsclie steenweg, is eene som van 1500 fr. gestolen. Een rondreizend muzikant werd op de gemeenteplaals, waar hij in slaap gevallen was, van zijn geldbeugel en zijn speeltuig ontlast. Turnhout. Jachtongevcil Tijdens eene jachtpartij, welke alhier op do eigen dommen van M. Ceulemans plaats bad, kreeg M. Van Everbroeck, bankier, verschei den loodjes in het aangezicht. Het rechteroog werd geraakt en men vreest dat het zintuig zal verloren zijn. Wat is (Datz 't beste maagbitter. Th ie It. Wreed ongeluk. De schil dersgast M. De Vos, oud 17 jaar, zal Zater dag in de kornis van een dak, 16 meters boog. Hij verloor het evenwicht en viel op een ander dak en vandaar op de steenen van den achteruit. De ongelukkige jongen werd opgenomen met beide beenen en een arm ge broken en hebbende vreeselijke wonden over gansch het lichaam. Zijn toestand was zoo erg dat de ongelukkige moest berecht wor den. Men verwacht zicli aan een doodelijken afloop. Dudzeele. Doodelijk ongeluk.De slachter, Em. Vanden Bussche, oud 38 jaar, reed met zijne kar uit, om aan zijne klanten het noodige vleesch le bezorgen. Onder wege verschrikte het paard en begon le stormen. Van den Bussche werd uit het rijtuig gewor pen, met het hoofd op de slraatsteenen. Men liep hem ter hulp,doch vruchteloos gewerkt, want de ongelukkige was reeds dood. Hij laat eene weduwe met zeven kleine kinderen achter. Ansegem. MuilplaagDe wreede ziekte woedt nu in de stallen van den land bouwer Al. De Waele, Kloosterhoek. Dief te. Verleden nacht zijn dieven in do stalling van M. De Praetere gedrongen en hebben er verscheidene kiekens gestolen. Desselghem. Verpletterd. Een wa gen, komende uitTiogbem, heeft, mea weet iiog mei zeer wei uw, iiot vyrjax-jg /.uunije der echtgenooten Debels, op het gehucht Spriete verpletterd. De toestand van het kind is bedenkelijk. Lijnwaden, katoenen, Van den Bergh- Jouret, Aalst. Beirlegem bij Audenaerde. Diefle. Verleden nacht zijn dieven in het klooster gedrongen en hebben er al gestolen wat zo vonden. Men zoekt de daders op. Audenaerde. Nog het gevecht. Do genaamde De Vos, die op den Eyndries, tij dens een gevecht, erg gestoken werd, was aan de beterhand. Zijn toestand is nu plotse lings verslecht zoodat men een doodelijken aJloop vreest. De vermoedélijke moordenaar blijft aangehouden. Ronse, Ongeluk. De metserdiener Guslaaf Coetsier, oud 50 jaar, werkende in de Breestraat, is van eene stelling gevallen en heeft zich erg gekwetst. Hij klaagt over inwendige pijnen. gaarne op zee geweest en indien mevrouw Bartineux een tochtje wil maken, zal ik haar met genoegen vergezellen. Eene kleine boot schommelt niet zoo he vig als een groot yacht,zegde mevrouw Barti neux, en daar gij het my aanraadt, August, wil ik het beproeven. In de oogen van den markies lichtte een duivelsch vuur, dat echter noch door me vrouw Bartineux, noch ddor Roza werd opge merkt. Ik zal er onmiddelijk gaan. voor zorgen, zegde hij kortaf. Hij belde en beval den binnentredenden be diende, do «Louise* voor een pleziertochtje langs de kust gereed te maken. Ik zou gaarne van de partij zijn, zegde hij, maar ik lieb noodzakelijke brieven te schrijven en verzoek u mij te verontschuldi gen. Gij zult goed doen u warm te kleeden, want het is altijd koud ojpiet water. Hij vertrok. Do dames gingen naar hunne kamers om zich voor het watertochtje aan te kleeden, en kwamen spoedig terug met groote shawls on der den arm. Mevrouw Bartineux steunde op den arm vau Roza en beiden stegen de steile rotstrappen af. Ik begrijp niet hoe ik er toe kwam, deze steile trappen af te dalen, zegde mevrouw Bartineux toen zij beneden was, en zij zag sid derend naar de rotsen opi Ik ben niet goed bij mijne zinnen geweest toen ik dit waagstuk ondernam. Ik geloof dat ik het deed omdat •August zooveel belang, in mij stelde. Nooit te voren heeft hy zich om mijne kwalen bekom merd en dikwijls kwam het mij voor, alsof hij er niet aan geloofde. Zij bereikten de bocht, waar de -Louise op hen wachtte. Tw^e mannén, bevonden zich de boot,van welke de eene aan den mast stond terwijl de andere bij de komst der dames aan land sprong en de boot vast hield totdat de dames ingestegen waren daarna stapte hij ook in, maakte den ketting los en stiet van wal. Hij gaf zijnen makker een teeken de zei len te spannen, en de boot gleed pijlsnel voor uit. Dat is hemels, riep mevrouw Bartineux. Ik ben in't geheel niet meer ziek.. Het doet mij genoegen dat ik het gedaan heb. Kapitein, gij hebt zeker geneesmiddelen aan boort, voor het geval dat ik ongesteld mocht worden, ik vergat ze mede te brengeD. Men heeft een kistje met fleschjes, poe ders en pillen gebracht, voor gij hier kwaamt, antwoorddg de schipper. Ik heb anders altijd mijnen zoon bij mij, maar hij ging heden mor gen visschen, en de bediende van den markies bood zich aan om hem te vervangen. Mevrouw Bartineux en Roza keken nu naar den man,die aan den mast stond en herkenden in hem Philip Piron. Het is goed dat gij hier zijt, Philip, zeg de mevrouw vroolijk verrast. Ik weet, dat gij zeer geed kunt zeilen,en daarom gevoel ik mij veiliger. Philip boog en nam den hoed af. Ik bracht de kist hier, mevrouw, zegde hij, en toen de kapitein mij meedeelde, dat zijn zoon ter vischvangst was, bood ik mij aan om hem te helpen. Roza gevoelde zich door de tegenwoordig heid vau Philip aangedaan. Zij wendde het hoofd van hem af en beschouwde de zeevogels en de schepen in de verte, terwijl Philip met do kalmte en zekerheid van eenen bekwamen zeeman zijne zaken deed. De "Louise*» doorkliefde de golven met voor- beeldelooze vlugheid en het op de hooge rotsen gelegen kasteel verdween hoe langer hoe meer uit het gezicht der opvarenden. Mevrouw Bar tineux herhaalde verschillende malen hoe goed haar het tochtje deed en dat zij zich zoo wel gevoelde als dit ooit het geval was ge weest. De schipper hield de boot dicht by den oever en bij eene bocht verdween het kasteel geheel en gansch uit de oogen. Mevrouw keek op hare horlogie. Wij zullen dezen hoek omzeilen en dan terugkeeren, zegde zy. Haar bevel wordt gevolgd. De boot schoot met volle zeilen voorwaarts langs eene ry half onder water verscholen rotsklippen,waar op de golven schuimend braken. Roza zag opmerkzaam naar de aangeduide plek. Wij zijn dichter by de gevaarlijke riffen dan het mij bij dezen wind lief is, hernam me vrouw Bartineux. Keerom, kapitein. Wij zul len terugvaren. Philip haastte zich het bevel uit te voeren. De damen zetten zich aan de andere zijde. De kapitein greep het roer om de boot te wenden on riep Philip toe het zeil los te laten. Philip gaf op dit bevel geen acht. De boot keerde, de wind sloeg ter zijde in het zeil, deed het zwak ke vaartuig met eenen geweldigen ruk kante len en wierp alle opvarenden in zee. Mevrouw Bartineux slaakte eenen luiden kreet. Eene in de nabijheid zijnde visscliersboot had het ongeluk gezien en de manschappen namen onmiddelijk maatregelen om de veron gelukten te redden. Philip Piron kwam weer boven en zag in liet rond.De kapitein was het dichtst bij hem. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2