BETOOGING SCIIOILAEKT NIEUWSBERICHTEN. ZWITSERLAND. SAKSEN OOSTENRIJK. Iuternaüouale Tentoonstelling Cent 1913 Het Schoolschip De Kempenaar Spiegelfaöriek A. L. MEYVAERT Een groot schandaal M. EugeneBerlie van Geneve, die vroeger deelmaakte van de regeering, die sinds meer dan 20 jaar volksvertegenwoordiger is. die medewerker is aan het dagblad Journal de Genève die beheerder was in vele maat schappijen, is nu aangehouden voor het ge bruiken van valsche papieren in den handel. Hoewel M. Berlie zeer rijk was, dacht hij zijn toestand ontoereikend. Deze aanhouding zet heel Geneve overhoop, van niets anders wordt er gesproken. Herinneringen van prinses Louisa van Saksen De prinses is besloten de herinneringen niet uit te geven daar deze het doel dat zij zich voorstelde, niet zouden bereiken. Zij zou zich inderdaad hebben willen wit waschen in de oogen barer kinderen. Zij vreest echter dat door de al te groote schadevergoeding die de Engelsche uitgever van haar zal eischen, gedwongen te worden, do memories toch te laten drukken. Tusschen Tcheken en Duitschers Te Cortina zijn Tcheken en Duitschers in lulte geweest. Er .vielen 32. gekwetsten. 00 man werden aangehouden. Hij is toch gebalsemd Een heer kwam te Weenen in een groot hotel, hij zag er ziek uit. Hij was het ook en stierf na enkele dagen in het hotel. In zijn zak vond men papieren, waarin hij der uitdrukkelijken wensch te kennen gaf, ge balsernd te worden. De hotelhouder liet hem balsemen en do geneesheer vroeg daarvoor 8000 fr. De hotelhouder schreef nu aan de familie van den overledene in Amerika Deze heeft geantwoord, dat zij arm is en zij zich van fyet testament niemendalle aantrekt Een proces is ingespannen om te weten wie nu voor het betalen staat, de hotelhouder of de familie. Na de vergadering. Mis in de kapel van het Gesticht te Heverlee, voor degenen die w Mis moeten hooren, en dan noenmaal. (Broodjes met vleesch, aan 25 centiemen stuk, en bier aan 10 centiemen het glas zal te verkrijgen zijn). Rond 1 ure, vorming van den Stoet. Het weigel ukken van de Algemeene Ver gadering der Patronaten is verzekerd, de stad Antwerpen alleen zal er vertegenwoor digd zijn door circa 600 afgevaardigden met talrijke muzieken, vlaggen, kartels, enz. Wij maken een laatste oproep aan dege nen die hunne bijtreding nog niet ingezonden hebben, opdat zij onrniddelijk den Secretaris Kanunnik Laenen, 140, Schultersvest, Me- chelen, zouden verwittigen. Het Modern dorpis de titel eener samen werkende Maatschappij, die onlangs in Gent geslicht is, voor een tijd van 3 jaar met een minimum kapitaal van 10,000 frank, voor do uitbating van een Modern dorp in de Wereldtentoonstelling van Gent. Duivenwedstrijden. Ter gelegenheid van de Wereldtentoon stelling van. Gent in 1913, zal er eene groote prijs vlucht ingericht worden op Angoulême, waarvoor men 100,000 frank eer oprijzen zal uilloven. Het teekenen der duiven zal plaats hebben in het feestpaleis der tentoonstelling zelf. Aan dezen prijskamp zullen do vier provin ciën kunnen deelnemen, twee Vlaanderen (met Zeeland, Brabant en Antwerpen. liet schoolschip Avenir, heeft hevel ontvangen in de haven van Talbot, nabij Cardiff, Engeland, eene lading kolen in te nemen voor Chili. Het zal van Chili terug naar Europa kee- ren, met eene lading nitrate. Op dit oogenblik is de Avenir te Fall- mouth, Cornwalis. en hoopt binnen 3 dagen te Cardiff aan te komen. De kadellen krijgen bij hunne aankomst te Talbot (eene haven in de buurt van CardilT), eene maand verlof. Zij vertrekken onrnidde lijk per spoor door Engeland, naar de kusten en komen langs de Noordzee naar hunne haardsteden in België terug, waar zij op IiqI einde dezer week verdacht worden. HtJt is bepaald zeker, dat de regeeripg erin heeft toegestemd de draadlooze telegraaf te plaatsen aan boord van i1q Avenir, tij ilens jiet verblijf in deJpngel^che haven. Aan de Patronaten. De Algemeene Vergadering der afgevaar digden van al de Patronaten van 't land zal plaats hebben 's morgens te half elf, in de groote feestzaal, Gesticht van 't Heilig Hart. 289, Naamschen steenweg, Heverlee. Het inrichlingscomiteit heeft besloten stoetsgewijzo van het station van Leuven naar Heverlee te gaan. Bijeenkomst, Tien- sche vest, tegen het station, to 10 ure zeer slipt. Te Heverlee zal de vergadering stipt te half elf beginnen want M. Schollaert, die in al de vergaderingen het woord wenscht te voeren zal eerst in Heverlee spreken. Wij zei t m dus onze vrienden aan allen op het be paald uur tegenwoordig te zijn. 67° Vervolg. Mevrouw Bartineux hield zich aan de omge slagen "boot vast en riep om hulp. .Juffrouw Lepage was het verst verwijderden haar hoofd stak nauwelijks boven de golven uit. Eén blik van voldane woede schoot uit de oogen van Piron en hij riep tot den vissclier Zorg voor mevrouw Bartineux, ik zal juffrouw Lepage redden. Wij kunnen ous bo ven houden tot de visschersboot hier is. De schipper zwom naar mevrouw Bartineux en greep haarjuist toen eene groote golf haar opnam.Philip zwom langzaam naar Roza,doch deed geene poging om haar te grijpen. Ik wenschte dat zij verdronk, dacht hij dan was het doel van dit tochtje bereikt. Wan neer zij niet spoedig zinkt, zal ik haar een stootje geven. Hij keek naar de visschersboot,die zich noj op zeer verren afstand bevond. Ik heb nog tijd genoeg, dacht hij zij kan nog wel twaalfmaal verdrinken alvorens er hulp opdaagt. De kapitein had het te druk met do steu nernle mevrouw Bartineux, dan dat hij zich met Philip en Koza kon bemoeien. Het hoofd van Roza stak nog altijd boven water en haar vijand beschouwde hare worsteling met ang stige vreugde. De boot naderde en Philip zwom dan mot krachtige slagen naar het meisje. Doze zag hem komen, las zijn moord dadigplan in zijne oogen en zonk met eenen luiden kreet in de diepte... Met duivelsch genot zag Philip haar ver dwijnen, en zijno vreugde was nog grooter Brussel. Inbraak. Dinsdag toen M.S.., wisselagent, te huis kwam in de Voorgevelslraat, bestatigde hij dat alles onderste boven gesmeten was in zijne kamer. De dieven hadden, de deur bij middel van lsche sleutels geopend en waren verdwe nen met eene som van 400 fr. Diefstal. Dinsdag liet zekere Josef S..., wonende, in de Ouderlingenstraat te St-Gilles. zijne kar eenige oogeblikken al leen aan de deur van eene tapperij der Hoog straat. Toen hij, eenige oogenbiikken later builen kwam en op zijne wagen kroop, be- latigdo hij dat een dief er ccn baal goed eener waarde van 210 fr. getolen had. Inbraak. Gedurende den nacht van insdag zijn dievim in het huis gedrongen der echtgenooten B..., indeKoninkiijkstraat. Deze bondon eenen winkel van geestelijke benoodigheden. Uit een meubel dat de gas ten opengebroken hebben werd eene som van' fr. gestolen. Zij hebben ook twee gou den jkUemosters, 8 baisbahdoii, 'fjertig'pater- nbsldrs èener waarde van 30 fr. elk, én eer aap tal medaliën en andere zaken- van waarde buit gemaakt. I Gebeten. -.De zoon der eebtgenooten V45 jaar oud en wier ouders in dc Franpoèrtstrialte Elseno wohé'n, volgde verleden Dijnsdag de Marsvelds^aat, toen hij eensklaps aangevallen en gebeten werd door een herdershond behoorende aan een poelenier. Een geneesheer werd aanstonds hijgeroepen en heeft onrniddelijk de kwet suren van den jongen gebrand. Het dier werd ter bewaking en onderzoek opgesloten. Proces-verbaal werd tegen den eigenaar op- emaakt. Eerlijkheid. Een koffiehuisbediende, zekere Emile Bwonende in de Jules Van Praetstraat, en bediende in een koffiehuis der Naamsche Poort, vond Dijnsdag onder eene bank een brieftesch die om 27,000 fr. titels en eene ronde som in bankbrieven be vatte. De eerlijke jongen gaf het gevondene aan zijn patroon af, die het aan een Brusselsch bankier, wier eigendom het was, overhan digde. Onder eene vftifchtkar. Een voer man, van Ukkel, léiffde gisteren een zwaar 'eladen vrachtkar langs de Lorreinsche- slraat. Eensklaps storio hij tegen een steen en viel onder de wielen van het zware voer tuig. Het wiel verbrijzelde zijn linkerheen. De ongelukkige man werd naar St-Elisabeths- hospilaal overgebracht. Gespan gcstoleii. Dezen morgend was eene groenverkoopster naar de vroeg- markt gegaan en h^d in de Braiestraat haar espan laten staan. Bij het einde der markt wilde zij het teruggaan vervoegen doch be statigde dat het verdwenen was. De policie heeft een opderzoejv ingesteld. Men denkt op het spoor der daders te zijn.' Bedrogen. ^ij hebben gisteren ver meld dat Theodore K,de bedrogen echt genoot, die twee kerelsin 't water geworpen hadden, naar het lïospitaal overgebracht werd in bedenkelijken toestand. De man komt nu Dijnsdag iirhet hospitaal te over lijden door de ge^gen van dien aansla. De onderzoeksrechter gelast met deze erge zaak zet zijn onderzoëk ieverig voort. OntroostbaarEen oud metser, Frans Van den Reedt, 06 jaar oud, had zijne vrouw over eenige niaand<?n verloren. Hij zag ze dol gaarne. Sedert dan was de man ontroost baar. Dijnsdag- mofgen'd bemerkten de gebu- ren van den man die op eene kamer in de Bogaerdstraat \Yoo4i,d,e, dat een sterke gas- reuk zich uit zijne kamer verspreidde. Men vond het lijk van den ongelukkige onder een gasvuur, waarvan tiij de buis had geopend. Zijn lijk werd naar'Jiet do.odenhuis gevoerd. Zoo fopt men Breder ik. Wij hebben reeds in een voorig nummer gemeld dat een oud mijnwerker, Servais genaamd,1 zijne vrouw verlaten had om op de Jamar laan met zijne vriendin Elvite C..., te komen wonen. Bij het verlaten zijner vrouw, had Servais de voorzorg genomen al wat hij bezat mede le nemon, [dit bedroeg 3000 fr. in geld en 13.000 fr. in waarden. Dit groote fortuin was in een koffer gestoken en uit vrees voor de dieven waakten Servais en zijne vriendin elk overhand over den schat. Op zekeren dag .verdween Elviro C...; met het geld. Servais legde eene klacht neer men onderzocht en men bevond dat Elvirt C..., te Erquelinnes was gaan wonen met een andere minnaar. Men nam ze gevangen doch haar minnaar vluchte met de ponk wej Men leverde een aanhoudingsmandaat tegen dien kerel zekere uit. Deze komt nu te Oostende geknipt te worden, op het oogen blik dat hij de titels wilde verpassen. Men bracht hem Dinsdag, naar Brussel over. Er is geene goede koffie mogelijk, zon der goede bitterpegën. De liefhebbers van eene Jijne tas zujlen gebruik maken van de Bitterpeeën der Trappisten Vincart. Men vindt ze overal. 1500 B St-Gillis. Een (iuto in.cen kfofpqhuis. De auio-taxis'nr 13t>2 reed Dinsdag nanoein langs de Munthofstraat. Eensklaps aan de Victoriastraat werd de auto doof- een tram aangereden. De geleider óm dén'schok le vermijden gaf een hevige draai aan den stuur- volant doch de auto reed op den'hijgan^ vè^- brijzekle eene lanlaè'rn' én reed in de stoelen en banken van een koffiehuis. Niémand werd gekwetst, zelfs de geleider was ongedeerd gebleven, doch gailèch de auto taxïs is ver nield. Lak9n. Voertuigongeluk. De we duwe Gonnaert, 76 jaar, wonende op den Antwerpschen steenweg, en die aan doofheid lijdt, werd Dinsdag fjpor een kamion omge worpen rechtover hfire woning. Men bracht haar met gebroken, rechterbeen en ribben naar liet gasthuis over. Tervuren. Brand. Langs den Die pen weg, gelegen tusschen Tervueren en Wezembeek-Ophem, bevindt zich eene helling beplant met boompjes, struikgewas en kreu pelhout. Voor een paar dagen is omtrent geheel deze helling door brand vernield. Vele jonge canadaboomen staan gansch verschroeid. Daarnevon ligt een bosch, be- toen hij haar,na eenige oogenbiikken gewacht te hebben, niet meer zag boven komen. Hij had er zich niet over verwonderd, dat zij zich zoo lang boven waterbad kunnen houden en het bevreemdde hem nu evenmin dat zij zoo plotseling zonk en niet meer te voorschijn kwam. Toen de boot naderde en Philip zeker ge loofde dat Roza den dood had gevonden, schreeuwde hij luide om hulp. Juffrouw Lepage is verdronken! riep hij. Zij zonk juist toen ik haar wilde grijpen. Ka pitein, zij is verloren Hulp Hulp Maar de kapitein kon Diet helpen mevrouw Bartineux had hem in haren wanhoop zoo vast geklemd, dat hij zich niet van zijne plaats kon bewegen. Do boot naderde. Mevrouw Barti neux werd er in gelegd en Philip en de kapi tein klommen er eveneens in. Er was nog eene jonge dame bij ons, zegde Philip oogenschijnlijk diep ontroerd Zij verdronk voor mijne oogen, juist toen ik haar wilde redden. Is er geenohulp mogelijk Of kan ten minste haar lijk niet gevonden worden Mevrouw Bartineux begon lievig te snik ken. Wanneer zij verdronken is, zegde een der visschcrs, dan kan natuurlijk geene hulp meer geboden worden, en wanneer haar lijk niet door de golven aan land wordt gewor pen, dan zal men haar nooit meer terugvin den Piron gebaarde te zuchten. Breng ons dan naar Charlemont, zegde hij mevrouw zal van koude sterven. O, de arme jonge dame armo juffer Lepage Op dat oogenblik werd Roza in do nabijheid van het vaartuig zichtbaar, en zwom nader alsof zij een bad nam. plant n19t kreupelhout, waar insgelijks het vuur grooté verwoesting-en aangericht heeft. Men denkt dat cr moedwil in 't spolis. Schaarbeek. ,Werkongeluk. De met sers A. Vantommen, van Teevuren, en K. Degreef, van Droogenboscli, werkten Maan dag namiddag op eene stelling, op de Louis Bertrandlaan. Eensklaps stortte deze in en heiden vielen op den grond. Zij werden met gebroken ledematen opgenomen en naar hunne woning overgebracht. Vorst. Inbrekers. Dezen nacht, rond 1 1/2 ure, zijn inbrekers in liet kasteel der Guldensporen, te Vorst, gedrongen. Zij zijn op het dak gekropen, hebben er eene opening- in gemaakt en lieten zich op den zolder zak ken. Doch de eigenaar die zulks gehoord had, deed den poorlier verwittigen, die door het luiden eener groote klok het alarm gaf. De policie snelde toe. doch de dieven hadden reeds van de opschudding gebruik gemaakt om te vluchten. Zij waren ten getalle van twee. St-Joost-ten-Noode. Poging tot zelf moord. MelleD..., wonende te St-Joost- ten-Noode, heeft gisteren avond gepoogd zich te zelfmoorden door het innemen van ergif. Men heeft de ongelukkige in het hos pitaal der gemeente verzorgd. Mén schrijft deze wanhopige daad aan liefdeverdriet toe. de gezondste Elixir. Antwerpen. Belangrijke die/stal. Een Parijzer diamanthandelaar, M. Busch, was gisteren naar Boom gekomen voor zaken. Met den laatsten trein reed hij naar Antwerpen terug. Daar stelde hij vast, d. zijne brieventesch, voor meer dan 60,000 fr. diamanten inhoudende, verdwenen was. M. Busch heeft eene klacht neergelegd. Hij kan echter niet de minste aanduiding geven, over de manier op welke hij de brie ventesch zou ontstolen zijn. Aanhoudingen. De opsporingsbri gade heeft op de Brouwersvliet drie kerels aangehouden, die verdacht worden een sla pend matroos uitgeplunderd te hebben. Op de Gentplaats werd zekeren Van B.. aangehouden, die verdacht wordt aan boord van den sloomer Amsterdam eene belangrijke diefte van koper gepleegd te hebben. Twee zeelieden, die ia de Londenstraa! een stoker van den stoomer Lapland op bru tale wijze mishandeld hadden, werden aan- ehouden en opgesloten. Bloedig gevecht. Dinsdag morgend is tusschen de bemanning van den stoomer Boderas op het schip zelf een verwoed ge vecht ontslaan. Een Spaansch zeeman, zeke ren Vilas, bekwam een geweldige messteeli in de borst en moest bij hoogdringendheid naar het gasthuis overgebracht worden. Overleden. De schildersgast Mer- tens, die aan de scliool-der Kipdorpvest van oene stelliirg^geVallen .was, is in het gasthuis aan de bekomen wonden overleden. H,<?t pai ket is verwittigd en heeft de lijkscho.uwin j bevolen. Opstand tegen d,^policie. Epn won er ArnoltLVan D...maakte gisteren w; te veel beslag en toen een policieagent beift. wilde naar den ainigo brengen, ging hij den policieman te lijve. Deze liet het zich echter niet verdrieten, trok zijn sabel en bracht den woestaard twee kappen op het hoofd toe Daarmede was dc man seffens tot kalmte gebracht. In het ruim gevallen. De dokwerker Constant Van Meer, dio gisteren aan het lossen van don sloomer Nile Greenock werkte, viel in het ruim van -het schip en werd zoo erg gekwetst, dat hij naar het gast huis moest overgebracht worden. Een ongelukkige. Maandag avond heeft men een fabriekwerker, Adolf Van den B..., wonende te Borgerhout, 's Heeren straat, naar het gasthuis gebracht. De man gaf teekens van zinsverbijstering. Gestraft. Door de policie werden twee jongelingen achtervolgd, die in het Zui derkok aan 't zwemmen waren. Een dok- Aau zee opgegroeid, had zij van hare vroeg ste jeugd, bijna dagelijks gebaad. Zij was met het water vertrouwd'geworden en kon goed zwemmen. Bij het kantelen 'der boot was zij daaronder geraakt, doch had er zich spoedig vandaan gewerkt en zich verder gemakkelijk boven gehouden toen zij Philip met zijne van moord sprekende oogen zag naderen schoot zij bliksemsnef onder water,omopeene andere plaats weer boven te komen. Hij had haar niet bemerkt, dewijl hij de oogen alleen gevestigd had op de plaats waar zij verdwenen was. Zij zwom nu naar de boot en hoorde zijne huichelachtige woorden. Hier ben ik riep zij. Help mij Philip werd bleek als een lijk en zonk op de bank neer zonder een woord te kunnen spre ken. Mevrouw Bartinoux uitte eenen kreet van blijdschap. Roza werd aan boord, getrokken en mevrouw omhelsde haar. De waardige vrouw weende van vreugde en dankte God voor het behoud van het meisje. Wij zijn alten gered riep de kapitein. Daar komt de sloep van mijnen zoon aan. De «Louise» kan weer naar den oever gebracht worden. Goddank dat alles zoo goed afloopt, De tweede visschersboot kwam en de kapi tein gelastte zijnen zoon de Louise» te ber gen. Men keerde nu terug, dat echter niet zoo spoedig ging als de eerste tocht, daar de wind ongunstig was. Bijna drie uren naliet ongeval liep de boot de kleine,haven binnen. Philip had zich gedurende de vaart zeer stil gehouden. Zijn blik welko van tijd tot tijd dien van Roza ontmoette, was donker en op geheel zijn wezen las pion zijne woede over het verijdelen van zijn plan. De kloof op zijn gezicht was gloeiend rood en daardoor duide lijk zichtbaar geworden. Roza kon liem niet zonder sidderen aanzien zij wendde zich van hem af en bemerkte daarom niet dat hij zijnen blik op het kasteel gevestigd hield, als hoopte hij den markies aan een venster te ontdek ken. Roza gevoelde zich veilig. Ditmaal was de poging om haar te vermoorden verijdeld maar kon een tweede aanslag niet gelukken En dat zulk eene poging spoedig zou wor den aangewend, daarvan hield zij zich verze kerd. Toen mevrouw Bartineux en Roza het kas teel binnen tranen, kwam de markies van Charlemont de trap af. Hij was bleeker dan gowoonlijk, maar de dames bemerkten niet, dat liij van kleur veranderde, toen hij hen al len zag. Hij wilde naar de bibliotheek gaan maar mevrouw Bartineux hield? hem staande en deelde hem in 't kort mede wat er gebeurd was het meest had zij het over haren schrik ton aanzien van juffrouw Lepage. De markies hoorde haar seliynbaar oplet tend aan,wenschte de dames geluk met hunne redding en gaf hen den raad van kleederen te verwisselen, opdat zij geene koude zouden vatten. Deze raad werd gevolgd. De dames begaven zich naar hunne kamers. Mevrouw Bartineux riep hare kamerier en de huishoudster, die haar de natte kleederen uittrokken en haar te bed legden. Roza nam een warm bad,en eenen warmen drank, trok droogo klecdoren aan en ging op eenen canapé bij den schoorsteen lig gen. Voor de tweede maal was zij aan de aansla gen van haren vijand ontkomen, maar zij; beefde als zij er aan dacht,nog langer op Char lemont tc blijven. Hij heeft zich in het hoofd gezet mij van kunt te maken, zegde zij zacht tot zich zelve, werker, Karei De Leu, die met een bootje de zwemmers aan de vervolgingen wilde onttrekken, tuimelde in 't water. Men heeft hem kunnen redden. Heyst-op-den-Berg. Verdronken. Gisteren waren eenige knaapjes gaan baden in de poelen op den Kwadenplas. Een hun ner, de 14 jarige Ivarel Galicen, verdween eensklaps onder het water en kon niet gered worden. Zijn lijk werd eenige uren later op gehaald. Boisschot. Verdronken. De 14jarige Jan Glaes is gisteren op den Lierschen steen weg in een waterput verdronken. Het lijk werd 's anderdaags gevonden. Handdoeken, zakdoeken, kopdoeken, Van den Bergh-Jouret, Aalst. Gheel. Woedende hoe. Eene koe veroorzaakte te Rauwelhoven, onder Gheel, een erg ongeval. Terwijl vrouw Verbist eene koe aan't melken was, werd het dier woe dend, waarschijnlijk ter oorzake der vliegen. Het dier sprong op, wierp de landbouw ster ten gronde en trappelde haar op het lichaam. De vrouw werd in deernisweltken- den toestand opgenomen. Spiegels Kaders Vitraux Baguetten Werf' 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Erwetegem. Weeral brand. Rond 6 ure 's avonds is brand uitgeborsten in de schuur van den herbergier Stevens, Klem- menslraat. Al de gebouwen stonden weldra in vuur en vlam. Met de meeste moeite kon men de beesten uit de stallen halen. De oogst, de meubelen, het landbouwgerief, al wat de schuur en stallen bevatten, is de prooi der vlammen geworden De schade is groot, doch slechts gedeelte lijk verzekerd. De oorzaak der ramp is onbe kend. Galmaarden. Treimoagen in brand. Zaterdag avond stond een wagen van den trein van 8 u. 20 in de statie alhier te bran den. De wagen was gevuld met boter. De schade wordt geschat op 1000 fr. Hamme, Brand. Maandag avond rond 10 ure, ontstond brand in de blokmake- rij van Leon De Bock. In weinige oogen biikken stond de werkstal in vuur en vlam. De pompiers ter plaats gesneld, hebben zich moeten bepalen hij het vrijwaren van het woonhuis. Niets kon gered worden. Eeno groote hoeveelheid gemaakte blokken zijn door het vuur vernield. Er is verzekering. De oorzaak van den brand is onbekend. Waasmunster. Boschbrand. Maan dag namiddag rond 4 ure, zijn alhier drie bosschen afgebrand toebehoorende aan M. Van Namen en aan het armbestuur. De oorzaak is onbekend. Een streng onderzoek is geopend. Watteren. Gemeenteverkiezing. Bij besluit (fèr Bestendige Deputatie in (latum 11 dezer maand wordt de wijk Kwatrecnt toelating Verleend, om gelijk den Wijk Ten Eedè deaer gemeente* voor de aanstaande ge meenteverkiezing eenen afzonderlijken kandi daat aan le duiden. Deze toelating welke, zonder tegeïlstrijdig- lijke oneindigheden voor altijd i3, zal voor zeker door de inwoners van Kwalrecht met vreugde vernomen worden, immers dezen vragen niets beter dat in het vervolg hun eigen verkozene naar den gemeenteraad te mogen zenden om hunne belangen te ver dedigen. Hetzelve geschiedde sedert eenige jaren op op den wijk Ten Eede, zoodat dezen van Kwatrecht en Ten Eede thans op gelijken voet gesteld zijn. Lede. Verdwenen. De genaamde Alfons Do Munter, wonende Herdergemsche- straat, die het hier Vrijdag avond nog al bont maakte, omdat hij dacht dat eene vrouw hem zijn geld ontstolen had is sinds dan spoorloos verdwenen. Alle opzoekingen zijn vruchteloos gebleven. Men vermoedt dat hein een ongeluk overkomen is. Zijn reiszak, welke hij in eene herberg had achtergelaten, staat er nog te wachten. aan Philip Piron denkende. Ik zou gaarne sterven, als ik den naam mijns vaders maar kon zuiveren; doch zoolang- mijne zending niet vervuld is, mag ik op zulke wijze niet uit den weg geruimd worden. Philip kent mij en wilt mjj vermoorden, juist omdat hij mij vreest. Maar vreest hij mij 1 Ik moet begrijpen, dat ik in hem den moordenaar zie van den laatsten markies Zijne pogingen bevestigen mijn ver moeden.Hij is even sluw als boosaardig!.. Hoe zal ik zijne schuld bewijzen EENE ONTMOETING. Nocli mevrouw Bartineux noch Roza ver scheen dien dag aan het ontbijt. De huishoud ster bezocht laatstgenoemde en bracht haar een briefje van graaf Beaucourt. Hij had van het ongeval gehoord en was zeer bezorgd. Roza was kort in haar antwoord en deelde hem, mede dat het onvrijwillig bad haar geen kwaad had gedaan en zij hem den volgenden dag bij het ontbijt zou zien. Laat in den avond kwam de huishoudster, gevolgd door een meisje, dat allerlei lekker nijen op eon blad droeg. Roza verzocht de huishoudster een tijdje bij haar te blijven pra ten. Deze nam de uitnoodiging aan en zette zich bij baar neer. Roza vroeg naar mevrouw Bartineux. Zij is erg ziek, antwoordde de huishoud ster. De schrik, het koud bad en daarna de vaart in de natte kleeren hebben haar de koorts doen krijgen.Zoooven is om een dokter gezonden. De arme damo klaagt zeer. De huishoudster bracht het grootste gedeel te van den avond bij Roza door, die zij in den korten tijd dat deze op het kasteel verbleef, had leeren liefhebben. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2