BUITENLAND. Onschuld zegepraalt 51 Speciale Treinen. 255 Groepen- 4000 Maatschappijen. 50 Redenaars. NIEUWSBERICHTEN. 't Wit Stoopke van Jacoues Neefs Splegelfabrlek A. L. iEYVAERT •wóórd h'ebben. J,:i;ft;öns mot geduld de uit braak van het kx'ozerslyorps afwachten. He Brusselsche deelneming aan de Betoo- (ging Schollaert. van morgen Zondag, wordt rtalrijker en talrijker. Do katholieke associa tie van Brussel en de Jonge Wachten van het arrondissement zullen er goed vertegenwoor digd zijn. Van hunnen kant hebben de katho lieke onderwijzers van de Brusselsche -om- schrijv ing besloten in groep aan de botooging ',deel te nemen. 2 buitengewone treinen zullen ^de betoogers van Brussel-Groenelaan om 9u. 28 m. on om 12 u. '15 m. naar Leuven fi oeren. Donderdag kwam gravin Lonyay uit Oostende te Laeken bloemen leggen op liet graf liarer ouders, binnen in de kerk. Zij is denzelfden avond met graaf Lonyay naar Oostende vertrokken waar zo ecnige klagen zoekt door te brengen. De Ronde van Belg ie is geëindigd onder 'kleinen toeloop van volk. Alleen Tyck heeft iden vollen toer gedaan, liet is zegt men den braudkoven van België, in 10 dagen. Brussel is nu in puin en steenhopen. Vanaf de Nord tot aan de Midi en de Gare Centrale moet alles worden afgebroken om die statiën te .verbinden. De andere stralen liggen alle maal open voor nieuwe waterleidingen, gaz- ,oii eleclricilüitinstellingen. Naaste jaar .zal :t nog slechter zijn, want de werken zullen 2 jaar duren. De Nieuwstraat is men aan 't kei-plaveien met asphalle, wat geheel hel kwartier verpest. Nu men kan geen eierkoek ■maken zonder eieren te breken, zei M. Ans- pach, onze oud-burgemeester. De minister van tpenbare Werken komt den bouwmeester Acker to gelasten, die de voorgevel heeft gemaakt van do Brusselsche Tentoonstelling de nieuwe plannen op te maken voor do bepaalde opbouwing van den Kunstberg en de ontbloolingen van de mu seums van schilderkunst, liet is do voortzet ting van den droom van wijlen bouwmeester Maquet, werk van ganscli zijn leven maar 't welk aanzienlijk zal veranderd wonlen door het houwen van nieuwe handelshuizen op den lloflierg. Hopen wij eindelijk eene spoedigo oplossing, want koteerste ontwerp dagteekent van over vijftig jaar. Kom;. FRANKRIJK De Joconde nog niet weergevonden Allerlei verontstellingen Onderzoeksrechter lieer Durieux heeft twee belangrijke verklaringen ontvangen. Maandag morgen vergezelde een hooge ambtenaar twee personen dié niet den snel trein van 7 u. 50. m. naar Bordeaux moestei), Tm co of drie minuten vóór liet vertrek kwam er een persoon zeer snel op de kaaien geloó- •jien. Hij had ondéi* den arm een kader, waar ever een doek was geworpen. Het uur kónit goed overeen met liet uur waaijop veronder steld wordt; dat de diefstal plajts bad. Éeftx werkman loodgieter verklaart/dal hij om 7 u. en 10 m. do poort van den trap verwron gen vond. M. Sauvel zei hel aan een zijner oversten, doch deze gaf er geen acht op. M. Sauvel ging den trap op, on vond in de zaal eon man met een witten rok aan, met het hoofd tegen don muur gelegen. Hoewel hij al het personeel en de gewone bezoekers van de Louvre - kont, was deze hem totaal onbekend. Het staal nu vast dat om7 u. 30m. een persoon de wacht hield aan den trap van de Louvre Slechte bewaking M. Moreau, fotograaf, verklaart dat men sedert lang heel gemakkelijk do grootste meesterwerken uit de Louvre kon weg nemen en ze niedeuemen naar hel atolier, om .ze daar af te trekken, en dan terug te bren gen naar do - Louvre Een hijzonder dag blad uit Parijs beweert dat de echte «Joconde» reeds overlang gestolen is, en dal de huidige 70c Vervolg. Maar ik zou tevreden zijn met uwe ach ting, Eugenie,- zeker wetende; mettertijd uwe liefde to winnen. Het verledeno looft nog to .sterk in u. Het was oen'ongelukkig plan van mij, u te vragen hier te komen, doch liet is nu eenmaal zoo. Ik zal u niet lastig vallen, Eugenie, dodh eisch bepaald antwoord van u. Ik kan u geeno hoop geven, August. Neen, ik wil uw antwoord nog niet. Bin nen eene maand, als gij van hier vertrokken zijt, zult gij anders denken. Gaat gij morgen naar de stad Ik bob besloten nog eene week hier te blijven, antwoordde mevrouw verward. Mijn vertrek hangt van dat van u af. Ik ga naar Parijs als gij gaat, eerder niet. Zal ik u nog eens to mijnent zien Mevrouw Bar- tineux zal wel beter zijn en u gaarne ontvan gen. Mevrouw Mixtome dacht eenige oogenblik- ken na. Zij had wel is waar besloten, zich niet meer naar Charlemont te begeven,maar wilde hot oude slot nog eenmaal weerzien en nam dus do uitnoodigiiigaan. Ik zal komen, zegde zij, indien movrouw Bartineuxook mijne gasten uitnoodigt. Welaan, dat is afgesproken, zegde de markies opstaande. Wanneer zal het zijn Dinsdag - het is thans Zaterdag. 'lij zult spoedig anders denken. Beproef slechts den man te vergeven, die u onwaar dig is, Eugenic. Doch genoeg, tot Dinsdag avond. Het zou mij verwonderen, zegde mevrouw, schilderij enkel n'og eehe kopij is. De echte is in handen van een Amerikaanschen miljar dair, wiens naam het blad opgeeft. Te Now-York in de vijfde Lei, bestaat er nu zelfs eene naamlooze maatschappij, dio voor doel heeft, de echte meesterstukken weg te nemen en ze te vervangen door kopijen. Eene Piste Vrijdag heeft M. Hemard, policicoversle, een zeer geheim-gehouden onderzoek gedaan, dat naar mon meldt, de beste uitslagen zou hebben bekomen. Kabinetsvergadering. De ministers zijn bijeen geweest en hebben besloten do beambten van de «Louvre» die in fout zijn geweest, zeer strenge straiten toe te passen. De Amerikaansche miss Elkins is weer In Frankrijk. Miss Elkins. die verloofd werd met den hertog der Ahruzzen, is met hare moeder te Vichy toegekomen, waai; zij eenige dagen zullen doorbrengen. PORTUGAL.' M. Manuel d' Arriaga is president gekozen. Donderdag had te Lissabon de presidents verkiezing plaats. M. Manuel d' Arriaga be haalde 121 en M. Bernardino Machado 86 stemmen. De stemming begon om 3 u. 2-1 m. la- waren 207 bulletijns. De eerste was, voor Machado, de 2° voor ,d' Arriaga, on zoo bloven zo langen tijd in gelijke verhouding. M. d' Arriaga heeft dan don eed van ge trouwheid aan do Republiek afgelegd. De nieuwe president. M. d' Arriaga is geboren te Jay al, in 'teiland der Azoren, in 1811. Hij studeerde aan de hoogeschool van Coïmbreen liet zich inschrijven in het advokalenorde te Lissabon. In 1SS2 word hij de le maal als Republikein- selie volksvertegenwoordiger gekozen, in 't eiland Madera. Die kiezing was zeer woelig en verwekte vele onlusten. In 't Parlement bestreed M. d'Arriaga voortdurend liet koningdom. Men dacht eerst nogal dat d'Arriaga ge matigd was in zijne politieke gedachten hij zelf heeft verklaard dat hij radikaal is, en de wet op de geestelijke orden en tegen de Kerk. mits enkele zeer kleine wijzigingen .door te voeren. Sluiting der Zitting. Vrijdag, na de kiezing der Senators en na de vaststelling dor beide burcelen van Kamer en Senaat, en na de wedde van den president, 'JÜ.000 fr. 'sjaars en 30.000 fr. voor ge wone voorstellingskosteu, vastgesteld te hebben, werd de zitting gesloten. Frankrijk erkent de republiek van Portugal. M. Fallières heeft zijne gelukwenschen, officieel, gestuurd aan M. d' Arriaga. De Porlugeesclie gezant te Parijs is verzocht zijne geloofsbrieven aan Ie bieden. ITALIË De H. Vader blijft goed. DeH. Va dei- kan reeds gemakkelijk- gaah. Alle dagen hoort Hij dë mis van zijnen sëkre- iaris. Hij zou.zelf reeds mis lezen. maar,daar hij As nachts nog. altijd--iels nuffen, moet, ps het onmogelijk. HAITI. De oorlogschepen te Port-au-Prince. Te Port-au-Prince, hoofdstad van Haïti, liggen nu vijf Amorikaansche oorlogsche pen en de Fransche kruizer Estrée. De oor logsbooten zullen bier niet vertrekken, alvo rens do achterstallige schulden, nagenoeg een millioen dollars, in goud zullen zijn be- laald geworden. Men denkt dat de Nationale Bank zal betalen. VENEZUELA Castro is weer in 't land. Gastro is, lioewel het anders gemeld werd, toch in Venezuela gedrongen, langs 't schier-, eiland Goagina, en heeft zonder weerstand de stad San Cristobal ingenomen. Hij houdt zich gereed om op Caracas te marcheeren. Generaal Castro zal. zoggen zijne partij gangers. de deur van Venezuela openzetten voor de Europeesche uitwijkelingen en han- deldrijvenden. toen zij weer alleen was, of ik den koop man nog ontmoeten zal, als ik naar liet kasteel ga. llij moet in do buurt van Charle mont verblijven. Als ik hem weerzie, zal lijj mij niet ontsnappen. Do markies vermoedt gelukkiglijk niets. De markies van Charlemont hield ook eene alleenspraak Zij heeft hem gezien en ofschoon hij zich vermomd had, toch lieert zij hem herkend. Ik zal Philip Piron alles m.eedeelen en hem aan zetten een einde to maken aan dit spel, want Eugenie mag hem niet meer ontmoeten. Hij zoowel als zijne dochter, moeten verdwijnen eor er eene verklaring volgt. Tot heden keur de ik Philip's plannen af, maar na moet ik ze wel goedkeuren. Eene tweodo misdaad moet liet spoor der eerste uitwisschen. Na de ontmoeting metden schijnbaren koop man, bewoog mevrouw Mixtome zich uren lang in den omtrek van Montfacon. Eiken dag wandelde zij langs den groeten weg naar het dorp, maar hoorde of zag niets moer van den man. Voorzichtig had «ij liet personeel van Montfacon ondervraagd, doch niemand- had bom gezien. Ifot was duidelijk dat hy gecnö enkele pogii g beproefd had om zyoe waar aan den man te brengen, en deze omstandig heden scheen mevrouw in hare meening om trent zijnen porsoon nog te versterken. Zij verkoerdo voortdurend in eene koorts achtige onrust, zoodat Johanna, dio niet wist waaraan dit too te schrijven, zeer bezorgd werd. Op het eeno oogonblik was mevrouw uitgelaten, in hot volgende zeer ter neergesla gen. als liaddc zij zooeven hare laatste hoop grafwaarts gedragen.In zulke treurige oogen- blikken had zij geen oog voor water rondom haar plaats had en niets kon haar opbeuren. Wij ontvingen gisteren liet programma van do botooging. Daar worden niet naam en adres, al de deelnemende maatschappijen op gesomd en do aankomst- en vertrekuren dor speciale treinen aangegeven. Dat is ten minste ernstig werk dat is geen bluf; maar echte, zuivere werkelijkheid. Moil heeft den sloot in 255 groepen ver deeld iedere groep bestaande elk uil onge veer vijfhonderd man zoodat, indien de maatschappijen opkomen met het ledental, dat zij zelve to Leuven hebben aangegeven, wij een stoel zullen zien dclileeren van meer dan 125 duizend personen. Nu verondersteld dat iedere groep don helft laat afvallen, dan komen wij nog hoven do zestig duizend man. Doch die afval zal er niet zijn. Al onze vrienden -zullen op post staan. De 255 groepen bevatten elk vele maatschappijen zoo o. a. bestaat de groep Antwerpen alleen uit meer dan honderd maatschappijen. We hebben andere groepen geleld van 00 kringen, en vele, zeer vele van 15 en 20 kringen zoodat wij zonder overdrijven mogen zeggen, dat er vandaag le Leuven meer dan 4000 sociëteiten zullen zijn. Zooals ieder weet,5 zal het woord gevoerd worden door vijftig vcrschillonde redenaars. Het komiteit te Leuven drukt er voorname lijk op, dat allo groepon zullen marcheeren in rangen van lion jpersonen. Ziedaar do levensfttaclit, de maclilsbewe- ging van de voort/iunnen der katholieke partij Hip Hip Hoera Naar Leuven Brussel. Diefstal en aanhouding. Na eonigen tijd rond de kar van een groot handelaar in oioreri en boter geslenterd te hebben, kroop een gast op.de wielen en stal een korf met 200 «eren erin. De koopman bad zulks bemerkt eii zette den dief achterna. Deze ziende dat hij ging ingehaald worden wierp de mand met eiers naar het hoofd van den koopman. Een groote eierkoek bedekte weldra ganscli de straat. Natuurlijk wierpen do Marolen er zich op gelijk eene bende raven. Na lang loópen kon mon toch einde lijk do kerel vatten. Men herkende hem als zijnde zekere HenriM., '19 jaar oud en die over eenige dagen uil een verbeteringshuis gevlucht was, waarbij tot zijn 21 jaar moest blijven. Diefstal. Gedurende de afwezigheid der echtgenooton V.marktkramers die op foor der Zuidlaan geplaats zijn, zijn dieven in hunnen rolwagen gedrongen en hebben er al de meubels opengebroken. Zij hebben oeno som van 4 tot 500 fi'. buit genomen. Uit liet onderzoek blijkt dal de dieven niet d rij en waren. Hunne aqnhoudiug is aanstaande.' Eerlijkheid. M. Auguslin Cbu reeloverste in de administratie van telegraaf wonende op don W'aterloosclien steenweg ging Vrijdag latlgs tie Zuidlaau wandelen en vond er eene---hours die verscheidene rijke juweolen en eene som van 59 fr.--bevatte. Hij droeg liet gevondene naar het policiehu- roel waar Mad. F...; die het verloren had, juist haar verlies was komen aangeven. Zij is terug in het bezil van haar eigendom ge komen. De revolver. Een Fransch leurder die met eene vi'ouw in de Eklipsstraat woont had gisteren eenei^ geweldigen twist met twee liarer dochters. Hij ging daarna hit en dronk zich een stuk in den kraag. Eenige uren later verscheen hij weer in zijn buis en schoot er tweemaal een revolver af zoifder nochtans iemand Le treffen. De agenten Van Assche en Vincent hebben hem aanstonds aangehouden. Botsing.Gisteren in den nanoen is in do Mechelschestraat eene botsing ontstaan tusschen een trami^uig en een auto-omni- Nieniand vermoedde ér do oorzaak van, zelfs mevrouw Bienjour niet. Den Maandag was een echte Novemberdag, liet regende en er woei een koude wind maar tocli ging mevrouw Mixtome in eenen regen mantel gehuld naar de klippen en wandelde daar een uur lang oiien neer. Johanna ver wonderde zich over .-de grillen harer mees teres, welke zij als dd'voorbode van eene ern stige ziekte beschouXtde. Den Dinsdag was n#g onaangenamer dan den Maandag de regen viel dichter, de wind woei stérker en den gelieelon dag werd het niet. klaar. Er wasgten sprake van eene wan deling te doen eh de dames op Montfacon haalden hun borduurwerk voor den dag om den tijd to verdrijven. Bij liet ontbijt werd be sloten den volgenden dag te vertrekken. Mevrouw Bartinoux had ondanks hot slech- to weer liaro uitnoo'digiiigoii verzonden. De goede dame was wo^ geheel hersteld. Ilèt vooruitzicht op eenen feestavond had niet weinig daartoe bijgedragen. Zij hield veel van gezolschap en niet weinig lachte het haar aan als meesteres van het kasteel op te treden. Zjj had het zoo druk dat zij* Roza alleen aan haar lot moest overlaten. Deze was des Maan dags to huis gebleven, doch nu gevoelde zij be hoefte aan l'rissclio lucht en ging daarom eens wandelen. Do regen en de slechte weg lieten geene verre wandeling toe, waarom Roza, eenen doek om het hoofd geknoopt, do kolonade op en neer liep. Sedert het «ongeval» liad zij nog eens Mont facon bezocht, maar haar onderhoud met me vrouw Mixtome was door mevrouw Bionjour onderbroken, en haar. bezoek alzoo tamelijk nutteloos geweest. Zig had echter mevrouw Mixtome half beloofd met haar naar PSRjs te bus, heliooreiule aan een groot hotel der Boulevards. Niemand werd gekwetst, doch de auto werd ganscli.beschadigd Schielijke dood. De heer Jules D..., ingenieur, wonende iu de Sennestraat, kwam dezen nacht naar huis rond middernacht.Aan de Anderleclilschepoort gekomen, viel hij eensklaps ten gronde en gaf geen teeken van leven meer. Een geneesheer werd aanstonds ontboden doch kon slechts den dood heslatigen. De fa milie van M. D..., werd verwittigd. Dieven in de werkplaatsen. Een ondernemer, die in de Hoogstraat, bezig is met een huis te bouwen, beslaligde dezen morgen dat dieven in do werkplaatsen ge drongen waren. Zij hebben er do looden wa terleiding en de koperen kranen afgebroken. Geburen hadden de dieven 2 in getal getal aan 't werk gezien, doch daar zij dachten dat hel werklieden waren liaddon zij ze laten begaan. In den namiddag reeds legde men de hand op de pliehtigen.Het zijn Frans J... en Remy V. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTH1ER, krachtigste geneesmiddel tégen Migraine, Hoofdpijn. Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal én bijna onniiddelijk. G Cachotten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 St-Jans-Molenbeek. Geicoiid Filip Maertens, rnoesliovenier, van Dilbeek, werd Vrijdag op den Ninoofscljen sleenweg van zijne kar geschokt. Zijn paard was op hol gegaan en gevallen. Men nam hem. op met eene dubbele breuk aan liet rechterbeen, eene diepe wonde aan het hoofd en erge kneuzin gen. Anderlecht. WerkongevalDe mel- serknaap, Adolf Thomas, van Ternalh, werd Donderdag op den sleenweg van Bergen aan bet licofd getroffen door eenen balk. die van do 2'le verdieping van een huis gevallen was. De arbeider werd met gebroken schedel naar liet gasthuis overgebracht. Het is zoo gemakkelijk van extra koffie io maken. Gebruikt de Bitterpeeën der Trappisten Vincarl. Men vindt z'overal. 1500 E. Koekei berg. Brand. Donderdag avond is op eene kamer in liet huis der echt genoten Cloetens. -Tcltoschon steenweg,brand omstaan ten gevolge van het omvallen eenor petroollamp. Ondanks spoedige hulp, werden al do meubelen vernield. Do schade is groot. Uk kei. Tramongeval. Vrijdag mor gen, rond -1 1/2 ure, is de werkman van do tramwegen, Jan Lefèvre, 28 jaar, aan het depot der trams op do Brugmanlaan, tusschon twee Iramrijtiigen gevallen welke hij aan elkan'dor moest vasthaken. Een der wielen rolde over zijn' lichaam en verpletterde zijn recditeibeoiL. Dr Lallemand verzorgde het slachtoffer en deed hem naar het St-Piefersgaslhuis vervop? rep. Men vreest dat de afzëtting 'niet zal kun nen vermédèiiowordeii. is liet eenige echto Vieux Syslème. Antwerpen. Doodelijk ongeluk. Gis teren morgend gebeurde aan de magazijnen der Rynnatie een doodelijk ongoluk. Werk lieden waren bezig zware kassen van een wagen te lossen, toen een der kassen van den wagen viel en op een driejarig kindje, de kleine Jeanne Nagels, terecht kwam. Hel arme slachtoffer werd onmiddelijk naar de ouderlijke woning overgebracht en door een geneesheer verzorgd, doch zij is er ondanks do beste zorgen overleden. Vrouio verpletterd. Gisteren mor gend, rond 9 ure, is Joanna Nauwelaerts, van Deurne, op den Ouden Steenweg door een nalie.wagen overreden geworden. De ongelukkige werd een arm verpletterd en erg aan liet hoofd gekwetst. Haar toestand is bedenkelijk. gaan en daaraan dacht zij nu.Zij wenschte ha- reu vader te spreken om zijnen raad te hooren en hem over te halen Frankrijk te verlaten. Sedert do ontmoeting op Montfacon had zij hem niet meer gezien en geloofde dat liij zich te Parijs bevond. Wanneer zij daarheen giDg, hoopte zij hem te ontmoeten. Hare eerste gedachte was altijd aan haren vader. Hare liefde voor graaf Boaucourt, liaro liefde vour hare moeder, dio niet vermoedde dat zij hare lang betreurde dochter was, liaro toekomst, hare hoop en moisjesdroomen alles was ondergeschikt aan het groote doel van haar leven de onschuld van haren vader te bewijzen en hem in zyne eer to herstellen. Op dozen morgen zegde graaf Boaucourt,dat hy weldra zou vertrekken. Ik moot mijne zaken eens nazien, zegde hij Ik ben reeds zoo lang uit. Allen willen weg, zegde de markies met eenen zucht. Mevrouw Mixtome en hare gas ten vertrekken morgen. Dit slechte weer zal misschien veertien dagen duren. Wanneer gij vertrekt, ga ik ook naar de stad. Als gij allen heengaat, zal ik geheel al leen hier blijven, ten minste als het my niet gelukt, juffrouw I.cpago hier te houden, zegde mevrouw Bartineux. Ik hoop oclitor dat zij zal blijven, tot gij mevrouw Mixtome alsocht- genooto terug brengten dat zal niet lang meer duren, markiesde volgende maand, denk ik. Do markies van Charlemont blikte Roza donker aan. De stralende schoonheid van het meisje deed hem pijn,want zy herinnerde hem in alles aan Aléxe Mixtome. Hij gévoeldo zich altijd onaangenaam gestemd als hij haar be zag. Roza dacht, dat, als hij naar Parijs ging, zijn bediende hom zou vergezellen, liet was Hofstade. Naar Amerika. -=- Gisteren Zaterdag, is de Eerw. Heer Theofiol Gau- dron, onzer gemeente, terug naar Amerika vertrokken. Do Eerw. lieer Caudron was door- het afsterven van zijn duurbaren broeder Jan, student in het Groot Seminarie, te Gent, dio te Hofstade enkel vrienden telde, genood zaakt geweest voor eenige dagen naar België terug to keeren. Thans vertrekt de Eerwaarde Zendeling terug naar Oklaliama, alwaar hij pastoor is van vijf vorschilligo kerken, verspreid over eene uitgestrektheid, ongeveer zoo groot als geheel Oosl-Vlaanderen. De inwoners, meest allen zwarten en Indianen, zijn er zeer arm en de Belgische priesters, die er in de streek nog al talrijk zijn, moeten er voor hunne missiestrreek veel opofferingen doen. Onze b^ste wenschon vergezellen den Eerw. Heer Caudron op zijne reis en in zijne zending, en wij verhopen hem binnen eenige jaren gelukkig terug lo mogen zien. SpiegelsKaders Vitraux Baguetten Werf, 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Gent. Erg ongeluk. Gisteren namid dag, rond -I ure, is een erg ongeluk gebeurd op den hoek der Snoekstraat en Scheldelaan. Do bakkersgast van Richard Noèl, uit de Karpelstraat, die per velo brood bestelde aan do klanten van zijnen haas, is er overreden door een automobiel, Welke uit do richting der Heirnislaan kwam. Do velo werd ganscli verbrijzeld en do man zoo vreeselijk gekwetst, dat hij waar schijnlijk zijn rechter arm zal verliezen; do beenderen staken er door. Na verzorging vanwege Dr Meurissen, der Kasteellaan, is hij naar het gasthuis overgebracht. De verongelukte is do genaamde Oscar Lippens, nog geen twintig jaar oud. De automobiel is voortgereden, zonder dat de geleider zich om het ongeluk bekom merde, maar het nummer is gekend. Dendermonde. Slecht nieutcs. Do lieer Graaf Robert de Ilibaucourt heeft aan den heer Cooroman, Voorzitter der Katho lieke Kiesvereeniging, laten weten dat zijn vader, de edele heer Graaf do Ribaucourt, onze senator, zeer ziek is en de laatste Rech ten heeft ontvangen. De lieer Graaf de Ribaticourt vertegen woordigt ons ari'ondissemont in den Senaat sedert 1879, toen hij opvolgde aan zijnen vader den heer Gx-aaf de Ribaucourt, eige naar van do Ridderbrug van Laerne. Do familie de Ribaucourt heeft in ons arrondissement ontzaglijke diensten bewe zen, bijzonderlijk gedurende den hongers nood deffjaren -10. Üudon van dagen getui gen over die weldaden nog met dankbaar heid. kVuffiamta is(*° beste Frioscho IVI Uil 1CI111C piqijtaardappel. 346 Geeraardsbergen. Bffl.nd in 't Konij- u astraaljenGisloreiv, avond brandden aldaar 2 huizen af, toebcljoorendo aan Pol Van Dricssche en Pol Do Waele. Érpe. Qngelukkige^aak. Vrijdag namiddag ontstond wegenp eene nietigheid twist tusschon de gebi'oeders P.., op.do wijk Vijfhuizen. Eenklaps trok een hunner eeno ijzex-en spil uit een bierwagen en bracht er zijnen broeder een lievigen slag op liet hoofd mede toe, zoodat deze bedwelmd in den kelder rolde. Het slachtoffer moest zioli ten gevolge van den slag te bed begeven. Velours en demitten voor werkkostumen. Van den Bergh-Jouret, Aalst. Steenhuyze. In de beek. Een land bouwer van Steenhuyze die met zijn paard naar den hengst ging hij M. Matlhys, op do Ryn, wilde heneden de kerk te Ophasselt over eene ijzeren brug. Het paard stootte met den huik tegen do leuning en viel met zijn geleider ter hoogste van 3 meters in de beek. Gelukkiglijk was deze uitgedroogd. Voorbijgangers hebben hen gered. thans hare zaak Philip Piron in hot oog te hou den zij wist dat de markies van Charlemont dikwijls by mevrouw Mixtome zou'komen en Philip by Johanna.. Zy lcon dus haar doel be reiken door met mevrouw te vertrekken. Op i'liarlemont kon zy niets hooren of zien van wat er omging. Ik moet met mevrouw mede, zegde zij bij zich zelve. Hier kan ik niets doen als Philip afwezig is. Wat ilc-.te Parijs, in dé nabijheid van mevrouw Mixtömezal kunnen verrichten, weet ik niet. Ik zie mijnen weg niet duidelijk, maar de Voorzienigheid, welke mij tot heden geleid heeft, zal my niet verlaten. Zy was de eentoonigheid harer wandeling moede. Zij wist dat graaf Beaucourt haar hier niet zou opzoeken liy dacht dat zy op haro kamer was. Philip liad haar zien uitgaan nie mand had overigens bemerkt dat zij liet huis had verlaten.Zij liad don gelieelon morgen nog voor zich. Niemand bespiedde haar en daarom besloot zy ziel) naar de puinen te begeven,wel ke zy weldra bereikte. LaDgzaam schreed zy door de kapel, alles bekijkende wat haar belang kon inboezemen. In eenen donkeren hoek bleef zij staan, keek in liet rond, zette zich in eene nis neer en liet hare gedachten den vrijen loop. Intussclien werden op liet kasteel de toebe reidselen voor het noenmaal voortgezet. Een bode van Montfa^on bracht eenen brief,waar in mevrouw Mixtomo den markies mededeel de, dat zij en hare gasten, daar het voortdu rend bleef regonoh, den volgenden dag naar Parijs zouden vertrekken, dat echter de be dienden op Montfacon bleven, terwijl zij ge loofde binnen veertien dagen te zullen tepug- keeren, n' Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2