Onschuld zegepraalt NIEUWSBERICHTEN. Het Turnfeest te Ggeraardsbergei Samson Kina De Patronaten. In een ander saai van liet zelfde gesticht, fbouden de patronaten vergadering. M. Sehol laert bedankte beurtelings in het Vlaamsch en in het Fransch de heeren en de jongens der Patronaten. Bij de Waalsche Derde Ordelingen De algemeene vergadering der Waalsche Derde Ordelingen wordt gehouden in Sint Pieterscollegie. E. P. Sjmphorien, Heeren Godefroid Kurth, Defourny, Brifaut en ^iuzot, «preken er allen om ter best tot de toeiióoruers en oogstten veel bijval. Bij de Vlaamsche Derde Ordelingen .Redevoeringen van Heerên Helleputte. Van Cauwelaert, Vlieberghe en Nobels Di- Vlaamsche Derde-orddingen vergader den in de zaal der Recolelten in de Vlamin- genslraat. M. Ilolleputle zette door zijn vlamend woord heel de zaal t'onderste boven. 'De. geestdrift was ten toppunt gestegen. Ook als M. Van Cauwelaert optrad, herbegon het jspel. Do Derde-ordelingen noemen hem Onzen Frans Van Cauwelaert. Heeren 'Vlieberghe en -Tan Nobels sprakon eveneens in uilgekozon termen en werden dapper toe gejuicht. M. Sehollaert werd zoowel hij de .nilsclio als hij de Vlaamsche Dcrde- ord duigen, het hoeft niet meergezegt, oor- verdoovend met gejuich en gejubel begroet. Bij de Xaverianen. Deze komen t'hoop in het Gildenhuis. L. P. Gaers zit voor. Heeren Bejart van - Brugge en De Munnynck van Gent worden door de stampvolle zaal langdurig gedecla meerd. En op'l einde wordt do motie voor '■liet bestendig propagandakomiteit met alge meene vreugde' aangenomen. De Benden van het H. Hart. Gaat naar hel Patronaat van Sint Quin- t'j'k ?n Se zult tT vol vuur en met veel bijval hooren spreken, de Heeren Louis Beyaert, Gabriel en Ramaekers. De Bond van het Allerheiligste. Hier waren de treinen in vertraging, en zoo kwam liet dat er maar enkele honderden in de zaal waren, doch de feestzitting luk uitstekend. Namen er het woord E. 1: Leclnen, advokaat Passelecq, volksvertegen woordiger Heer Victor Delportc, en advok Poncelet: M. Sehollaert is hier ook hij tijdgebrek niet kunnen komen. Bij de Onderwijzers 500.onderwijzers waren vereenigd in de zaal Apollo. erschillende redevoeringen ook eene van M. Sehollaert, werden uiige sproken, en luide goedgekeurd. Een onder wijzer gaf vrijweg zijne meening te kennen en zegde onder andere hel volgende Onder liet verdrukkingsheheer van do godilelo.özeu willen wij tv lis lene onderwijzers en onze yrouwen en kinderen; \fe'rk'cn; a» was het maar a,a.ii jffij ff. 's'jflars maar hu dat ouzo vrienden a^n r .bqwiad zyn, nu willen wu.j dat zij ons goed betalen.Die verklaring weft? 'door-de voivadering lilgemeen goedgekeurd 'Kanutiiiik Tcmmeryfan 'ëh vooral volksVcr ,tegenw'oordigor ïloyois, dat' 'Waarlijk een onvermoeibare strijder is, spraken welge lukte redevoeringen uit. Andere vergaderingen. Het schijnt dat er door de overmacht van getal nog andere vergaderingen op'den stond zelf zijn belegd. Ünzo lezers zullen van óns niet vergen, dat wij daarover iets meededen, want die vergadèringen waren niet officicoi aangekondigd.en wij konden er geeneinlii Hingen over hekomen. (Het Parlementaire Banket: 5 ministers en 86 parlementsleden nemen deel aan het Banket. lil den «Cercle Leo XIII, had om half een eon parlementair banket .plaats. Namen er aan deel: S(i senators en volksveftegenwoor «ligers. Talrijke gekozenen, waaronder M 70® Vervolg. Aangaande liet noenmaal schreef zij. dat zij '"besloten had hare gasten de puinen bij maan- fJichr'teinten Zien.-fmnr eeliter .lêz'eh avond op geen mdanliclit kon'gerekend worden, verzocht zij den markies de puinen te laten verlichten. Eon heerlijk gedacht, riep de markies •van Charlemont. De weg over de plaats van tiiet kasteel naar de puinen moet met linnen overdekt en de puinen zeiven moeten ver Jieht worden. 'l'én tijde dat mevrouw Mix- /tbme. hiér nog woonde, gebeurde dit dikwijls; •zij zal gelooven dat de vroegere tijd is terug gekeerd. .Onze eenvo'udigè maaltijd zal in een schittei'éhd feest.worden veranderd. L'l pnniiddelijk'gaj hij de noodigo bevelen. Nadat li ij alles geschikt had; keerde hij naai zij no kanjer térug, waar hij zijnen bediende .vond, die op zijn gemak in den leunstoel van zijnen lieer, lag. De markies werd bleek van woede. Wilt doet gij in mijnen stoel riep hij, w aarom staat'gy niet, als ik kom Philip stond niet op, doch wendde het hoofd ,»aar zijnen gebieder. Hoe dikwijls hebt gij mij zulke viagen gedaan zegde hij, den wijsvinger op zijnen »eps leggende, en wat heeft liet uitgebracht Jk ben kommunist vaii beginselen, zooals gij weet, en geloof evengoed te zijn als de mar kies van Charlemont. De markies werd rood van wrede. Maar wanneer ierhand van do bedienden |H zoo eoris zagriep hij. Men zou verbaasd slaitu en praten.,, Cooreman, minister do Brocjueville, lieten zich verontschuldigen, omdat hel hun volko men onmogelijk was, tegenwoordig te zijn Telegrammen aan Paus en Koning. Onder het banket werd er een telegram gezonden, in den naam van de duizenden en duizenden katholieken aan den II. Vaderen en Koning Albrecht. De heildronken. M. De Becker-Remy drinkt op de gezond heid van M. Sehollaert M. Sehollaert, die eene lange rede uitspreekt, drinkt op de ge zondheid van de eendacht der partij, en minister Poullet drinkt, in naam der regce- ring. op den sympathieken held van dit groatsch feest. Het banket der Journalisten. De Journalisten was ook een banket aan geboden, onder hetwelk, M. Defourny, in naam van het inriehtingskomiteit, de pers bedankte voor haro groote medehulp tot het welgelukken dezer belooging. M. Gille van de Journal de Bruxel- les antwoordde in naam der confraters en drukte er niet recht op, dat het komitèit veel iover had aan den dag gelegd en wensch- te het geluk met den overheerlijken en glansrijken uitslag. De stoet Van af een uur trokken de maatschappijen langs den kant der boulevards van Leuven waar de eindelooze stoet moest gevormd worden. Wij hebben gansch den stoet mee gemaakt. en het is maar op 't laatste dat wij op onze beurt, do betoogers gingen zien defi- leeren. Do vorming, hoewel de stoet tocli zoo schrikkelijk lang was. gebeurde in de beste orde. Sommigen, onder andere wij. stonden wel drie kwartiers van het midden der stad. Het aantal maatschappijen. Wij schreven verleden Zondag van -1000 maatschappijen. Daaronder waren natuurlij li de kringen begrepen die zich hadden laten vertegenwoordigen. In Mechelen waren over 2 jaar 12 )0 maatschappijen', in Leuve waren er Zondag meer dan vijftien houder waarvan de meesten met een zeer groot getal leden. Een gedacht van den stoet. Men drong er vooral op aan, dat de maa schappijen rangen zouden vormen van tien man. Ge kunt u nu een gedacht van den stoet geven, wanneer ge weet. dat de eerste maat schappijen op klokslag twee uren, begonnen te difileeren voorbij de tribuun, op militair wijze, en dat lang na zes uren, het defileeren nog altijd voortduurde. Is dat nu werkelijk niet kolossaal En in dat onoverzienbaar leger, geene vrouwen, en. geene kinderen maar deftig, ordelievend, en geestdriftig maimeYolk Jw I 'Enkele cijfers Uit Lqilp was.JQÖO man aaugege\jèVi, 'er kwam 1700 uit Antwerpen sprak- men vóh o tut SOdi.) man. Zomhig- wareu-, gr rpn'd de uumziitcfCtlentf ^rr:mci: man in plaats van 700. De katholieken verkochten ;,tlus I icivei jeenen JfRif:- -diBhiffR 'tk De bijzondere treinen Nog een bewijs dat bet bij ons niet te doen was met bluf. Er waren 3G bijzonder treinen bepaald vastgesteld, en nog 15 an dere besproken, dus in 't geheel 51. Weln. Zondag heeft men er 57 moeten inrichten die allen gestampt vol zaten. Bovendien moesten er nog een groot aantal treinen ver dubbeld worden. De opschriften In den stoet werden er honderden bande rollen gedragen, van al die opschriften was er om zoo te zeggen geen enkel dat tegen de tegenstrevers was gericht, geen enkele be vatte er eene hatelijkheid of grove scherts. Zoo lazen wij o. m. De Bclge i vragen lijkheid. zelf voor de katholieken. De school zonder God is tegen God. Ieder vader is haas over zijne kinderen. En dan eene van Brussel Daarvoor ben ik te voorzichtig. Slechts als wij alleen zijn huldig ik mijne koramu nistische denkbeelden, antwoordde Philip Gaat het noenmaal door oï zal het weer het verhinderen. - Niets zal het verhinderen. De maaltijd zal een feest zijn. De puinen worden verlicht Philip uitte eenen kreet van verbazing. Morgen vertrekt meVroüw Mixtome naar Parijs, ik ga mee, zorg dus voor mijne kofl'ers. - Goed, zegde Philip "opstaande. Ik wilde ook naar Parijs, niet voor mijn plezier, maar voor zaken. Mijn broeder heelt den vluchte- teling derwaarts gevolgd en mij geschreven ik geloof dat hij daar zal wachten tot ik overkom. Alexe Mixtome te Parijs Ja. Meent gij dat ik stil bob gezeten Ga maar met de feesten voortik zal de wacht houden. Jean bespiedt voorloopig den vluch teling, en als ik te Parijs beD, zal ik de zaak zelf afmaken. Maar stil. Er mag niets van bekend wor den, want als mevrouw verneemt dat hij leeft en zich hier bevindt, dan is alles gedaan. Of schoon zij van hem gescholden is en hij ver oordeeld werd, acht zij hem toch onschuldig en zou voor hem door een vuur gaan. Zij be mint hem nog! Zij zal echter de mijne wor den, dat heb ik gezworen. Mevrouw zal W verstandig vinden met het verleden af te breken zij zal met u trou wen en haren gemaal vergeten. Morgeu spre- en wij er verder over, of heden avond, na hot feest. Wanneer gij goed speelt, krtht gij avond een heel vfo.k vooruitkomen, ij verliet do kamer en ging langs ceneh omweg naar de puinen. Roza zag hem komen, llij naderde de plaats die buitengewoon ophef maakte. Een ge martelde Christus was heel schoon geschil derd en daar neven stond in vette letters Wij willen god in onze scholen. De vaandels en vlaggen De duizenden vaandels wapperden en fladderden aangenaam in de lucht. De groep van Lokeren had een vlag hij, dal in flarden was gescheurt, en dat is over gebleven uil den slag van 1881 te Brussel. Dit had ook een buitengewoon bijval. De geestdrift. De geestdrift was totaal, algemeen. Als de groepen voorhij de tribuun trokken, juich ten zij allen om te meest Staatsminister Sehollaert toe; en deze met de talrijke aan wezige personen, hadden overvloed van werk met deze blijken van innige genegenheid to beantwoorden door1 handgeklap, hoofdge knik, of lachenden groet. Wij gaan natuur lijk de mannen der personaliteiten niet op sommen, nevens M. Sehollaert was daar ministers Poulet, Renkin, nog andere minis ters, vele senators'feil volksvertegenwoordi gers en meerandere hooggeplaatste personen. De Bevolking Zooals wij schreven, waren de huizen overtalrijk bevlagd en niemand zou kunnen veronderstellen hebben,, dat Leuven in han den is van eene liberale meerderheid. Op den doortocht stond, eene massa volk, die den stoet vele blijken van genegenheid gaf. Overal werd er toegejuicht. Persoonlijke vaststelling over de houding der tegenstrevers Het ligt niet in onze gewoonten, zaken to zeggen die niet gebeurd zijn, of de zaken te verdraaien. Wij hebben de stad dikwijls doorloopen, wij hebben gansch den stoet meegemaakt. In den voormiddag was het er op in eon hotel, met,een tegenstrever die A bas la calotte riep. Natuurlijk dat het warm werd en de onderbreker het goed ooi- deelde dat liet best was te zwijgen. Op den doortocht van den stoet waren er twee vrouwen, die als antwoord op eene zingende groep riepen A bas la calotte De groep acht het zich de moeite niet waard, emhras te maken voor twee preten tieuze vrouwen .en liet ze onverschilli slaan. Het trof hen, want ze hadden geen goesting meer om nog te roepen. Eene herberg gesloten Rond de Staliepkpi ts ging eon groep jonge mannen in een lokaal en één hunner vroeg een glas bier. De persoon moet dit gewei gerd hebben, omdat liet voor een calotin was. De studenten ën jonge mannen zegden dat zij dachten da Mn eene openbare herberg ieder kon bediend Wrbrden, doch dat zij zou den heengaan. Da herbergier zocht last er zei toen, dat ze zooveel van hunnen neus niet moesten maken* of dat-rheUer anders een anderen gang zpu gaan. Dit zeggendé smeet hij.een student.een glas tegen hel hoofd. De jongen bloedde. Do andere jonge riiannen dit.bloed ziende, r waren verqntwaAid'-igd. on hef spel begpi^ Spiegel,, pinten giggen in gruis, en tafels en stoelen „werden opi verge- loosen. De polici.e moest lussehen kopie» en de herberg sluiten. Nog botsingen De tegenstrevers,;Irazend-kwaad over den machtigen bijval vapóde betooging, zochten op vele plaatsen ruggen gelukten erin. Doch zij mochten overal ondervinden dat de tijden van 188-1 uit zijn;en gal zoo zij nog ooit zulken toer moesten beproëvën, zij zelve er het ergst van al zouden aan zijn. Doch huiten die ge vallen, die zeker vèël erger waren geworden zoo de regeering geèhe maatregelen had doen nemen, bleef alles iii de beste orde. Het aantal deelnemers Indien wij nu dez^ffde berekeningen ma ken, zooals wij ze gemaakt, hebben voor de kartelbetooging van Brussel, en waarbij wij toen tot 60,000 man, kwamen, dan moeten er te Leuven rond de 90,000 man in den stoet zijn geweest. Nu, wij zullen de ofliciële ge waar zij zat. Zij wilde hem vermijden, want zij vreesde hem, omdat hij haar naar helleven stond en trok zich dus in de kapel terug eer hij het bemerkt had. Zij liep door de zijbeuk naar de groote familieloge, die zoo ruim was als eene kamer en welker gordijnen dichtge trokken waren. De dëttr stond tegenaan. Zü trad binnen en zette zich in eenen 'donkeéén hoek neer, waar zy gemakkelijk kon gezien worden. - - rtc Nauwelijks was zij'iri. veiligheid of zij hoorde Philip komen. Haar hart sloeg. snel. Philip ging voorbij de loge, waarin zij zat, naar den preekstoel. Bevend schoof Roza de gordijnen een weinig op zijde en lceek. De bewegingen an don dienaar liadgpg iets sluipends. By eiken tred keek hij naar. alle zijden om. Het was duidelijk dat hij iets geheims van plan was. j Achter den preek^oel bevond zich de iakristy en onder den.preekstoel leidde eene trap naar den keldory ifraarin de Charlemouts sedert eeuwen begraven waren. Roza bad den kelder nog niet bezocht, doch zij had er van gehoord. Nadat Philip nog ééns omgezien on eon i.ide geluis'.eid had, sloop liy behoodzaam de trap af. Roza was nieuwsgierig te weten, wat Philip den kelder ging doen en vooral wat zijne geheimzinnigheid beteekeucu moest. Zij ber oerde zich .lat het ft.i'ar eerste piicht was den ellendeling voet viftór voet na to gaan, en daar het hier wellicht epno gewichtige aange legenheid gold, besloot 7,ij hem te volgon. öclrt verliet zii df loge. luisterde oen oogenblik en gleed als^ooe schaduw ue I kere trap af. gevens van den spoorweg afwachten om zoo juist mogelijk dit getal vast te stellen. Het staat echter vast, dat de betoging van Leuven verre die van Brussel overtrof en door de geslalslerkte, en door de houding der betoogers en door de blakende geestdrift. Het gedacht van 2 katholieke Volksver tegenwoordigers. Wij kwamen Zondag in gezelschap eerst van M. Bruynincx en later van M. Van Cau welaert. M. Bruynincx zegde Het is waar lijk goed gelukthet is buitengewoon Zulk eene macht van volk, en zulke geestdrift Met M. Van Cauwelaert bespraken wij de 2 betoogingen Wij winnen veruit, zegde ons de S3rmpatliieke volksvertegenwoordiger, en door ons getal, en door het gehalte en de houding der deelnemers en door do wanne geestdrift die zich overal doet gevoelen. Het moet gezegd worden, het is een triomf buiten en boven alle verwachting. Het Vertrek. Het plezier, de vreugde was afgeloopen, nu kwam de martelie. Hoe nu in de statie geraakt. Wij moesten met den trein van 7 u. 10 naar Antwerpen. Bijna een gansch uur waren 'wij op voor hand en er was bijna niet meer door het volk te geraken. De eerste trein ontsnapte ons. Wij 'namén' dan en het was een buitenge woon geluk dat wij hem hadden den trein van 7 ure 49 m. Het was een speciale trein over Aarschot. Te half acht in den trein eslapt, te 7 ure-19 m. vertrokken uit Leu ven en om 20 minuien vóór 12 uren kw men wij te Antwerpen aan. Voegt er nog bij dat al de reizigers opeengepakt stonden doodmoe waren van 't afgelegde werk. Dan zoudt ge willicht liever niet in onze plaat geweest zijn. Er waren nog personen van St. Niklaas en andere plaatsen die ook met dien trein te Antwerpen (natuurlijk toe kwamen, en 't was voor de menschen te laat om nog naar huis te rijden er waren geene treinen meer. Doch het bijzonderste is, dat de betooging wonderwel is gelakt, dat nergens groote ongelukken zijn te betreure en dat thans het katholieke land met onver schrokken moed en onwrikbaar betrouwen ten strijde zal trekken. Het Turnfeest van Zondag is zeer wel ge lukt. Talrijke maatschappijen hadden den oproep beantwoord en zijn in de beste orde door de straten getrokken in een prachtigen stoet. De Turnersmis heeft eenen goedei indruk gemaakt en de ontvangst op het stad huis beviel aan alle afgevaardigden. De Heer Burgemeester sprak aanmoedi gend, waarop den Heer Brocorens, Voor zitter, bedankte en de belofte aflegde vöorlaaii al in liet werk te stellen oni de bei* selierming te blijven 'Verdienen vall"den Gei- mèenteraad. -- De prijskampen in voor- en namiddag lok to'n'veel volk uit en bevielen elk^elï?De tw ee fórnmüziéRën Steun geeft Moéd en IVillen hunnen van Aalst gaven Jjèwijs van: échte kunde in de muziek en bekwamen veelbijval Des avonds doorkruiste een schoone licht- stoet de stad en verwierf eenieders goed keuring. Morgen geven wij den uilslag der prijs kampen. Brussel. Nachtraven. Dezen mor- gend rond 3 uren werd M. Emanuël V. rijtuigmaker wonende in de Van Linlstraat te Cureghera, in de Marnixlaan door twee kerels aangevallen. Zij ontnamen hem zij geldbeugel die zijn loon van verleden week bevatte cn namen alsdan de vlucht. Op het hulpgeroep van liet slachtoffer snelde een agent toe. Doch toen hij aankwam waren de dieven reeds ver. gewelf uitliep. De deuren stonden tegenaan een lichtstraal drong tot haar door. Zij sidderde maar de liefde tot haren vader en de gedachte aan haar doel, deden haar alle vrees overwinnen. Zij ging verder. Philip stond in het gewelf met eene lan taarn in de hand, welke hij had aangestoken Langs beide zijden vaji liet gewelf was eene ij doodkisten geplaatst, die met beeldhouw Averk en opschriften versierd waren. Philip deed nog eenige stappon en bleef voor eene kist staan, waarop zes figuurtjes in knielende houding stonden. Bij liet schijnsel der lan taarn kon Roza zien, dat de kist den naam eener vrouw bevatte. De bediende hief de lantaarn op, keek naai de deur en luisterde opnieuw. Toen hij niets verdachts hoorde, plaatste hij de. lantaarn op de kist en trok een der figuren daar uit. Uit de holte welke grooter was dan men zou vermoeden, nam hij een houten kistje. Daar na zette hy zich op de kist neder, nam een sleuteltje dat hy aan een zilveren ketting ou der zijne kleeren om den hals droeg en open de het kistje. Het was met watte gevoerd en toe Philip het bij bet Jiobt hield, ontwaarde Roza een aantal diamanten. Philip nam verschillende steenen uit het kistje en hield ze tegen het licht, terwijl hy genoeglyk lachte. Roza werd bleek en hield zich aan de deur si. Eiiwielyk bad zy voor hare vermoedens een bepaald houvast gevonden Hier lageu lo bewijzen vóórhaar vaders onschuld. Hier de 1»om (\Hi Hiniip Piron de moordenaar vivn tvarerv amn as. Rirvdelyk Eindelek i»ein>üereie zich uit het verhaal van haren vader, dat hoer oom eene kollaktio* Onder aan de trap bey#ml Roza zich in eene diamanten had bezeten, die omstreeks een soort van portaal, datj^p layg ep breedj miliieeü R-ajik waard waren. Na den moord Moeieljke hliênt. Dezen nacht werd een agent door een hotelhouder derBroukère- plaats binnengeroepen daar een gast van Fransche afkomst schandaal verwekte in het koffiehuis. Nauwelijks was de agent binnen oi de kerel nprong op hem toe en be gon hem geweldig te slaan en te schuppen. Doch de policie had de bovenhand en men kon de gast naar de Bruidstraat geleiden. Men moest hem daar gebqnden leggen zoo razend was hij geworden. Des morgens werd tegen hem proces-verbaal opgemaakt. Niet in 't bed lezen. Zaterdag avond was eene 22jarige meid, zekére Therèse D.., die dient bij M. L., in de Berlijnscheslraat, boven gegaan met eene petroollamp, zonder dat haremeesters er iels van wisten, en met het gedacht van in haar bed te lezen. Op het oogenblik dat zij zich wilde te bed leggen stootte zij de petroollamp omver en weldra stonden hare kleederen is laaie vlam. Op het hulpgeroep van liet onvoorzichtig slachtoffer snelden hare meesters toe met andere huurders. De ongelukkige had reeds veel brandwonden bekomen. Mysterievolle dood. Gisteren namftt- dag viel eene vrouw van een dertigtal jaren, op do Konninginnelaan eensklaps neer ten plooi aan eene geweldige zenuwkrisis. Do voorbijgangers snolden haar ter hulp en ver zorgden de ongelukkige. Doch daar zij niet bijkwam bracht men haar naar het hospitaal alwaar zij bijna oogenblikkelijk.overleed. Hel parket is over die 1113-3terievollo dood ingelicht. Een paard dat op wandel gaat. Een prachtpaard toehoorende aan een kapi- tein-kommandant der Nijvelschebaan, was uit zijnen stal gebroken rond (5 uur van den avond. Na een wandelingsken langs de Ter- vuerenlaan, de Murilfo, Wappers. Obernach 011 du Noyerstraten gedaan te hebben liep het langs de Cautenberglaan en stormde den koer vaji de militaire school op. Daar kon het dier bemeesterd worden. Het schijnt dat al de huishoudsters, liefhebsters van uilgelezen koffie, de bitter- peeën der Trappisten Vincart gebruiken. Zij welen wat lekker is. 1500 F. Ellezelles-bij-Ronse. Brand. Ver leden nacht is brand uitgebroken in de steen bakkerij van Odilon Desmarlin, aan de brug. 50 koopen strooi werden de prooi der vlammen. Winkeliers koopt uwe ellegoederen in de beste conditiën bij Van den Bergh-Jouret, Aalst. Marla-Lierde. Dieven. Bij klaren dage, terwijl de bewoners naar een feest waren, zijn dieven gedrongen in het huis van K. L. De Poorter. Zij wierpen alles over hoop en vertrokken met eene som van 50 frank. Zij brakenivervolgens bij Alf. De Braeckelaere- in en-stolen er ook geld. Bij Kamiel Roman was de. bait klein, maar bij den kantonnier Van Nieufvenhove stolen zij insgelijks -SO'-éxank'. Men' heeft vermoedens opjeen kerel uit de omstreken van Aude- naaj-de, wien yien.bij gezellen van Marlens- Lierde gezien heeft. Geeraardsbergen. Herbergiers binst den nacht. Maandag morgend hing voor de deur van Keuninck, in de Nieuwstraat een uithangbord, waarop Café geschil derd was. Het bord is daar waarschijnlijk door nachtridders gehangen, die het bij een herbergier afgehaakt hadden. geeft kracht en moed. Hamme. Verdronken. Gisteren deed de stoomboot Durme eene plezierreis naar Antwerpen, met de maatschappij Trouw aan Kunst. In het terugkeeren, men weet zelf niet hoe het gebeurde, viel de genaamde Van Damme Eniiel, kuipersknecht, in het water, en verdronk in het bijzijn zijner gezellen, zonder dat men hem kon redden. Van Damme was weduwnaar. konden deze diamanten nergens gevonden worden. Enkelen geloofden, dat Alexe Mix tome ze had meegenomen, anderen meenden dat de markies ze verborgen had. En hier waren de verdwenen juweelen, of minstens een gedeelte er van in de han den van Philip Piron De groote waarde dér steëneu, het feit, dat hij ze hier verborg, zijne geheimzinnigheid, dit alles bewees, dat hij ze gestolen had. Hij nam er de steeiien een voor een uit en liet ze door zijne handen glijden gelijk een vrek die zijne schatten betast. Eindelijk nam hy eenen steen uit de kollektie, deed hem in een lederen beursje en borg dit weer op zijne borst. Daarna hergaf liy het kistje zijne plaats en zette er de figuur weer op. Roza wachtte niet tot hij daarmee gereed was, maar klom zoo spoedig mogelyk naar boven en keerde naar de loge terug. Zij had tyd genoeg om tot zich zeiven te komen, eer hy terug kon zyn, en om over hetgeen zij ge zien had na te denken. Zij begreep waarom Philip thans de puinen bezocht. Waarschijn lijk had zyn meester hem meegedeeld, dat zij morgen wilden vertrekken, en daar de puinen zouden verlioht worden, was er voor dien tyd geene gelegenheid meer om den kelder te bezoeken. Haar bloed kookte, toen zij nadacht hoeveel deze ontdekking waard was. Zy beteekende zekerheid en recht voor haar vader. Wat zou zy echter doen Voor alles wilde ij haren vader zien en hem hare gewichtige ontdekking mededeelen. Zij kou de overheid niets van zeggen zy moest zwijgen tot haar vader hüai van hare bolefle ont- sloeg. v j£ Wordt vaortgfftpt.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2