BUITENLAND. Onschuld zegepraalt KEN WOELIGE MARKTDAG Vreeselijke moorderij NIEUWSBERICHTEN. Wereldtentoonstelling in Buitsclilaiid te l_ia "TT iQtivière Sinds eenige dagen heersclit in de Walen- tel reek eene lievige gisting onder de huis vrouwen, tengevolge der hooge marktprij zen. Maandag moest hot nu markt zijn te La Louviëre. Van 's morgonds vroeg reeds, be vond zich eene talrijke menigte ter plaats, en alles liet vermoeden, dat het er niet kalm zou gebleven zijn. Om 9 ure, toen do markt volop moest aan gang zijn, bevond zich eene overtalrijke 'menigte, komende van Trazegnies, Chapelle. Eamilleureux enz. op de markt, de kwestie der dure levensmiddelen druk besprekende. Hel ordewoord wordt onmiddelijk gege ven. Men zal de boter niet meer dan 1,50 fr. den balven kilo en de eieren niet meer dan 3 frank de 26 betalen. De koopvrouwen, ziende dat de gewone klienten vast besloten waren, geen centiem meer te geven, verlaten de markt. Slechts twee of drie koopvrouwen blijven op de ïharkt en bieden hare boter aan 1.75 fr. aan. Zij worden omringd en de policie heeft de tgroolste moeite, om te beletten, dat de boter mot geweld genomen wordt. Weldra moet ook de gendarmerie tusschën-1 komen. Eene koopvrouw, die zich in eene fherberg verscholen beeft mol bare koopwaar, 'Iaat ze aan den prijs welken do huishoud sters willen besteden. In een oogwenk is de vrouw uitverkocht. «Eene tweede handelaarster wil nu ook in de tkerberg hare boter aan 1.7üfr. verkoopen, Üoch zij wordt buitengedreven en moet bij "een beenhouwer kinnen vluchten. In tusschën was ook een liedjeszanger ter plaats gekomen, mot oen gelegenheidsliedje, dat veel uitrek had en in weinige oogenblik- ken tijds was heel de markt aan het zingen. De huishoudsters zijn vast besloten, niet toe te geven. FRANKRIJK De Joconde nog niet teruggevonden. Niettegenstaande al do opzoekingen, al 3iet gerucht is men er niet in gelukt, de Jo conde terug te vinden men volgt nu een andere pist, doch het valt nu te bezien of ze tbetero uilslagen zal geven als de vorige. Ook verdwenen. Tn de villa Garlolla, op het meer van Cóme, was er eene bijzonder schoone kopij >an Mona Lisa» van Leonard.di Vinei. •Men ducht vroeger dat ze zelfs ook gemaakt was dooi; don beroenidtjii meester, doch later bleek hqt onwaar tc 'zijn. Die schilderij-nui is ook uit. de villa verdwenen. M. Combes erg ?iek. M. Cornices, die reeds zoovele jaren en zpo hatelijk dé Kerk heoFj vervcfclgq .,en doen vervolgen in Frankrijk, is te Dons ziek ge- Vallen. Tb-. Libre Partite "sell rij ft' déïl zijn toe stand bopéloos is. M. Cotnbes is reeds 76 jaar oud. ITALIË De H. Vader. Zondag heeft de II. Vader voor de eerste maal na zijne ziekte de II. Mis gedaan. Na de Mis ging bij zijne govvone wandeling 'doen. Ilij kwam D1'Marcbiafava, een zijner geneesheeren legen, en verzocht deze hem te willen .vergezellen. Na zijne wandeling ont ving de 11. ader liet bezoek zijner zusters. Zijn toestand is thans zeer voldoende. De San Giorgio verloren. De oorlogsboot San Giorgio die dicht degen Napels vergaan is. mag als verloren beschouwd worden, Zelfs, al gelukte men er Sn, hel schip aan wal te krijgen, zal het toch met meer kunnen gebozigd worden. 72' Vervolg. Dan twijfelde zij ook of de diamanten wel Philip's schuld en de onschuld vau haren va der zouden bewijzen. Mijn werk is nog niet geëindigd, dacht 2ij zuchtend, liet is een goed begin maar ik heb nog veel te doen ik wil nog hier blijven 'om de zoolang gesloten gebleven slaapkamer Van den vermoorden markies te zien. Ik heb mij nu overtuigd van de schuld van Philip en zal niet rusten voor ik iedereen dezelfde over tuiging geschonken heb. Slepende stappen zegden haar, dat Philip hoven was gekomen. Zij werd vreeselijk be angst. Wanneer hij haar hier vond zou hy haar dooden. In haren schrik verschool zij ■zich achter den predikstoel, waar het zoo don- Sier was dat zy bijna niet kon gezien worden cn daardoor redde zij zich. I Philip kwam voorbij de loge. De deur stond half open hij stak het hoofd er binnen, en lüaar bij niemand zag drukte hij de deur zacht ;aan en ging verder. Roza wachte een poosje totdat zij zeker was, dat hij niet zou terugkee- reu daarna stond zij op, deed het- stof van hare natte kleederen en verwijderde zich. Het gelukte haar ongemerkt de koionado te berei ken, waar zij nog eenen tijd lang zeer opge wonden op en neer liep, eer zij zich naar hare kamer begaf. In de voorzaal ontmoette zij Philip, die op het punt stond de trap af te gaan. Zij week on willekeurig voor hom ter zijdo en hij zag dat. üj de oogen neersloeg en hare wangen zoo wit waren als sneeuw AMERIKA M. Bryan wordt dominéé. M. Willi im Jennings Bryan die reeds drie maal kandidaat was voor hel Presidentschap in de Vereenigde Staten, heeft de politiek laten varen en is dominéé geworden. Die tijding wordt fel besproken en maakt vooral opschudding in Amerika. GENT 1 91 3. De nieuwe lokalen, voor de bureelen der TcnloonsMling bestemd zijn bijna voltooid. Men legt een laatste hand aan eenig schil derwerk en aan het plaatsen der verwarming- toestellen. In den loop der maand September aan staande zullen'dé bureelen in dit lief pavil joen, dat zich op liet gewezen sportplein van de Association Alhlélique verheft, kunnen overgebracht worden. Maandag aanstaande zal de heer onder nemer Fagnarl, van Ath, de bouwwerken aanvangen.van bet uitgestrekt Feestpaleis, in de omheining der gewezen Citadel. Gedurende de maand Augustus werden meer dan een half miljoen eenkleurige post kaarten uitgedeeld in de badsteden en in tal van groote centrums'. Van af 1 Mei 1912 zal de tramlijn, Gent Zuid met Gent-St-Pieters verbindend, afge wend worden langs de Ciladellaan en de Leopoldlaan. De lijn der Hofbouwlaan en der Parklaan zal tijdelijk geschorst worden. De lijn van den Kortrijkschensteenweg wordt verlengd tot aan het koffiehuis De Ster aan de doorsnede van de Oudenaardsche- en Kortrijkschesteen wegen. De uitvoering der plans van het Oud Vlaanderen die eene oppervlakte van twee en half hectaren zalbeslaan, aan den Kortrijk- schen steenweg, voorbij de St-Pieter-Aalst- straat, zal toevertrouwd worden aan den heer bouwkundige Vaerwijck. De werken tol het gelijk leggen der krijgs- gronden aan St-Pieters-Aalst zijn reeds aan gevangen. De aardewerken zullen in een tijdverloop van vier maanden geëindigd zijn. De gronden van het Park zullen maar, naarmate de nood wendigheid. afgesloten worden. Het Museum zal binnen de omheining der Tentoonstelling liggen. De Kruidtuin, daarentegen, blijft vol strekt afgezonderd. Tusschën de Stad en liet uitvoerend Comi- teit zal or eene overeenkomst tot stand komen om den juisten omvang der ins-e- slotene gronden te bepalen en den datum vast te stellen van wanneer de afsluiting zal opge richt worden. Aanbesteding. Zaterdag morgend had in de bureelen de aanbesteding plaats voor den bouw van den hoofdingang en der voorname en onderge- scjhik tp gé veisder. t\vee paleizen van de Bel gische en vreemde nijverheden. Ziellier den uitslag J. De Clercq, Roese- lapre. 617.090-03 fr. Schauwvliege,-jGWt*1 O-I 1.952 ii\, of 6585-445 fr. Myncke,j ge broeders,Gent, 030,392 fr. Een vreeselijk drama viel voorin het dorp Rendel. De landbouwer Gunderloch had de dochter getrouwd van een rijken landbou wer, zekeren Eberhard, doch deze had het dorp verlaten, na alles te hebben verteerd en liet zoo vrouw en kinderen achter. Alvorens te vertrokken had hij de familie zijner vrouw bedreigd met den dood. Gisteren nu keerde hij naar de hoeve van zijn schoonvader, gewapend met een geweer en hield er zich verborgen in eenen stal. Daar doodde hij Eberhard, begaf zich in het huis en schoot or zijne schoonmoeder, schoon- Hij keek haar wantrouwend aan. Waar zijt gij in dezen regen geweest, me juffer vroeg hij. Ik heb in de lcolonade gewandeld, was haar antwoord. Zij wilde haren weg vervolgen maar hij plaatste zich voor haar. Zult gij op het kasteel blijven vroeg hij, of gaat gij met mevrouw Mixtome mede naar Parijs J Roza richtte zich waardig op, en mat hem met eenen-blik van verontwaardiging Het móet eenen bediende van den mar kies van Charlëfnont onverschillig zijn, of ik ga dan of ik blijf, zegde zjj... lieno gebiedende handbeweging gaf aan deze woorden meer kracht. Onwillekeurig ging Philip ter zijde, en Roza spoedde zich naar hare kamer. Zij weet dat ik haar vijand ben, zegde Philip bij zich zelvon, zij weet dat ik haar wilde versmoren,toen de Louise» omsloeg zij weet te veel. Ik ^ou er wel eens achter wil len geraken hoe zij dit heeft kunnen ontdek ken. Ik begin te gelooven, dat zij, ofschoon nog maar een kind, zeer gevaarlijk is. Ik zal eene derde poging wagen, om haar uit den weg te ruimen en twyfel niet of het zal dit maal wel gelukken .Ofschoon sluw en trotsch, kleine juffrouw, zijt gij toch niet tegen Philip Piron opgewassen. Gij zult niet babbelen. Ik zal niet rusten, dan nadat ik u tot zwijgen heb gebracht. De avond kwam de avond van den dag die voor Roza zoo gewichtig was geweest. De wind was in storm en hét weer In noodweer veranderd. De ondoordringbare duisternis word echter door de verlichting van het slot in eenen wijden kring gebroken. De pekvlam- men verbreidden een roodachtigen schyn, zuster en schoonbroeder dood. Toen zijne vrouw toesnelde, velde *bij deze ook neer. Daarna pleegde hij zelfmoord. Een vijftal jaren geleden, had Gunder loch zijn broeder Hendrik doodgeschoten. Het parket stelde een onderzoek in, doch de moordenaar kwam er zonder vervolging af, daar hij in staal van wollige verdediging- gehandeld had. Na deze daad huwde hij Eliza Eberhard. die liet op zijn vermogen gemunt had. Er heerschte echter schier ge durig twist in het huis en Gunderloch mis handelde dikwijls zijne vrouw. De schrikkelijke moord bedreef de moor denaar met een jachtgeweer, waarmede hij 15 schoten loste. De geb,uren waagden hel niet tusschën te komen, zoodat Gunderloch met zijn geweer onder den arm het huis kon verlaten. Later vond een politiehond GundeiToch's lijk in een aardappelveld, bij het dorp. Brussel. Om geene heelkundige he iver hing ie moeten doorstaan. Gisteren werden de bewoners uit liet n. 44 der Arle- veldestraat een slèrkerr gaSréuk gewaar, die uit de kamer van een 2Chjarig meisje scheen- op te stijgen. Zij klopten aan, doch geen antwoord krijgende, staniptèn zij de deur in. Zij zagen hunne huurster bezwijnd op haal bed liggen. Men kon de ongelukkige na een kwaartuurs de kunstmatige ademhaling toe gepast te hebben, tot bezinning brengen. Ondervraagd verklaarde zij dat het ten gevolge van den schrik, was, daar zij eene heelkundige bewerking binnen kort moest doorstaan, dat zij het op, haar leven gemunt had. Kind omgeworpen door een velorijder. Eene groep kinderen speelde Zondag na middag aan den hoek der St Chrisloplie- en Chartreuzenstraten. Op het oogenblik dat een wielrijder langs deze "straal gereden kwam, liep het kindje der echtgenooten De Meyer over de straal. Het werd omgewor pen en overreden. Het is erg aan het hoofd gekwetst. Slechte gezelschappen. M. S..., complable in efen huis -yan Auderghem, had gisteren avond kennis gekregen met drie kerels met dewelke hij een plozierigen avond doorbracht. Zij deden samen eene lange wandeling per koets. JSmdelijk verliet M. S... zijne nieuwe vriepden aan de Noord statie, doch bestatigde,..weldra de verdwij ning van zijne brieventesch, die 500 fr. be vatte. Eene klacht is neergelegd. Eène dievegge geeft zich gevangen. Sedert meer dan een jajr en half zocht de policie zekere Philomène P... op, tegen de welke eene gansche verzameling aanhou dingsmandaten afgevaardigd waren. Rond 10 ure kwam zij zich in. het poïiciekomniis- sairiaat aangeven. 'Zij werd opgesloten. 3Brand. Penj brand-welke ^vagr- schijnlijk reeds verscheidene dagen smeulde, eó te wijten is volgens de po'ffipïers aap een gebrek ih de opbouw in| 'der sbliouw, is gis teren rond -1 uré vhn deii riamiddag ontstaan, in een huis der Henegóuwïa'jm, 4,le verdie ping. Het huis is bewoond door M. C...., oud-kleerkooper. De vlammen sloegen door het dak heen. De pompiers der kazern moes ten het dak inslaan. Na drie kwaart uurs werken was het vuur,gedoofd. De schade door water en vuur aangericht is groot. Diefstallen. De policie der tweede afdeeling heeft Maandag morgend een slechte kerel aangehouden, die een velo kwam te stelen op het terras van een koffiehuis der Henegouwlaan. Hij werd reeds wegens tal rijke velodiefstallen opgezocht. De schelm die in landlooperij verkëerde werd in het ge vang van Vorst opgeslolen. Poging tot zelfmoord, en redding. Eene vrouw van een 50tal jaren en die als eene werkmansvrouw gekleed wandelde gis teren rond 2 uren van den namiddag langs en het slot geleek in de verte op eenen vuur toren. Onrustig liep de markies van Charlemont de zaal op en neer en bleef bij eiken windstoot stil staan. Het was niet waarschijnlijk, dat mevrouw Mixtome_bjy zulk een weer Montfa- Qon zou verlaten. Mevrouw Bartineux deelde zijne bezorgdheid on trad binnen om er over te spreken. Mevrouw Mixtome zal voorzeker niet ko men. zegde de oude dam!', of zij moet u harts tochtelijk gaarno zien. Alleen liefde kan haar door zulk een weder doeii komen. Ja, dat stem ik toe, zegde de markies. Hoor hot. eens stormen IJet is alsof de muren van het kasteel gingen invallen.Niemand gaat met zulk weer uit. Zij zal niet komen. Daar ben ik nog zoo zeker niet van, ant woordde mevrouw Bartineux. Zij zal weinig van wind en weder te lijden hebben. Zij stijgt daar droog in haar rijtujg en komt er hier droog weer uit... Ik geloot dat gij in stilte ver loofd zyt, August, en zij M u niet willen la ten wachten. Zij zal kom'en, ik verzeker het u. Mevrouw Bartineux had gedeeltelijk gelijk. Een overweldigende aandrift dwong me vrouw Mixtome op dezen 'avond het slot Char lemont te bezoeken, een aandrift dien zij niet kon weerstaan zelfs regen en storm konden haar niet terughouden. Graaf Beaucourt trad binnen met de over tuiging dat zij niet komen zou. Spoedig ver scheen ook Roza. De markies van Charlemont zag haar duister aan,en keek vervolgens naar de penduul. Het was op slag van zeven. Hij wilde opnieuw iets zeggen, toen men liet rol len van een rijtuig liödrde. Op hetzelfde oogenblik hield eene koets voor do deur stil. De markies ijlde naar beóeden, en ontving zijne gasten op de trappenvan het portaal. de vaart van Charleroi. Aan de Ninoofsche poort gekomen, wikkelde zij haar hoofd in oen shal en sprong in liet water. Een schipper die zulks gezien had, sprong haar achterna en kon na zich drie maal ge- duikl te hebben de vrouw redden. De man, die reeds een lotal reddingen gedaan heeft bracht haar aan wal en kon ze tot bewustzijn terugroepen. Het is zekere weduwe B..., 46 jaren oud en wonende in de Sorbiërgang. Zij poogde zich te zelfmoorden omdat zij aan het gelaat eene ziekte beeft, die ongeneesbaar is en waarmede hare geburen lachen. DiefstallenEen 30ja*rign manskerel bood zich Maandag bij Madame S... in de Parochianenslraat aan om den sleutel van een huis der genoemde straat te ontvangen en bet eens te bezichtigen. I-lij zegde dat li ij door den eigenaar gelast was de waterleiding te onderzoeken. Mad. S... gaf hem den sleutel en bleef aan bare deur zijne terugkomst afwachten. Eensklaps zag zij den kerel het het buis bui tenkomen geladen met eene vracht lood en koper. Solléns zond zij haren loopjongen den dief achterna. Deze ziende dat hij ging gevat worden, liet zijnen buit vallen en zette het op een loopen. Men kon hem niet meor inhalen. Mad. S... uit de Chartreuzenstraat, werd op de Noordlaan bij den terugkeer der manifestanten van Leuven op bet gaanp.ad teruggedrongen. Zij bestatigde later de ver dwijning van haar handzakje dat 58 fr. be vatte en 3 obligaties der IJzerenwegen van Elsas-Lolharingen eener waarde van 3600fr. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Ilunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulhier, Mechelen. 1505 Elsene. Inbraak. De echtelingen Laferre, bestatigden bij hunne te huis komst dat hunne woning 't onderste hoven gesme ten was. Eene som van eenige honderde fran ken was verdwenen, alsook een aantal koop waren. Daar de deur gesloten was, vermoed den zij dat hunnen knecht die slechts 3 dagen in dienst was en slechts onder den naam van Emiel bekend was, den diofstal gepleegd had. Zij gingen boven naar zijne kamer zien, doch vonden ze ledig.De aanhouding van den kerel leidt geen twijfel. Het schijnt dat een fraaie chromo nu de pakken van een kilo Bilterpeeën der Trappisten Vincarl, vergezelt. 1500 G. Anderlecht. Inbraak. Maandagavond vond M'"e Josephine Phij hare te huis komst in de Overeenkomstslraat, hare kamer gansch onderste bo\en liggen. Eene verza meling juweelen eener waarde van 2000 fr., een aantal zilveren stukken van waarde^ene som geld en kleqdingstukkeii zijn verdAve- nen. De boosdoeners mopten,l$ngs den bij- zonderen. ingang binnengeslopen /zijn. De po licie werd van deze diefte ingelicht, doch kon geen enkel spoor jler daders vinden. Waf ÏS Catz 't bei^ maagjwUer. Antwerpen. Ruiters ongeval. M. De B..., van Antwerpen, deed gisteren morgend te paard een rij toertje in den om trek der stad. toen zijn paard schielijk een zijsprong deed, met het ongelukkig gevolg, dat M. De B..., uit den zadel geslingerd werd. M. De B..., bleef niet gebroken voor- hoofdbeen op de baan liggen. Twee genees- heereu dienden hem spoedig de beste zorgen toe. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Dieven. Ten nadeele van M. Has- tiére, voddenhanderlaar, Merxemstraat, zijn zeven zakken vodden gestolen. Ten nadeele van M. Van Wouwe, Neer straat, zijn voor 200 fr. pluimen en andere modeartikelen gestolen. Matrozen ontvlucht. Toendostoomer Africa verleden nacht de haven zou vorlaten, Zes damen stegen uit en de laatste van al was mevrouw Mixtome. Zij klom naar boven en scheen den markies niet te zien. In het portaal bleef zij staan, groette hern hoffelijk en volgde daarna de andere damen naar de kleedkamer. Toen zij iets later dan hare gasten in het salon trad, stond de markies verbaasd over hare schoonheid. Roza zag hare moeder bin nenkomen, en ergerde zich aan de opdringen de houding,welke de markies tegen over liaar aannam. Zij ziet er uit alsof haar een onverwacht geluk is te beurt gevallen, dacht het meisje Zij moet den markies wel beminnen. Liefde alleen kan haar zulk eon weder doen trotsee- ren... Haar lief gelaat verduisterde. Indien me vrouw Mixtome met August Bartineux trouw de, dan zou ook, indien zij slaagde, hare over winning niet zonder bitterheid zijn... Hoe zal het mijn vader ooit kunnen verdragen haar met hem verbonden te zien vroeg zich Roza af. Hij zou liever sterven. Ik zal de vrouw,die van mijnen vader gescheiden is, nooit als mij ne moeder erkennen en hare oogen fonkel den. NooitKr is eene kloof tusschën lien.dio nimmer gevuld kan worden en ik ben aan de zijde van mijnen vader. Mevrouw Mixtome's oogen zochten hare gezelschapsjuffer. Zij naderde Roza en be groette haar hartelijk. Het noenmaal werd opgediend en het gezel schap zetje zich aan tafel. Na tafel zou men eene waudeling doen naar de puinen. De dames voorzagen zich van shawls en mantels en men begaf zich naar buiten. Do weg was overdekt en (le natte grond met matten belegd. Fakkels en licht herschie- en zich nog in de Royerssluis bevond, wier pen de kolenladers eensklaps hunne kleède- ren op de kaai, sprongen aan wal en namen de vlucht. De oorzaak was, dat een lader ontbrak en de anderen vreesden al liet work te zullen moeten doen. Do kapitein moest dan ook eerst ander volk gaai! zoeken, voor aleer zijn schip het anker kon lichten. Revolverheid. Gisteren avond kreeg eon inwoner der Slephaniasl raat in een her berg der Boomstraat twist. Hij haalde een revolver te voorschijn en loste verscheidene schoten gelukkiglijk zonder zijne tegenstre vers le kwetsen. Proces-verbaal is opge maakt. Goede vangst.Een 17jarige niet deug, wonende Teichmannslraat, die verscheidene minderjarige kinderen erg mishandeld had, is door de policie aangehouden en ter be schikking van den prokureur des Konings opgesloten geworden. Bestolen. Twee officieren van een Engelsclien stoomer, hadden in de Stalie- slraal kennis gemaakt met twee nachtridders en gingen er mede langs de Van Artevelde- slraat wandelen. Daar traden zij in een koffie huis. Na eenige oogenblikken verwijderden de nachtvlinders zich.Weldra stelden de zee lieden vast dat ook hunne hricvenlesclien, eene belangrijke som inhoudende verdwenen waren. Strijpen. Ontaarde dochter. Op be vel van den prokureur des Konings der rechtbank van Audenaerde, hebben de gen darmen hier Zaterdag op de wijk Beislove eene genaamde Paulina Paangehouden, wegens gruwelijke mishandelingen gepleegd op hare 91jarige moeder. Het is reeds do tweede inaaL dat zulks gebeurde. De moeder is bedlegerig. Watteren. Reeks ongelukken. Gister ren kwam den genaamde Jules Van Landuyt, per velo uoor bet centrum der gemeente ge reden, toen bij eensklaps door eene onver wachte beweging van zijn rijwiel ten gronde stuikte met het ongelukkig gevolg dal zijn rechter arm gebroken was. Dokier Van Sande beeft hem ten huize zijns schoonbroeders aan de Groote Markt terug ingezet ën de eei'sle zorgen toegediend. De vrouw van Jules Do Winter, wo nende Hoogstraat alhier, ging gisteren over de koer barer woning, toon zij eonsklaps viel, met liet ongelukkig gevolg dat haren arm gebroken was. Dokter Van Sande heeft hem insgelijks ingezet. De vrouw van Edmond Blankaert ging gisteren namiddag in haren kelder, om een kalant te bestellen, dien in hare herberg ge komen was. Door zich te mistrappen viel zij van den keldertrap opbaren rechter arm die achter haren rug geraakt was met het onge lukkig gevolg dat deze boven den pols ont wricht werd. Dokter De Bruycker ontboden, had alle moeite om den arm op zijne plaats tobrengen, want het ontwrichte gedeelte, eëns geplaatst, ontsprong telkens in de ver- \vj'ongene richting. "j' Sottegem. - Inbrekers. Verleden nacht zijn dieven andermaal op ronÓé geweest. Bij .tijftër Baért, drongen zij ïahg's; achter bin- nénjjlócïi ongetwijfeld móéten de' schurken géruclit geBoord hebben, warit "zij zijn ge vlucht zonder iets te stelen. In dé Neerslraat., drongen zij in de apo- thekerij van M. Victor Van der Schüeren. Daar stolen zij een ganschen voorraad pillen, kruiden en flesschen medecijnen. Uit de tooglade roofdon zij eenig geld. De dieven vertrokken langs den hof en lieten er eene hesp liggen welke zij ook opgehaald hadden. Do stoutmoedige dieven zijn onbe kend. Borsbeke. AanrandingZondag nacht, werd de genaamde Camiel Van der Pulst, toen hij huiswaarts ging. door drie kerels aangevallen en erg mishandeld. Het slachtoffer bekwam niet min dan zeventien messteken en werd badend in zijn bloed op den weg achtergelaten. D1' Gabriel heeft het slachtoffer verzorgd. Zijn toestand is zeer be denkelijk. De laffe aanranders zijn gekend. pen den nacht in eenen dag. De verlichting der puinen maakte een prachtig effekt. De markies van Charlemont ging voorop. Hij gaf uitvoerige verklaringen van alles wat hem eenigermate wetenswaardig "voorkwam. Hij opende eene verbodene kleine deur en bracht zijne gasten in eene geheime kamer, waarby hij eene lange geschiedenis vertelde van eenen vroegeren heer van het kasteel, die zich hier verborgen had gehouden toen zijne vijanden naar liem zochten. De kamer werd nauwkeurig bekekeu, vooral mevrouw Mixtome stelde er groot be lang in. Deze oude kamer hield vele geheimen verborgen, zegde de markies. De Cliarlemonts hebben hier bijna acht honderd jaren ge woond. Er is veel gebeurd. Kerst twee jaren geleden ontdekten wij eene gevangenis onder den grafkelder, waar niomand iets van wist. Ik heb wel eens gehoord dat hier eene geheime kamer moet zijn, zegde mevrouw Bienjour nadenkend, waar een ridder van het huis weken lang verbleef, terwijl het kasteel door vyanden was bezet. Die kamer zou zich ergens in de nabij heid der kapel moet bevinden, antwoordde de markies. Ik weet echter niet waar zij is en of ze wel bestaat. Men zegt dat elke markies van dit huis aan zijn zoon en erfgenaam over droeg. Als er werkelyk zulk eene kamer zou zijn, dan moet myn ongelukkige vooi*ganger ze gekend hebben, maar ik geloof niet dat iemand er iets van kan zeggen. Mij heeft hij ten minste niets gezegd, ik kon toen ook niet deuken, dat ik zyn opvolger zou wordeu. .Wordt voortgezet

De Volksstem | 1911 | | pagina 2