Onschuld zegepraalt BUITENLAND. DE VIERDE SOCIALE WEEK Wilclemanstooneelesi in Italië NIEUWSBERICHTEN. De Kempenaar de Sft0 (Standen, wier lot den E. H. Puissant meest behartigde. Waar hij echter ook steeds op de bres was, was wel in den Boerenbond van Zelzate, ook al een zijner inrichtingen. Deze bond telt thans rond de 400 leden en verleden jaar werden door den bond voor meer dan 250,000 fr. zaken, aankoop van zaden, enz. gedaan. Zoo werden onder moer, ongoveer 2 mil joen kilogrammen landvette door den bond gekocht en aan zijne leden voortverkocht. Eereteekenen Het gouvernement, heeft de talrijke dien sten, door den E. II. Puissant op verschillige gebieden bewezen, reeds beloond. Zoo is de E. II. Puissant reeds vereerd met de herin- neringsmedalie, voor 25 jaren dienst in het vrije onderwijs hij heeft, ook de bijzondere landbouwdekoralien van 2° en eerste klas en men verzekert ons, dat ook de bijzondere de koratie der mutualiteiten hem weldra zal toe gekend worden. Ziedaar beknopt een overzicht van de werkzaamheid van den nieuwen herder der St-Jozefsparochie. Wij zullen er nog bijvoegen, dat de E. H. Puissant een voorbeeldig priester is, zijne heilige zonding heel onlbaalzuchtig vervul lende, steeds bereid lot behulpzaamheid en liefdadigheid. Zulks schijnt ten andere in de familie van den E. II. Puissant eene behoefte te zijn. Eenige maanden geledon.overleed te Gent de Z. E. II. Kanunnik Puissant. zijn oom een andere oom van den E. II. Puis sant, is pastoor van Sl-Michiels te Gent; zijn broeder, priester van het bisdom Gent, is thans pastoor in Engeland, en zijne zuster is overste van bet klooster van Bassevelde. liet zal dus niemand verwonderen, dat de E. IIPuissant zulken bijzonderen aanleg heeft tot het goede. Wij wenschen hem van harte, dat hij hier op St-Jozefsparochie, lange jaren zijne zoo heilzame werking moge voortzetten. Pijnsdag namiddag heeft de E. H. Puis sant, een kort bezoek gebracht aan zijne nieuwe parochie en aan de andere geestelijke Overheden ter stede. De lijding zijner benoeming en zijner, komst bad zich als een loopend vaartje verspreid en spoedig werden in de Statiestraat, Espla nadeplein en Dendermondschen Steenweg de vlaggen te voorschijn gehaald. De E. II. Puissant was zeer aangenaam verrast over dezen eersten liefde- en hulde blijk zijner parochianen. De plechtige inhuldiging van den nieuwen herder, zal plaats hebben op Zondag 10 Sep tember. Na de aanstelling en de kerkelijke plech tigheden. zal de Eerwaarde Heer Pastoor stoetsgewijze naar de' Vlaamsohe Kermis, geleid worden. TE LEUVEN Maandag begon de vierde Sociale Week, die hoofdzakelijk handelen zal over het socialisme. Vijf honderd deelnemers. Waren er verleden jaar 400 deelnemers, dat wil niet zegen dat het getal niet meer stijgt, want van 'tjaar zijn er bij do vijf honderd. Pater Rutten straalt van voldoening. De mis. Om tien ure wordt eene mis gedaan in de St-Pielerkerk. Al de Sociale Werkers zijn er aanwezig, en lezen ter intentie van den E. 11. Lauwers, die verleden jaar nog les gaf en nu tot den Heer is gegaan. Openingszitting. Om 11 ure begint de eerste zitting. Pater 73® Vervolg.1 Mevrouw Mixtome verbleekte zij wist dat het geheim der kamer aan haren eentgenoot was bekend gemaaktliij had het haar echter nooit medegedeeld. Wat wenschte zij het nu gaarne te weten. En gij kunt volstrekt niet denken waar de kamer is vroeg mevrouw Mixtome. Neen, wellicht is de geschiedenis maar een vertelsel, antwoordde de markies. Laten'wij ons "naar de kapel begeven, zegde eene dame. Mevrouw Mixtome ging voor. liet vroolijk gepraat en gelach hield op.toen het gezelschap den drempel overschreed en zich in de mat verlichte kapel bevond. In de nissen onder het altaar en den preekstoel la gen spookachtige gestalten, die allen schrik aanjoegen. De jonge dames drongen op elkaar en spra ken lluisterend mevrouw Mixtome trad naar voren, bleef bij het altaar staan en zag scherp in liet rond. Vele geslachten der Charlemonts hebben hier gebeden, en hare stem klonk luide door de kapel. De kapel behoort eigenlijk niet tot do puinen. Op regenachtige Zondagen en ge durende den winter hielden wij hier gods dienstoefening toen was alles in goeden toe stand. Dat is het nog, doch er wordt geen gods dienstoefening meer gehouden, antwoordde de markies. De bedienden komen niet gaarne hier. Zij zeggen dat liet hier spookte Spopken In eene kerk Rutten komt uifmen en het gejuich begint, Al de aanwezigen staan recht en gr de-ten. Doch het is nog maar klein spel, want het begint eerst vöór goed als oiaatsministers Beernaert, Schollaert en D>' Frans Van Gauwelaert hunne intrede doen. Men vreest dat de gewelven gaan instorten onder liet oorverdoovend gejuich. Gelooft zij Jezus-Christus. Pater Rutten komt eindelijk toe de zitting te beginnen met de eenvoudige doch roerende woorden Gelooft zij Jezus-Christus. Redevoering van Staatsminister Beernaert. M Beernaert., ondanks zijn 82 jaren, doet eene puike redevoering en zet de aanwezigen aan te volharden in hun werk. Ge moet geene vereenigingen slichten enkel omdat er socialistische vereenigingen zijn, ge moet u vereenigen omdat het u recht is. Ge moet ook de vrijheid van andoren eerbiedigen, want juist door het eerbiedigen van een an dermans vrijheid, eerbiedigd ge uwe eigene vrijheid. Dankwoord van Pater Rntten. Pater Rut ten bedankt staatsminister Beer naert voor zijne prachtige spreekbeurt, en de aanwezige overlieden, M.M. Schollaert, Van Overberghe, Van Gauwelaert, welke luide worden toegejuicht. IN DEN NAMIDDAG. Rede van Z. E. H. Appelmans. De geleerde kanunnik spreekt over de materialistische opvatting van de geschiede nis zooals de socialisten ze verstaan. Hierin weerlegt hij vooral de opvatting van Marx. Ilij wordt daverend toegejuicht. Rede van D. Nuyens. De voordrachtgever heeft het over de ge schiedenis van 't socialisme, zijn ontstaan, uitbreiding en inrichting. De schoone en leor- rijke les wordt langdurig toegejuicht. Concerto 's Avonds werd door het Capellakoor van Gent. een overschoon concerto gegeven. Overgroote bijval op gansch de lijn. De eer ste dag"gelukte opperbest. PORTUGAL. De strijd in het zicht. De Temps schrijft in zijn'nummer van 29 dezer, dat de strijd in Portugal voor de deur staat. De monarchisten, ondersteund door rijke Brcsilianen, schijnen voor goed de kans tezullen wagen. Vele onverschilligen zijn sinds eenigeh tijd tot hunne rangen over gekomen. Engeland heeft, eenige handelsschepen, verandert iii oorlog-schepen en die gereed lagen cm naar Portugal te vertrekken, aan geslagen. Engeland zal strikt onzijdig han delen in deze kwestie (als er zijn eigen belang weei' maar niét' doorblonk M. d'Arriaga staat voorzeker voor eene ■lastig© Taak FRANKRIJK De Joconde blijft weg. Het is tegen veel. Dekostbarë Joconde »- wordt maar niet teruggevonden. Men heeft een eogenblik gedacht dat de schilderij in Brussel was een onderzoek van M. Tayart de Bovrus, poïiciekómmissaris, heeft be wezen dat het gezegde op niets berustte. Het personeel van de Louvre Men begint liet sterk te betwijfelen of bet personeel van d-e Louvre zelf niet ge deeltelijk en iu sommige zijner leden heeft medeg'èholpen aan den' diefstal. Het onder zoek is ook langs dien kant begonnen. Dè bladen spreken ervan dat sinds 1907 .reels 3 of 4 diefstallen in do Louvre werden gepleegd. ENGELAND Verdachte schepen in Engeland Op de Teems heeft men de «Foum Qween» Ja, de bedienden zijn bijgeloovig. Wij gaan thans naar de dorpskerk. Daar liggen de jonge leden der familie begraven. Ook de vermoorde markies De markies knikte. Mevrouw Mixtome zag om zich heen. De overige leden van het gezelschap waren naai de puinen teruggekeerden zij bevond zich met :den markies alleen. Wat roept deze plaats het verleden weer ,in mij wakker zegde zij. Het is mij filsol" er geen achttien, jaren .voorbij gingen, alsof de tijd stil had gestaan... Achttien jaren Een lang-e tijd, zegde de markies en volg de haar tot voor de i'amilieloge waar zij weer staan bleef. De markies was er nu met den rug naar toe gekeerd: Hare oogen gingen beurtelings van den markies naar do gordij nen en van de gordijnen naar den markies. Zij gevoelde iets onrustigs, alsof er wat buitenge woons moest geschieden. De wind huilde vrecselijk, wellicht was dit do oorzaak barer onaangename stemming. Een nare nacht, zegde mevrouw Mixto me, zich dieper in haren shawl wikkelende. Niet voor mij, antwoordde do markies. Uwe tegenwoordigheid doet mij dén storm vergeten, Eugenie, want ik hoop thans toe stemming te erlangen voor ons huwelijk. De mensehen gelooven allen dat wij reeds ver loofd zijn; ik beschouw u dan ook als mijne bruid Zijne stem had iets ongewoons kraclitings er lag eene beslistheid in, als had hij een stel lig recht. Mevrouw Mixtome keek starlings naar de familieloge. Haar gelaat stond strak. Maar wat zag zij daar op eens Daar boven in de loge bewoog zich eene schaduw. Bevond zich daar iémand? de- Be-ssie is nog een ander schip aange slagen. Het was geladen ïïiec porlQgsvoor raad, en bestemd voor de Pórtugeesclie op standelingen, NOORWEGEN Opstand van soldaten 500 soldaten zijn Maandag te Stenkjaer, Noorwegen in opstand gekomen. Zij zijn naar het gevang getrokken en hebben er een sol daat verlost en deze zegepralend naar de kazerne gebracht. De kolonel zette aan tot kalmte, doch hij werd beleedigd. Troepen hebben de 500 man omsingeld en afgezon derd. Den onderzoek is bevolen. ITALIË Het verlies van de San Giorgio Het onderzoek heeft de ware oorzaak van dit verlies bewezen. Markgraaf Albenga, be velhebber van 't schip, had gravin Boccordi aan boot. Deze verlangde fotografiën te nemen op den oever langs den kant van Pausilippe. De commandant, dit verzoek willende inwilligen, vaarde naar de kust en kwam terecht op de rotsen, waar de San Giorgio verbrijzeld werd. Markgraaf Al benga wilde te veel ridder:zijn en vergat dat hij zeeman was. GRIEKENLAND Brand in de Atheensche Hoogèschool. Een geweldige brand heeft het scheidkun- dig laboratorium vernield van de Atheensche Iloogeschool. Er is voor d^-ie miïïioen frank schade. CONGO Menscheneters De Engolsche consul van Boma deed eene omreisin den Belgischen Congo. Twee man nen van zijn gevolg zouden onderwege dooi de inboorlingen gevangen genomen zijn en daarna opgeëten. Dit nieuws dient onder alle voorbehoud aangenomen. TEGEN DE CHOLERA Zeer erge feiten, ter nauwernood geloof baar, zijn te Verbicaro, een klein stadje van Galabre, hebbende ongeveer 6000 inwoners, voorgevallen. Sinds eenige dagen heerschte te Verbicaro eene besmettelijke ziekte, veel gelijkenis hebbende met de cholera. De gemeenteoverhedeu namen onmidde- lijk de noodige maatregelen, doch daar de ziekte desondanks zich meer en meer uit breidde, beschuldigde hetvolkde ope.nbar.0 overheid de schuld te zijn van de smetziekle en diens volgens van de talrijke sterf ten. De burgemeester verschanste zich in zijne woning en nam 's nacbjls de vlucht, met gOhëelzijne familie. ri Intusschentijd hieven de lijken onbegra ven "in huizen en straten liggen, {la311 "ie mand zich nigt de .begraving wilde gelasten. 'De bevolking werd al méér'eb meer opge wonden en schielijk kwam het tot eene uit barsting. liet gepeupel liep naar de meierij en slak er bet vuur aan. Ook al de huizen bewoond door gemeentebedienden of open bare ambtenaars, werden ïn brand gestoken. De vrederechter trachtte hen tot kalmte te brengen, doch hij werd met geweerschoten gedood. Een telegraafbediendé én twee leden van het Roode Kruis werden Q.ok door de menigte ter dood gebracht. De gouverneur der provincie heeft belang rijke versterkingen ter plaats gezonden, om de orde te herstellen. De telegrafische verbinding is afgesneden, waardoor de tijdingen nog wat ten achter zijn. Eene akelige bijzonderheid is wel deze In 18p7 werd Verbicaro ppk door eene cho- lerabesmelling geteisterd-. Dezelfde wilde- mansslreken hadden toen plaats. De meier werd dan ook doodgeslagen en het was juist de vader van dezen die nu gevlucht is. Mevrouw's hart stond stil, met ingehouden adeni keek zij naar de plaats,waar zij meende, de beweging te hebbenopgemerkt en hare oogen trachtten de duisternis te- doorboren. Maar, zij zag niets meer.Tóén zij gewaar werd dat de markies van Cliarlemont zich over haar zwijgen en haar staren naai? een, enkel punt begon te verwonderen"/antwoordde zij luide Gij zegt dat gij mij éls uwe' bruid be schouwt markies. Het is w^ar, 'i'k beloofde 'te trouwen, maar op ééné'Voónvaafde.,. r-i- -Onder welke voorwaarde vroeg de mar kies eenigszins verward. Gij droegt mij op Alexe Mixtome's naam weer in eere te her stellen. Maar dat is geene voorwaarde. Ilij was schuldig ik zwoor lietZijn naam kan niet meer worden gezuiverd. Het moot en'het ka$,,! riep mevrouw hartstochtelijk en haar blik zweefde weer naar dezelfde plaats. Ik heb nuoit èen oogenblik aan.d© schuld van mijnen, echtgenoot geloofd en zijne onschuld moet bewezen worden Uw echtgenoot Gij vergeet dat gij van hem gescheiden zijt. En gij vergeet dat ik tot scheiding ge dwongen werd. Ik zeg u, August Bartineux, dat ik m'et vreugde vaderland, rang, rijkdom, kortom, alles prijs wil geven en Alexe zou volgen, indien hij lpefdeen mij nog beminde Liever zou ik de vrouw van dien ongelukkigen martelaar zijn, d an de bruid van eenen kei zer Een gerucht als van een half onderdrukten zucht deed zich hooren. Was dat de wind vroeg de markies. Ja, ten minste als het de geesten van de voorvaderen van dit huis niet zijn,die opstaan om mij te helpen Alexe Mix-tome's onschuld te bewijzen, zegde mevrouw plechtig. Brussel. Diefstallen op de werkplaat sen. Dezen nacht, rond 2 ure, waren de agent Demeerschuimer en de waker Van Graenburg op wacht langs de St Eloistraat. Voorbijgaande voor een inopbouwzijncle huis dier straat, scheen het hun dat zij er gerucht hoorden. Zij stapten binnen en vonden er een gast bezig met de looden buizen af te breken. Men leidde hem naar het policiebureel, waar bij herkend werd als zijnde Francois V..., die réeds meer dan eene diergelijke dieverij op het geweten had. Hij zal met de policie nu moeten afrekenen. Nachtelij7ïe aanval. Een 19 jarig meisje dat van eene wandeling naar Vorst, langs de Van Volxemlaan terug naar huis kwam, werd door twee kerels aangevallen en omgeworpen. Gelukkig snelde de policie op iijds toe. De bandieten hadden de vlucht genomen, doch een hunner kon gevat wor den. liet meisje werd na verzorging door een doktoor naar het hospitaal overgebracht. Overreden. Maandag, rond 4 ure namiddag, reed.een voerman, zekere Sevens, 54 jaar oud, met eene zwaar geladen vracht kar langs de Koninklijke Plaats. Op een zeker oogenblik wilde hij zich om draaien, om een goeden dag aan een vriend te geven, doch hij deed een verkeerde stap en viel onder een der wielen van het zware voertuig. Het wiel, na hem den biel verbrij zeld te hebben, reed hem over liet lichaam. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. WerhongeluJi. Er gebeurde gisteren in de Koloniestraat een erg- ongeluk. Een werkman zekere Peelers Jan, 30 jaar oud, wilde een spoor overstappen dat daar aange legd was om de aarde te vervoeren bij mid del van ijzeren wagonnetjes. Ilij bleef onge lukkiglijk tusschen de sporen hangen en zag op dit oogenblik eene groote trein wa gonnetjes op hem afgereden komen. Hij werd omvergeslingerd en aan zijn voet zeer erg gekwetst. Men bracht de ongelukkige over het hospitaal. Eene erge zaak. Ten gevolge van verdenkingen uitgesproken door medebe- wooners van het huis waar een kerel eene kamer bewoonde heeft de policie der eerste afdeeling maandag zekere V..., dagwerker opgesloten onder beschuldiging van erge feiten. Valsche loodgieter. Wij hebben gis teren vermeld dat een kerel die zegde lood gieter te zijn, en gelast door den eigenaar van een huis om de waterleiding na te zien, slechts een gemeene dief was die er reeds in gelukt was door dezelfde bedriegerij talrijke diefstallen te plegen. Men had hem niet kun nen inhalen. De policie bevond weldra na opzoekingen dat het'zekere Auguste Bwas wonende in de Sans-Soucistraat., en die nu zwervend ronddoolde in de. omliggenden. De .schelm zal wel(,lra in handen der, policie zijn. Geweldige hotsing-r-Eene geweldige -botsing greep gisteren op de Noordlaan plaats. Eene kar geleid door zekere Francois Lkwam in botsing met een elektrische tram die zich naar de Noordlaan richtte. De kar werd eenige meters jer geslingerd en door het geweld van den schok viel de, voer man op de slraatsteenen. Men nam hem met erge wonden aan liet hoofd op. De policie heeft een onderzoek ingesteld. Paard op hol. Gisteren rond 3 1/2.' ure van den namiddag, ging een paard geleid door M. Abs in de Koninklijke straat op bol. In zijn hollen wierp liet eeno handkar omver die door zekere "Van den Hoek ge stoten werd. Er zijn gelukkiglijk geene per soonsongelukken te betreuren. Overreden. De 4-jarige kleine Vleu gels, speelde rond 7 1/2 ure van den avond in. de Haag-straat. Hij werd eensklaps door eene kar omgeworpen en verdween er onder. Gelukkig hadden de wielen hem niet aange raakt en kwam hij er met den schrik van af. De markies beefde en werd bleek. Ilij luis terde eenige oogenblikkon naar den storm. Dat alles hebt gij mij reeds te kennen ge geven, Eugenie, zegde hij ria eene poos. God zij dank, dat u de gelegenheid voor zulk een dwaas besluit niet. is aangeboden. Als Alexe Mixtome ooit in Frankrijk kwam, zou hij spoedig ontdekt en gevangen genomen wor den, om het over:hem uitgesproken vonnis te ondergaan. Ofschoon zijne dood uit Amerika gemold werd, blijft mén'hein nog' steeds na- sporeniGeheiine policioagentèn loeren óp hein, vooral te Parijs. Als hij zich in Frankrijk be vindt, kan hij onmogelijk den arm der gerech tigheid ontgaan, doch ik ben overtuigd dat hij doqji is. Indien hij leefde, zegde mevrouw, zou ik alles willen geven wat ik bezit, om hein nog eenmaal te zien, nog eenmaal zijne stom te hooren en hem té zeggen,dat ik nooit aan hem twijfelde, dat mijne liefde voor en mijn ver trouwen in hem nooit wankelde. Ofschoon van hem gescheiden, heb ik nimmer opgehou den mij als zijne vrouw te beschouwen en de höop te voeden op eene hervereeniging met hem, zij hot niet in deze, dan toch in. eene an- dero werold, waar alle onrecht vergolden wordt. i i - De markies werd onrustig en beet zich op de lippen. Dat zijn woorden van een schoolmeisjo on niet die van eene vrouw als gij, zegdo hij ernstig. Ik neora ze ook niet aan als eene be slissing, want ik heb een recht op u, Eugenie, dat ik niet zal prijs geven. Sedert jaren ken ik u en gij hebt mij stilzwijgend hoop gegeven. Ik leg mijn hart hier aan uwe voeten;gij kunt, gij moogt liet niet verstootcn De markies sprak dringend, doch mevrouw deed alsof zij het niet bemerkte. Zij' keek nog' Botsing. Rond 10 ure, van dezéö avond is eene botsing- ontslaan in de Wolven- grachtstraat tusschen pon postwagen en een tramrijtuig. IV s'-"' 1 e schade is zeer ge ring. Persoonlijke ongelukken 'zijn er ook niet te betreuren. Vaste vooruitzichten voor de maand September. Onze huishoudsters zullen veel koffie drinken opgeschonken met de Bilterpeeën der Trappisten Vincart. Zij weten wat goed is. 1500 Curegem.Eene 80 jarige onderlinge door een hamion gedood. De Concordaat- plaats van Curegem werd Dinsdag, rond 11 ure van den morgen, het tooneel van een ongeluk dat den dood van het slachtoffer kostte. Mevr. Vercammen, 80 jaar oud en in de 'Livt-r^olstraat wonende, wilde de Concor daatplaats oversteken. Juist op dit oogen blik kwam een zware bierwagen langs daar gereden. De gc-lcider kon bijtijds zijne paar den niet stillen en overreed do ongelukkige. Men bracht haar na verzorging naar het hospitaal over, doch eenige oogenblikken Jaler gaf zij reeds den geest. Antwerpen. AanhoudingDe policie beeft gisteren nacht zekeren B.., aangehou den, die zonder vaste woonplaats zijrd) op- de Handschoenmarkt te slapen lag. In zijn bezit vond men een revolver en een scherp geslepen dolkmes. Doodeljk ongeluk. Dinsdag namid dag- is de dokwerker Jozef Gap, wonende Gasstraat. aan hangaar n. 1 van een geladen wagen gevallen. De ongelukkige werd erg, gekwetst opgenomen en moest naar het Sluy- venberggasthuis overgebracht worden, waar hij kort nadien bezweek. Aartselaar. Doodel jk ongeluk. Dins dag morgen heeft men op de lijn van den stoomtram tusschen Wilrijck en Aartselaar, het deerlijk vermikt lichaam gevonden van J. G. Van Camp, oud 25 jaar, hoeveknecht, te Wilrijck. Van Camp moet op de lijn in slaap gevallen zijn, bij zijne terugkomst van Aartselaar-kermis Mechelen. Belangrijke aanhouding Eene groote nijverheidsfirma van Luik had eene klacht ingediend, tegen zekeren M. X. nijveraar te Mechelen, waarvan de handels toestand veel te wenschen liet. Uit het onder zoek is gebléken dat de nij veraar groote bestellingen deed aan zijne leveranciers en de waar dan aan zeer lagen prijs verkocht. De aftruggelarij beloopt tot 50,000 fr. Al de boeken werden aangeslagen in de bureelen van heer X. Hij zelf werd aange houden. Wetteren. Eene laffe daad. Gisteren bemerkte een der gezusters Van Damrae, welke samen .een zeer klein buisje aan de ,Coliegiebaan alhier bewonen, dat het slot van eenen ouden.kofier welke in hunne slaapkamer stond met geweld afgerukt was. .Onwiiddèlijk ging zij hare zuster, roepen,.die vap'buis gaan "wasscnen was en deze stélde met'groot misbaar vast, dat haar zuurgewon nen spaargeld,rond de 125 franks verdwenen was. Daar men verder geen spoor van inbraak vond, denkt men dat de dief zal binnen ge drongen zijn binst dat de voordeur gedurende eenige oogenblikken onbewaakt openstond. Door deze wraakroepende diefstal worden dus twee doodarme werkmeisjes van hun kleinen, cent voor cent vergaarden, spaar pot beroofd,welke geschikt was om in eenige dringende noodwendigheden van het gebrek-: kig huishouden te voorzien en verder de nij pende armoede van den aanstaanden winter te bestrijden. De laffe dief, welke deze hartelooze daad pleegde, moest dan ook ontdekt worden. De politie beeft vermoedens op zeker per soon uit dp gebuurte en verhoopt welhaast de bewijzen zijner plichtigheid in handen te hebben. Het. ware te wenschen altijd naar de plaats waar zij de schaduw had zien bewegen. Wij zullen over deze zaak niet verder spreken, antwoordde zij kalm. Mijne gasten vertrekken morgen, maar ik blijf nog eene week op Montfacon. Een spoedig besluitBlijft gij alleen? Met mijne huishouding, maar zonder mijne gasten. Na, zopveel drukte verlang ik eenzaamheid en rust.Ikhoud ervan 's avonds langs do klippen t8 -wandelen,- en ga steeds al leen. Ik bekommer mij niet om wind of regen. Het rüisehen der zee en de avondkoelte' wer-' werken bedarend op mijnen geest. De markies schudde het hoofd. Klinkt u dat to zonderling? Mij schijnt het menigmaal, alsof mijn hart. in weerwil dat het zooveel heeft geleden, nog zoo jong is als voor achttien jaren, en zij bedwong een lachje. De volgende week vertrek ik naar Parijs. Ik had m:;no reis op morgen bepaald, zegde do mai hies. Maar als gfj blijft, blijf ik, ook. Hebt gij cr ook aan gedacht, dat het de volgende weck nog zal blijven regenen en "stormen Wat genf ik om het weder Ik wacht nog oono week, antwoordde mevrouw beslist.Laat ons nu hdengaan. Toen Eugenie zich omwendde, meende zij de gordijnen van de loge te zien bewegen, waarom zij nog eens snel omkeek. Alles was or echter weer stil en zij vertrok, gevolgd door den markies. Door de puinen gaande, vroeg zij zich af of zij het doel, waarmee zij naar Charlcmont was gekomen, zou bereikt hebben Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2