Splegsifaiiriek A. L. MEYVAERT SPORTNIEUWS Wielrij den Hopseizoeh G93E. Tli. Stevens, Officieele kwoteering goede Zaailanden, Meerscli en Bosch, FEESTWBJZER Weerkundige waarnemingen Patattendief ten. Sedert eenige we- w®rd«n er oneindig veel nalatten le velde gestolen 111 uéi) wijk Boschkant alliièr. Ten einde dit wat te beletten, had de pclicie- kommissaris verleden week een nachtdienst ingericht. Tusschen den Zondag en Maandag nacht waren dus de agenten Cryns en De Rycke van dienst in voornoemden Boschkant. Toen ze gekomen waren aan het-hof van landbou wer V... en er een oogenblik gezamenlijk stonden te praten, sprong eensklaps de boer, die het gepraat gehoord had en meende met slecht volk te doen te hebben, in vliegende vaan en met een slaapmuts op en den revol ver in de vuist buiten, recht voor de twee policiemannen. Allen stonden een oogenblik als van het lam Gods geslagen, doch wie het meeste ver schoot was toch den boer als hij zag met wien hij le doen had. Niettegenstaande de bijzondere waakdienst werden er gcene patattendieven geknipt. Knfifrüo-müp is(,e beste Friesch® M\I Sin plantaardappel. 340 Lede. AardappcldievenVerleden nacht werden ten nadeele van Louis Steen- hout, landbouwer op do wijk Vijver, onge veer 200 struiken aardappelen uitgetrokken. Aan Overiiope Kapel werden ten nadeele van Frans De Backer 000 struiken uitge trokken. Gisteren namiddag werden nabij voor noemde kapel drie kinderen, 15, 13 en 12 jaar oud, betrapt, toon zij bezig waren een zak le vullen, op liet veld van een landbou wer. Proces-verbaal is opgemaakt en de ouders zullen burgerlijk verantwoordelijk gesteld worden voor hunne kinderen. Erg ongeluk. Dinsdag namiddag, rond 3 ure, ging de landbouwerszoon Phile mon Brondcel mot eene koo naar de statie, toen hel dier aan de barreel verschrikte en op hol ging. Brondcel werd medegesleept en vertrappelden bekwam ook nog verscheidene hoornstoeten. Hij is org gewond over heel het lijf en klaagt over inwendige pijnen. Men kon slechts met de grootste moeite de koe vatten. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Tl 'erf 3, Aalst-. Stoomfabriek in Gent Idegem. Erg ongeluk. Emiel De Pril, werkman, 21 jaar. wonende op den Dries, is Zondag namiddag, om 1 1'2 ure, zoo ongelukkig van den hooidelter gevallen, dat hij zijn linkerschouder en den schedel brak. Men heeft zijn verminkt lichaam opge nomen en inde ouderlijke woning gedragen, waar e«ri bijgeroepen geneesheer de gebro ken deelen verzorgd heeft. De droefheid zijner moeder, eene weduwe, is onbeschrijJlijk. Gansch do bevolking is ont roerd, want Emiel is een braaf jongeling en eenieder acht hem. Sinaai.Brutale echtgenoot. Maan dag avond ging vrouw E. D. V. haren man rocpeiV,' die bedronken in eene herberg- zat. Nauwelijks had do man zijne vrouw ge zien, of hij begon haar lo mishandelen. Hij sleurde haar hij do haren builen en stampte haar waar hij haar raken kon.Geburen moes ten tusschen komen. Do policio heeft de zaak in 1 landen. Gent. Zelfmoord Gisteren namiddag, rond 5 ure, heeft een onbekende man zich nabij de eerste brug van het beschrijvend kanaal, dichtbij den Nieuwen Bassijn, een revolverschot in het rechteroor gelost. De man was dood op den slag. Het lijk is naar het gasthuis overgebracht. In een der zakken vond men eene gazet, een Gentsch blad, nummer van gisteren, waarop geschreven stond, op de eerste blad- zijdie Moeder, liet beeft plaats gehad. Geen zottigheid niet meer. Amen. En op do keerzijde vpn liet blad had de zelfmoordenaar een vaarwel neergeschreven, waarschijnlijk aan familieleden en kennissen, en zulks op de volgende wijze Maria, Jozef, Maurice, Ma pie, Madeleine, Lucien, Trientje, Lauret- teke. Coco, Adieu De onbekende schijnt zoowat 50 tot 60 jaar oudj le zijn, is zeer kaalhoofdig, draagt een grijjzen knevel en er ontbreken hem verschei dene tanden. Hij was gekleed als schildersknecht een wille kiel. zwarte broek met verf be smeurd, sandalen aan de bloote voeten. Ilij droeg een bolhoed. De wanhopige daad werd met een revol ver van klein kaliher voltrokken. Het wa pen, nog met vijf kogels geladen, lag nevens het lijk. De heer policiekommissaris De Ploey heeft de persoonsbesehrij ving van den onbekende rondgestuurd. Ontploffing. Dinsdag voormiddag om 11 uur sprong eensklaps het deksel van den cylinder in do kaloenfabriek firma Gal veston en Ci0, Nijverheidskaai, 96. Met hevig geweld vlogen de stukken van het deksel dat ruim 200 kilogr. woog, door den muur, waardoor een groot gat ontstond. Al de ruiten werden verbrijzeld - de deu ren vlogen uil hunne hengsels en ook aan de machienen werd schade veroorzaakt. Een stuk ijzer werd op 30 meiers afstand terug gevonden. De schade wordt op 5000 fr. ge schat. Er gebeurden geeue persoonlijke ongelukken. De 400 werklieden der fabriek zijn door het ongeluk tijdelijk werkeloos ge steld. Pacha, voor zomervestons, bij Van den Bergh-Jouret, Aalst. Vurste. Erg ongeluk. Maandag namiddag had tijdens do velokoers aan een bosch eene botsing plaats tusschen twee wielrijders. Een der wielrijders Piens ge naamd, werd gekwetst. Verders werd vrouw Dervanx, 53 jaar, door een wielrijder omvergeworpen en erg aan het hoofd gewond. JJokler Van Hee van Gavere heeft de wonde moeten loenaaien. Wichelen-Heide. Ergé 0ah Verde den nacht is de jachtwachter Alfons De Cosier door hel openslaande venstèi' zijner slaapkamer gevallen. De Coster werd erg. gekwetst en moest door een geneesheer ver zorgd worden. Meirelbeke. Doodclijk ongeluk. Maandag avond, rond 8 ure, had alhier een schrikkelijk ongeluk plaats. De 24 jarige Louis-Maurice Saccasyn, on gehuwd, wonende Doorgangstraat, Lede- berg', manceuvcrman in de statie van Meirel beke, werd tusschen do buffels van twee wagons gevat en de borstkast ingedrukt. De jongeling was op den slag dood zijn lijk werd naar eene afhankelijkheid der sta tie gebracht. Dinsdag morgend werd het lijk van het slachtoffer naar het doodenhuis van -Gent- brugge overgebracht. De jongeling die een zeer oppassende werk man was, woonde bij zijne zuster en werd door zijne werkgezellen zeer geacht. Ruien. Bandieten aangehouden. De bandieten die Maandag morgend de echt- enoole van Martin Van Maerken, poogden te wurgen in hare woning, en haren geld beugel met 90 fr. ontstolen en weg vlucht ten, zijn aangehouden in de volgende om standigheden. Kort na dat de bandietenstreek gepleegd was, kwam Martin Van Maerke tehuis. Nau welijks had had. door zijne vrouw gehoord wat er gebeurd was, of hij liep. door een boschwachler vergezeld, in de richting, langs waar de bandieten gevlucht waren. Bosch wachters en geburen richtten eene klopjacht Spoedig vond men do heide bandieten, een man en eene vrouw, in den Kluisbosch, tegen Rozenaken. Men gaf ze eene goede rammeling en bracht ze in de handen der gendarmen van Berchem, die ze tegen de volkswoede moes ten beschermen. Nog denzelfden avond wer den zij naar het gevang van Oudenaarde overgebracht. Beiden zijn van Franschen oorsprong. Ninove. Werkstaking. Dinsdag na middag rond 3 uren, hebben de werklieden van do werkhuizen Bellemans, Geeraards bergsche straat, het werk gestaakt, wegens eene kwestie van werkuren. Dievegge geknipt. Gisteren morgend betrapte een Gentsche marskramer op de markt een juffertje vau Aspelare, toen zij met een stuk kant de plaat wilde poetsen. De dievegge werd in handen der policie overgeleverd en proces-verhaal tegen haar opgemaak. Erwetegem. Konijnen gestolen. Ver leden nacht werden ten nadeele van Richard De Smet, in de Klemmeslraat verscheidene konijneii gestolen. Men vermoedt dat de diefle gepleegd werd door kermisgasten, wier geldbeurs uitgeput was. Een stren derzoëk is door de gendarmen geopend. Denderwindeke. Gevat. Gisteren werd alhier door de veldwachters zekeren •Van der Poorten, vanPollare, aangehouden. De kerel bad een geladen revolverop zich en kon maar geen reden aanhalen, om het bezit van een wapen lo verrechtvaardig Hij is ter beschikking van het Staatsbestuur opgesloten. Velodroom van Gentbrugge (Arsenaal). Maandag, 4 September, om 5 ure, koers van 50 kilometers achtervolgingsmatch voor de helden der Ronde van Frankrijk, Pol De- man, van Reckhem en Lambot, van Mar ci.nellc die in Parijs-Brest ook zulk een schoonen koers liep. Zijn verder reeds aan geworven A. Desmet, Kruishaulem Per syn, Nazareth Van Bover. Brussel Levien- nois. Parijs Vincent en Dossche, Gent. liet bestuur onderhandelt nog met ver scheidene goede renners. Donderdag, 31 Oogst, om 6 ure, zullen Persyn, Pol Verstraete en Vincent- het re cord der 10 kilometers rijden zonder gang makers, voor de premie van 100 fr. Dit record behoort toe aan Leviennois. met 14 min. 42 sec. Nog de koers Parijs-Brest. Heusghem, do moedige Belgische redder, die eerste aankwam van de afdeeling afzon derlijke rijders, in de koers Parijs-Brest, is buiten kamp gesteld geworden, omdat hij zorgen ontvangen had onderweg. Naar hel. schijnt werd zulks verboden door liet reglement, doch het ware goed om we ten, hoevelen van de afzonderlijke rijders, gedurende een vijftigtal uren en nog meer op hun rijwiel gezeten hebben, zonderde minste zorg. Echter dient er iets onthouden te worden door Heusghem uit te sluiten, komt Ringe val den eersteen die is een Franschman. Dat zegt genoeg Een belangrijke koers. Zondag 3 September, wordt in den velo droom van Karreveld Brussel, een belang rijke match betwist tusschen Van den Ber- ghe, Van Ilouwaert en Emiel Georget, drie rijders wier naam niet meer te maken is. De koers wordt betwist op 30 of 40 kilo meiers, achter tandems. Dat het aan geen volk zal ontbreken, hoeft niet gezegd te worden. MEDEDEEUNGEN. GEERAARDSBERGEN. Naklank van het grootsch Turnfèest der Breidelszonen. Men spreekt uit volle monden, den lof der Katholieke Ylaamsche Gilde De Breidels- zonen. Reeds tweemaal richtte die Gilde, op stads aanvraag, een Turnfeest in, en tweemaal oogstte ze de goedkeuring en de bewonderin. van het volk. De Heeren van den Gemeenteraad zijn uiterst te v red en, over bet wellukken van zulk een moeilijk të bewerken feest, en ze rekenen bet hun eeivpliêht.m t vervolg altijd tïie maatschappij te beschermen eii aan te moedigen. Wie bijzonder den dank en do genêgenhêiu verdient van de inwoners en der leden, zijn de E. II. Schelstraete, bestuurder van de bloeiende muziekafdeeling, die, door zijnen taaien wil, er zoo ver in slaagde, zijne mu zikanten stukken te doen spelen,welke ophef maakten in stoet en oefeningen en den Heer Mbrecht Carlier. turnleider, wien, door zijne onvermoeibare werking bekwam, dat het feest in de best mogelijke orde en in onover- trefbareJtunst is uitgevoerd goworden. Steun geeft Moéd en Willen is Kunnen, van Aalst, door bekwame over sten geleid, verwierven hier ook onzeglijk veel bijval en geen andere korpsen zouden beter de muziek uitvoeren. Vervolgens zij dank gezegd aan Heer Juul Carlier, koster onder zijne leiding speelde, op stadskiosk de muziekafdeeling in juisten inarchgang de oefenings-march. Ook dient een lof woord gezeid aan al do Heeren die iets deden voor den goeden uitslag en den bijval der indrukwekkende plechtigheid. Vooruit Breidelszonen, vooruit Doet \oelen ziet niet om De hoofden der partij zijn voor u en voor uw werk Vooruit in al uw ondernemingenen wezen de twee eerste turnfeesten den spoorslag naar liet Gouw- feest van Vlaanderen Turngouw, Gouw feest dat onze Katholieke Raadsleden u binnen weinige jaren zullen laten inrichten. Om den hekomen bijval le vieren, zullen De Breidelszonen heden Woensdag avond, ten 8 ure vergaderen in hun lokaal der Kattestraat, alwaatf men Kermis-Zondag zal herdenken in Vlaamsche leute De eereleden worden "vriendelijk tot die bijeenkomst verzocht. LEDÈ M. De Spiegeleer, handelaar in ajuin, heeft in de ajuinmarlH.,van Ledeberg den eersten prijs behaald voor de grootste hoe veelheid gelroslen ajuinen den eersten prijs voor den schoons'en getroste» ajuin. Daar De Spiegeleer lid is van de katho lieke Jonge Wacht, bracht deze hem oene serenade, waarna De Spiegeleer de muzikan ten eens goed vergastte. Om uit onverdeeldheid te scheiden. MARKTPRIJZEN Aalst. 30 oogst Hop. markt vaster, prijzen in opslag, beschikbaar 195 fr. Nieuw gewas, 220 fr. Sottegem 29 oogst— Tarwe 20.—. masteluin 19,00. rogge 15,00. haver 20,00. hoonen 22,00 aardappelen, 9, konijne};, 3,00 a kiekens 2 a 4; boter 3,30, eieren 2,60. vi^gens 20 a 50. Ninove, 29 oogst Tarwe 19 a 20; rogge 14 ai: haver 16 a 17 gerst'Ü0 a 00 koolzaad 00 a 00 booncn 00; aardappels 6,00 a 7,00 boter 3,50 a 3,75 eieren 3,00 a 0,00 ;..\iggens,05 a 75./ Anderlecht. —'30 oogst Ossen, 713 prijs per kilo op voet 0,80 a 1 .OS,. Stieren 202, prijs per kilo op voet 0,78 aOJJS. Koeien 1542, prijs per ^cilo op voèt0,66 a 0,Si'. AnderSechï, 29 oogsl YerkeiiSmarkt, te koop 3065, prijs per kilo op voet 0,96 a 1,12. Assche, 29 oogst Tarwe 19.00 a 00,00 rogge 14,00 a 00,OÖ'haver"48.00 a 00,00 aardap pelen 6.50 a 7,50 boter 3,10 a 3,25 eieren 2,75 a 3,00 kiekens 3,00 a 4,00 konijnen 1,75 2,25; hesp 1,30; viggens 25 a 32; hop .(1910) Bericht aan de Hopplanters en Cokeverbruihers. De coke voor het droogen der hop en alle andere gebruiken is verkrijgbaar in hel Gas fabriek van Aalst, Tragèl. aan den prijs van 95 centiemen per hectoliter en aan 90 cen tiemen per hectoliter niet 10 hectoliters genomen. 328 N. B. Te beginnen' van den 15 Septem ber aanstaande züllen de prijzen der Coke gebracht worden op 1 fr; per hectoliter en op 0,95 fr. per hectoliter met 10 hectoliters WISSEL-AGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 29 OOGST BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staat, Provin., Steden. Belgische leening le r 3 2" r 3 3* r 3 Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annu'teiten Gemeentekrediet. 3 3 1868 3 Buurtspoorw Jan.-Juli3 Obl. Mci-Nqy. 3 (ioten) 2,5 An der leclit 1907 .'3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 19022,5 Brussel 19052 Zeehaven 2 Charleroi 19053 Gent 1896 ,i. 2 Elscno 18803 1908 3,5 Laken 19023 Luik 1860 3 1897 2 1905 2 Mechclen 18853 1897 3 Oostende 1852 189S2 St.-Gillis 190-t3 St-Joós-tcn-noodel881 3 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 .,.35 Doornik <50 fr.)3 Verviers 1873 3 1893 "U.óv3 87.50 87.50 87.60 78.6.0 100.50 84.25 87.20 87.50 102.— 85.— 85.— 100.50 99.25 90.50 80.50 95.50 S0.50. 71.75 85.50 72.25 130.— 71 77.25 51.25 ÏÜ2. 86.35 OPENBARE VERKOOPING van schoonQ BOUWGRONDEN, binnen de gemeenten Viierzele, Smettlede, Bmpe, Gysegcm, Welle, Iddergem, Haeltert en Aygeen. De Notaris DE VUYST, te Borsbeke, zal ten verzoeke van wie het behoort, openbaar verkoo- pen GEMEENTE VL1ERZELE. Eerste koop Een perceel Land, dienstig voor Bouwgrond, gelegen op het Boschveld, gekada streerd sectie B, nummer 319a, met eene grootte van 27 aren, palende oost Mijnheer Lebhrecht, zuid De Grootte, west de Straat, noord het Arm- bureel. In pacht, hij M. De Vos, Secretaris, te Vlierzele, mits 47 fr. Ingesteld fr. 2840 GEMEENTE SMETLEDE. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen op den Drossaert, gekadastreerd sectie B, nummers 1S8 en 189, met eene grootte van 57 aren 10 cen tiaren. palende oost Jozef de la Hav, zuid met den helft van den los van Emile Bambust. west Jan Staelsen kinderen, Karei Matthys en Coleta Van den Abeele, noord Mijnheer de ('traaf Con stant de Renesse. In twee deelen: a) oosthelft, b) westhelft.. In pacht bij Frans Bauwens en Jo seph Rankdoncx, te Smetlede, mits 89,50 fr. Ingesteld fr. 2020 GEMEENTE I.MPE. Derde koop. Een perceel Land, gelegen op Stelbot, ten kadaster sectie A, nummer 354, groot 26 aren 40 centiaren, palende noord-oósten oost- zuid Joseph en August De Cuyper, zuid-west Joannes-Remi Schockaert en Jan-Baptist en Joanna De Cuyper, west-noord Sidonia Impens, I11 pacht tot Kerstdag aanstaande, bij Frans Van Caenenberg, te Impe, mits 50 fr. Ingesteld 4r. 1660 Vierde koop, Eenen blok Zaailanden, gele gen op de Werf, ten kadaster sectie B, nummers 492, 493, 494 en 495, met eene grootte van 60 aren 50 centiaren, palende noord-oost Lostrie- Brihet weduwe Jozef, Itené Baetcn en Leo Cun- noot, oost-zuid de Kalseide, zuid-west M. André Janssens, noord M. Hubert Drorv. I11 twee dee len a) den helft ten noord-oosten, b) den helft ren zuid-westen. I11 pacht tot. 1 September bij Frans Van Caenenberg, te Impe, mits 90 lr. Ingesteld fr. 3320 Vijfde koop. Een perceel Land, gelegen aan de lïesschestraat, ton kadaster sectie A, nummer 441, met eene grootte van 58 aren 50 centiaren, palende oost M' Moyersoen, zuid de Straat, west Horten se De Coster, noord Jan-Baptist De Cuy per en Leo Van Cauter. In pacht bij August Rot- tic-rs, mits 120 fr. Ingesteld fr. 4800 Zesde koop. Een perceel Meerscli, gelegen op Ettingen, ten kadaster sectie B nummers 10 en 11, met eene grootre van 4') aren 5<> centiaren, palende oost Camiel Briket, zuid de Beck, west Jozef Moens, noord Philemon De Backer. Boomprijs 530 franken Ingesteld fr. 1500 Zevende koop. Een perceel Meerscli, gele gen in de Zilvaers, ten kadaster sectie B, deel der nummers 470 en 471, groot 60 aren 35 een t.iaren, palende oost do Straat en het Armbureel, Benoit Vereecken, Jan-Baptist De Smet en de kinderen Van Pamel, west. Alfons Annorel, noord Victor De Ridder. I11 pacht bij Victor De Rid der, te Impe. Boomprijs 200 franken. Ingesteld fr., 1300 GEMEENTE GYgEGEM, Achtste koop. Een perceel. Land en Bosch, gelegen op het Kasteelveld, ten kadaster sectie B, nummers 428 en 429b, met eerie grootte' vim 24 rj.ren 20 centiaren, palende oost de Ilovre-: D'Iiollaudev weduwe Bernard, zuid, den heer Notaris Schelfhout,' 'west do kinderen Jan Van Hauw'ermeiren-Cooreman, noord de Meulenbeek daarover de gemeente Audegem. In pacht bij Polidoor Van Cauwenbcrgli, te Gijsegem, mits fr. 55. Boomprijs 60 franken. Ingesteld fr. 1000 GEMEENTE WELLE. Negende koop. Een perceel Land, gelegen op den Daele, ten kadaster sectie B, nummer 710, met. eene grootte van 16 aren, palende oost en zuid De Cooman, west Pardaens, noord de heer Benoit De Mets. Ingelteld fr. 500 Tiende koop. Een perceel Land, gelegen op den Daelc, ten kadaster sectie B. nummer 904, met eene grootte van S are» 60 centiaren, palende oost de baan, west De Cooman en noord de heer Benoit De Mets. Beide laatste perceelen in pacht bij M. Francois Pauwels-Annorel, te Welle, mits fr. 40. Ingesteld fr. 300 GEMEENTE IDDERGEM. Elfde koop. Een perceel Land, ter wijk Vlam, eenige sectie nummer 45, met eene grootte van 22 aren 80 centiaren, palende oost Melanie Uyttersprot, zuid Bneyens-Van Vacreirbergh Con stant weduwe en kinderen, west Pieter De Scliry ver, noord Coppens-Baeyens Benedikt de weduwe en kinderen. In pacht bij Constant Wynant, te "Denderllautem, mits fr. 37,'>0. Ingesteld fr. 600 GEMEENTE HAELTERT. Twaalfde koop. Een perceel Land, op het Hof to Hacs, ten kadaster sectie C. nummer 102 met eene grootte van 49 aren 70 centiaren, pa lende oost. Domien Coppens, zuid en west de weduwe Amand Van Cromphout, noord de we duwe Alfons De Neve. In pacht bij Dame Amand Van Crornphout, mits 86 fr. Ingesteld fr. 2750 Dertiende koop. Een perceel Land, op het Holbosehveld, ten kadaster sectie C, nummer 854. met eene grootte van 21 aren 30 centiare palende oost August De Ghendt, zuid Isidoi Bogaert-Van Cromphout, west de ITospiciën van Aalst, noord Van Cromphout. In-pacht bij do kinderen Francis Van Cromphout, mits 35 fr. Boomprijs 200 fr. Ingesteld fr. 1150 GEMEENTE AYGEM. Veertiende koop. Do helft ten westc van eene partij Land, gelegen aan de Kalseide van Eetsvelde, ten kadaster sectie A, nummer IGSb, met eene totale grootte van 1 heet aar 34 aren, palende oost Theophile en Leontine Van Cromp hout, zuid de Kalseide, west verscheidene en noord de Boschkauterbaan. In 2 deelen a) zuid helft b) noordhelft. Ingesteld fr. 3700 Zitdag Dijnsdag 5 September 1911. om I nre namiddag, ter herberg van de Weduwe August Dk Clercq, te Burst, aan de Statie. voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 10, 11, 17 en 18 Sept. Vlaamsche Kermis op Sint Jozefsparochie. 25 September. Luisterrijk muzikaal feest, in den Katholieken Burgerskring-, mits inkomgeld. I11 September. Grool Athletisoh feest op het Sport-terrein van Steun geeft Moed Aalst. (Juisten datum later te bepalen). 1 Oktober. Jaarlijksch Volksbanket, in den Katholieken Burgerskling, voor al do leden van den kl ing. 1 October. Opvoering van Flacbsman als Opvoeder door bet koninklijk tomieel-en letterkundig gezelschap - Land van Riem 8 Oktober. Opvoering van Het Erfdeel door de Koninklijke Rederijkkamer DeGatharinisten October, Maandag, te 9 ure 's morgens, plechtige prijsdeelir.g der Zondags school van St. Martinus. Te ure 's avonds luisterrijk tooneclfeest door de heeren Meestors. 5 November. Opvoering van Henry Mas- terton door den Oud-leerlingen bond der Broeders, in do Stads- feeslzaaL 12 November 1911. Luisterrijk Avondfeest door de tooneelafdeeling van den Oud-leerlingenbond van Sint Mar- tensgeslicht. GEERAARDSBERGEN I11 September tooneelfeesten door de katho lieke bonden. BORSBEKE 17 September Inhuldiging van bet vaandel der Xaverianen. Algemeene gewes telijke vergadering der maatschap pijen der streek. HOFSTADE en 30 Oct. Opvoering van bet evangelie- en 5 Novemh. spel «Jesus in Samaria 150 uitvoerders. 51.50 102.25 Gevraagd Ken goede PAARDEN KNECHT, kunnende goed voeren, en ook wat kennis hebbende van hovenieren. Loon 20 fr. per week. To bevragen bij M. O. Van Causbrouck-Verniaerke, Brusselsche straal,, n. 18, Aalst. 351 Occasion A vendre belle voiture automobile, 30-40 H. P. double phaéton, 7 places, en trés bon état. S 'adresserX. Y. Z. Bureau du Journal. N. B. De katholieke. Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede (e deden. OPENBARE VERKOOPING van 2 aaneenhangendo HUIZEN MET HOF te Lede, Vijver De Notaris DE VIS te Aalst, zal ten aan- zoëke van wien liet behoort, op de hierna ge stelde zitdagen, met gewin van palmslagen en gelagen openbaar yerkoopen Eknigè Koop Twee aaneenhangende huizen met bof.geslaan en gelegen Le Lede, Vijver, bekend teil ka daster sectie E, nummers 362a,302n en 363a, groot 5 aren-40 centiaren, palende oost Lie- vens, zuid (Ie kinderen Dö Smet, wöSt daiïte wed. liort. Roclandt.en noord de voelweg. Deze koop zal in 2 deelen opgeroepen wor den, oost-en wesllielft. ZITDAGEN Instel, Donderdag 21 Oogst .q.. Verblijf, 31 telkens om 3 ure namiddag ter herberg'St. Hubert», bewoond door d'beer Raymond Vereecken te Lede, Slaticweg, nabij bet Dorp. 339. GELD te bekomen ten kantoore van Nota ris De Vis, mits bezet cn aan geringen in trest. OPENBARE VERKOOPING van een welgelegen perceel B O TET W GRO 3V D te AALST, Sint-Job. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Stad Aalst. Een allerbest en welgelegen perceel Bouw grond, gelegen op Sint-Job, rechtover het kloos ter der Eerwaarde Paters Capuc.icnen, groot volgens titel 9 aren 22 centiaren,cn gekadastreerd wijk B. nummer 234a, met eene grootte van 7 aren 80 centiaren, palende teD Ooste aan de heer Petrus Duwez-Van Mol, ten Zuidc aan de heer Joseph De Loose, ten Weste aan de heer Alphonse Willems-Beeekman en ten Noordeaan de Sint Jobstraat of Steenweg naar Nieuwer-' kerken. Gebruikt door den eigenaar heer Prosper Van de Meerssclie. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 8 September 1011 Verblijf, Vrijdag- 29 September ten 4 uren namiddag, ter Afspanning genaamd 1 De Groenpoort bij Dame Weduwe Wkllk-I k kns-Van dk Mkkrsschk, te Aalst, Zo ut straat^ poort. 330 Men vraagt onancsSdeBijh te huren Huis voor HandeBsbe- diende. Seffens fe antwoor den ten bureele dezes. 306 van M. Camiel Praet, opticicn-spccialisto Aalst. Lange Zoutstraat, 6 30 oogst, 15 ure: Barometer 768°2 Wind: noord-west Thermometer 20'8 Vooruitz. goed weer

De Volksstem | 1911 | | pagina 3