BUITENLAND. Onschuld zegepraalt NIEUWSBERICHTEN. De Kempenaar Ik viel legen den k^iI en kon er spoedig .uilkruipen", doch ik heb mijn.? moeder, mijn .broeder en mijne zusier niet moer gezien De arme kleine werd naar het gasthuis overgebracht. Een onderzoek werd geopend en daaruit bleek, dat de familie Ginet te Grenoble totaal onbekend is. Evenwel werd vrouw Ginet, met hare drie kinderen, sinds een .tweetal dagen verscheidene malen langs de ttiaven gezien. Opzoekingen aan den oever der rivier gedaan, deden tot hiertoe slechts twee hoe den en een kam vinden. Daar do stroomin echter zeer geweldig is. op de plaats van liet ;drama, denkt men dat de lijken medegesleept werden. FRANKRIJK Dood van den geschotene. De genaamde Dieudonné. die te Billy-Mon- tignv door bakker Wills met een revolver- schol getrolïen werd, is in een wanhopigen j toes land. De bakker is gevangen genomen. Te JlOnin Liólard, te Liévin» te Biily-Mon- tigny hebben vele beloogingen plaats gehad Te Valenciennes. Woensdag hebben huishoudsters liet zal me het volkje geweest zijn teFresnes tegen Valenciennes, eene hoeve overrom peld, en eischic dat de hoer zijne melk zou afslagen. De hoer was gebarrikadeerd en loste een schot in de lucht. De omsingelaar- sters braken dan eene deur open en gingen in de hoeve. Do hoer stierf op den stond van schrik. I Te Sint Quintyn. 1500 wevers en weefsters hebben Woens dag te St. Quintyn de ballen der stad ver woest alsook de reeds uitgestalde waren onbruikbaar gemaakt. Van daar gingen zij naar de beenhouwers maar deze hadden op tijd hunne winkels gesloten. Ministerraad. De ministers zijn Donderdag bij een geweest om den toestand te bespreken. Ze besloten een onderzoek te doen. De Joconde. De nalatigen gestraft. M. Homollo bestuurder van de nationale museums is in beschikbaarheid gesteld. De hoofdbewaker van de Louvre is kort en goed afgezet en reeds vervangen. Verschei dene bewakers zijn voor den tuchtraad ver zonden. M. Pujalet, algemeen inspecteur verricht voorloopig den dienst van bestuur der der nationale museums. Eene nieuwe pist. M. Loeb uit Now-York seint dat er een Amcrikaanseh liefhebber in Europa is en goed wordt bewaakt. Zijn verblijf in Europa zou in betrek staan met dó verdwijning der Joconde. Eene vrouw in tweegevecht. -AI ejitfAiT- a.Lx.ral gemeen e~ .sc lu-ijfste r van doii yr011\yenstrijd to Touloüse, heeft AI. Pr uitent Massat, de hoofdopsteller van een weekblad van Toulouse in tweegevecht betrokken, over eene polemiek lusschon haar en dien schrijver ontslaan. M. Massat heeft geantwoord,uit ridderlijkheid niet te willen vechten tegen eeno vrouw, en haar geen zeer te willen doen al was het maar met eene bloem. Hij is bereid te veelden tegen een persoon, die de verdediging wil nemen van Alej. Ly. Hiervan wil Juffer-Ly niet hooren tegen mij en tegen niemand and'ers zegt zij. DU ITSCH LAN D. Vrouwen in krijgstenue. De keizerin en de dochter van den keizer hebben te Altona hunne krijgskleeding aan getrokken. De keizerin was gekleed als cui rassier, De prinses Victoria als kolonel van 't 2-° regimentde prinses Eitel-Fredrich als kolonel van het 12® dragondersregiment, de groot-hertogin van Alecklenburg-Schaverin 75® Vervolg. Zij was groot en hoog. De wantversiering ;was kunstig,aangebracht,-de meubelen zagen er weelderig uit, maar waren etenals ae tapij ten met stof bedekten langsdemuren toonden zich sporen van bevlekking met modder er slijk. Een groot, rijk mot beeldhouwwerk ver sierd bed stond langs eene zijde en was afge sloten met zware zijden gordijnen, waaruit bij de eerste aanraking tallooze motten opvlo gen. Eene kleed- en éene badkamer grensden aan het slaapvertrek. Had Roza gehoopt hier een spoor te vinden dat leiden kon tot do ontdekking van den werkelijken moordenaar,liare hoop verdween spoedig. Nadat het lijlc van den markies door de be dienden was gevonden ge worden,hadden vele lieden de kamer betreden en de politiediena ren hadden ze zorgvuldig onderzocht. Wat zou Roza, nadien er achttien jaren over heen gegaan waren, daar nog hebben kunnen vin den? Zij begreep hoe dwaas hare hoop was ge weest. Niettemin doorzocht zij het bed, eiken hoek van de kamer en de meubelen met eenen jever, die de verbazing harer begeleiders op wekte. De kamer is zoolang gesloten geweest, zegde zij kleurend, dat ik het voor mogelijk hield, iets te vinden wat licht kan brengen in de ontzettende duisternis, die het drama om hult. Lief kind, antwoordde mevrouw Bar-, tineux verbaasd, er bestaat geene duister heid meer in zake van den moord. De moor- als kolonel van het 18e dragondersregiment. Na de revue, defileerden de troepen, bevolen door den keizer, voorhij de iioogeDamen. ENGELAND De werkstaking dreigt weer. Verschillende reeksen van bedienden en werklieden hebben opslag gevraagd. Als de spoorwegmaatschappijen geone genoegzame voldoening geven, is er fel te vreezen, dat de staking gaal herbeginnen. AMERIKA Onderaardsche treinen. Alen is begonnen te New-York een net onderaardsche spoorwegen aan te leggen, dat liet uitgebreidste en volledigste zal zijn van heel de wereld. Binnen 5 jaar zullen de werken afzijn. Het net zal 121 kilometers bedragen. De eenige prijs van 't reizen zal zijn vijf en twin tig centiemen. CHINA Hervorming in 't onderwijs. De Chineesche regeeriug gaat het ver plicht onderwijs invoeren van 0 tot 14 jaar. Ook de gymnastiek zal met liet oog op de legerslerkte, fel vermeerderd worden. Bo vendien zal men een alphabet samenstellen om de verschillende Chineesche dialecten te versmelten. PERZIE De Ex-Shah heeft de bovenhand. Alen had gezegd dat de Ex-Shah geklopt was Dat moet niet waar zijn. Uit Sint Pe tersburg wordt bericht dat de kans van den Ex-Shah voor hem zeer voordeelig staat. Een politieagent getitrioleerd te Cureghem NADERE BIJZONDERHEDEN. De toestand van den policieagent Denys. die liet slachtoffer werd van het geheimzinnig vitriooldrama der Li verpoolstraat, was Don derdag morgend maar zeer bedenkelijk. De geneesheeren denken, dat de ongeluk kige het gezicht zal verliezen en dat hot bij tend vocht in de borstkas van den politie el) t, levensorganen zal aangetast hebben. De vermoedelijke plichtige, Odila A. loochende eerst hardnekkig den aanslag ge pleegd te hebben. In hare kamer vond men echter een dook welke met vitriool bespren keld was. Donderdag morgend werd het meisje in liet gasthuis aan het bed van het slachtoffer gebracht. Niet zoodra bad zij den policie agent gezien, in den vreeselijken toestand zooals hij daar lag, of zij stortte builen ken nis ten gronde. Men snelde haar ter hulp en toen zij tot liet bewustzijn terugkeerde, barstte zij in een tranenvloed los. Alsdan verklaarde zij, dat zij nooit zou zeggen van waar de vitriool kwam, noch bekennen dat zij deplicblige was. Zij voegde er bij, dat men haar voor het overige barer dagen in het gevang mocht opsluiten. De aangehoudene is terug opgesloten. Brussel. Aanslagen. Een 12 jarig meisje, wier ouders te Sint Gillis wonen, wandelde gisteren voor een cinema der stad, •ond 3 ure 1/2. Zij werd er binnengelokt door een kerel die haar lekkernijen beloofde. Eons binnen, wilde de kerel op het kind een gruwelijke aanslag plegen, doch het meisje begon te roepen. De kerel nam onmiddelijk de vlucht. Toen de policie ter plaats kwam, was hij reeds ver. Een agent zette zich achter den kerel op zoek en kwam hem eindelijk in de Ple- inckxslraat tegen. Het is een gevaarlijke Fransclie misdadiger, die reeds meermaals over de grenzen gezet wierd. Hij verbor- zich onder eenen valschen naam. denaar werd ontdekt en van zyne misdaad overtuigd. Maar zou het niet mogelijk kunnen zijn I dat Alexe Mixtomo onschuldig was? wierp Roza haar tegen. Mevrouw Bartineux schudde het hoofd. Wanneer de menschcn hier dat konden gelooven, zouden zij gelukkig zyn, zegde de bottelier, want nooit werd een lieer van dit -huis meer bemind dan Alexe Mixtome, de vroelijkstc, openhartigste en edelste edelman die ooit leefde. Het was zeker zijn doel niet, zijnen broeder te vermoorden, maar liij deed het in toorn. Wij waren meer bedroefd om hem dan verschrikt over zijne daad. Het bed werd feitelijk in stukken pesne- den en door do policiedienaren onderzocht, juffrouw Lepage, zegde do huishoudster, toen Roza dit opnieuw begon te bezichtigen. Het is een oud ledikaDteene eeuw geleden werd het in Duilscliland gemaakt. Roza liet zich niet bepraten, doch ging voort met liet kunstig snijwerk te bekijken. Plotseling kwam er een kreet van hare lip pen, waarin vreugde en schrik tegelijk zich uitten. In eene holte van liet snijwerk had zij een gouden^voorwerp zien schitteren zonder dat zij echter noch wist van welken aard hare ontdekking was. Haro begeleiders traden na derbij en Roza toonde bun de oorzaak barer plotselinge ontsteltenis. Het is een stuk van het inlcgsel, zegde mevrouw Bartineux. Roza nam eene naald uit liet haar, boog het einde tot eenen haak om en haalde daarmee uit de holte een stuk van eeno ketting te voorschijn, van omtrent twee duim lengte en kunstig bewerkt. Ook de anderen deelden nu in hare ontroe ring. De ketting ging van haud tol band. Gisteren, rond 9'uro 's avonds, ging eene 12 jarige kleine langs liet gazfabriek naar buis. Eensklaps sprong een kerel op haar toe en pleegde een afschuwelij keil aan slag. Het kind verdedigde zich en de kerel nam de vlucht. De kleine begon alsdan te roepen een policieagent snelde toe en zette den kerel achterna. Hij kon hem aanhouden Men bracht hem voor den politieofficier, die hem herkende als zijnde zekere Emiel R voerman, 28 jaar oud, wonende in deOdon straat. Hij werd in het gevang van Vorst op gesloten. Rond hetzelfde uur greep hetzelfde feit plaats in de Maria van Bourgondiëstraat Eene 13 jarige kleine ging aldaar naar huis. toen een kerel eensklaps op haar sprong en verkrachting pleegde. Op het hulpgeroep van de kleine nam hij de vlucht, doch liep eenige meters verder in de handen van een agent. Het is zekere D..., 30 jaar oud, die als loopgast in een huis der Belliardstraat gebruikt was. Hij is opgesloten. Eene arme meid, Anna S... genaamd die uit Duilscliland met.hare meesters geko men was, doch die nu ten gevolge van opzeg haren dienst had moeten/Ja ten slaan, doolde gisteren avond in de hoofdstad rond. Zij vroeg aan een man die baar voorbijging waar *(Tê Linnéslralit'waf. Déze zegde haar te zullen vergezellen, -daar hij juist lang: daar moest gaan. Aan de Bartliplomeuslaan gekomen, wilde de kerel op haar een aan slag plegen, doch zij begon te roepen. De policie snelde toe en kon de kerel aan hou den. Het is zekere Pierre R.., uit de Vlaan- derenstraat. Een zwaar onderzoek is ten zij nen laste geopend. Uit het venster gevallen. Het volks rijk kwartier der Varker.smarkt werd giste ren in opschudding gebracht, ten gevol van een schrikkelijk ongeluk. De voorbijgangers zagen eensklaps oene vrouw uit een venster van het. 2e verdiep op de straatsteenen neerbotsen. Men snelde baar ter hulp, doch de ongelukkige gaf geen tee- ken van leven meer. Zij was met bloed be dekt en had verscheidene ledematen en den schedel gebroken. De gekwetste werd naar een naburig buis overgebracht. Een genees heer werd bijgeroepen, doch alles was vruch teloos, de ongelukkige .was dood. Het zekere Adeline Orlio, 39 jaar oud, die alleen op hare kamer woont. Haar lijk is naar het docdenhuis overgebracht. Werkhuis afgebrand. Woensda^ namiddag ontstond brand' in het werkhuis M. Van Alphen, kunstschilder, Tberesiaan- sche Straat, 12. Na een half uur werkens waren do pompiers meester van bet vuur Gansch het werkhuis werd vernield. Vele schilderijen van waarde werden de prooi der vlammen. De oorzaak vaff den brand is niet gekend. Kind verbrand. Alice D..., 6 jaar oud,deed Donderdag ten harent,Ninoofschen Steenweg,papier branden §n deelde het vuur aan hare kleederen mee. Het kind liep bran dend de straat op. Ondanks spoedige hulp werd liet arm meisje zeer gevaarlijk vér brand naar het gasthuis overgebracht. Telefoon diefle. .Jieno vrouw van een 50tal jaren wordt doóV do policie opge zocht voor talrijke diefstallen aan den tele foon gepleegd. Gisteren, weer had zij per telefoon eene belangrijke beslellingkoloniale waren voor rekening harap zoogezegde mees tres doen brengen. Zij wimhtle den loopjon gen af, ontnam hem het. pak en zegde dat zij wel zou komen betalen. "'Natuurlijk zag men haar niet terug. Werkongeval. Alfons Schabalie, steenkapper, Nivolistraat, werd Woensda., in de Scheldestraat door een steenen blok getroffen. Zijne beenen werden gepletlord. Wat gij moet weten. Do zenuw achtige, zwakke of teergevoelige personen, kunnen liet gebruik van kloffie uitstaan, dank de helft bijvoeging van de Bitterpeeën der Trappisten Vincart. Dézen die hem zuiver gebruiken, bevinden er zicli nog beter mede. 1500 I. Het is een spoor van den moordenaar riep Roza. De hemel heeft mij gezonden om het aan liet licht te brengen. Zeker, zegde Dulex, is liet een bewijs van den moord. Het stukje ketting behoorde of aan den markies, of aan zyncn moorde naar. Aan den armen Alexe Mixtome voegde de huishoudster er bij. Niemand bad ooit eeneiT ketting gezien die aan dat stuk geleek, mldir do voortreffelijk beid van liet goud, liet prachtige en kuustige werk bewezen, dat de ketting aan geenen die naar van liet huis kon toebehoord hebben. Ik vond liet 1 riep Roza, en hare oogen fon kelden. Moge het de ontdekking van don wa- ron moordenaar ten gevolge hebben Hare begeleiders verwonderden zich over hare zonderlinge blikken en haar vast geloof, dat do moordenaar van den markies van Cliar- lemont nog niet zou ontdekt zijn. C,j kunt allen getuigen,dat ik dezen ket ting hier gevonden heb riep Roza triomfan telijk. Dat kunnen wy, juffrouw Lepage, zegde Dulex. Wilt gij den ketting nauwkeurig bekij ken, opdat gij ze later kunt herkennen en dit als hot noodig is kunt hezwere», zegde Roza. Wat gaat gij er dan mede doen, juffrouw Lepage vroeg mevrouw Bartineux. Ik zal het stukjein uw bijzijn verzegelen, het naar liet dorp brengen en aan het gerecht overhandigen, nadat ik in tegenwoordigheid van eenen rechter er eenige schakels voor mij heb afgenomen. Alle aanwezigen stonden verbaasd, maar niemand richtte eene verdere vraag tot Roza. Er lag iets in haar wezpn dat tot zwijgen Laken. Kind verborgen. Wij meld den dal M. V..., Transvaalstraat, te Ailtter- lecht, die de echtscheiding vroeg, zijn zoontje van elf maanden ergens verborg. Alen kon het kind niet vinden. Gisteren ontdekte men liet in eene villa op liet. gehucht Heysel, waar bet daags te voren uit Holland werd gebracht. Al de personen die aan de oplichting van het kind hebben medegewerkt, zullen rechterlijk vervolgd worden. Volgens do wet, kan do vader niet gestraft worden. Elsene. Dieven op de vlucht. Twee kerels hadden Donderdag morgen, om 1 uur en half, reeds de deur geopend bij den juwe lier Alarteau, Waverschen steenweg, 43, en gingen het magazijn plunderen, toen do aan komst van een policieagent hen op de vlucht dreef. Deze kon ze niet inhalen. Hij verwit tigde AI. Alarteau, die, zonder hem, een aanzienlijk verlies zou ondegaan hebben. Anderlecht. Brand. De ontploffing van een petroolvuur veroorzaakte Woensdag avond brand op de kamer der eclitgenooten Laureys, in de Broecslraat. Na 20 minuten, was alle gevaar geweken. De schade is niet temin groot. Tervuren. Fruitdieven. Eenige dagen geleden werden alhier talrijke diefstallen van fruit gepleegd, ten nadeele van AI. Lesigne. drukker te Brussel, en AI. Max. schepen te Schaarbeek, die alhier hunne villa hebben. De policiekommissaris van Tervuren heeft de daders ontdekt. Hel zijn jongens van tot 15 jaar oud. Diefstal. De echtgenooten Vereeken wonende in de Kluisstraat te Elsene, besta ligden sedert eenigen tijd dat zij de slacht offers van talrijke diefstallen waren. Hunne vermoedens rustten op werklieden die bij ben gewerkt hadden, doch zij dierven geene klacht neerleggen daar zij niet zeker van hun stuk waren. Vrijdag verdween eene zilveren beurs met geld. Ditmaal beschuldigden zij hunne meid. Zij werd naar het policiebureel geleid en ondervraagt. Eindelijk bekende zij #ht zij de schuldige was en werd opgesloter Men vond do beurs in den kelder wegge stopt Talrijke andere voorwerpen werden ook nog in haar bezit gevonden. de gezondste Elixir. Antwerpen. Eén dierentemmer aange vallen. Donderdag namiddag, tijdens de vertooning van den cirkus P. Wilke, werd de dierentemmer Barlzeni door drie zijner leeu wen aangevallen. De temmer behield echter zijne tegenwoordigheid van geest en kon zien uit de klauwen zijner vreeseïijke dieren losmaken en zijne voorstelling eindigen. Ilij bad echter toch verscheidene wonden beko men. De werkstaking der Red Star Line. De werkstaking der zeelieden, welke noj alleen in.de Red Star Line duurde, is geëin digd. Do scheepsvaartlijn heeft toegevingen gedaan, op voorwaarde dat de stakers eerst g eene reis aan de oude prijzen deden. Dief geknipt. Een slachtersgast liet gisteren zijn rijwiel eenige oogenblikken aan de.deyr. van.een klienj staan. Een kerel sprong er op en reed ei- in volle vaart mede weg. Een andere wielrijder had zulks echter gezien, snelde den dief achterna en kon hem op de Kunstlei doen aanhouden. Het was een Zweed, een gevaarlijke oud-veroordeelde De diefstallen aan de haven. Giste ren werden de bureelen van AI. V...., aan het Kaltendijkdok, opengebroken en geplun deid. De policie zette zicli onmiddelijk aan het werk en kon spoedig de dieven aanhou den. Het waren drie knapen, waarvan de jongste slechts 13 jaar oud is. Verdicenen. Een handelaar, AI. H.. wonende in de vijfde wijk, is sinds verschei deno weken uit de echtelijke woning ver dwenen, vrouw en' kinderen achterlatende Thans heeft zijne vrouw een brief ontvangen waarin de vermiste meldt, dal hij zich gaat zelfmoorden. Ongeluhken. Donderdag morgend viel AI. H. Plus, wonende Pelikaanstraat dwong. Zelfs mevrouw voegde zich naar het gezag van bet meisje. Een voortgezet onderzoek der kamer en van do meubelen bleef zonder uitslag. Het slaap vertrek wérd weer gesloten en Roza ijlde naar hare kamer en kleedde zich aan om uit te gaan. Het rijtuig werd-besteld en wéinige oogen blikken 'later was Róza op wég naar het dorp. haren gevonden kostbaren schat vast in do hand houdende. In een net huisje van het dorp Charlemont woonde de vrederechter Henri Talbot,die met Alexe Mixtome op zeer vertrouwelijken voet had gestaan. Hij was een edelman uit de oude school en buitengewoon vriendelijk. Hij kende Alexe zeer goed, was diens leermeester geweest, had aan zijnen invloed zijne betrekking te danken. Hy hield van den vroolijken, edelaardigen jonkman als eon vader. Evenals iedereen, Eugenie Mixtome uitgezonderd, had hy door de overweldigende bewijzen aan de schuld van den jonkman geloofd, maar dikwijls, wan neer bij hem in de gevangenis bezocht en licm in het open, eerlijkoog keek* en nog meer maals naderhand, als hij dacht aan het edele karakter van zijnen voormaligen leerling, fluisterde hem zijn hart in en het verstand leende bereidwillig het oor aan dit gefluister dat Alexe Mixtome, in weerwil van den schijn die tegen hem getuigde, onschuldig moest zijn. Wat opvallend was, de vrederechter had einig behagen in den tegenwoordipen mar kies. Wellicht vond dit hierin zijne oorzaak, dat de vrederechter Talbot nooit eene uitnoo-1 langstelling op. digiDg ontving bij eene of andere feestelijk- van zijn rijwiel en kwetste zich daarbij zeer erg aan liet hoofd. De dokwerker A. De Gonïnck, 45 ja^r oud, wonende Saksenstraat, werd aan het Willemsdok, waar hij werkzaam was, levensgevaarlijk gewond door den val van een stapel plankon. Een andere dokwerker, Frans Van Meen- sel, 37 jaar oud, werd aan boord van den sloomer Tastrellesonder eene kist drie vingeren verpletterd. AanhoudingEen inbreker, X... ge naamd, wonende Lange Beeldekensstraat, was in het buis gedrongen van AI. Susillon, Thomasstraat. Na alles le hebben ingepakt wat niet te heet of te zwaar was, trok de schelm naar het nevenstaande huis. Doch ge- buren hadden het gezien en verwittigden de politie, die hem aanhield. Hij bad zich ver scholen in eene kamer van het 2e verdiep. De diefstallen. Aan boord van den stoomer «Franz gemeerd op n. 28 van het Aziadok, hebben onbekenden ten nadeele van den 2" machinist Alathias Plalz een revolver en geldbeugel, 18 fr. inhoudende, gestolen. Een zilveren handzakje, 125 fr. inhou dende, is gestolen ten nadeele van Rozalia Daems, wonende Nassaustraat. Alevr. Janssens, wonende Mulsaert- straat, heeft bij de policie eene klacht inge diend betreffende een diefstal van stoffen en lijnwaad waarvan zij liet slachter is geweest. De 3e machinist van ue steamer «Berlin» gemeerd in net droge dok, is het slachtoffer geworden van eenen stoulmoedigen schelm, die ten zijnen nadeele een geldbeugel heeft gestolen inhoudende 550 frank in Belgische Amerikaansche munt. De dader, zekere W., is op do vlucht. De policie zit hem op de hie len. Mechelen. Erg ongeval in het Arse naal. Een dezer dagen, was de genaamde Van den Brande, wonende Cappellen-op-den- Bosch, aan zijne werkzaamheden, als hij op eens een groot stuk gegoten ijzer van 400 kilogrammen zwaarte op het reciiterbeen kreeg dat verschrikkelijk gepletlerd werd. Alen heeft het arme slachtoffer de eerste zorgen ter plaats toegediend en vervolgens naar het gasthuis overgebracht. De toestand is zeer gevaarlijk. Liefhebbers van eenen goeden borrel drin ken den Rigolo Koning der oude graan- genevers. Haeltert. Ixveexcoonst afgebrand. Vrijdag morgend is op de wijk Koekelberg brand uitgeborsten in eene tweewoonst, be woond door de gebroeders Bruno en Charles De Neef, en toebehoorende aan den heer burgemeester van Haeltert. Daar er niemand tehuis was, hadden de vlammen reeds eene groote uitbreiding genomen, vooraleer mén de blusehwerken kon beginnen. Ooit kon niets gered worden en blijven nog alleen de muren en de schouw van het gebouw recht. De schade is aanzienlijk en de oorzaak van den brand onbekend. Erembodegem-Ter Joden,Hevigeb? and. Vrijdag morgend is brand ontslaan' in de hoeve van Albien Slagmulder, landbouwer, op de wijk Dries. Het vuur verspreidde zich bliksemsnel en weldra was aan geen blus- schen meer te denken. Huis, schuren, stal len, enz. werden vernielden meubelen, klee deren, oogst, vee, enz. bleven de prooi der vlammen. De schado wordt op ongeveer 5000 fr. geraamd, doch is gelukkiglijk door erzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. Meira. De drank. Eenige dronken jongelingen van de wijk Keyberg veroor zaakten wanordersin de danszaal van E. Van Landuyt, op de dorpplaats, en wilden de tent afbreken. Toen Van Landuyt zekeren Jozef AI... wilde buiten sleken, kreeg bij van zeke ren Jan G... een steekin den arm. Dan werden nog drie revolverschoten ge- los De revolverhold is gekend en proces verbaal is opgemaakt. beid, misschien ook omdat zij in rechtszaken dikwijls elkaar spraken. Het kwam den vrederechter voor, dat de vriendelijke markies van Charlemont in wer kelijkheid een zeer hatelijk karakter had, want dikwijls betrapte lijj hem op eene ver bittering eri eene hardheid, welke verbazing wekten. De oude mannen die in hét'park dor bóut spokkelden, de vrouwen en meisjes die onwetend eene bloem plukten, werden met alle gestrengheid der wet voor deze «misdaad» gestraft. De markies noemde dat zijne liefde voor de gerechtigheid. Op den dag, waarop Roza de gewichtige ont dekking deed in de slaapkamer van den ver moorden markies, zat Talbot alleen in zijn ka binet. Een zwartzijden kapje, wanonder eeni- witte lokken te voorschyn kwamen, bédelc- teü zijnen schedel. Er lag een boek voor hem, waarin hij zich verdiept had, zoodat hy niet hoorde, dat er een rijtuig voor zijne deur stil hield. Eerst toen de meid mevrouw Bartineux en Juffrouw Lepage binnenliet, keek hy op. Toen hij de dames zag, stond hy op, legde het boek op de tafel en groette zyne bezoek sters. niet zonder eenige verwondering te la ten blijken. Wij hebben eene zeer zonderlinge zaak, mijnheer Talbot, zegde mevrouw Bartineux, terwijl zij op den aangeboden stoei plaatsnam, liet is inderdaad eene zonderlinge zaak, en ik en overtuigd dat wij niet verstandig gedaan hebben hier te komen maar juffrouw Lepage wilde liet zoo... Mijnheer Talbot zag Roza aan. Zij was bleek, maar de uitdrukking van beslistheid, de begeestering en de hoop die op haar en in liare oogen lagen, wekten terstond zijne be- Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2