B li DRAMATISCHE BRAND Weerkundige waarnemingen Stadsnieuws. SPORTNIEUWS Wielrij den %-v» Hopseizoen 8918. Ofticieele goede Zaailanden, Meersch en Bosch, FEESTWIJZER GEMEENTE WOÜBRECHTEGEM ANQUE CENTRALE GANTOISE vt!mepder brandkasten ic ii Geera^rdsv>ergen, Peer dop hol. Deze week is een pe?.l'd op.ljol gegaan, hespannen in eene kar, en geleid ude gebroeders Bernard. Het dier kwam als een piji uit een -koog door de Lessenscheslcaat geloopenJ stuikte en schoof op heide knieën een twin tigtal meters over de straatsteenen. De inzit tende personen kwamen op den grond terecht doch bekwamen geen letsel. Ministerieel bezoek. Gisteren be- zocht M. Van de Vyvere, minister van Open bare Werken, onze stad. Hij was aangeko men per auto en werd ten stadhuize ontvan gen door ons Schepencollege. De lieer minister kwam nazicht houden over dé ligging van banen en wegen, be stemd tot het maken van eene prachtige laan rond de stad. 's Namiddags had de heer Pol Guillemin de eer de hooggeplaatste Heer aan zijne tafel te ontvangen. Rij tuig ongeval. Een licht rijtuig, gel rokken door een volbloed prachtpeerd, draafde langs de Lessensckestraat. Aan het buis van M. Clérebaut viel het dier ten gron de, waardoor de berriëh der koels braken. De twee lieden die er in zaten, een heer en zijne vrouw van Deftinge, wierden over het -peerd op do kasseien geslingerd tot een af stand van 5 meters. Gelukkiglijk bekwamen, zij slechts lichte kneuzingen. Vraagt den fijnen' elixir De Kenner Het is de goedkoopste. Lede. Onderzoek.Sinds eenigedagen wordt alhier nog al veel gesproken over eene vergiftigingszaak, zelfs werd er verteld, dat liet parket reeds ter plaats is geweest en de plichlige aangehouden, werd. Het parket is tot hiertoe nog met de zaak niet bemoeid on ook werden nog geene aanhoudingen gedaan. Alleenlijk zijn spijzen welke verdacht werden vergif te bevallen, aan een scheikundig on derzoek onderworpen. Gevaarlijke grap. Op de wijk Over- inipe hebben de landbouwers eene nacht wacht ingericht om het stelen van aardap pelen te heiellen. Verleden nacht hoorden de wachters een verdacht gerucht in een veld. Zij gingen zien, gewapend met gewe ren, vorken enz... Toen de dief de vlucht nam, schoot een der wachten zijn geweer in tijne richting af. De dief werd achtervolgd, en toen herkende men hem, als zijnde de zoon van den landbouwer op wiens veld hij betrapt werd. Gelukkiglijk was hij door liet vuurschot »iel gelroli'en geworden. Bantjue Centrale Ganlsise, Kaaml. Maat. During Brandkoffers 10 fr; 's jaars. Zie annonce. Aspelaere. Schielijke dood. Vrijdag morgen(1 rond 7 1/2 ure kwam de genaamde Vital De -Vuyat 60 jaar oud, van St-Anle- linckx. naar don molen van Aspelaere, met een zak graan. Toen hij nog slechts eenige. slappen van, den molen was, zalüe de man. ineen en was een lijk. De zorgen van een geneesheer bleven vruehlolpos. De Vuyst, die aan eene beroerte bezweken was, Iaat eene weduwe met verscheidene kinderen achter. Laken voor soutanen en kapmantels, Van den Bergh-Jouret, Aaist. Gent. Onder een houtstapel.Woens dag, rond 5 ure, waren drie kinderen bezig met spelen lussclien de houtstapels van den Houtbassijn, toen eensklaps een houtstapel omkantelde. Een jongen van een 9-tal jaren werd daardoor een been gebroken. Hij is naar het hospitaal overgebracht. Een schot in den voet. Woensdas avond, rond 11 ure, zat een Deensche ma troos, wiens schip Pawel Andregreffii Port-Arthur gemeerd ligt, in eene herberg der wijk. Op de vraag der herbergierster of hij niet bang was alleen aan boord terug te keeron, toonde de matroos een geladen revolver, en hij loonde hoe hij zich verdedigen zou op dat oogenblik ging een schot af en de vrouw werd in den linkervoet getroffen. De man, voor den heer kommissaris De Ploey gebracht, drukte zijn groot spijt uit over het ongelukkig voorval en wat aangaat 't-dragen van den revolver, verklaarde hij, dat hij dit uit zelfverdediging deed;nog meer daartoe aangezet daar de broeder van den matroos, die hier enkele maanden geledon döodgeslagen werd, met hem aan boord der Pawel Andregeil'is. Dc matroos zal vervolgd worden voor het dragen van verboden wapens en het onvrij willig' toebrengen van verwondingen. Nog de zelfmoord. Het lijk dat Dinsdag avond aan Port-Arthur gevonden vyerd, is herkend. Het is dat van den 70jari- gen Emiel Francq, huisschilder wonende in de Destelbergenslraat te St-Amandsbcrg. Klein Edingen. Doodeljk ongeluk. Woensdag namiddag werd Emiel Annees- sens, 23 jaar, ongehuwd, wonende te Klein- Edingen, stoker in de Samenwerkende Mel- It crij, in de machicnzaal door den transmis- sieriem geval en medoge'sleept. De ongelukkige die den ruggraat gebroken vyerd, is Donderdag morgend in de schrikke- lijkste pijnen bezweken. Oostende.Botsing in de haven.Don-, dèrdag morgendis do Oostcndsche vischsloep O.I'll, hij het verlaten der haven in botsing gekomen met den Engelsehen sloomer «Eros De sloomer bekwam geen letsel, dochjde vischsloep werd nog al erg beschadigd. Heyst. Is het Cecil Grace. Eene vischsloep van UeystJ is gisteren do haven binnen gevaren, met hot lijk van eeiT marr, dal in vergevordorden staat van ontbinding verkeerde. In dc zakken vond men eene groole hoeveelheid Engelscho papieren, zil veren en gouden gehl Aan verscheidene teekenen meent men dat de drenkeling wel Cecil Grace zou kunnen Zïjfl, Saintes. Vreeset jlie hoefslag. De 00 jarige landbouwster. Mev. De Buscher, te Saintes, hij Hal, had Woensdag morgenu 9p baar hof haar paard ingespannen om hare koopwaren naar de markt te brengen. Op het oogenblik dat zij op de voettrede van haar rijtuig stapte, steigerde het paard ei ging op hol: Aan de poort der hoeve bot ste de ouderlinge met het hoofd tegen den muur en viel bewusteloos ten gronde. Een eneesheer ontboden kon slechts den dood vaststellen. Twee jaren geleden werd haar man door een hoefslag in volle horst getroffen en be zweek na enkele stonden. Bedevaart naar Sittard De jaarlijksche bedevaart uit Erembode- gem zal plaats hebben op Maandag 4 en Dijnsdag 5 September aanstaande. In onze Sint Martenskerk. Velen onzer sladsgenooten zullen ongetwijfeld reeds op gemerkt hebben, dat in de Sl Martenskerk, het prachtig tafereel van de Craeyer, dat naast de schilderij van Rubens hing, nu in de plaats van het H\ Kruis prijkt. Deze verandering werd gedaan, op ver zoek van de koninklijke kommissie van Schoone Kunsten, van België, welke gaarne ad, dat het oude altaar, afkomstig uit het klooster der Carmelielen, in zijn oorspron- kelijken toestand zou hersteld worden, dus dat de schilderij van de Graeyer in het altaar moest prijken. Op de plaats waar de schilderij vroeger hing, zal na een Ivalvarieherg gemaakt wor den, waartoe het Missiekruis zal benuttigd worden. Eene schels van het ontwerp van M. Isabey, kunstschilder en bestuurder ste delijke akademio van Schoone Kunsten, hangt reeds ter plaats in de kerk. Het geheel schijnt een schoon effekt te zullen vormen, doch naar onze bescheiden meening, zou het weglaten van een paar engelen in 't geheel niet schaden, aan de sierlijkheid van de groep. Voegt men daar nu nog bij, dat de St-Mar- tensgildeer voor gezorgd heeft dat men wel dra met het plaatsen van de geschilderde glasramen, verbeeldende iièt leven van St- Marlinus, patroon van de hoofdkerk, zou kunnen beginnen, dan zal men weldra in onze kathedraal een hoekje hebben waar dig van de prachtigste en beroemdste kerken: dc schilderij van Rubens, do schilderij van de Craeyer, de geschilderde glasramen en do Calvarieberg. De Aalslenaars, die het H. Missiekruis eene godvruchtige toewijding toedragen, en soms zouden vreezen. dat zij benadeeligd zouden worden in hunne gevoelens, zullen nu integendeel nog meer ieveraars en be wonderaars zich eerbiedig rond het II. Kruis zien scharen. Mollige gefeuren hadden weldra de vlam men overmeesterd, dnth van de beide huizen' bleef niet veel meer over. In d'e puinen vond men slechts het ver koolde lijkje van den kleinen August. Dr. De Clippele, schepone, kon enkel de dood vaststellen. Het lijkje was niet meer te herkennen. De droefheid der familie Jacobs is 'Hart verscheurend. Het parket van Audenaerde werd Vrijdag namiddag ter plaats verwacht om een onder zoek te doen. Men denkt dal de kleine August op den zolder der ouderlijke woning met stekjes gespeeld en zoo het vuur geslicht heeft. De vernielde huizen hoorden toe aan Ca- mielVan Hecke, winkelier, te Denderleeuw. Bij Jacobs was niets verzekerd. De kinde ren Van Lierde, waren tegen brandgevaar verzekerd. Het vreeselijk ongeluk heeft in de ge meente eene diepe ontroering verwekt. Om uit onverdeeldheid te scheiden. GROOTE CBREt&fS P. WSLKE Esplanadeplein Aalst,Vrijdag 8''- Septem ber en volgende dagen om 8 ure s'avonds. 350 Onderscheiding. Wij vernomen met genoegen, dat do heeren Van Malderen File- mon en Van ClocmpuUo Renaut, leerlingen van St-Camillus' normale leergang Ier slede, liet diplopia van lageren onderwijzer ver worven hebben voor do middenjury te Gent. Onzo gelukwcnschen aan deze moedige heeren en huldo aan het Sl-Gamillusgesticht dat zooveel doet voor de verheffing der hin ders van werkvolk en kleine burgers. GOED NBEUWS Op algemeen verzoek der liefhebbers van schaatsenwielrijden, zal de ROLLER SKATING RINK, der Vlaamsche Kermis op St-Jozef, open zijn Zondag aanstaande, 3 September, te beginnen van af 2 uren namiddag. TE DENDERLEEUW. Twee werkmanshuizen door het vuur ver nie'd. Een 6-jarig knaapje in de vlammen omgekomen. Een schrikkelijk ongeluk bracht Vrijdag niorgend Denderleeuw in opschudding. Brand was ontslaan in de tweewoonst be woond door de gezinnen van Jozef Jacobs en do kinderen Van Lierde. Jozef Jacobs was naar het veld gegaan, met twee zijner kindere::. De 6 anderen wa ren thuisgebleven, doch bevonden zich rond 6 ure reeds beneden. Alleen liet zoontje August, 6 jaar oud bevond zich nog hoven, loen hel; vuur uit barstte. ünmiddelijk werd het alarm ge- goven. Do inwoners der brandende huizen liepen buiten, en 't was maar toen men den kleinen August ijselijko hulpkreten hoorde slaken, dal. men wist d il de arme kleine zich nog in de brandende huizen bevond. Eenige moedige personen klommen op het dak, rukten dakpannen af en trachtten nog binnen te dringen, doch rook en vlammen beletten do redders, hel knaapje te bereiken. Men hoorde nog een laatste schrik wek kende kreetj waarna het da.k instortte. Intussehen was ook de vader van het veld teruggekeerd. Toen hij hoorde dat zijn zoontje in do vlammen omgekomen was. verloor liij liet bewustzijn. Vrijdag namiddag werd. ons gemeld, dat de toestand van don armen vader zoo erg. was dat li ij moest berecht morden. DENDERBELLE. Uilslag van den Raankoers van -Zondag- 27 Oogst. 11. 25 ingeschrevenen. 1. Daèlman, Temsche "2. De Craecker, Wi chelen 3. Scheirlinck, Herdersem 4. Van Eetvelde, Hamme-Srnle-Anna 5. Verket, Koewacht 6. Do Boeck, Baerdegem 7. Petit, Aalst S. De Mot, Lede 9. Arys, Erembodegem 10. Saeys, Baerdegem. Parijs-Brest en terug. Heusghem blijft eerste De kommissarissen van den koers zijn Donderdag avond te Parijs vergaderd en na den scheidsrechter en verschillende getuigen gehoord te hebben, besloten zij al de rekla- matiën te verwerpen. Het hesluur behoudt Heusghem als eersle eu al de anderen volgen, zooals wij 't klasse ment gaven. MARKTPRIJZEN Aalst. 1 septem.' Hop. markt kalm, prijzen onveranderd, gewas 1910, 210 fr. Gewas 1911, 240 ii. AnderSecht. Markt 1 sept. Kalveren 1289, prijs per kilo op voet fr. 0,97 a 1,05 1,18. Audenaardc 31 oogst Aardappelen 9.00. boter 8,25. eieren 2,80. viggens 38. konijnen 2,70. Wettereh, 31 <>o£ètBoter 3,25 eieren 2,80 ii 2,90 viggens 25 a 30 kiekens stuk 2,75 aard appelen roode 9 ii 10; id. witte Sa 9; konijnen 1,05 jonge duiven 1,30. Gent Veemarkt van 1 sept. getal te koop gestelde dieren: Vette koeien 11; Melkkoeien 0 Groote ossen 0': Jonge ossen 19; Vaarzen 22 Stieren 14. Vavkens304 Kalveren 201; Ma gere beesten ,20; Schapen 2, Lammeren 0, Vigr genen -162, De goede stalbeesten golden van 1,65 tot 1,85. Geeraarsdbergen 1 sept. Tarwe de 100 kilos 20,00 Mastel ui n 17,00; haver IS,50 Rogge 15,50boonen 22,00Aardappelen 9,00; lijnzaad 34,00 koolzdad00,00 boter de kilo 3,00 a 3,30 eieren per 25, l'r. 2.01 ruw vlas 0.94. Bericht aan de Hopplanters en Cokeverbruihers, De coke voor liet droogen der hop en alle andere gebruiken is verkrijgbaar in hel Gas fabriek van Aalst, Tragel, aan den prijs van 95 centiemen per hectoliter en aan 90 cen tiemen per hectoliter met 10 hectoliters genomen. 328 N. B. Te beginnen van den 15 Septem lier aanstaande zullen de prijzen der Coke gebracht worden op 1 fr. per hectoliter en op 0,95 fr. per hectoliter met 10 hectoliter; genomen. Til. JSStevens, WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat). Aalst. Telefoon G8A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizejid. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL BEURS VAN BRUSSEL. Lcenvan S?3nt, Provin., Steden. Belgische leaning 1° r 3 2* r 3 3' r 3 2,5 Kongo uitkeerbaar. 4 Kongo (Loten) Anmi'toiren 3 Gemeentekrediet. 3 1868 3 Buurtspoorw Jan.-Juli,. 3 Obl. Mei-JNov. 3 (lotëii) 2,5 Anderlecht 1907 J. 3.5 Aalft8 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 19022.5 Brussel 19052 ZeehaVen 2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 EIbciic 1S803 1908 3,5 Laken 19023 Luik 18603 1897 2 1905 2 Ri echel en 18853 1897 Oostende IS52. loï*82 St-*Clilis looi3 St-Joosrtcn-noodo I88i 3 Schaarbeek (100 fr.)2 0 (500 fr.)3 Spa 1909 J 3 5 Doornik f50 fr.)3 Vcrv/ers 1873 3 1893. u3 S7.50 87.50 87.60 100 50 83.50 87.:.') S7.50 100.75 85.50 85.50 101.— 92.— SI.— 94.25 S0.50 71.25 72*50 97.55 84.80 70.— 81.50 69.50 97 05 OPENBARE VERKOOPING van schoone BOUWGRONDEN, binnen de gemeenten Vlierzele, Smetkide, ïmpe, Gysegem, Y7e23e, Iddergem, HaeStert en Aygem. De Notaris DE VUYST, te Borsbeke, zal ten verzoeke van wie het behoort, openbaar verkoo- pen GEMEENTE VL1ERZELE. Eerste koop Een perceel Land. dienstig voor Bouwgrond, gelegen op liet. Boschveld, gekada streerd sectie B. nummer 319a, met eene grootte van 27 aren, palende oost Mijnheer Lebbrecht, zuid De Grootte, west de Straat, noord liet Arm- bureel. In pacht bij M. Dc Vos, Secretaris, te Vlierzele, mits 47 fr. Ingesteld fr. 2S40 GEM EENTE SM ET L ED E. Tweede koop. Een perceel Land. gelegen op !en Drossaert, gokadasti-ejx'd sectie B, nummers 188 en 189, met eene gróótte van 57 aren 10 cen tiaren, palende oost Jozef de la ITay, zuid met den helft an den loo van Kmiln Bambust, west Jan Staelsen kinderen, Karei Maill-vs en Colera Van den Abeele, noord Mijnheer do Graaf Con stant de Renesse. In twee deelen a) ooslhelit, n) westhelft. In pacht bij Frans Bauw ens en Jo seph Rankdoncx, te Smetlede, mits 89,50 fr. Ingesteld l'r. 2020 GEMEENTE ÏMPE. Derde koop. Een perceel Land, gelegen op Stelbot, ten kadaster sectio A, nummer 354, groot £0 aren -10 centiaren, palende noord-oosten oost zuid Joseph en August De Cuyper, zuid-west. Joannes-Remi Scliockaert en Jan-Baptist en Joanna De Cnyper, west-noord Sidonia Impens, ln pacht tot Kerstdag aanstaande, bij Frans Van Caenenberg, te Inipe, mits 50 fr. Ingesteld 4r. 1660 Vierde koop.Eenen blok Zaailanden, gele gen op de Werf, ten kadaster sectie B, nummers 492, 493, 494 en 495, met eene grootte van 60 aren 50 centiaren, palende noord-oost Lostrie- Brihet weduwe Jozef, René Baeten en Leo Can- noot, oost-zuid de.Kalseide, zuid-west M. Andró Janssens, noord M. Hubert Drory. In twee dee len a) den helft ten noord-oosten, n) den helft ten zuid-westen. In pacht tot 1 September bij Frans Van Caenenberg, te Impe. mits 90 fr. Ingesteld fr. 3320 Vi jfde koop. Een perceel Land, gelegen aan de Hesscliestraat, ten kadaster sectie A, nummer 441, met eene grootte van 58 aren 50 centiaren, palende oost M1 Moyersoen, zuid de Straat, west Ilorlense De Coster, noord Jan-Baptist De Cuy per en Leo Van Cauter. In pacht bij August Rot- tiers, mits 120 fr. Ingesteld fr. 4800 Zesde koop. Een perceel Meersch; gelegen op Ettingen, ten kadaster sectie B, nummers 10 en 11, met eene grootte van 49 aren 50 centiaren, palende oost Camiel Brihet, zuid de Beek, west Jozef Moens, noord Philemon De Backer. Boomprijs 530 franken. Ingesteld fr. 1500 Zevende koop. Een perceel Meersch, gele gen in de Zilvaers, ten kadaster sectie 13, deel der nummers 470 en 471, groot 60 aren 35 cen tiaren. palende oost de Straat en liet Arm bureel, Benoit Verceeken, Jan-Baptist De Smet en do kinderen Van Pamel, west Alfons Annorel, noord Victor De Ridder, ln pacht bij Victor De Rid der, te Impe. Boomprijs 200 franken. Ingesteld lr. 1300 GEMEENTE GYSEGEM. Achtste koop. Een perceel Land en Bosch, gelegen op lief Kasteelveld, ten kadaster sectie B, nummers 42$ en 429n, met eene grootte van 24 aren 20 centiaren, palende oost, dc liovre- D'hollander weduwe Bernard, zuid den heer Notaris Schelfhout, west de kinderen Jan Van Hauwermeiren-Cooreman, noord de Meulenbeek, daarover de gemeente Audegem. In pacht bij Polidoor Van Cauwenbcrgh, te Gijsëgem, mits fr. 55. Boomprijs 60 lrankon. Ingesteld i'r, 1000 GEMEENTE WELLE. Negende koop. Een perceel Land, gelegen op den Daele, ten kadasier sectie B. nummer 710, met eene grootte van 16 aren, palende oost en zuid De Cocftnan, west Pardaens, noord de heer Benoit De Mets. Ingelteld fr. 500 Tiende koop. Een perceel Land, gelegen op den Daele, ten kadaster sectie B. nummer 904, met eene grootte van S aren 60 centiaren, palende oost de baan, west De Cooman en noord de lieer Benoit De Mets. Beide laatste pcrceelen in pacht bij M. Francois Pauwels-Annorel, te Welle, mits fr. 40. Ingesteld fr. 300 GEMEENTE IDDERGEM. Elfde koop. Een perceel Land, ter wijk Vlam, eenige sectie nummer 45, met eene grootte van 22 aren 80 centiaren, palende oost Melanie Uyttersprot, zuid Baeyens-Van Vacrenbergh Con stant weduwe en kinderen, west Picter DeSchry- ver, noordCoppens-Baeyens Benedikt de weduwe en kinderen. In pacht bij Constant Wynani, te Denderhautem, mits fr. 37,50. Ingesteld fr. 600 GEMEENTE HAELTERT. Twaalfde koop. Een perceel Land, op het Hof te Ilaes, ten kadaster sectie C, nummer 102, met eene grootte van -19 aren 70 centiaren, pa lende oost Doinien Coppens. zuid en west tie weduwe Aniand Van Cromphout, noord de we duwe Allans De,Neve. In pacht bij Dame Amand \'an Cromphout, mits 86 lr. Ingesteld fr. 2750 Dertiende koop. Een perceel Land, op het llolboschveld, ten kadaster sectie C, nummer 851. met eene grootte van 21 aren 30 centiaren, palende oost August De Ghendt, zuid Jsidoor Bogaert-Van Cromphout., west de Ilospiciën van Aalst, noord \':in «3rompliout. I11 pacht bij de kinderen Francis Van Cromphout, mits 35 fr. Boomprijs 200 fr. Ingesteld fr. 1150 .GEMEENTE AYGEM. Veertiende koop. Do helft ten weste van eene partij Land, gelegen aan de Knlseide van Eets.velde, ten kadaster sectie Anummer 168b, met eene totale grootte van 1 heetuur 34 aren, palende oost. Thcophile en Leonlinc Van Cromp hout, zuid de Kalseide, west verscheidene en noord de Boschkaulerbaan. In 2 dctlcn a) zuid- helft b) noordhelft. Ingesteld fr. 3700 Zitdag Dijnsdag 5 September 1911. om 1 ure namiddag, ter herberg van de Weduwe August Di; Clehcq, te Burst, aan de Statie. voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 10, 11,17 en IS Sept. Vlaamsche Kermis op Sint Jozefsparochie. ?5 September. Luisterrijk muzikaal feest, in den Katholieken Burgerskring, mits inkomgeld. In September. Groot Athlelisch feest op het Sport-terrein van Steun geeft Moed Aalst. (Juislen datum later te bepalen). 1 Oktober. Jaarlijksch Volksbanket, in den Katholieken Burgerskring, voor al de leden van den kl ing. 1 October. Opvoering van Flachsman als Opvoeder door het koninklijk tooneel-en letterkundig gezelschap Land van Riem S Oktober. Opvoering van Het Erfdeel door de Koninklijke Rederijkkamer DeCatharinislen 23 October, Maandag, te 9 ure 's morgens, plechtige prijsdeeling der Zondags school van St. Marlinus. Te 5 ure 's avonds luisterrijk tooneelfeest door de heeren Meesters. 5 November. Opvoering van Henry Mas- terton», en Eena lastige Spelling»- door den Oud-leerlingenbond der Broeders, in de Stadsfeeslzaal. 12 November 1911. Luisterrijk Avondfeest door de tooneelafdeeling van den Oud-leerlingenhond van Sint Mar- tensgeslicht. GEERAARDSBERGEN In September looneelfeeslen door de katho lieke bonden. BORSBEKE 17 September Inhuldiging van het vaandel der Navorianen. Algemeene gewes telijke vergadering der maatschap pijen der streek. HOFSTADS 22 en 30 Oct. Opvoering van het evangelie- en 5 Novemb. spel Jesus in Samaria 150 uitvoerders. Uilpaling van Wegen Het C dlege van Burgcmeeslor 0.1 Schepe nen maakt bekend, dat op 12 September 1911, in do gemeente Wuubrecliteg in zal overgaan worden tol de uilpaling van den weg nr20. genaamd de Caulerbaan Alwie in g-cmclde uil paling eenig belang heeft, of meent te hebben, mag die komen bijwonen. 290 Op Jievel De Sekrclaris. Net College voornoemd, B*. Herrem an, 11. Micujels, N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden, beleefd verzocht (te datum's hunner feesten, zoohaast mogelijk aan 't bekeer van ons blad mede te declen. Gevraagd Een goede PAARDEN KNECHT, kunnende goed voeren, en ook wat kennis hebbende van hovenieren. Loon 20 fr. per week. Te bevragen bij M. O. Van Causbrouck-Vermaerke, Brusselsche straat, n. 18, Aalst. 351 Occasion A vendre belle voiiure automobile, 30-40 H. P. double phaéton, 7 places, en trés bon état. S 'adresser X. Y. Z. Bureau du Journal. WSen vraagt onmiddelijk te lh&srea'& C-üsgqs voer tlaaidelslhe- diende. Seffens te antwoor den ten bureeie (üezes. 30.6 van M. Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 6 september, 15 ure: Barometer 768" 5 Thormomoter 23" b Wind: west Vooruitz. goed weer NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ ECAPBTAAL 5 MBLJOEN FR. KOUTER, EO, GENT, BEURSORDERS Uitwisseling van vreemde bankbiljetten en munten, Koepons Voorschotten op titels In bewaarneming van waarden. A SB G H Afmrtingen BINNEN met. 0,12 0,12 0,24 0,37 0,31 0,31 met. 0.15 0,30 0,20 0,15 0,21 0,35 0,5210,55 0,56 0,62 0,78)0,62 De zaal der brandkasten open van 9 tat 12 1/2 ure ureden zaterdag van 8 dags. met. 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 HUURPRIJS f maand\ K a a G maand J* 0 .0 3 jaar Fr. Fr. Fr. Fr. Fr. 2 4 6 10 25 3 6 9 14 35 4 7 10 17 45 4 8 12 20 50 6 12 18 30 75 9 IS 26 45 115 10 20 30 50 125 20 40 60 80 200 is alle werkdagen en van 2 tot 31/2 1/2 ure tot 's mid- 1530

De Volksstem | 1911 | | pagina 3