Haiidelsrechtliank van Aalst SPORTNIEUWS E-IspseEzzoen 1991. Gem rente Denderhautem BOUWGRONDEN Huis I Alf. GHEYS, Agences demandëés. Voor ALalst EINDELIJK IS HET ONS GELUKT. A LA LINGERIE BOURGEOISE, St. Jacobsuiarkt, 68, ANTWERPEN. Moedig* daad- Vj,1'jdag namiddag viel éen 6 jarig knaapfö, wonende Lange Rid derstraat, aan de Böudowynkaai in den Den der. Do schipper Gesar Van Wichelen sprong ygansch gekleed het. kind achterna en kon het ■redden. Deze moedige daad verdient beloond te worden. Dievegge geknipt. Zaterdag morgend werd de vrouw Maria De K..., van Wan- zele, op de markt te Aalst op heeterdaad betrapt, toen zij een geldbeugel van het kraam van een handelaar wilde robberen. De geldbeugel hadeene waarde van fr. 1,50. Proces-verbaal is tegen de dievegge opge steld. Zelfmoord. Vrijdag avond rond 10 1/2 ure, is de genaamde Oskar De Coster, 31 jaar oud,ongehuwd,wonende bij zijne ouders, Hoogstraat, na een twist met zijnen vader, aan de Zeebergsclie brug in den Dender ge sprongen. Hij kon nog levend opgehaald worden, docli ondanks de beste zorgen van Dr Schelf hout, bezweek hij kort nadien. Het lijk is naar het doodenhuis overge bracht, alwaar vader De Coster het is komen herkennen. BURGERLIJKE STAND VAN AALST GFBOORTEN Mannelijk geslacht 5) u^uuuKii.iM Vrouwelijk geslacht 10)10 HUWELIJKEN T\ Van der Taelen, bediende, met Cf. Liebaut, zonder bernep.M. O. Tibbaut, notaris, met Jufvr. M. De Gliecst, bezondere. F. Ghysels, nestelbeworlier, mctM. Boelaert, Uvijnster. A. De Ridder, schrijnwerker, mee M. Bosteels, kleermaakster.L. De Sadeleer, twijnder, met V. Droesbeke, breister. V. De Bruyn, land bouwer, met R. Spaens, zonder beroep. OVERLIJDENS. T. De Brauw, man Hertsens, handelaar, 61 jaar, Brusselscliestraat. A. De Zaar, weduwe De Voider, zonder beroep, 60 jaar, Sint Camiel- straat. M. Goossens vrouw Rombaut, zonder beroep, 59 jaar, Gcritscliestraat. A. De Buys- scher, piochenr, 19 jaar. Kerrebroeck. P. Wil- lems, schrijnwerker, 22 jaar. Kleinen Bolleweg. --F. Podevyn. tabakbewerker, 19 jaar. Peper straat. F. Vorbestcl, weduwenaar, Temmer man, twijnder, 77 jaar, Gentsche Steenweg. A.DeVylder, man Kieckcns, gepensionneerde, 60 jaar, Groote Markt. R. Franclc, man De Smet, bediende, 61 jaar, Rosmarijnstraat. F. Heereman, vrouw Verbrakel, zonder beroep, 52 jaar, Garenstraat. 4 kinderen onder de 7 jaren. MEDEOEELSNGEN. HAELTERT. Gouden Jubelfeest van Dooremant Petrus en De Schryver Maria, op 30 Augustus 1911. Nopens deze plechtigheid schrijft men ons 't Was een weder als een heen Tot vreugd en troost van iedereen. Van in den vroegen morgen, reeds vóór de triomfklok luidde, wapperde de nationale vlag aan bijna alle huizen, zoowel van Burgemeester, Schepeneen Gemeenteraadsleden, als vammenig vuldige andere burgers. Men zou op de Hoog straat, de Kribbe en de 'Groote Markt, waarlijk gémeehd hebben, dat liet de dag was der groote Processie. Ook stond iedereen op loer öm !de .■Jubilarissen met hunne kinders en kloinkinders, te zien afkomen de stoet was immers het zien waard. Verbeeld u twee .personen npg zoo gezond, zoo vlug en flink, als hadden zij'nóg maar 100 jaren samen, daarna een gevolg van vier en zestig jeugdige afstammelingen, waaronder alle 11de kinders welke de Hemel hun verleend had en waarvan 10 getrouwden, de overigen waren de kleinkinderen. Waar de Jubilarissen het meest vereerd zijn (geweest, dit is voorzeker in de Kerk ja voorze ker staat deEerw. Heer Pastoor op het hoogste ^plankje, voor wat het opluisteren van dit zoo schoon feest betreft. Ilun leven lang zullen de Jubilarissen en met hen hunne kinders en klein- kinders kunnen verklaren dat zij allen in het Koor der kerk die plechtige Jubelmis hebben bijgewoond. En als ik zeg plechtig is het maar met recht en reden ingezien de Eeriv. Pastoor, die ten allen Itijde den braven werkman zoo genegen is, die 6olemneele Mis heeft gezongen, om 9 ure, en bij gestaan door zijne beide heeren Onderpastoors, ■wat nog niet gebeurt zelfs in de Hoogmis van Kermiszondag Aan al wie den Pastoor kent, moet ik niet uit r,en doen wat hij de Jubilarissen in zijne zoo treffende aanspraak zegde, iedereen weet dat hij de eigenaardige kunst bezit om hart en ziel te ra ken van wie hem aanhoort. Of er veel volk ter kerk, de plpcbtigheid als vrienden of nieuwsgie rigen dezelve heeft bijgewoond, zulk moet ook niet gezegd worden. Van Brussel zelf was men gekomen met ge schenken, en 'k mag u verzekeren dat, bet, geen klein bier was, evenmin als de Heilwensch van Meester Flamend. Maar a px*opos van bier gesproken gij moogt wel verzekerd wezen dat veel herbergiers waar die zoo talrijke stoet is binnengetrokken, niet dikwijls voor eene enkele familie zooveel getapt hebben. Aan tafel heeft het maalken 'dat men gelegd heeft, ferm gesmaakt en deugd ge daan, want 'kmag het vlakaf verklaren: men heefter geëten dat het vet den baard afliep. In den namiddag is onze muziekmaatschappij de Jubilarissen eene Serenade gaan geven en, geloof mij vrij, enkel bij gebrek aan plaats was het dat de Jubilarissen en de honderden tegen woordige vrienden niet menig valsje dansten Met tranen van aandoening in de oogen zegden de twee gelukkigen mij neen, nooit hadden wij kunnen vermoeden dat wij zoovele vrienden telden en durven veronderstellen dat men ons zooveel eer zou aangedaan hebben. En nu als slot richt ik mij nogmaals tot da Ju bilarissen in naam van alle deftige Hat_;tornaren -cn roep uit. Dat het geluk bhjv' aan ino zijde f Gezondheid wees ino grootste schat Dit wenschen wij nu aan U beiden Vindt niets dan rozen op uw jmd Dan zullen wij eens wederkomen, Gelukkig en zoo bij als thans En vieren 'l feest dat U zal kronen Met diamanten jubelkrans. T. Wapen. M0ERBEK2. Zondag 3 September, te 4 1/2 ure, ïn de Gemeenteschool. MEETING tot Vervlaam- scbing der Gentsche Hoogeschool.Sprekers HE De Clercq, Drs Goossenaerts en Van Jsacker. Eenieder op post J 3E5I ss 33 O X GIJSEGEM Op Zondag 3 September 1911, groote kampstrijd tussclien de partij van O. De Bruyn. Aalst, wegende samen 530 kilos en de partij vanR. Maes, wegende samen 512 kilos. Begin om 4 ure. 363 cc Hei klein Gent 172 is de Rendez-Vous van alle Sport-vrienden. MARKTPRIJZEN Aalst» 2 sept. Aardappelen de 100 kilogr. fr. 7.00 Boter de 3 kilos fr. 9,00 a 10,00 Room boter de kilo fr. 3,10 Eiers de 25 fr. 2,50 a 3,00; Ajuin de 100 kilos fr. 20.00 a Viggens 't koppel fr. 70 a 80. BOTERMARKT. Heden werden ter markt gebracht 242 klonten, wegende te zamen 1930 k. Compagnie Hollandia» 15, Bergemeer- scliestraat, 14, Aalst, Crème Boter Extra 10 per kilo. Brussel. Markt 1 sept.Kalveren 214, prijs per kilo op voetfr. 1,10 a 1,40. Anderlecht. Markt 1 sept. Kalveren 1264, prijs per kilo op voet fr. 0,97 a 1,05 1,18. Anderlecht. Te koop gestelde Schapen redurende deze week 869. Kalveren 1630. HOF». AALST. De toestand der markt is kalm en de prijzen zijn sinds Vrijdag aan 't dalen. De nieuwe hop, levorbaar in den loop der maanden October-November, is heden gekwot- teerd aan fr. 225 per 50 kgr. De pluk, die reeds is begonnen, zal deze week algemeen zijn.De kwaliteit schenkt vol doening. Ter markt van gisteren, Zaterdag, zijn de 65 te koop gestelde balen hop, ver kocht geworden aan l'r. 240 tot fr. 291 per 50 kgr., volgens verdienste. POPERIN'GIIE. De markt is rustig met terugwijkende prijzen. Heden kwotteert men de nieuwe hop. aflevering October-November, fr. 225 per 50 kgr. De pluk is algemeen, de opbrengst en de kwaliteit geven voldoening. HAGUENAU (Alsace)Markt kalm. Men is met de pluk reeds begonnen de opbrengst voldoet (1/2 oogst), en de hoedanigheid der hop is uitstekend. De prijzen verschillen van fr. 300 tot fr. 375 per 50 kgr. BEYERN (Nuremberg) Toestand rustig. Ter markt van gisteren Zaterdag was er eene daling van fr. 15 per 50 kgr. te bestatigen. De pluk die algemeen is zal weldra geëindigd zijn gezien de opbrengst zeer klein is. Do prijzen verschillen van fr. 350 totfr. 450 per 50 kgr volgens de hoedanigheid der waar. BOHEMEN (Saaz). Markt onveranderd met standhoudende prijzen. De pluk is bijna geëindigd de opbrengst is zeer klein en de helft der hop is reeds ver kocht, aan fr. 375 a 475 per 50 kgr. ENGELAND (Londen). Markt kalm met onveranderde prijzen. De pluk is begonnen de kwaliteit der hop is uitstekend en de opbrengst middelmatig de'prijzen verschillen van fr. 250 tot 350 per 50 lcgr. Tot hiertoe 'koopen de brouwers nog niet. AMERIKA (Ne\V-York).De markt is rustig zonder verandering in de prijzen. De vooruitzichten betrekkelijk den nieuwen oogst blijven goed. Bericht aan de Kopplanters en Cokeverbruikers. De coke voor het droogen der hop en alle andere gebruiken is verkrijgbaar in het Gas fabriek van Aalst, Tragel, aan den prijs van 95 centiemen per hectoliter en aan 90 cen tiemen per hectoliter met 10 hectoliters genomen. 328 N. B. Te beginnen van den 15 Septem ber aanstaande zullen de prijzen der Coke gebracht worden op 1 fr. per hectoliter en op 0,95 fr. per hectoliter met 10 hectoliters FAILLIET. Bij vonnis van 29 Oogst 1911, verklaart de rechtbank de bankbreuk open van Alfred Lion, bandelaar in oliegoederen en berber- gier te Sclioonaerde. Recliler-Commissaris Mr Fritz De Wolf Curator Mr Eugeen Bosleols, advokaat' te Aalst. Sluiting van bet proces-verbaal van na zicht der goedvinden op Donderdag 5n Okto ber 1911, om 11 uren voormiddag. Bepleitin gen op Donderdag 12" Oktober om 3 uren namiddag in de verhoorzaal der Rechtbank. Aalst, den len September 1911. Voor gelijkvormig uittreksel De Griffier, 362. Edm. Sclieerlinckx. Studie van den Notaris DE VUYST, te Borsbeke. OPENBARE VERKOOPING van sclioone EO U WG RONDEN goede Zaailanden en Meerschen, binnen de gemeenten HaéltertIierkxhen en Denderhautem. De Notaris DE VUYST te Borsbeke, zal namens wien het"behoort, openbaar verkoopen Gemeente Haeltert. Eerste koop. Een perceel Land, op het Bran- tegemveld, ten kadaster sectie C, nummer 675b, groot 30 aren-80 centiaren. In pacht bij de kin deren Francis Van Oompliaut, mits 60 fr. Tweede koop. Een perceel Land, op het Boukentveld, ten kadaster sectie O, nummer 815, groot 21 aren 30 centiaren. In pacht bij Camil De Muyter, mits 40 fr. Derde koop. Een perceel Land, op het Bou kentveld,-ten kadaster sectie C, nummer S24, groot 22 aren .20 centiaren. In pacht bij Do- mien Callebaut mits 50 fr. Vierde koop. Een perceel Land, op het Mos veldeken of liet boukentveld, ten kadaster sectie O, nummer 1420, groot 34 aren 60 centiaren. Vijfde Koöp. Eén perceel Land, op het Mos veldeken op bet Boukentveld, ten kadaster sectie O, nummer 1421, groot 30 aren 50 centiaren. Beide laatste koopen in pacht bij Pieter De Mul der, mits 115 fr. 9 1' Zesde koop. Een perceel Land. op bet Mos veldeken of Boukentveld, gekadastreerd seetie C, nummer 1422, groot 7 aren 70 centiaren. In pacht met een deel van koop 21 bij de kinderen Eeckhout mits 50 fr. Zevende koop. Een perceel Land, op het. Holbeekveld, seciie C, nummer 1138, groot bij kadaster 17 aren 20 centiaren. Achtste koop. Een perceel Land, op het Holbeekveld sectie C, nummers 1135b en 1137, groot volgens kadaster 14 aren 70 centiaren. Beide laatste koopen inpaclitbij Thomas Iinpens mits 45 fr. Gemeente Kerkxrev. Negende koop. Een perceel Bouwgrond, op den Patrijslioek, ten kadaster sectie B, nummer 384, groc.t 16 aren 80 centiaren. De cimenten- bus onder liet brngsken hoort aan verkoopers toe en wordt medevcrkocht. Tiende koop. Een perceel Bouwgrond op den Patrijslioek, ten kadaster sectie B, nummer 393, groot 15 aren 60eentiaren.- De cimenten- buis onder liet brugsken hoort toe aan den pach ter en wordt niet medeverkocht. Beide laatste koopen in pacht bij Karei Van den Steen, mits 60 fr. Elfde koop. Een perceel Land in de Hof- mcerschen, sectie B, nummer 338, groot volgens kadaster 7 aren 9u centiaren. ln pacht bij de kinderen Van der Srockt, mits 12 fr. Twaalfde koop. Een perceel Land, wel ge schikt voor bouwgrond, op het Boukentveld, ten kadaster sectie A, nummer 537, groot 10 aren 60 centiaren. Dertiende koop. Een bouwgrond, ten wijke Terlicht, ten kadaster sectie B, nummer 31S, groot 6 aren 50 centiaren. In pacht met vori- gen koop bij Petrus Gees, mits 19 fr. en bij de kinderen Constant Gees, mits 19 fr. Veertiende koop. r— ,Een perceel Land in den Berg of wceborre tea) kadaster sectie B, nummer 299. groot 35 aren 50 centiaren. In pacht bij Eligius De Neve mits l'r. 69.60 Vijftiende koop.Een perceel Land in den Berg, ten kadaster sectie B, nummer 276a, groot 22 aren 50 centiaren. ln pacht bij Domien Cobbaut mits 73 fr. Zestiende koop. Een perceel Land op den Moerkauter, ten kadaster seetie A, nummer 274, root 43 aren 20 eeiitiaren. In pacht bij Jan Van Meikebeke mits 78 fr. Zeventiende koop. Een perceel Land op d' Hasselt, ten kadaster sectie A, nummer 424a, root 30 aren 70 centiaren. Den helft in pacht bij dc kinderen Karei Cob baut mits 25 fr. erv de wederhelft bij Domien Cobbaut mits 25 fr. Achttiende koop. Erin perceel Land op d' Has selt, ten kadaster sectie A, nummer 426 groot 31 aren 20 centiaren. .In pacht bij de kinderen Karei Cobbaut mits 75 l'r. Negentiende koop. Een Meefsch op d' Has selt, ten nadaster sectie A, nummer 443, groot 11 aren 20 centiaren. In pacht bij Eligius De Neve mits 10 fr. Twinttgsle koop. Een Meersch op d' Has selt, ten kadasters sectie A, nummer 444, groot 37 aren 80 centiaren Boomprijs 125 fr. In pacht bij Jan Callebbnt mits 25 l'r. Dezen lcoop moet lók, rede en dreve verleenen aan koop 18. Een en twintigste koop. Een perceel Land op d' Hasselt, ten kadaster sectie A, nummer 446a groot 63 aren 10 centiaren. Gedeeltelijk in pacht bij Eligius De Neve mits 80 fr. en ge deeltelijk i'n pacht met koop 6 bij de kinderen Eeckhaüt mits 50'fr. t\vec en twintigste koop. Een perceel land inde Vondelen of- .Ie" Larrgeroor, ten kadaster sectie A nummer 350, gr^ot 40 aren 60 centiai'èn. ln pacht bij August De Brauwer, mits S3 fr, Drij en twintigste 'koop.Een perceel Land op do Sclcautcr, ten kadaster sectie C-, nummer 56, groot 15 aren 60 centiaren. In pacht bij Jan Baptist De Graëve, mits 30 fr. Vier en twintigste koop. Een perceel Land in de Vendelen of liet Blolckeveld, ten kadaster sectie' B. nummer 2ol, groot 30 aren. In pacht bij Jaii Baptist Scheerlinck, mits 95 fr. Vijf en twintigstèf%bop.Een perceel Land in de Vondelen of het Blokkeveld, ten kadaster sectie B, nummer 254a. groot 15 aren 40 centia ren. In pacht bh August De Brauwer, mits 83 fr. ZITDAG DSJNSOAG 19 SEPTEMBER 1911 om 1 1/2 ure namiddag, ter herbërd van de We duwe Lauwereys, te Kerkxken aan denDrijhoelc. Zelfde Notaris DE VUYST zal op MAANDAG 19 SEPTEMBER 1911, om 1 1/2 ure namiddag ter herberg van de kinderen Beeckman, te Welle, aan bet. Dorp, overgaan tot de verkoo- ping van Grondgoederen', onder de gemeenten Iddergem, Welle, Erembodegcm, Denderleeuw Liedekcrke en Rcssegem.Zie de plakbrieven. Voor verdere inlichtingen wende men zicli ter studie van genoemden Notaris, alwaar er ten allen tijde groote cii kléine kapitalen te bekomen zijn, mits gekende borg of grondpand. Studie van den Notaris DE VUYST, te Borsbeke OPENBARP VERKOOPING van sclioone Woonhuis, goede Zaailanden, Tuin en Weiden binnen'de gemeenten Iddergem, Welie» Ercmbodegem, Den derleeuw» Licderkerfcc en Ressegem, De Notaris DE VUYST, te Borsbeke, zal namens wien 't behoort openbaarlijk verkoopen: Gemeente Iddergem. Eerste lcoop. Een perceel weiland gelegen ter stroke Rabatten, óerfige sectie deel vann. 129b groot 64 aren 50 centiaren zooals dees perceel alsnu met ijzeren draad is afgespannen. In pacht bij Ja ii Baptist Scheerlinck mits 100 fr. IJzeren afsluitingsprijs en graszaad 425 fr. Tweede koop. Een perceel bouwgrond groot 21 aren ter oostzijde van voorgaand, n 129» ter streke Rabatten. ln pacht bij zeilden Jan Baptist Scheerlinck m'ils fr. 32.5S. Derde koop. Een perceel land ter streke Rabatten, eeihge sectie, n. 130a, groot volgens kadaster 1 hectare 42 aren 10 centiaren. Verdeeld in zes lotch'fe weten Lot I ten oosten groot. 14 aren 10 centiaren, in pacht bij Felix De Ryck mits 28 fr. Lot II erneveus groot 26 aren 60 centiaren, in pacht bij Joseph Van Mol mits 50 fr. Lot III ernevens groot 31 aren 60 centiaren, i: pacht bij August De Saedeleer mits 60 fr. Lot IV ernevens groot 28 aren 60 centiaren, in pacht bij Désiré Staels Wits 52 fr. Lot V ernevens groot.-20 aren 60 centiaren, in pacht Lij Benjamin De Vriendt mits fr. 40,90. Lot VI Ion westen groot 20 aren 60 centiaren, in pacht bij Jan Sonck mits fr. 40,90. Gemeente Welle. Vierde koop. Een perceel land op de Idder- geinkauter, ten kadasteip sectie B, nummer 1020 metéene grootte van 28 'aren 70 centiaren. In pacht bij Felix* Gees mtës'öO fr. Vijlde koop. Een perceel land op de Idder- gem kau ter, ten kadaster sectie B nummer 1016 met eene grootte van 11 aren 40 centiaren. In pacht bij Felix Gees mits 20 fr. Zesde koop. Een perceel land dienstig voor bouwgrond ia de Wildebeek of Hofstad, sectie B, n. 1154 groot 12 aren centiare».— In pacht bij Pieter Van Mulder mits 29 fr. Zevende koop. Een perceel land in de Wil debeek of Beekveld, sectie B n. 856 en 857 groot 49 aren 10 centiaren. In pacht bij Victor Kie kens mits 100 fr. Achtste koop. Een perceel land op het Dre- vensveld of Hoogsteenveld, sectie B n. 776 groot volgens kadaster 11 aren 50 centiaren. Negende koop. Een perceel land op het Drevcnsveld of Hoogsteenveld, sectie B n. 684 groot volgens kadaster 9 aren S0 centiaren. Koopen 8 en 9 in pacht bij Petrus De Bruyn mits 40 fr. Tiende koop.Een perceel land op het Neder - steenveld, sectie B nummer 594b groot volgens kadaster 19 aren 10 centiaren. In paclit bij de kinderen Beeckman mits fr. 41,50. Elfde koop. Een perceel land op het Neder- steenveld, sectie B, nummer 55Sb groot volgens kadaster 26 are 60 centiaren. De helft in pacht bij Charles De Ro met de koopen 19. 20 en 22 mits 100 fr. en de helft in pacht bij Gus- taal D'llaeseleer mits fr. 28,70. Twaalfde koop Een perceel land op het groot Moortelveld, ten kadaster sectie B. num mer 1341a. met eene grootte van 19 aren 50 cen tiaren. In paclrt bij Hendrik Van den Broeck mits 25 fr. Dertiende koop. Een perceel land op het groot Moortelveld, ton kadaster sectie B, n. 1341b met eene grootte van 19 aren 50 centiaren. -In pacht bij Frans Van Mol mits 25 fr. Veertiende koop. Een perceel Bouwgrond, op bet Kerkeveld, sectie B, nummers 733a, 735, 736 en737b, meteen gedeelte cijnsgrond, sectie B. nummers 732r. en 734, samen groot volgens meting 44 aren 10 centiaren. In pacht bij den heer Dominique Van der Smessen, mits 60 fr., bi j Petrus De Pauw, mits 16 fr., en bij Marie Van der Plas, mits 15 fr. Verdeeld in 4 loten, te weten Lot. 115 aren 18 centiaren tegen deMergcl- straat. Lot II14 aren 64 centiaren tegen de Mergel- straat. Lot III 6 aren 79 centiaren, gedeeltelijk-cijns •rond, in pacht bij Maria Van der Plas. Loc JV 7 aren 19 centiaren. gedeeltelijk cijns- ;rond, in pacht bij Petrus De Pauw. Vijftiende knop. Een perceel bouwgrond op bet Dreveusveld, ten kadaster sectie B, nummer 408a, met eene grootte van 25 aren S0 centiaren] Gedeeltelijk in pacht bij Joseph D'llaeseleer. mits 25 fr. en gedeeltelijk onverpacht. In genot- treding des onverpacht deel na het ruimc-n der er op wassende vruchten. Zestiende koop, Een tuin achter de Kerk of Kleinen Dries, ten kadaster sectie B, nummer 246, met. eene grootte van 18 aren, volgens meting 17 aren 36 centiaren. Onverpacht. ln genottreding na het ruimen der er op was sende vruchten. Verdeeld in 4 loten, te weten Lot I groot 4 aren 07 centiaren. Lot II groot 4 aren 25 centiaren. Lot III groot -1 aren -13 centiaren. Lot IV groot 4 aren 61 centiaren. Zeventiende koop. Een perceel land op Bon tebeek, sectie B, nummer 1395, groot volgens kadaster' 24 aren 50 centiaren. Boomprijs 40 fr. In pacht bij Amandus Standaert, mits 52,50 fr. Achttiende koop. Eene werkmanswoning, op den Grooten Driescli, sectie B, nummer 347c, groot volgens kadaster 90 centiaren. In huur bij Adolf Mal drie, mits 5,50 fr. per maand. Negentiende koop.Een perceel land, wel geschikt voor bouwgrond, op Driebunder, ten kadaster sectie A, nummers 314i en 31.4b, met eene grootte van 10 aren 30 cectiaren. In pacht bij Karei De Ro met koopen, 20, 22 cn den helft van koop 11, mits 100 fr. Dezen koop zal móe ten los, rede en d.re\e verleenen aan koop 20. /Twintigste koop..Een peyceel land, op Drie Bunder, sectie A, nummer 316a, met eene grootte volgeiis kadaster'vari 19 aren 90 centiaren. Verpacht met voorgaanden koop. Een en twintigste koop. Eenen meersch, be plant met kanadaboomen, in den Anderenb-roek, ten kadaster sectie Anummers 264a, 285 en 286, met eene grootte van 22 aren 30 centiaren. Onverpacht. Boompï'ijs 1000 fr. Twee en twintigste koop. Eenen meersch. in den AnderenSroek, ten kadastar sectie A nummers 288a en 289a, met eene grootte van 8 aren 60 centiaren. Verpacht met koopen 19 en 20. Boomprijs 25 fr. Drij en twintigste koop. Eenen meersch, in de Wellemeerschen, ten kadaster sectie A, num mer 176b, met eene grootte van 28 aren 90 centia ren. Onverpacht. Boomprijs 15 fr. Vier en twintigste koop. Eenen meersch. in de Wellemeerschen, sectie A, nummer 70. groot volgens kadaster 24 aren 60 centiaren. Onver paclit. Gemeente Erembodegcm. Vijf en twintigste koop. Een perceel land, ter streke Gietegc-m, ten kadaster sectie B, num mer 1087, met. eene grootte van 53 aren 10 een liaren. In pacht bij Amandus Schollaert, mits 95 li'. Boomprijs 85 l'r. Gemeente Denderleeuw. Zes en twintigste koop. Een perceel land, ter streke Aalzak, sectie B, nummer 136, groot volgens kadaster 45 aren 70 centiaren. In pacht bij Joseph Gaeyrnay mits fr. 77.50. Zeven cn twintigste koop.Een perceel land ter streke Aalzak, ten kadaster sectie sectie B nummer 104, groot 60 aren 30 centiaren.Ge deeltelijk in pacht bij Theodoor Wynant mits 40 fr. bij Frans Van Droogenbroeck mits 28 fr, en bij Frans Van Droogenbroeck mits 28 fr. Acht en twintigste koop. Een perceel land, ter streke Aalzak, ten kadaster sectie B, nummer 181, 'groot 13 aren. ln pacht bij Frans Van Droogenbroeck mits 20 fr. Negen en twintigste koop.Een perceel land, ter streke Aalzak en kortaardenweg, doorsneden met den steenweg Aalst-Ninove, ten kadaster sectie B. nummers l46.v en 734a, groot m 't ge ilede 10 aren 80 centiaren. In pacht bij Pieter De Bisschop mits 20 fr. Dertigste koop. Een Hooiland op Leemv- brnggen, ten kadaster sectie A, nummer 457b, met eene grootte, naafstand van een deeltje aan den IJzerenweg, van 28 aren 97centiaren. Boomprijs 30 fr. ln pacht bij Felix Van den Bossche, mits fr, 43.75. Gemeente Liedekcrke. Een en dertigste koop. Een hooiland ter streke Pameischebemd ten kadaster sectic II nummer 272 met eene grootte van 31 aren 50 cen tiaren. In pacht bij Victor Ars mits 30 fr. Gemeente Rcssegem. Tweecn dertigste koop.Een perceel meersch zeer wel geschikt voor bouwgronden op den Veldkoers of Langeveld, ten kadaster sectie A. nummer 7-lS.v met eene grootte van 47 aren 90 centiaren, bij meeting groot 44 aren 10 centiaren. In paclit bij Karei Lodewijk De Neve mits 100 fr. verdeeld in 14 loten te weten Lot. I ten westen groot 4 aren 59 centiaren Lot II ernevens 4 aren 58 centiaren Lot III ernevens 4 aren 57 centiaren Lot IV ernevens 4 aren 62 centiaren Lot V ernevens 4 aren 55 centiaren Lot VI ernevens - 4 aren 54 centiaren Lot VII ernevens 4 aren 53 centiaren Lot VIII ernevens" 1 are I9.centiaren Lot IX zijnde den oost zuidhoek groot 1 aren 18 centtaren. Lot X aan de Veldhoekstraat groot 1 are 97 c. Lot XI .ernevens groot 1 are 97 centiaren Zelfde notaris DE VUYST zal op Dinsdag 19 September 1911 om 1 1/2 ure namiddag ter her berg van de weduwe Lauwereys, te Kerkxken, overgaan tot de verkooping van grondgoederen onder Haeltert, Kerkxken en Denderhautem. Zie de plakbrieven. Voor verdere inlichtingen wende men zich ter studie van den Notaris DE VUYS'l, alwaar er ten allen tijde groote en kleine kapitalen te be komen zijn mits gekende borg of grondpand. Lot XII ernevens groot 1 are 97 centiajren Lot XIII ernevens groot 1 are 97 centiaren Lot XIV ten noorden groot l are 97 centtaren De boomen worden gereserveerd met reclit van wegneming zonder schadevergoeding. ZITDAG Maandag 18 September I9!l om 1 1/2 ure namiddag ter herberg van de kinde ren Beeckman te Welle aan het Dorp. Orondkrediet van België Naamlooze maatschappij gesticht in 1835 le Gelcüeeningen mits hypotheek t© oekomen voor het bouwen van huizen, aankoop van gebouwen en landen, aan kleinen intrest, aflosbaar in eens of met kortingen. 2i Uitgaven van obligstiën, intrestende aan 3,50 fr. 'sjaars zijnde eene verzekerde geld- uitzetting van eersten rang. Inlichtingen te bekomen bij M. PAUL EEmAPI Leopoldstraat, 9, Aalst, alwaar te bekomen zijn alle inlichtingen over verzekeringen tegen brand, ongevallen op 't leven enz. Belangrijk bericht. Ten einde voldoe ning te schenken aan de vraag mij door tal rijke personen gedaan, die door het slecht weder verplicht waren t'huis te blijven, laat ik u welen dat M. R. Blondiau, fotograaf, in de Lango Zoulstraat, Aalst, zich Zondag, gedurende den heelen dag ter beschikking houdt van het geacht publiek. Is de prijs van een nieuw Naaimachien U le DUUR schaft U een goed occasie machien aan, eerste klas goed werkende Het machien wordt eene maand op proef gegeven, bevalt het niet het wordt terugge nomen. Prijzen le beginnen van 15 tot 50 franks. MECANICIEN, 77, Leopoldstraat (Kaltestraat), 77, Aalst. Gemak van betalen. Reparatie en toebe- hoorten. Eenige verkooper der snelwerkende Naai- machienen Phoenix en de Original Victoria. Gewo*£aa£jdS s Een goede PAARDEN KNECHT, kunnende goed voeren, en ook wat kennis hebbende van hovenieren. Loon 20 fr. per week. Te bevragen bij M. O. Van Causbrouck-Vermaerke, Brusselsclie straat, n. 18, Aalst. 351 Occasion A vendre belle voiture automobile, 30-40 H. P. double phaéton, 7 places, en trés bon êtat. S 'adresser X. Y. Z Bureau du Jóurnat. Dien ei-aafjl eniiiidileiijk te huren Kuis voor IrSandeSsbc- diettile. Seffens te as<tv#oor- den ten hureeie dezes. Unc maison de Lomlres possédant de Vasles magauns désiro des Agences do Marcha'iwlises (fabriquées ou non fabriquées) ponr ètre vendues sur les Marches Anglais etpour l'Exportation. Union trading Company, 1, Pimbury, Avenue, Londrcs EC Adressepour dcp/'ifhc Ulracomp London. 261. is eene plaats van Opzieniïr-voortBriïngi:h te bekomen voor best gekende volksverzeke- ringsmaatschappij vast loon cn voordeeiige commissies. Alleen ernstige aanbiedingen worden in aanmerkingen genomen. Schrij ven niidden-postbureel n° -16, le Brussel. 354 Na lang streven hebben wij verkregen door een goed ingericht werkbuis van band- werk, hol publiek een met de Eiand gebord&ia£s*de hemd aan te bicden, hetwelk bekend is voor liet kostelijkste en liet lijnsle,en dat aan den prijs van 3375 fr. Dit met de hand geborduurd hemd is de beste en sterkste madapolam, goed waschbaar 1,20 m. fang en volkomene breedte. Keizelfde hemd in eene min dere kwaliteit van stol' leveren wij aan 2,75 fr. Knip dezen koupon uit voor uwe bestellin gen en zend hem naar 't bovenstaande adres. Ingesloten het bedrag der koopsom gelieft te zenden aan Naam StraatNr__ Stad1 Provincie 337 St. Jozef'» Gesticht TERNATH (bij Brussel). Pensionaal voor jongens (23e jaar). Lager- en Middelbaar onderwijs. Prijs 325 fr.Bestuurder Priester. 350 OLIËN EN VETTEN. Gevraagd Ernstige AGENT, voor öliën en vetten voor machionen, reeds kennis heb bende in de klienteel van stad en omstreltèrf. Schrijven bureel van dit blad, onder do let ters AO. 352

De Volksstem | 1911 | | pagina 3