BUITENLAND. Onschuld zegepraalt Een schrikkelijk drama De fvlsrcvkkokwestie NIEUWSBERICHTEN. treër Godelain, een jongen man die als ©nderofticief Vaii ixêt~Séig]sche leger hier de plaats van posloverste bekleedt, 3,: M. Thiri- fayt, een gezonde Waal van Charleroi, met een voorkomen van eenen kasteelheer, gelast met den veekweek. Na dat we de enge en stege wegen waren Opgeklommen, stonden we vóór acht wel opgevatte gebouwen, die een regelmatigen schoonen post uitmaken. De gebouwen van Lukafu zijn wel voor Afrika, maar deze van Lukonzalwa zijn beter begrepen, beter verdeeld. Lukonzolica is de schoonste post die ik tot heden bezocht. Kongotrotter. FRANKRIJK De Joconde. Tot hiertoe is nog niets klaar gekomen over deze zaak. Het scliijnt echter dat er nu een ernstig spoor wordt gevolgd, en hieruit zou blijken dat de diefstal is gepleegd met de medeplichtigheid van een gedeelte van liet personeel. Men wist er reeds bij te voegen dat liet bovenste gedeelte van hel. portret met een pennemes doorboord was. Dit zijn mogelijk slechts enkele veronderstellingen. De opstand der huishoudsters. I Te Mombeuge worden over enkele dagen vier werklieden die de verkoopsters op" de markt hadden overvallen, in bet gevang ge stoken. De werklieden hebben daar nu de algemeene werkstaking uitgeroepen, totdat de werklieden terug zouden verlost zijn. Al de troepen uil bet omliggende zijn opgeroe pen. De toestand is zeer scherp dat de wegen zelf bezet zijn al de uitgangen der stad zijn toegemaakt en nu zijn or nog enkel drie poor ten open waarlangs men in de stad binnen kan. Die poorten zijn, de Poort van Frank rijk de Poort van Mons en de Poort van Bavaj'o. De stakers hébben zich hierover willen wreken met al het getuig en al de vensters in de stapelhuizen der tramwegen te vernietigen. Begrafenis van Humbert. Te Billy-Montigny werd Humbert door den bakker Wills doodgeschoten. Dit hebben wij gezegd over een drietal dagen. Humbert is nu begraven en achter bet lijk gingen dui- zende vrouwen, allen in groepeeringen uit verschillende gemeenten gerangschikt. De algemeene werkstakingen en de oorlog. Te Parijs hebben de syndik-alisten hunne houding besproken in bet vooruitzicht dat de oorlog zou uitbreken. Zij hebben onderzocht hoe ze best de algemeene werkstaking zou den uitroepen als de oorlog is uitgebroken. Ta Lyon. De socialisten zijn te Lyon vergaderd ge- weést en hebben beslist in geval van oorlogs verklaring. de algemeene werkstaking uit te roepen mei hun ie Spaanscbe, Duilsche en Fransche kameraden. De moderne wilden. Te Etables is het kerkhof veranderd in openbare plaats, maar bet is nog niet ont wijd, zoodat het groot Christusbeeld nog altijd op bet kerkhof staat. Met de kermis heeft men daar nu een openhaar hal gegeven. Het orkest stond aan den voet van het kruis, en als de dansers en danseressen vermoeid waren, -kwamen zij zich neerzetton op de trappen tan het voetstuk. De barbaarschheid komt terug. ENGELAND Gewichtig onderhoud. De minister van Oorlog heeft gisteren morgend een onderhoud gehad met generaal French, stafoverste van hel Engelsche leger. De postbedienden en de regeering. De post- en telegraafbedienden, ton getalle van 60,000 vereenigd, hebben een a'fvaardi- 77c Vervolg, Hij liet geen kind achter dat zijne schande erfde, maar honderden mensclien die hem kenden en lief hadden, zullen zich verheugen als zijn naam gezuiverd wordt van den smet die er op kleeft, eri de markies zal nog het meest verheugdzijn.want de vluek op zijn wa pen moet hem hinderen. Hy zal hemel en aar de bewegen om de zaak op te helderen. - Maar de ketting kan aan een ander toe behoord hebben, ofwel aan.den vermoorden markies, zegde mevrouw Bartineux, die niet genegon scheen om hare overtuiging dat Alexe Mixtome de moordenaar was, te laten varen. Dat moet en zal blijken, antwoordde Róza. Ik heb besloten uit te maken aan wien zy toebehoorde. De rechter Talbot schreef een proces-ver baal van hetgeen Roza en mevrouw Bartineux hem hadden medegedeeld, deed het stukjo ketting in een papier dat hij verzegelde, ter wijl Roza de twee schakels in haren porte- monnaie stak. Een geheim, onbepaald ver moeden zegde het moedige meisje, dat deze ketting een gewichtig bewijsstuk was, om de onschuld van haren vader aan het licht te brengen en den schuldige te ontdekken. Een groot geweld om niets, zégde me vrouw Bartineux ontevreden. Ik weet niet of 'ik mij al of niet verwijten moot juffrouw Le page's zin gedaan te hebben daar ik echter zooveel heb toegegeven, moet ik heden avond den markies in eenen brief alles mededeelen Mat er gebeurd is. - Doe dit niet, mevrouw, zegde de rechter. ging geslüurft paar do regeering. Zij vragen riet samenstellen eener nieuwe parlementaire commissie, om hunne grieven 't onderzoe ken. ITALIË De H. Vader weer ongesteld. Het zit niet goed met den algemeenen gezondheidstoestand van den H. Vader. Gisteren heeft hij geene wandeling kunnen doen. Men dacht in het Vatikaan dat het eene nieuwe crisis was. De geneesheeren hebben verklaard dat het alleen een achter- uitstel was in den loop van de algeheele her stelling. Wat er ook van zij, wij vreezen dat. de werkelijke toestand van den H. Vader eerder wordt verzwegen dan bekend gemaakt,. PORTUGAL. Het ministerie is samengesteld Het Portugeesch ministerie ter uitzonde ring van den minister van justitie is volgen- derwijze samengesteld Voorzitterschap en Binnenland, M. Joav Ghagas Financiën, M. Duarle Leite; Oorlog, M. Pinento Gastro; Zeewezen, M. Joav Menezes Buitenland, M. Auguste Vasconcellos Openbare Wer ken, SidonisPaes Koloniën, M. Gelestius Almeida. ABYSSINIE Keizer Ménélik. Ménélik wordt, volgens de verklaring van den Italiaanschen geneesheer Castro, die in 't land van Ménélik verblijft, nog werktui gelijk in 't leven gehouden. Zijn geestesver- mogens zijn totaal weg. De basis van den schedel is lot hiertoe nog niet getroffen,doch is het nog enkel eene kwestie van tijd.Méné lik is veroordeeld. JAPAN Ministeriëele crisis. Het kabinet Katsura is vervangen door het kabinet Sayonji, die reeds het kabinet voor dat van Katsura gevormd had. Het is dus weerom een conservatief ministerie dat aan 't hoofd van 't land is geplaatst, AMERIKA De kiezingsonkosten.' De wet komt openhaar te M'orden gemaakt Ieder kandidaat voor de Kamer mag ten hoogste 5000 dollars uilgeven voor den Senaat is het 10.000 dollars.Ieder kandidaat moetin 't lang en in 't breed zijne berekenin gen maken. De kandidaten moeten daarbij ook hunne verbindtenissen bekend maken, waardoor zij zouden beloofd hebben menige personen tot fonctionarissen te benoemen. Een verliefde doodt zijne beminde en pleegt zelfmoord. Een schrikkelijk drama greep Zondag rond 7 ure in de Eklipsstraat plaats in het zelfde huis waar over zevon jaar zekere vrouw Meurissen gedood werd door een onbekende. Een valsch huishouden. Over een tweetal jaren kwam er in die kamer een huishouden wonen beslaande uit man en vrouw. Alhoewel zij zich lieten door gaan als gehuwd was daar niets van. De vrouw was zekere Josephine Leemans, ge- hoven te Molenheek, 9 Februari 1884, en leefde gescheiden van haar man. Haar zoo gezegde man was zeker Lambert Fripon, geboren te Luik 26 December 1887. De beste overeenkomst heerschte tusschcn de verliefden. Fripon was verwer van stiel en deed regel matig zijn werk. Doch sedert ongeveer eene maand had de vrouw gewetenswroeging ge kregen en verwierp al de vragen van haren minaar. Zij had haar man teruggezien die op Curegbem woont en deze had haar volledige vergiffenis geschonken zoo zij er in toestemde Wacht tot hij terugkomt, ik zal hem zelf breedvoerig schrijven en wij zullen samen overleggen hoe er te handelen is. Vergeef mij, zegde Roza, doch ik ver zoek u beiden te zwijgen, tot ik u de vrijheid geef te sprekon.Ik heb de ketting gevonden; laat het overige aan mij over. Ik weet, me vrouw Bartineux, dat gij het niet zult M'eige- ren. Zy zag deoude dame bij deze ■woorden; smcckend aan. Ik moet bekennen, dat ik o niet begrijp, maar ik zal zwijgen, als gij het wenscht. Wat wilt gij doen Ik kan mij nog niet verklaren aange nomen—ik zeg aangenomen,dat Alexe Mixto me nog leefde en dit stuk ketting tot het be wijs voerde, dat de moordenaar een buiten verdenking staande persoon was... en Roza daelit aan Philip Piron en zijne juweelen... Wat dan Wat dan herhaalde de vrederechter. Zijn naam zou in eere worden hersteld. Hij zou teruggeroepen en door geheel het land juichend ontvangen worden. De mensclien zouden hem in triomf op liuune handen naar liet kasteel dragen. Zij zouden niet genoeg weten te doen om hun berouw te tooneu hem schuldig geloofd te hebben en hem hunne vreugde over zijne rechtvaardiging te bewij zen. En liij zou weer markies van L'harlemont zijn Het doet mij genoegen dat dit onmogelijk is, zei mevrouw Bartineux. Ik heb hem niet van nabij gekend en wensch niet dat August voor hein heen zou moeten gaan. Die moord geschiedenis was ontzettend, maar zij is voor bij en Alexe Mixtome is dood. Niemand kan door zijne schande benadeeld worden en haren minaar te verlaten es t§rug de echte lijke woning te betrekken. De vrouw was tMWcdien, Zoodanig op haar vroeger leven beginnen nadenken dat zij het zonder wachten terug Milde beginnen. Dit verlangen werd nog vermeerdert door de liefde welke zij voor haar dochterken koesterde. Dit Sjarig kindje leefde met haren wettigen man. Zij maakte haar besluit be kend aan haren minnaar. Fripon M as zeer bedroefd daarover en had en smeekte zijne beminde hem niet te ver laten Doch al zijne smeekingen bleven on verhoord. Ziende dat zijne smeekingen onverhoord bleven, gevoelde Fripon in hem eene gewel dige M-anhoop ontstaan en een verlangen om zich te dooden. Hij vertelde aan verschei dene menschen dat deweek niet zou verloo- pen zonder dat men' schrikkelijke rampen zou te betreuren hebben M'egens hem. Hij poogt haar man te dooden Dezen morgen, rond 11 ure, ging hij uit en kocht, bij een M'apenmaker een oude re volver. Hij ontmoette verscheidene vrienden en bezocht met hen eenige herbergen. Rond half een ontmoette hij op de Baraplaats de man zijner beminde, zekere Guillaume Lee- mens. Een hevige twist ontstond tusschen hun beiden. Op zeker oogenblik trok Fripon zijn revol ver en schoot in de richting- van Guillaume. Deze kon den kogel vermijden. De gezellen van Fripon M'ierpen zich op hem en ontwa penden hem. Een hunner ging het wapen in een W. G. der Baraplaats werpen, Niette genstaande dit alles, bleef Fripon met zijne moordvoornemens voortgaan. Hij zocht zijn revolver en stak hem terug in den zak. Het laatste noenmaal Rond 2 ure lav am hij Lij zijne beminde terug en vond er het 8 jarig kindje, dat door zijn vader gezonden M as, om moeder terug naar huis te brengen. Zij zetten zich gedrijen aan tafel. Het is het laatste noenmaal.dat wij samen zullen nemen, zegde Josephiye, ik ga straks mijnen man terug vervoegen. Fripon smeekte nogmaals om haar voor nemen te laten varen, doch eindelijk scheen hij er zich in te stellen. Eenige minuten voor 7 ure maakte de vrouw toebereidselen om te vertrekken. Laat ons een goed afscheid nemen, zegde Fripon, en hij opende de armen Doch Jo sephine Milde niet. Dan maakte Fripon hem kwaad en zeiKomt in mijn armen of ik vermoord u Josephine lachte hem uit en zegde dat hij dit nooit zou durven doen hebben. NauM e- lijks had zij opgehoiiden te spreken of een revolverschot weerklonk. Fripon kwam haar het hart te doorboren met een revolverkogel. De ongelukkige viel op de trapleuning néér. .Haar moordenaar ziende dat zij dood was richtte zijn wapen op zijn harten schoot zich een kogel in die rich ting. Hij viel ook ten gronde. Op het gerucht der losbrandingen snelden de geburen toe. Dr Leenarts snelden ook ter plaats en kon slechts den dood van vrouw Leemans vaststellen. Wat Fripon aangaat deze ademde nog een weinig. Men bracht hem op een matras op den koer en hét is daar dat de policieofficier het onderzoek begon en den moordenaar M'ilde ondervragen. Doch deze was sprake loos en kon slechts eenige geluiden uilstame len. Men bracht hem naar St-Jans hospitaal over, alwaar hij rond 9 ure den geest gaf. De policieofficier ondervroeg het Sjarig meisje, getuige van liet drama en do gebu ren. en kon zoo de tbsdracht der zaak vast stellen. Het parket is in liét huis afgestapt en heeft de zegels gelegd in de kamer van het drama. -Zooals men Mei kan denken had dit dra ma eene groote opschuddig in dit kwartier verwekt en 's avonds stond eene dichte me nigte voor het huis der misdaad samenge- schold. August is de rechtmatige heer van Charle- mont. Zijn naam kan ineere hersteld worden, antM'oorddé de vrederechter. Ik twijfel er niet aan of hij is dood m^i,i' indien liij nog leefde en van do schande gezuiverd Meer in zijne rechten kon treden, dan zou ik met genoegen sterven. Hij was mij zeer dierbaar. Een edeler ^m^n,bestond er niet. Ah! indien hij zijnen broedpr niet vermgord heeft, ijuligu. hjj on- •Êckuidig werd veroordeeld, daiijnioge (Je Jie- möj.ons allen genadig zijn dat wij hem in den 'nood alleen lieten De vrederechter sprak op zulk eenen erns- tigen toon, dat de vrodwèn de tranen in de oogen kwamen. Wanneor henrfnïrecht is 'aangedaan, meende mevrouw Bartineux, dan kan dit toch niet meer goed gemahfet Morden. Maar ik zal van dit alles zonder mve toestemming niets zeggen. Roza. Toch Vrfbot ik bekennen ver baasd te zijn over uwe-belangstelling in deze zaak. Wij zullen u niet langer lastig vallen, mijnheer Talbot, zegde Roza opstaande. Ik hoop u binnen kort weer te zien. Morgen ga ik naar Parijs, doch keer spoedig met me vrouw Mixtome terug. Moet gij zoo spoedig M-eg vroeg me vrouw Bartineux treurig. Roza antwoordde bevestigend. Zij was on geduldig om den voormaligen bezitter van den ketting op te sporen. Gij zult niet alleen vertrekken, Roza,zeg de mevrouw Bartineux. Gij zijt te jong en te schoon om zonder geleidde naar de stad te gaan. Ik zal u vergezellen. Ik breng u Meer mede terug. t, Mag ik de oorzaak kennen van uwe be langstelling in het drama van Charlemont, De werkliedensyndicaten. Zooals wij reeds in dit nunimer schrijven, heeft men te Lyon, te Parijs besloten de al gemeene werkstaking uit te roepen, moest het ooit tot M'erkstaking komen. Gebeurt dit, dan zullen de regeeringen eerst deimvendige twist moeten slechten, vooraleer met. den builenlandschen tegenstrever bekommerd te zijn. Goed vooruitzicht. Een gekend Duitsch blad zegt dat de grondafstand door Frankrijk aan Duitsch- land gedaan, als voldoende M'ordt aan schouwd, maar dat do waarborgen nog moe ten gezocht M'orden, om de handelsbelangen van Duitschland en Marokko te verzekeren. Men hoopt lot eene oplossing te komen. In de Beurs te Berlijn. Schrikkelijke verliezen. Vele Duilsche obligatiën zijn op min dan eene maand met 7 en 5 punten gedaald.Som migen zelfs met 11 en 12 punten. Een blad uil Berlijn schrijft daarover Duitschland heeft door zijne ongelukkige politiek reeds meer verloren, dan het zou verloren hebben door een noodlottigen oorlog. De «Taglischc Rundschou- zegt Het is niet het verlies van eenige bankiers of beurszwenlelaars, het is de algemeene verzwakking van den toestand der private kapitalisten, M'elke onrustwek kend is. Brussel. Aftruggelaar aangehouden. Een persoon, voorzien van een valschen aanbevelingsbrief, zamelde talrijke sommen geld in bij rijke lieden. Zaterdag namiddag bood hij zich aan bij M. R..., Ruysbroeck- straat. Deze verwittigde de policie in het commissariaat derRegencieslraat. Een agent kwam den bedrieger aanhouden. Het is een oud-veroordeelde uit de bedelaarskolonie van Merxplas ontsnapt. Hij wrerd opgesloten. GeldafpersingWij meldden dat X..., een pastoor uit den omtrek in eene hinderlaag lokte en hem, met de revolver in de hand, eene schuldbekentenis van 3.0C0 fr. deed onderteekenen. De plichtige werd in het binnenland aangehouden en terug naar Brussel gebracht. Na konfronlatie met zijn slachtoffer, M'erdXZaterdag in degevan- genis van Vorst opgesloten. TerechtwijzingF..., boekbinder, kwam op 23 Oogst laatstleden naar Brussel met het inzicht zijne vrouw te dooden en ook haren minnaar met wien zij de vlucht had genomen. Wij hebben reeds gemeld dat de vrouw aan de rechterzijde geuond werd door een revolverschot. Vrijdag M'erd F., op hevel van het parket terug in vrijheid gesteld. De vrouw werd zoo gevaarlijk niet gekwetst als de dokter het in den beginne dachten. Zij verliet Donderdag het St-Jansgaslhuis en verklaarde dat zij zou weerkeeren naar Parijs om er haren minnaar te vervoegen. Bedreiging. De policie bemerkte Zondag morgen, te 1 u. 1/2, in de Belliard- straat, dat kerels op den gevel van het Duitsch gezantschap het volgende opschrift in roode letters geschilderd hadden Geen oorlog of dynamiet. De policie zoekt de daders ijverig op. Zelfmoord belet. Een jongeling van een 20-tal jaren sloop dezen nacht rond 2 1/2 uro langs den ijzerenm-eg, aan de Viadukt- slraat en scheen ten prooi aan eene hevige gemoedsaandoening. Werklieden uit de Luxemburgstatie die zijne beweging bemerkt hadden gisten zijn doel en gingen zich achter hem plaatsen. Bijna oogenblikkelijk daarna M'ildo de man zich op de baan leggen daar een trein in volle vaart in de statie gereden lcwam. Ge- lukkiglijk hielden de M'erklieden hem oogen blikkelijk in bedwang. Op het policiebureel verklaarde hij Marius Jialofo te heet,en, me- kaniekwerker, van Italiaansche afkomst, juffrouw Lepage vroeg de vrederechter, die in de gelaatstrekken van het meisje iets ge heimzinnigs vond, dat zijne nieuwsgierigheid opwekte. Gij zult die op tijd wel M'eten, was het kalme antwoord. Ik stel er veel prijs op een gepleegd onrecht M'eer goed to maken, eenen edelen man weer in zijne eer te herstellen. De luim van een Romamlisch meisje,zeg de mevrouw Bartineux, eveneens opstaande. August geeft zich zeker evenveel moeite als iemand,"om zijnen bloedverM-ant zijne eer te Schenken, maar dat is, geloof ik, eene onmo gelijkheid. De dames verwijderden zich. Toen het rij tuig M'egrolde, keek de rechter Talbot het na en sprak bij zich zeiven De geestdrift van het meisje is aanste kend. Maar dat Alexe Mixtome nog eens leef de Dat zijne onschuld eens werd bewezen en hij M-cer terugkwam i Er zijn wel vreemdere dingen gebeurd...Ik vind het beter dat August voorloopig niets van de ootdekking weet... Hoe zal het meisje uitmaken aan wien het stuk ketting toehoorde En wie is zijZij heeft de trekken der Charlemonts... Zonder ling dat de geschiedenis na zooveel jaren weer M'ordt opgerakeld. Zou dat de hand der Voor zienigheid en het meisje haar M'erktuig niet zijn. EEN BONDGENOOTSCHAP. Den volgenden morgen vertrokken Roza en mevrouw Bartineux naar Parijs en gingen naar een hotel, waar de dame nog gelogeert had. Het huis der Charlemonts is img.gesloten, zegde zij de markies logeert by eenen vriend en dineert in de klup. Wanneer het seizoen aanbreekt neemt hij al zijne bedienden mede en leeft hierop grooten voet. Wilt gij nog thans wonende op den steenweg van Bergen te Curegem. Hij M ilde de oorzaak van zijne poping tot zelfmoord niet doen kennen. l'alschmunters. Zaterdag rond 8 u. van den avond boodt eene zorgvuldige ga- kleedc vrouw, in eenen boek- en papierwin kel in de Macsveldstraat, een 5 frankstulc met de beeltenis der Fransche Republiek en het jaartal 1850, in betaling voor eenige postkaarten. De winkelier na het stuk ondeft» zocht te hebben. M-eigerde het, daar het valsch scheen te zijn. Hij volgde de vrouw en zag dat zij aan de Naamsche poort bij een kerel ging staan klappen. M. G.., duidde de vrouw aan een agent aan. Toen den gast den agent zag aankomen nam hij de vlucht. De vrouw werd in echtenis genomen en naar het poli ciebureel geleid. Door vragen overmand be kende zij na lang lochenen dat zij voor reke ning van den kerel die gevlucht was sedert eenigen tijd valsche 5 frankstukken uitgaf. Zij wilt haar medeplichtige niet doen ken- ken. Eene huiszoeking op hare kamer leverde niet do minste uitslag op. Huishoudsters, oogen open Wilt gij uitstekenden koffie maken, eischt de echte Bitterpeeën Vincart. Weigert de na maaksels. 1500 K. Elsene. Een opstand. Het St Boni- facuskMartier werd het tooneel van een echte opstand. In deze straat woont eenen schoenmaker met zijne vrouw. Zij hebben gedurig tM'ist. Gisteren avond kwam de man weer dronken thuis en wilde zijne vrouw slaan, doch deze kroop in eene mansarde en riep door het venster om hulp. De menigte schaarde zich bijeen en liep boven. Zij stampte de dour in en viel verwoed op den man. Zonder de tusschenkomst der policie had men hem zeker doodgeslagen. Een 200 tal opgeM'ondene menschen hielden de M'aclit voor het policie bureel en zeke? zou er een stormloop plaats gegrepen hebben, zonder al het personeel dat aanwezig was. Een onder zoek is tegen den schoenmaker geopend. Diefstallen in het Midden-Poslbureel. AanhoudingPostzegels en postkaar ten M'erden in het Midden-Postbureol sedert eenigen tijd gestolen. Vrijdag avond, rond 11 ure, M'erd een man op heeterdaad betrapt, aangehouden en naar het kommissariaat der de Lignestraat geleid. Hij M'erd opgesloten ter beschikking van den prokureur des ko- nings. Schaarbeek. Gevaarlijk spel. Kin deren vermaakten zich Zaterdag avond met van de trappen te springen in den tunnel der Allardstraat. Een hunner, zekere EmielE.., uit de Rogierstraat viel. Hij werd zwaar ge wond aan het hoofd en zijn linkerbeen op tM-ee plaatsen gebroken. Laken. Paardenstamp. Fi'ederik Van Cappelle, Herrystraat, stalknecht in de Masuistraat, werd Zaterdag door een zijner paarden gestampt in de linkerzijde. Men nam hem bewusteloos op met gebroken rib ben en gevaarlijke inwendige kneuzing-qn. RevolverschotenEen plafonneerder van Laken, ontevreden omdat zijne broeders in eene aanbesteding een minder aanbod ge daan hadden als hij, heeft in hunne - richting drie revolverschoten gelost, zonder hen te treffen. Een policieagenl, die hem wilde aan houden, werd door den dader aangevallen, die poogde hem zijnen sabel af te nemen. De nijdige broeder werd overmeesterd en opge sloten. Gepletterd. Eugeen Walschaert, Tivolistraat, viel Zaterdag avond in de Ma- ria-Christinastraat van zijnen kamion. De wielen rolden over zijn lichaam. Men nam hem op met eene diepe wonde aan het hoofd en eene dubbele breuk aan het rechterbeen. Etterbeek. Brand, in eene brouwerij In den nacht van Zaterdag tot Zondag ont- sland brand in eene brouwerij op 't gehucht Sinte-Anna. De burgemeester was verplicht eene stoomspuit van Brussel te doen komen, ITet was 5 ure toen de brand gebluscht Mras. De brouwerij is gansch vernield. Sint Jans-Molenbeek.Brand. Za terdag avond is brand ontstaan bij M. Wil- lieden avond of morgen mevrouw Mixtomo bezoeken Ik zal het morgen doen, antwoordde Roza. Om tien ure ga ik even heen, en zal spoedig terugkeeren. Geen van beiden sprak over het gevonden stukje ketting, doch Roza dacht er onophou delijk aan. Het was avond en de dames legden zich spoedig ter ruste. Roza sliep echter wéinig, i omdat zij te ónrustig M'as. Den volgenden morgen, na het ontbijt, reed zij alleen in een Tijtuig uit. Mevrouw Barti neux wilde haar eerst niet alleen laten ver trekken, doch Roza eischte dat niemand met haar ging. Toen zij in het rijtuig stapte, neemde zij den koetsier het adres,dat haar vader als het zijne liad opgegeven. Zij geloofde dat deze te Parijs was en achtte het noodzakelijk hem te zien en te spreken. Zij trok den sluier over haar gelaat toen zij aan het klein hotel kwam, ging naar het bu reel en vroeg aan eenen kantoorbediende Logeert hier zekere heer Lepage uit Grie kenland Do heer herhaalde den naam zacht en zag het meisje uitvorschend aan. Men heeft reeds meer naar hem ge vraagd, antwoordde hij, maar niemand heeft hem gevonden. Hij is reeds sedert acht dagen vertrokken naar Griekenland terugge keerd, naar ik hoor. Roza werd bleek. Vertrokken herhaalde zy. Ja, juffrouw. Hy moet een politiek# vluchteling zijn of iets dergelijks. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2