Samson Kina geeltSht en Spieyelfaiirlsk A. t. MEYVAERT groote cirkus p. wilke DoodeSijke messteken te Sint=Blasius=Boekel Kopseisoen SSII. Hoede Zaailanden, Meerseh en Bossli. SPORTNIEUWS Wielrij den Weerkundige waarnemingen ^4 FEESTWIJZER leuift, Gentachen steenweg, in een achterge- and tot waschhuis. Ondanks bouw, - spoedige hulp, werd hetgebou^ 5an§c 1 Vei~ nield. Brand in eene gieterij. Zondag jnorgend, rond 4 ure, ontstond brand in de gieterij van M. Lauwers, Vanderslraeten- straat, 53, te Molenbeek. Het vuur brak uit ''boven de droogkamer. Dank aan spoedige hulp, kon men de vlammen dadelijk uitdoo ren. De schade is niettegenstaande groot. Antwerpen Erge ontploffing. In het huis n. 13 der Lange Achteromstraat, had Zaterdag eene geweldige ontploffing plaats. De 13jarige Jan Peelers, aldaar wonende, had op het Wilrijksche plein twee koperen buisjes van 5 c m lang op o m/m diam. ge vonden. Peelers klopte op een der buisjes, waarop de ontploffing volgde. De linkerhand van de knaap werd schier letterlijk afgerukt. Men heeft hem naar het Elisabethgaslhuis gebracht. Een onderzoek is ingesteld. In de vuurwerkschool is men van meening dat deze buisjes (slaghoedjes) gediend heb ben gedurende de vliegmeeling om signalen aan de vliegers te geven, want in de vuur werkschool worden zij niet gebruikt. - - Op aanraden van den bestuurder der vuur werkschool werden de buisjes in het water geworpen om verdere ongelukken te ver mijden. Duitscher aangehoudenIn een hotel der Statiestraat is een Duitscher aan gehouden, die te Essen eene som van 7500 mark gestolen had. Op het oogenblik zijner aanhouding had de man nog'_ongeveer 5700 mark op zak. Diefstallen. Ten nadeele van M. Van Stratum wonende Quinten Matsyslei heb ben ongekende dieven eenrijwiel gestolen. Een Rus, die van Buenos-Ayros terug gekeerd was, had eene som van 50 fr. toe vertrouwd aan eencn gezel. Deze is verdwe nen en heeft van hem niets meer laten hooren. Schurkenstreken. Ongekende schur ken hebben verleden nacht in de Bredastraat al de lantaarns uitgedraaid,om des te gemak kelijker de voorbijgangers .te kunnen aan vallen. De policie kwam tusschen,doch werd op revolverschoten onthaald. Ook de policie- agenten gebruikten hunne wapens, doch de schurken konden ontvluchten zonder herkend te zijn. Doodehjk ongeluk. Het driejarig dochtertje der echtgenoolen Jempo, Vorl- schen steenweg, dat Zaterdag avond vóór de •uderlijke woning speelde, is door een paard •mvergeworpen en verlrappeld en dan door het rijtuig overreden. De arme kleine werd gruwelijk gekwetst opgenomen en bezweek kort nadien. SpiegelsKadersVitraux Baguetten fVerf. 3, Aalst.Stoomfabriek in Gent Steenhuize-Wynhuize. Inbrekers. In den nacht van Vrijdag' lot Zktëftliig. heb ben dieven gepoogd in te breken 'in den "kel der van Pieter Papyn, bij middel van een breekijzer. Ze zijn door het geblaf van den wachthond verdreven. Óók te Maria-Lierde, gehucht Eeckhoudt- Dries, zijn ze aan een kelder begonnen en hadden reeds menige steenen gelost. Ter gelegenheid der kermis van Wetteren. Do Schaalsenbaan die op de Graanmarkt en Houtmarkt zooveel bijval heeft ondervon den, staat tot Maandag 18 September op de Groote Markt te Wetteren, rechtover het Stadhuis. De eigenaar Jan Verdyck. 365 Overboelar«. Brand. Zaterdag na middag, rond 1 1/2 ure, brak er brand uit in liet werkhuis van Justinus Waulers, op de groote baan. De werklieden hadden 't werk verlaten te 4 ure, om wille van Kermisavond. Het werkhuis in hout getimmerd, is gansch afgebrand. De aanpalende woning is ge bleven. Er is verzekering. Men kent de oor zaak niet van den brand. Zijt gij krachteloos en zonder moed f THEOBROMA zal u helpen. Lijdt gij aan groot verlies van bloed THEOBROMA zal het stelpen. Sloeg verdriet uw krachten neer? Neem THEOBROMA zonder wachten. Hebt gij geen slaap of ruste meer THEOBROMA geeft goede nachten. Zijt gij mistroostig, flauw van hart THEOBROMA zal u verblijden. llebt gij verborgene diepe smart THEOBROMA sterkt in lijden. Plaagt u de jicht of flerecijn THEOBROMA zal u bewaren. Kwelt u do maag of hartepijn THEOBROMA zal ze bedaren. Grijpt de redplank. Bij M. DE MOOR, Burgstraat, 38, Gent. T< Aalst bij al de heeren apothekers. Geeraardsbergen. Brand. Zaterdag avond, rond 11 ure, is een brand uitgebor- len bij M. Karei Meunicr, bakker, Karmelie tenstraat. Een hoop brandhout onder den oven had vuur gevat. Geburen konden het vuur uitdooven. 's Anderendaags 's morgens, te 3 ure, her begon het vuur weder te vlammen in het zijgedeelte van den oven. Gelijk het vuur on genaakbaar smeulde tusschen den planken vloer en eene nabijgelegene mutsaardsmijt bedreigde, werden de brandweerlieden ont boden, die spoedig met hunne tuigen toesnel den en den brand bluschten. Gansch eene kamer vol benoodigheden, honderden kilos meel, zakken koffie, suiker, enz. hadden veel te lijden door het water. Alles is verzekerd Onvoorzichtige knaap. Dezer dagen had het zoontje De Gelan, in de Molenstraat beneden de Duivenslraat, een vuurpijl ge vonden op de Markt. Dit zal zeker een vuur pijl geweest zijn die geen uitwerksel gedaan had.bij liet vuurwerk van Kermis-Donder- dag. De onvoorzichtige jongen speelde met dit gevaarlijk tuig en klopte er op, zoodat de pijl ontplofte en de sukkelaar de volle lading in't gezicht kreeg. hetwelk langs een kant blauw geslagen is, Men denkt kern te moe twil p'iereeren, Lijnwaden, katoenen, Van den Bergh- Jouret, Aalst. Santbergen. Brand. Op de Boven- kalseide is een verschrikkelijke brand uitge borsten in de tweewoonst van P. C. en B. D. D. Iii een oogwenk stonden heide huizen met den inhoud in laaie vlam. Er viel aan geen blusschen te denken. Niets is gered. De labakoogst, 2 verkens en 17 konijnen zijn in do vlammen gebleven. Ter gelegenheid der kermis van Wetteren. De Schaatsenbaan die op de Graanmarkt en Houtmarkt zooveel bijval heeft ondervon den, staat tot Maandag 18 September op de Groote Markt te Wetteren. rechtover het Stadhuis. De eigenaar Jan Verdyck. 365 Grootenberghe. Zevende dochter. Het huishouden van Raymond Meganck, van Grootenberghe, is met eene zevende dochter verrijkt. Het meterschap is aan H. K. H. Koningin Elisabeth aangeboden geworden. Denderhautem. Hevige brand. De hoeve van Gamiel Mavens, is met al de af hankelijkheden, schuren, stallen enz. door brand vernield geworden. Do beesten konden gered worden, doch meubelen, kleederen. landalm, oogst enz. werden de prooi der vlammen. Niets is verzekerd. De oorzaak is onbekend. Stad.snietiws Vlaamsche Kermis. Men bericht ons dat de Bolles Skating Ringalle dagen open is, van 2 tot 4 ure en van 5 tot 7 ure, mits één frank inkomgeld per 2 uren. Eene missing. In ons artikel over de werken in Sint Marlenskerk hebben wij ge meld, dat de schels van den Calvaiieberj van M. Isabie, bestuurder dor Stedelijke Akademie van Schoone Kunsten, was. Zulks was eene vergissing. Het moest zijn van M. Van Biesebroeck, leeraar aan dezelfde Akademie. Esplanadeplein Aalst.Vrijdag 8e Septem ber en volgende dagen om 8 ure s'avonds. 356 Sedert eenigen tijd bestaat er groote vij andschap tusschen Arthur V.an der Haeghen. oud 22 jaar en Laurent Van der Haeghen, oud 24 jaar. beiden van Blasius-Boelcël, eenerzijds en de gebroeders Remi en Alfons De Bock, van dezelfde gemeente, anderzijds. Reeds over acht dagen had tusschen de vier jongelingen eene hevige woordenwisse ling plaals. Gisteren Zondag, ontmoetten de kerels elkaar, om 9 ure 's morgens, niet verre van de Kerk. Een hevige twist ontstond weldra, die in een schrikkelijk gevecht ontaardde. De messen werden getrokken. Arthur Van der Haeghen viel hadend in zijn boed nder. Hij was door een vreeselijken messteek ge- troffeivin den rug en in hel hoofd. Zijn toe stand boezemt de grootste onrust in. Laurent Van der Haeghen werd insgelijks gesloken in het hoofd en in den rechter elle boog. Zijn toestand is bedenkelijk. Dokter Nolerman van Maria-IIoorebeke, diende de slachtoffers de eerste zorgen toe. De messenslekers zijn beiden vluchtig. De wachtmeester Octaaf De Cock en de brigadier Lodewijk Borreman van Sint Cor nell's Hoorebeke zetten bun dapper op de hielen hunne aanhouding is nakend. Het parket van Audenaerde is Zondag na middag ter plaats geweest. es dubbel drama heeft gansch de ge meente in ontroering gebracht. HBEDEDEELIHGEN. AALST. In den Katholieken Werkmanskring. Zondag 10 September 1911. om 6 uren, kie zing voor den helft van het Bestuur van den Reizigersclub. Zijn herkiesbaar M. Emile Van Renter- ghem, Voorzitter; M.M. De Koninck Frans, De Cocq Jean, D'Haeseleer Benoit, De Rid der Lodewijk Bestuurleden. De leden diebegeeren zicli voor te stellen, mogen gedurende de week, hunne namen indienen hij een Schrijver-Schatbewaarder, Alex. Van de Velde, Nazarethstraat, 80. Oud-leerlingenbond van St. Martensgesticht Op Zondag 12 November, zal de tooneel- afdeeling van den Oud-leerlingenbond van St. Martensgesticht, een luisterrijk avond feest geven. Worden opgevoerd Ef.n Held, drama in 5 bedrijven en Onze lastige spelling, blij spel in 1 bedrijf. MOERBEKE. Voordracht over de vervlaamscMng aer Gentsche Hoogeschool. Zondag was voor de Vlamingen die de Voordracht in het Ge meentehuis bijgewoond hebben, een beugelij ken dag, een dag van opstanding voor hunne rechten. De opkomst der mannen was nog al wel, die der vrouwen vëel beter, omdat deze en kel maar onrechtstreekse!! waren gevraagd. Wij bemerkten vóóraan leden van den Ge meenteraad, onder aiideren Heer Cornelus Merckaert, schepene de Heer Burgemees ter, onvoorziens bdlét', kon de vergaderin - niet bijwonen. Meester De Cocffe'r, bad zijne school voor die genegenheid wel opgeknapt, zoodat geen geschikter lokaal kon genomen worden. Op bet aangeduide uur, deed M. Van der Putten, Hoogstudent, ons de sprekers ken nen en verzocht hen -tot het woord. Onderwijzer De Glërck, sprak met begees tering en in vervoering. Hij legde het doel van den Vlaamscben strijd uiteen en los ons voor wat, in den eolil zuiveren zin, de Alaam- sche beweging is. Hier en daar baalde hij, om zijn gezegdo te slaven, voorbeelden aan. De spreker werd gedurig toegejuicht en hij verdiende het. Na M. De Glercq. was het de beurt aan Heer leeraar Googsenaerls. Wat spijt dat hij wat in de keel leed. In dit geval kon men hem hier niet schatten gelijk hij overal te schatten was, als vurige en krachtige rede naar, met woorden die uit een waar, over- 0d katholiek hartvloeien en hoop en moed en begeestering en \roost doen ontvlammen in hel hart der aanhoorders. Nochtans deed Ipj, goed uitschijnen wat al tegenslagen en opgelijk en miskenning de Vlamingen sinds talrijke jaren te verduren hadden. Hij bewees met; cijfers en gegronde aan alingen hoever wij ons lieten achter stellen door onze broeders, de Walen, in zake. van onderwijs en ambachten.- En dit al door gebrek aan onderricht in onze moedertaal. De gekende leeraar besloot met eenen dringenden oproep tot verheffing onzer dierbaarste belangen. De aanwezigeiv'ljetuigden door lang en herhaald handgeklap c'aJ ^'e W001'den goed begrepen ön wilden naleven door daden. Om die goed gelukte bijeenkomst te slui ten, zongen mannen en vrouwen uit volle kelen het geliefde lied der Vlamingen De Vlaamsche Leeuw waarna Heer Igori Van der Putten, de ziel der beweging in Moer- beke, de sprekers en de aanhoorders be dankte en prees, en het opgeruimde volk ging uiteen al zingende Wij eischen eene Vlaamsche Hoogeschool. Bericht aan de netplanters en CokeverbruiKers. De coke voor het droogen der hop en alle andere gebruiken is verkrijgbaar in het Gas fabriek van Aalst, Tragel, aan den prijs van 95 centiemen per hectoliter en aan 90 cen tiemen per hectoliter met 10 hectoliters genomen. - 328 N. B. Te beginnen van Jen 15 Septem ber aanstaande zullen de prijzen der Coke gebracht worden op 1 fr. per hectoliter en op 0,95 fr. per hectoliter met 10 hectoliters genomen. OPENBARE VERKOOPING van schoone BOUWGRONDEN, binnen de gemeenten VJierzele, Smetiede, Impe, Gysegem, WelSe, Iddergem, Haeltert en Aygem De Notaris DE VÜYST, te Borsbeke, zal ten verzoeke van wie liet behoort, openbaar verkoo- pen Velodroom Karreveld. Koers van 70 kiloin., in twee reeksen le reeks 1. E. Georget 2. Van Hou- waert op 15 meters 3. Van den Berghe, op 1 ronde en 40 meters. 2e reeks 1. Van Houwaert2. Georget op 34 ronden 3. Van den Berghe, die oenen val opgaf. Klassement 1. Van Honwaert 2. Van den Berghe 3. Georget, volgens berekenini van afsland. De Gouden Bol te Parijs. 24urenkoers lo Parijs 1. Leon Georget. met 915 kilom. 160 m.; 2. Niedergang, op 246 ronden 3. Cornet 4. Vincent Dhulst 5. Shirley 6. Galteau. Garrigou gaf bij het 12® uur op, nadat hij lol dan toe, bijna altijd aan den kop geweest was Cruppelandt en Gharpiot bij de 13®. Baankoers Aalst-Dendermonde-Assche-Aalst 45 kilom. 30 deelnemers. 1. De Winter, Moorsel, op rij wiel L'Hiron delle, constructie Van Gysegem, Moorsel 2. Frans Arys, Erembodegem 3. Petit. Aalst 4. Doinien Arys, Erembodegem 5. Van den Heede, Bacrdegem 6. Van de Voorde, Aalst 7. Rombaut, Moorsel. Coppens, Assche Buggenhout, Zeilick en Willems, Pamel reden afzonderlijk denzelf den koers. De uitslag was 1. Coppens 2. Willems 3. Buggenhout. van M. Camiel Praet, opticicn-specialisto Aalst, lange Zoutstraat, 6 4 september, 15 ure; Om uit onverdeeldheid te scheiden. Barometer 770"S Wind: Thermometer 24°7 Vooruitz. oost schoon warm w. MES$ VRA&GT goede PAARDEN KNECHTEN voor het handelshuis Wed. De Wolf-Cosyns en Zonen. Onnoodig zich aan te bieden, zonder g-oede getuigschriften. AANBESTEDING. OU DENAARDE. Het bouwen van een koopwarenliangaar in de statie van Oude naarde. Hebben aangeboden MM. I.DeMeu leneire, te Oudenaarde, 35.000 fr., 2 Vermindering L. Hermans, te Aalst,36,267 fr. 6 °/0 vermindering Leon Debourgh, te Assebroucke, 36,440 fr.; Fl. De Wispelaere, Brugge, 36.680 fr. 5 vermindering Em. Brognaux, le Elsene, 38.818 fr., 70 °/0 ver meerdering Gh. Saelens, te Oostende, fr. 40,454-90, 5 vermeerdering Ad. Naessens. te Ledeberg, 41,925 fr. Verloren Een trekhond met ketting.wit zwart haar. Goede belooning aan terugbren ger, bij M. F. Wellekens, te Welle. 364 MARKTPRIJZEN Aalst. 1 septeip. Hop. markt kalm, prijzen in afslag, ge\yas 1910, 190 fr. Gewas 1911, 210 fr, Geeraarsdbergen 1 sept. Tarwe de 100 kilos 20,00 Masteluin 17,00 haver 18,50 Rogge 15,50; boonen 21,00; Aardappelen 8,50; lijnzaad 34,00 koolzapvd 00,00 boter de kilo 3,Off a 3,20 eieren per 25, fr. 2.61 ruw vlas 0.94. Viggenen 317, Hoornbeesten 39. GEMEENTE VL1ERZELE. Eerste lcoop Een perceel Land, dienstig voor Bouwgrond, gelegen op liet Boschveld, gekada-. treerd sectie B, nummer 319a, met eene grootte an 27 aren, jialende oost Mijnheer Lebhreeht, zuid De Grootte, west de Straat, noord het Arnv bureel. In pacht bij M. De Vos, Secretaris, te lierzele, mits 47 fr. Ingesteld fr. 2S40 GEMEENTE SMETLEDE. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen op den Drossacrt, gekadastreerd sectie B, nummers 188 en 189, met eene grootte van 57 aren 10 een- Jaren, palende oost Jozef de la Ilay, zuid met den helft van den los van Emile Bambust, west Jan Staels en kinderen, Knrel Matthys en Ooleta Van den Abeele, noord Mijnheer de Graaf Con stant. deRenesse. In twee deelen a) oosthelit, n) wcsthelft. In pacht bij Frans Bauwens en Jo seph Rankdoncx, te Smetiede, mits 89,50 fr. Ingesteld fr. 2020 GEMEENTE IMPE. Derde koop. Een perceel Land, gelegen op Stel bot, ren kadaster sectie A, nummer 354, groot 26 aren 40 centiaren, palende noord-oost en oost zuid Joseph en August De Cuyper, zuid-west Joannes-Remi Scliockaert en Jan-Baptist en Joanna De Cuyper, west-noord Sidonia Imp ens, In pacht tot Kerstdag aanstaande, bij Frans Van Caenenberg, te Impe, mits 50 fr. Ingesteld 4r. 1660 Vierde koop. Eenen blok Zaailanden, gele gen op de Werf, ten kadaster sectie B, nummers 492, 493, 494 en 495, met eene grootte van 60 aren 50 centiaren, palende noord-oost Lostrie- Brihec weduwe Jozef, René Baeten en Leo Can- noot, oost-zuid de Kalseide, zuid-west M. Andri Janssens, noord M. Hubert. Drory. In twee dee lden helft ten noord-oosten, n) den helft ten zuid-westen. In pacht tot 1 September bij Frans Van Caenenberg, te Impe. mits 90 ir. Ingesteld fr. 3320 Vijfde koop. Een perceel Land, gelegen aan de Hesscliestraat, ten kadaster sectie A, nummer 441, met eene grootte van 58 aren 50 centiaren, palende oost Mr Moyu-soep, zuid de Straat, west Üortense De Coster, noord Jan-Baptist De Cuy per en Leo Van Cauter. In pacht bij August Rot- tiers, mits 120 fr. Ingesteld fr. 4800 Zesde koop. Een perceel Meerseh, gelegen op Ettingen, ten kadaster sectie B, nummers 10 en 11, met eene grootte van 49 aren 50 centiaren palende oost Camiel Briliet, zuid de Beek Jozel' Moens, -noord Philemon De Backer. Boomprijs 530 franken Ingesteld fr. 1500 Zevende koop. Een perceel Meerseh, gele gen in de Zilvaers, ten kadaster sectie B, deel der nummers 470 en 471, groot 60 aren 35 een tiaren, palende oost de Straat en het Armbureel Benoit Vereecken, Jan-Baptist De Smet en de kinderen Van Pamel, west Alfons Annorel, noord Victor De Ridder. In pacht bij Victor De Rid der te Impe. Boomprijs 200 franken. Ingesteld fr. 1300 GEMEENTE GYSEGEM. Achtste koop. Een perceel Landen Bosch gelegen op het Kasteelveld, ten kadaster sectie B, nummers 42S en 429b, met eene grootte van 24 aren 20 centiaren, palende oost de Hovi D'hollandev weduwe Bernard, zuid den heer Notaris Schelfhout, west de kinderen Jan Van Hauwermeiren-Coorcmannoord de MeulenbeeK daarover de gemeente Audegem. In pacht h Polidoor Van Cauwenbergh, te Gijsegem. mits fr. 55. Boomprijs 60 franken. Ingesteld fr. 1000 GEMEENTE WELLE. Negende koop. Een perceel Land, gelegen op den Daele, ten kadaster sectie B, nummer 710, met eene grootte van 16 aren. palende oost. en zuid De Cooman, west Pardaens, noord de heer Benoit De Mets. Ingelteld fr. 500 Tiende koop. Een perceel Land, gelegen op den Daele, ten kadaster sectie B. nummer 904. met eene grootte van 8 aren 60 centiaren, palende oost dc baan, west De Cooman en noord de heer Benoit De Mets. Beide laatste perceelen in pacht bij M. Francois Pauwels-Annorel, te Welle, mik fr. 40. Ingesteld fr. 300 GEMEENTE IDDERGEM. Elfde koop. Een perceel Land, ter wijk Vl&m, ecnige sectie numiher 45, met eene grootte van 22 aren 80 centiaren, palende oost Melanie Uyttersprot, zuid Baeyens-Van Vaerenbergh Con stant weduwe en kinderen, west Pieter De Schry ver, noordCoppens-BaeyensBenedikt de weduw en kinderen. In pacht bij Constant Wynant, Denderhautem, mits fr. 37,50- Ingesteld fr. 600 GEMEENTE HAELTERT. Twaalfde koop. Een perceel Land, op het Hof te Haes, ten kadaster sectie C, nummer 109 met eene grootte van 49 aren 70 centiaren, lende oost Domien Coppens, zuid en west weduwe Amand Van Cromphout, noord de w duwe Alfons De Neve. In pacht bij Dame Amand Van Cromphout, mits 86 fr. Ingesteld fr. 2750 Dertiende koop. Een perceel Land, op liet Holboschveld, ten kadaster sectie C, nummer 854, met eene grootte van 21 aren 30 centiaren', palende oost August De Ghendt, zuid Isidoor Bogaert-Van Cromphout, west de Hospiciën van Aalst, noord Van Cromphout. In pacht bij de kinderen Francis Van Cromphout, mits 35 fr. Boomprijs 200 fr. Ingesteld fr. 1150 GEMEENTE AYGEM. Veertiende koop. De helft ten weste van eene partij Land, gelegen aan de Kalseide van Eetsveldc, ten kadaster sectie A, nummer 168b, met eene totale grootte van 1 hectaar 34 aren, palende oost Theopliile en Leontine Van Cromp hout, zuid de Kalseide, M*ist verscheidene en noord de Bosclikauterbaan. In 2 deelen a) zuid helft b) noordhelft. Ingesteld fr. 3700 Zitdag Dijnsdag 5 September 1911. om 1 nre namiddag, ter herberg van de Weduwe August De Clebcq, te Burst, aan de statie. voor de Stad en het Arrondissement Aalst».. AALST. 10.11, 17 en 18 Sept. Vlaamsche Kermis ojp Sint Jozefsparocliie. '5 September. Luisterrijk muzikaal feestr in den Katholieken Burgerskring, mits inkomgeld. September. Groot Athletisch feest op het i Sport-terrein van -Steun geeft 1 Moed Aalst. (Juislen datum later te bepalen). 1 Oktober. Jaarlijkscli Volksbanket, in den Katholieken Burgerskring, voor al de leden van den kring. 1 October. Opvoering van Flachsman als Opvoeder door bet koninklijk toorieel- en letterkundig gezelschap Land van Riem 8 Oktober. Opvoering van Een nieuw Leven tooneelspel in 1 bedrijven, door Hora Adema, door de Konink lijke Rederijkkamer «De Gatbari- nisten 23 October, Maandag, te 9 ure 's morgens, plechtige prijsdeeling der Zondags school van St. Mar tin us. T« 5 ure 's avonds luisterrijk tooneclfeest door de heeren Meesters. November. Opvoering van Henry Mas- terton», en «Eene lastige Spelling» door den Oud-leerlingenbond der Broeders, in de Stadsfceslzaal. 12 November 1911. Luisterrijk Avondfeest door de tooneelafdeeling van den Oud-leerlingenbond van Sint Mar tensgesticht. GEERAARDSBERGEN In September tooneelfeeslen door de katho lieke bonden. BORSBEKE 17 September Inhuldiging van bet vaandel der Xaverianen. Algemeene gewes telijke vergadering der maatschap pijen der streek. HOFSTADE 22 en 30 Oct. Opvoering van het evangelie- en 5 Novemb. spel Jesus in Samaria 150 uilvoerders. N. B. De katholieke Maatschappijen jan dc Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten, zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen. OPENBARE VERKOOPING van een welgelegen perceel BOXJ WGKO IV 33 te AALST. Sint-Job. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal mot gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar erkoopen Stad Aalst. Een allerbest en welgelegen perceel Bouw- grond, gelegen op Sint-Job, rechtover het kloos ter der Eerwaarde Paters Capucfenen, groet volgens titel 9 aren 22 centiaren .en gekadastreerd wjjk B. nummer 234a; met eene groef te, van 7 aren 80 centiaren, palende ten Opste aan «le heer PetrusDuwez-Yan Mol. ten Zuide aan de heer Joseph Re Loose, ten Weste aan de heer Alphonse Willems-Beeckman en teii Noorde aan de Sint Jobstraat of Steenweg naar Nieuwer- kerken. .r Gebruikt door den eigenaar heer Prosper van de Meerssche. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 8 September jqjj Verblijf, Vrijdag 29 September ten 4 uren namiddag, ter Afspanning genaamd De Groenpoort bij Dame Weduwe H ei.le- kens-Van de Meerssche, te Aalst. poort. Zoutstraat- 330 Studie van den Notaris DE VIS, te Aalst. TJit ter liandL te koop Een schoon en welgelegen pereel Bouwgrond met het woonhuis er op «taande, gestaan en ge legen te Aalsi-Mijlbeek aan den Ouden Dcnder- niondscliensteenweg. groot 5 aren 14 centiaren. Gebruikt geweest bij de kinderen van i liarles Van Langenhovc, op dezen grond kunnen 2 hui zen gebouwd worden. De kooper zal het vermo gen hebben de helft der koopsom onbetaald te laten mils eenen kleinen inirest. Zich le bevragen ter studie van genoemden Notaris DE VJS. GÜ-E2X-.33. Ten kantoore van ge noemden Notaris DE VIS,-is er geld te be komen aan geringen intrest. Gevraagd s Een goede PAARDEN KNECHT. kunnende goed voeren, en ook wat kennis hebbende van hovenieren. Loon 20 fr. per week. Te bevragen bij M. O. Van Causbroudk-Vermaerke, Brusselscbe straat, n. 18. Aalst. Occasion A vendre belle voiture automobile, 30r40 H. P. double phaéton, 7 places, en t^ès bon état. S 'adresserX. Y. Z. Bureau du Journal. Men vraagt cnmiddeB5jk te huren Huis voor Handetsbe- diende. Seffens te antwoor den ten bureele dezes. 606 pa de het Ware geluk zonder de gezondheid Let op uw Voedsel en bijzonderop uwen drank. De MALT KNEIPP, met smaak van koffie, is de gezondheidsdrank bii uitmuntendheid. Zia daar li wo gezondheid I^Virkoop in't great: R. K1EIST. grutstl

De Volksstem | 1911 | | pagina 3