Onschuld zegepraalt Tegen liet duur leven NIEUWSBERICHTEN. PORTUGAL.' TURKYE. PANAMA. Spiegelfaiiriek A. L. MEYVAERT De Kempenaar de !Sfta Ministeriëele verklaring Het kabinet heeft zijn regeeringsprograma voorgelegd. Het ministerie noemt zich zelf anti-klerikaal. Het zal de begrootingin even wicht houden, de grenzon en het land goed verdedigen, en de buitenlandsche betrekkin gen sterk houden. Het land en het volk zul len echter in alles de opperste baas blijven. Geschil tusschen 2 ministers Om den minister van Oorlog overeen te brengen met den minister van Geldwezen en omgekeerd, is er besloten de kwestie der krijgsuitgaven aan een bijzondere commissie te onderwerpen. De commissie zal bestaan uit den Groot-Vizier, den minister van Geld wezen en den vertegenwoordiger van den Algemeenen Staf. De beslissingen van die commissie zullen dan aan den ministeraad onderworpen worden. Versterking van het kanaal. De Vereenigde Staten zijn begonnen het kanaal van Panama te versterken. De regee ring heeft besloten aan de Zuidelijke mon ding een kanon van 46 duim te plaatsen. Dit kanon is liet strafste dat ooit werd gemaakt. Het schiet 26 mijlen vol oi meer dan 5 uren. Het werpt projectielen van 2400 pond, met 150 ontnloffingstuigen, waarvan een vol- uuóndo is om den sterksten Dreadmoughl den grond in te boren. Panama zal sterker als welk deel der aarde ook, versterkt worden. De betoogingen duren voort in België Te Soignies Zooals wel te voorzien was zijn talrijke landbouwers te buis gebleven van de mark van Dinsdag morgen. Ten einde, de woelingen welke verleden week plaats grepen te vermijden was de plaatselijke policie verstraft door eene briga do van 16 gendarmen die van Ath aangeko men waren onder de orders van den luitenant Motry. De markt was kalm alhoewel de eiren aan 2 fr. 30 de 26 stonden en de boter tegen 3 fr. 30 per kilo verkocht werd. De landbouwers van Neuvilles hebben op de markt van Soignies strooibriefjes doen rondgeven waardoor zij bekend maken dal zij eene boter- en eicrenmarkt zullen houden te Neufvilles op de plaats. Te Houdeng-Aimeries. Zeer vroeg in den morgend was het komi teit der huishoudsters van Aimeries op weg en wachtte aan den bosch van Mignault, de landbouwsters die van Ecaussines, Marclie en Mignault kwamen, af, ten eiude te wee te geraken aan wat prijs zij hunne waren gingen afleveren bij hunne persoonlijke kliënten. Zeer hevige woorden wisseling en hadden tusschen beide partijen plaats. De landbouwsters hebben bij hunne aan komst leHoudeng eene gezamentlijke klacht onderteèkend en gezonden naar den Procu reur des Konings te Bergen, dit wegens bri- gandstreken op den openbaren weg en wegens aanmatiging op de handelsvrijheid. Op de markt van dezen morgen ging het zelfde spel voort. Verscheidene koopmans wilden de eieren niet levoren aan fr. 2,50 zooals de huishoud- slers besloten hadden en vroegen fr. 2 80 ter plaats en 3 fr aan huis gebracht. De huishoudsters hebben die kooplieden uitgejouwd* De leidster en spreekster derwerk- stakende huishoudsters maakte van do gele genheid gebruik om op eene bank te sprin gen novens de tegenstribbelende koopmans en de menigte aan te zetten voort te gaan in baar verzet. 79° Vervolg Hebt gij ooit zulk eene ketting gezien vroeg .het meisje nogmaals. .Mexe Mixtome bezat zulk eene ketting niet, zegde mevrouw beslist. Zij ziet er zoo eigenaardig uit, dat ik ze nooit vergeten zou he.iben; ook van den vermoorden markies is zij niet. Zij moet dus van den moordenaar zijn Wellicht kent Johanna hem. Mevrouw sóhudde het hoofd. Wij zullen Johanna er buiten laten,zegde zij. Ik weet zeker zulk eenen ketting nog gezien te hebben. Gij Maar waar waar riep Roza opgewonden. Eer ik meer zeg, moet ik zekerheid heb ben. antwoordde mevrouw Mixtome. Gij hebt goed gedaan mij uwe ontdekking mede te dee- len. Laat mij de sehalcols eenige dageu hou den, en ik zal beproeven of ik er eeuig licht mede in do zaak kan brengen. Roza aarzelde. Het kwam haar voor, dat mevrouw Mixtome, met liet oog op het huwe lijk met den markies, er geen belang genoeg in stellen zou, om den naam van haren echt genoot, van wien zij gescheiden was weer in eere te herstellen. Zij had gecncn lust een ge deelte harer taak aan een ander over te dra gen, zelfs niet aan hare moeder, die zjj nu toch zoo innig lief had. Mevrouw Mixtome bemerkte hare weife- ling. Ik zie dat gij mij de schakels niet gaarne *eudt geven, ook niet voor eouigc dagen, zeg- De koopmans war'^n verplicht hunne koop waar terug in te pakken en de markt te ver laten onder het gejouw en gejuich der menigte. Men hoorde roepen weg met de eiren wij zullen pruimen eten De boter werd aan 1,50 fr. den halven kilo verkocht doch het komiteit had de huis houdsters in acht gezet tegen 't bedrog te kort aan gewicht, te veel water ingewerkt en margarine of vet. Om 9 1/2 ure was de markt gedaan. De betoogers vormden eenen stoet en met de sprekster, Fifine aan het hoofd trokken zij door de gemeente. De orde was gehandhaafd door de gendarmen en de plaatselijke policie. Eene vergadering der vleeschhouwers van Houdeng-Aimerie Dinsdag namiddag hielden de vleesch houwers van Houdeng-Aimerie eene verga dering in het gemeentehuis. De vergadering die begonnen was om 3 ure liep slechts om 4.30 ure ten einde. M. Pulsage, burgemeester, bijgestaan door M. Stekke, schepene, zit de vergadering voor, er zijn veertien slachters aanwezig. De burgemeester vraagt welke hunne grieven zijn en preekt de overeenkomst aan. Hij zegt dat de burgemeesters van het centrum, eenen brief gestuurd hebben naar den bevoegden minister om hem de afschaf fing der inkomrechlen op het vee to vragen, llij vraagt verslag over den toestand van den vleeschbandel. Een slachter bevestigd dal het vleesch dat zij in Brussel 1,10 en fr. 1,15 per kilo betalen, alvorens het te huis komt. hun reeds fr. 1,80 en fr. 1,90 inkost. Eene woordenwisseling ontstaat tusschen twee slachters: de eene is voor, de andere tegen do werkstaking. Deze laatste komt er tegen op dat men het volk zonder vleesch zette. De burgemeester zegt dat er eene vergadering tusschen de burgemeesters belegd is die voor doel zal hebben den toestand te onderzooken en het publiek in te lichten. Hij is van gedacht dat de beenhouwers alvorens in staking te gaan het volk hadden moeten inlichten. Een beenhouwer legde de eischen zijner kollegas voor 1. Afschaffing der keurreek ten 2. Afschaffing der stal- en onderzoeks rechten 3. Eene wijziging der wet, die zeg dat men slechts vijf dagon heeft om tegen het ongezonde slachtvee te reklameeren. Hij vraagt ook eene verhooging der vergoeding voor de dieren aangetast door tering. De slachters van Binche verwerpen de staking Het syndikaat der beenhouwers van Bin che heeft eene vergadering gehouden, Dins dag avond. De vergadering begon om 5 ure on duurde tot na 8 ure. Na een lange en soms hevige woorden twist, word er besloten geene werkstaking uit te roepen, doch ook de voortbrengst niet te vermeerderen. De slachters van het Centrum hebben he vig protest aangeleekend tegen deze beslis sing. Daarna had eene vergadering in hel Volkshuis plaats, waar een socialistisch plaatsvervangend volksvertegenwoordiger sprak tegen do regeering, die de grenzen gesloten houdt. De gendarmen handhaafden de orde. Te Charleroi De voorvallen van Gisteren hebben zich weeral voorgedaan op de markt van dezen morgen in de lage stad. Doch de policie waakt. Rond 9 ure 1/4 komt een troep van eenige honderden vrouwen de markt op al zingende. De policie doet oogenblikkelijk kaar best om de vrouwenuiileen te drijven. Twee aanhoudingen worden gedaan. De manifestanten loopen de markt op scharen zich in groepen rond do boter eiren verkoopsters. Deze voorzichtigheids halve zeggen hun dat de boter 1 fr. 50 den 1/2 kilo en de eiren 2 fr. 60 kosten. Daar hunne eischen ingewilligd zijn gaan de vrou- tle zij. Mijn kind, Alexe Mixtome was mijn echtgenoot. Deze schakels kunnen zijne on schuld bewijzen en zij behooren mij toe totdat zij voor het gerecht zullen gebracht worden. Iloud ze dan tot zoolang, mevrouw, doch als uw vermoeden bevestigd wordt, deel liet mij dan mede. Ik maak op dit vertrouwen, aanspraak als op mijn rechtwant ik heb de ketting gevonden eu beloofd den naam van Alexe Mixtome van schande te zuiveren. Gij riep mevrouw Mixtome verbaasd. Welk belang kunt gij bij zijue herstelling heb ben Gij hebt hern nooit gezien. De menscben die u de geschiedenis van den moord vertel den, geloofden aan zijne schuld. Hoe komt het dat gij er niet aan gelooft? Wat kunt gij doen om zulk eenen edelen naam te zuiveren En al kondet gij iets doen, dan is het nog uwe zaak niet. Het is mijn recht en mijn plicht.. Maar mevrouw...! Neen, viel Eugenie het meisje in de rede, het is uwe zaak niet, maar de mijne.Ik heb de belofte gedaan den geschandvlekten naam van Alexe Mixtome te zuiveren, en als dit moge lijk is, zal ik het doen. Sedert jaren heb ik in stilte gewerkt, maar te vergeefs. Dit is het eerste spoor dat ik zie. De hemel zegene u dat gij het vondt en my aainveest. Ik zal dezen dienst nooit vergeten, ook al leidt uwe vondst tot niets. Maar wanneer dit spoor de waarheid aan het licht brengt en Alexe Mixtome voor geheel de wereld gerechtvaardigd wordt, zal ik u op mijne kuieen bedanken en u zegenen. Ik zorg voortaan voor uwe toekomst, Roza, reken daarop Zij omhelsde het meisje hartelijk. Maar Roza was niet genegen hare taak te laten varen Ik heb mij voorgenomen Alexe Mixtome te rechtvaardigen, zegde zij sidderend, maar wen weer stoetsgewijze van de markt w en gaan manifestceren voor de huizen der slachters, langs de Marcinelle en Collo; straten. Zij zingen de Internationale hadden geene merkwaardige ongevallen plaats. Gedurende deze tijd hadden er eenige k rnische voorvallen plaats op de markt. Eenige mannen komen hij de eiren en boterverkoop sters en onmiddelijk snellen de vrouwen en roepon Gij moet u met onze zaken niet bemoeien Dat is geen mannenwerk Wat verder wordt een landbouwer aangesproken deze springt op eene bank en zet de menigte tegen do molenaars te manifesteeren daar hunne zemelen te duur verkoopen en de boe ren hun vee dan ook moeten opslaan Tot 2 ure van den namiddag is er stroom van volk op de markt. De volksmass; blijft zeer talrijk doch er zijn zooveel nieuw gierigen als manifestanten. Te Chatelet. Het voorbeeld van Gilly en Charleroi aanstekelijk geworden. Eenige duizende vrouwen van Chatelet, Chatelineau, Bouf- fioulx en Pont-le Loup, kwamen in stoet door de stad, langs de Bergstraat, de Sint Rochusstraat en naar de Perronplaats afge zakt. In liet voorbijgaan schuifelden en jouw den zij de beenhouwers en bakkers uit. Op de markt was er gendarmerie genoeg, doch daar de kooplieden de. boter aan fr. 1,50 de eieren aan fr. 2,80 aanmeldden, hadden er geene onlusten plaats.' Er werden nochtans twee jonge kerels aangehouden, die gepoogd hadden eene uit stalling te verwoesten. Te Marchienne-au-Pont Eenige honderden vrouwen hebben hier ook gemanifesteerd. Zij hebben eenige uit tallingen van boter-, eieren- en vleesch marchands verwoest op de Groenplaats. D< gendarmen en de policie konden niettemin de orde herstellen zonder aanhoudingen doen. c Te Gilly. Het dorp in staat van beleg verklaard door de vrouwen De algomeeoe werkstaking van leveran ciers en verbruikers is hier op de meeting van Dinsdag afgevaardigd. Al de vleesch houwers hebben liunnep winkel gesloten, vrouwen gaan dagelijks met 7 tot 800 straten door. Men kan zich geen stuk vleesch meer aanschaffen. De vrouwen hou den een oog in 't zeil oqy £e beletten, dat men zich in naburige dorpen zou voorzien. Aan de openbare wegon houden zij de wacht en onderzoeken de korven en netten der reizi gers. Vindt men er vleesch in, dan wordt het overtrappeld en aan den drager wordt eene ferme rossing toegediend. Brussel. Door eene bijl gewond. Twee bewooners der Huidevetterslraat leef den in gedurigen twist, het zijn zekere Fran cois T., loodgieter en André D., houtkapper. Dinsdag kwamen de twee vijanden elkander nabij hunne woning tegen. Na eenige woorden gewisseld te hebben werden zij handgemeen. die juist do bijl vast had waarmede li ij hout kapte bracht T.., een geweldige slagnet de bijl toe. Zij tegenstrever viel als een imassa ten gronde en moest naar het hospitaal gevoerd worden Een onderzoek is geopend. Huiselijke dief ten. Sedert een'gen tijd bemerkte de patroon van een groot lijn waad magazijn der Merkstraat dat hij het slachtoffer was van talrijke huiselijke dief stallen. Dagelijks verdwenen een aantal goe deren. Do belanghebbende legde eene klacht neer. Na onderzoek vielón de verdenkingen der policie op zekere G.die in het buis als winkeldochter gebruikt werd. Men deed op zoekingen en men vond'bij haar te huis eene ernstig, en zal die taak aan niemand overdra gen, zelfs niet aan u, mevrouw. Gij zult teu andere al spoedig met den markies van Char lemont trouwen... Niet voor het geheim, opgehelderd is Ik weet niet waarom ik zob openhartig met spreek, Roza maar gij Schijnt mij toe te be hooren, en ik spreek met u zooals ik dat met niemand doe. Ik beminde mijnen echtgenoot met geheel mijn hart en geheel mijne ziel. Ilc bemin hom nog. Indien hij nog leefde, zou ik alles prijs geven om hem il volgen. En toch wilt gij opnieuw in het huwelijk treden zei Roza bitter. Ik beloofde den markies mijne hand als prijs voor de rechtvaardiging van mijnen echt enoot. Ik bemin den tegènwoordigen markies niet, maar geloof dat Alexe Mixtome dood en wil zijn aandenken zuiveren. Gy ziet dus dat het mijn plicht is het door u gevonden spoor verder na te gaan. Wij zullen samen werken, 'zei Roza. Ik heb het spoor ontdekt, gij moogt het vervol gen. Neem mij in uw vertrouwen, mevrouw, zooals ik u het mijiie heb geschonken. Geloof mij, dat, wanneer Alexe Mixtome's naam ge zuiverd wordt, het u niet zal berouwen van mijne hulp gebruik te hebben gemaakt. Ik stem toe, antwoordde mevrouw. Help mij dan, Roza, alhoewel uw geestdrift mij on verklaarbaar is. Myn geestdrift zetelt in de vaste overtui ging dat Alexe Mixtome ópschuldig is. Ik wil mijn leven wijten aan dit werk. Kunt gij uw leven wijten aan een werk, waaraan graaf Beaucourt niet deelneemt? vi-oeg mevrouw lachend.,jp/iar valt mij nu in, dat ik met u over hem wdnsch te spreken. Hij heeft mij alles medegedeeld. Tweemaal heeft hij aau uwen vader geschreven, maar deze zeer groote hoeveelheid gestolen waren. G.., werd opgesloten. Revolverschot. Maandag namiddag, rond 3 uur, had M. Monseur, wonende in de Ophemstraat, 17, een gesprek met eenen vriend, op den hoek der Locquengliienstraat. Eensklaps kwam zijn 13jarig zoontje wenen de van pijn bij hem gesukkeld. Een jonge ling van 17 jaar, gehuisvest in de Van den Brandenstraat, had een revolverkogel in de bil van het kind geschoten. De dader werd aangehouden. AanhoudingEen gevaarlijk oud- veroordeelde, werd sedert verscheidene maan den opgezocht wegens diefstallen, nachtelijke aanrandingenen andere misdrijven. Maandag avond werd hij aangehouden in een huis dei- Hoogstraat, waar hij verbleef onder een val- scheen naam. X..., bedreigde vruchteloos de agenten met eene ijzeren staaf, want deze vielen hem onverschrokken aan met debloote sabel, X.., die nog 7 maanden gevang moest uitboeten, werd te Vorst, achter de grendels gezet. Erge val. Gisteren avond kwam zekero Jean V... uit de Hoogstraat, 342, zeer dronken te huis. Hij wilde naar zijne kamer gaan doch verloor op den trap het evenwicht en rolde heneden. Hij bekwam eene schedelbreuk sedert Dinsdag is hij nog altijd in bezwijming. Zij toestand is zeer bedenkelijk. Mcnschenjacht. Een nachtwaker van een belangrijk handelshuis der Nieuw straat deed gisteren zijne ronde in het maga zijn, vergezeld van zijnen hond. Eensklaps begon deze verwoed te bassen. Hij ging zien en bevond zich rechtover een dief die dooi den hond in bedwang gehouden werd. Een gevecht ontstond doch de garde had de onder hand en den dief kon langs de daken vluch ten. De nachlgarde had do policie verwittig doch toen deze aankwam was de kerel ver d wenen. Hevig gevecht. Over eene maand kwam een kerel van Duitsche afkomst, on der den valschen naam van Wilhem M.. in eene nederige kamer wonen, in de Roe- bokstraat. Een medehuurder Pierre B glazenmaker van stiel, die een zeer jaloerscb karakter heeft, had weldra eene doouelijk baat tegen den nieuwen gebuur. Talrijke hevige twisten waren tusschen beide reeds dikwijls ontstaan. Verleden Dijnsdag ont stond er een gevecht tusschen de mannen Gedurende een verwoed gevecht bracht den Duitsch een slag met een kneukelijzer op het hoofd van Pierre B.... toe, met zulk geweld dat deze ten gronde stortte en be- z*\ ijmt in 't bloed bleef liggen. De gekwetste werd naar bet hospitaal gedragen en het slechts na drie uren werken en zorgen dat de doktoors erin gelukten hem tot bezinnin. te doen terugkeeren. Toen de policie ter plaats kwam om den dader aan te houden,was hij met pak eu zak verdwenen. Hij wordt ieverig opgezocht. Hevige familietwist. Over eenigen tijd, hadden de echtgenooten G...., die zeer slechte overeenkomst leefden, de echte lijke woning verlaten, de man was in do Blaesstraat gaan wonen en de vrouw Thérèse T...., was met. hare twee kleine kinderen in de Sint Ghislainstraat gehuisvest. Dijnsda^ kwamen de echtelingen elkander tegen. Eene geweldige woordenwisseling ontstond aan aande eene som van 10 fr. die G...., niet wilde betalen voor den onderhoud zijne kinderen. In de Zuidstraat gekomen trok de vrouw eensklaps eene schaar uit haren zak en bracht er haren man drie geweldige ste ken mede in het hoofd toe. Een agent werd verwittigden leidde de gekwetste en de schub dige naar't politiecommissariaat der Markt straat. Een doktoor werd bijgeroepen en be- statigde dat een der wonden doodelijk kon zijn. Proces-verbal is opgemaakt. Hoe een dief gevaren is. Een rijke vreemdeling en zijne vrouw stapten afin een hotel der Rogierplaats. Op eene tafel der restauratie, nabij een open venster, legden zij een handzakje inhoudende geld en juweelen heeft nog niet geantwoord. Wanneer ik eens eenen brief aan uwen vader zond? Ik zou u gaarne met graaf Beaucourt gehuwd zien... Dit kan niet, zoolang ik myn geheim over de nachtelijke ontmoeting op Montfagon niet kan verklaren en wellicht zal ik dit nooit kunnen. Ik denk thans aan geen huw lijk. Laat ons hierover zwijgen, Mevrouw. Kort daarna etond Roza op om te vertrek ken. Mevrouw Mixtome noodigde haar uit te blijven, maar het meisje bedankte even vrien delijk als beslist. Ik moet morgen met mevrouw Bartiueux weer naar Charlemont terugkeeren, zegde zy. Op Montfagon zal ik u weerzien. Gij komt toch met mevrouw Bartineux bij mij eten Doch ook deze uitnoodiging sloeg Roza af en verwijderde zich vol hoop. Toen zij weer naar haar hotel terugreed, gaf Philip Piron, die niet uitgestapt was, zijnen ":oetsier bevel haar te volgen. De kamerdienaar liet zijnen koetsier aan het hotel dat lijj binnentrad. Op zjjne vragen vernam hij, dat mevrouw Bartineux en juf frouw Lepage daar logeerden. Mevrouw Bartineux zat Raza met ongeduld wachten. Men dineerde en ging toen naar eenen beroemden doktor. Deze verklaarde echter dat hare ziekte slechts verbeelding was, en zeer -ontstemd eerde de oude dame met Roza naar het hotel terug. Ik heb te Parijs niets meer te doen, zeg- zij wrevelig. Ik moet weer naar huis. Ja, laat ons naar Charlemont terugkee- zegde het meisje.Mevrouw Mixtome staat i dat ilc met u ga en by u blijf tot zij weer Montfaeon komt. Ik heb haar de twee akels van de ketting gegeven. Een voorbijganger stal het en vluchtte. Bedienden van het hotel achtervolgden den dief, hielden hem aan en leidden hem naar het commissariaat in de Kruisvaartenstraat, waar men in hem een gewezen dienstknecht herkende, oud 48 jaar. De man verklaarde dat liij zonder plaats was en dat honger hem tot den diefstal aanzette. Nooit werd hij ver oordeeld. De vreemdeling, die de ondervraging bij woonde, vroeg genade voor den dief en gaf hem 20 frank uit medelijden. De liefhebbers van een fijn kopje ge bruiken do Bit terpeeën der Trappisten Vincart. 1500 O. Molenbeek. Brand. Maandag avond is brand ontstaan bij M. Van Haute, herbergier, wonende in de Vier Winden straat, 108. Het vuur nam aanvang in de kamertjes, bewoond door een ander huurder. Het alarm werd door Van Haute zelf gegeven. De pom piers snelden ter plaats en bevochten bij mid del van verscheidene lansen het vuur. Na drie lcwarluurs werd liet vuur overmeesterd. Gansch den inhoud der mansardekamertjes en het dak werden vernield. Do schade be loopt 3000 fr. Men kent de oorzaken van den brand niet. Koekelberg.SpooncegongelukBaan- werkers arbeidden I)insd:ig morgen op do spoorbaan lusschen do Westslatie en die van Koekelberg. Zij maakten plaats voor een koop waren trein. Een hunner, Acliiel Legros, afkomstig van Ganshoren, gleed uit en viel. De trein reed over hem. Zijn rechtervoet werd gepletlerd en zijn rechterbeen afgesne den boven de knie. Men vervoerde hem in een wanhopigen toestand naar het gasthuis. Kuregem. Een agent gevitrioleerd. De toestand van den agent Denis, die het slachtoffer van een aanslag was, is vol doende. Doch men vreest nog- steeds dat hij het gezicht zal verliezen, llij ziet sedert een dag heel onbeduidend uil beide oogen. SpiegelsKaders Vitraux Baguetten Werf 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Elsene. Voertuigongeluk. Voerman Antoon Hofman, Schrijfslraat, te Schaar beek, gleed Dinsdag morgend op den steen weg van Elsene uit nevens zijne kar. Een der wielen rolde over zijn lichaam. De man werd met gebroken ribben en erge inwendige kneuzingen naar het gasthuis vervoerd. Anderlecht. Automobielongeluk. Dinsdag morgend reed een auto op den Steen weg van Bergen op het voetpad. De gelei der, M. B.., Brogniezstraat, werd op den grond geworpen. Hij werd erg gewond aan den rechterslaap en zijn linkerbeen gebroken. Leuven. Gauiodieven. Als ieder jaar heeft, de jaarmarkt veel volk naar de Pietermannenstad gelokt. Van af 10 ure kon men letterlijk op de hoofden loopen. De gauwdieven waren natuurlijk op hunnen post. Een boerken mocht zulks ondervinden, doch hij werd in tijds de hand gewaar, die hom van zijn kleinood wilde berooven en begon te schreeuwen. De dief zette het op een loopen, aanstonds achtervolgd door een honderdtal menschen. Van op de Groote Markt liep hij langs de Mechelsche- Schrijn en Vaartstraat, waar hij terecht kwam op het gemak van het koffiehuis den Gulden Bol. De policie heeft hem daar gesnapt. Hoeylaert. Nachtelijke aanranding. Zekere EJ. Steenbergen, kwam Maandag rond 9 ure uit Brussel terug naar zijn dorp, toen bij het verlaten van het Zoniënbosch, eensklaps een kerel op hem sprong en hem de beurs of het leven vroeg. De werkman ging naar zijnen zak doch trok er een liere- nian uit. De dief ziende dat hij slecht ge vallen was nam de vlucht. De policie zoekt de kerel op. Zijn signalement is gekend. Den volgenden dag vertrokken zij reeds. Ondertusschen had Philip Piron niet stil ge zeten. Hij zag het naderend gevaar en besloot Roza voor te zijn. Hij had het vaste plan ge vormd het meisje uit den weg te ruimen. Philip Piron hield zich denzelfden avond be zig met het ontwerpen van een plau, om het meisje, dat hij als een inderpaal beschouwde, uit den weg te ruimen. Toen hij het den vol genden morgen ten uitvoer wilde brengen en zich met dat doel naar het hotel had begeven, stond hij niet weinig verbaasd te vernemen, dat het meisje met mevrouw Bartineux naar Charlemont was teruggekeerd. Wat zou dat beteekenen vroeg hij zich af. Eergisteren avond kwam zij liier, gisteren ging zjj uit om haren vader te zoeken en be gaf zich vervolgens naar mevrouw Mixtome. Zou haar vader toch in het hotel zijn en heeft de knecht mij belogen, toen deze zegde dat hy de wijk naar Griekenland had genomen Treedt het meisje op als middelares tusschen Alexe Mixtome en zijne vrouw Daar gebeurt iets dat ik niet begrijp. Het meisje is sluwer dan ik dacht, en daarom kan het meisje ge vaarlijk worden. Misschien heeft zij iets ont dekt. Verduiveld Ik zal morgen zelf naar Charlemont gaan om eens rond te kijken Ily keerde naar het hotel van zijnen heer terug en vond dezen in de woonkamer. De markies was in eene kwade luim. Ik heb mij zelf moeten aankleeden riep hij norsch. Wat moet dat beteekenen, dat gij zonder vragen heengaat, Philip Dit wil ik nietGij wacht op mij of... Een wijzen naar de deur vulde den zin aan. Ik heb voor ons beider zakon gezorgd, antwoordde Philip. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2