Onschuld zegepraalt Tepi het der leven NIEUWSBERICHTEN. BINCHE IN ROERING Trade-Unions werd neergelegd, doch met .956 stemmen tegen" 509 ontvankelijk ver klaard. De hevigsien verweten u2 kalms ten, liberalen te zijn. Eon andere dagorde van blaam aan het bestuur werd verworpen met 262 stemmen tegen 90. Daarna stelde het bestuur eene dagorde van blaam voor aan het adres der regeering voor de genomen krijgsmaatregelen. Do onhandelbaren vroe gen dat de blaam in heviger bewoordingen zou geschieden. Afgevaardigde O'Graty deelde dit gedacht. Het bestuur maakte er kort spel mede. Zij lei hare dagorde ter stemming. O'Gratj, gevolgd van een groot doel der vergadering, verliet de zaal. Men aanziet eene bepaalde scheuring in de Trade- Unions, als onvermijdelijk. SPANJE. Staking aan den spoorweg. Te Bilbao zijn de spoorwegwerklieden in staking gegaan. De hulp van policie en gen darmen is ingeroepen. Men vreest dat de staking zich zal uitbreiden. NOORWEGEN De viering van den honderdsten verjaardag van de Hoogeschool van Christiania. De koning en de koningin van Noorwegen hebben -Dijnsdag- de opening van de verja ringsfeesten bijgewoond. Er waren 1500 ■personen aanwezig, waartusschen vele rec tors en leeraars uit de vreemde Hoogeschool- M. Foegger, rector van de Hoogesehool van Christiana, zello het gedacht vooruit, eene ■internationale Hoogeschool te stichten, waar alle landen zouden aan bijdragen, en waar do professors en leerlingen over leermidde len zouden beschikken, die zij nergens an jers zouden kunnen vinden. MACEDONIË.11 Opstand der soldaten. Drie bataljons van Anatolie, liggende te gen Mitrovitza, zijn in opstand gekomen. Zij 'hebben zich meester gemaakt van den trein en eischten dat deze hem zou vervoeren naar Salonique. Indien de opstand voortduurt, zullen de strengste straffen toegepast wor den. De aanvoerders der ruiterij zullen het in elk geval met de dood hekoopen. Te Cureghem De veemarkt van Cureghem was zeer opgewonden vandaag. Reeds van af 9 ure kwamen de beenhou- ,wers van het Centrum, van Gilly, Roux, Mumet, Courcelles, ten gelalie van 150 man in de Zuidstalie aan. Zij vormen er zich in stoet. Eenige trommels en eene harmonica gaan voorop. Zij dragen talrijke opschriften. fMen leest onder andere het volgende De beenhouwors van Jumet-Lodelinsart in stah 'king zijnde, protesfeeren.tggen het dure vee en wenstfben dat' al de B'èlgisdhe beenhou wers bun voorbeeld zouden volgen. Op den hoed dragen zij een opschrift Opênl de grenzen Zij zingen ook eeii (liedje, dat voor die gelegenheid gemaakt is. De grootste kalmte beheerscht deze betoo ging. Meetingen M. Lecomple. van Cbapelle-Herliamont. ineemt bet woord aan eene herberg en vraagt iaan de beloogers kalm te blijven en zich rnaar de voorschriften van de syndikaten te regelen. Men zal niets koopen vandaag. Die woorden worden begroet door bravos en geroep Opent de grenzen Rond den middag zette een nieuwe stoet zich in gang aan de Zuidstatie, ditmaal was 'hij veel talrijker. Hij telde ongeveer 1500 personen. Nieuwe meetingen hadden plaats aan de Markt. Hebben gesproken MM. Ilai- naut, van Bincho Nisolle, van Gilly •Hanotiaux, van Courcelles. Allen teekenen verzet aan tegen het bescherming;sregiem, dat de regeering in zake veehandel gebruikt. Zij willen de opening der grenzen bekomen. 80° Vervolg. Indien ik er bij stil zat,dan zoudt gij spoedig genoodzaakt zyn altijd u zelf aan le kleeden. "Waai* denkt gij dat ik geweest ben?Wat denkt,, jgij dat ik gedaan heb 1 Tot 'groptë ergernis yan:5 zijnen- heer - wierp 1liy zich in eenen leunstoel en liet zijnen lioed op het tapijt vallen. Naar uw gedrag te oordeelen, schijnt het «lat, gij in eene kroeg geweest zijt en gedron- fken hebt, zei de markies boos weg. Ik heb uwe onbeschaamdheid lang genoeg verdragen en ben van plan u te ontslaan. Zeg niet te veel, antwoordde Philip kalm maar waarschuwend gij mocht er eens be rouw over krijgen,verstaat gij dat? Die praat jes over ontslag passen niet tusschen ons.Laat ons eens ernstigover de zaken spreken. Ik heb van den vluchteling niets gehoord. Hij zal Frankryk weer verlaten hebben. Dat geloof ik niet. Gisteren was ik weer |l)y het hotel, waar, zooals gij weet, mijn broe- 'der hem ontdekte. Tot mijne verbazing zag ik juffrouw Lepage er uit komen. Zijt gij zeker dat zy het was Heel zeker.Ik huurde een rytuig en volg de haar naar mevrouw Mixtome. Zij bleef daar bijna drie uren en ging naar een ander ihotel. Ik vernam, dat mevrouw Bartinêux daar logeerde en dat beiden er den vorigen •vond waren aangekomen. Dat is nieuws... i Ik had een plan beraamd om juffrouw tLepage uit den weg te ruimen,hernam Philip, en ging heden morgend in de vroegte naar Zij werpen de schuld der duurte op den hals der regeering. Het zou hun weinig geven dat de landelijke veehandel hierdoor te niet gingen er allerhande ziekten zouden voort spruiten uit de opening der grenzen. Zij denken er alleen aan. hieruit eene nieuwe beknibbeling tegen de regeering te trekken. Zij vergeten dat de ware oorzaak der duurte van het. vleesch te zoeken is in natuurlijke oorzaken De muilplaag, het gemis aan voeder. Tegen die natuurlijke oorzaken kan de regeering niets... Naai* het Ministerie Er wordt besloten eene delegatie te stu ren naar liet ministerie. Een stoet vormt zich om de delegatio te geleiden naar de Leuven- schestraat. Doch daar er geene policie ver wittigd was, moesten gendarmen in burger- kleeding de manifestanten over de neutrale streek drijven. De delegatie geleid door M. Brugman, voorzitter der syndikaten van het centrum, gaat het ministerie binnen en vraagt eene spreekbeurt. Doch daar de heer minister af wezig is moet zij zich terugtrekken zonder voldoening bekomen te hebben. Het is reeds 4 ure. Bij het buitentreden der delegatie worden nieuwe meetings gehouden. Men verklaard dat men schriftelijk met den minister zal on derhandelen. Eene verbintenis. 88 beenhouwers van Juraet en Lodelinsart hébbende volgende overeenkomstgeteekend: De ondergeteekenden, beenhouwers en charcutiers van de gemeenten Jumeten Lon- delinsart, vergadert bij M. Illois, Brussel- sche steenweg, te Jumet, verbinden zich onderling, van af 8 September, op den mid dag, geen vee meer te slachten of geen ge slacht vleesch meer te koopen,nog gedeelten noch gansche beesten, en dit gedurende een tijdverloop van vijftien dagen, dit tijdverloop kan verlengt of ingekort worden door be sluit der onderteekenaars. Deze die deze overeenkomst zou overtreden verbindt zich de som van 1000 fr. te storten, die tusschen de andere onderteekenaars zal verdeeld wor den. Jumet den 5 September 1911. Volgen dan de handteekens der 88 been bouwers van Jumet en Lodelinsart. Overal zijn dergelijke verbintenissen ge teekend. Te Charleroi waren er eenige been houwers die nog vee gekocht hadden voor dat de beweging begonnen was. Men beeft hun toegelaten hun vleesch to verkoopen, doch eens dat de slachting uitverkocht zal zijn, zal de werkstaking algemeen zijn. Te Bergen Te Neufvilles heeft eene markt plaats gehad zooals men gisteren te Soignïes ge: meld had. Do markt was goed gevuld. Er waren talrijke koopërs en verkoopsters. De beste botér gold 3'fr. 30 pér kilo. Te Hornu. Wapenstilstand De markt van Hornu was zeer kalm, de menigte was nochtans zeer talrijk. Men heeft den wapenstilstand uitgeroepen daar de boe^ ren zich aan de eischen der huishoudsters onderworpen hebben. De toestand elders Te St-Gbislain was de menigte op de markt ook zeer talrijk. De boter werd er 3 fr 20 en 3 fr. 40 en de eiren 2 fr. 90 verkocht. Men meldt dat op de grens alles weer zijn gewonen gang gaat. De markten van Cou- sobre, Groix-Saint-Ghislain, Maubeuge wer den druk bijgewoond. Zekere oproerzoekslers hebben wel ge poogd wat gerucht te maken, doch het en lukte niet. De troep was ter plaats en dreef de onruststokers uiteen. De landbouwers van bunnen kant hebben woord gehouden. De boter werd hier fr. 1,50 den 1/2 kilo en de eieren 0,10 fr. 'tstuk verkocht. het hotel, ten einde hieraan gevolg te geven, Daar vernam ik echter dat de damen reeds vertrokken waren. Zij zijn slechts èénen dag- te Parijs geweest. Wat kwamen zy hier doen Juffrouw Lepage had een doel. Zij wilde haren vader spreken, om daarna hare moeder mede te deelen, dat hij nog leefde. Dat verduiveld meisje riep de markies. Mijné zwagerin is dol, anders zou zij' niet met haar meegaau. Ik zal haar onder handen ne-| men, zij moet het meisje wegzenden. Dan zal zij zich naar mevrouw Mixtome begeven, en alzoo buiten ons bereik zijn Het meisje bevindt zich juist op hare plaats. Zij schijnt zeer gevaarlijk te zijn. Zij ziet alles en is wantrouwend. Ik geloof dat er iets buiten gewoons gebeurd moet zijn en zij daarom naar Parijs is gekomen. Zy kwam om mevrouw Mixtome het verblijf van baren vader in Frank rijk mede te deelen, of zij heeft in het kasteel iets ontdekt, De markies verschrikte. Wat zou zy kunnen ontdekken vroeg hij. Ik weet het niet, maar juffrouw Lepage is sluw, antwoordde Philip. Zy kan oen voor werp gevonden hebben dat my ontgaan is. Ik kan wel niet begrijpen wat zij zou ontdekken, maar zoolang het meisje leeft, ben ik niet gerust. De markies verbleekte. Wanneer gij ongerust wordt, dan mogen anderen wel vreezen, mompelde bij. O, ik gevoel mij nog meester van den toestand, wat liet meisje betreft, zegde Philip, on vrees ook Alexe Mixtomo niet.Hy verkeert in een zoo groot gevaar, dat hij niet kan op treden. Maar wellicht betrekkon zij beiden mevrouw Mixtome in do zaak misschien Eene betooging te Thieu. Eene betooging die 'gevormd was door 500 vrouwen en die voorafgegaan werd door eene fanfaar heeft Dijnsdag te Thieu de stra ten doorloopen. De huishoudsters zijn bij de pachters en de beenhouwers gaan vragen om zich te schikken naar de eischen gesteld door de huishoudsters van liet centrum. Zij kregen voldoening bij de meeste pach ters en de beenhouwers beloofden hun het vleesch zoo goedkoop mogelijk af te staan. Eene meeling had plaats eene vrouw en een gemeenteraadslid hebben er het woord gevoerd. Te La Hestre. Gedurende de woelingen die hier plaats grepen bij de manifestatie der beenhouwers zijn er vier gekwetsten gevallen Arthur Berteaux, 34 jaar oud, werd het neusbeen gebroken Gregoire Alfons, aan den rug ge kwetst, Desiré Dehouiaanden schedel en een beenhouwer die men voor dood op den steenweg liet liggen. Te MonfEgRies-NetevÉBBe Eenige vrouwen, der gemeenste soort heb ben hier eenige beestigheden uitgezet. Zij ontmoetten eenige melkvrouwen die zich naar Charleroi begaven en kropen op de kar na de paarden stilgehouden le hebben. Vervol gens goten zij hunne melkkannen op den openbaren weg uit.Vervolgens liepen zij door de gemeente manifesteeren tegen de beenhouwers en zongen'de «Internationale». Er hadden geene andére onlusten plaats. Te Charleroi, Gilly en Chatelet, was den morgen kalm. Te Charleroi Het syndikaat der beenhouwers heeft Dins dag avond eene bijeenkomst gehouden in zijn lokaal om over den toestand te spreken. Na eene lange woordenwisseling werd er beslo ten dat men eene beslissing zou nemen zoo haast men zou welen wat de andere syndika ten beslist hadden. Deze moesten dienzelfden avond bijeenkomen. Geen eene beslissing is genomen; te Gilly, alleen is de werkstaking uitgebroken. Men wacht den uitslag af van de manifestatie op de markt van Anderlecht. Oyer het Kanaal gezwommen Burgess, een Engelschman, die thans te Parijs een handelshuis houdt, is er in gelukt het Kanaal over te zwemmen. Dinsdag morgend was bij te Dover in zee gegaan en Woensdag nforgend, om 9 ure 50 stapte liij aan de Kaap Gris-Nez (Frankrijk) aan land. t Burgess is 38 jaar oud. en reeds verschei- deee malen beproefde hij het Kanaal over te zwemmen, om aldus liet waagstuk te vol trekken. clat alleen, I^apitein Webb op 24 Oogst 1875 liad kunnen tot een góed einde brengen.,; r Het weder is Burgess zeer gunstig ge weest, boewei hij'omstreeks bet midden der zeeëngte veel to lijden (ïad van de ijskoude Noordzeestroomingen Hij bad zich heel hel lichaam met olie in gesmeerd, om aldus min vat te leveren aan het water. De moedige zwemmer moest Woensdag morgend, bij het krieken var. don dagboven- menschelijke krachlqp'^ inspannen, om de vermoeiing te overwinnen. Toen hij echter de Fransche kust in het zicht kreeg, vordubbelde zijnen moed en zijne hoop en eindelijk, om 9.50 ure voelde hij vaslon grond onder zijne voelen. Hij werd geestdriftig toegejuicht. Burgess is'geen snelz\Vemmer. doch even als de Antwerpenaar Maas, kan hij uren en uren achtereen zwemmén. In 1906 had hij ook oene buitengewone zwemtocht gedaan. Hij poogde toen ook het Kanaal over te zwemnVen, doch moest het na 18 uren opgeven. Hij reisde vervolgens overtuigd hij mevrouw dathy onschuldig was. Mevrouw is aan het Hof goed gezien en bezit veel invloed. Wanneer zy de zaak aanpakt, zouden wij maar gij begrijpt mij voldoende. Men zou een nieuw onderzoek kunnen begin nen. Dat eindigen zal als het vorige. Misschien Maai* gij weet het zoo goed als ik, hij was onschuldig! En als er eene Voorzienigheid bestaat, kon zijne onschuld wel eeus aan het licht komen.... Dat is onzin. Hij \<-'as schuldig! riep dd markies. Iedereen heeft hem daarvoor gehou^ den, in weerwil van zijnen rijkdom eu zynen rang. Wanneer ik in uwe plaats was, zegde Philip, zou ik van mevrouw Mixtome willen weten, wat het meisje te Parijs kwam doen. Ik zal het beproeven. Nog lieden zal ik haar bezoeken. En ik, zegde Pliiirp, ga morgen vroeg naar Charlemont. Ik iVi'pèt het meisje in het oog houden. Ik moet weten wat zy hier ge daan heeft. En haar vader Jean zal hier blijven. Hij is een echte vos en zal hem wel vindeiV als hij hier verblijf houdt. Wanneer de vluchteling nog leeft, en de komst van het meisje naar hier bewijst dit, zal hy zich zeker weer naar Charlemont bege ven. Wanneer ik het meisje slechts bespied, zal ik hem vinden. Ik zal tegelijk naar vader en dochter zien.... En gij, maak spoed met het huwelijk. Des middags bracht de markies mevrouw Mixtonie het beloofde.bezoek. Zy was van een rijtoertje teruggekeerd en zag er vroolijkor uit dan anders. Eene niéuwe lioop lichtte uit hare oogen en kleuïde hare wangen met een zacht rood. per trein naar Parijs en twee dagen later nam hij deel aan den 24 urenkoers, welken te Joinville-le-Pont gezwommen werd. Hij won den koers en legde in dien tijd 44 kim. 600 meters af. Andere beroemde zwemmers, als Holbein, Wolff, Mews, Cattaneo, Maas, Ooms, enz., die reeds dikwijls gepoogd hadden, het Ka naal zwemmend over te steken, zullen, nu Burgess gelukt is, ongetwijfeld opnieuw trachten, te toonen dat zij hetzelfde kunnen. Sinds een achttal dagen heerscht er te Binche eene ongewone roering. Verleden Zaterdag was het een stoet van 4 tot 500 vrouwen, die met roode vlaggen aan het. hoofd van eene meeting te Houdeng terug kwamen. Zij hadden aldaar geprotes teerd tegen de duurte der levensmiddelen en voornamelijk van vleesch en boter. De policie deed de vlaggen wegnemen, hetgeen hevig protest uitlokte. Eene vrouw klom echter op eene tafel en noodige hare gezellinnen uit, de roode vlaggen weg te laten, aangezien er in de boter toch geen politiek stak Maandag avond gingen de katholieken uit met hunne fanfaren, welke zich te Charleroi zoo dapper onderscheiden had in een muziek vrij skamp.-Meer dan 6000 personen volgden het muziek. Overal in de straten werden zegezangen gehoord. (Is dat reeds een voor bode der kiezingen De liberalen konden zulks natuurlijk niet verkroppen. Zij deelden fluitjes uit aan de straatbengels en randden 's avonds de een zame katholieken aan, welke huiswaarts keerden. Dinsdag hielden de liberalen feest, omdat hun muziekoverste van eene reis terug keerde. Het was flauw, zeer flauw. Onder liet gezang en gespeel van A bas la calotte enz. enz. trokken de 150 mannen naar hun lokaal. Een uur later waren het wederom de vrou wen met hunne roode vlaggen, die eene betooging bielden tegen de slachters. De gendarmen waakten en niets werd aan gevallen. Waarschijnlijk zullen de slachters in staking gaan. Voor Zondag -wordt nog eene socialisti sche betooging aangekondigd. 't Is alsof een oproerige wind over Binche gewaaid hoeft. Brussel. Velo-ongeval. Het meisje der echtgenoolen R., 10 jaar oud en wier ouders in de Opyullingstraat wonen, werd gisteren al spelende in de Stampersstraat door een velorijder die in dolle vaart voor bijreed, omgeworpen en ovefreden. Het kind dat gewond was aan het hoofd en door talrijke kwetsuren overdekt was werd naar het hospitaal overgebracht. De policie zoekt den onvoorzichtigen rijder op. Deze om zich aan het rechterlijk onder zoek te ontrekken is voortgereden zonder omzien en kon niet tegengehouden worden. Diefstallen. Dieven zijn bij middel van valsche sleutels binnen gedrongen in het magazijn der echtgenootenM. op de deBrouc- kèreplaats en hebben er de hand gelegd op een aantal kleedingstukken en goederen eoner waarde van 700 fr. De policie der 3e afdeeling heeft een onderzoek geopend. Men denkt de daders te kennen. Bloedig gevecht tusschen werklieden. De werklieden van eene fabriek der Gu- tenbergskware zijn sedert eenige dagen in staking. Doch sommige werklieden hebben hun werk niet laten staan. Gisteren avond, rond 9 ure, ontmoetten de werkstakers de werklieden die waren blij ven werken. De markies bood haar de hand, en zy reikte hem de hare toe, doch trok ze even haastig terug. De markies nam plaats en begon met over stadsnieuwsjes te praten. Eindelijk zegde hij onverschillig Mijne zwagerin bezocht u hier, niet waar Zy is heden morg-en weer vertrokken Mevrouw too'nde'zicli niét verrast en ant woordde niet. Juffrouw Lepage was bij haar, Vervolgde de markies. Ik vind hot zonderling dat zy zoo veel van een meisje houdt, van wie niemand weet wie zy is noch van waar zij komt. Graaf Beaucourt leerde haar in Grieken land kennen, antwoordde mevrouw kalm, en is over haar. voorgaande zoo tevreden, dat liy haar gaarne zou trouwen. De markies trok de schouders op. Eene jongensstreek. Beaucourt heeft geene ouders meer om hem raad te geven,doch het zal hem berouwen. Dat geloof ik niet. Juffrouw Lepage wil daarenboven niets van een huwelyk weten. Dat is koket, lachte de markies. Weet gij iets van baren vader vroeg liy verder. Heeft zij u haar volle vertrouwen geschon ken Mevrouw Mixtonie was verrast. Ik weet alleen dat haar vader een Franschman en zij van hooge geboorte is,ant- woorddo zij. De markies begreep dat mevrouw het ge heim van het meisje niet kende. Weetgy iets van juffrouw Lepage? vroeg mevrouw, vermoedende dat zijue vragen iets te beteekenen hadden. Ik kan niet zeggen dat ik iets met zeker heid weet maar uit de woorden van graaf Beaucourt heb ik mijne gevolgtrekkingen ge- Eene geweldige woordenwisseling had tusschen hen plaats en weldra ontstond ex ,een gevecht. Eensklaps storte zekere Francois R... ten gronde. Hij had eenen steek in de zijde be komen. Men bracht hem aanstonds naar het St-Janshospitaal over. Het was een der werk stakers. Een andere werkman, deze was blij ven voorlwerken, werd met vuistslagen en schuppen overladen. Hij is met kneuzingen overdekt. De onderzoeksrechter Billaut heeft de zaak in handen en heeft een onderzoek bevolen. Deserteur aangehoudenDe policie hield Woensdagmorgen op do Groote Markt een Franschen deserteur aan betrapt op hee- terdaad van gauw dieverij. Hij werd opge sloten. Hinderlaag. De handelaar Xte Turyn gevestigd,tijdelijk in een hotel te Brus sel verblijvende, had zich al lang opgehou den in verscheidene koffiehuizen der stad en kwam Woensdag morgend rond 2 ure, dron ken aan den Ouden Entrepot. Daar werd liij aangesproken door eene vrouw met dewelke hij nog een glas ging drinken, doch deze wist hem daarna te lokken in een gedeelte van het thans in afbraak zijnde Stapelhuis. Daar werd hij aangevallen door drie kerels, die hem afsloegen en hem poogden te wur gen. Zij ontroofden hem een doekspeld en een ring, versierd met brillanten. zijn trouw ring en gouden uurwerk met ketting, evenals eene som van 10 frank. Eene.portefeuille, 1000 fr. bevattend in banknoten, werd door de schelmen niet ontdekt. Na de plundering werd de Italiaan nog mishandeld, waarna de drie bandieten en de vrouw de vlucht na men. Wanneer hij lot 't bewustzijn weerkeerde, ging hij bebloed en met gescheurde kleede ren zijn wedervaren op liet policiebureel der Nieuwe Graanmark vertellen. Bond eene velodiefte. Over eene maand kocht een jongeling bij een veloma- lcer, M. T..., uit de Verwerijstraat, een velo van 375 franks, mits maandelijksche storting van 15 fr. De kooper had verklaart te Ter- vueren te wonen. Ziende dal zijn klient niet kwam betalen gingM. T... zelf naar Ter- vueren. en vernam er dat de kerel zekere Francois L... slechts een gemeenedief was die door de policie opgezocht werd wegens banbreuk. Verleden Woensdag kwam zekere M. K., uit de Josaphatstraat bij den velomaker met een velo, waaraan eene reparatie te doen was. De velomaker herkende de gestolen» machien. Hij vroeg aan M. K. waar hij dien velorgekocht had. M. K. zegde hem dat hij hem voor 160 fr. gekocht had bij een man uit de Dillenstraat. Het onderzoek der po licie bracht uit dat deze hem voor 120 fr. van den dief gekocht had. De velo is aange slagen en ter greffie gezet tot men hem aan den eigenaar zal terug bezorgen. Men zoekt ieyerig den dief op. De Bitterpeeën der Trappisten Vin- cart geven extra koffie. 1500 P. Anderlecht. Lijk opgevischt. Woens dag morgen trok men uil deZepné, te Ander lecht, het lijk van een pasgeboren kind van het mannelijk geslacht op. Hot werd naar het doodenhuis vervoerd. Laken. Droevig ongeval. Het 14jarig jongentje Alfred Desbonnet, Franschman- straat, leerjongen in eene chocoladefabriek, Molenbeekstraat, werd Woensdag aldaar liet slachtoffer van een droevig ongeval. Zijne hand werd gevat onder eene drukmachien en vier vingers zijner rechterhand werden ge- pletterd. Leuven. Soldaat getoond. Soldaten van de veïdsciiutterij reden met hunne ka nonnen door Blauwput, wanneer plots de paarden van een der gespannen verschrikten en op hol sloegen. Een der ruiters werd hij liet botsen van het gerij tegen den boord van 't zijpad ten gronde gesligerd en zoo zwaar gewond dat hij in bedekelijken toestand naar het krijgsgasthuis is overgebracht. maakt, antwoordde de markies. Het is duide lijk dat mynheer Lepage voor schulden is ge vlucht, een verkwister die naar Griekenland trok,om daar te leven van het klein vermogen dat hy aan de speeltafel heeft gewonnen. Dat komt niet overeen met wat de graaf my van hem al vertelde, zei mevrouw. Maar het kan toch wel zijn. Ik kan my geenen goe den,liefhebbenden vader voorstellen, die zijne dochter .alleen naar Frankrijk laat gaan - om eeue plaats te zoeken, zonder er zeker van te wezen dat zij er vrienden en een dak zal vin den. Wat zou er van haar geworden zyn als zy niet op Charlemont ware gekomen De markies loosde eenen zucht van verlich ting. Ik hoop dat zij zoo goed is als gij denkt, zegde hy. Maar zij is te'goheim en dat bevalt mij niet. Naar mijne begrippen van fatsoen, past zy u niet. Ik acht het mijnen plicht u mede te deelen dat Philip Piron my gezegd heeft, dat het meisje laatst niet tusschen de klippen was gevallen, maar zich met eenen man in den tuin bevond Philip loog om haar te redden. Juffrouw Lepage heeft zelve mij gezegd dat zijn vertelseltje niet waar was, en dat zij een onderhoud had met eeneu man. De markies verbleekte. Zegde zij wie die man was? vroeg hy met spanning. Mevrouw antwoordde ontkennend. Dat is haar geheim, voegde zy er bij. Ik wil het niet weten, vooraleer zij het mij zelve zegt. Ik vertrouw haar... Om bedrogen te worden Gij moet alles weten wat het meisje doet, Eugenie. De man was eon avonturier, dien zij op hare reis leer- do kennen, loog de markies. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2