Onschuld zegepraal! BUITENLAND. Brtssseische Briefwisseling NIEUWSBERICHTEN. Dramatische zelfmoord in een trein Ninoofsche Brieven Een pompier snelde toe met eene spuit en 7.et ze gereed om in werking te treden. Poch die bedreiging is genoeg, het volk ,wijk al huilende. Doch men hoort geene be dreigingen meer. De burgemeester komt tusschen en zegt 2.van niet te spuiten, daar het volk zich terug- i trekt. Men doet de gendarmerie naar de ^kazern terugkeeren. Het volk juicht toe. Er rvormt zich een stoet die door de stad al zin gende trekt. In de Neder-Samberstreek tie huishoudsters van de Neder-Samber hebben ook betoogingen op touw gezet. De boter- en eierenmarchands waren voor zichtigheidshalve naar Auvelais niet geko- imen, doch het oproerige volk pakte alsdan de beenhouwers aan. Deze vouwden hunne matten op en trok ken naar huis. Twee hunner verkuchten hun .vleesch aan den geslelden prijs. Het volk trok door de stad al zingende. Een omzendbrief werd aan al de beenhou wers gezonden, hun uitnoodigendo tot eene i vergadering, welke Zondag zal plaats heb- 'ben, om 5 ure. Men zal er de kwestie der /Werkstaking onderzoeken. Te Gembloux De markt van Vrijdag was zeer opgewon den de huishoudsters verplichtten de kooplie den hunne waren aan gestelde prijzen af te staan. Een groep betoogers die van Gilly kwam werd door de gendarmen in de statie van Chapelle Dieu staan gehouden. Te Hornu 400 huishoudsters hebben eene meeting in het Volkshuis gehouden. Twee spreeksters hebben er de kalmte en de boycotlage van de wederspannige kooplieden aangepreekt. Ver volgens ging er een stoet door de gemeente met roode vlag aan het hoofd. Te Jemappes Er zijn hier een aantal petities in omloop om eene vergadering der beenhouwers, pach ters en verbruikers samen te roepen om zich onderling te vorslaan. Te Ceumes en te Wasmes werden ook be toogingen op touw gezet. WV "Uit Brussel wordt ons volgend schrijven toegezonden De beweging tegen de levensduurte heeft te Brussel zijn naklank gehad op de Groote Markt en Woensdag op de vleesch- en vee markt te Cureghem-AnderleohtDe citoyens hebben er van geprofileerd- 0111 er antikleri kale beloogingen van le maken. Het zijn voorzeker zij niet die een hulpmiddel tegen do duurte zullen vinden. De opening der 'grenzen ware een gevaar voor de openbare gezondheid. Ik geloof dat het groote kwaad gelegen is in de tusschenpersonon, die op- koopers en dat hier de oplossing moetgevon- den worden. Wat eclit droef is, het is. het zicht dier vrouwen voorafgegaan van eene roode vlag en zich vereenigend in hel Volkshuis Dat zijn niet anders dan politieke maiiccu- vers. welke de policie voor plicht heeft te beteugelen. M. de Broqueville komt de jaarwedden der bedienden die onder zijn beheer staan te verhoogen, zooals hij 'iet beloofd heeft. De onderwijzers zullen met October hun opslag liebhen. Minister Levie bestudeert de veran deringen die hij in de bezoldiging zijner be dienden wil brengen, de andere ministers insgelijks. Donderdag was het de verjaring van den 7 September. De droeve Buis is nu naar Congo getrokken, waaruit hij als overwin naar zal terugkeeren om den val hij te wo nen, van dit afgrijselijk klerikaal gouverne- 82® Vervolg. Zij besloot daarom Piron's kamer aan een nauwkeurig onderzoek te onderwerpen. Afgemat door de reis, klaagde vrouw Barti- neux over hevige pijnen door geheel haar li chaam en meende, dat de engel des doods •rondom haar zweefde. Men legde baar spoedig te bed. De dokter uit het dorp werd gehaald en haar kamermeisje bracht zalfjes en pleis- tors, koud en heet water, pillen, poeders en medecijnen aan de dokter en het meisje wa ren lang met de zieke bezig,totdat deze einde lijk van vermoeienis in slaap viel. Den volgenden morgen was de goede oude dame niet in staat het bed te verlaten. Zij liet zich bij juffrouw Lepage verontschuldigen, dat zij haar dien morgen niet ontvangen kon, doch liet haar tevens verzoeken dat zij zich, zoogoed mogelijk, zou bezig houden, en stel de tot dit doel het geheele slot ter liarer be schikking. Zulk eene gelegenheid was het juist, waar naar Roza verlangde. Zij ging naar de kamer der huishoudster, welke zich verheugde over haar bezoek. Roza zegde tot de huishoudster, dat zij alle zalen van liet slot gezien had, be halve eenige kamers, die zij ook nog gaarne ■vvenschte te bezichtigen. Ik zal u zelve rondleiden, juffrouw Lepa ge, zegde de huishoudster. De woonkamers van het kasteel zijn ruimer en schooner dan eoimnige feestzalen in andere paleizen. In eenige dezer vindt men beelden van groote waarde, aan cenige anderen zijn belangwek kende geschiedenissen, verbonden, die ik u verhalen zal, als het u genoegen kan doen. ment, dat ons dien verdrukt. (chik). De katholieken zullen de lj£nd§choen oprapen en de apostels van 't kartel tot hun verstand brengen. Burgers en werklieden oogen open voor dezo ophitsers, die niets dan wonden en kwetsuren zoeken voor het volk voor het grootste voordeel hunner persoonlijke ambi tie. Achteruit met die verraders van het Vaderland De feesten te Brussel duren voort. Zondag is het de beurt van Vleurgat-aantrekkelijk- heden. Er zal volk zijn in het Bosch en in het jeugdige gehucht van Ukkel. Zondag 17 dozer zal de Conservatieve Voorwacht van Molenbeek onder het eere voorzitterschap van M. den graaf d'Ursel, de 20® verjaring vieren zijner stichting. Ver scheidene ministers zullen er aan deolnemen. Zondag, 24 dezer, zal te Laeken het con gres plaats hebben van de onder-Federatie der Jonge katholieke Wachten van het Ar rondissement. Minister Carton de Wiart zal er het woord voeren. De naaste uitstallingsprijskamp van Brus sel-aantrekkelijkheden zal van den lsten tot den 8slen October plaats hebben, ten einde samen te vallen met de groote Herfstweek die in de hoofdstad eene aanzienlijke menigte vreemde bezoekers zal lokken. Het kartel is te Brussel bepaald gesloten en de katholieken hebben beslist te strijden met volledige lijst. De katholieke lijst, be staande uit conservatieven, werklieden en onafhankelijken, wordt overal zeer goed ont haald en zal een grooten bijval bekomen met de kiezing. Wij zijn bijna zeker van de over winning te Etterbeek, te Scliaerbenk, Lae ken, Ukkel, enz. Gedeeltelijk ook in andere voorsteden en misschien zelfs te Brussel. In ieder geval zullen wij overal veel stemmen bijwinnen, wat uitmuntend is voor de wet gevende kiezingen van toekomend jaar. Dit dank aan het kartel dat den walg verwekt bij alle klaarziende en vaderlandslievende lieden. Nogmaals goede moed den 18 Octo ber en vooral in Mei 1912, zal ons de victo rie behooren, want wij blijven de eenige partij van orde, van vaderlandsliefde en van vrijheid. Kobe. HOLLAN D. Opstand der soldaten De reservisten van 1907 en 1908 waren onder de wapens geroepen. Deze dachten dat zij nu naar huis mochton gaan gelijk het eerst beloofd was. Op het laatste oogenblik kwam liet bericht van den minister van Oor log dat zij nog moesten blijven. De reservisten die alzoo blij waren van de corvee verlost te zijn. kwamen in opstand en gingen protes- teeron bij het algemeen kwartier van 't Le ger." te Laren. Er heerscht overal op de Hollandschë grens eeno ongemeene bedrij vigheid. FRANKRIJK De dieven van de «Joconde» aangehouden Te Leon waren twee personen dragers van de Joconde Ondervraagt zegden zij dat het eene kopy was der echte Joconde en dat zij sinds'jaren in haar bezit waren. De Fransche regeoring van baren kant bericht i'al zij van de aanhouding te Leon het eerste woord niet weet. Waarschijnlijk is het ge rucht van deze aanhouding eene..: kwakkel. Tegen de levensduurte De Fransche regeering heeft verschillende maatregelen genomen om de crisis een wei nig te verzachten. De douanenrechten blijven doch de invoer van vee uit de kolonies zal vergemakkelijkt werden. Het vreemd vee, boewei onderworpen blijvend van de onmis- Ro^a stemde toe. Het kwam haar noodzake lijk voor, dc huishoudster in liet vertrouwen te nemen, en haar het doel dat zij beoogde mede te deelen. Ik heb een bijzonder doel, om deze ka mers te zien, of op zijn minst ééne daarvan, zegde zij. Mag ik op uwe stilzwijgendheid re- kennen, juffrouw?. De huishoudster verzekerde haar, niet zon der groote verwondering, de stipste geheim houding. Herinnert gij nog het stuk ketting, dat ik in de kamer van den vermoorden markies vond vroeg Roza. Ja, mejuffer. Twee schakels daarvan bracht ik naar Parijs de andore bevinden zich in handen van den vrederechter te Charlemont en ik toonde dezo aan mevrouw Eugenie Mixtome, die er veel belang in schijnt te stellen don wa ren moordenaar te ontdekken. Ja,dat is zoo,bevestigde do huishoudster. En wat zei mevrouw Mevrouw Mixtome heeft nooit aan de schuld van den markies geloofd. Zij houdt zich vast overtuigd, dat hij onschuldig veroor deeld is, en rekent er stellig op, dat de ware misdadiger nog gevonden zal worden.Dit stuk ketting zou, volgens hare meening, tot de ont dekking van den moordenaar kunnen leiden. Zij heeft de beide schakels behouden en zal den vroegeron eigenaar er van trachten op te sporen. De-huishoudster stond verstomd. Ik kan niet begrijpen, hoe iemand met een gezond verstand aan de schuld van Alexe Mixtome twijfelen kan, zegdo zij.Het is waar, dat de liefde blind is maar hoe kan zij, tegen zulke verpletterende bewijzen, blind blijven l ^Gedurende den nacht dat de moord geschiedde, bare voorschriften, zal toch zoo streng niet meer gekeurd worden.'Het valt te bezien of die verbetering een goede zal zijn. De beesten die geslagen toekomen zullen kunnen genie ten van den fictieven entrepot. Middelen zul len gezocht worden om de voedingswaren en den visch gemakkelijker op de inlandsche markten te krijgen. De uitvoer tarieven op vellen en huiden zullen opgeschorscht wor den. ENGELAND Goede maatregel van den poiicieprefekt. De poiicieprefekt van Londen beeft plak katen laten uithangen, de chauffeurs der automobielen verzoekend, 's nachts zoo wei nig mogelijk gebruik te maken van hunne trompetten, fluiten of andere instrumenten om de menschen niet te storen in den slaap. Dat is een goede maatregel men zou de chauffeurs ook kunnen verzoeken over dag zoo weinig stof mogelijk te maken. Nu gaat het over zijn hout. SERVIË Nopens de Koningsmoord.' De vreeselijke nachtmoorderij waarbij Ko ning Alexander en Koningin Draga het leven lieten, is nog altijd niet toegelicht. Van tijd tot tijd komt er wat opheldering. Volgens M. Novakovitch kwam liet eerste gedacht van dezo samenzweering van 1903 van M. Genchitcb, uud-minister van Binnenlandsche /aken die er in gelukte eerst 10 officieren tot zij ik el daad ovqr te halen. PERU f Draadlooze telegraaf De Peru maakt groot gebruik van den draadloozen telegraaf. Deze is nu in werking op een afstand van 11381 kilometers. Nog verscheidene andere draadlooze telegrafen worden aangelegd. SPANJE.' Muiterij te Bilbao Op de boot Reine Regente is er onder de soldaten eene muiterij ontstaan. Die mui terij gebeurde juist als Koning Alfons op de Jacht Giralda voorbij Remi Regente kwam gevaren. Men heeft verscheidene ver gaderingen gehouden en de muiters zijn reeds voorloopig veroordeeld tot de celgevangenis. BRAZILIË. De arme Proletariër M. Jaurès op reis. Mits eenige lionderde duizenden franken plus de eerbewijzen en de fijne kost en de geschenken is M.Jaurès, van de Fran sche werkliedenpartij, eene omreis gaan doen in Brazilië. De Journal do Brasil geeft de prijzen voor do 3 redevoeringen bij te wonen Eerste plaats, eerste lpgión 270 fr.tweede logiën 135 fr. voor de zetels 45 frDat zullen allemaal kapitalistische werklieden zijn, die daaraan zullerl deelnemen. Toen de trein van Avellino gisteren de statie van Frattamaggiore, gelegen op eene halve uur afstand van Napels, binnenreed, boorde men een vuucschot knallen in een rijtuig van eerste klas. De bedienden snelden toe, en men vond het'lijk van een persoon, schijnende ongeveer 60 jaar oud, met door schoten hoofd in het rijtuig liggen. Weldra werd het lijk herkend, als zijnde dat van M. Gaetano Manfredi, een der be- roemdsto advokaten dor balie van Napels. M. Gaetano Manfredi had in de beruchtste processen gepleten en overgroote geldsom men gewonnen, benevens eeno stevige ver maardheid, zoo door zijne welsprekendheid als door zijn talent en rechtskennis. Hij had een beroemd gebleven debat gehad met ad- was hij niet op zijne kamer. Hij beweerde wel in den tuin geweest te zijn, maar niemand heeft hem daar gezien. Do moord werd met zijn wapon gepleegd ei* was bloed op zjjne kleederon men heeft hem aan de deur zijns broeders gezien, eenige oogenblikken nadat de moord moest hebben plaats gehad hij was getergd door de daad zijns broeders en had ge zworen zich op hem te {vreken. Deze en ande re feiten moeten eiken verstandigen mensch overtuigen,dat Alexo Mixtome de moordenaar zijns broeders is. En toch gelooft mevrouw aan zijne onschuld Velen zijn op even sterke bewijzen ver oordeeld geworden, en toch bleek het later dat zij onschuldig waren. Ook ik geloof aan de onschuld van Alexe Mixtome, en ken toch ook al de tegen hem ingebrachte bewijzen, zegde Roza. Ik kan niet aannemen dat een man, zoo edel, zoo eerlijk en goed,als hij was, plotselings zoo diep kou vallen en eene ver schrikkelijke misdaad 'begaan. Ik kan niet aannemen, dat hij een Kain was, dat zijne handen bevlekt zijn mee het bloed zijns broe ders, ik weet dat het liièt zoo is. Hare schitterende oogen,de gloed van edele begeestering in hare trekken en de overreden de toon waarop zij sprak, oefenden eenen ge weldigen indruk uit op de huishoudster, doch de in den loop van jaren vastgewortelde over tuiging was zoo gemakkelijk niet uit te roeien. Alles wat ik bezit, zou ik er voor willen geven, als uwe veronderstelling waarheid bleek te zijn, juffrouw Lepage, antwoordde zy. Ik heb er dikwijls over gedacht dat Alexe Mixtome onschuldig kon wezen maar dan kwam mij de gedachte alan de bewijzen weer voor den geest. Van tijd tot tijd, als de ge hechtheid jegens hem en mijn medelijden de vokaat Rosano, die minister benoemd door M. Gioletli, zich 's anderdaags reeds zelf- moordde. Hij had ook gepleten in het be roemd proces der moord van markiezin Lavia, alsook in de schandalen van Cassa- bile, Saporilo, Gasale, enz... M. Manfredi had een zeer bewogen leven. Verscheidene malen werden hem kandidatu ren voor do Kamer aangeboden, doch hij weigerde ze telkens. Ondanks zijne verwor ven rijkdommen, stak hij thans diep in de schulden en schier alle uren van den dag werd hij door zijne schuldeiscliers lastig gevallen. In zijne zakken vond men slechts eene som van 1,80 fr. Deze zelfmoord heeft geheel Italië door groote opschudding ver wekt. Steeds hadden wij gehoopt, dat nu toch een maal die warme dagen voorbij zouden gaan. Dat Fidelis met zulke dagen, die warm zijn geweest van zonnegloed en zonnehitte, geen lust heeft gevoeld om zijn brieven te schrij ven, zal niemand kunnen verwonderen. 't Was ons toch zoo warm, 't werd onver draaglijk. En als men s'avonds doorwarm en doodmoe t'huis komt, dan spoedt men zicli om weer buiten te komen, om wat versclie lucht hebben, al is 'tgeen frissche. De hitte toch hangt zoo dik in onze stads woningen, dat men zoo laat mogelijk aan zijn deur blijft zitten en nog met tegenzin naar bed gaat, omdat er ian toch geslapen moet worden. Hoe zou men dan denken aan schrijven En 's morgens ook was de zon ons a,l lang voor om den weinig afgestalden dampkring weer opnieuw en meer te doorgloeien en men was al afgemat voor men gedacht had aan 't werk. Met loomen stap ging men op reis, want in de straten staat nog de hitte van den vorigen dag en men voelt ze aldra drukken op zijn borst Ach wat zal het weer heet zijn in den trein Neen. 't was geen weder om te reizen, even min om te schrijven.. Doch nu genoeg over deze natuurlijke warmte, wij willen iets zeggen over andere warme dagen, die aan de deur staan. Ik wil spreken over de drukke dagen die er heerschen zal bij de verkiezingsdagen. Wat wij hier vooral in Ninove opmerken en wat voor dezen die in de arbeidersbewegin gen staan het meeste opvalt, is de ijver door de socialisten aan den dag gelegd om hun po litiek schuitje weerom vlot te krijgen. Sinds maanden, sinds jaren zou ik zeggen, ligt alles stil. Do arbeiders hebben de een na de andere «De Redding» verlaten, en 't eenige dat nog overbleef, lijdt maar een kwijnend, wandelend leven. Nu is Ninove het voorwerp van de bijzon dere oplettendheid der (Aalstèrsche roode volksbevrijders. Jarenlang hebben ze de Ninof- sche arbeiders aan hun zeiven overgelaten de twijndersbond, 600 man sterk, lieten ze uiteen rukken door de liberalen politiekers, de meest schreeuwende misbruiken mochten blijven bestaan tegen schandelijk lage loo- nen werd niet opgekomen. Waarom De fabrikanten van dien tijd wa ren allen liberalen, en de bondgenooten dei- socialisten bij elke gemeentekiezing. De Ni- nofsche roode kopstukken werden d'een na d'ander goed en vet gelogeerd ic den politie leen kaas dat was voor ben de eenigste be trachting, het hoogste goed de arbeiders mochten bukken onder de slechtste werk- voorwaarden, dat naar de minste hunner be kommernis. De roode politiekers moesten zwygen tegenover hunne blauwe weldoeners. Wat is er nu gebeurd dat weerom uit Aalst, van wege de roode leiders, zooveel blijken van innige belangstelling worden gegeven Dat een soort van nieuwe opleving bij onze socia len is waar te nemen, dat thans weerom met die liberale verdrukkers, diezelfde afbrekers arbeidersvereniging wordt samengeheuld Wat is er dan gebeurd Terwijl de socialis ten gemuilband zaten. is hierin Ninove de cbrlstene vakbeweging ontstaan. overhand nemen, begin ik soms aan de moge lijkheid zijner onschuld te denken. Waarlijk, ik zou gaarne tien jaren van mijn leven willen opofleren, als zijne onschuld aan het licht kwam want ik hield veel van hem, oven als iedereen. Maar wat helpt het, de oude geschiedenissen weder op te halen Hij is dood en zijne echtgenoote draagt zijnen naam niet meer.Zij werd van hem gescheiden. Maar de oude naam zou in eere gestold worden, zegde zij. Ja, voegde de huishoudster er by, en dat ware in het belang van den tegenwoordigen markies.Hij zou zich verheugen,als den naam van zijnen bloedverwant weer gezuiverd werd. Voor hem zou ik blijde zijn, dat de zaak werd opgehelderd. Hij is nooit zoo treurig geweest, als sedert den tijd dat hy in het bezit van het kasteel kwam. Hij kende Alexe Mixtome zoo goed, dat hy dien smaad bitter moet gevoeld hebben. Zeker zou hij er zijn vermogen voor willen geven, om de vlek die den naam Char lemont aankleeft te zien uitgcwischt. Hij moet van mijne ontdekking onkundig blijven, zei Roza, totdat mevrouw Eugenie het hem zelf zegt. Ik vermeen den waren schuldi ge te kennen. Mag ik weten wien gij verdenkt vroeg de huishoudster. Ja ik geloof dat Philip Piron de moor denaar is van den markies Philippe Piron De kamerdienaar van den markies 1... Ja. Ik heb daar sterke bewijzen voor, juf frouw. Op dien avond was hij uit den dienst van den markies ontslagen geworden. De markies wierp hem de trappen af, waardoor bij voor geheel zijn leven geteekend werd... Hij ziet er mij wraakzuchtig uit. Wordt voortgezet. Ondanks de meest verwoede aanvallen van liberale fabrikanten, ondanks de tegenwer king en bestrijding van dezen die haar beste vrienden hadden moeten zijn, heeft de chris- tene vakbeweging hier diepen wortel gescho ten. Bij deze arbeiders is ook het bewustzijn ontstaan dat zij liunn© politieke rechten en macht hebben te doen gelden in hunne ver scheidene vereenigingen hebben ze de verdedi ging en de bevordering hunner economische belangen geleerd, maar ook tevens duidelijker ingezien en begrijp gekregen van de mogelijk heid, door middel van de gemeente hunne maatschappelijke positie te verbeteren. Nu staan die christene arbeiders gereed om hun deel op te eischen, dat hun rechtmatig toekomt in ons Gemeentebestuur. Want het kartelbestuur die sedert 16 jaren op ons stadhuis den baas lieoft gespeeld, is aan zijne sociale plichten tegenover onze ar- beidsbevolking heelemaal te kort gebleven. De arbeiders-gemeenteraadsleven, 'tzij so cialisten, liberaal of christen demokraat, zij dragen hiervan de grootste schuld. Vanhunno onmacht, van hunne onkunde of van hun fanatielcen haat hebben zij hier blijk gegeven. Ninove is door hunne schuld ten achter ge bleven op het gebied van socialo instellingen ten behoeve der arbeiders. Wij beduiden vooral de niet inrichting van een stedelijk Werkloozenfonds, dat sedert vijf jaren aangevraagd werd door de Christene Vakvereenigingen, en dat thans slechts ont worpen maar nog niet uitgevoerd is. Wij be doelen de armenzorgen ziekenverpleging die hier aanleiding hebben gegeven tot de wraak roepende toestanden. Wij willen spreken over. de openbare gezondheidsregeling, over het woningvraagstuk, over het schoolwezen en de volksontwikkeling en alles wat daarmee sa menhangt. Op dit alles komen wij nader terug. Onze christene arbeiders komen dus in 't gelid. De Katholieke Kiesvereeniging stelde op hare lijst twee kandidaturen open voor de arbeiders. Dit streven en die uitkomst hebben onzo tegenstrevers vooruitgezien en daarom moes ten de roodjes weerom worden opgetrommeld en hun waggelend kraampje op zijn pikkels worden recht gesteld. De roode feniksen van Aalst en de Wetter- sche hansworst kwamen af en togen aan het werk, met een air als wijlen Caesar, die dacht te komen en te zien, om te overwinnen. Gelukkig thans zonder veel bijval. De ijver der christene arbeidersbeweging en de waak zaamheid der leiders, wist al het pogen van den vijand te verijdelen. Onze macht immers is vrij wat grooter go- worden dan oeze roodjes het hadden gedacht, en onze blauwe japneuzen, die meenden als zo de socialisten maar goed bij den band hielden, dat ze dan onze arbeiders voor goed liggen hadden, hebben zich deerlijk bedrogen. Het groot succes der socialisten is slechts wat beslag en grooten stoef. Zij hebben rond zich kunnen verzamelen, een groep elementen die voor de christen© arbeidersbeweging geen waarde hebben, en eenige onnoozelen die de socialisten nog niet kennen. De tijd en de ondervinding zal dio laatste groep wel wijzer maken. De ondervin ding is hier ook de beste leerschool. Dus alles van weinig beteekenis en daar- meé is het dat hier weerom op zekere fabrie ken een tijdperk is uitgebroken van socialis tisch terrorisme en liberale schrikaanjagers. Maar wij durven het hun zeggen dat de lei ders en de voormannen der christene arbei dersbeweging ook voor hun man kunnen staan. Ook dit tydperk komen wij spoedig te bo ven, al komen er ook veel warme dagen. Wij weten nog van het tydperk der zwarte bende eenige kloeke vuisten waren vol doende, om in een ommezien die helden der duisternis naar alle windstreken te ver strooien Zulke tijdperken hebben ook hun goede» zijde. Het staalt de katholieke arbeiders in hunne overtuiging, omdat liet duidelijk aan toont met welke tegenstrevers men te doen heeft. Endat is veel waard. Een gewaarschuwd man geldt voor twee. Laat ze komen dus de warme verkiezings dagen Onze arbeiders staan gereed. Ons volk wijst met minachting die valsche redders af en eischt zijn eigen rechtschapen leiders. Eidelis. Brussel. Doodelijk automobielongeval. Eene onbekende vrouw werd Donderdag- namiddag op de Rouppeplaals omgeworpen door een automobiel en een 20tal meters ver voortgesleept. Wanneer men haar opnam, had zij reeds opgehouden te leven. Zij werd verschrikkelijk gewond op gansch bet lichaam en haar hoofd gepletterd. De policie deed het lijk vervoeren naar het doodenhuis en verwittigde bet parket. Nadere bijzonderheden De identiteit van het slachtoffer kon later vastgesteld worden. Het is Elisabeth Apostel, weduwe Mertens, wonende in de Jagerstraat, 8. De chauffeur zekere Nicolas Schmit van Dommeldauge (G. H. L.) werd aangehouden en opgesloten in het gevang van Vorst we gens moord door onvoorzichtigheid. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 Laken. Gevaarlijk spel. Vrijdag lieten kinderen zich afglijden langsheen do trapleuning der Kongreskolom. Een hunner, Achiel P..., Eetwarenstraat, deed eensklaps een ergen val. Men nam het knaapje op met eene diepe wonde aan het hoofd. De Alkooi is de groote vijand van het volk, do Bilterpeeën der Trappisten Vin- cart, zijn ongetwijfeld zijn groote vriend. 1500U.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2