't Wit Stoopke van Jacques Keeis Lamlliouweomice, Ninove StadLsnienws. FEESTWIJZER -vw 3) n Plechtige Inhuldiging van den E, H. L. Pulssant SPORTNIEUWS Wielrij den TH. Stevens, Officieele Meeting Kaatsspel HopseizGeii 1911. Spiegelfabriek A. L. MEYVAERT Huis Alf. GHEYS, Elsene. Slaapziekte. ^en reiziger titapte voor een 10 tal dagen af in h°tel der Lange Haagstraat, te Elsene. Hij u^ed aioh inschrijven onderden naam Olaf Steen, j wonende in Noorwegen. Sedert S dagen had "men hem niet meer gezien. Donderdag na middag vond men hem in zijn bed in eenen diepen slaap gedompeld. Men kon hem niet wakker krijgen. Een dokter, die er evenmin /in gelukte, deed den vreemdeling overbren gen naar het gasthuis der gemeente. Het geldt hier een geval van slaapzucht. Vrijdag morgend lag de Noor nog altijd in schijndood. Al do pogingen der geneesheeren om hem op te wekken, bleven vruchteloos. Zijn gelaat begint een zeer karakteristieke uitdrukking aan te nemen. Zelfs vreest men voor een doodelijken afloop. De persoonsbeschrijving is in alle richtin gen gestuurd. Men denkt dat de jongeling een student of een zeeofficier moet zijn. Volgens latere berichten heeft de jongeling een verhoor gehad den tweedon der maand met den minister van Koloniën. Hij komt pas uit Kongo terug. Wetteren. De moordpoging. Giste ren namiddag is het parket alhier op het on verwachts afgestapt en heeft zich naar de wijk Ten-Eede begeven, ten einde een on derzoek te doen over de moordpoging over eenige dagen door zekeren Pieter Glauwaert op den genaamden Remi Rawoens gepleegd. Na verschillige getuigen onderhoord te hebben, heeft hetzelve ten laste van den da der een aanhoudingsmandaat afgeleverd en werd hij nog denzelfden avond door de gen darmen naar het gevang van Dendermonde overgebracht. De toestand van den gestokene Rawoens zou verslecht en zelfs zeer gemeen zijn. In de fabriek BeernacrtSedert eenige weken ligt de fabriek van den heer Reernaerts bij gebrek aan water gedeeltelijk stil; zelfs waren er dagen dat er hoegenaamd niet gewerkt werd. Thans heeft de heer Beernaerts eene groo te zuigpomp doen komendie de afgedamde beek vol water uit den scheldestroom moet brengen. Sedert gisteren is men aan dit grootsche werk begonnen en binnen enkele dagen ver hoopt men voldoende water te hebben om de fabriek terug geheel en gansch in werking te kunnen stellen. Het volpompen eener gansche beek ver wekt hier natuurlijk veel nieuwsgierigheid en dagelijks is eene talrijke menigte ter plaats om dit kolossaal werk eens na te zien. Men weet dal deze beek door de fabriek van den heer Beernaerts loopt. Ter gelegenheid der kermis van Wetteren. De Schaatsenbaan dio op de Graanmarkt en Houtmarkt zooveel bijval heeft ondervon den, staat tot Maandag 18 September op de Groote Markt te Wetteren, rechtover het Stadhuis. De eigenaar Jan«Verdyck. 365 is het eenigo echte Vieux Syslème. Welle. Een luchtbal.Verleden nacht rond 10 1/2 ure dreef een luchtbal over hot dorp. Het luchtgevaarte dreef slechts eenigo meters van den toren. De luchtvaarders rie pen om hulp, doch het was onmogelijk ze te helpen en de luchtbal dreef in de richting van Denderhautem af. Erpe. Laffe schurkenstreek. Een laffe schurk heeft alhier een rustige jonge- 'ïing op zijn hof gelokt en erg geslagen.Jam mer dat het slachtoffer geene getuigen had, /anders ware do lafaard eens goed goed op de kneukels getikt. Uitgesteld is echter niet verloren. K rtiirtfrmtc* beste Friesche I\l ISII 1C1I1IC plantaardappel. 346 Geeraardsbergen. Kiekendieven. 'Verloden nacht hebben tot nu toe onbekende dieven bij M. Wed. Engelberlus De Block, aan de Oude Brug, verscheidene kiekens en ander pluimgedierte gestolen. In ruiling lie- Hen ze een zak peren achter, ongetwijfeld op een ander gestolen. De policie onderzoekt. Er zal wel eens een goede vangst gedaan worden want daar zitten in de Sas waters gruwelijk vele vischjes in struik-en houtge was verscholen. Uitgegleden. Vrijdag avond, ont stak Van de Wolle, bijgenaamd Potter, do stadslantaarnen, toen zijne ladder, geplaatst aan een staak, uitschoof, en den man ten gronde viel. Hij bekwam nog al eenige kneu zingen. Het ongeluk gebeurde in de Pachter straat. In West Orégon is eene spelonk waarin eene wonderbare echo of weergalm bestaat De touristen verheugen zich met den echo als het ware vragen te stellen. Zoo bij voorbeeld roept men Kent gij de schoone Victoria de echo antwoordt Ja Wie maakt haar harljo kloppend en blij de echo antwoordtHij Wie zal Hij trouwen binnen liet jaar de echo antwoordt: Haar. Een reiziger, die zich goed had bevonden met T1IEOBROMA, krachtherstellend weesmiddel riep luid in de spelonk van West- Oregon Wat wensch ik dat alle flauwe lieden THEOBROMA namen De echo ant woordt Amen In alle apotheken. Hoofdapotheek Gent DE MOOR, Burgstraat, 38. Prijs 3 fr. te Aalst bij al de heeren apothekers. Ophasselt. Tramongeluk. De 19 ja rige Do Vlaminck, van llerzele, is bij eene instorting aan de tramlijn alhier, een been gebroken en bekwam erge verwondingen Doktor Leemans heeft de verongelukte ver zorgd. Viane. Brand. In den nacht van ^Donderdag tot Vrijdag is brand ontslaan in een huis op de Plaats. De bewoners zijn sinds ©enigen tijd werkzaam in Frankrijk. Een streng onderzoek is ingesteld. Po Hare. Brand. Woensdag is er brand uitgeborsten bij J. Schoonjans. Gansch den inboedel is de prooi der vlammen gewor den. Aan blusschen viel er niet te denken. Er bestaat verzekering. Ide£êm. Ongeval. Zekere L. De Dobbelaere is Vrijdag van een wagen geval len, terwijl hij bezig was hooi te stapelen. Hij bekwam erge kneuzingen aan hoofd, han den en aangezicht. Het is te hopen dat het slachtoffer spoedig hersteld zij. Winkeliers, koopt uwe ellegoederen in de beste conditiën, bij Van den Bergh-Jouret, Aalst. Kriebelachtig. Verleden Zondag, met val avond, een groote lieer onzer stad kwam met zijne dame en kinderen en familieleden bij, terug van eene kleine wandeling; zij hadden een bezoek gebracht aan de Roller Skating Rink der Vlaam- sclie Kermis van Sint Jozef. Op den Dender- mondsehe steenweg tussclien de Dirk Martens- straat en Sint Jozefskerk langs den rechterkant, gewillig half wege, almet eens... ai, ai, ai, een groote rat op den bijgang... en de kinders liepen, en de damen grabbelden hunne kleeren bijeen en sprongen van kant... eene jufvrouw was zoodanig verschrikt dat zij angstig en bleek in de opene deur van een gebuurhuis binnenvluchtte en bui ten adem met kloppend herte daar zuchtende stond, want spreken kon zij niet Mijnheer al leen bleef koelbloedig... zonder schrik... maar zenuwachtig en gejaagd sprong hij de rat ach terna en sloeg met zijnen wandelstok op den bijgang... verschillige keeren er nevens, altijd verder en verder... tot temidden van de lcassijde, maar eindelijk een genadeslag het schrikverwek kend dier beweegloos nedersloeg,terwijl mijnheer zegepralend uitriep Zeis dood! 'tWas eene op rechte verlossing voor de familie en voor geheel de gebuurte en iedereen sprak met lof over de koelbloedigheid en de rapheid van dien braven heer Stien, een kleine jongen maar groote kapoen, had intusschen hertelijk gelachen, en wanneer de verschrikte menschen weg waren, kwam hij nog altijd lachend nader bij en zei aan eene meid die nog buiten stond Maar, madame, dat was geene rat zulle 'twas een konijnepoot aan een draadje gebonden; dien ik daar eenige meters verder vasthield en gedurig voorttrok Of er gelachen is Mijnheer zelf had plezier als men hem de klucht vertelde. Prijskamp van 8 September 1911. A) Hengsten, geprimeerd of niet. geprimeerd. 1® afdeeling, 4 jaar en meer. 1® Prijs Th.Van Mclckebeke, Ninove 2üpr. C. De Ceuleneer, Ap- pelterre3° pr. M. Cobbaert.Oultre 4°pr. C. De Ceuleneer, Appelterre. 2® afdeeling, 3 tot 4 jaar. 1 prijs, Mod. Cob- baert,Oultre. 3C afdeeling, zonder tanden. 1 prijs, M. Cob- baert, Oultre, 2pr., Th.Van Melckebeke, Ninove; 1, 5 en 6® pr., M. Cobbaert, Oultre. Merriën, ongeprimeerd. lc afdeeling, 4 jaar. 1. R. Van Snick, Meerbelce 2. Schuttyser, Ap pelterre; 3. Mertens, Pollaere 4. Ronsyn J.-B., Appelterre 5. R.Van Boxstael, Okegem. 2® afdeeling, 3 jaar. 1. E. Vermeren, Dender- windeke; 2. P. Cosyns, Meerbeke 3. Van Lon- dersele, Nederhasselt 4. A. Vander Schuerem Oultre. 3® afdeeling. 1. We Osselaer, Ninove 2. Em. De Vos, Pollaere 3. Pr. De Buyst. Neyghem 4. De Smedt-Prové, Pollaere; 5. Vanden Hove. Meerbeke 6. Jos. Cosyns, Pollaere. B) Merriën geprimeerd. Eenige afdeeling. 4 jaar. 1. P. Me rek k, Pollare; 2. Jos. Bou- vaert, Denderw. 3. Remue Cyril. Appelterre 4. Van der Schueren C., Aspelare5. P. J. Mer tens, Pollare. ZONÏ/AGRUST. Zondag 10 Sept. 1911, zal de dienstdoende apotheek M. Van Caelen- berg, Leopoldstraat, alleen openblijven te innen van 12 ure tot middernacht. Kerkrad Eerw. H. Pastoor met Z. E. H, Deken en g'eluigen. Om 2 1/2 uro plechtige optocht door de volgende straten Albert Liénarfstraat, Esplanadestraat, Leopoldstraat, Langeridderslraat, Vrijheid straat, Gentsche straat, Gentsche steenweg, Koolstraat, Dirkmartensslraat, Veldstraat, Vooruitgangstraat, Statieplein, Statiestraat, naar de kerk. In de kerk, plechtige aanstelling van den Eerw. Heer Pastoor met aanspraak door den Z. E. II. KanunnikRoelandts, pastoor-deken. Al dezen die in den sloet deelnemen (de kinderen uitgezonderd) zullen voor alle an deren in de kerk toegelaten woorden. Na de ceremoniën, optocht naar den Ka tholieken Volkskring,langs de'V rijheidstraat, Gazometerstraat School- en Meuleschette- straat. Plechtige intrede van den nieuwen Herder in de Vlaamsche Kermis. Bezoek aan de verschillige instellingen en aantrekkelijk heden. 's Anderdaags Maandag 11 September om 8 ure 's morgends Plechtige Mis van Dank baarheid door den Eerw. lieer Pastoor opge dragen voor het geestelijk en tijdelijk wel zijn zijner duurbare parochianen. Alle huizen bevlagd en versierd Lang leve de Eerw. II. Puissant, pastoor van Sint Jozefsparo.chie Vlaamsche Kermis. Om te voldoen aan de menigvuldige vragen, heeft het komiteit besloten de Vlaamsohe Kermis te openen de Zondagen 10 en' 17 en Maandagen 11 er 18 September, telkens om 11 1/2 ure, opge luisterd door een prachtig concert. Het koud buffet zal goed voorzien zijn. Fijne dranken en goede bieren zijn er te verkrijgen aan middelmatige prijzen. Toekomende Zondag, om 4 1/2 uren na middag, ontvangst van den E. H. Pastoor Puissant, door gansch het Komiteit der Vlaamsche Kermis. Bezoek der verschillige aantrekkelijkheden en winkels. Te dezer gelegenheid Galaverlooningen in alle barak ken. Uitstekend elektisclie verlichting. Be stendig muziekfeest. BURGERLIJKE STAND VAN AALST Hei klein Gent 1721 is de Rendez-Vous van alle Sport-vrienden. J .ivoor de Stad en het Arrondissement Aalst. ftlEOEDEELSRlQEftl. SMEERHEBBE-VLOERSEGEN. De plechtigheid van Vrijdag was waarlijk indrukwekkend en verdiende allen lof. zoo voor inrichting als voor uitvoering. Talrijke geloovigen gingen in stoet van de eene ge meente naar de andere. Schoon en doeltref fend was het sermoen van den E. H. Onder pastoor van Santbergen. Machtig galmde de koene strijdkreet O Moederkerk van Rome van een onzer godvruchtigste dich ters geschreven en op krachtige, opwekken de muziek gezet. Waarlijk, de ziel van die godsdienstige beweging, namelijk de E. H. Pastoor, weze geluk gewenscht en geloofd, 't Was, gelijk het geschreven stond Een feest dat deugd doet aan 't hart A. M. GEERAARDSBERGEN. Naar Aalst. De Vlaamsche Katholieke Gilde De Breidelszonen trekt hedon Zon dag naar Aalst om de prachtige Vlaamsche Kermis te bezoeken. Die Gilde haalt er eer van een werk te willen steunen dat alom zijnen weldoenden invloed zal uitwerken. BEVER (Plaats). Zondag, 17 September, na de Hoogmis, in open lucht Meeting voor de vervlaarnsching der Gentsche Hoogeschool. Wat is dat. vervlaarnsching der Gentsche Hoogeschool Waarom moeten wij ze vra gen Hoe die verwezenlijken Welke zijn onze rechten als Vlamingen Hoeveel onrecht werd ons, als Vlamingen, gedaan Hoe dat onrecht hersteld Hoe? Waarom Al vragen die in de meeting worden opge lost, en nog meer andere. Men zegge het voort. ruRnnrTTfN. Mannelijk geslacht ULBUUlviijiN Vrouwelijk geslacht 8) 11 Aanranding. Vrijdagnamiddag tussclien 4 en 5 ure, was vrouw Van Hollen, 66 jaar- oud, wonende Gentschen steenweg, achter het kasteel van M. Van Meylen gras gaan snijden, toen zij aangevallen werd door een manspersoon, dio haar ten gronde wierp en poogde haar lalfelijk te mishandelen. Op het hulpgeroep van het slachtoffer nam de kerel de vlucht. Kort nadien waren ge- buren en policie ter plaats, die den kerel achterna liepen, doch zonder erin te geluk ken hem nog te vinden. Zware vermoedens wegen op een gekend,, persoon. In den cirkus Wilke. Vrijdag avond had de eerste vertooning plaats van den cir kus P. Wilke, welke voor 5 dagen te Aalst vertooningen geeft. Plaatsgebrek verplicht ons, een uitgebreid verslag over de vertoo ning lot Maandag te verschuiven, doch wij mogen gerust verklaren, dat de cirkus P. Wilke, alles overtreft wat wij tot hiertoe te zien kregen en een bezoek waard is. Ter herinnering, allo avonden, en Zonda: om 3 ure prachtige vertooning. In den Katholieken Werkmanskring. Aan de leden van den Reizigersclub wordt bericht, dat Zondag de helft van het Bestuur moet herkozen worden. Alleman op post. Pastoor van St Jozefsparochio, op Zondag 10 September 1911, om 2 1/2 ure namiddag. SCHIKKINGEN Om 2 1/2 ure zullen al de maatschappijen zich begeven naar liet Statieplein alwaar on- middelijk de stoet zal gevormd worden in de volgende orde Gendarmen te peerd Muziekmaatschappij van Geeraardsbergen Meisjes der Sint Jo- zefsschool, Zondagschool en Kleine Congre gatie Jonge dochters der groote Congre gatie Leden der Boerengiide verschillige vrouwen Muziekmaatschappij van Baarde- gem Kinderen der Jongensschool Jonge lingen der Zondagschool en Patronage Leden van Turnclub en Fanfaar Willen is Kunnen in turnklecdij Katholioke Volks kring Sint Jozef Geitenbond Veeverzeke ring, Boerenbond Twee bijzondere groe pen Katholieke Harmonie der stad Aalst Burgerlijke overheden Heeren van den HUWELIJKEN A. Broothaers, kaaiwerker, met M. Düren. twijnster. P. Luycx-, twijnder, met M. Vandem Branden, twijnster. J. Van den Brempt, twijn der, met M. Spaenhoven, twijnster. G. Schol- laert, briefdrager, n>etJ. Luycx, kantwex*kster. OVEjRLIJDENS. O. De Coster, werkman, 30 j., Nazareth straat;» L. Wauters, schol., 12 j., Beekveldstraat P. DeNeef, zb. 20 jLangestraat.—P. Hendrickx weduwnaar Van Héólce, landb., 77 j., Ledebaan. R. De Bruyne, man Verleyzen,winkelier, 44 j., Lange Zoutstraat. 6 kinderen onder de 7 jaren. Velodroom van Aalst. Op Zondag 17 September aanstaande om 2 1/2 ure namiddkg, groote baankoers op piste Oostende-Aalst, 93 km., voor onafhan- kelijlten. >ig De Aalstersclie velodroom richt deze koers in, om aan eenieder de gelegenheid te geven de eigenaardigheid en de aantrekke lijkheid van zulke koersen te kunnen genie ten. Van in 't begin tot op het einde kan men de koers opvolgen, juist of men per automobiel, de baankoers Oostende-Aalst meedoet. De renners mogen, geenen anderen velo, •eten, drinken of banden meenemen dan in de kontrools. Willen zij, tusschen die kontrools eten of drinken nemen, dan moeten zij dit op •hunnen velo meenemen. Wanneer er een hunner banden springt, moeten zij zelf en ter .plaats eenen anderen leggen en niemand mag hen huiten do kontrools helpen. Ten einde do koers nog aantrekkelijker te maken worden er ten le premiën gegeven aan de 'kontrools, ten 2° eeno bijzondere premie aan den renner die meest kop loopt, ten 3° rang- .schikkingen gedaan, alle 30 toeren, voor het bekomen van speciale premiën. De volgende renners zullen aan deze koers deelnemen J. Tuyttèn, Oostende V. Standaert, Ni nove; J. Van Istqrdaele, Denderleeuw R. De Ryck, Hokelgem J. De Ryck, Aalst V. Parmentier, Bryssel; Cureghem J., Brus sel; Van LaerneB., Oost-Eekloo; Tovels O. Poucques; Looteité O., Lovendegem. Alle sportliefhebbers zullen deze schoone gelegenheid niet laten voorbijgaan en in groot getal de koers Oostende-Aalst bij wonen. Prijzen der plaatsen: Volksplaats 0,50 fr., Helling 1,00 fr., Tribuun 1,50 fr. WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 8 SEPT. BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staat, Provin., Steden. Belgische leening 1® r 3 2® r 3® r Kongo uitkeerbaar. Kong'o (Loten) Annuïteiten Gemeentekrediet. 3 3 2,5 3 3 1868 3 Buurtspoorw Jan.-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderleclit 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 19022,5 Brussel 19052 Zeehaven2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 Elsene 18803 19083,5 Laken 19023 Luik 18603 1897 2 1905 2 Mechoien 18853 1897 3 Oostende 1852 St.-Gillis 1904 3 St-Joos-ten-noodel8813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.)3 Verviers 1873 3 18933 88.25 88.25 88.25 100.20 84.— 89.— 87.— 100.75 S6. 86.25 91.25 94^75 80.75 73.25 85.— 73.— 129.— 73.50 S5 30 86.50 97.50 51.— 100.50 84.25 AALST. 10,11,17 en 18 Sept. Vlaamsche Kermis op Sint Jozefsparochie. !5 September. Luisterrijk muzikaal feest, in den Katholieken Burgerskring, mits inkomgeld. 1 Oktober. Jaarlijksch Volksbanket, in den Katholieken Burgerskring, voor <4 de leden van den kring. 1 October. Opvoering van Flaclisman als Opvoeder door het koninklijk tooneel- en letterkundig gezelschap Land van Riem 8 Oktober. Opvoering van Een nieuw Leven tooneelspel in 4 hc ijven, door Hora Adema, door de Konink lijke Rederijkkamer De Gathari- nisten 23 October, Maandag, te 9 ure 's morgens, plechtige prijsdeelir.g der Zondags school van St. Mar tin us. Te 5 ure 's avonds luisterrijk tooneelfeest door de heeren Meesters. 5 November. Opvoering-van Ilenry Mas- terton», en «Eena lastige Spelling- door den Oud-leerlingenhond der Broeders, in de Sladsfeeslzaal. 12 November 1911. Luisterrijk Avondfeest, worden opgevoerdEen Held drama in 5 bedr.Onze lastige Spelling blijspel in een bedrijf, door de tooneelafdeeling van den Oud-leerlingenhond van Sint Mar- tensgesticht. 12 November 1911. Luisterrijk tooneel feest door de tooneelafdeeling der Chr. Vakvereenigingen Kunst en Arbeid. Opv. van Een Verlosser, drama in 3 bedrijven en l oor 'nen Kanarievogel, kluchtspel. - BORSBEKE 17 September Inhuldiging van het vaandel der Xaverianen. Algemeene gewes telijke vergadering der maatschap pijen der streek. HOFSTADE 22 en 29 Oct. Opvoering van het evangelie- en 5 Novemb. spel Jesus in Samaria 150 uitvoerders. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement loorden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede ie deelen. Ter gelegenheid der kermis van Wetteren. De Schaatsenbaan die op de Graanmarkt en Houtmarkt zooveel bijval heeft ondervon den, staat tot Maandag IS September op do Groote Markt te Wetteren, rechtover he4 Stadhuis. De eigenaar Jan Verdyck. 365 97.55 51.25 Denderhautem. Uitslag van den baankoers Denderhautem- Aalst, 40 kilometers. Onafhankelijken 1. Van Volxem F., Ninove: 2. Van Dajnme, Ninove; 3. Stan daert, Ninove (Uand gesprongen)4. Van Isterdaele, Denderleeuw. Beginnelingen 1. Willems, Pamel 2. Willems, Pamcl; 3. Do Raeve, Hcrzele 4. Vlaeminck, Borsbeke5. Van Neste, Hofstade; 6. De Meyer, Denderhautem (allen wiel in wiel). 125. Aalst-Mijlbeek Langestraat. Groote prijskamp bij Emiel De Moor, frank prijzen Zondag, ,10 September. AalstAngelus/FaMx Baardogcm Joos- tens Remy:; Kardersem Van Irnpo Louis Erembodegem D<&Nnl J.an. Begin om 2 uren slipt. HO F». AALST.De markt blijft onveranderd met- •standhoudende prijzen. In den handel kwotteert men het nieuw gewas fr. 220 ii 225, en bij de landbouwers fr. 220 tot 240 per 50 kgr. De goede waar wordt gezocht. De pluk is algemeen en de kwaliteit schenkt voldoe ning, de opbrengst zal echter minder zijn dan voorzien. POPERINGHE. Toestand onveranderd. De prijzen zijn rustig in den handel en vast bij de landbouwers. De pluk zal tegen het einde dezer week voltrokken zijn. Kwaliteit en opbrengst geven voldoening. ALSACE (Haguenau). De toestand dei- markt is vast. Bij de landbouwers kan men moei lijk koopen. De pluk is algemeen er is hop van goede kwaliteit en ook van slechte. Men schat de opbrengst op 1/2 oogst. De prijzen schillen van ■850 tot 400 fr. BEYERN (Nuremberg) De verhandelingen zijn van weinig belang, en de prijzen niettemin zeer vast. De pluk is bijna geëindigd, de kwali teit der waar is uitstekend, de opbrengst is ech ter ver heneden de verwachtingen. De prijzen verschillen van 375 fr. tot 475 fr. per 50 k. BOHÊMEN (Saaz) —De toestand der markt (is zeer vast. Bij de landbouwers is de liop door de handelaars bijna heelemaal opgekocht, betgeen op dit tijdstip van 't jaar nog nooit is gebeurd. ENGELAND (Londen) Markt zeer vast met stijgende prijzen. De Duitsche handelaars koopen zeer veel hop aan de prijzen van 240 tot 275 fr. per 50 k. Bericht aan tie Hopplanters en Cokeverbruikers. De coke voor het droogen der hop en alle andere gebruiken is verkrijgbaar in het Gas fabriek van Aalst, Tragel, aan den prijs van 95 centiemen per hectoliter en aan 90 cen tiemen per hectoliter met 10 hectoliters genomen. 328 N. B. Te beginnen van Jen 15 Septem ber aanslaande zullen de prijzen der Coke gebracht worden op 1 fr. per hectoliter en op 0,95 fr. per hectoliter met 10 hectoliters genomen. SpiegelsKaders Vitraux Baguetten Werf3, Aalst. Stoomfabriek in Gent VRA&GT goede PA4RDEN- KNECHTEN voor het handelshuis Wod. Re Wolf-Cosyns en Zonen. Onnoodig zich aan te bieden, zonder goede getuigschriften. Occasion A vendre belle voiture automobile, 30-40 H. P. double phaéton, 7 places, en trés bon état. S 'adresserX. Y. Z. Bureau du Journal. Men vraagt enmiddelijk te huren Huis voor Handelsbe diende. Seffens te antwoor den ten bureele dezes. 366 Grondkrediet van België Naamlooze maatschappij gesticht in 1835 1® Geldleeningen mits hypotheek te oekomen voor het bouwen van huizen, aankoop van gebouwen en landen, aan kleinen intrest,' aflosbaar in eens of met kortingen. 2® Uitgaven van obligatiën, intrestende aan 3,50 fr. 's jaars zijnde eene verzekerde geld- uitzetting van eersten rang. Inlichtingen te bekomen bij M. PAUL EEMAN Leopoldstraat, 9, Aalst, alwaar te bekomen zijn alle inlichtingen over verzekeringen tegen brand, ongevallen op 't leven enz. Belangrijk bericht. Ten einde voldoe ning te schenken aan de vraag mij door tal rijke personen gedaan, die door het slecht weder verplicht waren t'huis te blijven, laat ik u welen dat M. R. Blondiau, fotograaf, in de Lange Zoutstraat, Aalst, zich Zondag, gedurende den heelen dag ter beschikking houdt van het geacht publiek. Is de prijs van een nieuw Naaimachien U te DUUR schaft U een goed occasie machien aan, eerste klas goed werkende Het- machien wordt eene maand op proef gegeven, bevalt het niet hot wordt terugge nomen. Prijzen te beginnen van 15 tot 50 franks. MECANICIEN, 77, Leopoldstraat (Kattestraat), 77, Aalst. Gemak van betalen. Reparatie en toebe hoor ten. Eenige verkooper der snelwerkende Naai- machienen Phcenix en de Original Victoria. MARKTPRIJZEN Aalst» 9 sept. Aardappelen de 100 kilogr. fr. 7.00 Boter de 3 kilos fr. 9,18 a 9,90 Roomt boter de kilo fr. 3,40 Eiers de 25 fr. 3,00a 0,00; Ajuin de 100 kilos fr. 19.00 a; Viggens 't koppel fr. 60 a 70. BOTERMARKT. Heden werden ter markt gebracht 234 klonten, wegende te zamen 1870 k. Compagnie Hollandia, 15, Bcrgemoer- schestraat, 14, Aalst, Crème Boter Extra 3,30 per kilo. BruGGcI. Markt S sept. Kalveren 240, prijs per kilo op voet fr. 1,10 a 1,40. Anrierlecht. Te koop gestelde Schapen gedurende deze week 826. Kalveren 1336.

De Volksstem | 1911 | | pagina 3