Priesterlijke lienosiiiingeii. Stadsnieuws. Hcpseïscen 1988. FEESTWIJZER Sterfgeval. SPORTNIEUWS Wielrij den Tlx. Stevens, Otticieele kwsteering Aeelden. Men is er tot hiertoe nog niét in gelukt de pessoonlijkheid van den onge- lukkigen vast stellen. De photo£.ra- fische opname der overblijfselen werd geno men. Men heeft ook het signalement der kleederen die hij droeg opgenomen. Wat is Cafcz 't beste maag-bitter. Cruyshautem. Door den tram gedood. Maandag is in de gemeente, aan de wijk Leeuwerke, een doodelijk ongeluk gebeurd. De fruitkoopman, Remy Clauwaert, van Cruyshautem, 50 jaar oud. gehuwd en vader van 3 kinderen, kwam langs den steenweg gegaan, toen de tram van Audenaarde naar Deinze aangesloomd kwam. Er wordt be weerd dat. de man den weg overstak. Wat er ook van zij, Clauwaert werd door den tram gevat en zoo schrikkelijk gekwetst dat hij op den slag dood was. Een onderzoe^is geo pend, om de oorzaken van het ongeluk op te sporen. Sint Niklaas. Brutale aanval. Maan dag namiddag kwam Alfons Versehooren, 35 jaar oud, van Antwerpen terug. Hij was gewapend met eenen hamer en begaf zich naar de wijk De Raak Daar ?/oont de genaamde Henri De Sutler, met wien hij sinds lang in vijandschap leeft. Binnenhuis viel hij vrouw De Sutter aan en bracht haar verscheideno hamerslagen toe op den rug. Ilenri De Sulter sprong zijne vrouw ter hulp en werd insgelijks op hamerslagen ontvan gen. De policie moest tusschenkomen. De aanvaller werd aangehouden en opgesloten. Exaarde. Diefstal. Tijdens de afwe zigheid van landbouwer Petrus Blanche, zijn Zaterdag namiddag dieven in zijne woning gedrongen. Zij hebben eene kas opengebro ken en eene som van 3000 fr. buitgemaakt. De oude moeder van Blanche was alleen te huis, doch heeft niets gezien of gehoord. Men heeft erge vermoedens. Een persoon ilie veel ton huizo van Blanche kwam, is sinds spoorloos verdwenen. Hij wordt naar stig opgezocht. Vrouw- en manskieerstoffen, Van dei Bergh-Jouret, Aalst. Stekene. Hevige brand. Zonda. rond G ure 's avonds, is een hevige brand uitgeborsten op de wijk Boschdorp. Het vuur was ontstaan in de stallen van don vlasbe werker Windey. Op eenige oogenblikken, stond alles in laaie vlam. Eene mijt vlas, welke op eenige meters afstand stond werd weldra aangetast en deelde het vuur mede aan- de stallen van Slroobandt en Van Door- selare. De pompiers konden enkel de aanpa- londe woningen vrijwaren. De drie stallingen brandden ten gronde af. Verscheidene runders zijn in de vlammen omgekomen. De oorzaak is onbekend. Er is slechts gedeeltelijke verzekering. Is 't waar Macjame Ja, zeker al die mij gekend hebben over éen tiental jaren, slaan hunne handen ineen. Dan vvas ik eene frissche en gezonde jónge vrouw. Ik was vol moed, altijd blijde, ik deed anders niets dan zingen, ik kon werken lijk hen ar beider en van 's leven was ik niet moede. Maar zie ik heb wat verdriet gehad over een jaar of twee en ook al te veel hoofdbre kingen cn mijne gezondheid is geheel onder mijnd. Ge moogt u dat zoo niet ter harte trek ken, Madame Gij hebt goed te zéggen, Adèle, maar iedereon heeft zijn eigen niet gemaakt. Om 't kort te trekken, ik ben stillekens aan ver flauwd, ik bon bleek geworden, ik heb den liarteklop gekregen, geen koeragio meer om iets te doen. Dikwijls loopt er mij eene hitte gansch het lijf over, of ik krijg do vlam in het wezen, de schelen van mijn oogen dan sen ik zie schemeringen, hij de minste alte ratie begin ik te beven, ik kan niet eten of slapen. Mijn man zegtgij moet uitgaan en distracties nemen maar als ik twee straten ver-hen gegaan,ben ik zoo moede dat ik kon- tent ben van naar huis tekeeren. Ehwel madame mag ik u eenen raad geven Ocli ik heb al zooveel raad gekregen en 't blijft altijd :t zelfde Adèle, mijn schaap, ik heb eene dame gekend en zij was precies gelijk gijZij leed aan, flauwte van het bloed en verz wakkin van bet zenuwstelsel. En zij is THEOBROMA gaan balen, dat nieuwe geneesmiddel, dat maar onlangs is uitgevonden, en waar zulke wonderbare ui' wenksels van bekomen worden. r- En is zij genezen Volkomen Hoofddepot apotheek DE MOOR, Burg straat, 38, te Gent,'3 fr. voor eeneflescli. T,e Aalst bij al de heeren apothekers. Leeuwergem. Dubbele gouden brui loft. Dinsdag 19 September zal Leeuwer gem in volle feest zijn. August De Decker en Charles Andelé en hunpe huisvrouwen vieren hun gouden jubel feest van vijftig jaren huwelijk. De jubilarissen met hunne kinderen en klein-kinderen, ten getalle van meer dan vijftig, zullen in do II. Mis van 7 ure ter H. Tafel naderen, om God te danken over zijne zegeningen. Na liet ontbijt dat hun zal aangeboden worden, zullen zij de plechtige Hoogmis met het gelegenheidssermoen, om 9 ure, bijwo nem Het Te Deum, door al de aanwezigen gezongen, zal de kerkelijke plechtigheden sluiten. Daarna zullen zij, om 10 ure, in de meentezaal door de leden van den gemeente raad ontvangen worden. Onder het zingen der cantate, ter bunnor eer aangeleerd, zul len de geschenken aangeboden worden. Ver ders zullen 's namiddags volksfeesten plaats hebben. Denderhautem. Inhaling van den E. II Pastoor. Zondag werd de E. H. Pan wels, hier plechtig als pastoor ingehaald Een lange stoet, bestaande uil 48 ruiters, 54 ©pene rijtuigen, 3,praalwagens en andere groepen, haalden den nieuwen herder af aan de grensscheiding van Denderhautem en brae-hlen hem ter kerke, waar de plechtige aanstelling werd gedaan. Heel de gemeente was te dier gelegenheid in feest. L0de. Vechters. Maandag namiddag rond 2 ure werd de Statiewijk in opschud ding gebracht door een gevecht dat ontstaan was tusschen de landbouwers R..., en G.... nadat zij samen verscheidene herberben be zocht hadden. R..., liep op zekere oogenblik zijne woning binnen greep een geweer en loste een schot naar C.., die ook op het hof gekomen was. G..., werd niet getroffen. Avonds ontstond opnieuw twist in eene herberg der Gharleroistraat. Hier kreeg R... zulken ergen schop, dat hij bewusteloos neer viel. Een onderzoek is geopend. Bisdom Gent. De E. H. Th.-L. Verbraeken, pastoor te Appels, is in dezelfde hoedanigheid benoemd Schellebelle. UIT AMERIKA. Onze stadsgenoot, M. Arthur Ghysbrecht leeraar in Amerika, die hier te Aalst zijne acantiedag-en kwam doorbrengen, en met zijne jonge vrouw op terugreis is, laat ons-weten dat de reis goed afgeloopen is, alhoewel zij op den breeden Oceaan, nog al met wat onweer te kampen hadden. Wij zijn gelukkig en tevreden, zulks aan zijne talrijke vrienden te kunnen mede- deelen. Als reisgezel hebben de echtgenooten Ghysbrecht nog een vriend uit de buurt de' Eerw. Heer Caudron, van Hofstade, die in Amerika sinds verscheidene jaren eene uit gestrekte parochie bestuurt. Onvoorzichtige. Maandag namiddag had Mad. Marnos, deel makende van den cirkuslroep P. Wilke en gelogeerd op hel weede verdiep van een koffiehuis van liet splanadenlein, petrool in een petroolvuur gevuld. De overschot van de petrool liet zij in een emmer op de kamer slaan. Toen zij: avonds rond 7 ure het petroolvuur ont stak, wierp zij onbedacht het brandend stekje in den emmer. De petrool schoot in brand. Mad. Marnos riep om hulp en eenige per sonen uit de buurt die van op het Esplana deplein de vlammen zagen liepen naar boven en konden het vuur bij middel van zand uit- dooven. Er werd geene schade aangericht. Hat parket van Dendermonde is Dijnsdag amiddag- te Aalst afgestapt, om een onder zoek te doen, nopens de aanranding, verle den week' gepleegd, op eene vrouw van den Genlscben Steenweg. Het slachtoffer werd ondervraagd. De dader is nog niet aangehouden. Nog de cirkus P. Wilke. Maandag avond gaf de cirkus P. Wilke. hier zijne af cheidsvertooning, vooraleer naar Brugge te vertrekken. Om 8 ure en minuten begonnen, was de- vertooning- om 10 ure 20 geëindigd. Inlusschen was men reeds met de afbraak begonnen en er werd haastig doorgewerkt. Ieder wist waarheen en wat zijn werk w^ts, Om 12 en half ure was geheel de cirk af gebroken en op de wagens geladen en om 1 en half ure verliet de laatste wagen de erlichtingsmachien liet Esplanadeplein. Om 4 ure verliet de bijzondere trein reeds do koopwarenstalie. kwam zich ook de burgerlijke medair? van 2e klas voegen, welke dpae aflijvige vriend van hooger hand ontving voor trouwe diensten bewezen gedurende zijne lange en onberispe lijke loopbaan. Judocus was insgelijks een man van verdul digheid en van onvergelijkbare dienstvaardig heid. Deze hoedanigheden verwierven hom niet alleen de genegenheid en vriendschap zijner oversten en medemakkers, maar had den hemde sympliatie van al zijne medebur gers gewaarborgd als blijk dezer gezegden mag ik hier bijvoegen dat zijn zoo spoedig af sterven in de gansche stad eenen diepen en .pijnlijken indruk heeft nagelaten. Hoel' ik hem hier to prijzen als huisvader en echtgenoot Wij die hem van dicht bij kenden, met hem dagelijks omgingen, weten maar al te wel wat liefde hij koesterde voor zijn huisgezin, Met recht staat het gedrukt op zijne laatste gedenkenis God gaf hem de lief- ■de,de zorgvuldigheid en het gezag eens vader, want de bekommernis die hij voedde voor de zijnen was onbeschrijfbaar. Alvorens dit kille gr,af zieli sluite over de laatste overblijfsels van onzen dierbaren vriend wil ik namens onzen bond, onze innigste voelens van deelneming in den rouw zijner diepbedroefde echlgenoote en kinderen lucht geven. Steeds zal het aandenken van hunnen teerbeminden echtgenoot en vader in onze rangen in eere gehoiulén blijven. Waarde vriend, trouwe makker, rust zacht in dezo kille aarde, onder de schaduw van het kruis, het on wankelbaar t'eeken der verlossing. De verdiensten dergenèn die voor de opvoe ding hunner kinderen zullen gezorgd hebben, zijn groot bij den Ileeivspreekt uwe doodsber- innering. Wellicht heqft .die heilvolle gave die God u in overvloed schonk, u den weg ge baand naar zijnen schoonen Hemel, alwaar ij verhogen, u hiernamaals weer te zien. Vaarwel, vriend Judocus Vaarwel, tot hierboven Bericht aan de Hopplaniers en Cokeverbruikers. De coke voor het droogen der hop en alle andere gebruiken is verkrijgbaar in het Gas fabriek van Aalst, Tragel, aan den prijs van 95 centiemen per hectoliter en aan 90 cen- l/iemen per hectoliter met 10 hectoliters genomen. 328 N. B. Te beginnen van Jen 15 .Septem ber aanstaande zullen de prijzen der Coke gebracht worden op 1 fr. per hectoliter en op 0,95 fr. per hectoliter met 10 hectoliters genomen. voor de Stad en het Arrondissement Aalst. Dinsdag morgend hadden in onze stad de lijkplechtighedon plaats van M. Judocus De Coninek, polieieagent van 1° klas, Zaterdag avond schielijk overleden. Dat overlijden bracht eene oude, gunstig en achtbaar geken de Aalstersclie familie in rouw. M. De Coninek was steeds een voorbeeld van plichtsbetrachting, opoffering en naasten liefde. Ook hadden talrijke vrienden en ken nissen er aan gehouden, hem een laatsten blijk van genegenheid te brengen door het bij wonen der lykplechtigheden. M. Gheeraerdts burgemeester van Aalst, als hoofd der policie, was ook tegenwoordig. Op het Kerkhof sprak M. Victor Kinder mans, polieieagent t. s. de volgende lijkrede uit Dierbare Medeleden Achtbare Toehoorders. Als voorzitter der Aalstersclie policiever- broedering Een voor Allen, Allen voor Een kom ik hier een jongst vaarwel te sturen aan den diepbetreurden ondervoorzitter Judocus De Coninek, zoo plotseling aan do liefde dei- zijnen, en aan onze onderlinge vereenigin ontrukt. Na eenen oproep op 15 Maart 11. ont stond den policiebond van wederzijdsche hulp, waarvan ik daar gewaagde, onder onze stede lijke policiemannen, waarvan de betreurde afgestorvene liet onder-voorzitterschap waar nam. tWas zijne rechtschapene inborst, zijn zacht en edelmoedig karakter, zijnen vriende lijken omgang met allen, diezijne medegezel Ion deden besluiten hem tot dit ambt te ver heffen. Niet lange, helaas hebben wij hem in die hoedanigheid kunnen waardeeren. Als agent was hij een voorbeeld van oppas sendheid wat hem vroegtijdig, door zijne oversten, deed verlioogen tot agent van 1° klas hij was tevens een moedig man, die niet aarzelde, in angstwekkende omstandig heden, z'yn leven ten pande te stellen om dit van zijnen evennaasten te i'edden en te be houden. Bij dagen van hoogtü zagen wij als belooning voor zijne dappere daden op zijne borst flikkeren de eereteekens van moed en zelfopoffering van 2C en 3° klas, door de regeering alleen toegestaan aan deze die zich zelf verloochenen om hunnen naaste aan het gevaar te ontrukken.: Bij. die beide heerlijke onderscheidingen Aygem. Eerste reeks. 20 toeren voor parochianen. Uitslag le Sienaert Gonst. 2® Van Melc- "kebeke 3® Boone 4C Van den Brnelle. Schoone koers voor Sienaert, die bijna met *2 toeren won. Tweede reeks, 30 toeren voor alle rijders. 1° Standaert, Ninove ;<2° Anno René, Bei- ■elgem 3e Van Darome,, Ninove 4e Van Islerdaele, Denderleeuw.5° Duwyn, Hille gem. Velodroom van Mariakerke. Gisteren werd de twee urenkoers betwist op do piste der Brugsëhe poort V au Ilou- waert nam deel aan dén wedstrijd, waarvan de uitslag volgt 1. Leon Buysse 2.' Van Ilouwaert 3. "andenbroucke 4. Vandevelde 5. Ver meer sch. Er werd slechts gereden gedurende 1 3/4* uur, daar het donker begon te worden. De premiën werden gewonnen door Ver- meersch 5, Van H-euwaert, L. Buysse, Dliondt en Dierickx elk 2, Verstraete, Van develde, Yandenbroucke en Bauwens elk eene. DUIVENNIEUWS DuiveRliefhGhbersmaatschapïiijHei Land van Aalst Lokaal Paviljoen, Groote Markt. Uitslag der prijsvlucht uit PONT ST- MAXENGE, van Zoncfog 10 September 1911 met 113 ingeschreven1 oude duiven gelost om G u.Noorder wind); klaar. 1. Van den BruileA.. Nieuw erkerken 2. Muylaert Gb.. id. 3. Do Cock B., Aalst 4. De Knibber R., Haaltert5. De Block Pb., Moorsel6. Muylaert Ch., Nieuwer- kerken 7. Van den Steen R., Terjoden 8 id., id. 9. Maeschalck Osc., Meire 10 Muylaert Gb., Nieuwei'kerken 11. Van den Bonne G.. Aalst 12. jVIarckx Alf., id. 13 Maeschalck J. B., Mèire 14. id., id. 15, Willems Gam., Aalst16. De Block Pli Moorsel 17. De Gendt B., Nieuwerkerken 18. De Saedeleer C., id. 19. Marckx Alf. Aalst 20. Dc Cr-k Bas., id.; 21. Maeschaik J. B.. Meire 22. De Wolf, Ilerdersem 23 De Wolf, Herdersem. 108 ingeschrevene jonge duiven 1. Slag mulder L., Nieuw erkerken 2. De Schutter Gb., Meire 3. De Witte Aug., Aalst Muylaert Ch., Nieuwerkerken 5.Van Nieu- wenhorgh C., Meorsel 6.Matheus J., Nieu- werkerken 7. Lievens Th., id.; 8. Muy laert Gh., id 9. Van den Bonne G., Aalst lO.Van der Vorst Gh.,,id 11. Cqoreman C. Moorsel; 12. De SchulterGh., Meire 13. De Gendl B.. Nieuwerkerken 14. Van der Vorst Gh., Aalst 15. De Saedeleer Gam Nieuwerkerken IG.Cooreman J., Moorsel 17. De Wolf, Herdérsem 18. Van Nieu wenborg C., Moorsel 19. Do Saedeleer G Nieuwerkerken 20. Gorten Jan, Aalst. MARKTPRIJZEN Aalst. 12 septem. Hopmarkt, kalm, prijzen in afslag, gewas 1910, 195 fr. Gewas 1911, 215 fr. Lede. Dijnsdagmarkt. konijnen le kwal. 1.40 dc lc. jonge konijnen, 1.50. oude duiven 0.40 jonge duiven, 1.10 't koppel, boter 3.50 tot 0.00. eieren de 25, 3,00 tot 0,00 Anderlecht, 12 sept.' Verkensmarkt, te koop 2483, prijs per kilo op vóet 0,96 a 1,12. Assche, 12 sept. Tarwe 19,00 a 20,00 rogge 16,00 a 17,00 haver J8,50 a 00,00 aardap pelen 7,00 a 9,00 boter 3,42 a 0,00 eieren 3,00 a 3,25 kiekens 3,00 a 4,00 konijnen 1,75 a 2,25; hesp 1,85; viggens 32 a 40; hop 210 a 250. Dendermonde, 11 sept. Tarwe 20,00; rogge 16.00; haver 20.00; lijnolie 98; koolzaadolie 72;id. gezuiverd 7 5,50; lijnkoeken 25,50;koolzaadkoeken meststof 11,50; boter 3,26; eieren 2,90; aardap pelen 10,00; graan van La Plata 45.50 id. Indie Camphore 34,25; 00 groote hoornbeesten. Leuven, 11 sept. Landbouw tarwe 20,00 a 00,00handelstarwe 19,75 rogge 16,25 voe- derhaver 19,00 brouwhav&- 20,00 koolzaadolie 68,00; lijnolie 100,00 strooi*?,0')hooi 9,00 bo ter 3,40; tarwebloem 27,00 gort Remy 31,00 tarwezemelen 16,25 lijnkoeken 25,00 eie 2,80. aardappelen 7,00 a 8,00. Studie van den Notaris DE VUYST, te Borsbeke. OPENBARE VERKOOPING van schoone BOUWGRONDEN goede Zaailanden en Meerschen, binnen de gemeenten HaeltertKerhxhen en Denderhautem De Notaris DE VUYST te Borsbeke, zal namens wien het behoort, openbaar verkoopen Gemehnte Haeltert. Eerste koop. Een pereeel Land, op het Brnn- tegemveld, ten kadaster sectie C, nummer 675», root 30 aren 80 centiaren. In pacht bij de kin deren Francis Van Cromplxaut, mits 60 fr. Tweede koop. Een perceel Land, op het oukentveld, ten kadaster sectie C, nummer 815, groot 21 aren 30 centiaren. In pacht bij Camil De Muytcr, mits 40 fr. Derde koop. Een perceel Land, op het Bon en t veld, ten kadaster sectie C, nummer 824, groot 22 aren 20centiaren. In pacht bij Do mien Callebaut mits 50 fr. Vierde koop. Een perceel Land. op het M"s- eldeken of het boukentveld, ten kadaster sectie C, nummer 1420, groot 34 aren 60 centiaren. Vijfde koop. Een perceel Land, op het Mos- ■eldeken op het Boukentveld, ten kadaster sectie J, nummer 1421, groot 30 aren 50 centiaren. Beide laatste lcoopen in pacht bij Pieter De Mul der, mits 115 fr. Zesde koop. Een perceel Land, op het Mos- .eldeken of Boukentveld, gekadastreerd sectie C. nummer 1422, groot 7 aren 70 centiaren. In pacht, met een deel van koop 21 bij de kinderen Eeckhout mits 50 fr. Zevende koop. Een perceel Land, op het. Holbeek veld, seotie C, nummer 1138, groot bij -kadaster 17 aren 20 centiaren. Achtste koop. Een perceel fcand, op het Holbeekveld sectie C, nummers 1135b en 1*137, groot volgens kadaster 14 aren 70 centiaren. Beide laatste lcoopen in pacht bij Thomas Impens mits 45 fr. Gemeente Kerkxren. Negende koop. Een perceel Bouwgrond, op den Patrijshoek, ten kadaster sectie B, nummer 384, groet 16 aren 8*0 centiaren. De cimenten- bus onder het brugsken hoort aan verkoopers toe en wordt mede verkocht. Tiende koop. Een perceel Bouwgrond op den Patrijshoek, ten kadaster sectie B, nummer 393, groot 15 aren 60 centiaren.De cimcnten- buis onder het. brugsken hoort toe aan den pach ter en wordt niet medeverkocht. Beide laatste lcoopen in pacht bij Karei Van den Steen, mil. 60 fr. Elfde koop. 'Een perceel Land in de Hof- jneerschen, sectie B, nummer 338, groot volgens 'kadaster 7 aren 90 centiaren. ln pacht bij de kinderen Van der'Stóckt, mits 12 fr. Twaalfde koop. Een perceel Land, wel ge schikt voor bouwgrond, op het Boukentveld ten kadaster sectie A, nummer 537, groot 10 aren 60 centiaren. Dertiende koop. Een bouwgrond, ten w ijlce Terlicht, ten kadaster sectie B, nummer 318. groot 6 aren 50 centiaren. In pacht met yori- fen koop bij Petrus Gees, mits 19 fr. en bij de tinderen Constant Gees, mits 19 fr. Veertiende koop. Een perceel Land in den Berg of weeborre ten kadaster sectie B, nummer 299, groot 35 aren 50 centiaren. In pacht bij Eligius De Neve mits fr. 69.60 Vijftiende koop.Een perceel Land in den Berg, ten kadaster sectie B, nummer 276a, groot 22 aren 50 centiaren. ln pacht bij Domien Cobbaut mits 73 fr. Zestiende koop.Een perceel Land op den Moerkauter, ten kadaster sectie A, nummer 274, root -13 aren 20 centiaren. In pacht bij .Tan Van Meikebeke mits 78 fr. Zeventiende koop. Een perceel Land op d' Hasselt, ton kadaster-sectie A, nummer 424a, groot 30 aren 70 centiaren. Den helft in pacht bij de kinderen Karei Cob baut mits 25 fr. en de wederhelft bij Domien Cobbaut mits 25 fr. Achttiende koop. Enn perceel Land op d' Has selt, ton kadaster sectie A, nummer 426 groot 31 aren 20 centiaren. In pacht bij de kinderen Karei Cobbaut mits 751'r. Negentiende koop. Een Meersch op d' Has selt, ten ^adaster sectie A, nummer 443, groot 11 aren 20centiaren.—In pacht bij Eligius De Neve mits 10 fr. Twinttgsle koop. Een Meersch op d' Has selt, ten kadasters sectie A, nummer 444, groot 37 aren 80 centiarenBoomprijs 125 fr. In pacht bij Jan Callebaut mits 25 fr. Dezen koop moet los, rede en dreve verleenen aan koop 18. Een en twintigste koop. Een perceel Land op d' Hasselt, ten kadaster sectie A, nummer 446a groot 63 aren 10 centiaren. Gedeeltelijk in pacht bij Eligius De Neve mits 80 fr. en ge deeltelijk in pacht met koop 6 bij de kinderen Eeckhaut mits 50 fr. Gemeente Denderhautem Twee entwiutigstekoop. Een perceel land in de Vondelen of de Langeroor, ten kadaster sectie A nummer 350, groot 40 aren 60 centiaren, ln pacht bij August De Brauwer, mits 83 fr. Drij en twintigste koop. Een perceel Land op de Selcantcr, ten kadaster sectie C, nummer 56, groot. 15 aren 60 centiaren. In pacht bij Jan Baptist Dc Graevc, mits 30 fr. Vieren twintigste koop. Een perceel Land in de Vondelen of het Blokkeveld, ten kadaster sectie B, nummer 251, groot 30 aren. In pacht bij Jan Baptist Scheerlinck, mits 95 fr. Vijf en twintigste koop.Een perceel Land in de Vondelen of liet Blokkeveld, ten kadaster sectic B, nummer 254a, groot 15 aren 40 centia ren. in pacht bij August De Brauwer, mits 83 fr. ZITDAG DIJNSDAG 19 SEPTEMBER 1911 om 1 1/2 ure namiddag, ter herberg van de We duwe Lauwereys, te Kerk xk en aan den Drijhoek. AALST. 17 en 18 September. Vlaamscho Kermis óp Sint Jozefsparochie. 25 September. Luisterrijk muzikaal feest, in den Katholieken Burgerskring, mits inkomgeld. 1 Oktober. Jaarlijkscli Volksbanket, in den Katholieken Burgerskring, voor al dc leden van den kring. 1 October. Opvoering van Flacbsman als Opvoeder door bet koninklijk looneel- en letterkundig gezelschap u Land van Riem 8 Oktober. Opvoering van Een nieuw Loven -•> tooneelspel in 4 bedrijven, door Hora Adema, door de Konink lijke Rederijkkamer «Do Calhari- nisten 23 October, Maandag, te 9 ure 's morgens plechtige prijsdeeling der Zondags school van St. Mai-tinus. Te uro 's avonds luisterrijk looneelfeesl door de heeren Meesters. 5 November. Opvoering van «llenry Mas tel-torn-, en «Eens lastige Spelling- door den Oud-leerlingenbond der Broeders, in de Sladsf'ecslzaal. 12 November 1911. Luisterrijk Avondfeest, worden opgevoerdEen Held drama in 5 bedr.Onze lastige Spelling s>. blijspel in een bedrijf, door de tooneelafdeeling van dien Oud-leerlingenbond van Sint Mar- tensgesticht. 5 November 1911. Luisterrijk looneel- feest door de tooneelafdeeling der Ghr. Vakvereenigingen Kunst en Arbeid. Opv. van Een Verlosser. drama in 3 bedrijven en Voor 'we/i Kanarievogelkluchtspel. BORSBEKE •17 September Inhuldiging van bet vaandel der Xaverianen. Algemeen© gewes telijke vergadering der maatschap pijen der streek. HOFSTADE Opvoering van bet evangelie spel Jesus in Samaria». 150 uitvoerders. 22 en 29 Oct. en 5 Novemb. N. I. De hatholichc Maat schappijen van de Stad cn het Arrondissement worden beleefd verzocht elc datum's hunner feestenj zoohaast mogelijh aan 't beheer van ons blad mede le dcclen. WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon G8A Aankoop en verkoop van titels aan i frank per duizend. Kosteloos» uitbetaling van coupons <Mi nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL li SEPT. BEURS VAN BRUSSEL, i Leen van Staat, Provin., Steden. Belgische leening 1* r H 3# r 3 Kongo uitkeerbaar. Kongo (Loten) Annuïteiten Gemeentekrediet. 3 3 1868 3 Buurtspoorw Jan.-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderlecht 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 .Brussel 19022,5 Brussel 19052 Zeehaven2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 Elsenc 18S03 1908 3,5 Laken 19023 Luik 18603 1897 2 1905 2 Mechelen 18853 1897 3 Oostende 1852 189 82 St.-Gillis 1904 3 St-Joos-ten-noode 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.)3 Verviers 1873 3 18933 Zelfde Notaris DE VUYST zal op MAANDAG 18 SEPTEMBER 1911, om 1 1/2 ure namiddag, ter herberg van de kinderen Beeckman, te Welle, aan het Dorp, overgaan tot de verkoo- ping van Grondgoederen, onder de gemeenten Iddersrern, Welle, Erembodegem, Denderleeuw Liedekerke en Ressegem. Zie de plakbrieven, Voor verdere inlichtingen wende men zich ter studie van genoemden Notaris, alwaar er ten allen tijde groote en kleine kapitalen te bekomen zijn, mits gekende borg of grondpand. 88.20 88.20 88.20 100.25 S3.75 S9.10 ST.— 101.— 86 86.70 101.25 70.— 85.50 I 84.25 89.50 101.75 MEN VRAAGT goede PAARDEN KNECHTEN voor hot handelshuis Wed. De Wolf-Cosyns en Zonen. Onnoodig zich aan le bieden, zonder gopdegetuigschriften. Occasion A vend re belle voiture automobile, 30-40 H. P. double phaéton, 7 places, en trés bon état. S 'adresserX. Y. Z. Bureau du Journal. Men vraagt onmiddelijk te huren Huis voor H&ndelsbe* diende* Seffens te antwoor den tenJbureeSe dezes. 30& Studie van den Notaris DE VIS, te Aalst. TLTit ter Hand. te koop Een schoon on welgelegen pereel Bouwgrond met het woonhuis er op «taande, geslaan en ge legen te Aalst-Mijlbeek aan den Ouden Dender- mondsehensteenweg, groot5 aren 14 centiaren. Gebruikt geweest bij de kinderen van Charles Van Langenhove, op dezen grond kunnen 2 hui zen gebouwd worden. Dc kooper zal het vermo gen hebben de helft der koopsom onbetaald te laten mits eenen kleinen intrest. Zich te bevragen ter sludie van genoemden Notaris DE VIS. GESLD. Ten kantoore van ge noemden Notaris DE VIS, is er geld te be- Jsomen aan geringen intrest.

De Volksstem | 1911 | | pagina 3