Onschuld zegepraalt NIEUWSBERICHTEN. Vervallen grootheid De Marokkokwestie Stoutmoedige diefstal te Antwerpen. De Kempenaar ae |S;'ste Onlangs werci gemeld, dat te Bergen eon afstammeling der familie de Medecis overle den was. Deze de Medecis was bediende in de St Waudrukerk te Bergen. Te Bergen zijn nog verscheidene andere de Medecis. welke allen nederige ambten bekleeden. Zij behooren tot een tak der edele familie, welke in de achttiende eeuw naar België uitweek. Zij leven hier een voudig. Het is zoo goed als zeker, dat nu geen beroemd beeldhouwer hunne grafstede ?ral beitelen, zooals vroeger Michel Angelo voor de voorvaderen der de Medecis. In België verblijven nog tal van afstam melingen van andere vervallen grootheden. In den omtrek van Charleroi, zijn er ver scheidene afstammelingen van Abd-el-Ivader. Te Luik is er een cirkusbediende. die in rechte lijn afstamt van de graven de Banuil- lier en der hertogen de Saint-Aignan. Hij zelf is wettige drager van deze titels. Wie de geschiedenis van Frankrijk kent, weet genoeg, w elke belangrijke rol de hertogen de Saint-Aignan, steeds vervulden. Te Luik bevind zich ook een Constant de la Marck, ook een afstammeling in rechte lijn van den beroemden Luxemburger. Hij leurt er met kolen on gaal 's avonds klucht liederen zingen in tde koffiehuizen der Quai de ia Batte. VENEZUELA De republiek betaalt hare schuld Eindelijk heeft Venezuela besloten hare internationale schuld te betalen. De kommis sie hiertoe samengesteld heeft de volgen de besluitselen genomen. Duitschland dat 7,376,683 fr. vroeg, bekomt 2,091,906 fr. De Vereenigde Staten vroegen 84,-110,951 f. zij krijgen 2.269,543 fr. Frankrijk vroeg 17,891,613 fr. en krijgt 2,667,079 fr. Bel gië vroeg 14.925,805 fr. en bekomt 10 mil joen 898,643 fr. Italië vroeg 29,844,259 fr. en bekomt 2,975,906 fr. In 't geheel vroeg men 186,558,259 fr. en men bekomt 35 mil joen 575,154 fr. Wat verschil Venezuela heeft al 26 millioen afgekort. Zooals ge ziet is België wel meegedeeld. SPANJE. De toestand in Bilbao. De algemeene werkstaking te Bilbao is uit geroepen, en de arbeiders geven gehoor aan de beslissing van het komitiet. Elders Te Satander. te Baracaldi, te Malaga, te Criedo, overal zijn er onlusten uitgebroken. NOORWEGEN Gevolg van de muiterij Een soldaat is lot 18 maanden gevang twee andere soldaten-tol -8 maanden govang ver oordeeld, voor den opstand in *t leger. ENGELAND Geen drinkbaar water In Engeland is er veel te kort aan drink baar water. Het gevolg is dat er zeer veel mensehen weten van den buikloop en van de darmontsteking OOSTENRIJK. De Burgemeester van Londen te Weenen De Lord-Mayor van London bezoekt offi cieel Weenen. Hij wordier door de Ween- sche bevolking geestdriftig ontvangen. ITALIË De Etna in werking De Etna begint terug te wei-ken, nu langs eene andere opening. Aanhoudend hebben er aardbevingen plaats en er valt gedurende urenlang een dikke regen van assche die de omliggende plaatsen bedekt. 85* Vervolg. Na het eten, besloot zij don vroegeren tuin man van het kasteel, den tegenwoordigen molenaar. Jakob Greg, een bezoek te bren gen. Zij ging naar hare kamer, deed eenen mantel om,zette haren hoed opèn sloeg alleen tien weg in, die de huishoudster haar aange- .duid had. Zij steeg de trappen af naai' liet terras, 'die geheel van marmer waren, en herijkte het park. Kr werd op Charlemont een geheel le- g3i' van arbeiders gehouden, en het groote park was een model van schoonheid eu zui verheid. Geen dor blad lag op de groene per ken noch op de witte zandwegen het wild graasde op de daardoor aangelegde wèide- vlakten.De fonteinen sprongen niet omdat de markies afwezig was, maar Roza merkte dc schoonheid der beeldengroepen op, die eene groote monumentale waarde hadden. Hare blikken zweefden van den eenen naar den an deren kant met steeds grooter verlangen en haar hart werd dooi' eene geweldige ontroe ring aangegrepen. Dit groote stuk grond was mijns vaders rechtmatige erfenis en is uit de rechte linie op den tegenwoordigen bezitter overgegaan. Zou het weer eenmaal aan den waren markies van Charlemont terugkomen Ouder zulke en soortgelijke vragen stapte .zij verder het park door, de banken voorbij, die hier en daar tot rusten uitnoodigden. In een kwartier doorliep zij het park en kwam in een eng dal. waardoor de Le Mont zich kronkelde, eene smalle maar diepe eu snelvlietende beek, waarover eene steenen brug lag. A JV/I PRIKA Eene kritiek op de studenten M. Crane, groote muliimillionnair, heeft niet zooals anderen veel millioenen ten beste gegeven aan de hoogescholen. maar hij beeft persoonlijk een onderzoek gedaan, waardoor hij besluit, dat de jaren door de studenten in de hoogeschool doorgebracht voor hen van geen nut zijn in den strijd van het moderne leven. Bij de hoogstudenten van Harvard zijn er 90 a 95 ten honderd alcoolieken. Te Princeton waren er bij eene gelegenheid 200 studenten smoordronken. PERZIE De burgeroorlog Men kan niet wijs worden uit de verschil lende berichten. De laatste neerlaag van den Ex-Shah moet een noodlottigen indruk heb ben gemaakt op zijne troepen. Men vreest eene algemeene slachting in verschillende gemeenten. CHINA Dm staking Te Chengtu is eene slaking uitgebroken, waaruit onlusten volgden. De stakers en de Iroepen zijn slaags geweest. De troepen be hielden de bovenhand. De socialisten. Het socialistische congres te Iena gehou den, heeft met kracht geprotesteerd tegen de Duitsche politiek in Marokko. Verschil lende leden hebben ook het bureel van het het congres afgekeurd, omdat zij met de an dere landen niet overeengekomen zijn om desgevallend den oorlog met geweld te be letten. Duitsche zienswijze. Volgens de Lokal Anzeiger van Berlijn wil Duitschland geen enkel voorrecht, doen waarborgen tegen de monopoliseering der openbare werken. Het komt er vooral op aan de handels- en mijnrechten te verdedi gen. De afstand van grondgebied door Frankrijk moet alleen tusschen Duitschland en Frankrijk geregeld worden. Daarvoor zal Frankrijk het protectoraat over Marokko ontvangen, om de rust en de orde in Ma rokko le handhaven. Geen oorlog zegt M. de Kiderlen-Waechter M. de Kiderlen-Waechter, heeft aan den Amerikaanschen gezant verklaart, dat hoe wel Duitschland groote belangen in Marokko heeft, deze toch niet groot genoeg zijn om er voor een oorlog aan le gaan. Daar wordt nu veel over die verklaring gesproken. M. de Bethmann-Hollweg zal bij de opening van den Rijksdag eene verklaring afleggen op de tribuun. Geen oorlog, zeggen de Duitsche bladen De meest gezaghebbende Duitsche bladen werpen het gedacht van een oorlog verre weg. Zij verwijlen de Pangermanisten, door hunne ophitsingen, schuld le zijn van de vreeselijke paniek in de Beurs. Engeland, opgepast De Gazet van Keulen roept de aan dacht der Duitsehei's op het feit dat Enge land al het mogelijke doel om Frankrijk en Duitschland legen elkander op te jagen. En geland zou met leede oogen eene overeen komst tusschen deze 2 groote landen zien. Daarom, eens deze netelige kwestie van on der de voelen, zoo slaan wij vlak tegenover onze vriendin EngelandDe Gazet van Keulen wil zeggen, twee legen een was le veel, maar man tegen man, dat zal beter g?«n. In de Beurs te Berlijn. Eergisteren was de Beurs eenigzins ver beterd, gisteren is zij andern^al gedaald. Oflicieel wordt bevestigd dat de reservisten der vloot terug naai' huis zullen worden ge zonden. Roza bleef staan en zag in het rond. De staatweg liep over de brug en aan den ande ren kant van den oever langs hoeven en den molen, terwijl aan deze zijde een beschaduwd pad naar den,molen leidde, waar eene smalle plank de beide oevers verbond. Roza sloeg dit pad in, omdat zij hierlangs onbemerkt den molen bereiken kon. Deze was groot en schil derachtig gelegen, evenals het daarnaast staande, van een lief tuintje omgeven woon huis. Er moesten groote sommen besteed zyn geweest om deze fraaie woniDg zoo in te rich ten. De markies van Charlemont moet wel eene gewichtige reden gehad hebben, dat hij.dit alles,om zoo te zeggen aan Greg schonk,dacht het meisje. Greg was slechts tuinman. Welke aan spraken kon hy dan bij den markies doen gelden Niemand schijnt iets verdachts in de betrekkingen tusschen den markies van Cba lemont en den tuinman te vermoeden, liet schijnt eene ziekte van mij te zijn dat ik alles, wat mij onduidelijk voorkomt, met het drama van het kasteel in verband breng. Greg was in den nacht van den moord op het kasteel zou hij ook weten dat Philip schuldig isEn zou Philip zijnen grooten invloed bij zijnen heer,ten gunste van Greg hebben aangewend Zij was den molen genaderd en ging nu den tien voet lioogen oever op. Zij zag dat het groote molenrad in beweging was. Op den kant speelde en knaapje van drie jaren, het eepige zoontje van den molenaar. Uit zijn hu welijk waren zes dochters, maar tot zijne groote droefheid geen enkele zoon geboren, die zijnen naam kon erven, totdat eindeiijk deze knaap het levenslicht aanschouwde. De molenaar was bezorgd voor de toekomst van zijnen zoon, en maakte juist te dezer tijd Ennelsad verzuimt niet. Engeland is volop met jljs proef bezig hoe men hij middel van den ijzeren weg spoedig de schepen van kolen kan .voorzien. Het is profijtiger de kolen te zenden langs de water wegen, maar in tijden van oorlog kan het er op aankomen, ze langs den ijzeren weg te verzonden. Die proef is Engeland aan het verrichten. De dief wordt aangehouden. Gisteren morgend bemerkte de nachtronde derpolicie eenen kerel die over eenen hof muur klom der bank De Kinder, hoek Vio lierstraat en Handelslei. Dq agenten zelteden den schelm achterna, die laPgs de Handelslei en Van Boendalestraat de vlucht nam. De agenten Rustin en Van Droogenbroeck achtervolgden den vluchteling, die den Ro- zengang inliep, waar hij.'w^rd aangehouden. Tijdens de jacht losten de 'agenten verschil- lige malen hunne revolvers, om de aandacht van collegas op te wekken. De kwaaddoener werd, naar het policie- bureel overgebracht, waar de policieofficier, heer Boen, hem ondervroeg. Hij verklaarde te heetan Willy Hormann, 26 jaar, slotmaker, geborep in Zweden, en wonende te Grimsby. De .lferel zegde dat hij sinds 17 dezer hier in de stad verbleef en iii de Statiestraat op logem,enf wa«. Op hem vond men 9750 frank in goud en bankbriefjes, en voor 3 EU frank in postzegels van verschillige waarden., Verder verschillige sleuteltjes voor brand kassen, een handboor en een zakmes. On- dervraegd over de herkomst van dit geld, verhaalde de kwaaddoener dat hij, in de Violierstraat komende,, .jeenen muur zag welke gemakkelijk te beklimmen was. Ik sprong daarna op een inopbouwzijndo gebouw, zegde hij verder, en gelukte er alzoo in eene ruit op het eerste le verbrijzelen en langs daar in het bureel te dringen. In eene schuif vond ik de sluitels van de brand kas en het koste mij niet veel moeite deze to openen en daaruit die som te stelen. Bij middel van een breekijzer dat ik in het inop- bouwzijnde gebouw had medegenomen, brak ik den lessenaar open, waaruit ik de postze gels nam. De policieofficier Boen die ter plaats ging, stelde vast, dat de dief de waarheid had ge zegd, en dat de straatmuur vier meters hoog, gemakkelijk te beklimmëiï was. De bankier, lieer De Kinder, Violetstraat, 2, woonachtig, werd gewekt en hestatigde dat het geld en de postzegels te zijnen i^dèele weiden ge stolen. De plichtige werd ter beschikking van den heer Procureue des Konings opgesloten. Brussel. Talrijks aanhoudingen Sedert eenigen tijd zijn de aanrandingen en de aanslagen in liet kwartier dor Hoogstraat dagelijks brood geworden, uit die oorzaak h'evool de policieoverhéifl eén stréiig onder zoek. Men vernam weldra dat eene bende van een half dozijn kerels- zich in eene onbe woonde kamer gevestigd had. Men ging het rooversudst onderzoeken en men vond in eeno kamer van het 2® verdiep vijf kerels op den vloer liggen slapen. Zij werden aangehoudenen opgesloten. Aan de Noordstatie werd er insgelijks een onderzoek gedaan. Men deed een lOtal vagebonden naar het policiebureel geleiden en 2 vrouwén en een manskerel van Fransche afkomst werden over de grenzep gezet. Een goed nieuws voor dezen met moei lijke spijsvertering, met zegt 'wonderen van de Bitlorpeeën der Trappisten Vincart, met of zonder melk te gebruiken. 1500 C. St Joost-ten-Noode.Dè versmachting De toestand van August L.., een der slacht- toebereidselen zijnen levenslangen eigendom in eenen pacht van negen en negentig jaar te doen veranderen, waardoor de toekomst van zijnen zoon verzekerd zou iiju. Hij had hier over aan den markies eenen brief geschreven, die echter tot nu toe onbeantwoord gebleven was, waarom hij zich voorgenomen liad zelf naar hem te gaan, zoodra deze van Parijs zou teruggekeerd zijn. De molenaar was aan zijn werk toen Roza naderde zijne vrouw en ^dochters waren ner gens te zien en de knaap, de trots en de hoop zijns vaders, zette zijn kobtbaar leven op het spel, door zich te dicht langs den kant van het water te begeven. Op dit oogeublik kwam de vader aan de deur, en zag het gevaar waarin zijne hoopvolle spruit verkeerde. In zynen schrik stiet hij eenen schreeuw uit, welke de ramp, die hij vreesde, tot zekerheid maakte. De knaap verschrikte, zag op, niet wetendo wat er gebeurde, verloor het evenwicht en stortte in het water. De molenaar stond als Vérlamd. De schrik had hem zijne tegenwoordigheid van geest benomen. Roza snelde naar de plaats des onheils. Een blik op het snelvlietende water en het in volle werking ziende rad was voldoende, om te zien dat het kind in levensgevaar verkeerde, en dit gaf haar den moed, die tot redding van den kleine noodig was.Zij wierp hoed en man tel af en sprong van den hoogen oever in den stroom. Eenige krachtige en vlugge bewegin gen brachten haar bij het kind, dat zij vast greep, om daarna met haren last naar den oever te zwemmen. De molenaar was intusscfien derwaarts ge spoed en nam het kind aan, terwijl een mole naarsknecht, die op het geroep van den vader offers van de vorsmachting gisteren te St. Joost-ten-Noode, in de IJzerenwegstraal voorgevallen, is nog steeds erg. De doktoors hebben nog hoop hem to redden. Wat juffer Hendrickx J.., aangaat, zij is kunnen naar huis gaan, daar haar toestand voldoende was. Antwerpen. Kind levend verbrand. De kleine Claes, die in de ouderlijke woning Lange Beeldekensstraat, met stekjes speelde, werd daarbij zoo erg verbrand, dat het kind in bedenkelijken toestand naar het gasthuis moest gebracht worden. De arme kleine is thans aan de gevolgen overleden. Aangehouden. De agenten der op sporingsbrigade hebben gisteren een Duit- scher, zekeren Johan Borger, 29 jaar oud, aangehouden, die onder een valschen naam le Antwerpen verbleef. De kerel werd sinds lang opgezocht wegens eene diefte met be zwarende omstandigheden, te Altona ge pleegd. St-Nikolaas. Brand. In den nacht van Dinsdag tot Woensdag, rond 1 ure, ont- stand brand bij Jozef Cogen, beenhouwer op den wijk Drie Koningen De stallen wer den ten gronde vernield. Een paard kwam in de vlammen om. Verders kon niets gered worden. Eene kar werd ook vernield. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade is door verzekering gedekt. D® Klinge. Aardappcldieven zijn ver leden nacht opnieuw op ronde geweest en hebben bij Domien DeWilde 10 zakken aard appelen gestolen. De dieven moeten minstens met vieren geweest zijn. Belcele Waas. Geknipt. Gisteren avond, rond 9 ure, werd zekere T. H.., op heeterdaad betrapt, toen hij bezig was aard appelen te stolen op het land van de weduwe Quintelier. Kerckhovt-bl)* Audenaerde. Hevige brand. Brand is uitgeborsten in de stal ling van een landbouwer, langs den steen weg van Kortrijk. Geburen bemerkten de vlammen en kwamen toegesneld, om de be woners op te kloppen. De brand was zoo hevig dat liet vuur de woning aantastte. Alles stond nu volop in brand en aan blus- sclien was er niet te denken. De meubelen, de kleederen. de oogst, het landbouwalem, duizenden kilos hout, hooi, strooi, enz. zijn de prooi der .vlammen geworden. Men kon de beesten redden. De schade, door verzekering gedekt is zeer aanzienlijk. De ramp zou aan kwaadwillig heid toe te schrijven zijn. Steen huize. KiekendievenMaandag avond zijn er 8 kiekens gestolen bij Eligius De Pelseneer. De dieven werden verjaagd. Vollezele. Vechters. De twee ge zusters V... waren aan 't vechten. Zondag avond, in eene danszaal. Persoons Remi kreeg een messteek in den rug van twee vingers breedte. De gendarmerie is ter plaats geweest.. Galmaarden. Op de ma) kt. Dinsdag vroegen de boeren 20 stuivers voor hunne boter. De Walinen boden 18 1/2 en anderen 20. De policie van Vollezele en dei' parochie waren op post onFonlusten le vermijden. Sint Antelinckx. Brand. Het parket van Audenaarde is in de gemeente afgestapt, om eene aardige zaak ie onderzoeken In den nacht was brand uilgebroken aan de pastorij. Geburen kwamen in tijds toegesneld, om het vuur uil te dooven. Na onderzoek, zou men tot het besluit gekomen zijn dat de brand het werk geweest is van een kwaaddoener. Lede. Erg ongeluk. Dinsdag na middag rond 3 1/2 ure, kwam een geladen wagen, bespannen met twee paarden en toe- behoorende aan M. Goessens van Aalst, langs den wijk Vijver gereden. Eensklaps ver schrikte een derpaarden en deed een zijsprong, ten gevolge waarvan de wagen in een gracht terecht kwam en omkantelde. Een der paar- pen werd daarbij aan de bil gekwetst. Ter- eveneens ter hulp snelde, Roza uit het water trok. Nu kwamen ook de vrouw en de dochters van den molenaar klagend en weenend aan- geloopen. De vrouw viel Roza om den hals en bedankte haar in roerende woorden. De man stamelde weenend zijnen dank, kuste Roza's hand en verzocht haar op eene of ande re wijze erkentelijkheid te mogen betuigen. De dochters echter verzochten Roza binnen te komen, zich.to warmen en droge kleederen aa,n te trekken wat het moedige meisje dade lijk aannam, Het kind was ongedeerd zyne moeder nam de noodige voorzorgsmaatregelen, om eene mogelijke verkoudheid te voorkomen, terwijl Roza in eeno kamer gebracht werd en haar nat pak mét dat van de oudste dochter des huizes verwisselde. Toen dit geschied was, volgde Roza de meisjes iu de groote huiskamer, waar liaar de eoreplaats aan den aard werd aangewezen en de familieleden zich rondom haar drongen,om nogmaals hunnen dank te betuigen voor den grooten dienst, dien zij hun bewezen had en haren moed in tegenwoordigheid van geest te prijzen. Zonder u, juffrouw, ware ons kind ver dronken zei de molenaar. Ik was als van den bliksem getroffen eu stond verlamd, in den geest het kind reeds door het rad verplet terd ziende, totdat ik u hem na zag springen Wij zullen uwe kleederen drogen, juf frouw, zei mevrouw Greg.Die van Marie moe ten u niet gemakkelijk gaaD, daar zij groot en gij klein zyt. Marie, maak voor de dame een glas warmen wijn gereed, opdat zij zich een beetje verwarme. Roza was eindelijk zoo warm geworden, dat zij voor geene nadeelige gevolgen van wijl de geleider zijne paarden in de buurt ging op stal zetten, werd zijn wagen bijna geheel geplunderd. Van de 1800 ffeschjes limonade welke hij voerde, kon hij er nog 120 terugvinden. De schade is zeer aanzien lijk. Haaltert. Hoeve afgebrand. Dins dag avond, rond 8 1/2 ure, is brand uitge borsten op de hoeve der kinderen De Smet, op de wijk De Muis. De bewoners \tfaren reeds te bed en moesten in nachtgewaad de vlucht nemen, toen het woonhuis reeds in brand stond. In weinig tijds stonden ook schuren en stallen in laaie vlam. Niets kon gered worden. 3 koeien, een kalf, de oogst, meubelen, kleederen, enz., bleven in de vlammen. De schade is zeer aanzienlijk, doch gelukkiglijk door verzeke ring gedekt. De oorzaak is onbekend. Idegem. DiefstalZondagnacht zijn 3 dieven in den hof van 't klooster gedron gen. Op hun gerucht en liet geblaf van den waakhond, ontwaakten de nonnen. Moeder- Overste schoot naar de indlingers zonder een te treffen.'Dan luidde zij de klok. Geburen ontwaakten en zagen de dieven wegloopen. Geen dezer is gekend. De gendarmerie wan Santbergen heeft de zaak in handen. Semmerzaeke. Brand. Tusaeften de twee sluizen, langs de beide oevers der Schelde, is het gras in brand gekomen op eene lengte van 200 meters. Men kent de oorzaak niet. Deerlijk. Brand.Een groote brand heeft gisteren de woning tot op den grond toe vernield van den werkman Desiré Adams. Al de meubelen, het alm, twee geiten, 20 konijnen, enz. zijn in de vlammen. Kinderen zouden met vuur gespeeld hebben. De schade die op 4000 frank gerekend wordt, is niet verzekerd. Dentergem. Ongeluh. Het achtjarig dochtertje van Ivo Van Maele, wonende langs den steenweg van Aerseele werd, terwijl het op straat speelde, dooi' een automobiel gevat en op eenen zekeren afstand medegesleept. Het kind werd zoo erg gekwetst dat men voor zijn leven vreest. Wetteren. Baldadigheden. Sedert eenigen tijd bestaan er erge moeilijkheden tusschen zekeren Mouton en zijn schoonzoon Vincke, bij zoo ver dat de eerste allen toe gang tot zijn huis aan de tweede ontzegde. Deze laatste was daarover verbolgen en had zijn zevenjarig kind hetwelk bij zijne schoonvader opgekweekt werd met geweld weggehaald. Niettegenstaande liep hetzelve gedurig naar het huis zijner grootouders terug wat natuurlijk aanleiding gaf lot nog grootere twisltooneelen, bij zoo vor, dat Mouton, welke gebrekkelijk in eenen zetel achter de stoof zit, zijn schoonzoon bedreigd had, omver te zullen schieten indien hij nog een voet dierf in huis zetten. De geladen revolver lag dan ook nevens hem Gisteren voormiddag werd de van dienst- zijnde policieman Verstuyft gelast tot hij Mouton te gaan om een onderzoek over, deze familiekwestiën te doen. Toen hij dus aan Mouton zijn huis kwam en.de voordeur ópen- stak klonk er eensklaps een revolverschot het was den ouden Mouton die vermeende zijnen schoonzoon voor handen te hebben, zijn revolver had gegrepen en het schot had gelost. Men stelt zich zijne verbazing voor toen hij zijne vergissing bemerkte en zag naar wien hij geschoten had. Gelukkiglijk was de nacht waker Verstuyft niet getroffen. Zeggen wij dat inlusschen tijd Vincke, die geen gemakkelijken kerel is, ten polioie- hureele lawijd en embras was komen maken derwijze dat de policiekornmissaris en twee zijner agenten met hem een gevecht in regel moesten aangaan om hem in den amigo te Inrijgen. Een streng prooes-verbaal is opge maakt* Gisteren rond 8 ure des avonds, ont stonden er moeilijkheden ter herberg van Ed. Van Herreweghe, aan de Wandeling alhier. haar koud bad meer had te vreesen. Vrouw Greg en de beide oudste dochters deden voort durend alles wat mogelijk was om het liaar aangenaam te maken. De molenaar zat aan den anderen hoek van den haard met zijnen zoon op de knieën. Eensklaps vroeg hij, aan wien hij het leven van zijn kind te danken had. Gij zyt waarschijnlijk eene vreemdelinge en woont in het dorp juffrouw vroeg hij. Ik ben juffrouw Lepage, een gast van mijnheer Bartineiix, op liet kasteel Charle- mqpt, antwoordde.Roza. De molenaar zag haai'oplettend aan. Zijtgij een lid der familie Charlement, juffrouw vroeg hij verder. Gij gelijkt veel op hen. Uwe oogen en uw haar herinnereii mij vooral aan Alexe Mixtome. Het is mij reeds dooi' anderen gezegd ge worden, dat ik op Alexe Mixtome gelijk, ant woordde Roza kalm en verheugd dat zij over het doel kon spreken waarvoor zij gekomen was. Men zegt, dat hij den moordenaar van den laatsten markies was, niet waar en hare onverschrokken oogen waren uitvorsehend op den molenaar gericht. «Men zegt stamelde Jakob Greg, van kleur veranderende. Neen, hij was de moor denaar. Gelooft gij werkelijk, dat Alexe Mixto me zijnen broeder vermoorde vroeg het meis je, nog altijd de oogen op hem vestigende. De molenaar werd doodsbleek onder den scherpen blik en de vraag van het meisje. Zij ne plotselinge onrust en het draaien zijner oogen overtuigde Roza, dat hij meer van het drama wist dan iemand gelooofde. Dat is eene zonderlinge vraag, juffrouw, zegde hij, gedwongen lachend. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2