BUITENLAND. Onschuld zegepraal! NIEUWSBERICHTEN. Dramatisch ongeluk tijdens de Duitsche Iegeroefeningen VITRIGGLBRAMA TE ANDERLEGHT Vreeselijk tramongeluk te Luik. Een hoofjleeraar verpletterd. De Kempenaar de Kfte Men mag niet denken dat er kwestie i5 ▼an den dief der Joconde aan te houden, ▼vant men heeft reeds vele zulke opzoekin gen in Brussel gedaan en allen bleven zon der uitslag. De onderzoeken gedaan door M. Bilïaut bewijzen dat het meerendeel der gasten die tot zulke slag bekwaam zijn op het oogen- blik van den diefstal ofwel in 't gevang of wel in de onmogelijkheid waren zich le Pa rijs te bevinden. Men moet zich te vreden stellen met alle sporen te volgen, tot er iets zal voorvallen, dat wat licht in de zaak zal brengen. X- "Reeds werd in 't kort gemeld, dat elf Duitsche soldalen, bij het vertrokken der Elbe verdronken. Ziellier eenige bijzonderheden omtrent het dramatisch ongeluk. Toen de patrouille bij Ohervolnsang door de Elbe wilde trekken, raakten eenige paar den op een diepe plaats in een kolk. Zij wer den door den stroom meegesleurd en zonken met de ruiters weg. Van do patrouille be reikten inlusschen twee officieren, en een onderofficier den anderen oever. Zoodra de officieren zagen, in welk gevaar de man schappen verkeerden, trokken zij hun uni form uit en wierpen zich in het water, om hen to redden. Maar er ging zulk een sterke stroom, dat zij niet in het midden konden komen. De officieren liepen zei ven zooveol gevaar, dat een man, die aan den oever woont, hun ter hulp moest komen. Inmiddels waren schippers met booten de drenkelingen midden in de rivier ter hulp geschoten. Maar zij konden hen niet meer redden. Later zijn de elf lijken allen uit het water gebaald. Een officier-geneesheer be proefde vergeefs wat zijne kunst vermocht: geen enkele was meer bij te brengen. De dooden waren een onderofficier, drie briga diers, vijf lanciers en twee reservisten. ENGELAN D Prinselijk huwelijk, Het gerucht is in omloop dat de prins Arthur de Gonnauglit, neef van den Koning van Engeland, op het trouwen staat met een der nichten van den Czaar van Rusland, prinses Irène van Rusland, oudste dochter van den Groot-Hertog Alexander Michaïlo- vilch en van de Groot-IIertogin Xénie, zus ter van den Czaar. DU ITSCH LAN D. De kruizer Molkte loopt 29 knoopen en half - De kruizer Molkte heeft zijne proeven gedaan, het is de kruizer die het snelste loopt van al dezen die nu bestaan. Hij heeft in zijne proeven geloopen met eene snelheid van 29 knoopen en half. ITALIË Bezetting van Tripolitanië. De openbare opinie, voorgelicht en inge licht, door de Italiaanscho bladen, houdt niet af met kracht en overluigingde bezetting van Tripolitanië door Italië te eischen. De Italiaanscho regeering weet niet wat doen, zo zit in den ombras. Te Gonstantinopel is men niet gerust. Nu dat men hoort hoe de Italianen onophoudelijk de bezetting van Tripolitanië vragen, nu komt er onrust, en zenuwachtigheid in de hoogere kringen. Wat zal daar nu weer uil voortspruiten PERZIE Zonderling. Welk is nu de toestand Het is niet mogelijk wijs te worden uit de verschillende berichten dio uitPerzië toeko men. Hoe is hot nu met den Ex-Shah Vol gens de berichten aan een groot Engelsch 87° Vervolg. jHafcgebeurUa kan niet ongedaan gemaakt en het verledene zal niet weder aangeroerd worden er is niomand dio de oude geschiede nis nog aan het licht zal brengen. Mevrouw Ku gen ie Miitorïie, de geschei den gemalin van Alexe Mixtome, heeft nooit aan zijne schuld geloofd, verklaarde Roza, zij zal de zaak onderzoeken en alles aanwenden .om de waarheid te doen zegevieren. De molenaar waggelde. En als do zaak onderzocht wordt, zult gij als getuige worden opgeroepen. De schrik van den molenaar was zoo groot, dat hij liem niet verbergen kon. Hij zag om naar den molen en zijn schoon huis, keerde zich vervolgens schuw naar Roza en zegde Maar imlien ik als getuige opgeroepen word, kan ik toch niets zeggen. Dat zullen wij zien, antwoordde Roza. Waarom lieeft August Bartiueux u den molen en het huis voor niets in pacht gegeven Van eenen onbeduidende tuinman zijt gij een wel hebbende molenaar geworden.Daar moet eene reden voor zijn en deze zult gij aan het ge recht moeten openbaren. De molenaar zuchtte, maar gaf geen ant woord. Als gij zooveel ontvangt dat gij de waar heid verzwijgt, zegde Roza ernstig en met na druk, zal het beste voor u zijn,alles te zeggen, wat gij weet. Zoo zeker als gij leeft, zal don naam van Alexe Mixtome in eero hersteld worden. Wilt gij mij daarin helpen Alexe Mixtome is dood, mompelde dc blad te Londen gezonden, is de Ex-Shah op de vlucht, en zoekt deze eene schuilplaats op een Russisch schip. Op hetzelfde oogenblik dat dit bericht toekwam, kwam er ook een ander aan uit Sint Petersburg. Hierin werd gezegd dat de partijgangers van den Ex-Shah zich hadden meester gemaakt van de stad Marain. Wat moet ge nu gelooven Al wat g'er van wilt. CHINA Oproerige beweging Te Cheng-tu zijn de poorten der slad ge sloten, zoo seint men uit Hankow. Het paleis van den onderkoning is vernietigd. Een kei zerlijke bevelbrief verwijt aan het volk dat het ondankbaar is voor al de bewezen dien sten en bedreigd de opstandelingen met de ergste straffen. De bijzonderste maatregelen zijn reeds genomen, om den oproer te dem pen, maar de toestand moet netelig zijn. SICILIË Uitbarsting van den Etna. Het wordt nog heviger en heviger De uitbarsting van den Etna, in plaats te verminderen, vermeerdert in kracht. Pro fessor Ricco verklaart dat geen enkele uit barsting van te voren, zulke groote hoeveel heid lava heeft geworpen. Aardbevingen Op vele plaatsen van Italië doen zich zeer zeker in verband met de uitbarsting van den Etna aardbevingen gevoelen. Te Scienne gevoelde men Woensdag nacht eene aardbeving, om half één. Het volk liep de straat op. In Florencië gevoelde men eene aardbe ving om elf ure van den zelfden nacht. Het volk verliet haastig de huizen en vertoefde op de straten. PORTUGAL. Groot komplot en talrijke aanhoudingen van koningsgezinden Te ViannaGastella is het komplot ontdekt. Bij een nader onderzoek heeft men vele be langrijke documenten gevonden, die de na men bekend maakten van talrijke monar chisten. Reeds 20 personen zijn te Vianna aangehouden. Kapitein Martin Lima en de pastoor van Gaminha zijn tusschen de gevan genen. Talrijke troepen zijn naar Vianna gezonden. Eene vrouw vitrioleerd haren man Het kwartier der Kaaien werd Donderdag voornoen het tooneel van een schrikkelijk drama. In n. 59 der Trekkaai wonen de echtge- nooten Van Hoecke. De vrouw Van Hoecke is eene goede huishoudster, doch niettegen staande dit is de huishouding niet gelukkig. De vrouw zegt dat zij veel te lijden heeft van haren man, die zich aan onmatigheid overgeeft. Zij zegt ook dat hij haar slechts een deel van zijn geld afgeeft. Daardoor ont staan er gedurige twisten tusschen de echt- genooten deze worden dikwijls door den duur echte vechtpartijen. De echtgenoole Van Hoecke had besloten zich op schrikkelijke wijze te wreken. Dezen morgen hac} zij zich een fieschje vitriool aan geschaft en had het naar huis gebracht. Toen nu dezelfde morgen weer twist tusschen beiden ontstond, greep vrouw Van Hoecke het brandende vocht en wierp het in het ge zicht van haren man. Deze werd zeer erg aan het gelaat en de borst verbrand. Overgebracht in eene nabu rige apotheek, werd hij er verzorgd, waarna men hem naar het hospitaal van Anderlecht overbracht. Het parket is in het huis der misdaad afge stapt en heeft de vrouw ondervraagd. Zij werd vervolgens gevangen genomen en opge sloten ter beschikking van het gerecht. molenaar. De tegenwoordige markies zal markies blijven. De zaak mag niet verande ren. Het is te laat om er nog wat moeite voor te doen. Het is nooit to laat om een gepleegd on recht weder goed te maken,zegde het meisje. Gij zult er niets bij verliezen, als gij de waar heid zegt, maar wel er bij winnen. Als gij uwen molen en uw huis behouden wilt, dan is de waarheid te zeggen de eenige weg. Doet' gij dat niet, dan zullen zorgen en onheil over uwe familie komen. Ga naar llenri Talbot,den vrederechter, en zeg hem... Ik weet niets, en kan dus ook niets zeg gen, onderbrak Greg haar morrend. Gij hebt het leven van mijn kind gered, juffrouw, en daarvoor ben ik u dankbaar. Zonder u was hij verdronken, dat weet ik, en ik zou u met tien jaren van mijn leven willen beloonen slechts uit dankbaarheid heb ik u aanhoord, maar ik kan niets zeggen. Laat mevrouw Mixtome het spoor van den moord volgen, ik heb niets daarmee te maken. Br bestaat geene wet,wel ke eenen menscli dwingen kan iels te verkla ren wat hij niet weetEn hij zag Roza fier aan. Dat is waar. Maar de wet kan u dwingen te bekennen, om welke reden gij het levens lange bezit van den molen gekregen hebt,ant woordde Roza. Als gij mij dankbaar zijt voor den dienst, dien ik u bewezen heb, dan kunt gij mij rijkelijk beloonen met naar den vrede rechter te gaan en hom de geheele waarheid te openbaren. Ik laat dat aan uw geweten over bedenk echter, mijnheer Greg, dat eene oprechte bekentenis van hetgeen gij wqet, u meer voor- dan nadeel zal doen.dat gij er meer door winnen dan verliezen zult. Dat zio ik niet in, juffrouw. Al wist ik iets, waardoor Alexe Mixtome's onschuld kon Donderdag morgend, had op de Avroy- laan te Luik, een vreeselijk tramongeluk plaats. Het was rond 7 1/2 ure, toen M. Demar- teau, de achtbare eereleeraar der hooge- school van Luik, 73 jaar oud, zich als naar gewoonte naar de badzaalGrétry begaf. Een tramrijtuig komende uit de richting dor Guilleminsstatie kwam afgereden en M. Demarleau liet het voorbij bollen, vooraleer de riggels over te stappen. Ongelukkiglijk kwam 'op dat zelfde oogen- blik een tram uit tegenovergestelde richting aangereden. De wattman sloot krachtdadig de remmen, doch de afstand was al te kort. M. Demarteau werd omgeworpen efi ver dween onder het logge Yoerluig. Onmiddelijk snelde 'men hem ter hulp en het slachtoffer werd naar de badenGrélry ge dragen, waar een geneesheer hem kwam verzorgen. De ongelukkige was bijna al de ribben gebroken, had eene gapende wonde aan den knie en eene schedelbreuk. Een priester kon hem nog de LL. HH. Sakramenten toedienen, en rond 8 ure gaf de heer Demarteau den geest. Het vreeselijk ongeltik heeft te-Luik,waar het slachtoffer algemeen geacht werd, eene diepe ontroering verwelft. Brussel. Vrouwelijke policie. Een man en eene vrouw der Rivierstraat te Sint- Joost, werden te Oostende op den boot naar Dover op hevel van het parket aangehouden en naar het gevang yan Brussel overge bracht. Zij waren doqr «ene gebuurvrouw beschuldigd na hun vertrek, zich over te leveren aan den handel in blanke slavinnen. Te Brussel konden zij hftnne onschuld bewij zen en werden in vrijheid gesteld. De gedienstige gebuurvrouw zal rechter lijk worden vervolgd. Winkeldievegge aangehouden. Da gelijks komen klachten in bij de policie we gens diefstallen in winkels gepleegd.Woens- dag avond werd door een bediende van een groot magazijn der Nietrwstraat, eon vrouw op heeterdaad van diefstal betrapt. Zij werd naar het commissariaat 'der de Lignestraat geleid, waar zijn in hel bezit van gestolen voorwerpen gevonden^ erd. Later ontdekte men in hare woning-, Bethlehemstraat, te St-Gillis, nog een groot aantal ontvreemde goederen. De dievegge is opgesloten. Onvoorzichtigheid gestra/t.Vrouw D., Antwerpsche steenweg, slapte Donderdag aan do Midden-Hallen vian eene tram voor aleer deze stilstond. 20 viel en werd opge nomen met gebroken linkerarm, eene diepe wonde aan het hoofd, ex'g- gekneusd op het lichaam. Na voorloopig? verpleging in de buurt, werd zij naar hare woning terugge bracht. Dievegge. - Bij de echtgenooten S..., juweliers, Aalststraat, werden sedert eenigen tijd juweelen gestolen. Woensdag avond ver dween een gouden zakuurwerk met dito ket ting. Een meisje, oud 19 jaar, werd ver dacht. Men vond het gestolene op haar. De jonge dievegge werd aangehouden. Dief verdronken Woensdag avond rond 9 uur, verraste een tolbeambte een per soon, toen deze juist over de 'grillie der han gars van de Steamerskaai klauterde. De tolbeambte wou den kerel naderen, maar liet zich naar benenen glijden, sprong in het dok en verdronk. Slechts Donderdag morgen werd zijn lijk opgehaald. Geen papieren, om zijne persoon lij kgeid vast te stellen, werden gevonden op den verdronkene, die 40 a 50 jaar schijnt. Het lijk werd naar het doodenhuisgebracht door de zorgen van de policie. bewezen worden, hij is toch dood en kan mij ne bekentenis niet beloonen. August Barti- neux is de heer, en het kasteel met alles wat daartoe behoort, is zijn eigendom. Mevrouw Mixtome kan mij beloonen, maar zij zal den markies huwen,en zijne belangen zijn'de hare; gij zoudt verstandiger handelen met de zaak te laten rusten. Ik geloof, juffrouw, dat het voor u beter zou zijn, niet met dingen te bemoeien, die u niet aangaan. Wat recht en gerechtigheid beslist hebben, laat zich niet •veranderen. Volg mijnen raad en meug u niet meer in de zaak, waarin gij zooveel belang schijnt te stellen. Verbeeldt gij u meer te we ten dan al de hooge gerechtsheeren en alle menschen uit Frankrijk Wij zullen daarover niet twisten, zegde Roza ernstig. Gij weet" wie de markies ver moordde. Ik geloof echter niet, dat gij door en door slecht zijt.Als gij eens voor Gods rechter stoel genade hoopt te-vinden, doe dan nu, wat recht gebiedt. Zij knikte even met het' hoofd en verwijder de zich langzaam. Zij ^ing niet door het park naar het kasteel, maar sloeg den weg naar het dorp in. De molenaar keek haar na, en ofschoon hij zich verwonderde, dat'zy zich niet naar het kasteel begaf, riep hjjfhaar echter niet terug. Eene kromming deed hem haar na eenigen tijd uit het oog verliezen nu eerst stond hij op, alsof hij uit eenen droom ontwaakte. Er is iets in aantocht, mompelde hij. Wie had ooit gedacht, dat het drama van Charle- mont na zoovele jaren weer ter sprake zou komen en nog wel, terwijl Alexe Mixtome dood is Wie is deze dame Weet Philip Piron wat zij hier doét'? Ik wil hem dadelijk spreken. Als er een storm losbreekt, moet ik zekerheid hebben. Het is zoo gemakkelijk van extra koffie te maken. Gebruikt de Bitterpeeën der Trap pisten» Vincart. Men vindt z'overal. 1500 E. Laken. Diefstcd. Woensdag morgen werd op do Emiel Bockstaellaan een diefstal bestatigd, gepleegd in een huis aldaar. Twee kerels, met zakken geladen, hadden den eer sten stoomtram genomen en waren naar Londerzeel vertrokken. Beiden wonen te Buggenhout. Huiszoeking hij deze verdachte kerels, leidde tot de ontdekking van looden buizen, koperen kranen, enz. voortkomend van diefstallen in nieuwe gebouwen. De twee dieven werden aangehouden en opgesloten. Antwerpen. Zonderling geval. Don derdag morgend, toen de geneesheer De Praetere, in het Stuyvenberggasthuis door den gang ging welke naar de vrouwenafdee- ling leidt, vloog hem eensklaps een revolver kogel rakelings langs het hoofd en kwam in den muur terecht. Een onderzoek werd on middelijk ingesteld, doch het was onmoge lijk iets le ontdekken, daar er zich binnen een omtrek van 300 meters niemand bevond. Het onderzoek wordt voortgezet. Botsing. Een automobiel waarin zich de gekende vlieger Jules Tyck bevond, is door een kamion aangereden geworden. Alles bepaalt zich bij stoffelijke schade. Schippeiin verdronken. Woensdag avond, om 8 ure, had er aan afdak 13, Lede- ganckkaai, een droef ongeluk plaats. De vrouw Anna Kop, gehuwd met H. Backel- jauw, kwam langs een trap aan boord van haar binnenschip Electric. Op het schip struikelde zij en viel in de Schelde. De on gelukkige verdronk. Het slachtoffer is gebo ren te Boom en verbleef in de Boschstraat. Ongeval op de Rijnkaai. Woensdag namiddag, wilde de dokwerker E. Baert, oud 43 jaar, wonende te Waesmunster, met zijnen werkhaak zakken graan wegtrekken. De werkhaak schoot uit, met het gevolg dat de werkman ten gronde viel en zich erg- aan hoofd en -Arm kwetste. Na verzorging in het Veibandhuis der Mercatorstraat, werd de gekwetste naar huis gebracht. Aanhoudingen. De agenten der op sporingsbrigade, heeft Woensdag een Oos- tenrijksch koppel aangehouden, dat naar Canada wilde vertrekken. Zij verbleven alhier onder een valschen naam en werden door het Oostenrijksch gouvernement opge zocht voor verduistering eener groote som geld, ten nadeele eener credietmaatschappij. In een logement der Bergstraat werd een genaamde Zu Felde, beschuldigd van afIroggelingen gepleegd te hebben te Bonn, aangehouden. Zijne uitlevering was door het Duitsch gerecht gevraagd. Een Rus, die in de Wiegstraat een 10 jarig- meisje erg mishandeld had, is door de policie aangehouden en ter beschikking van den prokureur des lconings opgesloten. Diefstallen. Aan boord van den stoomer Worms, gemeerd aan hangaar n. 18 werden een tiental zakjes, inhoudende aller hande benoouigdheden, gestolen. Aan boord van den stoomer Oreland wer den vorscheidene koperen voorwerpen ge stolen. Ten nadeele van M. Leon Lamot, Van Arteveldestraat, is er eene groote hoeveel heid zilverwerk ontvreemd. De heer De Pooter, wonende Moretus- lei, 83, bevindt zich met zijne familie te Rome. Woensdag rond den middag was de meid van den buiten gekomen om het huis voor de terugkomst harer meesters in orde te stellen. Het meisje heeft alsdan vastge steld, dat dieven in het huis waren gedron gen en or de kassen hadden opengebroken. De policie werd door de meid verwittigd, maar men weet niet wat er gestolen is. Pacha, voor zomerkostumen. Van den Bergh-Jouret, Aalst. Hy zag er onthust uit. Ik wil het zekere niet voor het onzekere prijsgeven, ging hij bij zich zelf sprekende voort. Ik ben geen slecht mensch, wel wat mijn voordeel betreft, maar dat zijn handels zaken. Alexe Mixtome is dood en liet geene erfgenamen na. Mevrouw Eugenie werd van hein gescheiden en zal den tegenwoordigen markies trouwen. Alles gaat goed, slechts dit jonge meisje komt-er storend tusschen. Mijn heer August moet dit dadelijk weten en hij zal mij den molen op negen en negentig jaren be schrijven Ik kan hem zoo dwingen dat ik alles verkrijg wat ik wil. Niettegenstaande dit vooruitzicht, keerde hij verdrietig en vol onrust, die hij met den besten wil niet onderdrukken kon, naar den molen terug. Roza bereikte het dorp en begaf zich da delijk naar mijnheer Talbot,die verrast scheen over haar tweede bezoek op éénen dag. Zy deelde hem zonder omwegen mede, wat zij opzichtens den molenaar ontdekt had, en de rechter hoorde haar ernstig aan. Ik zal Jakob Greg in het oog doen hou den, zegde hij, nadat zij alles verhaald had. Gij hebt hem aanleiding gegeven, om op zijne hoede te zijn, juffrouw Lepage maar daar hij zoo verschrikt is, zal hij zich op eene andere wijze verraden. Wellicht zal hij bij het eerst komend gevaar de vlucht nemen. Ik zal er voor zorgen, dat hij ons niet ontloopt Dat is dan alles,wat er vooreerst gedaan kan worden Men kan hem dus niet gevan gen nemen en noodzaken te verklaren wat hem bekend is Zooals de zaken thans staan, neon ant woordde mijnheer Talbot, hoewel ik niet twij fel, dat hij meer weet dan hy zeggen wil.Mijne waarde juffrouw Lepage, uwe geestdrift in de Muysen. Doodelijh spoorwegongeluk. Donderdag morgend, rond 6 ure, vond men tusschen de riggels in de statie te Muy- son, het verschrikkelijk verminkt lijk van den chef-lampist, Victor Van den Heuvel, oud 47 jaar. Van den Heuvel, was in dienst van Woens dag avond half zes. Hij moet door de buffers der wagons gevat zijn geworden en geplet- terd. Zijn uurwerk was blijven stilstaan op 5 ure, zoodus, zou het ongeluk rond dit oogenblik moeten zijn voorgevallen. Men verwacht het parket ter plaats. Ravels. Hoeve afgebrand. Gisteren avond, rond 8 ure, is brand ontstaan in de hoeve van de familie Vertongen, ter plaats gezegd Voorheide. Dank aan de spoedige hulp der pompiers en der geburen, kon men er nog spoedig' in gelukken het vuur te be perken en de omliggende gebouwen en bos- schen te vrijwaren. De schade is aanzienlijk. Bancgue Centrale Gantoise, Naaml. Maat. Huring Brandkott'ers 10 frs. 's jaars. Zie annonce. Berchem. AutomobielongevalDe brouwersgast Alf. Reulis, wonende Vesting straat te Berchem, die een bak met flesschen bier droeg, werd op den Grooten steenweg, op het gehucht Lappersbrug, door eenen automobiel gevat en ten gronde geslingerd. De werkman die aan bet hoofd gewond was, is naar het gasthuis gebracht. Wechelderzande. Razende hond. De hond van den landbouwer Van den Broecke scheen sinds eenige dagen ziek en toen de landbouwer hem naderde, werd hij erg door het dier geheten. Ook vrcuw Van den Broecke werd gebeten. Het dier werd gedood en door een veearts onderzocht, die bevond dat het dier razend was. Haelen. Akelige dood. De kinderen van het gezin Keldermans waren op het Neerhof aan het spelen, toen de grootmoeder eensklaps een knaapje van 19 maanden ver miste. Na lang zoeken vond men het kind met het hoofd in het gemak steken, zoodat alleen de beentjes nog zichtbaar waren. Men moest den vloer opbreken om 't arme wichtje dat reeds dood was, te bevrijden. Liefhebbers van eenen goeden borrel drin ken den Rigolo Koning der oude graan- genevers. Cluysen. Verbrand. Gisteren hebben wij vermeld in welke omstandigheden het meisje van J. Plasschaert verbrand werd. Wij vernemen nu dat het slachtoffer aan zijne wonden bezweken is. Quaremont-bij-Ronse. Schelmerij Aan de hofstede der Kinders Beatse staat er eene openbare fontein. Schelmen hebben er eene groote hoeveelheid petrool in gegoten, zoodat de buurt zonder water zit. 't Is te hopen dat de gendarmen den laffen schelm vinden zullen. Ardoye. Brand. Gisteren is brand uitgeborsten in de schuur van Karei Roos, wijk Bergmolen. De oogst, het landbouw- alm, 90 konijnen, enz. bleven in de vlam men. De schade is groot. Desselgem. Velo gestolen. Aan do herberg, de Drie Sleutels, werd Dinsdag avond het rijwiel van Joz, Seynaeve gestolen. Gisteren heeft men het te Oygem, op den boord der Lei, gevonden. Assenede. Altijd de petrool. Do vrouw van Victor Van Bunder goot gisteren namiddag petrool in de stoof. Volgens ge woonte had er eene ontploffing plaats. Do vlam sloeg langs onder uit en stak de klee deren der vrouw in brand, die welhaast op eene levende toorts geleek. Zij liep al roe pende de straat op, waar geburen de vlam men konden uitdooven. Hare brandwonden zijn zoo erg dat men voor haar leven vreest. Gent. Dc veemarkt. Niettegenstaan de de duurte van het levon waren veel kon pers ter markt, geene tusschengevallon had den plaats. zaak van den ongelukkigeu Alexe Mixtome beschaamt al zijne vrienden, die zoo. bereid waren, hem schuldig te gelooven. Ik zie, dat uwe belangstelling meer beteekent dan meis jesachtige geestdrift. Ik vermoed, dat er iets geheims in uwe betrekkingen met de familie bestaat. En al is dit zoo, toch kan ik het u niet verklaren, mijnheer Talbot, vooral nu niet, zeide Roza. Ik heb mij geheel gewijd aan het doel, den naam van Alexe Mixtome weder te herstellen, en zal niet rusten,alvorens dit doel bereikt zij.Ik ben u dankbaar voor uwe mede werking, dankbaarder, dan gij denkt. Daar het reeds laat was, bleef Roza niet langer. Mijnheer Talbot's aanbieding een rij tuig te halen, wees zij dankbaar van de hand zij vertrok en begaf zich op weg naar het kas teel. Zij verhaaste hare schreden en had spoedig het dorp en het park achter den rug. Het licht vau bet kasteel bescheen den weg. Plotseling hoorde zij een rijtuig achter zich aankomen. Na een oogenblik had dit haar bereikt, en een man, in wieu zij Philip Piron herkende, stak het hoofd uit het portier en zag verwonderd naar de slanke gestalte, die hij dadelijk her kende. In het eerste oogenblik wilde hij uit het rijtuig springen, maar hij bezon zich we der, nochtans in den blik die hij haar toewierp, lag doodelijke woede en wilde wraakzucht. Het rijtuig, waarin Piron gezeten was,volg de den straatweg met zijne krommingen, ter wijl Roza naar het terras ging en het kasteel binnentrad. Zij ontmoette Philip Piron in de groote voozaal. Hij nam zijnen hoed af, maar zy deed, alsof zij hem niet zag, en ging hem voorbij naar hare kamer. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2