Onschuld zegepraalt BUITENLAND. De misdaad van een zinnelooze 2? INBRAKEN TE BRUSSEL BrusseEsche Briefwisseling NIEUWSBERICHTEN. FRANKRIJK OOSTENRIJK.1 PORTUGAL. SPANJE. SICILIË S-levage bpandesn Brand te Ganshoren. Het vuur te Anderlecht. 10.000 fr. schade- 't Wit Stoopke van Jacques Neefs Ze staan paal voor velo en paard en be spreken de behendigheid van de witte man nen, clie, een wonder in hunne oogen, het evenwicht niet verliezen. De jonge straat bengels vergezellen ons langentijd, tot wan neer de kinderen van do eerst komende ge meente hunne plaats in de eerewacht inne men. Te Luansa bemerken we een leemen huis, iets wat grooter dan de overige, 't Is de school. We stappen af en gaan het gebouw binnen. De schoolmeester, een neger, geeft les aan zes meisjes, die elk met eenen spelboek in de hand nazeggen wat de magister afleest. Men ziet dat de kinderen leergierig zijn, maar alle schoolgerief ontbreekt hun. Hetgeen ons zonderling voorkwam, dat was de duisternis van de klas onze Euro- peesche oogen zijn daarin vervreemd, maar de negers hebben kattenoogen Reeds ruimen tijd waren we in de school, toen we ontdekken dat in een der hoeken eene groep van elf jongere kinderen les ont vingen van een kleineren schoolmeester 't waren de beginnelingen die de letters en de cijfers trachten aan te leeren. Daartoe had de meester een stuk papier, waarop de les geschreven stond, op den muur vastge maakt. Lessenaars zijn daar niet te vinden. de onderwijzer staat recht en de leerlingen zitten op de knieën. Ik heb nochtans eene plank ontdekt, waarop de kleinsten neer zaten. liet leeren-lezen geschiedt met luider stem allen te samen roepen de aangewe zene letter. Misschien wel begint men gelijk te Geeraardsbergen - Ik toon u A wat letter is die A Verder troflen we een rond gebouw aan, de protestantsche tempel. De weg rechts inslaande, komen we aan den ingang van den eigendom Crawford. Eene lange breede laan met reusachtige palmboomen beplant, leidt ons tot aan eenen hof trap met vier treden. Eens den trap af, staat men vóór een bevallig gebouw, waar van de voorhof smaakvol is afgezet met bam- boustokken. M. Crawford is voor 't oogen- blik in Schotland, zijne geboortestreek. Het is mevrouw Crawford die ons ontvangt en ons vriendelijk verzocht te willen binnen treden. Het huis is een engelsch Home men treedt in eene voorkamer, die eigenlijk de vestiaire is links komt men in de mid denplaats, die van achter en van voren met wel verlichte kamers verbonden is rechts en links zijn de slaapkamers en verder de keuken. Alles is er proper en net men denkt zicli in Europa. Mevrouw Crawford, van middenmatigen ouderdom, is eene wel opgevoede en verstandige vrouw. Zij is op 't punt haren man to gaan vergezellen in Schotland. Die gelukkige echtgenooten heb ben eenen zoon, in Afrika geboren. We ont- moölen v-daai-jiog-eenen Eugelschman en twee jonge damen - een bewijs té meer dat do Bëlgón alleen iirfle gedachte verkeeren, dat blanke vrouwen in Kongo niet kunnen leven. M. Crawford is, buiten zijne missie, aan liet hoofd van een belangrijk pachthof-, voor zien van welstellend vee. In het park rondom het huis treft men citroen- en appelcienboo- men aan. Nooit smaakt eeno vrucht beter dan wanneer men ze zelf plukt Achter liet park ligt het verredragend Moero-meer, dat aantrekkelijkheid en gezondheid aan Luanza verschaft. Per velo en te paard keerden we terug. -IJGodin gelukte erin in eene gemeente kie kens en eieren aan te koopen. Door het winstbejag aangeprikkeld, zijn de negers er toe gekomen kiekens en geiten te kweeken en nauwelijks hebben ze eenige geldstukken in hun bezit of ze loopen naar den winkel van den blanke om zich kleederen aan te schaflen. Die noodwendigheden zullen groeien en zoo zal de handel bloeien ten bate van de kolonie en van het moederland. Kongotrottrb. 88c Vervolg. Dat zijne terugkomst aan haar bezoek te Parijs moest worden toegeschreven, scheen haar niet twijfelachtig. De stappen die ik heden gedaan heb, zijn juist te rechter tijd ondernomen, dacbt zfl,ter wijl zij zich kleedde voor het noenmaal. Mor gen sta ik onder het toezicht vfln* Philip. Hij is gekomen om eenen hieuwen aanslag op mijn leven te wagen. Ik moet nu op mijne hoede zijn. Indien Henri Talbot geenen gehei men policieagent zond, zou ik het kasteel ver laten, want ik vrees Philip. Als de molenaar \hem ons onderhoud verhaalt, zal hij niet rus- voordat bij mij gedood beeft... Uaar toilet was in orde en zij begaf zich naar de eetzaal, waar zij alleen was. De botte lier ei> een helper wachtten haar op. Zij ver veelde zich zeer in die stilte, en eenzaamheid. Zoodra zij het slechts gevoeglijk kon doen. stond zij met eenen diepen zucht op en ging naar hare gastvrouw. Mevrouw Bartineux zat recht op in haar beden haar meisje was bezig baar als een klein kind te verplegen; nietechter met drank jes en pillen, zooals men'denken zou, maar met een middagmaal, zooals dat van Roza. Ga zitten, lieve, zegde mevrouw. Ik ver zoek u om verschooning, dat ik u heden niet heb kunnen ontvangen, maar het was mij waarlijk onmogelijk u to zien, mijn kind. lloe hebt gij den tijd doorgebracht Dezen morgen ben ik naar liet dorp ge reden en beden middag gaan wandelen, ant woordde Roza. liet verheugd mij dat gij u be- Een krankzinnige vermoordt zijne vrouw en vijf kinderen en zelfmoordt zich daarna. To Wassel, nabij Hanover, heeft een werkman, Zanske genaamd, verleden nacht geheel zijn gezin, beslaande uit 6 personen, vermoord en zich dan gczolfmoord. Zanske genoot de algemeene achting, zoo dat men denkt dat hij in eene vlaag van zin loosheid moet gehandeld hebben. 's Nachts stond hij op, bracht vrouw en kinderen met eenen hamer verscheidene slagen op het hoofd toe en sneed ze daarna de keel over. Het jongste kind was achttien maanden oud en het oudste elf jaar. De zinnelooze klom dan naar den zolder en verhing er zich aan een balk. De zeven lijken werd 's anderendaags morgends ge vonden. 50 aanhoudingen. Te Charleville en te Mézières is het par ket afgestapt en heeft er vele huiszoekingen gedaan. 50 personen werden aangehouden en in het gevang van Charleville opgesloten, dat door de soldaten bewaakt wordt, Gestraft. De betoogers van Creil verschenen "Woens dag voor de boetstraffelijke rechtbank van Senlis. Een der beschuldigden werd vrijge sproken. een ander kreeg 2 maanden voor waardelijk; de 9 overigen ontvingen straffen die liepen van 10 dagen tot 15 maanden gevang. Levensduurte. In geheel Oostenrijk worden er protest- meetingen gehouden tegen de duurte. De prijs van het hier gaat opslagen, en nu heeft men het vooral daarop gemunt. Door de duurte der levensmiddelen zijn er vele arme menschen naar de toevluchtshuizen gegaan. De monarchistische beweging. Wat moet men ervan gelooven De Daily Express meent te mogen ver zekeren dat de Portugeesche monarchisten bepi'oeven een leger van 5000 tot 10000 man aan te werven in Engeland. Reeds zouden 80 officiers zijn toegetreden. Colonel Dris- colles, die men gevraagd had, vroeg eerst het gedacht van de Éngelsche regeering, maar deze zei natuurlijk dat zij er niet kon tusschenkomen, le meer dat Engeland de re publiek officieel erkend heeft. Zeer gevaarlijke toestand De ministers zijn vergaderd geweest om den toesUmd te onderzoeken. Er is beslotën met allé geweld een einde aan dén toestand le stellen. De kapitein die te Bilbao is, zal bevol krijgen de beweging met een ijzeren arm te onderdrukken. Desnoods zal hij 20000 man ter zijner beschikking krijgen. Do koning is uit Sint Sebastiaan te Madrid weergekeerd, waar hij nu bestendig verblijft. Opschorsing der grondwettelijke waarborgen Gezien de hevigheid der spanning heeft M. Canalejas de toelating gevraagd en beko men. de grondwettelijke waarborgen des noods op te schorsen en den opstand met de meeste kracht te dempen. Wervelwind en aardbevingen. Vrijdag heeft er over Sicilië een wervel wind gewoed, die veel schade lieeft aange richt. De 10 aardbevingen, waarvan drie zeer hard, die men te Florencië heeft vast gesteld, hebben weinig of geen schade ge daan. In gansch Italië is het zeer slecht weer. ter bevindt. Wil ik u wat voorlezen,mevrouw vroeg Roza. Als ik geëten heb, kunt gij mij wat voor lezen, opdat ik spoedig in slaap moge vallen, zegde mevrouw ernstig. Ik moet eten om nieuwe krachten te verzamelen. Als ik niet at zou ik spoedig, als eene bloem die door den herfstvofst geraakt wordt, ineèn vallen. Zij eindigde haar maal en zond haar meisje weg. Roza nam een boek en terwijl zij het opensloeg en doorbladerde, zegde zij Philip Piron is teruggekomen een uur geleden. Philip Dan is de markies ook aangeko men vroeg mevrouw verwonderd. Neen, hij was alleen. Hij heelt van mijn bezoek te Parijs geboord, en is gekomen om mij te bewaken, zegde Roza. Die geheime, afschuwelijke kerelriep mevrouw Bartineux uit, die den bediende van haren zwager nooit had mogen lijden, en nu Roza's meening dat Piron de moordenaar van den vorigen markies was, begon te deelen. Gij moet zoo voorzichtig en stom zijn als het graf, Roza. Deze achtte het niet raadzaam, mevrouw Bartineux iets van hare heden gedane onder zoekingen mede te deelen. Zij bracht, om de rust barer gastvrouw niet te storen, het ge sprek op algemeene zaken, eindelijk begon zij te lezen en ging daarmee zoo lang voort, tot mevrouw in slaap viel, waarop zij zich weder naar hare kamer begaf. Tot laat in den nacht zat zij aan het venster en keek buiten naar do zee. Zij had het licht uitgedaan en een doek omgeslagen, ten einde zich tegen do koude nachtlucht to beschermen. Van de gebeurtenissen des daags zweefden hare gedachten naar haren vader. Waar be vond bij zich Had hij Frankrijk verlaten? De- In vollen dag Een onbekende, omlreut dewelke de poli- cie nog geene enkele aanduiding bezit, is Donderdag in een huis der' Koninklijkestraat binnengedrongen, rond 121/2 ure. De slimrno kerel is in een nevenplaats binnen gedrongen en heeft er al Je meubels opengebroken. Hij legde de hand op eene verzameling juweeleii, die eene waarde van 1000 frank hadden. Daarna vluchtte bij weg. En het is slechts een kwartuurs later dat Mej. Helène M..., die dit huis bewoont, don. diefstal bemerkte. Des nachts In tfen verleden nacht zijn inbrekers bin nengedrongen in de beenhouwerij der echt genooten De G..., op de Bethleëmplaats. De dieven zijn er met veel omzichtigheid te werk gegaan en hebben de meubels die eene nevenplaals van dep winkel versierden, opengebroken. In een dier meubels bevond zich eene som van SQtl .vfr.. die natuurlijk hunnen buit werd. Do dieven hebben boven dien nog een groot getal stukken vleesch medegenomen. Zij legden nog de band op 24 beenhouw ersvoorschoten en op een aantal andere voorwerpen van waarde. Dezen morgend bestaligden insgelijks dc echtgenooten D..., die een cigarenwinkel houden op de Jozef Slevensplaats, dat gedu rende hunnen slaap inbrekers bij middel van valsche sleutels in het huis gedrongen wa ren. Zij hadden er de dèur van het gelijk vloers geopend en hebben al de meubels door zocht, die zich in die plaats bevonden. Daar zij er niets ontdekten, noch geld, noch ju- weelen, drongen zij in het magazijn en heb ben er de hand gelegd op een aantal koop waren. De policie die een onderzoek gedaan heeft, gelooft op het spoor der daders te zijn. Toen Mev. D..., die een appartement op het eerste verdiep bewoont in de Groen straat, te huis kwam, bestaligde zij dat alles ondersteboven gesmeten was. De deuren en de meubels waren openge broken. Alles was nagezien tot zelfs do bed den. Eene som van 180 fr.; eenige juvveelen en stukken van waarde werden gestolen. Strenge onderzoeken Werden bevolen om die inbrekers, die eene bende schijnen te vormen, te ontdekken. Uit Brussel ontvangen wij volgend schrijven: Zaterdag, 16 September 1911. De Koning beeft Donderdag avond, M. de Broqueville en generaal Hellebaut ontvan gen. Vrijdag om 11 ure, heeft een minister raad plaats gehad. Men hield zich vooral bgzig met de kwestie van de militaire maat regelen en oter de gepastheid van de mobi lisatie. Het departement van1 oorlog beeft eene belangrijke bestelling gedaan van mi- traljeuzen. De klas voetvolk die naar huis moest gezonden worden, is voorloopig in garnizoen gehouden. Ondanks die maatrege len, twijfelen wij geenszins aan do Duitsch- Fransche overeenkomst, doch het is noodig voorzorgen te nemen voor de toekomst. Er zal geen troonrede zijn. 'tis nog best. Onze Koningin mag niet .Ineer blootgesteld worden aan ontroeringen1 als deze van ver leden jaar. Hoewel de heeren Gooreman en Simor.is om gezondheidsredenen zouden wil len ontslag nemen, als vodrzilter van Kamer en Senaat, toch hoopt men dat ze zullen blijven. Het is de algemeene wensch, daar zij hun mandaat steeds tot algemeene voldoe ning volbrachten. Hopen wij dat bet zoo weze Andere wijzigingen zullen gebeuren in bet bureel der Kamer. Een nieuwe secretaris moet er gekozen worden in de plaats van minister Carton de Wiart, en M. Demaisières ze vraag verontrustte haar.'Uit Parijs was hij verdwenen, zonder haar te schrijven. Zou hij nog in de omstreken van Charlemont rond dwalen Of was hij misschien in de handen zijner vijanden gevallen, dio zijne gevangen- neming geheim hielden De klok sloeg twaalf uren, en nog zat Roza denkend aan het venster.Diepe stilte lieersch- te rondom het kasteel. Plotseling schrikte zij dooreen licht gerucht aan hare deur. Zij stond op en luisterde aan dachtig. De knok der deur werd zacht, bijna onhoorbaar omgedraaid. Roza's hart scheen stil te staan. Haar eerste gedacht was aan haren vader. Zou hij gekomen zijn om haar te bezoeken? Zou hij hier of daar zijn binnengeslopen en hare kamer ontdekt hbben Doch dit was on geloofelij k. De indringer moest Philip Piron zijn Zij had de deur gesloten, en daarvan scheen hij, die binnen wilde dringen, zich te overtui gen. In het volgende oogenblik werd het knar sen van een werktuig in liet slot hoorbaar en de sleutel der deur viel op den grond. Er volgde een oogenblik stilte. Roza waagde liet nauwelijks te ademen. Wilde haar vijand door middel van eenen val- schen sleutel de deur openen Wederom knarsttc er iets in het slot, als werd er wat in liet sleutelgat gestoken, en na eene wijl bemerkte Roza, dat een zonderlinge geur liaro kamer vulde de geur van een verstikkend gas, -dat niet alleen hare zinnen, maar ook haren wil en haarlichaam verlamde. Begrijpende, dat Philip Piron een nieuw duivelseh plan gevonden had, om haar te ver nietigen, ging zij uit het venster liggen en ademde met lange teugen de frissche lucht in, welke heilzaam op hare zenuwen werkte. die kwestor was, gaat over naar den Senaat. De linkerzij zal een ondervoorzilterschap in de Kamers vragen, dat zij beginnen met zulks aan onze vrienden toe te staan in de kartellistische provincieraden. De theaters hebben de eerste opvoering gedaan, men wacht de officieële opening van liet Ylaamsche theater. De troep Van Gauwenbergne, met hunne gebroeders De Graeve en het acrobatische driemanschap The Wilsons lokken alle dagen eene bomvolle zaal. De terugkeer uit de watersteden zal in passant vele reizigers te Brussel brengen die de merkweerdigheden der stad en omlig gende zullen gaan bezichtigen, vooral het koloniaal Museum, bet Park van Tervueren, de monumenten van Waterloo en den Leeuw, de Japaansche Toren te Laeken, de museums van de Cinquantenaire, en het Park Leo pold, enz. n Woensdag heeft de paardenmarkt een grooten bijval gehad. Meer dan 600 paarden waaronder zeer scboone, werden tentoonge steld. DeDuitschers hebben belangrijke aan- koopen gedaan. Dinsdag 19 dezer is het groote jaarlijksche markt te Anderlecbt en dio van vee te Beer- sel bij Ukkel. Zondag zijn de feesten van Vleurgat wel gelukt, M. De Bue, burgemees ter van Ukkel en katholiek volksvertegen woordiger werd er luidruchtig toegejuicht. In het Staatsblad van Donderdag is bet koninklijk besluit verschenen, de gemeente kiezers bijeenroepende voor Zondag 15 Octo ber. De verkiezingen voor patroons en werk lieden bobbon plaats den 22n October en de gebeurlijke balloteeringen den 22n en 29n October. De kanditaten voor de 1® kiezing moeten voor den 1° October binnengebracht zijn, die van de 2® kiezing vóór den Su van dezelfde maand. De katholieken zijn te Brussel en omstre ken gereed voor den strijd en hopen op eene volledige overwinning te Etterbeek, te Schaarbeek, te Laken, te Ukkel, enz. Er zullen verrassingen zijn; het is niet genoeg voor den kartellijst de volsterkto meerder heid te behalen, de kadidaten moeten elk afzonderlijk ook de volstrekte meerderheid behalven, wat moeilijk gaan zal indien de liberale handel en burgerij weigert voor de socialisten te stemmen. Wij roepen onze vrienden toe. Hebt moed De vaderlands liefde der Brusselsche bevolking en omge ving zal de bovenhand balen, en de kiezers zullen do socialisten en de liberalen met hun monsterverbond wandelen zenden. Monster verbond ja, want de socialisten zeggen luid op, dat.zij de verbeurdverklaring willen van de goederen en eigendommen ook van hunne liberale bondgenooten. Kobe. De veldwachter Roekens, van Ganshoren, zag Vrijdagmorgend rond 4 ure in de Zeyp- straat vlammen opstijgen uit het achterhuis der woning van M. Stollaert, dat dient tot petrolbergplaats en waar stallingen gevestigd zijn. Onmiddelijk gaf hij alarm en weldra waren alle geburen op de been. In afwach ting der komst van de brandweer uit Laken, die per telefoon verwittigd was. werd gedaan wat mogelijk was om het vuur te bemeeste- ren. De geburen slaagden er in de vaten petrol uit de bergplaats te verwijderen. Om 4 1/2 ure verschenen de pompiers, en het vuur werd weldra krachtdadig aangeval len. De brand had inmiddels ook een aanpa lende schuur aangetast, diende tot werkhuis van den mandenmaker en bakker Van de Riet. Rond half zeven was men don brand meester. Verscheidene minuten gingen in eene pijn lijke stilte voorbij. Iletdoodendegas, dat haar vijand door het sleutelgat in liare kamer joeg, zou ongetwijfeld hare werking gedaan hebben, indien zij, zooals baar indringer waarschijn lijk meende, geslapen had. Eindelijk, na verloop van een half uur, hoorde zij eeno lichte beweging, hetwelk haar aankondigde, dat Philip heen ging, in de vas te overtuiging, dat hij zijn doel bereikt had en Roza dood was. DE VERSCHIJNING. Toen Roza zich den volgenden morgen naar mevrouw Bartineux begaf en de voorzaal bin nenging. opende Philip even zijne deur en zag begeerig door de spleet naar het meisje.Reeds sedert een uur had hij op den loer gestaan en bij ieder gerucht de deur geopend, in de ver wachting, eenen doordringenden schreeuw te hooren. als men ontdekte,dat juffrouw Lepage dood was. Toen hij haar zag, verschrikte hij hevig, alsof eene geestverschijning hem voor bijging. Hij kon nauwelijks begrijpen, dat zijne dui velachtige onderneming wederom mislukt en het voorwerp van zijnen wilden haat ander maal den dans ontsprongen was. Hij leunde verdoofd tegen den deurstijl, toen Roza in de kamer harer gastvrouw verdween. Opnieuw is zij mij ontsnapt! mompelde hij, weer tot z'yne zinnen teruggekeerd. Hoe kan datHaar venster hoeft zeker opengestaau. Zou zij mijn doel vermoed hebben en op hare hoede geweest zijn Neen, neen, het was toeval, zuiver toevaldat zal de volgende maal niet gebeu ren... Wordt voortgezet. Gansch den inhoud van de stallingen van| M. Stollaert is de prooi der vlammen gewor-l den. Er werden drie ltamions, een stortkar, een rij lug, 600 ledige zakken en eene grootej hoeveelheid stroo en hooi verbrand. Ook het werkhuis van den heer Van de Riet is geheel uitgebrand. De stoffelijke schade is zeer groot. Tot nog toe is de oorzaak der ramp niet bekend.j Omstreeks 10 1/2 ure Donderdagavond brak brand uit in de werkhuizen van M. Hernotte. werktuigkundige, Schapenkon- straat. 62, te Anderlecht. Deze werkhuizen zijn gelegen in een groot achtergebouw, van het gelijkvloers en op de twee bovenverdie pingen. Bij de aankomst der pompiers, woedde do brand reeds zeer hevig, en bestond er seffens gevaar voor de aanpalende gebouwen. Gedurende meer dan een uur werd bet vuur met stroomen water bestreden. Geheel het bovengedeelte van het werk huis is in asch gelegd. De schade wordt op 10000 fr. geschat. Ook van dezen brand in de oorzaak onbekend. Brussel. Wraakroepende diefstal. Een schelm, heeft eene arme dagloonstcr uit de St-Barbarastraat beroofd van hare spaar centen. Gedurende hare afwezigheid was hij binnengedrongen in hare kamer en bad met baargeld de vlucht genomen. Dc kerel wordt ieverig opgezocht. Oneerlijke bediende. Vrijdag namid dag zond M. G.., uit de Lombardslraat zijn bediende, Maurice T.18 jaar oud, eenen wissel van 1750 fr. betalen. T.., nam de vlpcht met het geld. Nachtelijke aanrandingEen bier handelaar M. C..., wonende op den Macht-, schen steenweg, keerde verleden nacht rondi 2 uur langs de Aarlenstraat huiswaals. Toen' hij eensklaps aarigespoken werd door twee bandieten, die hem vastgrepen en hem zijn; gouden horloge en ketting en zijn geldbeugel ontnamen. Op het hulpgeroep van den bestolene snel de de police toe, en do baanstoopers gingen op de vlucht. De agenten achtervolgden zo tot in de Montoyerstraat, doch konden ze niet inhalen. De persoonbeschrijving van de aanranders komt overeen met die van twee gekende landloopers, die sinds eenige weken worden opgezocht. Lijk opgevischt. Vrijdag morgen om 7 ure werd door de voorbijgangers een lijk bemerkt dat op bet water der vaart naar Charleroi dreef aan het gasfabriek. Men ver wittigde een policieagent die onmiddelijk bet lijk deed opvi«sclten en naar het doodenhuis overbrengen. Dank aan de gevonden papie ren kon men vaststellen dat het. zekere Var» den Hooren Jules was, die op de Sennelaar» woont. Van den Hooren was sinds Dinsdag verdwenen. Men kan niet bepalen of er zelf moord of ongeluk in 't spel is. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 Anderlecht. Het drama. De onder zoeksrechter Havau heeft de vrouw Van Hecke ondervraagd. Deze is zeer bedroefd over hare daad, doch brengt in,dat baar man haar het leven ondragelijk maakte, dat hij dronk, baar mishandelde en slechts een wei nig van zijn loon naar huis bracht. Het slachtoffer verkeerd in bedenkelijken toestand men kan nog niet beslissen of hij het gezicht niet zal verliezen. Het schijnt dat al de huishoudsters, lief hebsters van uitgelezen koffie, de Bitterpeeën der Trappisten Vincart gebruiken. Zij weten wat lekker is. 1500 F, Elsene. Huiselijk drama. De echt- geeooten X..., wonende in de Van Volxem- straat, leefden in oneenigheid. Donderdag avond kwam do man dronken thuis, greep> zijne vrouw bij de keel en bracht baar vuist slagen toe. Het slachtoffer kon zich ontlas ten, nam een mes en bracht er den woestaard een steek mee toe in de wang. Gansch bebloed werd X... naar de woning van een dokter geleid. Vilvoorde. In de vaart. Het 6-jarig- dochterken van schipper Cassaert,van Wille- broeck,viel Vrijdag nabij het lokaal «Marly» van de plank van het vaartuig barer ouders in de vaart. De vader en zijn helper trokken het kind, na eenige minuten, bewusteloos uit bet water. De toestand van het meisje is zeer onrustwekkend. is het eenige echte Vieux Système. Antwerpen. Huiszoeking. Bij eene huiszoeking, gedaan in een huis der Sint Laurensstraat, heeft liet gerecht eene be langrijke partij zilverwerk aangeslagen, welke ten nadeele van M. Goyens, gestolen was. De diefzekeren Van den Bis ge vlucht. Ook te Gent werd een deel zilver werk, gestolen ten nadeele van M. Goyens aangeslagen. Oneerlijke bediende. Een bediende vanM. Broquelaer, wijnhandelaar, Tolstraat, is op de vlucht gegaan met eene som van 3000 fr., aan zijn patroon toebehoorende. Het signalement van den oneerlijken be diende is in alle richtingen rondgestuurd ge worden. Erg xcerkongeluk De dokwerker Jozef Van Heurck, wonende Gentensteeg, heeft aan hangaar nummer 28, waar hij aan het werk was, eenen baal lijnkoeken op het lijf gekregen. De man werd erg gekwetst en moest naar het Verbandhuis der Kipdorp- vest, overgebracht worden.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2