BUITENLAND. Onschuld zegepraalt De nieuwe telefoontarieven NIEUWSBERICHTEN. Spiegelfaliriek A. L. MEYVAERT Samson Kina ge°tf'SiMt en liefde te gelooven Wy. weten dat er te Keve- iaer wonderen gebeuren in het zielèlevên .wij weten dat Maria's moederhart troost en balsem heeft voor harteleed en zielesmart. Wij gaan tot Haar als troost en hulpbehoe vend en tot de Troosteres der Bedrukten. In nood en droefheid, en zorg en verdriet leert men bidden.l\e\el.iar is niets dan gebed Daarom komen er ieder jaar meer dan een half millioen geloovigen zich verdringen rond de beeltenis der Troosteres der bedrukten. Hier komen menschen die bij ondervinding weten dat er wondereu geschieden in de ge heime schuilhoeken der lijdende harten en vertrouw volle zielen. Ilier komen menschen van allerlei rangen stand, van verschillende landen en streken.Tien procession uit Duitsih- land en Hollar.d waren met ons te Kevelaer. Allen met eigenstreeksche kleedij. 't Was 's avonds onder de lichtstoeten, een bidden en smeeken, en op de Kapellenplaats een zingen en jubelen alsof de Engelen des Hemels zich bij ons hadden gevoegd, om Maria hunne en on zo Koningin te verheerlijken en lof toe te zingen Wij laten den ongeloovigen spotter zijne hart ledig latende leesten en. o neen, benijden ze hem niet. Het Kevelaersche feest by Onze Hemelsche Moeder schenke hooger leven en geluk, grooter vreugde, reiner genot 1 De gansche Zomer is. om zoo te zeggen, een groote familiedag der Roomsche Kerk. Al die duizenden en duizenden zijn hier te zamen ge komen met een hetzelfde doel 1 lof en eere brengen aan Maria, hun aller Moeder, óm door de Moeder, de hóógste hulde te bren gen aan haren Goddelijken Zoon. In hun gemeenschappelijk geloof, hunne onderlinge liefde, hun gezamentlijk bidden, vindt men het hoog-korte wezen en begrip van heelden katholieken godsdienst; het geloof de hoop en de liefde Geloof en liefde in die duizenden en duizenden Duitschers, Hollan ders en Belgen, wiers vlaggen en vaandels elkander groetend tegen waaien, die ook zij aan zjj nederknielen op de Communiebank Hoop, hoop vuile verzuchtingen en ver- trouwvolle verwachting in die onoverzienbare menigte, die zich rondom Maria's genadebeeld verdringt Tranen heb ik zien vloeien, tranen van aan doening ik heb gesproken met personen, wier stem schokte in de keel en trilde op de lippen. Kevelaer, Du meine Freude. Und me in Ztolz aul' diezes Welt! Eene enkele klacht hoort men uiten Jammer jammer dat wij al moeten vertrek ken jammer dat die drie dagen zoo gauw om zijn Die klacht strekt en Maria en de pelgrims van Kevelaer tot eer.op die klacht volgt dan de wenseh, de troostvolle gedachte Toekomende jaar kom ik terug Eu gij, geachte lezer van De Volksstem bij het overloopen van dit klein relaas, gij zegtAanslaande jaar ga ik mee! Daartoe lees voortdurend De Volksstem zij zal u van 't vertrek op de hoogte houden zoo zul len wij eens samen zijn in dit genadeoord en het geluk genieten er samen te bidden, te zin gen en te jubelen O. L. Vrouw van kevelaer ter eere. Pelgrim. FRANKRIJK Levensduurte Te Parijs werden Zondag in verschillende wijken der stad protest meetingen gehouden tegen de levensduurte. In al de sleden van het Seinegebied was het insgelijks dezelfde beweging. Te Sedan heeft men Zaterdag morgen de algeineene werkstaking voor 24 uren uitgeroepen. Een stoet van 2000 mail, voorafgegaan van roode vlaggen, door kruiste de stad. De policie was hard ver sterkt. Straffen Te Roubaix, Halluin en Tourcoing gaan de rechters voort straften uit te deelen aan de beloogers en betoogsters, die geweldda den hebben gepleegd. Men gaat van 25 fr. boet lot verschillende maanden gevang. PORTUGAL. De tegen-revolutie Dat de Portugeescbe koningsgezinden in den vreemde soldalen aanwerven, is niet 89c Vervolg. Roza verhaalde mevrouw Bartineux niets van den vernieuwden aanslag op haar leven, en toen zij een uur later den bediende ont moette, verried zij door geenen enkelen trek. dat zij zijnen haat en zijne duivelachtige plan nen tegen haar kende, hetgeen lr-m in zijn vermoeden sterkte, dat zy slechts door toeval aan den dood ontkomen was. De terugkomst van Philip zonder zijnen heer, gaf de bedienden allerlei stof tot gissin gen. De praatjes hielden echter op,toen Piron verklaarde dat zijn heer hem uitgezonden had, •m eenige gewichtige papieren te halen en hij, doordien deze verlegd waren geworden, nog een paar dagen op het kasteel blyven móest: Toen hij reeds laat in den morgen in de be diendenkamer kwam, hoorde hij eenige man nen over het drama van Charlemont spreken. Hij luisterde opmerkzaam, en op zijne vragen vernam hij de oorzaak van dit gesprek. Onder het volk was namelijk het bijgeloof verspreid, dat de geest van den vermoorden markies weder verschenen was, om het kasteel onvei lig te maken, en men dien geest verschillende malen des nachts in de puinen of op het terras had gezien. Philip luisterde scherp toe. Bij verdere ondervraging vernam hij, dat het praatje van eenen stalknecht uitging, die twee dagen ge leden 's avonds laat uit het dorp was geko men. Van o.iidér de donkere boomen had hij eene menschelijke gestalte heen en weer zien gaan op li t terras. In «le meenig,eenen zijner kameraden voor zich te hebben,was hij nader. w'sar, meldt men uit welingelichte bron. Dit alles wordt door do Porlugeesche regeering gezegd, om de zaak der monarchisten ver dacht le maken. Of eene tegen-revolutie zal lukken, dat betwijfeld men, maar dat er iels broeit om !o« te barsten, dat is algemeen ge weten en aangenomen. SICILIË De uitbarsting van den Etna. De lava stroom verandert van richting De uitbarsting van den E'na was een tijd in hevigheid verminderd, doch niet op stil aan uit te sterven, want na eene korte wijl is de uitbarsting veel heviger herbegonnen dan te voren. Twee en twintig nieuwe kra ters zijn geopend, langswaar lava, assclre en volle kolommen rook ontsnappen. Gelukkig heeft de lavastroom eene andere richting genomen, zoodat Francavilla wel licht zal gespaard blijven. Een andere lava stroom bevindt zich op duizend meiers van Alcantara. De lavastroom vernielt natuurlijk al de planten, gewassen, schuren, stallingen en huizen, die zicli op zijnen weg bevinden. Het is onder de bevolking van die streken eene al te gemakkelijk te begrijpen paniek. SPANJE^ De koning heeft een geruchtmakend onderhoud. De Novore Uvenga, liet Russische blad van Sint Petersburg; maakt liet «interview- bekend dat. haar briefwisselaar, M. Pavlosky gehad heeft met de» koning van Spanje. De koninglieeft gezegd dat, geheel Europa in een warreboel verkeerde, maar dat hij uit zijne eigene inlichtingen kon werzekeren, dat alles zich zou regelen. De koning drukte zijn spijt uit over de houding van Frankrijk. Spanje wil op vriendschappelijken voet leven met alle mogendheden, maar Frankrijk legt alle handelingen van Spaansclie zijde ver keerd uit, en zoo is het natuurlijk, dat de Spanjaard zich meer gelrokken gevoelt naar Duitschland. Sedert eeuwen, hebben wij rechten ver worven, niet enkel in Marokko, maar ook in gansch Afrika. Frankrijk heeft ons reeds veel dier rechten ontnomen en nu wil het ons ook uit Marokko drijven. Is hel dan te verwonderen dat wij legen Frankrijk staan is liet te verwonderen dat geheel onze pers. die de nauwkeurige ver tolking is van liet openbaar gevoelen, is het te verwonderen dat deze geheel en al gekant is tegen Frankrijk. Wij welen het, Spanje is arm en neergeslagen, maar het zou in troe bele tijden van zeer groot nut kunnen zijn... Toen M. Parlosky meldde dat bij het onder houd van den koning zou openbaar maken, zeide vorst Alfons dat hij hem daarvoor har telijk bedankte. De werkstakingen Te Bilbao is de toestand wat aan 't bete ren, te Saragossa is de algemeen© staking uitgebroken, te Sint Sebasliaan hebben de gendarmen talrijke aanhoudingen moeten doen te Gijon is in grondbegin, de alge- in eene- werkstaking aangenomen te Barcev !ona duurt de netelige toestand voort, in Morlaga zijn.patroons en werklieden tot ak koord gekomen. In het Staatsblad is het koninklijke besluit verschenen waarbij het nieuw telefoontarief goedgekeurd wordt. Het nieuw tarief berust op de volgende grondtrekken. Voortaan zullen de abonnementen eene jaarlijksche taks van 110. 120 of 130 frank betalen, volgens de klas. waarin zij gerang schikt zijn en die verschilt volgens het ver moedelijk getal gesprekken. Zij moeten dan nog eene taks van 40, 80, 130 of ISO frank betalen, volgens de klas die zij zelf kiezen gaat het getal gesprekken het cijfer der klas te boven, dan moeten zij nog zekere bijvoege- lijke taksen betalen. gekomen om hem te verrassen. De schrik had hem echter als verdoofd. Toen hij achter een marmeren standbeeld uitkwam, bevond hij zich tegenover eenen grooten man, die er voornaam uitzag, wiens gelaat doodsbleek was. en die hem met zijne oogen in <len grond scheen te boren. De gestalte geleek aan eenen geest, eene schaduw, zoo verzekerde hy, en verliet hem zonder gerucht. Waarom dacht gij, dat het een geest was? vroeg Philip lachend. Omdat ik, hoewel mijne knieën knikten en nauwelijks in staat een gebed te stamelen, terstond zag dat het de markies van Charle mont was, antwoordde de stalknecht. Hij had dezelfde fiere houding, waarin men hem heeft afgeschilderd. Ik weet dat het de geest van den markies was, die geene rust heeft, omdat zijn moordenaar nog niet gestraft is. Daar zijn moordenaar hem reeds lang in de andere wereld volgde, zou Ify toch beter doen hem daar ter verantwoording te roepen, dan hier te komen en ons doodelijk te doen schrikken merkte een andere stalknecht op. Ik voor mij zal er wel voor oppassen, om na den donkeren het huis niet meer uit te gaan. Ik lien anders niet bang, maar als het geesten betrèïtj nu, dan ben ik zoo schuchter als een meisje. Zaagt gij in welke richting ue geest ver dween vroeg Philip. Hij verdween als eene schaduw, in de richting der Ruinen, luidde het antwoord. Eenige minuten stond ik als een steenen beeld en ging daarna het kasteel in. Voor al het geld van de wereld kom ik 's avonds na tien ure niet meer l uiten. —Gij hadt zeker te diep in het glas gekeeken, spotte Philip. Wcrs er zeker van dat de ver moordde markies niet ronddwaalt, nadat hij Er zullen ook zes maandelijksche abonne menten verleend worden. In de openbare telefoonkantoren zal men slechts 10 centie men betalen voor een gesprek van 5 minuten, binnen de plaatselijke telefoonkring, en slechts 5 centiemen, als men .eene abonne mentskaart van 5 frank per maand neemt. Vermelden wij de verschillige reeksen en grondprijzen 1. Tot 1000 verbindingen: 4,10 fr.; 2. van 1.001 tot 10.000 verbindingen, 120 fr.; 3. meer dan 10.000 verbindingen, 130 fr. Boven en behalve den grondprijs, betaalt de geabonneerde het vast jaa-rlijksch huur geld voor liet getal gesprekken dat hij ge kozen heeft, en w el naar de volgende ladder a) Tot 1.200 gesprekken, 40 fr.; b) Voor 3.000 gesprekken, 80 fr.; c) Voor 6.000 ge sprekken, 130 fr.; d) Voor 10.000 gesprek ken 180 fr. De nieuwe tarief zal in werking treden in den loop van den eersten semester van 't jaar 1912. Brussel. Bandietensfreek aan de Zuid statie. Eene bandietensslreek van eene ongehoorde stoutmoedigheid, werd bedreven in de Zuidstatie. De trein die van Bergen komt om 18 u. 24 was juist hjpnengestoomd en het volk verdrong zich.op de kaaien, toen eenklaps een werkman zich op eene dame wierp die naar haren man stond le wachten, haar handzakje ontnam en op de vlucht sloeg. De dief die dacht van ongezfofi tusschen de menigte door te dringen doch weldra begon men houdt den dief le roepen. De dief sloeg op de vlucht en sprong over de rails en wilde zich achter de wagens verduiken, het personne-el der statie zette dé kerel achterna en weldra liep deze in de handen van een contoleur. Het is zekere Maurice B..., van Zele. Hij werd opgesloten. Begin van brand. De ontploffing van eene kom gevuld met ziedende was ver oorzaakte Zondag avond brand Uij een ijzer- handelaar, M. B.., wonende in de Sloof- straat. Het is te danken aan de spoedige hulp der pompiers dat denbrand spoediggebluscht werd. Door den tram overredèn. De ge naamde Robert F.., 32 jaar oud, wonende in de Stokstraat te St-Gillis, wilde gisteren de Munthofstraat door gaan, /loch werd om geworpen door den electrieken train die naar St-Gillis-Park reed. .Ig Lambrechts werd in aller haast ontboden on lieeft de eerste zorgen toegediend aan den gekwetste. De gekwetste werd gezien zijnen neteligen toestand naar St-Pieler hospitaal overge bracht. Valstrik. Zekere Lanis J.., ont moette in de Marollen zekere G.., uit de Kandelaarstraat, na eenig pinten samen ge ledigd te hebben vroeg G.., aan J..., zijn buis eens te bezichtigen. Op het eerste ver diep gekomen begon J..., zonder schijn van reden tegen G.., te vechten en wierp hem van de trappen. Toen G.., opstond'was J.., ver dwenen en met hem ook de 20Ö fr. die hij op zak had. Woedende vrouw. In de Pepinstraat te Brussel wonen do echtgeneolen H.., die elk een goede pint nemen. I^a zooals ge woonte weer wat gedronken te hebben gin gen zij samen boven. Nauwelijks was hunne deur toe of de verhuurder hoofde de man om hulp roepen. Hij snelde boven en stootte de deur in. De man nam de vluclit achtervolgd van zijne vrouw die met een mes gewapend was. Deze sprong op hem toe en bracht hem twee gevaarlijke steken in den rug en den schouder toe. Men kon haar ontwapenen en opsluiten. Zij was builen haar zelve. Het slachtoffer werd in liet St-Pieters hospitaal verzorgd. Zijne wonden zijn met doodelijk. Schielijke kinderdood. Vrouw D..., van Ruysbeek-Campenliout, kwam Zaterdag morgen naar Brussel en droeg een kind van achttien jaren rustig gebleven is. De geheele zaak komt hierop neer, dat gij voor uwe eige ne schaduw of voor een standbeeld bang waart. Ja, wat toch een goed glas warmen wijn uitwerken kan het maakt zelfs dat men geesten ziet Philip Piron stond in de bediendenkamer voor een snaakschen kerel bekend, waarom zijne laatste bewering als scherts werd opge nomen, en men in een luid gelach uitbrak. De geestenziener ergerde zich, maar weer hield een antwoord en bromdenslechts eenige woorden bij zich zei ven, die Philip niet ver stond. Nog onder het aanhoudend lachen ging hij heen. Toen llij in de voorzaal kwam, bemerk te hy eenen vreemdeling, die de huishoudster wenschte te spreken. De huishoudster liet den vreemdeling in hare kamer komen, waar zij in eenen leuustoel bij den haaril gezeten, be zig was eenig handwerk te verrichten. Toen de vreemdeling binnentrad, stond zij op en haar gelaat teekende duidelijk eene groote verrassing. Zij had den geheimen policieagent verwacht, die den rechter Talbot beloofd had haar te zenden maar deze man kon het niet ziju. Hij was nog zeer jong, een weinig terug houdend en zacht in zijne manieren, een echt ideaal van eenen bediende. Wenscht gij mij te spreken vroeg de huishoudster. Ja, madame, antwoordde de vreemdeling met eene buiging. Ik zoek eene plaats en kwam vragen, of gij er soms eene voor mij had. Ik zal alles doen wat gij verlangt. De "huishoudster zag den man twijfelend aan. Neen, hij kon geen geheim policiagent zijn. Nog nooit had zij een eenvoudiger en meer alledaagsch gezicht gezionAlan dit. 8 maanden, den kleinen Ernest Lecocq, door haar opgevoed, op haren arm. Zij had mei het knaapje naar de raadpleging der dokters in het geslicht voor verlatene kinderen ge weest. Op den hoek van de Noord- en Kruidtuin laan beslatigde zij dat liet kind dood was. Zij verwiliigde een politieagent diehaar naar het commissariaat in de de Lignesiraat leid de. Een dokter onderzocht het kind en ver klaarde dat het een natuurlijken dood ge storven was. Hot lijkje werd naar het doodenhuis over gebracht. 7 ramongeluk. Zaterdagnamiddag werd de eclitgenooto Deridder, Gazomoter- straat, op de Grondwetplaats van het plat form van den tram geschokt. Men nam de vrouw met gebroken rechterarm en talrijke kneuzingen op het lichaam op. Het schijnt dat een fraaie chromo nu de pakken van een killo Bitterpeeën der Trappisten Vincart, vergezelt. 1500 G. St-Jans-Molenbeek. Werkongeval. De metser Louis Verhoeven van Droogen- bosoh viel Zaterdag in de Ribeaucourtslraat van eene hoogte van 9 meters. Men nam hem bewusteloos op met gebroken beenen en erge inwendige kneuzingen. Elsene. Kind onder een auto. Giste ren namiddag speelde de kleine 4jarige G.., aan do deur der ouderlijke woning. Öp hel oogenblik dat het kindje de straat wilde oversteken kwam een taximeter afgereden en de kleine werd omgeworpen en medege- sleept. Zij werd erg toegetakkeld. De policie onderzoek. Mishandeld. Zekere Arthur Van- hensbergen, metserknaap, 17 jaar oud, wo nend in de Veldstraat, 141, te Etterbeek, werkte Zaterdag op den Waverschen steen weg, te Elsene. Een meestergast maakte hom opmerkingen en bracht hem twee geweldige stampen toe op den onderbuik. Het slachtof fer viel neer en werd in het kommissariaat op den steenweg van Elsene geneeskundig verzorgd en vervolgens naar zijne woning overgebracht. De jongen moest zich te lied leggen. Een ouderzoek is geopend. Anderlecht. Brand. Verleden nacht rond 12 ure. werden de pompiers gevraagd om een brand te blusschen die in deDouver- slraat ontstaan was. Het vuur was ontstaan op het gelijkvloers en had in eenige minuten lijd eene snelle uitbreiding genomen. Toen de pompiers ter plaats kwamen von den zij twee verdiepen in vuur en vlam. Het is slechts met de grootste moeite dat men er in gelukte liet eerste verdiep te vrijwaren. De oorzaak van den brand is onbekend. In een waterput verdronken. Het 5 jarig dochterken der euhtgenooten Maer- tens, Steeiiweg van Bergen, viel Zaterdag namiddag op de binnenplaats der ouderlijke woning in den waterput, welken men had vergeten te sluiten. Wanneer men er in ge lakte er het kind uit te trekken, had de arme kleine reeds opgehouden te leven. Spiegels KadersVitraux Baguetten Werf, 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent St-Piéters-Woluwe. Ontploffing. Rond 1 uur van den Zondag morgend wer den de bewoners van liet kwartier der Ter- veurenlaan tegen de statie St-PietersWoluwe in opschudding gebracht door geweldige ontploffingen die aan kanonschoten geleken. In alle haast snelde men toe om te zien wat er gaande was. Weldra h und men dat 4 bonbonnen met alkooi gelaueii en die moesten dienen om spuitwater le vervaardigen, in het magazijn van den fabriekant die rechtover de slatio woont, ontploft waren. De ontplof fing was zoo geweldig dat de schuilplaats waar zij plaats greep gansch vernield werd en er menige ruiten uil liet omliggende uil- vloog. Gelukkig zijn er geene persoonsonge- lukkcn te betreuren en ontstond er geen brand. Het volk keerde dan weldra huis waarts. Er is hier geene plaats open, zegde zij kortaf. Ik kan u niet aanvaarden. Ik zou u goede getuigschriften kunnen toonen, madame, zegde de man. Mijnheer Tal bot, de vrederechter van Charlemont, beveelt mij bij u aan. Het gelaat der huishoudster kleurde op. Ila, ik begrijp het, riep zij. Kom nader, mijnheer, en ga zitten. Zij maakte de half- openstaande deur toe; terwijl de vreemdeling naderde. Ik verwachtte u, zegde de huishoudster ik zou echter uw eigenlijk karakter niet gera den hebben. Hebt gij eenen brief van den vre derechter De man haalde eenen brief uit den zak en gaf dien aan haar. Het was eene eenvoudige aanbeveling des overbrengers, welke met de woorden sloot, dat de huishoudster in den man eenen trouwen dienaar vinden zou, als zij hem nemen wilde. Alles is in orde, zegde zij.Ik heb met den bottelier over u gesproken en hij zal u werk in huis geven.Gij zult de plaats van stoker ver vullen en moet dus alle kamers warm houden, ook dio van den bediende van den markies. Ik twijfel niet of ik zal de tevredenheid van den bottelier verwerven, zegde de man. Hij heeft den stoker eene week geleden weggezonden, zegde de huishoudster. De bot telier is in do zaken ingewijd en zal het u zoo aangenaam mogelijk maken. Gij zijt juist te rechter tijd gekomen, zegde zij zacht. Philip kwam gister avond zonder zijnen heer terug. Hij heeft zeker een of ander misdadig doel. Er werd aan de deur geklopt en Roza trad binnen. Op het gezicht van den vreemdeling wilde zij weer heengaan, maar de huishoud ster riep haar terug. Antwerpen. Hevige brand aan boord van een schip. Aan boord van den sloom er •- Lutzow is brand ontslaan. De bemanning kon onmogelijk het vuur uitdooven, en de pompiers moesten ter plaats geroepen wor den. Deze poogden de luiken onder water te zetten en aldus de vlammen uit te dooven. Het vuur hernam echter kort nadien en Zondag avond brandde het vuur nog steeds. De schade is zeer aanzienlijk. Diefstallen. Een inwoner der Zende lingenstraat te Borgerliout, was op de Brouwersvliet, op eene hunkin slaap 'geval len. Een behendige dief nam de gelegenheid le baat, om hem zijn geldbeugel, 50 fr. in houdende le ontfutselen. Ten nadeele van M. De Pooler, Moretuslei, werd eene belangrijke hoeveel heid zilverwerk, juweel en, kleederen, alsook eene som van 100 fr. gestolen. Overreden. De 62-jarige Maria Van Kerckliove, wonende te Tongerloo, is op de Meir door een huurrijtuig omvergeworpen. De vrouw werd erg gekwetst en moest in eene naburige apotheek verzorgd worden. Duitscher aangehouden. In een logementhuis der Revndersstraat werd gis teren een Duitscher, zekere K..., aangehou den, die hier sinds eenigen tijd verbleef en zich onder een valschen naam schuil hield. De policie denkt dat de kerel in Duitschland eene gansche reeks misdrijven gepleegd heeft. Overleden. Het lljarig kind Ver- rept, dat Donderdag avond op den Antwerp- schen steenweg overreden werd, is in het gasthuis overleden. Gepletlerd. Op de Harwichboot is de dokwerker Fr. Mannaerls, 25 jaar. wonende Nationale straat, de linkerhand ge- pletterd geworden. Men heeft hem naar het Sluyvenberggasthuis gebracht. Spiegelgevecht. Twee snaken speel den Zaterdag avond kleinen oorlog. Het spel heeft een noodlotligen afloop gehad, want de eene knaap heeft zijn makker, Lodewijk Verbruggen, een messteek in de zijde toege bracht. Deze werd onmiddelijk naar liet gast huis gebracht, waas zijn toestand hoogst bedenkelijk werd bevonden. Het noodlottig spel had plaats in de Lange Zavelslraat. Een jonge brandstichter. Zaterdag na middag reed langs de Van Dyckkaai, ter hoogte van het Steen een wagen met stroo geladen. Een kind van 9 jaar, uit de Kuipersstraat, wierp een brandend stekje op den wagen waardoor het stroo vuur vatte. Tn enkele oogen blikken stond heel de wagen in vlammen. De paarden werden uitgespan nen en de pompiers kwamen vervolgens ter plaats en bluschlen het vuur. Al liet stroo is verbrand; de schade wordt op 300 frank ge schat, maar is door verzekering gedekt. Een gespan in een koffiehuis. Zondag morgend is een brouwerswagen in de Pieter PotsLraatin een koffiehuis gereden en richtte er groote schade aan. Een verbruiker; M. Charles Naveau,38 jaar oud, wonende Prin- éesstraat werd erg gekwetst Hij klaagt over inwendige pijnen. Calmpthout. Doodelijk ongeluk. De baan werker Van Loveren, 55 jaar, dio nabij barreel n. 8 aan liet werk was, ging uit den weg voor een exprésslrein komende uit Esschen. Hij werd echter door de trein komende uit Antwerpen verrast en vreeselijk vermorzeld. De dood was oogenblikkelijk.- Het lijk is naar het doodenhuis van Galpmt- hout overgebracht. Gent. Erge val. Zondag morgend, om 10 ure, is de* velorijder A. Van Ernegem, 24 jaar oud, op de Kasteellaan, nabij do Löusbergbrug, gevallen. Hij werd erg ge kwetst aan de handen en knieën, en is in eene naburige woning verzorgd. Erg verbrand. M. Joris Baete, beenhouwer, wonende Kortrijkscheslraat, 35, had in zijn achterhuis een pot gesmolten, kokend vet op den grond gezet. Plotseling kwam zijn 5-jarig zoontje toegeloopcn en Dat is onze nieuwe stoker, jufvrouw Lepage, zegde zij. Ik heb hem op de aanbe veling van den vrederechter aangenomen. Roza zag den man opmerkzaam aan en dezo beschouwde haar wederkeerig belangstellend. Hij had van den heer Talbot de ontdekking van Roza vernomen, en dadelijk gedacht dat een gehéim haar omgaf. Bij den eèrstén oog opslag zag hij nu, dat zij niet was voor wie zij aanzien wilde worden. Op het kasteel ge roepen om een geheim te ontdekken, besloot hij uit tijdverdrijf ook nog een ander te ont sluieren, namelijk dat van Roza's geboorte. Het kalme gezicht ran den man overtuigde Roza, dat hij de noodigo voorzichtigheid en kennis bezat. Zij vertrouwde op zijne be kwaamheden en besloot hem haar volle ver trouwen te schenken. Na eenige vragen, die hij tot hare tevredenheid beantwoordde, ver telde zij den moordaanslag van Philip. De huishoudster verschrikte hevig. De ge heime policieagent luisterde oplettend; hij on derbrak Roza met geene enkele vraag, doch liet haar alles verhalen, wat haar vijand tot nu toe tegen haar ondernomen had. Maar waarom is hij uw vijand>juffrouw vroeg de agent. Waarom staat hy u naar. het leven Roza werd plotselings gloeiend rood en bleek. Omdat hij mij vreest, antwoordde zij.Ilij weet dat ik hem voor den moordenaar va» zijnen vroegeren heer houd eu denkt dat het mij gelukken zal hem te ontmaskeren. Als hij den moord begaan heeft, merkte de agent op, en daarvoor zijno straf ontvangt, dan lieeft men dit aan u te danken, juffrouw. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2