zegepraalt BUITENLAND. Een aanslag in een tunnel. NIEUWSBERICHTEN. Laffe moordpoging te Antwerpen De straat is voor iedereen DU ITSCH LAN D. ZWITSERLAND. INDO-CHINA. i OOSTENRIJK. HOLLAND. x De Marokkokwestie 'Bergen kwam op de baan had ontboet, zeker ^e jongeling was die men wat latCP vond •liggen op de riggels. De policie deed na onderzoek en gebrGi lt elijke bestaliglngen, het lijk naar het doo- denhuis van Vorst overbrengen. Men is er lot hiertoe nog niet in gelukt de ■persoonlijkheid van den doode vast te stel len. Men weet ook niet of den dood aan zelf moord of aan een ongeluk moet toegeschre ven worden. Alle aanduidingen om de policie toe te laten dit vast te stellen ontbreken. Het signalement van den doode werd on- middelijk rondgestuurd. Het behelst onder andere het volgende Lengte 1 m. 55, kas tanje bruin haar, bruine oogen. Hij was ge kleed met een blauwe veston met leenband, en met een korte bruine broek, opgehouden door bretellen. Hij droeg schoenen met snoe ren in. VW Het parket van Bergen is dezen namiddag afgestapt te 's Gravenbrakel om eene erge zaak te onderzoeken. Toen de trein komende van Brussel om 13 u. 6 en zich naar 's Gravenbrakel begeven de, onder den tunnel reed, sprong eensklaps een kerel in een 2e klas rijtuig en drong in een damesverlrek- binnen. Daar bevond zich een 15 jarig meisje, ongelukkiglijk gansch alleen. Do onbekende wierp zich op het meisje en ■wilde een gruwelijke aanslag plegen doch op dit oogenblik reed de trein juist buiten den tunnel, ziende dat hij ging gevat worden en dat het meisje begon te roepen, sprong de kerel bij het vertragen van den trein uit het rijtuigen verdween. Zoohaast den trein in 's Gravenbrakel bin nenreed ging het slachtoffer eene klacht neer leggen bij de statieoverste. Deze bevool aanstonds een onderzoek. Verscheidene reizigers w erden ondervraagt, eenigen zagen den gast en hebben er eene goede persoonsbeschrijving van gegeven. Hel meisje kon hem ook beschrijven en de policie hoopt hem eerstdaags te vatten. Een jongeling erg gestoken. De daders aangehouden Zondag nacht had er nabij het Zwemdok eene moordpoging plaats. Ed. Van Heoke, 20 jaar, wonende Balansstraat, 16, kwam in gezelschap zijner vriendin met den tram van Hoboken. In het rijtuig bevonden zich twee jonge lingen die het koppel uitlachten. Van Hecke verzocht door hen met Vrede te worden ge laten, maar voor alle antwoord werd hij door de twee kerels uitgedaagd. Toen het koppel van den tram stapte, sprongen de twee kerels op het meisje toe en sleurden haar met de haren over den grond. De jongeling viel op de aanvallers aan, maar spoedig zakte Van Hecke ten gronde door eenen messteek in de rechter zijde getroffen. Eenige personen zetten do plichtigen ach terna en gelukten erin op don hoek der Co burg- en Brusselstraten, Karei I..., uit de Balansstraat, aan te houden. Aan den poli- cieoflicier Boeren, die het onderzoek instelde verklaarde hij wel geslagen, maar niet ge sloken te hebben. Het slachtoffer werd naar het St Elisabethgasthuis overgebracht. De lieer Boeren ontdekte Maandag mor- gend den tweeden aanvaller, J. DeR... melserdiender, in zijne woning Van Beers- slraat. Deze droeg nog op het aangezicht sporen van schrabben. Hij ontkende ook ge stoken te hebben. KareiI... en DeR... wer den ter beschikking van den Procureur des Konings opgesloten. 90e Vervolg Niemand zou er op gekomen zijn het vonnis des gerechts te verdenken, totdat gij die ver andering mógelijk maakto.Zljt'gij eene bloed verwante der familie, juffrouw i vroeg hij eerbiedig. Roza verbleekte weder. Juffrouw Lepage, zegde de huishoudster lachend, o neen, in het geheel niet. Zij is de gast van mevrouw Bartineux zij heeft het geheim geheel op eigen hand opgenomen en brengt de waarheid aan het licht, hoewel zij geen persoonlijk belang bij de zaak heeft. De agent dacht er anders over. Het stond bij hem onomstooteljjk vast, dat juffrouw Le page een zeer groot persoonlijk belang bij de rechtvaardiging van Alexe Mixtome had, en hij nam-zicli voor, de oorzaak van dit belan; te doen kennen. Dc huishoudster vertelde de geschiedenis van de geestverschijning op het terras, die zij van een meisje gehoord had. De agent luister de er oplettend naar. Róza verschrikte. De vermeende geest moest haar vader zijn, die op het ten as op haar wachtte. Zij besloot nog dezen avond buiten te blijven,dan zou zij hem zeker zien, hoopte zij want hoogstwaar schijnlijk hield hij zich in dc nabijheid J«n liet kasteel op. Hare bezorgdheid en onzekerheid waren opeens verdwenen. Den agent bij de huishoudster latende, be gaf zij zich weder naar mevrouw Bartineux bij wie zij den dag.doorbracht. De nieuwe stoker trad dadelijk in dienst en verrichtte zijn ambt mot groot© nauwgezet- fOnlusten in een treilt. Drie personen op het spoor gevallen. Sedert eenigen tijd hebben er in Hal tal rijke katholieke feesten plaats, iets wat na tuurlijk op den lever drukt van hot anti- al hol iele gespuis, dat gaarne heeft dat de straat voor iedereen weze behalve voor dezen die niet denken als zij. Het is dit schoone vrijheidsgevoel dat hen ook aanzette om tel kens er een feest plaats greep, eene tegen- manifestatie in te richten en vechtpartijen uit le lokken. Zondag zetten de onlusten zich voort in den trein die naar Brussel terug keerde. Drie onverschillige reizigers moesten het bekoopen. Het zijn M. Gysembergh en twee damen. De betoogers vochten duchtig in den trein en eensklaps ten govolge van een geweldig gedrang in het compartement waar de drie eizigers zaten, sloeg de deur open en werden zij gedrieën op het spoor geworpen. Dit alles gebeurde op 100 meters afstand van de Zuidstatie. M. Em. Gysembergh, bekwam in zijnen val zeer erge kwetsuren in het aangezicht e» den val deed hem bewusteloos worden. 1 oen M. Gysembergh tot zich kwam waren de twee damen die met hem gevallen waren verdwenen. Deze waren waarschijnlijk er heelhuids van afgekomen en waren van. schrik aan 't loopen gegaan. M. Gysembergh heeft eene klacht neeige legd, Maandag morgend, in hel policiecom- missariaat van Sint-Gillis. Waarschijnlijk zal er geen een der manifestanten kunnen aangeduid worden* Maatregelen om de levensduurte te verzachten. Zaterdag kw amen de Duitsche ministers bijeen om te beraadslagen over de middelen, om dekrisis in de levensmiddelen te ver zachten. Zoo werd er besloten, den tarief voor het vervoer met den ijzerenweg met den helft te verminderen voor de gerst, do maïs, de aardappelen en de groenten, wanneer de produkten voor een hooger tarief zijn,of voor eene gemeente, welke zich verhinden de ver bruikers te laten voordeel trekken uit de tariefsvermindering, zoo zal de vervoerprijs j aanzienlijk verminderd worden. Hetzelf de geldt voor de beeten. Om uit de aardap pelen geen alcoolmeer te trekken in de nij verheid, zal de fabricatie van alcool uit maïs toegestaan worden. Nog andere maatregelen worden opgezocht. Weerstand. In vele steden zijn bonden tot stand geko men tot de bestrijding der levensduurte. Die bonden zullen met elkander in betrekking staan en samen werken. Voor den hongersnood. Door de groote droogte, die de oorzaak is dat er een hongersnood in het verschiet is, heeft de regeering van Indo-Cliina bevolen dat er geen rijs zal of mag uitgevoerd wor den.Dat alles moet dienen voor het inlandsch verbruik. Socialistische manifestatie tegen de levens duurte. Aanvallen tegen de openbare macht. Een doode, 58 gekwetsten en 170 aanhoudingen Vóór het stadhuis heeft er eergisteren een roote betooging plaats gehad tegen de duurte van de levensmiddelen. De troepen waren opgeroepen om te zamen met policie en gendarmerie de orde te verzekeren. Er waren wel 30 40000 vrouwen en mannen vóór het stadhuis. In de" meeling was hel kalm verloopen, maar in het buitenkomen begon het geharrewar," Steenen en slokken vlogen in de vensters vanpartikulieren. De troepen moesten tussehenkomen en met veel moeite slaagden zij erin de menigte te ver- drij ven In het kwartier Ottokring was het vooral woelig laat in den avond. Het volk maakte verschansingen en wierp de vensters van de huizen in van sommige gekende perso nen. Toen de policie, de gendarmerie en de troepen toekw amen, werden dezen onthaald op gejouw, gehuil en steengeworp, zoodat zij met den blanken sabel moesten char geeren. Een betooger werd door een bajonetsteek gedood. Door het geweervuur der troepen bleven or 58 personen gekwetst liggen. 170 aanhoudingen w erden er te Weenen ge daan, waarvan meer dan honderd in het Ottokringkwartier. De socialisten trekken klink Een manifest der socialisten werpt alle verantwoordelijkheid van zich, en zegt dat de rustverstoring het werk is van ongedis ciplineerde socialisten, die alzoo buiten de partij staan. Het maant de werklieden aan het werk te hernemen en geene betoogingen meer in te richten. Een policlebevel Tot nieuw orde moeten voortaan alle avon den alle huizen om 8 ure gesloten .worden, en de hotels en spijshuizen om 9 ure, Koningin Wilhelmina en de legeroefeningen De Koningin en Prins Hendrik worden Vrijdag te Kerk-Avezaath verwacht, waar zij de groote maneuvers van het Nederlandsche leger zullen bijwonen. Tijdens het verblijf van Koningin Wilhel mina is te Kerk-Ave?aath een post- ei telegraafkantoor met dag- en nachtdienst ge vestigd. Een man die zich wreek. Over eenige weken hebben wij reeds ge meld dat een man 't slachtoffer zijner vrouw geworden was en erg gekwetst werd bij middel van een scheersmes. Het was zekere Emile Macastian die op den steenweg van Bergen woont te Andprlecht. Zijne vrouw had haar gruwelstuk gedurende zijnen slaap voltrokken. .-.£, De w onden waren inderdaad zoo gevaar lijk niet als men het eerst dacht en na een paar weken kon de man het hospitaal verla ten. Sedert het voorvalj^ad hij eenen gewel digen haat tegen zijne vrpuw opgevat en had in het hoofd allerhande w raakgedachten. Hij zocht haar sedert zijn verlaten vau het hospitaal op en had haar nog niet ontdekt, Gisteren kwam hij langs de Beurs geslen terd en bemerkte eensklaps dat zijne vrouw op het buitendek van cap; tramrijtuig stond, Onmiddelijk snelt hij toe, gansch builen zich van gramschap. Hij sleurt de ongelukkige van den tram werpt zo op den weg omver en begint haar te overtrappelen dat het gruwelde om zien Voorbijgangers en personen die zich op het tramrijtuig bevonden spelden toe en deden al wat zij konden om deji man van zijn slacht offer te rukken. De mam was in zulken staat van opgewondenheid d^r menigeen dacht dat hij zinneloos werd. Eindelijk gelukte men er in den man le bedwingen en in de handen der policie over te leveren. De ongelukkige vrouw werd gansch be bloed en bezwijmd opgenomen. Zij draa; eene vreeselijke wonde aan het hoofd en heeft een been gebroken,. Men bracht haar over naar het St-Jans- hospitaal. De brutale pian werd naar het policiecommissariaat geleid. beid. Toen Philip des namiddags laat in zijne kamer kwam, vond hij den geheimen agent bezig met het oppoetsen van den haard. Hij bezag (ten man met wantrouwen van het hoofd tot de voeten. Wie zijt gij vroeg hij. De nieuwe stoker, met uw verlof, mijn heer, antwoordde de agent, met schijnbare onderdanigheid. Waar is de andere stoker vroeg Philip verder. Hij is naar huis gegaan, wegens ziekte of om eene andere oorzaak, mijnheer. Gij zijt niet uit deze landstreek. Dat hoor ik aan uwe taal. Ik zou eerder denken dat gij geboren Parijzenaar zijt. Velen houden mij voor eenen Parijze naar, mijnheer, en gij hebt gelijk, hernam de agent, met eenen eenvoudigen glimlach. Ik ben uit Parijs, mijnheer.Maar de menschen worden door elkander geworpen, en in den tegenwoordige!! tijd is eene goede plaats op het land beter dan te Parijs niets te doen te hebben. Philip vond niets verdachts in den agent, maar hij verliet hem toch met lietvoornemen, bij gelegenheid meer van hem te vernemen, vooral hoe hij naar Charlemont gekomen was. Roza bracht den avond bij mevrouw Barti neux door. Om tien ure ging zij echter naar hare kamer. Hier wikkelde zij zich in eenen warmen mantel en liep de trappen af,de vrije lucht in. Hoe zacht en onhoorbaar zij ook geweest mocht zijn in hare bewegingen, aan Philip waren zij toch niet ontgaan. Ilij had zijne eigene gedachten over de geestverschijning en rekende cr bepaald op, dat Roza dien geest een bezoek zou brengen. Zij no veronderstel ling vervuld ziende, verliet ook hij het huis en sloop het meisje na. 't Was een donkere nacht. Slechts de koude wind woei van de zeezijde én sloeg de takken kletterend tegen elkander. Roza beklom het terras en zag naar de vensters van het kas teel. Een licht geraas in hare nabijheid deed haar schrikken. Snel zag zij pm, in de hoop, dat het haar vader was, maar zij ontdekte nie mand. Zij vermoedde niet, dat Philip achter een standbeeld op de balustrade stond, om in het volgend oogenblik op haar te schieten. Eenige minuten gingen voorbij. Ik moet verder gaan, dacht Roza angstig en zij begaf zich naar de andere zijde van het terras en trad aan den rand van eene over hangende rots aan wior voet do woeste golven schuimend voortrolden. De muren van het kasteel kwamen tot dicht aan den rand van den afgrond en wierpen donkere schaduwen af, zoodat haar deze plaats tot een geheim on derhoud bijzonder geschikt scheen. Roza boog zich een weinig over do diepte, in verwach ting, haar vader de in de rots uitgehouwen trappen te zien opklimmen. Philip had zijne schuilplaats verlaten en sloop langs de balustrade, voorzichtig zacht, naar de plaats waar Roza stond. Nu was zijn tijd gekomen. Hij was haar onbe merkt genaderd. Plotseling beving haar onwillekeurig een angstig voorgevoel, dat zij zich op eene ge vaarlijke plaats bevond, welke zij spoedig verlaten wilde... Te laat' Philip Piron greep haar bij den arm en felingerde haar in den afgrond. Haar wilde schreeuw doorkliefde de lucht daarna werd hot stil. Zelf de zee scheen een oogenblik te zwij-guen om zich aanstonds met te verschrikkelijker woede te doen hooren. Piron stond een ©ogenblik boweegloos. d"1 De Duitschers hebben vertrouwen in den toestand De Duitsche bladen zijn het bijna allen eens dat de toestand hoewel tamelijk gespan nen, met betrouwen mag ingezien worden. Noch Duitschland noch Frankrijk verlangt den oorlog, en men kan toch niet in oorlog gaan als er twee partijen er tegen zijn. De financiëele kwestie De zwarte kant van de kwestie is voor de Duitschers zeker de fmanciekwestie. Die ■amp is vooral overkomen door het terug trekken der Fransche kapitalen. Op acht agen vroegen de Franschen niet min dan millioen en half mark terug van de spaar kas te Berlijn. Engeland Een gezaghebbend EngelscheLlad zegt dat Engeland er niets zal tegen hebben een groot Duitsch rijk in Afrika te zien tot stand ko men. Heel zeker, maar op voorwaarde zeer waarschijnlijk dat Engeland een groote brok verovere van onzen Belgischen Congo. De toekomst zal ons leeren. Kalmte De aanmaning der bladen om het volk er. iedereen, tot bedaring en kalmte aan te spo ren,heeft zijn gelukkig uitwerksel gehad. De menschen zijn veel bedaarder geworden in den toestand. Dit is nog het best,- want een mensch die zijne kalmte verloren heeft, zet dikwijls dwaze kuren uit, die hij naderhand moet boelen, of toch ten zeerste betreuren. Wezen wij dus ook kalm in den toestand zullen er het verst mee komen. Brussel. Een wereldreiziger van 13 jaar. De policie heeft gisteren avond een wereldreiziger van 13 jaar aangehouden. Om aan den kost te geraken deed hij kunsttoe- ren. Terwijl zijn broertje met eene schaal rondging. De kinderen waren te voet van Neuterre in Frankrijk, naar Parijs, Valen ciennes, Cambrai, Douai en Brussel gegaan. De kleine werd ondervraagd en zegde dat zij de ronde van de wereld gingen doen om rijk le worden. Ilij was alleen gevat, daar zijn broerken de plaat gepoetst had bij de aan komst van den agent. Men zal hem naar zijne moeder terugsturen daar deze opzoe kingen had doen doen. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 Curegem. Aanhouding. In twee maanden tijds werden te Waterloo vier koeien gestolen. Een beenhouwer uit den omtrek die zich naar de markt van Curegem begaf, dacht eene zijner koeien te herkennen Hij telefoneerde naar zijne vrouw, die liet weten dat indérdaad eene ltoei ontbrak. Deze die de koei te koop stelde werd on dervraagd en zegde het beest gekocht te hebben aan de poort van het slachthuis, het geen strijd met het reglement. De koei, eene waarde hebbende van 600 frank, werd aan haren eigenaar teruggegeven. Weldra werd de dief in het slachthuis aangehouden. Men denkt op het spoor te zijn van eene bende dieven welke zich vooral op het stelen van vee toelegt. Paax-denstamp. Frans Dekelper, Gentschen steenweg, werd Maandag door zijn paard in volle gelaat gestampt en viel achterover. Men vqnd hem bewusteloos en met gebroken kaaksbeen, den neus verplet terd en verwondingen in het aangezicht. De toestand van het slachtoffer is onrustweh kend. Voertuigongeval. Maandag werd Nestor Delfosse, van Neder-Over-Heembeek, op den Romeinschen steenweg van zijne kar geschokt. Men nam hem op met ingedrukte ribben, gebroken rechterbeen en kneuzingen. Ukkel-St-Job. Brand. In de Molen straat wonen de echtgenooten Clément, vleeschhouwers en bewonen twee huizen, met eene verdieping. Gisteren avond gedu rende de afwezigheid van M. en Mad. Clé ment zagen geburen vlammen opstijgen uit het dak van het woonhuis. Aanstonds gaven zij het alarm. De pompiers snelden onmid delijk toe. Het vuur woedde hevig en was in den winkel reeds gedrongen. Niettegenstaan de al de gegeven moeite kon den brand slechts om 1 uur gedoofd geraken. De twee huizen zijn erg beschadigd. Men kent de oorzaken niet. Elsene. Het vuur. Rond midder nacht is brand ontstaan in eene bij woonst van een huis der Victor Greysonstraat, to Elsene. Linnen kleedingsstukken die te dro gen hingen, hadden vuur gevat. De pompiers moesten eene halve uur werken, om den brand te dooven. Gansch de bij woonst werd vernield. De oorzaak is onbekend. Al dezen die de koffie in filter maken, gebruiken de Bitterpeeën in granen van gou den perels van de Trappisten Vincart het zijn de beste. 1500 H. Schaarbeek. Kind verdronken. De tweejarige zoon van Mad. G.., uit de Steen- oveustraat, is gisteren avond in eenen emmer verdronken. De moeder had haar zoon eenige oogen- blikken alleen gelaten. Gedurende hare af wezigheid was de kleine met het hoofd eerst in een emmer water gevallen. Toen de moe der terug binnenkwam snelde zij haar kind onmiddelijk ter hulp, doch de kleine had reeds het bewustzijn verloren en niettegen staande alle zorgen overleed het kindje weldra. De wanhoop der bedroefde moeder is onbe schrijfelijk. St-Gilles. Inbraak. Wed. T..., ren tenierster, wonende in de Capouilletstraat is sedert eenige dagen reeds op den buiten. Gedurende hare afwezigheid komen de meid en hare moeder soms eens het huis bezoeken om te zien of alles er nog in regel is. Maan dag namiddag bestatigde de meid eene onbe schrijfelijke wanorde op het gelijkvloers. Al de meubels gansch het huis door waren opengebroken en al het zilverwerk en de stukken van waren verdwenen. Mad. T... heeft eene klacht neergelegd en een onderzoek is begonnen. De dieven zijn langs den kelder binnen gedrongen. Men wacht de komst van Mad. T... af om het beloop der dief te vast te stellen. Wat is Catz 't beste maagbitter. Antwerpen. Erge messteek. De 16 jarige Maria Rockens, wonende Boomschen steenweg, werd door twee jonge schurken aangevallen. Daar bet meisje zich verdedigde bracht een der booswichten haar een ergen messteek in het gelaat toe. Het slachtoffer moest in het gasthuis ver zorgd worden. De laffe daders worden opge zocht. Op de vlucht. In de Brouwersstraat hebben twee kerels eene kar achtergelaten, waarop vier tonnen lagen, welke ongetwij feld van diefstal voortkomen. In het ruim gevallen. De dokwer ker Jaak Van Steenbergen, 34 jaar oud, wonende Lange Stuyvenbergstraat, is aan boord van den stoomer Matador gemeerd aan hangaar 17, in het ruim gevallen. De man werd met erge inwendige kneuzingen opgenomen en moest naar het gasthuis over bracht worden. Brand. In de Onderwijsslraat is brand ontstaan, in de woning van Frans Goppens. Het vuur kon spoedig door de ge- buren uitgedoofd worden. De schade is door verzekering gedekt. vreezende dat de hartverscheurende schreeuw van Roza de bewoners in opschudding zou brengen, maar niemand verscheen aan deur of venster. Hij ademde diep, ging op de rots liggen en blikte in den afgrond. Er was niets van het meisje te zien, zoover zijne oogen in het don ker konden doordringen. Zij is dood, monpelde hij zegepralend en toch bevend van schrik. Zij zal morgen eenige honderden mijlen stroomafwaarts, aan stuk ken gescheurd, gevonden worden. Men zal verwonderd zijn over het ongeluk, doch nie mand kan vermoeden dat zij vermoord is, nog mindor dat ik den moordenaar ben. Niemand heeft mij liet huis zien verlaten. Ik zou haar lijk wel willen zien, maar ik moet terug naar mijne kamer, om zoonoodig mijne tegenwoor digheid te kunnen bewijzen. Nadat hij een laatsten langen blik in den donkeren afgrond geworpen had, liep hij door eene zijdeur liet kasteel binnen en kwam on gemerkt op zijne kamer. Nauwelijks was hij iu zekerheid, of de bot telier deed zijne laatste ronde en sloot de deu ren. Philip maakte zacht de deur toe.Zijne oogen rolden nog wild en vonkelend in hunne kas sen, zijn aangezicht was schrikkelijk mis vormd. Zijne misdaad sprak uit al zijne trek ken. Op do tafel stond eene waskaars en het vuur brandde vroolijkin den haard. Die plotselingo wisseling van duisternis en licht verblindde zijne oogen. Hij wierp zich in eenen leunstoel en lachte onheilspellend en duivelachtig in zicli zeiven. Daar bewoog zich iets bij den haard. Philip sprong op en bemerkte Rochilieu, zoo heette de agent, den nieuwen stoker. De onverwachte tegenwoordigheid van eenen mensch beroofde Philip voor een oogen blik van zijne zinnen. Hij had gedacht alleen te zijn en nu ontdekte hij, dat hij gadegesla gen was.Met dreigenden blik kwam hij op den man af. Ik verzoek verschooning, zegde Rochi lieu. Ik stookte het vuur voor den nacht op. Hij achtte het niet noodig, Philip mede te deelen, dat hij van diens afwezigheid gebruik gemaakt had,om zijne zaken te doorsnuffelen. Gij hier riep Philip met gedempte stem. Gevloekt, ellendige schurk, dat gij mij zoo deedt verschrikken Wat hebt gij tot nu toe in mijne kamer gedaan Ik heb het vuur slechts opgestookt, mijn heer, herhaalde de geheime agent. Goed, zegde Philip gerustgesteld. Zie dat ge weg komt. Rochillieu maakte eenedeemoedigebuiging, nam zijn kolenbak en verwijderde zich. Zou mijn uitzicht mij verraden hebben mompelde Philip, voor eenen spiegel tredend. Indien de knaap zoo dom niet was, zou hij kunnen raden hebben dat ik eene misdaad begaan heb. De knaap was zoo dom niet, als Philip wel dacht. Hij vermoedde, dat Piron eene booze daad verricht had en het berouwde hem, dat hij in plaats van de kassen te doorzoeken, den bezitter daarvan niet in het oog gehouden had. Zijn werk was toch niet nutteloos geweest. Hij had Philip's handboekje doorbladerd en bevonden, dat deze een groot kapitaal in eene bank had, eene som, welke onmogelijk op eer lijke wijze kon verkregen zijn. Verder had hu gezien,dat Philip's juweelen menig jaarlijkscli loon van den bediende moesten verslonden hebben. Wordt voortgezet»

De Volksstem | 1911 | | pagina 2