In den Roller Skating Rink Belangrijk Bericht Wereldtentoonstelling Gent 1913 Stadsnieuws. Het Staatsblad SPORTNIEUWS Wielrij den FEESTWIJZER ALLERBESTE ZAAILANDEN Tlx. Stevens, Otfieisele kwoteering Weerkundige waarnemingen AanrandingEene klacht is neer gelegd, door M. Louis Van Damme, wonen de Jezusstraat, tegen een korporaal en twee soldalen van de genie, die hem in den omtrek der Statie zouden aangerand en zijn zilveren uurwerk met keten ontstolen hebben. Een streng onderzoek is geopend. Echtelijk drama. Do vrouw Pliilo- mena Gorrebeek, wonende Spanjaardstraat leefde sinds eenigen tijd gescheiden van haren man, Jan De Smet, 31 jaar oud, wonende Vlaamsche kaai. Maandag- morgend ontmoetten zij zich in eene herberg der Bei- aardslraat en een twist ontstond. De vrouw greep een mes en bracht er haren man ver scheidene erge steken mede toe, Lijk herkend. Het lijk dat Zater dag uit de Schelde opgehaald werd, is her kend als dat van den 25jarigen schrijnwer kersgast Jan Van Kuyck, van Berchem, die sinds 12e dezer spoorloos verdwenen was. Men weet niet of hier een ongeluk of eene zelfmoord in het spel is. De slachtoffers der petrooi. Giste ren namiddag is in de woning van M. Van Assche, Oude Leeuwenrui, een petroolvuur ontploft. Vrouw Van Assche wilde het vuur bij middel van een tapijt uitdooven, doch zij bekwam erge brandwonden aan de armen. Eene buurvrouw, Stephanie Westerlinck, die baar ter hulp snelde, werd ook erg;, ver brand. Het begin van brand werd dóorgebü- ren uitgedoofd. De diefstallen. Ten nadeele van M. Rudolf Mollinger, wonende Versterking- straat, heeft een behendige schurk eene partij kleederen en juweelen gestolen. Aan boord van den stoomer Pan werd ten nadeele van den officier Karl Schenglen een gouden uurwerk met keten gestolen. Een gekende leeglooper, zekeren C..., kreeg gisteren van een zeeman een goudstuk om te gaan wisselen. G... liet het stuk wis selen, doch tot hiertoe heeft de zeeman hem nog niet gezien. Velours en demitten voor werkkostumen, Van den Bergh-Jouret, Aalst. Temsche. De petreol. Maandag morgend, toen Leonie Lievens, oud 47 ja ren, vrouw Van Iloeymeylen Domien, wo nende in de Vlietstraat, hare stoof wilde doen branden hij middel van petrool, ont plofte de kan. Hare kleederen vatten vuur, ■zoodat zij al brandende, zich op straat ten gronde lag te wentelen. Niettegenstaande de hulp der gehuren, is zij gevaarlijk verbrand naar het gasthuis overgebracht. Onvoorzichtige bader. Alfons Dero ging Maandag morgend een bad nemen in de Schelde, nabij de groote Kaai. Opeens hoorde men om hulp roepen. Zijne makkers vaarden hem ter hulp en konden hem nog vastgrij pen en behouden aan wal brengen. Hamme. Diefstal. Zondag morgen bëslatigde de vróuw van Kenri Windey, landarbeider en-herbergier, wonende Broek straat, dat uit haar kofferken, dat aan den muur hing, eene som gestolen was van onge veer 150 frank. Eeno klacht is hij de policie gedaan. Lede. Schoohe onderscheidingZa terdag kwam alhier de tijding dat de heer Seralien De Corte, onze achtbare gemeente secretaris, ridder der Leopoldsorde was be noemd voor eene loopbaan van meer dan 50 jaren zijn ambt op eene voorbeeldige wijze te hebben uitgeoefend. Niet zoo gauw was liet gekend, of de Dorpplaats was in feestgewaad en de vlaggen wapperden aan de huizen. Maandag avond werd hem een serenade .gebracht door de katholieke Harmonie Sinte Gecilia, waarvan de gedekoreerde ook meer dan 50 jaar eerelid is. De heer Burgemeester, namens het ge meentebestuur, wenschle hem van harte geluk en sprak eene gloedvolle redevoering u'it, waarin hij al de bewezen diensten aan haalde, gedurende de loopbaan van 53 jaren als gemeente secretaris der gemeente Lede. Daarna sprak de Heer Th. Prescauw, bouwkundige, namens het bestuur der Har monie, waarvan M. Do Corte, ook sinds 5*6 jaren de moedige kamper is en altijd op de bres sprong. Daarna werd een lekker glasje gedronken. Gansch de bevolking was Maandag avond te been, om den achtbaren volksvriend persoon lijk geluk te wensclicn. Stekene. Brand. Zondag namiddag, rond 5 ure, is er brand ontstaan in liet huis van Jozef Selis, wonende in de Bormte. Het vuur brak uit op den zolder en vernietigde een deel van het dak. Drie bedstoelen en eene groote hoeveelheid kleederen werden de prooi der vlammen. De oorzaak van den brand is onbekend. Niels is verzekerd. Wetteren. Drankpartijen. Gisteren was het wederom Verloren Maandag in Wetteren en gansch don namiddag door zag men hier, langs den kant van Stuivenberg, bij drankzijnde werklieden rondzwadderen. In eene herberg der Kapelleslraat alhier werd er zoodanig gevierd dat het bier van onder de voordem' de straat opliep. Zulks duurde tot laat in den nacht en na tuurlijk was er daar niets goed van te ver wachten. Rond 8 ure des avonds ontstond er dan ook twist lusschen eenige bedronkene Maandagvierders en enkele stonden nadien rolden verschillige vechters ten gronde. Handen en voeten deden goed werk, blauwe oogen en plekken waren er genoeg maar bloed heeft er gelukkiglijk niet ge stroomd. zoodat de politie in deze vechtpar tijen weinig heeft moeten tusschen komen. Dat lette toch niet dat er in de Kapelle- straat een helsch lawijd was dat voor zeker best gemist kon w orden. Ninove. Paard op hol. Maandag namiddag, rond 3 ure, was R. Van Snick, handelaar to Meerbeke. op den Burchtdam bij een kliënt gegaan. Hij had de bewaking van zijn paard aan een knaap overgelaten. Eensklaps verschrikte liet dier en ging op hol. Het woeste dier liep langs de Burcht straat, de Biezenslraat en do Statiestraat. Daar kon liet tegengehouden worden, voora leer ongelukken veroorzaakt te hebben. Edingen. Hoofd verpletterd. De knecht van don landbouwer Deccc-k reed gisteren met een zwaargeladen wagen naar het veld. Eensklaps verloor de man het even wicht en rolde onder de wielen. De ongeluk kige werd het hoofd verpletterd en bleef op den slag dood. Hij laat eeno weduwe met verscheidene kinderen achter. Hamois. Doodelijke val. Een put graver, Jean Rasquin, die te Ifamois aan het werk was, werd in den put onwel en riep dat men hem moest ophalen. Zijn helper haalde hem dus op, doch halfweg verloor Rasquin, het bewustzijn, liet do koord los en stortte in den put terug. Hij werd met ge broken schedel opgehaald en zijn toestand is hopeloos. Leval-Trahegnies. Zes huizen afge brand. Tusschen Leval-Trahegnies en Mont-Sainte-Aldegonde, is brand ontstaan in een pachthof. Het vuur liep spoedig voort en vooraleer men do vlammen kon stuitten waren reeds zes huizen ten gronde vernield, met al wat zij bevatten. De schade is zeer aanzienlijk. Bertrix. Drie huizenafgebrand. In de Statiestraat zijn drie huizen, loebehoo- rende aan M. Baucant door een geweldigen brand vernield geworden. Daar het water ontbrak,moest er aan geen blusschen gedacht worden. Niets kon gered worden. Samenspraak gehoord In de Katholie ke Werkmanskring. Hoe oud zijt gij Ik ben nauwelijks 40 jaren. Dan in den bloei des levens nog? En 't is alsof ik er zeventig ware. Hoe zoo Wel ja, ik heb geen krachten meer, ik ben seffens tendent adem, het minste werk dat ik doen begin ik te zweeten, ik word dempig, 'k ben lichte moede, ik heb geen goesting meer iets te ondernemen ik gevoel wel dat ik een grooten krook in mijne zondheid heb gekregen. Allons, allons, steek dat uit uw hoofd, beste vriend, verwerp al die zwarte gedach ten. Ik heb er alles voor gedaan en niets en baat. De eenen zeggen het is de maag de anderen 't is flauwte, en al het voedsel dat ik neem, 't is "alsof het niet raakt. Ik heb geenen moed meer vroeger, gij weet het, was ik gelukkig van eens te mogen uitgaan en ik kon mij in treffelijkheid amuseeren. Ja zeker, 'k herinner mij nog als wij tot laat in den avond zaten te teerling Dn bij Lange Gust. En nu, ge moet niet denken dat ik nog gedacht heb om uit te gaan, ik ben zwaar moedig en menschenschmv geworden. Ik geef geenen frank voor mijn leven Ehwel, Karei,t geloof mij, er is nog beternis voor u te hopen Zou 't waar zijn Zeker gij lijdt aan spieren- en geestes krachteloosheid. En zoo gij zijt, zijn er velen. En thans is er een wonderbaar middel uitge vonden dat u zeker zal genezen. Dat middel heet THÉOBROMA. Het ge neest de flauwste menschen. Het zet de spie ren en den geest nieuwe krachten bij. Hot zal u ongetwijfeld de gezondheid terugschen ken. Ach Kon het waar zijn Beproef het, mijn vriend en binnen eene maand zijt gij een andere mensch ge worden Apotheek DE MOOR, Burgstraat, 38 Gent. Te Aalst in alle goede apotheken. Komen. Erge zaak. Sinds een drie tal dagen waren te Komen verscheidene per sonen lijdend aan eene verdachte ziekte. Zaterdag avond werden rond do SO personen schier terzelf der tijd aangetast. Een hunner, de 8(Vjarige Pieter Dillies, is Zondag avond overleden. Een andere, Adolf Berghe, 76 jaar oud, ligt op zijn uiterste. Al de perso nen, die thans door deze ziekte aangetast zijn, hebben eene zekere soort vleesch geë ten. In sommige huisgezinnen zijn er 6 en soms 7 zieken en alleen de personen, die van het vleesch niet geëten hebben, zijn onge deerd gebleven. Het parket van Ioperen is ter plaats ge weest. Charleroi. Erg ongeluk. Een soldaat van het le regiment jagers te voet, Albert Gervais, 21 jaar oud, reed in rijtuig met zijne moeder over de Zuidplaats. Eensklaps ver schrikte het paard én begon te steigeren. De soldaat sprong uit het rijtuig, onr het paard te bedwingen, doch viel en geraakt onder de vielen. Hij wérd het linkerbeen, op drie plaatsen gebroken. Neuville-en-Terrain. Beslag op eene automobielMen is eindelijk de automobiel meester geworden waarmede aanhoudend tabak uit België in Frankrijk werd gesmok keld. De tweo personen, die er zich op be vonden, namen do vlucht. Een werd aange houden. De automobiel heeft eene waarde van 30,000 frank en bevatte 1400 kilo's tabak, eener waarde van- 16,250fr. Do aangehou den geleider is geboren te Vormezeele en woont te Rijssel. Bruyelles. Onderofficier verdronken. Zondag morgend vond men te Bruyelles, op den oever der Schelde, een kepi, toebehoo- rende aan een onderollicier van het 3° jagers te voet, in garnizoen to Doorn ijk. Men wist weldra, dat de kepi deze was van den genaamden Mathieu Lesage, ouderoffi cier, geboren in 1879, die Zaterdag morgend de kazerne verlaten had. Men deed opzoekingen en eenige uren la ter werd het lijk van Lesage uit do Schelde opgehaald. De man was gehuwd en vader van twee kinderen, waarvan het jongste slechts drie maanden oud is. De voorloopige kiezerslijsten van al de gemeenten van ons arrondissement voor de wetgevende kiezingen van 1912, zijn opge maakt en liggen t^r inzage van de katholieke kiezers, op het bureel der Katholieke Wer ken. 24, Groote Markt, te Aalst. Gezien belangrijkheid der aanstaande kiezingen, nebben de katholieken den plicht te komen nazien of ze wel ingeschreven zijn met het getal stemmen waarop zij recht heb ben, en de tegenstrevers aanwijzen, die er ten onrechte op ingeschreven staan. De reklamen moeten ten laatste den 31 Oc tober ingediend worden. Wij kunnen onze katholieke vrienden niet genoeg aanwakke ren, naar het bureel te komen, ten einde hunne rechten te doen gelden. Het bureel is open, den Donderdag, Vrij dag en Zaterdag van 10 tot 12 ure 's mor- gends. GROOT EN GOED NIEUWS. MM. Cooremah, voorzitter van het uit voerend komiteit der Internationale Wereld tentoonstelling van Gent, in 1913, Gasier en deSmet deNayer1, algeineene bestuurders, hebben te Parijs eene bijeenkomst gehad met de leden van het Fransch bureel der buiten- landsche tentoonstellingen. De deelneming van Frankrijk is in groote lijnen gediscuteerd het bureel van het Fran- sche komiteit heeft de meest inschikkelijke houding aangenomèn, en zal binnen de 14 dagen, een ontwerp van overeenkomst op sturen. Dit ontwerp zal dan door het Gentsch uitvoerend komiteit nagezien wordenen dan weer aanleiding geven tot eene nieuwe bij eenkomst. waarvan de datum weldra zal be paald worden. Alles doet zich düs ten beste voor en voor spelt eene spoedige en zeer bevredigende oplossing. Bij een broederlijk ontbijt, aan de Genlsche afgevaardigden '.^aangeboden, hebben de wederzijdsche vriendschappelijke gevoelens zich in de beste termen bevestigd. Vlaamsche Kermis. Aangezien den grooten bijval vatt verleden Donderdag, zal er op Woensdag *20 September, om 20 1/2 ure, opnieuw een Groot Galafeest plaats hebben in den Roller Skating Rink der Vlaamsche Kermié op Sint Jozef. Verscheidene schoone prijskampen zullen ingericht worden. Prachtig© geschenken worden aan dames en heeren aangeboden. N. B. De Skating is open alle dagen van 2 tot 4 en vat* 5 tol 7 uren 's avonds. Boschbrand. In de Meldertschedreef is een boschje, toebehoorende aan een Brus- selsch eigenaar door brand vernield gewor den. De oorzaak is onbekend. Onderwijs. ijl. Loos, kantonale school opziener te Audenaarde, is bijzondere opzie ner van het lager onderwijs benoemd, te Aalst. M. Declerc. kantonale schoolopziener le Aarschót, wordt in dezelfde bediening naar Audenaarde verplaatst. Een Belg verongelukt in Fransch- Vlaanderen. De 44jarige Karei Beeuwosart, steenbak ker, wonendo te Rousselare, werkzaam bij M. Louis De Gottignie, teMouvaux(Fransch- Vlaanderen), keerde per rijwiel huiswaarts. Gekomen op den hoek der Nieuwe laan en den Bonnetsweg, bleef zijn rijwiel tus schen de riggels zitten, waardoor hij ten gronde viel, juist op het oogenblik dat een tramrijtuig in volle snelheid kwam aange reden. De wattman sloot oogenblikkelijk do remmer, doch to laat de ongelukkige steen bakker werd door liet zwaar rijtuig overre den. Voorbijgangers snelden toe, doch men moest het tramrijtuig opheffen om het slacht offer le verlossen. Karei Beeuwosart die erg aan liet hoofd gewond was werd in eene na burige woning gedragen, waar een genees heer vaststelde dabhet slachtoffer den sche del ingedrukt en op den slag gedood werd. Beeuwosart was gehuwd en vader van een kind. Velodroom van Breslau. Kampioenschap van Europa 100 kilom. achter zware motoren 1 Walthour in 1 uur 2 min.; 2 Gunther. op 400 m.: 3 Scheuer mann 4 Linart. Er waren wel 15.000 per sonen aanwezig. Velodroom van Leuven. Groote prijs der kermis (100 km. met op telling van punten en rangschikking allo 10 km., beroepsrenners Algemeene klasseéring: 1. Van denlloeck 26 punten 2. Van den Broeck, 27 3. Le Vicnnois, 29 4. Verslraete, 3S 5. Van Lerberghe 6. Barendse. Achtervolgingsmatch 10 km. Van Ler berghe haalt Van den Broeck in na 7ra. 34s. Achtervolgingsma-tch Loon Buysse haalt Van den Hoeck in na 7 ronden, in 2 in. 37s. Velodroom van La Louviére. Koers van 80 kilometers 1. Louis Heus- ghem 2, Leon Georget, 5 lengton; 3. Van Houwaert (hand gesprongen); 4. F.Lambot. Achtervolgingsmatchen; Louis Heusghem overwint Van Houwaert na 13 ronden. Leon Georget overwint Lambot na 20 ronden. Mandelaire overwint Van Neste na 19 ronden. MEOEOEELI^GEN. LOKEREN Plechtige prijsuitreiking. Zondag 1 Oc tober, om 101/2 ure voormiddag, zal in de stadsfeeslzaal de plechtige prijsuitreiking onzer stedelijke Beroeps- en Nijverheids school plaats hebben. De heer Jan De Smet, leeraar van opvoed kunde aan de Normaalschool van St Niklaas, zal als feestredenaar optreden. Alle jonge ambachtslieden zijn tot deze plechtigheid uitgenoodigd. MARKTPRIJZEN Aalst. 19 septem. Hopmarkt, kalm prijzen in alslag, gewas 1910, 150 fr. Gewas 1911, 170 fr. Lede. Dijnsdagmarkt. konijnen 1® kwal 1.40 de k. jonge konijnen, 1.50. oude duiven 0.40 jonge duiven, 1.00't koppel. boter 3.30 tot 0.00. eieren de 25, 3,00 tot 0,00 Anderlecht, 19 sept. Verkensmarkt, te koop 3513, pi'ijs per kilo op voet 0,91 a 1,10. Assche, 19 sept. Tarwe 19,00 a 20,00 rogge ló.OO a 17,00 haver JS.50 a 00,00 aardap pelen 7.00 a 9,00 boter 3,42 a 0,00 eieren 3,00 a 3,25 kiekens 3,00 a 4,00 konijnen 1,75 a 2,25; hesp 1,S5; viggens 32 a 40; hop 210 a 250. Dendermonrïe, IS sept. Tarwe 20,00; rogge 18,00; haver 20,50: lijnolie 93; koolzaadolie 74;id. gezuiverd 78,50: lijnkoeken 26,00;koolzaadkoeken meststof 12,00 boter 3,55 eieren 3,34 aardap pelen 8,00; graan van La Plata 45.00 id. Indië Campliore 35,00; 00 groote hoornbeesten. Leuven, 18 sept. Landbouwtarwe 20,00 a 00,00-;- handelstarwe 19,50 rogge 18,50 voe- dei'haver 20,00 brouwhaver 19,75 koolzaadolie 75,00; lijnolie 99,00 strooi 5,00 hooi 0,00 bo ter 3,40; tarwebloem 27,00 gort Remy 31,00 tarwezemelen 18,25 lijnkoeken 25,00 eiex-en 2,80. aardappelen 7,00 a 8,00. voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. Studie van den Notaris DE VIS, te Aalst. TJit ter Iiand. te koop Een sclxoon en welgelegen perceel Bouwgrond xxxet lxec woonhuis er op «taande, gestaan en ge legen te Aalst-Mijlbeek aan den Ouden Dender- mondsclxensteenweg, groot 5 aren 14 centiaren. Gebruikt geweest hij de kinderen van Charles Van Langenhove, op dezen grond kunnen 2 hui zen gebouwd worden. De kooper zal het vermo gen hebben de helft der koopsom onbetaald te laten mits eenen kleinen intrest. Zich te bevragen ter studie van genoeixxden Notaris DE VIS. .TT"»_ Ten lcantoore van ge noemden Notaris DE VIS, is er geld te be komen aan geringen intrest. OPENBARE VERKOOPING van te Erembodegem en Denderhautem EN EENEN MEERSCH te Denderbelle De Notaris DE VIS, te Aalst, zal ten verzoeke 'van wien het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, openbaar verkoopen Gemeente Erembodegem Eerste koop.Eene partij Zaailand gelegen te Erembodegem, wijk Wilde Veld, bekend ten kadaster sectie B, nummer 1052a, groot 31 aren 10 centiaren, palende Noord de baan genaamd Veldekenslos, Oost M; Albert Van de'Velde, te Erembodegem, ZuidM. Louis Vaii Langenlxove- Pafferath te Brussel en West de kinderen Alfons Borginon te Paniek Gebruikt door Victor Rampelberg, te Welle. Tweede koop. Eene partij Zaailand, gelegen te Erembodegem, wijk Helle, bekend ten kadas ter sectie B, nummer 1878a, groot 16 aren, palen de Noord de erfgenamen van Mevr. Francisca 'tKint te Nieuwerkerken, Oost M. Louis Van Dalem, te Ninove, Zuid de Cooman Jan Baptist en zusters te Welle eii West M. Meert-Van Ram pelberg te llaeltert. Gebruikt door August De Schryver' te Denderhautem. Gemeente Denderhautem Derde koop. Eene partij Zaailand, gelegen te Denderhautem, wijk Blokkenveld, bekend ten ka daster sectie B.nummer 231,groot 14 aren 50 een tiaren, palende van den eenen kant aan de we duwe en kinderen Vcrcruyssen-Van Landuyt te llaeltert. daarover aan de Blokkenmeerschstraat en langs den anderen kant aan de Broeksti'aat. Gebruikt door Victor Praet te Welle. Gemeente Denderbelle Vierde koop. Eenen Meersch te Dender bel.e, nevens de Vaart, langs den kant van Audegem, op Ginderdeur, ter plaats genaamd de Meerkcns op de Hamme bekend ten ka daster sectie A, nummer 290, groot 4S aren, pa lende Oost M. de advokaat Limpens-Moens, te Dendermonde, Zuid weduwe De Hovre, West Leon Cool, en Noord de Dender tragel. In ge bruik bij Ivo Gillis-Varenberg, te Audegem. 7TTn oi7\' Instel, 30 October inn ZITDAGEN Verblijf 13 Noïember) Wil telkens eenen Maandag, om 2 ure namiddag, ter estaminet IIet Paviljoen bij den heer Emiel Vaix.de Maelc, te Aalst, Groote Markt. GELD to bekomen, ten kantore van voornoem den Notaris DE VIS, aan geringen intrest.. OPENBARE VERKOOPING van een welgelegen perceel EO XJ W GRO IV D te AALST, Sint-Job. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Stad Aalst. Een allerbest en welgelegen perceel Bouw- w -ond, gelegen op Sint-Job, rechtover het kloos ter der Eerwaarde Paters Capucienen, groet volgens titel 9 aren 22 centiai'en.en gekadastreerd wijk B, nurnmer 234a, niet eene grootte van 7 aren 80 centiaren, palende ten Ooste aan de lieer PetrusDuwez-Van Mol, ten Zuide aan de heer Joseph De Loose, ton Weste aan de lieer Alphonse Willems-Beeekman en ten Noorde aan de Sint Jobstraat of Steenweg naar Nieuwer kerken. Gebruikt door den eigenaar heer Prosper Van de Meerssche. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 8 September 1Q11 Verblijf, Vrijdag 29 September ten 4 uren namiddag, ter Afspanning genaamd De Groenpoort bij Dame Weduwe Wklle- kbns-Van de Meerssche, te Aalst, Zoutstraat- poort 330 25 September. Luisterrijk muzikaal feest, in den Katholieken Burgerskring, mits inkomgeld. 1 Oktober. Jaarlijkscb Volksbanket, in den Katholieken Burgerskling, voor al de leden van den kring. 1 October. Opvoering van Flachsman als Opvoeder door het koninklijk tooneel- en letterkundig gezelschap Land van Riem S Oktober. Opvoering van Een nieuw Leven tooneelspel in 4 bedrijven, door Hora Adema, doorde'Konink- lijkeRederijkkamer ««De Cathari- nisten 23 October, Maandag, te 9 ure 's morgens, plechtige prijsdeeliug der Zondags school van St. Marlinus. Te 5 ure 's avonds luisterrijk tooneelfeest door de heeren Meesters. 5 November. Opvoering van Ilenry Mas- terton», en ««Eeno lastige Spelling» door den Oud-leerlingenbond der Broeders, in de Stadsfeeslzaal. 5 November 1911. Luisterrijk tooneel feest door de toonëélafdceling der Chr. Vakvereenigingen Kunst en Arbeid. Opv. van Een l'erlosser drama in 3 bedrijven en Voor net Kanarievogel, kluchtspel. 12 November 1911. Luisterrijk Avondfeest, worden opgevoerd: Een Held drama in 5 bedr.Onze lastige Spelling blijspel in een bedrijf, door de tooneelafdeeling van den Oud-leerlingenbond van Sint Mar ten sges licht. IIOFSTADE 22 en 29 Oct. Opvoering van het evangelie- en 5 Novemb. spel Jesus in Samaria 150 uitvoerders. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement loorden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen. WISSELAGENT 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A. Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van ti-ekkingen. BEURS VAN BRUSSEL IS SEPT. BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staat, Provin., Steden. Belgische leening 1® r 3 2® r 3 3® r 3 Kongo uitkeerbaar Kongo (Loten) Annu.teiten Gemeentekrediet 1868 Buurtspoorw Jan.-Juli Obl. Mei-Nov. (loten) 2 Anderleclit 1907 3, Aalst Antwerpen 1887 2, 1903 Brussel 19022, Brussel 1905 Zeehaven Charleroi 1905 Gent 1896 Elsene 1880 1908 Laken 1902 Luik 1860 1897 1905 Meckcion 1885 1897 Oostende 1852 1898 St.-Gil lis 1904 St-Joos-ten-noode 1881 Schaarbeek (100 fr.) (500 fr. Spa 1909 3 Doornik (50 fr.) Verviers 1873 1893 3,5 S7.90 87.90 78.— 100.25 82.50 87.50 8o.5Ü lt)U.— 85.95 10L50 91.— 81.— 92.50 79.— 72 50 98.50 84.15 71.25 76.25 70.— 84.— 50.25 103.75 82.75 87.55 91.25 SI.50 93.— 79.25 71.25 51.— 104.— van M. Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 6 19 september, 15 ures Barometer 765" Thermometer 18° Wind: zuid-west Vooruitz. regenachtig Occasion A vendre belle voiture automobile, 30-40 H. P. double phaéton, 7 places, en trés bon état. S 'adressenX. Y. Z. Bureau du Journal. Men oraagl onmiddeiijk te huren Kuis voer Handelsbe diende. Seffens te antwoor den ten bureele dezes. 306

De Volksstem | 1911 | | pagina 3