BUITENLAND. 0nsciiuM_zeg8praalt De Belgische landverhuizers DE TOESTAND IN SPANJE NIEUWSBERICHTEN. KERMI8KL0K - DOODSKLOK vvv De Kempenaar ,le is;,3te Maandag avond, rond 8 ure, heeft men op de spoorweglijn Brussel-Meclielen, aan de barreel der Geerdeghernstraat (Mechelen), Lel lijk govonden van Ferdinand Beullens, oud 19jaar, wonende Muyzestraat, Hofslade. De man was werkzaam op de werken te Haeren. Het was kermis in de Geerdeghernstraat en men denkt, dat Beullens afgestapt is te Weerde, om alzoodelijn te volgden in de Geerdeghemstrraat te geraken. Doch, onge lukkiglijk, moest hij overstappen aan de bar- reel en het is hier dat hij door den trein 27-1, die uit tegenovergestelde richting kwam, verrast werd. De baanwachter heeft den trein 263 doen (elilhouden, om het lijk op te nemen. Men had de hulp ingeroepen van doktor Neefls, doch wanneer deze ter plaats kwam, had Beullens reeds opgehouden te leven. Een priester was ook ter plaats. Men heeft het lijk naar Mechelen overgebracht. Het arme slachtoffer had den linkerarm gebroken en de linkerzijde w as gansch ver morzeld. Dit smartelijk ongeluk heeft eene groote ontroering teweeg gebracht in deze wijk, waar men juist kermis vierde. FRANKRIJK Van President tot Senator. Het gerucht is in omloop dat M. Loubet, oud-president der republiek er aan denkt zijne kandidatuur te stellen in het departe ment van de Dróme met de aanstaande Senaatskiezingen. De betoogers gestraft. Te Duinkerke zijn vele betoogers voor de rechtbank geroepen voor hunne gewelddaden tijdens betoogingen. Verscheideno liepen straiten op van verschillende maanden ge vang. De beweging vermindert. Het -eng optreden der rechtbanken schijnt zijne goede gevolgen t' hebben. Zoodra men begon in te zien dat de gewelddaden niet straffeloos mochten gepleegd worden, werd men overal voorzichtiger. In gansch Frank rijk heeft de beweging in kracht afgenomen. Priestervervolging. Talrijke naamlooze brieven waren toege komen waarin vele huizen werden aangege ven waar Jezuïeten en Dominikanen bijeen verbleven onder gewone kleedij van burger. Dit mocht voorzeker niet gebeuren... Sinau- zen mogen bijeen wonen, hoe meer hoe liever bij vele republikeinen, maar deftige rnenscben wat denkt ge wel Om 2 ure begon het on derzoek in vele buizen, en om S ure was bet onderzoek allengs-niet geëindigd In de straat Trois-Buisinels, 5, waar de Actian Popu laire zijn zetel heeft, werden zeer vele papieren aangeslagen. Dat is ongetwijfeld weer een politiek spel.... Zoo verstaat men do vrijheid in Frankrijk DU ITSCH LAN D. Ziekte van Kardinaal Kopp. Kardinaal Kopp, de groote Duitsche bis schop, heeft de leverziekte. De toestand is zorgwekkend. De Duitsche keizer die veel achting heeft voor den bisschop van Breslau, heeft gevraagd alle dagen inlichtingen te krijgen over den toestand van den doorluch- tigen zieke. ITALIË De gezondheidstoestand van den H. Vader. De paus heeft voor de eerste maal, sinds zijn verblijf in 't Vatikaan, iet of wat va cantia genomen. Die rust heeft hem veel goed gedaan, want volgens men uit het Va tikaan beweert, is de toestand van den paus zoo voldoende als 't maar zijn kan. De geest is beider, bet lichaam gezond, de goede luim 91° Vervolg. Ecnige dezer juweelen waren kostbaar ge noeg, om eene vorstin te tooien. In liet kort. hij had zich overtuigd, dat Philip zooveel geld verteerde als zijn lieer zelf.en zijne inkomsten onmogelijk zijne uitgaven konden dekken;Hij had echter''niets gevohden, wat bewees, dat Pi i on den moord op den markies gepleegd had geen rechtstreeks bewijs als de diaman ten welke mogelijks tot do verzameling van den vermoorden markies konden behoord hebben. Roeliilieu, als scherpziende policeman,nam de zaak tegen Philip ernstig op. Toen hij door de holle voorzaal ging, en over het zonderling uitzicht des kamerdie naars bij bet binnenkomen cn zijnen onlieil- spellenden lach nadacht, berouwde het liem, dat hij Philip zelf niet in het oog gehouden bad. Philip, die overtuigd was Roza voor goed uit den weg geruimd te hebben,had geeue rust iu zijne kamer. Hij besloot weder uit to gaan en op den vader van Roza te loeren, die zoo als de geestgeschiedenis bewees iu den omtrek van bet kasteel zich ophield. Hij zal dezen nacht zeker komen. Roza was buiten, om hem te ontmoeten, dacht hij. Ik moet naar beneden om een oog in het zeil te houden. Mijn broeder is ook bepaald op zij nen post. Hij kwam met mij van Parijs en zou overdag in het dorp en des nachts in de nabij heid van het kasteel zijn. Hij zal zeker in liet 1 ark of op een terras op het afgesproken tee- ken van mij wachten.Met die hulp kan ik mijn edel wild gemakkelijk vangeu, uitstekend. De H. Vader heeft aan den aarts bisschop van Sicilië eene belangrijke som gezonden om de slachtoffers van de uitbars ting van den Etna te ondersteunen. De Etna. De lava is minder snel beginnen te vloeien; liet gevaar blijft echter dreigend. De stad Pandazzo, ten Noord-Westen van den vuur- spuwenden berg, met 12,000 inwoners, is door de lava afgesneden van de zee. De stad Alcantara, sedert 1614 gespaard gebleven van uitbarstingen en welke de vruchtbaarste streek is van gansch Sicilië, blijft erg bedreigd, evenals Castigliono (met 15,000 zielen) en Silicchiato. Te Casliglione zijn 4000 inwoners die wei geren de stad te verlaten, en die openbare gebeden storten om het gevaar af te keeren. De schade tot heden toe aan de olijven, ci troenen, amandels en hazelnoten veroorzaakt wordt reeds op 200 miljoen frank geschat. Meer dan 12 miljoen frank schade werd ver oorzaakt aan de woningen. De lavastroom heeft de vlakte bereikt en verwoest de eigendommen der rijkste bewo ners van Sicilië. De stad Alcantara welke met vernieling wordt bedreigd, werd tot nu toe aanzien als veilig tegen alle gevaar, en de grond werd er aan de hoogste prijzen verkocht, en hare wijnbergen gaven den rijksten oogst. Dagelijks komen er op den bergrug nieuwe kraters bij men schat de vuurspuwende monden thans op 300. De aardschokken blijven aanbonden, maar zijn niet belangrijk. Men vreest niettemin dat de ramp de zwaarste worden zal welke Italië ooit getrof fen heeft. NOORWEGEN' De straf der muiters. De soldaten die over eenige weken in op stand zijn gekomen, hebben allen straffen op- geloopen van 14 tot 20 dagen gevang. Zij zijn er tamelijk goedkoop van af. OOSTENRIJK.' Kalmte te Weenen Na de betoogingen en woelingen van Zon dag is alles kalm gebleven. Het kwartier van Ottakring is in slaat van beleg. Moesten er zich nog onlusten voordoen dan zal geheel Weenen in staat van beleg worden uitgeroe pen. Zulks is niet meer gebeurd sedert de jaren 1848. Al de bladen zijn het eens om de dwaasheden en barbaarschheden der betoo gers te brandmerken. Zooals wij gisteren geschreven hebben,"zijn het nog de socialis ten die de oproerders bet verst van hen weg- schuppen. Do keizer en de prins-troonopvol ger lieten zich uur per uur op hoogte van den toestand houden. Maandag en Dinsdag wer den er nog 110 personen aangehouden. Dit bracht het getal opgeslptenen op 1000. Eene Kinderdelegatie Te Buda-Pesth had er dezer dagen eene zonderlinge betooging plaats. Een gansehe groep kinderen uit een der voorsteden van Buda-Pesth waren naar het ministerie van Ouderwijs gekomen en vroegen aan graaf Zieliy, minister van Openbaar Onderwijs, eene school en eene onderwijzer. Do school is nog niet gebouwd, maar een onderwijzer werd reeds benoemd. Daar het goed weer is, houdt de onderwijzer klas in de opene lucht. De kinderen zijn heel aandachtig... De kin deren zijn van de gemeente Dunaharasziti togen Buda-Pesth. SAKSEN Droevig Beter deden we over Vrouw Toselli, ge wezen prinses van Saksen, te zwijgen, doch nood dwingt te doen als do andere bladen. Vrouw Toselli zal weldra van baren tweeden man scheiden en in echt treden met een ge- reedstaanden derden man. Ditmaal is liet een Amerikaansche miljardair, die het op zich neemt al de schulden van Mevrouw te dekken. Na een poosje verliet hij zijne kamer en sloop de trappen af in eenen zijgang, waar hij door eene deur naar buiten kon komen. Hij opende deze en trad in de opene lucht. Nie mand scheen hem bemerkt te hebben. Hij ge loofde dat alle bewoners van liet kasteel slie pen. Weinige minuten later werd de deur op nieuw geopend en Roeliilieu ging er uit. Hij bad besloten den bediende niet meer uit liet oog to verliezen en liiekl zich in eene nis der donkere, holle voorzaal verscholen, tot hij overtuigd zou zijn dat Pliilip dien nacht niet meer van zijne kamer kwam. Toen hij deze echter zag voorbij sluipen, wist bij, dat er nog iets gebeuren zou, en volgde hem. Een uur was er sinds do afschuwelijke daad van Pliilip verloopen.Deze ging naar den rand van den afgrond, staarde in de schrikwekken de diepte en luisterde. Geen menschel ijk ker men noch klagen trof zijn oor. Zij is dood zegde liij tot zich zeiven. Zij is dood! en nu komt de beurt aan haren vader! Maar Roza was niet dood De Voorzienig heid, die tot nu too alle ongelukken van haar afwendde, had nu ook weder hare bescher mende hand over haar uitgestrekt en over haar leven gewaakt. Zij was niet zooals haar verbitterde vijand dat hoopte, verscheidene honderden voeten diep naar beneden gestort, maar in haren val in oenen struik, welke op eene diepte van ongeveer twaalf voeten op een vooruitspringend gedeelte van do rots groeide, blijven hangen. Daar lag zij bewuste loos zonder hulp. Ilaar wilde schreeuw was nog door andere ooi-en gehoord, dari door die van Pliilip. Haar vader had sedert eenige minuten in de nabij heid van het kasteel op en neer gewaï deld.om PP zijne dochter te wachteu.Zwijgead i;ia eene IU KATANGA. Gisteren hielden alleen specialisten zich met Katanga, die vruchtbare en rijke pro vincie van Kongo, bezig. Tbans ontvangen vele famiiiën, die vrien den of kennissen in Katdnga en bijzonderlijk in Elisabetbslad hebbed, van dezen berich ten, welke zóó aanmoedigend en zóó hoopvol zijn, dat onze werkliedelf, onze landbouwers, onze handelaars, zich öritblooten en in zich allen eene lot hiertoe- ongekende koloniale roeping voelen. Hot schijnt dus zekejr flat de Beige zich al meer en meer in Katanga willen vestigen. Wij donken dus, onzen lezers nuttig te zijn, door hunne aandacht te roepen, op een pas verschenen werk Lè guide sommairc pour les Beiges se rèndant au Katanga. (Beknopte gids voor de Belgen die zich naar Katanga begeven.) Dit boekdeel is nu in 't Fransch verschenen eiï binnen kort zal er eene Ylaamscho vertaling uitgegeven wor den. Deze gids is letterlijk eeno samen vatting van allerlei hoogst noodige inlich tingen, door den Belgischen Kolonialen Bond van Katanga, ter beschikking gesteld van hen die ze verlangen. Herinneren wij hier, dat deze Bond, waar van de bureèlen te BFussel, Koninklijke Plaats 5, open zijn Ts Zondags van 9 tot 11 ure, een werk is, dat voor doel hééft de Belgen in te lichten ovër hunne kans van wellukken in Katanga,^en kosteloos voor hen de noodige formaliteiten vervult, om hen te laten genieten, van de voordeelen, als kosteloos vervoer ènz..., wélke het gou vernement in sommige'-gévallen toestaat. Lokale Komiteiten van dezen Bond zijn ingericht in verscheidene b-langrijke cen trums van bel land, ten einde aan de perso nen die inlichtingen verlangen, kostelijke reizen te vermijden. Voor bet oogenblik kunnen aardewerkers, baanleggers, steenbakkers, metsers, en in T algemeen, alle stielmannen in Katanga, fortuin malven. De weg ligt open. Aan de Belgen, zich niet te lateittverdringen. Overal onlusten. De algemeene werkstaking uitgeroepen. Geheel Spanje in staat van beleg. De toestand in Spanje »is onrustwekkend. TeSaragossa is do policie slaags geweest met de stakers. Zondag en Maandag losten delroepen geweerschoten op de betoogers deze verre van te vluchten, beantwoordden de>« charge met tegé'iïschoten. Er vielen 1 doode en 5 gekwetsten.-. De doode is een man <lio dienst deed alsburgerwacht. De betoogers vielen aan onder den kreet: «Leve de revolutie Viva la revolutione Te Valencia, te Cullura, te Barcelona, te Seville, te Cadix en veel andere plaatsenis de algemeene werkstaking uitgeroepen onder den kreet Leve de omwenteling Aanhouding van anarchisten Te Bilbao zijn drie anarchisten aangehou den. Belangrijke papieren werden in hunne woningen aangeslagen. '9 De algemeene werkstaking De nationale vereenigjng der werklieden heeft besloten op ren nog vast te stellen en overeen te komen dag, do algemeene werk staking voor gansch Spanje.uit te roepen. Men vreest dat het ordewoord goed zal ge volgd worden. Gansch Spanje in beleg Minister Ganalejas is bij den koning ge weest. Bij zijn terugkeer zegde hij De re geering weet dat er een© samenzwering is op louw gezet. Zij kent *1 dezen die er van deel maken. Zij weet dat er een aanslag is beraamd tegen generaal Weyler. Zij weet schaduw was hij de noodlottige plaats gena derd op liet oogenblik dat de misdaad gepleegd werd, en was er getuige van geweest. Een oogenblik was lij als aan den grond vastgenageld. Bliksemsnel kwam in hem de gedachte op, dat zijne dochter bet slachtoffer was en dat Philip Piron haar in het verderf gestort moest hebben. Zoodra de bediende wegliep, ontwaakte hij uit zijnen droom en vloog als een waanzinnige de trappen af naar de zee. Hij had lucifers, bij zich, maar bij hun nen llikk'cronden sclijiP 'vond hij haar Ijk niet.In doodaugst zocht lij eene poos tusschen de klippen en in het water, doch te vergeefs. Niet hier stotterde liij.Mijn God Waar is zij Eene plotselinge hoop drong als een helde re lichtstraal in zijne ziel. Hij snelde opnieuw de trappen op en kwam hoestend en hoopeloos weder op het terras. Was alles een visioen geweest Was het een phar.tastisch beeld van zijn overspannen brein Was hij krankzinnig geworden Hij wierp zich op het terras en staarde over den rand in de diepte maar door de duister nis zag bij niets. Hijstak met eenen lucifer een stuk papier aan, dat.echter dadelijk door den wind werd uitgedoofd een tweede stuk was reeds verbrand, alvorens hij zich daarme de over den afgrond kon buigen een derde stuk viel brandend uit zijne band naar bene den en bleef in den struik op het vooruitste kende punt hangen, waar do vlam op hetzelf de oogenblik uitdoofde. Toch had deze licht genoeg rondom zich verspreid,opdat hij de ge steldheid der plaats kon onderscheiden. Zou mijn kind daar niet kunnen liggen vroeg hij zich af. Nauwelijks was deze gedachte bij hem opge- Jiomen, of li j liep naar do trappen op korten ook wie de daders van den aanslag moeten wezen. Gezien de dringendheid van den toe stand zal do regeering krachtdadig optreden en de slaat van beleg wordt voor gansch Spanje uitgeroepen. Van nu af zijn alle grondwettelijke waarborgen opgeschorst, liet is de ergste maatregel dien men in een land kan nemen. De toestand moet dus wel criliek zijn. Brussel. Kind overreden. Een erg ongeluk gebeurde Dinsdag in do Regen tie- straat. Een knaapje van 4 jaar, zekere Ghis- lain Dewit, wonende in de Vier Zonen- Aymondstraat, wilde over de straat loopen. Eensklaps werd de kleine door een automo biel omgeworpen en medegesleurd. Het kind werd opgenomen met talrijke kwetsuren over gansch het lichaam. Na ver zorging in eene apotheek werd het naar het Sl Pietershospitaal overgebracht. De policie heeft een onderzoek ingesteld, om de verantwoordelijkheid vast te stellen. Mislukt. Over eenige dagen werd de policie door een brief verwittigd dat boos doeners zinnens waren het huis der \V® D in de Guillaume Stocqstraat, 26 te Elsene te plunderen MmeD... bewoond alleen het huis met haar dochterken. De policie hield goede wacht en gaf kennis van den brief aan Mme D... Zij heeft inder daad reeds driemaal het bezoek ontvangen van verdachte kerels die haar vroegen om antieke voorwerpen, welke zij nooit bezeten had, tekoopen. De kerels moeten lont gereken hebben want zij hebben van niets meer laten hooren. Door een paard gebeten. M. Paul II..., wonende in de Victor Hugoslraat, wan delde Dinsdag langs de Anspachlaan. Op de hoogte van eeno bierkar gekomen, gaf een der paarden, waarmede deze bespannen was, hem eene geweldige beet in den schouder. Het slachtoffer werd in bet St Pietershospi taal verzorgd. De policie heeft proces-ver- baal opgemaakt. Akelige vondst. Werklieden van den reinigheidsdienst, vonden gisteren in eon piscijn op de Fontainasplaals een pak, het lijkje van een pasgeboren kind van bet vrou welijk geslacht inhoudende. De policie deed het overbrengen naar het St Pietersgasthuis, waar de doktors verklaarden dat het arm .schepselken levend werd geboren. Een on derzoek werd ingesteld. Eene hinderlaag. M. F. M.., oud 26 jaar, koopman van Turyn, werd in den nacht van 5 tot 6 dezer in eene hinderlaag gelokt door eene vrouw en twee mannen. Dezelaatsten plunderden hem met geweld uit achter het oud-Entrepot. M. Estel, poli tieofficier, wist vast te stellen dat de vrouw Maria X... is en dat haar minnaar, Z..., Zaterdag werd aangehouden voor landloo- perij en te Vorst opgesloten. Marie X... en de medeplichtige van haren minnaar, Y..., werden Dinsdag morgend aangehouden op eene kamer in de Taziauxstraat, te Molen beek. Beiden werden opgesloten. Rijwielongeval. De herbergierster Marie Baes, Vesaliusstraat, 7. werd gisteren op de Kruidtuinlaan omgeworpen door een wielrijder. Zij wérd met eene dubbele breuk aan den rechterarm opgenomen en naar het St Jansgasthuis overgebracht. Wat gij moet weten. De zenuwach tige, wakke of teergevoelige personen, kun nen het gebruik van koffie uitstaan, dan de helft bijvoeging van de Bitterpeeën der Trappisten Vincart. Deze die hem zuiver gebruiken, bevinden er zich nog heter mede. 15001. St-Joost-ten-Noode. Verstiking door het gas. Wij bobben bet ongeluk ver haald voorgevallen in een hotel dor IJzeren Wegslraat. Daar de gasbek niet volkomen werd toegedraait, vond men twee verliefden verstikt in hun bed liggen. afstand van daar, daalde er eenige af,stak een luciler aan en zag bij den zacht flikkerenden schijn op de bedoelde plek een donker voor werp, ja, geloofde zelfs Roza's gestalte te her kennen. Haar toestand was hoogst gevaarlijk.Als zij tot bewustzijn kwam en eene kleine onvoor zichtige beweging maakte, zou zij zeker van het smalle punt in de diepte storten. Zoo hij haar redden wilde, dan moest dit met spoed geschieden. Hij klauterde tegen den steileu wand op. Kleinespleten en gaten boden voor voeten en handen een steunpunt aan. Zoo bereikte hy, na eenige minuten, de plaats, waar Roza be wusteloos lag. Weder nam hij oenen lucifer en verlichtte liaar aangezicht. Ja, het was zij ne dochter, en zij leefde Hy had geenen tijd om hare wonden te onderzoeken voor- loopig was de zekerheid dat zij nog loefde hem genoeg. Hij nam haar op, drukte liaar met den eenen arm aan zijne borst en hield den andere vrij, om zich vast te houden. De terugweg was gevaarlijk een enkele misstap zou hem en zijne machtelooze dochter eenen zekeren dood gebracht hebben. Wel week menigmaal de losse^ steen onder z'y'nè voeten, wel viel er nu en dan een losse wor tel van den struik, waaraan hij zich vasthield, maar hij bereikte toch na ongehoorde moeite, de trappen. Sidderend van den uitgestanen angst, zette hij zich, met moeite zijne dochter iu de armen houdende, op eene trap neder. Wat zou hij nu doen Het kasteel was voor den nacht geslo ten, en hij kon niet aankloppen, om hulp te zoeken, zonder zich te verraden. Hij kon Roza niet verlaten, alvorens hare wonden onder zocht, zich van haren toestand overtuigd te hébben. Philip kon ieder oogenblik terugko- Na twee dagen geneeskundige verzorging- kon do vrouw het gasthuis verlaten. De jon geling, A. J..., van Laken, bleef verschei dene dagen huiten kennis liggen en do dokters vreesden een oogenblik voor zijn loven. Nu, sedert drie dagen verbetert zijn toe stand aanhoudend. J... volkomen hersteld, zal het gasthuis van Sint-Joost-ten-Noodo ingsgelijks vandaag verlaten. Persoonlijkheid. Ondanks de ijverig© opzoekingen van M. Vandenhoudt, policie- commissaris, kon men de identiteit nog niet vaststellen van den jongeling, wiens ver minkt lijk werd gevonden op db spoorbaan nabij de Molenstraat. Het parket heeft de lijkschouwing be volen, welke zal gedaan worden in het doodenhüis der gemeente. Laken. Werkongeval. Werklieden plaatsten Dinsdagmorgeneen zwaren steen en blok op de 1° verdieping van een gebouw, der Emiel Bockstaellaan. Eensklaps viel de steen en trof den metsersknaap, Leopold Bateman, van Dilbeek. De ongelukkige werd opgenomen met gebroken schebel en erg© kneuzingen. Erge val. De echtgenoot© Battemans Kerkeveldslraat, gleed Maandag avond te harent uit op de trap en viel in den kelder. Men heeft haar met gebroken kaaksbeen en rechterarm opgenomen, zij had ook nog talrijke kneuzingen op gansch het lichaam bekomen. Haar toestand is onrustwekkend. Antwerpen. Wcrkongelukken. Een genaamde Frans Marneftë, dokwerker 52 jaar oud, wonende Spanjepand, werd aan boord van den stoomer Wismar erg gekwetst door den val van een ijzeren bak. Het slacht offer moest naar het gasthuis overgebracht worden. Een andere dokwerker, Jozef De Graaf, 21 jaar oud, wonende Koraalberg, is aan hangaar 23 zoo ongelukkig gevallen, dat hij met zware verwondingen aan het been naar het gasthuis moest overgebracht worden. Aanhoudingen. Een policieagent beeft gisteren een dokwerker, Karei L..., .vonende Hoopstraat, aangehouden. Deze had ten nadeel© van M. Vercammen. wo nende te Deurne, aan de Vlaamsche kaai, een rijwiel gestolen. Het rijwiel werd in de woning van L... ontdekten aangeslagen. Zekere KamielS.., wonende Korte Schip* perskapellestraat, die ten nadeele van M. Van Geffen, een bol kaas gestolen had, werd ook geknipt. Aan de haven werden ool^nog zes vreem delingen, die zonder middelen van bestaan rondzwierven, aangehouden. Zij zullen over de grens gezet worden. Been gebroken. Verleden nacht werd op de Verwersrui zekeren Ferdinand Billen, 31 jaar oud, aangetroffen, dié iich iq de onmogelijkheid bevond zijn weg voort te zetten, daar hij een been gebroken bad. On dervraagd, verklaarde Billens, dat hij met zekeren Fons gevochten had. Het slachtoffer werd naar het Stuyvënberg- gasthuis overgebracht. Doodelijhe val. Een inwoner der Paradijsstraat, Constant Van der Linden, is in zijne woning van de trappen gevallen, met het ongelukkig gevolg, dat hij den schedel gebroken werd en op den slag dood bleef. Het lijk is naar het doodenhüis overgebracht. Borgerhout. Doodelijhe val. In een inopbouwzijnde huis der Zendelingenslraat, is de schrijnwerlcersgast Frans Dingenon in den kelder gevallen. Het slachtoffer werd de ruggraat gebroken en bezweek kort nadien. Berchem. LijkschouwingGisteren meldden wij, dat uit de Schelde het lijk op gehaald was van zekeren Van Kuyck, van Berchem. Daar het lijk eene gapendo wonde droeg aan de keel, is thans hevel ge geven het lijk te schouwen. De uilslag der lijkschouwing is nog niet gekend. men om zich van haren dood te overtuigen. Zijn besluit was kort. Zoodra hy zijne krach ten weder verzameld had, stond hij op, nam Roza in zijne armen, en liep over het terras naar de puinen. Toen hij in het donker daar aangekomen was, bleef hij plotseling staan, daar hij een mannenhoofd voor een groot, gedeeltelijk met struiken begroeid venster zag. Zijt gij het, Pliilip fluisterde eene stem, welke mijnheer Lepage als die van Jan Piron herkende. Lepage antwoordde niet, doch spoedde zich verder. Jan verliet het venster cn kwam een minuut later aan eene opene deur, maar te laat, want Lepage was in tusschen met zij hen last verdwenen. Philip riep Jan zacht. Zijt gy daar Philip Maar er volgde geen antwoord. Hij ging door de puinen tot aan de deur der k&pel, ter wijl de gestalte in die richting verdwenen was. Hij riep den naam van zijnen broeder verschil lende malen, eerst zacht, dan harder maar op misnoegden toon. Eenige minuten later werd zijn roepen door Philip Piron beantwoord,die als eene schaduw uit de puinen te voorschijn kwam. Zijt gij het, Jan fluisterde hij. Wat maakt gij een onzinnig lawijd Waarom hebt gij dan niet dadelijk ge antwoord zei Jan gcërgerd.Sedert twee uren heb ik hier op u gewacht. Gij hebt mij gezegd dat ik eiken nacht in de puinen zijn moest. lk zei in de nabijheid. Neen, in de puinen. Ik heb gewacht en gewacht en gij drijl't den spot met mij. 3 L Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2