WINTERSEIZOEN Groote Keus van Stoffen voor Heeren en Bamen. Vak&AmbachtsGhool St. Jozef Spiegelfabriek A. L. MEYVAERT Stadsnieuws. De prijs van het vleesch. Bijval boven alle verwachting SPORTNIEUWS Wielrij den Vliegen Belangrijk Bericht Weerkundige waarnemingen -v- Rechterlijke Kronijk FEESTIUSJZER Tli. Stevens, Officieele kwoiecring Wollen Sargiën, Katoenen Sargiën. IVIolenstraat, 11, AALST; 379 Zevenëeken. We geluk. -Din's® jdag namiddag was de geitaamdo Emiel De Bock, 33 jaar oud, meestergast in dé fabriek Tan M. Hanus, bezig met eene herstelling doen aan de mekanieken van een getouw, toen opeens de ladder waarop hij zich bevond omsloeg en de man naar beneden plofte. Spoedig kwam men hem ter hulp gesneld. De ongelukkige lag bewusteloos ten gronde. Doltloor Pauwels in allerhaast geroepen stelde vast dat de man bet linkerbeen en ver scheidene ribben gebroken had. Gent. Belangrijke aanhouding. Zekere Isidoor Ilaeck, die te Wazemmes nabij Rijsel, een moordaanslag gepleegd had op zijne vrouw, werd gedacht naar Gent ge vlucht te zijn. Deze veronderstelling was juist, en de man is dan ook aangehou den in een huis der Cederstraat (Brugsche- poort). Hij is in de gevangenis opgesloten. Een kind door een automobiel gedood. Dijnsdag morgend, rond 11 1/4 ure, kwam Madeleine Vincent, 8 jaar oud, wo nende Van Crombrugghestraat, over de St.- Salvatorslraat geloopen, toen juist een auto mobiel aansnelde. De geleider bemerkte het kind. remde zooveel bij kon, maar het was reeds te laat het kind werd gevat en rolde onder de wielen van den auto. Het meisje werd dadelijk opgenomen en bij eenen dokter in de Slijpslraat verzorgd, doch alle hulp kon niet balen. Het kind was doodelijk gewond en be zweek rond 4 Ure 's namiddags, in de ouder lijke woning, waarheen het was overgebracht. Dood gevonden. Gisteren morgend, isD. Levssebetlen, herbergier, wonende Nij- verheidskaai, door zijne vrouw op de zolder kamer bijna doodgevonden. De vrouw riep om hulp en geburen snelden toe, doch on danks alle zorgen bezweek Lcyssebetten kort daarna. Een slier op holGisteren avond, om 7 ure, ging een stier, die op de ladings- plaals der statie Gent-Oost (Oefeningsplein, Dampoor!) stond, op hol, stormde langs de houten afsluiting, langs de Schoolstraat en de Kazemallenslraat. Daar werd bet ver schrikte dier ingehouden door Gilles Colman, en naar bet slachthuis geleid. Werkongeluk. Gisteren avond, om 7 ure, werd Omer Bekaert, werkzaam aan het lossen van den stoomer Maridan, ge meerd in den Houtbassijn^ het rechterbeen gebroken. Hij werd geneeskundig verzorgd en naar het gasthuis overgebracht. Maeter. Ongeluk. Twee velorijders kwamen op de wijk Varent geieden. Daar ging langs de straat de genaamde Irma Bol- lekens, oud 18 jaar. Zij wilde voor de velo rijders plaats maken, doch werd, ondanks hare voorzichtigheid, omvergeworpen en een been gebroken. Zij werd naar buis gedragen waar een geneesheer het been inzette. Er is eer. onderzoek geopend. Bachte-bij-Deinze. Verdronken,. Eergisteren heeft men uit de wateren der oiide Lei bet lijk opgetrokken van A. Robyt, oud 38 jaar, die alleen woonde. Hij was sedert Vrijdag nacht uit zijne woning ver dwenen. Men denkt aan een ongeluk. Bavichove. Brand. Een ouderliug heeft aan het parket gisteren bekend dat ln'j het vuur gestoken heeft aan eene groote korenmijt van landbouwer Demarez, die ten minste 2000 frank waarde had. Het parket beeft den ouderling in vrijheid gelalen. Men denkt dat hij in zijne geeslvei'mogens ge krenkt is. Kt*nf t*i AtTiï a *s heste Friesehe fi\l 1111 1C1111C plantaardappel. 346 Beveren-aan-Leie. Ongeluk. De knecht van een landbouwer kwam met een wagen over den spoorweg gereden aan eene barrccl dio niet bewaakt wordt. Toen hij in 't inidden was, werd de wagen aan stukken gereden door eene lokomolief, die de twee paarden ook erg kwetste. De drie kinderen van den landbouwer, die in den wagen zaten en de knecht zelf, werden in eene gracht ge slingerd, doch bleven ongedeerd. Ronse. Been gebroken. Tijdens den laatslen footballprijskamp, beeft een twintig jarige jongeling zich met loopen het been gebroken. Het is reeds de tweede maal dat dergelijk ongeluk te Ronse gebeurt. Winkeliers kuopt uwe ellegoederen in de beste conditiën bij Van den Bergh-Jouret, Aalst. Rooborst. Geweldige brand. Giste ren, rond 4 ure, is een geweldige brand uit geborsten in de hofstede van Leon Brisiz. Al de gebouwen stonden in een oogwenk in brand. De woning, do schuur, de stallingen werden tot op den grond toe vernield. De oogst, duizenden kilos hout, hooi, strooi, het landbouw gerief, de meubelen, enz. zijn de prooi der vlammen geworden. Men heeft nog de koeibeesten kunnen red den. De schade, door verzekering gedekt, wordt op 12000 frank geschat. Men kent de oorzaak van den brand niet. Het parket van Audenaarde werd verwittigd. 9piegelsKadersVitraux Baguette n IVerf, 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Ophasselt. Rijwielongeval. Twee wielrijders van Geeraardsbergen Van der Poorten en Van Liefferinge reden op een in eene tegenovergestelde richting. Laatst genoemde bekwam erge kneuzingen aah het aangezicht. Zijn rijwiel is totaal vernield. Schendelbeke. Ongeluk. Aan de tramlijn, op de baan van Ophasselt naar Schendelbeke, in de nabijheid der woning van de weduwe Vergallen, speekle de 14ja rige zoon Remond, van Remi Van Gaver, aan de tramlijn met een wagentje, hetwelk omkantelde, waarbij do knaap een been brak. Iddergem. Onvoorzichtigheid. De •kleine Emiel Steenkoude vermaakte zich bij "eene houtmijt, wanneer eenige planken los- schoven en op bet lijf van den jongen vielen. Deze klaagt over inwendige pijnen en ook aan het hart, Ninove. Érge val. Dinsdag avond wilde Jan Gozinsky na het eindigen van zijn werk, bij Constant De Backer, om een glas bier gaan. De man ging over een landt rechtover de woning van De Backer. Daar wilde hij zich van een berg laten glijden, doch kwam met geweld op een boom terecht De ongelukkige werd bet voorhoofdbeen gebroken en bleef bewusteloos liggen. D1 Van der Haegen, in allerhaast geroepen, diende hem de noodige zorgen toe en vond zijn toestand bedenkelijk. Het slachtoffer is rond de -10 jaar oud, ge huwd en vader van familie. Mei Ie. Laffe aanranding. Maandag avond werd de spoorwegwerkman Deschep per, huiswaarts koerende, door verscheidene personen aangevallen die hem alles ontna men en verscheidene messteken toebrachten. Het slachtoffer ligt te bed. Drie der aanval Iers zijn gekend. Beirlegem-bij-Audenaarde. Brand. Het vuur is ontstaan in de woning van K. Potvyn. De vlammen Kepen bliksemsnel voort en staken schuur en stalling in brand De vuurpoel was zoo geweldig dat aan den overkast der straat de buizen in brand scho ten. Dank het werk van onze moedige pom piers, konden deze huizen toch gebluscht worden. Al wal de hoeve van Potvyn bevatte, zoo als hout, boei, strooi, de oogst, landbouw- alm, meubelen enz., is de prooi der vlammen geworden. De beesten werden gered. Er is verzekering. De schade bedraagt 10000 fr. Dendermonde. Woeste kerels.Twee vrienden L. C... en O. V..., waren samen naar Lebbeke-kermis gegaan. In eene danszaal aldaar kregen zij ruzie en werden er op een welverdiend pak dagen ontvangen. Daarna keerden zij huiswaarts, doch in de herberg van P. Ravijts maakten zij nogmaals met de verbruikers ruzie, die er in gelukten do oproermakers op de straat te zetten. Nu begonnen zij den herbergier uit te dagen en te beleedigen. Dezes broeder, Achiel Ravyls, die daar juist voorbij ging, kwam er tussehen om de ruststoorders tot bedaren te brengen, maar bij werd door L. C..., die zijn mes op den borduursteen stond te slijpen, slecht onthaald, want hij bracht hem met zijn wapen een steek toe in bet voorhoofd, geluk- kiglijk zonder erg gevolg. De policie, die inlusschentijd ter plaats gekomen was, heeft beide personen op de vlucht gedreven, waar na de eerste zijn mes in de vaart wierp. Een onderzoek is ingesteld. Gembloers. Wanhopige daad. De 17 jarige Michel Danheux, sinds eenigen tijd zonder werk zijnde, legde zich Dinsdag mor- •end op de riggels bij de aankomst van een trein uit Fleurus. De machinist had hem bemerkt en kon nog tijdig stoppen. Mette. Zelfmoord. Een landbouwer, Jozef Georges, 46 jaar oud. heeft zich gis teren morgend op zijn zolder verhangen. Men vond nog slechts zijn lijk. Men weet niet waaran de wanhopige daad toe te schrij ven. Thuin. Akelige ontdekking.Gisteren morgend werd in eene verlaten steengroef het vreeselijk verminkt lijk ontdekt eener jonge dienstmeid, Emilia Poslier genaamd welke te Charleroi in dienst was. De meid had nabij de steengroef eene tante wonen en men denkt dat zij in den put geval len is, toen zij hare tante wilde gaan bezoe ken. Het lijk zal evenwel geschouwd wor den. Jemappe-aan-Samber. Doodelijk onge luk. De löjarigë mijnwerker Paul Lo- rand, werd in de mijnen van Falisolle, door een waggonlje verrast en verpletterd. De arme knaap bezweek weinige oogenblikken later. Vlaamsche Kermis, St-Jozef. Gevonden. In de lokalen der Vlaamsche Kermis werden gevondèn 1 zonnescherm, 1 wandelstok en 1 armband. Zich te bevra gen ten bureele van dit blad. Molen van Plezier. De prijzen welke in den Molen van Plezier te winnen waren, zijn in de loting te beurt gevallen aan de num mers 662 en 94. De prijzen blijven geheel de maand September ter beschikking van de Heden Woensdag morgend,om 11 u.,werden de heeren Van Goholschrov, voorzitter van het Nationaal Verbond der Vleeschhouwers, en Sclmermans, voorzitter der Syndicale Kamer der Vleeschhouwers en Spekslach- ters, hij den minister van Landbouw, den heer Vande Vyvere ontvangen, om met hem te spreken over den prijs van het vleesch. De hoeren vroegen de afschaffing van al do inkomende rechten van het vee, en het vrij binnenkomen van bet Argenlijnsch vee als ook de opening der grenzen. De beer minister antwoordde dat niets in den huidigen toestand dewijziging noodzaakt der landbouw- of lolpoliliek. Zoo er op bet einde der maand Augusti opslag der prijzen was, nu is er reeds daling door het gebrek van voeder. De heeren afgevaardigden deden opmer ken. dat de hoedanigheid van bet vleesch ook minder was. De heer minister verklaarde, dat bij de inkomende rechten niet kon afschaffen. Het vee van Noord-Amerika is sedert Juni op de markten toegelaleivAvuor dit van Argentina kan het, om' gezondheidsredenen, niet ge beuren. De heer ministey. was reeds van de tus- schengevallen in zqke het duur leven.zinnens eene commissie samen te stellen, waarinde belangen van den landbouw, der vleesch houwers en van het huishoudelijk onderwijs zouden vertegenwoordigd zijn, en zulks om eene nieuwe reglementeering tot stand te brengen om de duurte wat te keer te gaan. voor Aalst en omliggende gemeenten Dagleergangen gedurende drie studiejaren. De meest bloeiende ambachtsschool onder de vrije inrichtingen van dezen aard, is die van Hasselt zij telt voor de drij studiejaren samen 84 leerlingen uit alle hoeken der pro vincie Limburg. Voor de Ambachtsschool van Aalst bad men gemeend het eerste studiejaar ook met twintig tot dertig leerlingen te kunnen aan vangen maar de wezenlijkheid gaat alle verwachting te boven. ..Een en vijftig leer lingen zijn voor het eerste studiejaar inge schreven Het is v^el, zeer veel. om niet te zeggen te veel. Een. aanstaande exaam zal hierover beslissen. Zaterdag 23 September, om S ure 's mor- gendsin de zaal van den Katholieken Volkskring ingang.sexaam voor de leerlin gen der Ambachtsschool. De uilslag zal in liet begin der volgende week aan de belang hebbenden meegedeeld worden. 20 der ingeschrevenen bewonen de stad Aalst en 31 komen. ui.t zeventien verschillige gemeenten van het,arrondissement. - Mocht deze inrichting, zoo nuttig aan bur gers en werklieden, door God gezegend en door de menschen ondersteund worden. Velodroont van Gentbrugge Zondag 24 September om 2 1/2 ure, koer sen van 60 en 40 kim. Cyriel Van Ilouwaert tegen Gatteau, Reychler, Pier Vande Velde, Vincent, Pol Vers|raeten, Brutin, Apostel, Van Daele, Barendse, Vermeersch en Urbain Steyaert. Tussehen de 2 reeksen zal Van Houwaert een zijner rijwielen i La Franc.aise Diamant gratis laten verloten. Volksplaatsen 0.50 fr., 1 fr. en 2 fr. i Eene vliegweek te Lokeren. Op 1, 2, 3, 4 eti 5 "Oktober aanstaande, zal te Lokeren eetïé vliegweek plaats heb ben, op liet plein va"n den Racing Club, dat slechts op 5 minuten afstand ligt van de sta tie. Als vlieger is aangeworven, den beer A. Den Duyver, die zich tijdens do vliegweek van Thielt zoo buitengewoon onderscheidde. Hij deed aldaar in 5 dagen tijds 37 vluch ten. Men is reeds volop bezig, aan het in regel brengen van bet plein. Een groote han- gaar wordt in gereedheid gebracht, om het vliegtoestel te bergen. Het zal dagelijks^lichtbaar zijn, mits een inkomgeld van 25 centiemen. De heer Den Duyver oefent zich thans op het plein van St. Job-in-'t Goor en zal op 29 of 30 September, van daar naar Lokeren ko men gevlogon. Het komileit heeft de prijzen der plaatsen in eenieders zijn bereik gesteld. Er zullen plaatsen zijn van 2 fr., 1 fr. en 50 centiemen. De voorloopige kiezerslijsten van al de gemeenten van ons arrondissement voor de wetgevende kiezingen van 1912, zijn opge maakt en liggen ter inzage van de katholieke kiezers, op het bureel der Katholieke Wer ken, 24, Groote Markt, te Aalst. Gezien de belangrijkheid der aanstaande kiezingen, hebben de katholieken den plicht te komen nazien of ze wel ingeschreven zijn met bet getal stemmen waarop zij recht heb ben, en de tegenstrevers aanwijzen, die er ten onrechte op ingeschreven staan. De reklamen moeten ten laatste den 31 Oc tober ingediend worden. Wij kunnen onze katholieke vrienden niet genoeg aanwakke ren, naar liet bureel te komen, ten einde hunne rechten te doen gelden. Het bureel is open, den Donderdag, Vrij dag en Zaterdag van 10 tot 12 ure 's mor- gends. MARKTPRIJZEN Aalst. 20 septem. Hopmarkt, kalm, prijzen in alslag, gewas 1910, 150 tr. Gewas 1911, 170 fr. Sottegem 19 sept. Tarwe 20,masteluin 19,OU. rogge 17,1)0. haver 19,50.: boonen 22,00 aardappelen., 9, konijnen 3,00 a kiekens la 3; koter 3,80, eieren 3,00. viggens 20 a 50. Hinove, 19 sept. Tarwe 20 a 21; rogge 16 al7; haver 19 a 20 gerst 00 a 00koolzaad UO a 00 boonen 00; aardappels 7,50 a S.50 boter 3,15 a 3,30 eieren 3,00 a 3,25 viggens 65 a75. Assclie, 19 sept. Tarwe 19,50 a 20,00; rogge 16,00 a 17,00 haver 18,50 a 19,00aardap pelen 7.00 a 9,00 boter 3.50 a 3,65 eieren 3,10 a 3,25 kiekens 3,00 a 3,50 konijnen 1.50 a 2,50: hesp 1,90; viggens 25 a 35; hop 190 a 225. van M. Ca mi el Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 6 É0 september, 15 uroa T><§- Barometer 754"2 Wind: zuid-west Thermometer 19° Vooruitz. regen Occasion A vendre belle voiture automobile, 30-40 H. P. double phaéion, 7 places, en trés bon éiat. S 'adresser X. Y. Z. Bureau du Journal. Men vraagt onmasSdeEsjk te huren Huis voor Handelsbe diende. Seffens te antwoor den ten hureeSe dezes. 306 Te koog). Drie mijten scharen, dien stig voor bakkers en eene mijt mutsaard, bij Frans Vrijdag, In do Mot, Peisegem. Boetstraffelijke Rechtbank van Audenaerde. VEELBELOVENDE ZOON. Eugeen Eeckhout, van Iddegem, om zijne ouders bedreigd te hébben, twee maanden en 26 fr. en voor dronkenschap 10 fr. voor waardelijk. BEDREIGINGEN. Henri De Landsheere, in liet gevang van Gent opgesloten, landwerker te Ruyen, voor bedreigingen jegens Vrans Ouwel en Michel I)e Graeve, twee ma'dndei'i en 50 fr. en voor dronkenschap, 15 fr. SVBEDEIQEELBStiGEEV. GEERAARDSBERGEN. Zondag e.k. jaarlijksch feestmaal bij de K. V. G. De Breidels/.onen. 's Morgeus om 9 ure, in stoet naar de hoogmis uitstap, 's Avonds, om 7 ure, aan de disohtafel. Zelfde gilde neemt deel aan de inhuldiging der vlag van O^d-Soldalen in Onkerzele. Ver trek om 1 ure. Zondag nadien lurnfeest door de voor noennlo gilde op de groote speelplaats der PP. Jozelieton. Begin om 4 ure. LEDE. Eene ware kans.Het Christen Vlaamsch Verbond zal op Zondag-1 October zijne Sint- Micliielsvergadering houden, na de hoogmis in do Bewaarschool. De E. P. Stracke, do zoo gunstig gekende Vlaamsche voordrachtgever zal onze chris- tene bevolking komen bekend maken mot een werk van ailergrootsto nut. 't is le zoggen, met do «Katholieke Vlaamsche Hoogesehool- uilbreiding Geen werk is beter geschikt tot ware volksontwikkeling en wij raden eenieder aan, zoowol don burger als den landbouwer en den werkman, dezo gclogi r.h id niet to laten ontsnappen, om den gcc.-t met aange name en nuttige kennissen to vc-rrijken. >Jj Studie van den Notaris DE VIS, te Aalst. TJTit ter liancl to ito op Een schoon en welgelegen perceel Bouwgrond met het woonhuis er op «taande, gestaan en ge legen te Aalst-Mijlbeelc aan den Ouden Dender- mondschensteenweg, groots aren 14 centiaren. Gebruikt geweest bij de kinderen van Charles Van Langenhove, op dezen grond kunnen 2 hui zen gebouwd worden. De kooper zal het vermo gen hebben de helft der koopsom onbetaald te laten mits eenen kleinen intrest. Zich te bevragen ter studie van genoemden Notaris DE VIS. GELD. 'en kantoore van ge- noemden Notaris DE VIS, is er geld le be komen aan geringen intrest. voor de Stad en het Arrondissement Aalst A ALS 1\ 25 September. Luisterrijk muzikaal feest, in den Katholieken Burgerskring, mits inkomgeld. 1 Oktober. Jaarlijksch Volksbanket, in den Katholieken Burgerskling, voor al de leden van den kring. 1 October. Opvoering van Flachsman alg Opvoeder door het koninklijk tooneel- en letterkundig gezelschap u Land van Riem 8 Oktober. Opvoering van Een nieuw Leven tooneelspel in 4 bedrijven, door Hora Adem adoor de Konink lijke Rederijkkamer De Cathari- nisten 23 October, Maandag, to 9 ure 's morgens, plechtige prijsdeelir.g der Zondags school van St. Martinus. Te 5 ure 's avonds luisterrijk tooneelfeest door de heeren Meesters. 5 November. Opvoering van Ilenry Mas- terton-, en «Eene lastige Spelling» door den Oud-leerlingenbond der Broeders, in de Stadsfeestzaal. 5 November 1911. Luisterrijk tooneel feest door de tooneelafdeeling der Chr. Vakvereehigiugen Kunst én Arbeid. Opv. van Een Verlosser drama irv3 bedrijven en I oor 'ncn Kungrievog'el. lvluchLspol. 12 November 1911. Luisterrijk Avondfeest, worden opgevoerd Een Hold drama in 5 bedr.Onze lastige Spelling blijspel in een bedrijf, door de tooneelafdeeling van den Oud-leerlingenbond van Sint Mar- tensgeslicht. HOFSTADE 22 en 29 Oct. Opvoering van het evangelie- en 5 Novemb. spel Jesus in Samaria 150 uitvoerders. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten, zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelcn. WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 0SA Aankoop en verkoop van titels aan I frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 19 SEPT. BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staat, Provin., Steden. Belgische leening le r 2* r 3* r Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annuiteiten 3 Gemeentekrediet3 1S68 3 Buurtspoorw Jan.-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderleclit 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 19022,5 Brussel 19052 Zeehaven 2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 Elsene 18803 19083,5 Laken 19023 Luik 18603 1897 2 1905 2 Mec.helen 18853 1897 3 Oostende 1852 18982 St.-Gillis 1904 3 St-Joos-ten-noode 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.3 Spa 1909 3 5 Doornik (50 fr.)3 Verviers 1873 3 1893 3 87. S5 S8.25 99.50 83.— 101.— 85.— 85.— 101.25 91.25 81.— 93.50 79.25 71.50 85.05 '..20 3.20 81.5 79.7 lYSansioffen Schoons grijze MODESTOFFEN voor Kosturaen en Pardessus FOULARDS. ïfi-os! wsto fff en s WINTERNIEUWIGHEDEN voor Kleederen en Paletots, double face blauw en groen. Zwart en gekleurd LAKEN, Velours, Peluche, Zijden, alls slag Voederingen. Lijnwaden, Katoenen, Kotonetten, Scrvietten, Tafellakens, Hand doeken, Neusdoeken, enz. J- abriek van gewatteerde Spi-eiën. Alle hleuren van Satine$ten. Ieder keeper van ten minste 10 franken, krijgt een gewatteerde SPREI in evenredigheid zijner bestelling. Alles is per meter geteekend.

De Volksstem | 1911 | | pagina 3