BUITENLAND. Onschuld zegepraalt ONZE VQLKSREIS NAAR ROME DE TOESTAND IN SPANJE NIEUWSBERICHTEN. Moord op de De Keyserley De kiezing in Canada De IVlarokkokwestie De overeenkomst gesloten. 't Wit Stoopke van Jacques Neeiï Toen zij rond den middag andermaal in Jden hof ging, had M. J... zijn werk gecin- èigd. Hij was juist bezig, den grond met eene ijcaak effen te brengen. Zij ging bij M. J. en vroeg hem of het .dèar was, dat hij M. Vermeersch begraven ;had. M. J. maakte zich kwaad, toen hij deze .vraag hoorde en wederom moest Margare tha De B. binnen gaan. Eene uur later ver trokken zij beiden naar Parijs en keerden slechts 's anderendaags terug. Eenige minuien laler keerde Odiel Ver- cruyssen op de villa van Vesinet terug. Hij verklaarde, dat men hem eene poets gebak ken had en men te huis van niets -.vist. "Margaretha De B., bemerkte dan ook, dat de brievenlesch van M. J., vol Belgische bankbriefjes slak. Ongetwijfeld moesten deze van M. Vermeersch komen. M. J. zegde dat hij deze briefjes uitge wisseld had met M. Vermeersch, daar hij toch zinnens was in 't kort naar België terug te keeren. M. J. zegde ook aan Odiel Vercruyssen. dat M. Vermeersch teruggekeerd en kort nadien terug vertrokken was. 1 (Hier dient aangemerkt te worden, dat de verklaringen der jonge vrouw, geheel over eenkomen met deze van Odiel Vercruyssen). Margaretha De B., zegde nog, dat M. J. drie weken wachtte, vooraleer zijne vrien den en de bekenden van M. Vermeersch op de villa uit te noodigen. 't Was lang nadien dat hij de gendarmen verwittigde. Om te eindigen verklaarde Margaretha De B. nog, dat M. J. haar streng verboden had, aan iemand van deze zaak te spreken. Eene confrontatie. Margaretha De B., hield hare beweringen staan en verklaarde dat zij zou stand houden tegenover gelijk wie, zelfs tegenover M. J. De onderzoeksrechter besloot dus M. J. en zijne gewezen minnares te konfronteeren. Gisteren namiddag dus werd M. J... uit zijne cel gehaald en naar liet paleis van Juslicie gebracht om er door den onderzoeks rechter gehoord te worden. M. De Landsheere betichte M. J... effenaf de moordenaar te zijn van M. Vermeersch. M. J... bleef echter kalm, toen de onder zoeksrechter hem deze beschuldiging toe bracht. Daarna las M. De Landsheere heel de ver klaring van Margaretha De B... M. J. verklaarde, dat heel de geschiedenis, door zijne gewezen minnares verhaald,valsch was en Ij ij totaal onplieklig was. Alsdan werd Margaretha De B... in het kabinet binnen gebracht en met M. J... ge- konfronleerd. De jonge vrouw bleef zeer •kalm en bevestigde nogmaals dat M. J... do moordenaar wag van M. Vermeersch;. M. J... behield ook zijne koelbloedigheid en verklaarde niet te weten waarom de jonge vrouw hem derwijze beschuldigt. Dus bracht de konfrontalie den gewensch- ten uitslag niet op en de beide gevangenen werden terug opgesloten. Drij-en-twintigste vervolg. In de S,e Praxedekerk, treft men vele mo- zaïk versierselen aan uit de IX(,e eeuw. Zoo vindt men er onder andere, in don triomboog, Jeruzalem bewaakt door de Engelen; in liet midden, Christus, ook omringd door Enge len op een der zijbogen, liet Lam Gods verder nog do verschil! ige kenleekenen der evangelisten, Christus omringd door Hoili- gen dan nog Sl Paulus, Sto Praxeda. II. •Petrus, de H. Pudenzianna, de H. Zénon 'enz. In deze kerk vindt men ook de kapel van den H. Zénon, alwaar de vrouwen 94c Vervolg. Een tweede bew ijs bemerkte mijnheer Lepage,'minder kalm dan to voren. En hebt gij dit do vrederechter ook gezegd Ja. vader. Maar ik weet nog meer. Zij vertelde nu haar bezoek bij den mole- lijiao r»reg. «1^ redding van zijn kind en haar 'onderhoud met hem. De ontroering van mijnheer Lepage steeg '"bij elk woord. Mijnheer Talbot heeft ecnen geheimen polieicugent doen komen, om Philip te be spieden, ging Roza voort, en deze is nn als stoker op het slot. Ook de molenaar wordt door eenen geheimen polieieogent in het oog gehouden. Deze kerels zittten nu in een net dat voor hen altijd enger wordt. De waarheid zal spoedig aan liet li- ht komen, vader 1 En als dit geschiedt, heb ik alles, ook mijn leven aan u te danken riep mijnheer jLepage liaar omhelzende uit... Maar toch, ging hij op beklemden toon voort, gevoel ik mij angstig. Er is nog grooter kommer voor ©ns in aantocht. De hemel geve. dat liet geen voorgevoel van een nieuwonheil moge zijn 1 EENE ONVERWACHTE ONTMOETING. Het onderhoud tusschen vader en dochter in de verborgen ka mor duurde verscheidene «ren. Mijnheer Lepage door nieuwe hoop "be zield.beloofde nog eenige dagen in zijne schuil plaats te blijven,om verder nieuws af te wach <en. Er was reeds zooveel tot zijno verrecht vaardiging g' 'aan, er kwam reeds zooveel licht in het geheim, dat hij met grond mocht hopen, binnen kort het brandmerk van zijiï voorhoofd uitgewischt te zien. slechts de Zondagen van den Vasten mogen binnentreden. Voor vreemdelingen wordt de kapel echter geopend. Bij bet binnentreden der kapel, valt het oog onmiddelijk op twee kolommen in zwart graniet en op eenige mozaïkversierselen uit de IX® eeuw, onder andere Christus en de Apostelen, de H. Maagd met 8 andere heili gen enz. In de kapel vindt men nog verschei dene andere mozaïkversierselen, op gouden achtergrond, van het prachtigst effekt rechts, in de kapel, treft men ook de kolom aan, waaraan O. H. Jezus-Christus werd aangebonden, toen hij door de Joden gegee- seld werd. In het midden der hoofdbeuk, heeft men een grooten marmeren put, waarin deH.Praxeda de gedenkenissen der HH.Mar telaren verborg. In de St0 Praxedakerk, worden de beende ren der Heiligen Praxeda en Pudenziana, alsook relikwieën, van verscheidene andere heiligen bewaard. Boven het hoogaltaar treft men nog eene mozaïkversiering aan, verbeeldende de H. Maagd tusschen de H.H. Praxeda en Pudenziana. Van de Sle Maria Maggioreplaats, loopen twee groote straten naar het Zuid Oosten de Karel-Albertstraat en de Via' Merulana. Deze laatste leidt rechtstreeksch naar de kerk van Sl Jean-de-Lalran. FRANKRIJK De nieuwe grootmeester der loge. In plaats van M. Lafferre, is M. Debierre, senator van 't Noorden, grootmeester der loge gekozen. DU ITSCH LAN D.' Engelsche officieren aangehouden! Deheeren Attwood en Steplord, officieren in 't Engelsche leger, werden te Emden aan gehouden, waar zij eene omreis deden op een Noorschon boot. Na onderzoek werden ze in vrijheid gelaten, men vond enkel een plan op hen. Bij het verlaten van Duitschland, toen zij zich naar Holland wilden begeven, werden zij andermaal aangehouden. De uit slag van het onderzoek is niet gekend. Die vrees voor Engelsche spioenen in Duitsch land, en voor Duilsche spioenen in Enge land, voorspelt weinig goeds. EGYPTE Dood van Arabi Pacha. Arabi Pacha waar destijds veel werd over gesproken, vooral inden strijd die vreemde mogendheden en vooraan Engeland tegen Egypte voerden, is nu te Ceylan overleden, waar hij zijn ballingschap uitdeed. Arabi Pacha was ter dood veroordeeld, maar de straf wierd veranderd in eeuwige balling schap. CHINA De opstand duurt voort. Te Cheng-lu zijn duizenden oproermakers in slag met de reguliere troepen. Zoo men de inlichtingen gelooven mag. zijn er reeds 2000 rebellen gesneuveld. De vreemdelingen kunnen de stad niet verlaten. Dood van Robert Hart. Een man die lang in Cliina verbleef en er een groote rol heeft gespeeld, is M. Robert Hart die over een paar dagen overleden is. Volgens het boek dat hij geschreven heeft, verzuchten do Chineezen naar den dag dat /ij zelve hunne zaken zullen kunnen berid deren. De staking aan den spoorweg. De algemeene staking. Woensdag in prin ciep aangenomen. Donderdag in begin ge steld, is,Vrijdag een voltrokken feit gewor den. De algemeene slaking is in gang. De onderhandelingen duren voort, en 't is wel te verslaan dat zulke toestand, kost wat kost. moet opgelost worden. Het was één uur na middernacht, toen Roza zich gereed maakte om haren vader te verla ten. Mijnheer Lepage hield er aan haar te verge zellen. Roza's hart klopte lievig als zij dacht aan de ontmoeting rnet haren vijand, den vol- geodeu dag. Hij had besloten haar te vernie tigen. Wat zou hij eu tegen haar onderne men Haar vader raadde hare gedachten en deelde in hare vrees. Gij moogt *s avonds niet meer op het ter ras komen, zei hij. Als gij mij iets gewichtigs hebt mede te tleelen, schrijf dan eenen Griek- schen briefen steek hem in het snijwerk van den gesloten preekstoel in de kapel, waar ik alle avonden zal gaan zien. Zult gij dat doen, Roza Ja, vader, zeer gaarne Nog eens: zei mijnheer Lepage, terwijl hij onrustig in de verborgen kamer heen en weer ging, ik weet niet, wat mijn lot zal zijn; ik gevoel echter dat er eene verandering voor de deur staat. Om verschillende redenen, hoofdzakelijk dewijl gij onder do hoede van uw emoeder z.ijt, als mij een ongeval over komt, wenschte ik, dat gij haar morgen schreeft en haar verzocht zonder oponthoud naar Montfacon te komen. Maar vader, zij komt (1e volgende week toch en welke reden moet ik opgeven, voor de ze onverwachte uitnoodiging Mijnheer Lepage liep peinzend in de onder- aardsehe kamer heen en weder. Ik weet waarachtig niet,\vat ik antwoor den moet, zegde hij... Gij kunt eohter zeggen dat Piron weder verscheidene aanslagen op uw leven gedaan heeft, dewijl gij ondernomen hadt, den naam van Alexe Mixtome te recht vaardigen. Deel baar al uwe ontdekkingen ITALIË j Bezetting varf Tripolitanië. Geen rook is zonder vuur, zegt het spreek woord. Zoo schreef mën sinds een drie-tal weken dat Italië geneigd was Tripolitanië te bezetten. Natuurlijk, de Italiaansche regee ring wist van niets, we kennen die trukken. Nu is er geen twijfel meer, Italië gaat Tripo litanië bezetten. Oorlog tusschen Italië en Turkyë. Wat zullen de gevolgen zijn van die be zetting Turkyë is niet zinnens, zooals te Constanlinopel duidelijk blijkt, zich to laten berooven van Tripolitanië. Turkyë is druk bezig met zijne oorlogstoerusting. Italië bereidt zich voor. Voor de eerste ma afschrijft «La Tribunal en de andere Italiaansche bladen dat de regeering van plan is Tripolitanië op mili taire wijze te bezetten. Reeds zijn 4 cuirassó's vertrokken en daarbij nog eene gansche reeks kleine schepen. Al de officiers die in verlof zijn, moesten tegen 23 dezer terug op post zijn. Italië meent het dees reis. Bekentenis De Italiaansche regeering bekent toebe reidselen te hebben gedaan, maar voegt erbij dat het voorzichtigheidshalve is. Wij kennen dat spel. Morgen heeft ..er eene vlieg-gebeten of gestoken, en de Italianen vinden er eene reden in om Tripolitanië te bezetten. Dat is diplomatie, menschen I Turkyë zendt ook schepen. Turkyë heeft ter bestemming van Tripoli l(Afrika) 4 oorlogschepen met talrijke ka nons gezonden. Te Salpnique en te Smyrne moeien de schepen nog 500 man aan boot nemen, BULGARIË Dood van M. Emile Ghyka. M. Emile Ghyka, die lange jaren minister is geweest in Ru menie, is te Weenen plotse ling gestorven. Hij was in 1848 te Naissy geboren, hij heeft Rumenië vertegenwoor digd te Belgrado, te Sint Petersburg en nu te Weenen waar hij komt te sterven. TE ANTWERPEN. Gisteren morgend ha#"een vreeselijk drama plaats op de De Keyserley. Een Duitscher doode een zijner landgepooten voor een stok. Gisterenavond maakte zekere Paul Hanne, 30 jaar oud, en die mét zijne vrouw in een klein kamerken der Statiestraat woont, ken nis met een matroos O.Uo Erbert genaamd en die insgelijks 30 jaar ppd is. De twee Duit- schers vergezeld van Betli de vrouw van Hanne, bezochten verscheidene koffiehuizen, en rond 3 ure van dezen morgend gingen zij logement vragen in de Statiestraat. Daar men hun antwoordde dat alles bezet was namen zij een huurrijtuig- en deden zich naar de Duitsche koffiehuizen deï* dokken voeren. Rond 5 ure waren, zij teruggekeerd in het Statiekwartier en gingen erin een klein ho tel der De Keyserley binnen. Zij bestelden er koffie en eten. Weldra ontstond er twist tusschen de twee mannen, Erbert had al spelen den slok van Hanne wat geschonden. Deze zegde dat hij den stok 7 fr 50 betaald had en wilde hem 5 frank schadevergoeding vragen. Weldra werd den twist erger en Hanne riep zijn tegenstrever toe, als gij durft bui tenkomen maak ik witte kolen uit u Beiden stonden oogënblikkelijk recht en snelden buiten, Erbert trok vest en armban den uit en begon tegori Hanne to vechten. Eenige oogeblikken waren zij reeds handge meen toen de getuigen Hanne eensklaps Erbert een vreeselijke-'stoot in de borst zagen toebrengen. Erbert vluchtte de Lei op eenige meters en viel dood ten gronde. Hanne had hem een mes in het hart geplant. De moordenaar vluchtte naar de Annees- senstraat, zijne vrouw langs de Breydel- slraat. Eenige oogenblikken later vond men Betti te huis doch Ilanr.e kwam zich slechts eenige uren later gevangen geven. mede en laat haar met mijnheer Talbot spre ken. Gij kunt haar alles verhalen, zonder u zelve of mij te verraden, kind. Ik zal haar morgen schrijven, vader,zeg de Roza. En nu ga ik u naar het slot vergezellen. Wees voorzichtig, mijn kind. Als Eugenie komt, stel u dan onder hare hoede, begeef u naar Montfaqon, zoo^ra zij daar is. Gij kunt in het slot niets meer doen, en op Montfaron zij t gij veiliger. Roza beloofde hem zijne wenschen te ver vullen. Haar vader slüot haar in zijne armen en drukte haar zoo vurig aan zijn hart, alsof hij voor altijd afscheid van haar nam. En hij geloofde inderdaad, dat dit de laatste maal zou zijn en dat hij zijne dochter nooit meer zou wederzien.Eene angstigo gewaarwording, een droevig voorgevoel drukte hem.Tranon vielen uit zijne gloeiende oogen en bevochtigden de wangen zijner dochter, die zich diop geschokt aan zijne borst sloot. Wat or met mij ook mocht gebeuren,mijn kind, zegde hij haar zacht loslatende, als wij gescheiden zullen worden, wees steeds, ik verzoek het u, voor uwe moeder alles wat gij voor mij waart en stel altijd uw vertrouwen op God... En nu, kom met mij mede. Hij ging naar eenen schijnbaar ruw afge- werkteu steenen muur in eenen hoek der ka mer. Een druk op eene goed verborgen veer deed een vierhoekig blok als eene deur ope nen. Mijnheer Lepage begaf zich door deze opening en wenkte zijne dochter hem te vol gen. Zij gingen geblikt door eenen kleinen, tunnelacliligen.steigeh'den gang van omstreeks drie voet breed cn vijf voet lu.og, aan wiens uiteinde een steenblok, eveneens door druk king, verwijderd weyij,. Roza kroop door de ruimte on bevond zicli De algemeene werkstaking mislukt Een kasteel in brand gestoken I De orde hersteld Donderdag en Vrijdag zijn zoowel in de hoofdstad Madrid als in de provincie steden rustig verloopen. Alleen te Gyon duurt de staking nog algemeen voort. Te Valence heeft eene bende revolutionnairs het kasteel van den hertog van Gaudia in brand gesto ken, doch het vuur werd spoedig uitgedoofd. Het werk is overal hernomen te Valence. Het is aan 't licht gekomen dat de bende oproermakers in vaste betrekking waren met de revolutionnaire club van Barcelona. Volledige orde. De Spaansche bladen die gisteren en heden morgen verschenen, zijn het eens om de regeering geluk te wenschen over het dem pen der wanorde. Te Gyon alleen is het werk nog niet hernomen, doch het zal niet lang meer duren. Schitterende overwinning der Behouds- gezinden. Verplettering der liberalen Donderdag hadden in Canada de kiezingen plaats. liet was de gewichtigste kiezing die tot hiertoe in de Doininionstalen had plaats gegrepen. De liberalen hadden eene machtige meerderheid vóór de kiezing. Niemand dierf voorzien dat zij eene klopping zouden hebben opgeloopen welnu het is toch gebeurd en de klopping is zoo erg dat het haast onmoge lijk is ze te gelooven. De liberalen met hunne machtige meerderheid worden geklopt, en de conservatieven behalen niet ééne maar veertig stemmen meerderheid. De kiezing is ook eene nederlaag voor de Vereenigde-Staten en vooral voor de werking van President Taft, die gaarne drukke han delsbetrekkingen had gehad met Canada Met Mei 1912, zou de kartelpolitiek, die ook al de ware belangen van het Belgische volk over het hoofd zielkunnen varen zooals de liberale partij in Canada. Ja, zooals in Ca nada, de conservatieven, zou zouden in Bel gië de katholieken een machtigen triomf moeten kunnen vieren. Daarom met moed en betrouwen en volharding, aan 't werk. Zoodoende is het zeker, dat wij en wij alleen, zullen overwinnen. Wij kunnen ons vergenoegen met het bericht dat ons heden. Zaterdag morgen uit Parijs toekomt, en dat overal een groote tevredenheid zal verwekken. Het Fransch gouvernement heeft het ver slag gekregen van M. Combin. Het is dus in bezit van de Duitsche voor stellen. Het wordt verzekerd dat Duitschland en Frankrijk het eens zijn over de princiepen, dat is hoofdzaakAlleen is or nog verschil voor wat het opstellen der overeenkomst be treft. De Fransche ministerraad heeft er zich met bezig gehouden en 'tis goed mogelijk, dat terwijl gij dit aan 't lezen zijt, de zaak vierkantig is opgelost. Na maanden en maanden lange verwach tingen, zou er dan toch eindelijk in de MarokkokwesLie wat licht en klaarte komen. Zooals gij weet is het nu de beurt aan Italië en Turkijé dan nog tusschen Spanje en Frankrijk, en last not least, tusschen den Duitscher. en den Engelschman. Nu meldt men ons nog dat het scheef zit tusschen Ja pan en Amerika. In China is het volop bur- geroorloog. In Zuid-Amerika is hot de eene revolutie achter de andere, on in Europa staat het in alle landen overhoop door de werking en ophitsing der socialisten. Wat lief wereldje in de kapel en wel in den donkersten hoek van den preekstoel. De steen viel door eene handbeweging baars vaders weer op zijne vo rige plaats terug, eu het scherpste oog had bij hetelderste licht niet kunnen zien, dat de muur niet volkomen massief en liet snijwerk niet uit één stuk gemaakt was. Vader en dochter luisterden een paar minu ten, traden daarna voorzichtig door den zijbeuk naar de puinen en kwamen aan eene opene deur in dien tuin en in liet slot. Mijnheer Lepage leidde zijne dochter naar het venster waardoor hij meermalen in het huis was gedrongen. ITet was nog niet geslo ten en ging na eenen lichten druk open. Ik keer dadelijk naar mijne schuilplaats terug, Roza, fluisterde haar vader, liet hoofd- personeel slaapt en onze vijanden eveneens. Gij hebt van den nacht niets te vreezen. Ver geet niet morgen naar Eugenie te schrijven en bij hare aankomst naar Montfagon te gaan. Hij hief zijne dochter door de opening van het venster. Zij bevond zich in de waschkamer waardoor zij in de keuken kwam en vau hier in eenen zijgang. Haar vader wachtte vijf, tien minuten, een kwartier, maar geen ge- ruiscli, geen roep vernam hij vau binnen en Roza kwam ook niet terug. Zij heeft zeker hare kamer bereikt,mom pelde bij. Deze nacht zal haar geen leed ge schieden. De ellendeling denkt dat zij dood is. Hij keerde langzaam en onhoorbaar in de richting van de kapel terug. De torenklok sloeg twee uren, toen hij den slottuin door ging. Intusschen hadden Philip en Jean Piron op het ten-as bij de puinen op loer gelegen, in de hoop dat de vluchteling zijne schuilplaats zou verlaten. Omstreeks één uur werd hun de tyd te lang Brussel. Gevallen. Een metsersgast, Jan Debroux, 40 jaar oud, werkte gisteren in een opbouwzijnde huis der Elizeesche vel den, toen hij eensklaps van het tweede ver diep in de kelders viel. De ongelukkig® werkman werd naar eene eliniek overge bracht en had de bil en'twee ribben gebro ken. Men heeft zijn toestand als hopeloos beoordeeld. Vrijdag morgend had de onge lukkige nog geene kennis hernomen. Overreden. Gisteren avond leidde een ltrachlvoeder in de Koophandelstraat, eene kar geladen met bouwmaterialen. Eens klaps viel de man. De wielen der kar over reden hem. Hij werd bewusteloos opgeno men. Hij heeft erge verkrenkingen aan den buik bekomen en heeft twee of drie ribben gebroken. Op straat gestorven. Dezen morgen om 5 ure tfond de policieagent De Taye in de Paleizenstraat een man liggen op den bijgang aan St-Jorisslraat. De policieagent kwam bij hem en schudde hem denkende met een dronkaard te doen te hebben. Doch hij stelde weldra vast dal hij dood was. De doode was bezweken aan eene hartkwaal. Het is zekere Jozef Stessens, 40 jaar oud, wonende in de St-Jorisstraat. Goede vangst. Een oud-veroordeel de staande onder de waakzaamheid der poli- cie, opgezocht wegens banbreuk, werd Don derdag avond aangehouden aan de Beurs op het oogenblik dat hij den gouden chronome ter met ketting, Ier waarde van 900 frank, stal, ten nadeele van een persoon, die naar een tram wachtte. De kerel werd in gevan genis van Vorst opgesloten. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal «fi bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gautliier, Mechelen. 1505 St-Jans-Molenbeek. Door een homion omgeicorpen. Georgine Lecluyse, 25 jaar Piersstraat, werd Vrijdag op de Leopoldlaan door een kamion omgeworpen en door de paarden vertrapt. Men nam haar op met ge broken ribben en rechterarm, met talrijk© kneuzingen op het lichaam. Huishoudsters, opgelet.Kruideniers geven namaaksels van de Bitterpeeën der Trappisten Vincart voor de echte uit het is u bedriegen op de hoedanigheid.Eischt dus wel het merk Vincart op 't pak. 1500 L. St-Joost-ten-Noode. Eene zinnelooze schiet op de agenten. Eene zinnelooze die door twee agenten moest naar hot zinneloozo gesticht gebracht worden werd bij hunne aankomst zeer boos zoodanig' dat zij een revolver van groot kaliber nam en naar de agenten schoot. Men kon haar met moeilo overmeesteren. is het eenige echte Vieux Système. Antwerpen. Ontaarde moeder. Eeno vrouw der Pelsenstraal is er van door ge trokken, hare twee kinderen, 1 en 3 jaar oud, alleen in hare woning achterlatende. Do ontaarde moeder wordt opgezocht. De kinde ren zijn door het bureel van weldadigheid opgenomen. Inbraak. Ongekende schurken zijn in de woning godrongen van M. Jan Floren Wetstraat, en hebben er alles gestolen wat niet te heet of te zwaar was. De buit is zee* groot geweest. Overreden. Vrijdag morgend, werd een 74jarige ouderling, Jaak Storms, wo nende Montensslraat, te Borgerhout, aan den hoek dor Pelikaanstraat, door eene brou- werskar omvergeworpen en overreden. De arme man werd de beide beenen verpletterd en moest in hopeloozen toestand naar het gasthuis overgebracht worden. en Jan stelde voor naar het dorp terug te kee ren. Philip keurde dit goed en vergezelde zij nen broeder eenen eind wegs. Na nog eeno poos aan den uitgang van het park gepraat te hebben, scheidden zij en Philip sloeg weer den weg in naar het kasteel. Toen hij het terras bereikte, viel bet hem in, nog eens door do puinen te gaan. Na een oogenblik kwam hij in den tuin, juist toen Roza van haren vader afscheid nam, en het kasteel willende binnengaan, zag liij de gestalte van den vluchteling door de puinen sluipen. Dadelijk kwam hem de begeerte op, zich van hem meester te maken en hem den volgenden morgen aan het gerecht over te le veren, om de toegezegde belooning te ontvan gen. Hij dacht niet aan de mogelijke gevolgen die zijne daad voor hem zeiven kon hebben dat uit zyn voornemen slechts oen groot ge vaar ontstaan kon, kwam hem niet in het hoofd. Alexe Mixtome was schuldig bevonden aan den moord op zijnen broeder en veroor deeld geworden, dat wasvoor hem een vast gesteld feit, en er kon, volgens hem, geen tweede verhoor plaats hebben, maar het vroe gere vonnis zou onmiddelijk uitgevoerd wor den. Zijne wraakzucht en het bewustzijn van zijne veiligheid dreven hem tot eene daad, waarvoor lijj op eenen anderen tyd zou terug geschrikt zijn. Hij gevoelde zich meester in deze omstandigheid, en dacht niets te moeten vreezen. Mijnheer I.epage zag scherp rond, toen hij de puinen naderde, maar hij zag de hem snel en zacht volgende gestalte en hoorde ook de sluipende stappen van zijnen vijand niet. Toen mijnheer Lepage do deur bereikt had, sprong Philip eenige stappen vooruit, viel op hem aan en wierp hem op den grond. tWordt voortgezet, j

De Volksstem | 1911 | | pagina 2