WINTERSEIZOEN Groots Keus van Stoffen voor Heeren en Damen. Priesterlijke iieaoemiiigen. Spiegelfabriek A. L. MEYVAERT Kieskronij Is SPORTNIEUWS WielVij den Vliegen Kaatsspel Weerkundige waarnemingen Til. Stevens, Ofticieele kwolsering t- FEESTWIJZER Stadsnieuws. Huis Alf. GHEYS, KI ïsmsioJfen Schoone grijze MODESTOFFEN voor Koslumen en Pardessus FOULARDS. Wollen Sargïën, Katoenen Sargiën. J. Molenstraat, 11, AALST; I» I Erg ongeluk. Een spoorwegwerk- iinan, Willem Laureys, 63 jaar oud, wonende pRupelstraat, werd gisteren in de groote sta die door eene reeks versporende waggons '.omvergeworpen. De ongelukkige werd den rechtervoet afgesneden. Hij is ter verzorging «aar het krijgsgasthuis overgebracht. Geknipt. öp de Brouwersvliet, word jekeren P...., die in een koffiehuis ten na- Öeele van een verbruiker een geldbeugel gestolen had, aangehouden. Op de vlucht. Gisteren verraste een policieagent drie kerels, toen zij aan den fhavenkant een zak vlaszaad gestolen hadden. De dieven namen de vlucht, na hunnen buit ten gronde te hebben geworpen. Een kerel werd op heeterdaad betrapt, toen hij in de kleerkas van M. K...., Pieter Polstraat, aan het snuffelen was. Een poli cieagent bracht den kerel naar het bureel, doch daar wist de dief de waakzaamheid te verschalken van den policieagent en hij nam de vlucht. Men heeft hem niet meer terugge zien. Lijk herkend. Het lijk dat Donder dag aan het Bonaparledok werd opgehaald, is thans herkend, als zijnde dat van een dok werker, Edward DeLaet, 29 jaar oud, wo nende Oude Leeuwenrui, Men denkt dat de man, door duisternis misleid in het water zal gesukkeld en ver dronken zijn. Verbrand. Een metaalbewerker,die gisteren morgend in de droge dokken aan het werk was, werd er door een stuk gloeiend ijzer in het gelaat getroffen. De man, Frans Boone, van Hoboken, moest naar het gast huis overgebracht worden. MerxemDoodelijkc val. Een 16 jarige metsersgast, Louis Van der Meuren, van Schooten, die in de werkhuizen van de Antwerpsche olieslagerijen op een stelling aan het werk was, deed een misstap en viel van eene hoogte van 15 meters ten gronde. De ongelukkige werd met gebroken schedel opgenomen en stervend naar het gasthuis overgebracht. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf, 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Zwevegem. Geweldige brand. In de groote houtzagerij van M. Helbig is Vrijdag een geweldige brand uitgeborsten. De houtmagazijnen stonden in eenige oogenblikken volop in brand. Het vuurrand- de weldra de machienkamer aan, die ook volop aan 't branden ging. De brand was zoo schrikkelijk dal de bewoners der naburige huizen hunne meubelen, begonnen weg te halen. Eene ramp werd vermeden door het krachtdadig optreden der pompiers. Van de zagerij blijft er enkel nog een hoop puinen over. De schade, door verzekering gedekt, bedraagt 30000 frank. De oorzaak van den brand is onbekend. Harelbeke. Ongeluk. Vrijdag is de knecht van den voerman Van den Berghe, langs deLeie, aan de rootbakken, zoo onge lukkig gevallen dat hij zich op twee plaat sen het been brak. Men heeft den ongeluk kige naar het hospitaal gedragen. Schoorisse. Dieven. Bij klaren dage zijn stoutmoedige dieven in de woning van Henri Van de Walle, aan 't Boschgat, inge broken en hebben er eene som van 90 frank gestolen. Laken voor soutanen en kapmantels, Van den Bergh-Jouret, Aalst. Verhangen. Vrijdag morgen, rond 7 ure, heeft men de 40 jarige Romanie Ei st raeto verhangen gevonden in eene woning, Van Monckhövénstraat, 29. Eon geneesheer werd er dadelijk hij geroepen en kon slechts den dood vaststellen. Mont-sur-Marchienne. Dramatische zelfmoord. Een metaalbewerker, de 42 jarige Felicien Jauniaux, kwam Donderdag avond dronken tehuis. Daar zijne vrouw hem opmerkingen maakte liep hij naar boven, greep een geweer en joeg zich eene kogel door het hoofd. De doud was oogonblikkelijk. TongerenVreeselijk ongeluk.Woens dag namiddag, is op de haan naar Freeren, een vreeselijk ongeluk gebeurd. Een voer man, Henri F reed met een zwaar gela den wagen huiswaarts, toen hij eensklaps een luiden schreeuw hoorde. De voerman hield zijn wagen stil en ging zien. Een knaapje 27 maanden oud, was door een der achterwielen het hoofd verpletterd gewor den. Komen. De vergiftigingen. Vrijdag is nog een persoon overleden, die van het vergiftigde vleeseh geëten had. Dat maakt nu rèeds vijf dooden. Er zijn nog ongeveer 200 zieken. Het parket van leperen, vergezeld van drie wetsdoktors is reeds vijf maal ter plaats geweest. Terwijl twee doktors de lijkschou wingen doen, gaat de derde de ziekenbe zoeken. De klassen •vfeü-den hernomen den Dinsdag, 3 October, te Sparen 's avonds. De inschrijvingen zullen genomen worden alle dagen te beginnen van Zondag 24 Sep tember. 18 Ronse. Schelmerij. Oubekende laffe schelmen hebben gedurende den nacht de ruiten uitgeworpen bij Alf. Martens en dat met zeik geweld dat de scherven op het bed der binders vlogen. Gelukkig werd er niemand gekwetst. De eigenaar kwam buiten en zocht van voren naar de kwaaddoeners op dit oogenblik sloegen zij de ruiten langs achter uit. De schade is groot. Ongeluk.De werkman J.De Jonghe, oud 18 jaar, werkende in eene spinnerij der stad, werd de hand tusschen draaiende cylin «Iers gevat en vermorzeld. Een dokter verzorgde het slachtoffer on middellijk. Een goed en gelukkig huwelijk kunnen do jonge meisjes blij te gemoet zien als zij kloeken wel te pas zijn. blozen en een ge zond uitzicht toonen. Dit verschaft ons zeker bet gebruik van 2 of 3 flesschen THEO- BROMA van 3 frank. Beproeft om overtuigd te zijn. Hoofddepot Apotheek DE MOOR, Gent. Te Aalst, hij allo goede apothekers. Waeregem. Verbrand. Woensdag avond heeft een kind van Felix Van Ilonac- ker, wonende op den wijk Gaverke, eene kom kokende melk omgetrokken. Het onge lukkig kind, twee jaar oud, werd over geheel het lichaam zoo erg verbrand dat liet gisteren in de schrikkelijks te [pijnen over leden is. Zele. Lijk gevonden. Vrijdag mor gend om 11 ure heeft men hier in eene diepe graeht, op de wijk Wezepoel, het lijk van een onllekeiiden man, van rond de 40 jaar, gevonden. In een zijner zakken zat een brief, getoekend Verschelden, van Zwijndrecht, en waarin geschreven stond dat de man zich zeifmoordde omdat hij onplichtig veroordeeld werd. Men weet niet van welk misdrijf, of ver oordeeling er spraak is dat wordt thans onderzocht. Het lijk werd naar het dooden- huis overgebracht. Gent. DrenkelingVrijdag namid dag, rond 4 ure, is uit de Terneusche vaart het lijk opgetrokken van een groot en zwaar lijvig manspersoon, schijnende in de 50 jaar oud en die een paar dagen in liet water moet gelegen hebben. Eenigen beweerden in hem eenen man van den Meulesteedschen steen weg te herkennen, welke den bijnaam van w Lachus droeg meer wist men er voor het oogenblik niet van. Hel lijk is naar het doodenhuis overgebracht. De ontroering in de streek is zeer groot. Bergen. Policieagenten mishandeld. Drie dronken kerels hebben op het Statie plein, twee policieagenten, die daar van dienst waren, aangerand en vreeselijk mis handeld. Twee statiebediëndon, die de policieagen ten Ier hulp kwamen, werden ook erg mis handeld. De kerels zijn gekend 'en zullen ongetwijfeld streng vervolgd worden. Yvoir.Kind verdronken. De 11 jarige Victor Jonet, speelde gisteren in gezelschap van verscheidene andere knaapjes aan den oever van de Maas. Eensklaps rolde de klei ne in het water. Ofschoon men hem nog spoedig kon ophalen had de arme knaap reeds opgehouden te leven. Vottem. Doodelijk tramongeluk. Vrouw Malaise keerde met den tram van Luik terug en wilde van het eene rijtuig in het andere stappen. Zij viel echter tusschen de twee rijtuigen en werd de beide beenen vermorzeld. De vrouw werd ook de borst in gedrukt en is kort nadien bezweken. Obourg, Doodelijk ongeluk. Het vijfjarig' zoontje van den mulder Georges Dubois, is in den molen onder de pletstee- nen geraakt en vreeselijk vermorzeld gewor den. De vader, die ooggetuige was van het ongeluk, is zinneloos geworden. Ath. Doodelijk ongeluk. De wissel wachter Leopold Carton, werd Donderdag in de statie van Ath door eene versporende lokomotief omvergeworpen. De man werd de beide arme afgereden en is Vrijdag in het gasthuis overleden. Kortrijk. Zelfmoord in eene kapel. Vrijdag morgend, rond 9 1/4 ure, terwijl de eervv. heer Caulet, pastoor van het Sint- Janskerkhof, zich in de sakristij bevond, hoorde hij in de kapel vier revolverschoten. Onmiddelijk ging hij zien en zag langs achter in de kapel eenen persoon op eenen stoel zitten deze was aan de keel gekwetst. De persoon gaf nog teekens van leven en de eerw. heer pastoor kon hem nog de H. Rech ten toedienen. Eenige oogenblikken nadien was hij een lijk. Het is de 63jarige Elisé Delobel, beeld houwer, wonende Veldslraat, 84, gehuwd en kinderloos. De man was sedert eenige dagen zonder werk en gaf teekens van zinsverbijs tering. Een geneesheer ter plaats geroepen, kon 'g alleenlijk den dood vaststellen en besta- tigde twee wonden aan de keel en twee in de richting van het hart. Het lijk van Delobel werd haar hot doodenhuisje overgebracht. Kriebelachtig. De lange droogte is ge broken door een weldoenden regen, de groote hitte is voorhij en reeds komen koele dagen en koude nachten... daarover was men bezig in gezelschap en Koben vroeg... welke toch zou mogen de oorzaak geweest zijn van zoo groote hitte en zoo langdurig, en Stien antwoordde Dat zal Belgie lee- ren... dat komt van de Congo over te nemen» Bisdom Gent. Zijne Hoogwaardigheid heeft benoemd Aalmoezenier van de Broeders der Scholen (Sint-Amandsgesticht) te Gent, den E. H. de Gerlache do Gomery, gewezen bestuurder der Damen Ktumnnikersen van den Heiligen Auguslinus te Lede (Aalst). BURGERLIJKE STAND VAN AALST GEBOORTEN: Mannelijk geslacht 8) Vrouwelijk geslacht 10) HUWELIJKEN A. Walgraef houtdraaier, met L. Ringoir twijnster E. De Smet bediende, met A. De Smet modemaakster; A. Ghysbreclit bediende, met M. Podevyu zonder beroep. OVERLIJDENS. D. De Cock, m. Commerman, vleeschhouwer, 54 j. NazarethstraatE. Borreman, vr. Sin gelyn, zonder beroep 38 j. Vrijheidstraat; M. Meganck, w« Van Steenberghe, zonder beroep 7S j. Veld AelstP. De Cocker, we De Boeclc zonder beroep 03 j. GasthuisstraatF. Janssens. m. Vinck, houtzager 38 j. Kerrebroek V. De Gheest. m. Germanes, notaris, 57 j. Keizerlijke plaats C. Callebaut, zonder beroep 83 j. maanstraatDe Clippele, koopman in wijn, 41 j. Nieuwstraat. 5 kinderen onder de 7 jaren. markt blijft onveranderd, de prijzen houden stand, en de aankoopen worden belangrijker. AMERIKA (New-York). De markt is vaster. Volgens liet snel bericht gisteren ontvangen, zou de opbrengst nog 1500 balen minder bedragen: dan laatst voorzien. De oogst van dit jaar zou dus slechts 200.000 balen bedragen, 't zij minder dan men voor het verbruik noodig heeft. TE ERPE. Deze week vergaderden verscheidene ka tholieke kiezers in Poll. Werden aangeduid als kandidaten voor 15 October. M. J.-B. Meuleman, Burgemeester. M. G. De Boeck, Schepene, M. Doctor Rom. Wynant. M. Frans Verhoeven. Den Heer Schepene Van der Eist, dewelke na bijna eene halve eeuw in den Gemeente raad te hebben gezeteld, heeft zijn mandaat niet meer laten vernieuwen, aangezien zijnen hoogen ouderdom. Ook om zijne onschatbare diensten te beloonen, heeft de kiesvereeni- ging zijnen zoon Albert als zijnen opvolger aangeduid. Met zulke kandidaten mag men vol hoop den kiesstrijd aanvangen. -V De ronde van Lombardie. Het is op 5 November aanstaande dat deze klassieke koeirs gereden wordt. Reeds ver scheidene Frhhsche rijders, als Pelissier Petit Breton, Digrion,Garrigou. Faber, enz. zijn ingeschréven, benevens al de Italiaan- sclie kampioenen. Ook Lapize zal waar schijnlijk den koers mededoen. Verrept en het hoogterekord John Verrept oefent zich thans te Chan- tilly, met het oog op het nederhalen van het hoogterekord. Gisteren steeg hij op toen de duisternis reeds begon in te vallen en ging tot eene hoogte van 2.600 meters. Heden Zondag om 2 ure, bij Emiel De Moor, Langeslraat, 98, te Aalst-Mijlheek. kampstrijd tuskchen 3 goede partijen. t6 Het klein Gent 172 is de Rendez-Vous van alle Sport-vrienden. NlEDEREELi&IGEN. LEDE. Groot Turnfeest. Zondag 24 September, om 3 ure, groot Turnfeest, onder het be stuur van M. Meyfroodt, op de Dorpplaals Concerten zullen gegeven worden door de harmonie Sin te Cecilia en de zangmaat schappij Hand aan Hand 's Avonds, om S ure, prachtig vuurwerk. vaa M. Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 6 23 september, 15 ure: Barometer 761° Thermometer 15°8 Wind: noord-oost Vooruitz. schoon weer wisse; lage: nt, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 22 SEPT BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staat, Provin», Steden. Belgische leening 1' 2* r 3* r Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annuïteiten3 Gemeentekrediet. 3 1868 3 Buurtspoorw Jan.-Juli3 Obl.Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderlecht 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2 5 1903 2 Brussel 19022,5 Brussel 19052 Zeehaven2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 Elsene 18803 1908 3,5 Laken 1902, Luik 1860 1897 1905 Mecheic-ii 1885. 1897 Oostende 1832. 1898. St.-Gillis 1904 3 3 2 2 3 3 2 St-Joos-ten-noude 18si3 Schaarbeek (100 fr.)2 (5U0 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.)3 Verviers 1873 3 18933 71.25 75.50 85.45 86.— 69^50 87.75 87.85 87.90 76.50 99.— 83.— 87.55 85.45 10L25 10L50 9L— 81.25 91.50 79.— 9L25 81.50 79^25 i i i 72Ï75 71.50 S5.50 voor de Stad en het Arrondissement Aalst, AALST. 25 September. Luisterrijk muzikaal feest, in den Katholieken Burgerskring, mits inkomgeld. 1 Oktober. Jaarlijksch Volksbanket, in den Katholieken Burgerskring, voor al deleden van den kling. 1 October. Opvoering van Flachsman als Opvoeder door het koninklijk tooneel- en letterkundig gezelschap - Land van Riem 8 Oktober. Opvoering van Een nieuw Leven tooneelspel in 4 bedrijven, door Hora Aderna, doorde Konink lijke Rederijkkamer' - De Gathari- nisten 23 October, Maandag, te 9 ure 's morgens, plechtige prijsdeeling der Zondags school van St. Martinus. Te 5 ure 's avonds luisterrijk tooneelfeest door de heeren Meesters. 5 November. Opvoering van Uenry Mas- terlon», en Eene lastige Spelling» door den Oud-leerlingenbond der Broeders, in de Sladsfeestzaal. 5 November 1911. Luisterrijk tooneel feest door de tooneelafdeeling der Clir. Vakvereenieiugon KtN.sT en Arbeid. Opv. van Een Verlosser, drama in 3 bedrijven en T'oor 'nen Kanarievogelkluchtspel. 12 November 1911. Luisterrijk Avondfeest, worden opgevoerd: Een Ileld drama in 5 bedr.Onze lastige Spelling blijspel in een bedrijf, door de tooneelafdeeling van den Oud-leerlingenbond van Sint Mar- tensgesticht. MELDERT (NIEVEL) 24 September. Kermis en zangfeest door de zangmaalscliappij De Jonge Lieden en de Koninklijke muziek maatschappij. Verscheidene maat schappijen nemen er deel aan. IIOFSTADE 22 en 29 Oct. Opvoering van het evangelie- en 5 Novemb. spel Jesus in Samaria 150 uitvoerders. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten, oohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen. Occasion A vendra belle voiture automobile, 30-40 H. P. double phaéton, 7 places, en trés bon état. S 'adresserX. Y. Z. Bureau du Journal. föen vraagt onmiddelijk te huren Huis voor Hande9sbe~ diende. Seffens te antwoor den ten bureele dezes. 306 SVSen vraagt 100 goede lacetwerk- sters, bij Victor Van Rossem, Denderhautem Dorp. 394 ZONDAGRUST. Zondag 24 Sept. 1911, zal de dienstdoende apotheek M. Meirsehaut Korte Zoutstraat, alleen openblijven te be ginnen van 12 ure tot middernacht. Vlaamselie Kermis. Roller Skating Rink GROOTE VOLKSVERTOONING op Zon dag aanslaande om S uren 's avonds aan •minderde prijzen 0111 rede van het sluiten 1 de. Dalbaan. Voor' bezoekers 1° plaats 0.50 fr. 2° plaats 0,30 fr. De Rolhaan is ook open in den namiddag van 2 tot 4 en van 5 lot 7 uren. Nijverheidsschool, Esplanade 7. De prijsuitdeeling aan do leerlingen der Nijver heidsschool 1910-1911 zal plaats hebben ten lokale der school, op Zondag 1 October te 11 uren slipt. MARKTPRIJZEN Aalst, 23 sept. Aardappelen de 100 kilogr. fr. 7.75 Boter de 3 kilos fr. 9,45 a 11,43 Room boter de kilo fr. 3,60 Fiers de 25 fr. .".,25 a 3,50; Ajuin de 100 kilos fr. 19.00 a Viggens 'tkopnel fr. 60 a 70. BOTERMARKT. Heden werden ter marlet gebracht 216 klonten, wegende te zamen 1710 k. Compagnie KoHanrica, 15, Bergemeer- schesiraat. 14, Aalst, Crème Boter Extra 3,50 per kilo. AstrieHecht. Te koop gestelde Schapen gedurende deze week 1483. Kalveren 1764. Qrondkrediet van België Naamlooze maatschappij gesticht in 1835 1° Gelilieeninijen méts hypotheek te oelcomen voor het bouwen van huizen, aankoop van gebouw en en landen, aan kleinen intrest, aflosbaar in eens of met kortingen. ~e Uitgaven van obligatiën, intrestende aan 3,50 ir. 's jaars zijnde eene verzekerde geld- uitzetting van eersten rang. Inlichtingen te bekomen bij M. PAUL EEMAN Leopoldstraat, 9, Aalst, alwaar te bekomen zijn alle inlichtingen over verzekeringen tegen brand, ongevallen op 't leven enz. Te koop. Drie mijten schai'én, dien stig voor hakkers en eene mijt mutsaard, bij Frans Vrijdag, In de Mot, Péisegem. 387 Belangrijk bericht. Ten einde voldoe ning te schenken aan de vraag mij door tal rijke personen gedaan, die door het slecht weder verplicht waren t'huis te blijven, laat ik u weten dat M. R. Blondiau, fotograaf, in de Lange Zoutstraat, Aalst, zich Zondag, gedurende den heelen dag ter beschikking houdt van het geacht publiek. Is de prijs van een nieuw Naaimachien te DUUR schaft U een goed occasie machien aan, eerste klas goed werkende Het machien wordt eene maand op proef gegeven, bevalt het niet het wordt terugge nomen. Prijzen te beginnen van 15 tot 50 franks. MECANICIEN, 77, Leopoldstraat (Kattestraat), 77, Aalst. Gemak van betalen. Reparatie en toebe hoor ten. Eenige verkooper der snelwerkende Naai- machienen Phoenix on de Original Victoria. HOT>. AALST.De toestand is zeer kalm, met on veranderde prijzen. Heden wordt de hop van 't nieuw gewas gekwotteerd als volgt Bij de landbouwers van 150 tot 160 fr. per 50 kgr. In den handelfr. 155, voor levering Octob.-Novem., en 165 fr. voor levering Decem ber, Januari. Gisteren Zaterdag, waren cr op de markt 150 balen te koop gesteld, waarvan er on geveer de helft zeer langzaam zijn verkocht ge worden aan 150 fr. tot 215 per 50 kgr. POPERINGHE. De toestand der markt is zeer rustig met prijzen in opslag. De prijs bij de landbouwers is fr. 150 per 50 kgr., terwijl men in den handel verkoopers aan treft aan 155 en koopers aan fr. 150 per 50 kgr. ALSACE (Ilaguenau). De prijzen zijn in daling van fr. 10/15 per 50 kgr. De aankoopen bij de landbouwers zijn zeer ver minderd. BEYERN (Nuremberg). Toestand rustig met steeds terugwijkende prijzen. Do verhande lingen zijn weinig belangrijk, en de aanvoer der markt is veel aanzienlijker dan er wordt ver kocht. BOHÉMEN (Saaz). Toestand kalm, prijzen onveranderd. Men schat dat al de hop bij dc land bouwers, aan de handelaars reeds verkocht is. ENGELAND (Louden). De toestand der Wrssavïstoffesi s WINTERNIEUWIGHEDEN voor Kleederen en Paletots, double face blauw en groen. Zwart en gekleurd LAKEN, Velours, Peluche, Zijden, alle slag Voederingen. Lijnwaden, Katoenen, Kotonetten, Servietten, Tafellakens, Hand doeken, Neusdoeken, enz. Falorieli van gewatteerde Spreiën. Aïle kleuren van Satinetten. Ieder kooper van ten minste 10 franken, krijgt een gewatteerde SPREI in evenredigheid zijner bestelling. Alles is per meter geteekend. 870

De Volksstem | 1911 | | pagina 3