Ofisshyld zegapraait BUITENLAND. Vijf 0180(8 branden te NIEUWSBERICHTEN. FRANKRIJK OOSTENRIJK. RUSLAND SPANJE. PERZIE ITALIË De Marokkokwestie echadigd, dat liet schip moest in de droge dokken gebracht worden. De ontroerde bevolking noemt deel aan (10 reddingswerken. Akelige bijzonderheden. Allerhande akelige bijzonderheden worden 'verhaald over de vreeselijke ramp. Zoo werd de matroos-hoornblazer van de Liberté op de Republique geslingerd. Hij stierf er eenige oogenblikken later. De ongelukkige was de beide boenen afgeslagen en in zijne rechter hand hield hij nog krampachtig den hooriij waarop hij juist het alarm geblazen had. Verecheidene reddingsloepen, gevuld met .matrozen, van de andere oorlogschepen, richtten zich juist naar de Liberté toen de ontplolling plaats had. Al de vaartuigen werden omgeworpen, en vele matrozen door de stukken ijzer enz. ge dood of erg gekwetst. liet gerucht der ontploffing werd 10 kim. ver gehoord. De bevolking der streek, welke nog onder den indruk was der vreeselijke zaak van de Gloireuit haren slaap wekken de. Een deel der bemanning bevond zich op het achterdek en wijds juist in 't water springen, O.T. Zien (e redden, toen de voorraadkamers sprongen. Niet een der ongelukkigen kon ontsnappen. Het verhaal van een ooggetuige Een inwoner van Toulon, die zich Maan dag morgend vroeg met zijn gezin op de gronden van den polygoon bevond, heeft het volgende verhaal gedaan over het vergaan van de Liberté «Ik bevond mij op een afstand van ongeveer 300 meters van het pantserschip, toen ik zeer duidelijk kleine vlammetjes uit de voor raadkamers van de Liberté zag opstijgen. Hot was dan ongeveer 5 ure. Daar men gezegd had dat het vuur reeds rond 4 ure uitgeborsten was, kreeg ik als 't ware een voorgevoelen van de ramp en ik wildo juist met vrouw en kinderen naar huis terugkeeren, toen er eensklaps eene vreese lijke ontplolling plaats had. Reusachtige vlammen stegen hemelhoog cn verlichtten heel den omtrek, en hier en daar, zich duidelijk afteekenende in de lucht, zag men de marinesoldaten, welke in de hooft c geslingerd en aan stukken gescheurd werdon. Het schouwspel was vrecselijk. Het verhaal van een officier. Een officier verhaalt als volgt de vreese lijke ramp Rond 4 ure ontstond brand in de voor- kazemat. liet personeel gelukte er niet in de vlammen uit to dooven. Daar het gevaar langs om grooter werd, vroeg de Liberté hulp aan do andere pnntserschepen. De hevolhebbor van liet schip, kapitein Jaurès, in verlof zijnde, werd liet bevel waargeno men door den oudsten luitenant. Deze is ook onder de slachtoffers, Toen de eerste ontploffingen plaats haal den, beval do bevelvoerende officier het redde zich wie kan De verwarring was onbeschrijflijk. Nie mand wist om zoo te zeggen, waar h ij was. en elkeen trachtte zich to redden. Helaas er zijn er nog zoovelen gedood. De officier verwijderde zich weenend. Een ander verhaal Op het oogenblik der ontploffing, wacht ten de 140 mariniers, die verlof gehad had den, op do kaai om terug aan boord te gaan. Zij waren dus machtelooze ooggetuigen van de ramp. Zij verklaren dat toen de ontplof fing had plaats gehad, liet schip zich geheel rechtte en dan als verbrijzeld neerviel. Ver scheidene andere oorlogschepen werden zwaar beschadigd. Eene vreeselijke paniek ontstond, zoowel op de andere schepen als op de Liberté. Het is schier onmogelijk van de ontsnap ten iels te vernemen. De arme «gelukkigen» zijn nog onder den indruk van don vreeselij- ken angst, weiken zij te doorslaan hadden. 96® Vervolg. Ik herkende hem duidelijk en heb zooeven inaar Parijs getelegrafeerd om policieagenten te zenden, ten einde hem gevangen te nemen. Intusschen verlang ik van u dat gij uwen plicht doet,zegde Philip met eene zekere aan matiging. Hij zag den ouden lieer, wiens voor hoofd niet koud zweet bedekt was, met een zegepralenden glimlach aan. Ik zal mijnen plicht doen, antwoordde dc vrederechter na een oogenblik stilte, en dadelijk policieagenten met de noodigo inlich tingen naar het slot zenden. Goed, mijnbeer, maar gebied hun, dat zjj niets verraden. Lr mag geen woord over hun ne lippen komen, totdat liet doel bereikt is. Dc vrederechter beloofde liet en Pliilip ver- lict^opgeruimd lu thuis. Verscheidene minuten nadat hij vertrokken was, zat de vrederechter met gebogen hoofd in gedachten verzonken. Hij kon nauwelijks de waarheid begrijpen van hetgeen hij gehoord had, dat zijn vroegere leerling nog leefde en zich in de nabijheid bevond. Opnieuw over tuigd van Alexe Mixtomc's onschuld aan de misdaad, waaraan hij plichtig bevonden was, dacht bij goed te doen, als hy den ongelukki gen vluchteling bijstond. Maar hoe moest hij dit aanleggen 'De mannen zullen naar het slot gaan, dacht hij, maar ik ga mede. Misschien vind ik eene gelegenheid hem te waarschuwen. Ik hen geheel onthuts! en weet nauwelijks wat lik doen zal. Pén ding is mij 'duidelijk, name lijk dat ik bevel moet geven tot gevangenne ming van Alexe Mixtome. Om de slachtoffers te verlossen In het ruim van de Liberté bevinden zich nog talrijke dooden en gekwetsten. Het zijn dezen die in hunnen slaap verrast werden. Van alle kanten zijn redders komen opda gen, doch het is zeer moeilijk, om zoo te zeggen onmogelijk al de ongelukkigen uit het ruim te halen, daar men ten gevolge der ontploffing rekening te houden heeft met de aanzienlijke hoeveelheden verwrongen ijzer enz., welke overal den weg versperren. £oo ziet men verscheidene gekwetsten matrozen half in het water hangen, en men kan ze onmogelijk hereiken. Zij zitten letter lijk in eene ijzeren kooi. Een officier kon hij middel van eenen haak uit een luik gehaald worden, doch de ongelukkige had reeds op gehouden te leven. Groote hoeveelheden menschelijke over blijfselen worden tusschen de puinen gevon- pen en in lijnwaden zakken naar ds gasthui zen overgebracht. De ontroering, Onnoodig te zeggen dat de vreeselijke ramp overal eene diepe ontroering verwekt heeft. In Frankrijk werden op vele plaatsen de vlaggen half top gehangen. Te Marseille, gingen de vreemde konsuls, aan den prefekt hun rouwbeklag maken. Een telegram van M. Fallières. President Fallières heeft aan den minister van Marine een telegram gezonden, waarin hij aan het zeewezen, zijne rechtzinnige deelneming aanbiedt, in den rouw welken het vaderland in rouw brengt. Een telegram van keizer Willem. Bij het vernemen der ramp van de Liberté heeft keizer Willem II,het volgend telegram gestuur aan president Fallières Do woorden ontbreken mij. om eene uitdrukking mijner diepe instemming, in den rouw der Fransche natie te vinden. De fami- liën welke zoo vreeselijk getroffen worden, kunnen zich troosten in de gedachte, dat de ongelukkige bemanning van de Liberté ge storven is terwijl zij haren plicht jegens het vaderland vervulde. Get. Willem. President Fallières heeft onmiddelijk als volgt geantwoord Ik hen diep getroffen door de roerende woorden, in welke Uwe Majesteit deelneemt in den rouw welke de Fransche natie treft, alsook door de droeve genegenheid, welke Zij wel wil richten tot de beproefde familièn. Ik bid Uwe Majesteit de uitdrukking van mijnen levendigen dank te willen aan vaarden. Get. Fallières. Het onderzoek Eene onderzoekskommissie is ingesteld, om de oorzaak der ramp op te sporen. Uit het eerste onderzoek zou gebleken zijn, dat bij het uitbreken van den brand, men eer^t dacht dat het vuur spoedig zou kunnen uitgedoofd geweest zijn en men niet spoedig genoeg bevel gegeven heeft de voor raadkamers onder water te zetten. 't Zou dus de bevelvoerende officier, die ook onder de slachtoffers is, zijn, die verant woordelijk is. Te Sedan. De meier had alle vergadering in de stads- halle verboden. De betoogèrs hielden mee ting in open lucht. De gendarmen en policie bevolen dezen uiteen te gaan daar zij wei gerden, werden de sabels getrokken en de hevigste kopstukken werden aangehouden. T© Montlugon. Op de markt waren er een voortverkooper en twee boerinnen. Dat was al. Do boerinnen Mot bedrukt hart ging hij aan het werk. Intusschen keerde Philip Piron naar het kasteel terug. Om dezen tijd, dacht hij, moet Roza's lijk gevonden zijn en eene lijkschou wing plaats hebben. Toen hij de trappen van het terras opging, ontmoette hij Jakob Greg, den medenaar, die met een zeer verdrietig ge zicht, dat eenigszins ophelderde toen luj Phi lip zag, uit de bediendenkamer kwam. Ilij groette hem vertrouwelijk. Ik hoorde dat men u in het dorp gezien had, mijnheer Piron, zegde hij.en ik dacht dat de markies ook gekomen was, hoewel de vlag niet uitstak. Waar de dienaar is, verwacht men den heer. Hoe lang zal do markies nog in de stad blijven Zoolang als mevrouw Eugenie er blijft, antwoordde Philip. Ik zou hem gaarne spreken,zegde de mo lenaar, en wel om gewichtige redenen. Als gij mij zijn adres wihlet geven, mijnheer, zoudt gij mij genoegen doen, ik wenschtc hem eeni ge regels te schrijven. Uwe zaken moeten wachten. De markies kan morgen reeds komen. Wat is het dan, Greg Ik wil een pachtbewijs hebben van mij nen molen voor negen en negentig jaar, ant woordde de molenaar. Die zult gij, volgens mijne meening, niet krijgen, zegde hij. De markies zal de vrije pacht niet voor u verlengen, geloof ik. Dan zal ik hem aanklagen zegde de mo lenaar opgewonden, en een donker vuur vlamde plotseling in zijne oogen. Ook is er eene jonge damo bij mij geweest, ging hij vu-u t. die ons geheim vermoedt, en riiij ver maande de waarTioid te zeggen. Zij heet juf frouw Lepage, en deze redde mijn zoontje het leven. vroegen 1,50 fr. den 1/2 kilo boter en ze werden op de vlucht gedreven door de huis houdsters. Onze lezers1,*hn.'lezeressen zullen wel verstaan, wat voor een soort volkje die huishoudsters zijn. Deftige menschen doen dat niet. Dood van M. Henri loussaye. M. Henri Houssaye- lid "der Fransche academie, is gestorven. Ilij moest Woensdag- in de kerk van den II. Honoré van Eylan begraven worden. Meeting tegen den oorlog. De socialisten hielden te Parijs Zondag eene meeting tegen dèn oorlog. Dit kwam niet meer van pas. Niettemin waren er wel 15 a 20,000 personen opgekomen. De Weeneroniustên en de socialisten. Nu ue onlusten van Weenen geschied zijn, «en er dagelijks nog slachtoffers sneuvelen, nu wacht men niet langer om de verantwoor delijkheid vast te stellen. Al de bladen zijn het eens om de socialistische partij te be schuldigen van dien dwazen oproer, die het leven heeft gekost aan zoovele menschen. Het is niet meer mogelijk voor de socia listen deze beschuldiging van hunne schou ders te schudden. En met zulke kerels sluiten de liberalen in België kartel. Zal dat door ons volk geduld worden? Strafuitvoering van Bogrof. Maandag is Bogrof, de moordenaar van Stolvpine terecht gesteld. Hij had eerst de hulp gevraagd van den Rabbin, maar toen hij vernam dat de keizerlijke procureur daar zou aanwezig zijn, wegerde hij den Rabbin te ontvangen. Arme Bogrof. hoe hebt gij u tot zulke wreede misdaad kunnen laten ge leiden De staking bijna geëindigd. Behalve in de Astufies is de staking in Spanje afgeloopenï- Te Elche zijn vele personen aangehoudon, die het gemeen te huis overrompelden toen het juist zitting was. I)e republikeinsche socialistische coali- satie is gebroken. Hoeren Pablo Iglesias, en Azearate hebben er zich uit terug gelrok ken. De Ex-Shah dood of gevangen. Volgens berichten, die natuurlijk moeten bevestigd worden, zou de Ex-Shah ofwel ge vangen zijn ofwel gedopd. Mon wist het niet goed. liet beste is nader nieuws af te wach ten. H Ex-Koning Manuël van Portugal Sn Italië. Koning Manuël heeft te San Remo eene villa gekocht, waar hij zinnens is den Win ter door te brengen méc Koningin Améliè. ANDERLECHT Op den steenweg naar Bergen. Brand ontstond gisteren rond 7 ure van den avond op het gelijkvloers van een schoen- magazijn op den steenweg- naar Bergen. Het vuur was in eene nevetfplaats ontstaan. De handelaars waren afwêzig en het zijn de ge- buren die het vuur beijnerkt hebben. Doch het vuur had reeds eene groote uitbreiding genomen. De pompiers der gemeente snelden onmiddelijk ter plaats, doch bij hunne aan komst, vloog de groote ruit van den winkel in stukken door de hitte. Aanstonds werden er een viertal spuiten in werking gesteld, doch gansch het gelijkvloers brandde leeg. Men schat de schade op verscheidene duizenden franken. De oorzaak van het onheil is onbekend. Nog een brand. Het was reeds ongeveer 8 ure 1/4 toen de pompiers van dezen eersten brand terug in De kamerdienaar verschrikte, maar even daarna lachte hij honend. Zeg het maar aan juffrouw Lepage, spot te hij. Eerst wil ik met den markies spreken, antwoordde de molenaar, altijd woedender. Schrijf hem dadelijk wat ik verlang, en zeg hem, dat ik hem aanklaag, als hy wijgert Ja, mijnheer, ik klaag hem aan, al moest ik zelf daarvoor gehangen worden. Schrijf dit aan den markies, mijnheer, opdat hij over tuigd zij dat ik liet meen. Gij draagt diaman ten en ik verlang vrije pacht voor negen en negentig jaren, of ik zal zien wat mij te doen staat. De molenaar wierp eenen fleren blik op den dienaar en ging heen. Pliilip Piron zette denkend zij non weg voort naar het kasteel. Juffrouw Lepage heeft den molenaar op gehitst, mompelde hij, Ik heb dit meisje juist in tijds van kant gemaakt. In liet kasteel heersehte geeno beweging, waaruit hij besloot, dat Roza's ongeluk nog niet hekend was geworden. Roza's kamer voorbijgaande, kon hij de be koring niet weerstaan, om te beproeven, of de/.e gesloten was. Hij draaide den knop van do deur om, en opende die behoedzaam. Ilij wierp een onderzoekenden blik naar binnen de kamer was ledig. De groote orde en gezel ligheid. de weldadige warmte en weelderige meubclcering maakten op hem een zonderlin gen indruk. Het kamermeisje is hier geweest en heeft alles in orde gebracht, dacht hij. Maar hoe komt het dat men juffrouw Lepage niet ge mist heeften men geen alarm geslagen heeft Op Uit oogenblik klonk een gezang in de kamer van mevrouw Bartincux. Hij had deze hun arsenaal waren. Nauwelijks aangekomen werd er hun weer een brand gemeld die uit geborsten was op den steenweg van Bergen, eenige huizen verder dan die welke over een uur plaats had. Het vuur was ontstaan in een specerij winkel waar ook petrool verkocht werd. i Do winkel behoort aan de echtgenooten Van H..., die afwezig waren. Het huis be staat uit vijf verdiepingen en is beslagen door een aantal onderhuurders. Een dikke rook had het huis ingenomen toen de huurders het gevaar bemerkend, vluchtten. De pompiers snelden toe en moesten de deur inbeuken met hunne bijlen. Gansch het gelijkvloers werd do prooi der vlammen. Brand. De kommandant Boon, was nog niet zoo haast meester van dezen brand als men hem reeds kwam opeischen om een anderen brand op denzelfden steenweg te komen blusschen. Nu was het in het n. 515 hij de echtgenooten M..., die insgelijks een kruidenierswinkel houden. De brand was ook op het gelijkvloers ont staan, en op eenige oogenblikken was het vuur in een echte vlammenpoel veranderd, een petroolvat ontplofte weldra en deelde het vuur mede aan al de omstaande meubels. Het is met moeite dat de huurders tijd von den om zich te redden. De pompiers bevoch ten reeds den brand meer dan een kwaart uurs, toen men hun deed opmerken dat zekere De Beyst, 30 jaar oud, zich nog in het huis bevond en zich niet kon redden. Daar het vuur reeds den trap verslonden had. kropen twee pompiers op het dak van het naburige huis en konden zoo op de mansardekamer van de brandende woning geraken. Daar vonden de heldhaftige redders De Beyst half verslikt op zijn bed liggen. Men bracht hem langs de zoldervenster huiten en zoo langs liet huis op de straat. De man werd naar eene naburige woning gebracht, alwaar een dok tor hem de noodige zorgen toediende. De menigte werd zeer geschokt door het zien dier heldhaftige redding. Middelerwijl had den brand steeds voortgewoed en met het geweld van het water gelukte men erin het vuur te dooven. Niettemin zijn twee verdie pingen afgebrand. De schade door het vuur veroorzaakt be draagt niet min dan 10,000 franken. Brand m de Ëloystraat. De pompiers waren nog bezig met blus schen op den steenweg van Bergen als men ze reeds kwam roepen om in ue Ëloystraat een brand gaan te blusschen dio ontslaan was in den kruidenierswinkel der echtgenoo ten GHet vuur nam achter de toonlade aanvang. De luitenant Malaise vertrok met eene sectie pompiers en eene spuit. Men kon na een halve uur werken, hij middel van twee spuiten, den brand uitdooven. De winkel werd deels vernield. Brand in de Odonstraat Een vijfde brand kwam tie moedige pom piers nog meer vermoeien. Het vuur ontstond rond 10 1/2 ure in het n. 33 der Odonstraat op de kamer van M. Melleu. Toen de pom piers ter plaats kwamen stond de kamer in laaie vlam. Zij brandde letterlijk uit. Na twintig minuten was allo gevaar geweken. De policie heeft een streng onderzoek nopens deze branden geopend. - GEEN WONDER NIEUWS. M. Caillaux, Fransche minister, heeft eene redevoering uitgesproken, waarop hij na druk heeft gelegd op do gelukkige gevolgen van de tucht, de orde, en de kalmte die tij dens de onderhandelingengeheerschthebben. Hij houdt zich voor overtuigd dat de over eenkomst blijvend zal zijn. Deze rede is geestdriftig toegejuicht, en in Duilschland met vreugde ontvangen en besproken. eldere, lieve stem reeds dikwijls gehoord het was Röza Zij was naar de oude dame gegaan, die zij lijdend vond. Mevrouw Bartineux had haar verzocht een lied te zingen, en, hare eigene vermoeienis en smart vergetende, had Roza aan dit verzoek gaarne gevolg gegeven. Philip luisterde onthutsthij stond aan den grond genageld.. Dat moet eene vergissing zijn, stamelde hij, toen hij van zijnen schrik bekomen was, cn het gezang verstomde. Mevrouw Bartineux heeft bezoek. Het is Roza's stem niet, want het meisje is dood Ilij sloot de deur weder, maar hield den knop nog in de hand in afwachting dat het gezang opnieuw zou beginnen, toen de ka merdeur van den markies geopend werd en de geheime agent met eenen ledigen kolenbak in de liand naar buiten kwam. Pliilip wierp op hem eenen wilden blik. Zoekt gij juffrouw Lepage, mijnheer vroeg de stoker kalm. Als dit liet geval is,kunt gij haar in de kamer van mevrouw Bartineux vinden. Ik zag haar een uur geleden daar bin nen gaan. Pliilip kon geen woord uitbrengen, maar staarde den agent aan, alsof hij hem met zijne oogen doorboren wilde snel keerde hij zich om cn trad naar zijne kamer. De stoker ging, zonderling lachend, do ka mer van den markies weder binnen, om daar zijn onderzoek voort te zetten, waarin hij gestoord was geworden. EEN HOPELOOZE AANVAL. Do vrederechter Talbot haastte zich niet met de uitvoering van de liem gedane zending. Het was bijna donker, toen li ij twee policie agenten gelastte, naar het kasteel te gaan org Brussel. Kind levend verbrand. Een schrikkelijk ongeluk viel Zondagavond voor in een huis van den Waterlooschen Steen weg. De Sjarige Theresia Bourlard ontstak allume Ij es tijdens de afwezigheid van hare ouders en slak zeker oogenblik het vuur aan hare kleedjes en het kind stond dra heelenal in brand. Zij vluchtte naar gehuren. Toen men het vuur had uitgedoofd, was het meisje reeds zoo erg verbrand dat men voor haar leven vreest. Menschenjacht.Dezen morgen drong een kerel binnen in een winkel van gemaakte kleedingstukken en stal er een kostuum van 75 franken. Men zette de kerel achterna en na eene lange menschcnjacht kon men hem eindelijk vatten in de Lombardstraat. Het is zekere André R..., Franschman, die een goed gevuld rechterlijk dossier be zit... Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 Elsene. Doodelijk ongeluk. Een erg ongeluk greep Zondag avond plaats op het foorplein St-Kruis. Een meisje van 10 jaar, zekere Ano Vindepot, die met hare ouders in de Deverquiestraat, 3, woont,Jievond zich op eene hijs, toen zij eensklaps het evenwicht verloor en van 0 meters hoog op de steenon geslingerd werd. Do arme kleine had den schedel gekloven. Zij werd bij hoogdrin gendheid naar het hospitaal overgebracht. Nauwelijks was zij er aangekomen of zij stierf. De ouders der arme kleine werden ver wittigd hunne droefheid is onbeschrijfelijk. Kindgeplettcrd. Een knaapje van 6 jaar, zoontje der echtgenooten T'jampens, wonende in de Briefdragerstraat, te Molen heek, werd Zondag in de Graaf van Vlaan- derenstraat, door eon brouwerswagen omge worpen. De wielen der zware kar rolden over zijn lichaam. Na verzorging in eene apotheek, werd het kind in eenen jammer lijken toestand naar het gasthuis der ge meente vervoerd. Bitterpeeën der Trappisten Vincart geven extra koffie. 1500 P. St-Jans-Molenbeek. Paard op hol. Botsing. Maandag ging op den Ninoof- sclien Steenweg het paard op hol van den moeshovenier Bovendierd, van Lennick. Het kwam in hotsing met eene tram. Do kar werd beschadigd en de man op den grond gewor pen. Men nam den voerman bewusteloos op, met het rechterbeen en den linkerschouder gebroken, eene diepe wonde aan het hoofd. Onder een auto. Gisteren avond werd de 74 jarige ouderling Louis Beyens in de Rozenstraat te Molenheek door een auto omgeworpen en overreden. Hij werd in eene naburige apotheek verzorgd en heeft talrijke verwondingen hekomen aan hoofd en armen. Een onderzoek is ingesteld. Schaarbeek. Gekwetst. II. Pittivïl Nicolaystraat, werd Maandag ineenefabrielc van gaswater, Jollyslraat, erg gekwetst aan het voorhoofd, de rechterwang on de handen door de ontploffing eener zuigflesch. Anderlecht. Werkongeval. De met sersknaap, Jules Camerlyck, van Loth, viel Maandag op den Steenweg van Bergen ach terover van eene leer. Verscheidene zijner ribben en zijn linkerheen werden gebroken. St-Gillis. Verstikking door het gciz. Zondag avond was zekere Antoino Degreef, die 47 jaar oud is en met zijne familie een appartement bewoond op het 2e verdiep van het n. 1 dor Vestingenstraat, een weinig be dronken naar huis gekomen. Daar hij waarschijnelijk een of ander wildo bereiden ontstak hij het gazvuur. Men naar den lang vermisten Alexe Mixtome te zoeken en hem gevangen te nemen. Hij legde hun het stilzwijgen op, en verbood hun met de bedienden te spreken hij noemde de bron waaruit de inlichtingen geput waren, besprak het afsterven van Alxe Mixtome in Amerika en bracht het zoover, dat de policieagenten, twijfelende aan de bewering van Piron, den kamerdienaar, hunne zending ondernamen zonder gedacht zich veel moeite te geven, om den vluchteling te vangen, dewijl zij dit nu reeds voor onnoodig hielden. Zij vonden Philip en Jan Piron ongeduldig op hen wachten, cn de ce ste verweet hun hunne traagheid.De policieagenten antwoord den spottend en nu ontstond er eene woorden wisseling, dio altijd heviger werd en ten ge volge had dat de beambten hunnen lust tot onderzoek hoe langer lioo meer verloren, en dit slechts schijnbaar uitvoerden. De puinen en de kapel w erden doorzocht, maar, zooals de policiedienaren voorzagen, zonder gevolg. Zij bleven nog eenigen tijd en gingen daarna weg, zonder op Philip's bevelen en bedreigin gen acht te slaan. Daar zullen zy voor betaald worden riep do kamerdienaar. Ik zal zorgen dat er morgen vroeg policieagenten uit Parijs hier zijn en wij zullen den vluchteling vinden, al moest de geheelo kapel worden afgebroken. Dezen nacht, Jan, moeten wij in do kapel blij ven. Als wij hem vangen, zullen wij zoowel den roem als de belooning voor ons alleen hebben. Jan stemde toe en zy begaven zich naar do kapel, om den nacht daar wakend door te brengen. Uren lang spraken zy zacht met el kander eindelijk zwegen zij. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2