BUITENLAND. NIEUWSBERICHTEN. De Kempenaar a° S""1 (get) Merry del Val.» Nog andere telegrammen. Koningin Wilhelmina, zond aan president "Fallières volgend snelbericht De Marokkokwestse Het familiedrama van Anderlscht Een man poogt vrouw en kimt met messteken te össden in het voorhoofd van zijn 7jarig dochterkon planten. Het kindje dat met zijne moeder wegvluchtte zeeg- neerjn zijn bloed. Dr Turine werd geroepen en verzorgde de twee gekwetsten. De do|k.tor bestatigde dat de toestand van het meisje zeer onrustwek kend is. De moeder is min gevaarlijk ge kwetst. De policie werd door de gebaren verwit tigd en snelde ter plaats,zij namen Dorier ge vangen en leidden hem naar de Daillyplaats. Brussel. Diefstallen. Over eenige dagen vond M. D..., dieWiet zijne familie in een appartement der Hoogstraat woont, zijne deur geopend. Binnen was alles onder ste boven gesmeten. De kerels hadden 0111 500 fr- linnen en kleedingstukken gestolen, zij hadden ook de hand gelegd op een aan tal andere voorwerpen. ï)e policie werd ver wittigd en Dinsdag zag M. D..., voor het venster van een oud kleerkooper gansch zijne kleerkamer uitgestald liggen. De policie werd oogenblikkelijk geroepen en deed een onderzoek. De aanhouding dér schuldigen is nakend. Dinsdag drong een-kerel in de kamer welke M. D..., in de Prévoststraat bewoond en stal er al de juweelemvan zijn slachtoffer. Hij had al de meubels opengebroken. De dief trok er van onder, mot nog een aantal andere voorwerpen. Dezelfde dag bevond Mme D..., uit Bergen zich in eenen winkel der Nieuw straat op het oogenblik dat zij hare aankoopen wilde regelen bestatigde zij dat een dief haar handzakje geopend had en er haar goldbeu- gel uit gestolen had. Deze bevatte eene som van 250 franken in bankbriefjes en nog eenige franken in zilvergpld. Klacht is neer- 'golegd. Een geweldig aard. Een kerel die zeer bedronken was en ten prooi aan eene hevige opgewondenheid, kwam gisteren rond middernacht binnen in .eene herberg der Trierscheslraat en zwierde een dolkmes met veer. Daar hij iedereen bedreigde met zijn wa pen, werd hij vast gegrepen en buitengezet, zonder dat hij tijd had om kwaad te doen. Door deze uitdrijving' ten uiterste verbit terd, drang de gevaarlijke kerel binnen in de herberg gehouden door M. M..., in dezelfde straat en waai? de herbergierster alleen achter de toonladestond. Hij schoot onmiddelijk op haar toe en wilde haar treffen, doch. twee agenten snel den juist binnen en brachtten de kerel tot bedwang. Hij werd opgesloten. Het is zeke- ro.n Francois Pvan Otlignies. Dezen morgen beweerde hij van niets te weten. BotsingDijnsdag is eene botsing ontstaan in de Koninklijkestraat aan de Beu- giiemstraat, tussclien een auto-taxi en eene broodkar. Het paard der broodkar werd om geworpen en do kar werd erg beschadigd. Dezelfde dag had 0$ de Zennelaan nog eene botsing plaats, op de hoogte der Van der Elstlaan, een taxi reed tegen een tram beide rijtuigen werden erg toegetakeld, geen persoonsongevallen zijn te betreuren. Wildeman. In eene nederige wo ning van de Betravenstraat woont het echt paar S.., waarvan de man telkens hij zat is, zijne vrouw met bedreigmgen overlaadt. Gisteren avond, na zich dronken gemaakt te hebben, kwam hij thuis ten prooi aan eene groote opgewondenheid. Nauwelijks was hij binnen of hij begon de meubelen in stukken te slaan. De drie kleine kinderen kropen onder het be^al schreeuwende. Wanneer niets meer geheel was in hel arme huis, begon de kerel zijne vrouw te mishandelen en te slaan. De ongelukkige kwam gansch gekneusd eene klacht neer leggen in het kommissariaat dor Lignieslraat De vrouw verandert dikwijls, maar nooit voor haren kómè, want zij gebruikt altijd de uitmuntende Bitterpeeën der «Trap pisten Vincart. 1500 T. Laken. Erge val. Een erg ongeluk greep dezen morgend plaats, in de Leopold- straat te Laken. Een jonge werkman ge naamd Pieter Van Humbeek, 17 jaar oud, was op eene booge ladder geklommen om herstellingen uit te voeren aan het dak eener brouwerij. Eensklaps werd de ongelukkige draailoos en stortte ten gronde. De onge lukkige viel met het hoofd voorover op de steenen. Men heeft hem gekwetst en buiten kennis opgenomen. Het is in een staat die erge bedenkingen opleverd dat men het on gelukkige slachtoffer naar het hospitaal der gemeente overgebracht hoeft. Anderlecht. Kind door een auto ge kletterd. De lijkschouwing van 't zoontje Hembrechts, Zaterdag namiddag door een auto gepletterd, in de Wayezstraat, bij het verlaten der bewaarschool, heeft Maandag plaats gehad. Het wiel van het voertuig had de lever van het arm knaapje platgedrukt tegen de ruggegraat. Een overvloedig in wendig bloedverlies was er het gevolg van g-eweest en dit veroorzaakte den dood. De automobiel werd in hechtenis gehouden. Dijnsdag werd het ongeval met de aangesla gen auto hersteld in het bijwezen van het parket en hadden de lijkplechtigheden van het jeugdig slachtoffer plaats. Sint-Jans-Molenbeek. In een aanval van heete koorts. M. E. L...., Vander- dussenstraat, werd Maandag onpasselijk in zijn werkhuis en weldra door hevige koorts aangetast. In dien toestand sprong hij door een venster en viel op de binnenplaats. Hij werd diep gewond aan den rechterslaap, ge kneusd op gansch het lichaam en zijn rech terarm op twee plaatsen gebroken. De onge lukkige werd naar het gasthuis vervoerd. Etterbeek. GrondinzakkingDins dag morgen waren werklieden bezig met het graven van een waterput op- de binnen plaats van een huis der Tervurenlaan, 18. Op 4 meters diepte gekomen had er eene inzakking plaats. Twee arbeiders werden onder de aarde bedolven. Men kon ze spoe dig verlossen. De eene, Jules. Vergracht, werd opgeno men met eene dubbele breuk van het rechter been en erge kneuzingen de andere, Frans De Blauwe, met gebroken ribben en inwen dige verwondingen. Beiden werden verpleegd en naar hunne woning vervoerd. St-Joost-ten-Noode. Erge val. Hel 9jarig dochterken, Rosina D..., Mekaniek- werkersstraat, liet zich Dinsdag te harent van de trapleuning glijden en viel eensklaps in de gang. Men nam het kind op met 't voor hoofdsbeen en den rechterarm gebroken, met kneuzingen op gansch het lichaam. De toe standvan het meisje is onrustwekkend. Sinte Katharina-Lombeek. Een laffe schurk. Maandag namiddag is een kerel zijnen revolver komen afschieten tegen de poort van de pastorij. Een dreigbriefje had bij eerst onder de poort geschoven. Op de Heidestraat heeft dezelfde wilde nog drie maal gevuurd op J. B. Vierendeels die ge- lukkiglijk niet getroffen word. In den laten avond werd een dorpeling aangerand en hem zijne beurs met geld ontstolen. Het slacht offer dier laffe aanranding werd erg mishan deld, bekwam een messteek en 's morgends aan het huis van den koster vond men eenen plas bloed en den paternoster van den onge lukkige. Messen en revolvers, steken en schieten, als dat de voorbereiding is van de kiezing van October, dan zullen voorzeker de oogen der Lombeekenaars wel openschieten en zul len *zij eene veroordeeling in de sternbus ste ken. Er zijn immers menschen en zaken die men niet aanrandt zonder de verachting van ons door en door katholiek volk op te loopen. Antwerpen. Doodelijk ongeluk. Aan boord van den stoomer Rhaholisgemeerd aan hangaar 17, had gisteren een doodelijk ongeluk plaats. De genaamde Heinrich Van Appen, scheepstimmerman, 27 jaar oud, was in het ruim aan het werk, toen hij eens klaps een zware balk, wegende 250 kgr. op het hoofd kreeg. Het slachtoffer werd den schedel gebroken en was een kwart uurs later een lijk. Het lijk werd naar het doodenhuis over gebracht. Laffe aanrandingDine aanhou dingen. Verleden nacht werd August Van Parys, wonende St-Janstraat, in d» Kloosterstraat aangerand door drie kerels, die hem ten gronde wierpen, hom erg mis handelden en van zijn geldbeugel en uurwerk beroofden. Twee policieagenten kwamen op dat oogenblik ter plaats en konden twee der bandieten, Louis G..., en Jules Waan houden. De derde werd eenige uren later ook aangehouden. Allen zijn ter beschikking van den proku- reur des konings opgesloten. Duitscher aangehouden.De agenten der opsporingsbrigade hebben in een loge menthuis der Goudsmedenstraat, een Duit scher, zekeren H..;, aangehouden,die aldaar onder een valschen naam verbleef. De kerel had in zijn bezit vijf verschillige identiteits papieren, allen op verschillige namen, als ook gestempelde papieren voor het maken van getuigschriften. Hij is opgesloten. Geknipt. Ter beschikking van het gerecht, werd ook zekeren Jan V.,. opge sloten. Deze kerel werd sinds eenigen tijd opgezocht wegens eene diefte met bezwa rende omstandigheden. Werkongeluk. Aan boord van den stoomer Calekas werd de dokwerker Jan De Ridder, 30 j. oud, wonende Happaertstraat, door den val van een stuk ijzer het been verbrijzeld. Het slachtoffer werd naar het St-Gamillus gasthuis overgebracht. Doodelijk ongeluk. Dijnsdag avond, rond 6 1/2 ure, heeft een smartelijk ongeval op de Paardenmarkt plaats gehad. Het 9jarig kindje Hendrik De Decker, wonende bij zijne ouders, Blindenstraat, was op een wa gen geklommen en is bij het afspringen tus- schen de wielen gevallen. De kleine is door een der wielen overreden, bekwam een sche delbreuk en werd het rechterbeen gebroken. Het jonge slachtoffer is in bedenkelijken toe stand naar het Stuivenberggasthuis gebracht. AanhoudingEen genaamde Van B...., verdacht van medeplichtigheid in de bandieterij der Simonisstraat, is door de po licie aangehouden en opgesloten geworden. Zijn signalement komt bijzonder goed over een met dat van een der bandieten, hetwelk door het slachtoffer opgegeven werd. Verdwenen. Een genaamde Pieter Verbeeck, 41 jaar oud, wonende Vlaamsche kaai, is sinds een achttal dagen spoorloos verdwenen. De diefstallen. Ten nadeele van Louis Gelens, wonende Lockaerlstraat, is eene som van 50 frank en een uurwerk met keten gestolen. Bij M. Martens, wonende Korte Vlier straat, is ook een uurwerk gestolen. Ten nadeele van M. Theo Claessens, wo nende Gyselstraat, werd een rijwiel ont vreemd. Rumpst. TeruggevondenHet rij wiel dat op 20 September, ten nadeele van M. Dieltjens le Antwerpen gestolen werd, is te Rumpst bij zekeren Maangeslagen. Deze verklaart het te Merxem gekocht te hebben. Meehelen. Lijk opgehaald. Uit do Leuvensche vaart is het lijk opgetrokken van zekeren Petrus Dwonende Hanswyck- slraat, die sinds een veertiental dagen uit zijne woonst verdwenen was. De man was 53 jaar oud, gehuwd en vader van familie. fis H. Vader, diep ontroerd door de camp welke Fraffkpiik en zijne glorievolle jfloot komt te treffen, drukt al de genegen- Bieid van zijn vaderlijk hart uit, en richt tot Crod zijne vurigste bede, voorde slachtoffers, ,?oor de beproefde familiën en voor de Natie. Teruggekeerd van de legeroefeningen, verneem ik de vreeselijke ramp welke de Fransche vloot komt te treffen. Ik verhaast mij, Mijnheer de Voorzitter, mijne levendige genegenheid uit te drukken, ter gelegenheid dezer wreed e ramp. Keizer Franz-Jozef, van Oostenrijk, tele grafeerde aan M. Fallières. Het is met diepe ontroering, dat ik de vreeselijke ramp kom te vernemen, welke de Fransche vloot treft. Ik houd er aan. Mijnheer de Voorzitter, u mijne levendige genegenheid uit te drukken. De Koning van Serbië telegrafeerde, dat hij van harte deelneemt in den rouw7, welken Frankrijk treft en drukte tevens zijne diepe genegenheid uit voor de slachtoffers. Heeren Gombin en Kiderlen Waechter, hebben reeds verscheidene groote feestmalen opgedischt aan elkander, hetgene veel goeds voorspeld. Nu zijn ze andermaal bijeen ge weest om den toestand verder te bespreken. Zoowel Frankrijk als Duitschland, de beide landen dus, blijven den toestand hoopvol in zien. De zwarte gezichteinder is alzoo ver- dwenen. SPANJE. Reeds 3000 aanhoudingen Dat het in Spanje erger doet dan velen wel denken, bewijst het groot getal aanhou dingen. Tot hiertoe zijn er zoo maar 3000. Te Malaga zijn de Heeren Sebastiaan Havas, voorzitter van het syndikaat der met sers, en Adolf Guiot, voorzitter van de ar- beidsfederatie aangehouden. Het lokaal der federatie is door do overheden gesloten. Te Barcelona duurt de verdrukking van den oproer voort. Te Merida is liet socialistische lokaal gesloten en vele socialisten zijn aan gehouden. Te Bruguillos, te Jerez en te Cabarceno is het hetzelfde. Perez Galdos wordt te Santander streng bewaakt. Tot nu toe zijn er reeds meer dan 3000 personen aangehouden. PORTUGAL.' Geen nieuws. Hetgene waarlijk wonderlijk voorkomt, het,is wel dat er uit Portugal geen het min ste nieuws toekomt, noch van de regeering noch van de monarchisten. Het moet zijn dat de regeering alle berichten opvangt en ze aan eene strenge censuur o'nderwèrpt. Van den bisschop van Oporto, van die talrijke priesters die in het gevang werden opgeslo ten, hoort men ook niets. Zouden die soms in 't geheim al van kant zijn gemaakt. Het zou wel kunnen, want bij de republikeinen, die zoo met de vrijheid en de toegevendheid schermen, mag men zich aan de wreedste harteloosheid verwachten. PERZIE De Ex-Shah Gisteren meldde men wel de dood van den Ex-Shah, maar later is er geen verder nieuws toegekomen. Zij no vrouw en zijne kinderen zijn te Odessa weergekeerd. AMERIKA Redevoering van M. Taft President Taft is eene groote omreis aan ket doen in Amerika. Te St Louis heeft hij 97e Vervolg. Even na middernacht, hoorde Philip in de Jiabijbeid van den preekstoel een gedruisch, doch eene onvoorzichtige beweging van zijnen .broeder verijdelde de hoop, Alexe Mixtome te vangen. IIij braakte eenen stroom van ver- wensclnngen uit, waardoor Jan zich zoo boos maakte, dat zij bijna handgemeen werden. Mijnheer Lepage was voornemens geweest zijne schuilplaats te verlaten, om zich in de ffrissche lucht te bewegen maar aldus ge waarschuwd, keerde hij spoedig terug en kwam dien nacht niet meer te vorschijn. Zijn voorraad van spijs en drank was nog slechts gering en tot overmaat van ramp, bemerkte hij, dat men zijne tegenwoordigheid in het kasteel ontdekt had, en hij belegerd werd. Iloe zich opnieuw levensmiddelen verschaffen, hoe weg te komen, of dé noodigo bewegingen te nomen, dat waren voor hein onoplosbare raadsels. 's Morgends werd de belegering opgeheven. Jan keerde naar het dorp terug. Philip ging naar het kasteel en ontbeet. Nauwelijks had hij daarmede gedaan, of hij ontving de mede deling, dat twee heeren uit Parijs hem wenscliten te spreken. Het waren geheime policieagenten die bij per telegram ontboden had. Zij hadden reeds een half uur gewacht, 'daar zij hem niet onder het ontbijd wilden «toren. IIij bugaf zich tot lien en bij zijne komst ging Ruchilieu, den kamcrvagei' in de hand. langzaam van hen weg. Rochilieu had, terwijl zij wachtten, met heb gesproken, en met zulk een gevolg, dat zij Philip Piron, toen eene rede uitgesproken waarin hij den slech ten toestand der magistratuur deed uitschij nen. Het gevoelen van wantrouwen dat de Amerikanen bezield tegenover hunne magis traten is ten volle te verrechtvaardigen. Het werk der rechtbanken gaat veel te langzaam en is eene van de groote oorzaken van de huidige onvastheid. Hij heeft de ver eenvoudiging van de proceduur aanbevolen voor de gevallen dat de rechters in beschul diging worden gesteld. M. Taft heeft zelfs deze verrassende be kentenis gedaan, dat bij persoonlijk magis traten heeft gekend die door het congres in beschuldiging moesten gesteld worden, maar waar men de zaak slillekens in den doofpot heeft gelaten. Het achteruitblijven in de werking der rechtbanken en het getal moorden, dat onge straft blijft, zou alleAmerikanen van schaam te moeten doen blozen, vooral als zij hunne rechtbanken vergelijken bij die van Enge land, waarde straf der schuldigen zoo spoe dig wordt voltrokken. De gerechtshoven volbrengen hunne zending niet en de verant woordelijkheid der magistraten zou moeten worden vastgesteld. Volgens M. Taft is die staat van zaken toe te schrijven aan het feit dat de rechters de proceduur overlaten aan de advokaten, avoués, enz., waarvan ze bevreesff zijn. Vol gens hem zouden de magistraten beter moe ten worden uitgekozen, met grootere mach ten worden bekleed, maar ook eene meer effectieve, werkelijke verantwoordelijkheid moeten hebben. Hij is tegen het volksrefe- rendum voor het al of niet afzetten der rech ters. Daardoor zouden de rechters bloot staan aan den willekeur der politiekers. ENGELAND De Egyptische Bank in banbreuk The Bank of Egypt of de Egyptische Bank is in failliet, in bankbreuk. Zij heeft hare betalingen gestaakt. Zij heeft aan de regee ring hulp gevraagd om haar actief te willen beschermen. Wij hadden reeds gisteren gemeld dat de bewoners van een huis der Brogniesstraat van Anderlecht getuigen waren van een schrikwekkend drama. Een man wierp zijne vrouw uit een venster van het derde verdiep met het ongelukkig gevolg dat zij op den slag dood bleef. De gast zekere Derville heeft beweerd dat zijne vrouw door schrik bevangen zelf door het venster gesprongen is. De kleine voor zooveel hij geloofbaar is, en die de eenige getuige van het drama was, zegt hetzelfde. De policieofllcier Laumen heeft een onder zoek geopend. Daar het moeilijk te gelooven valt dat de overledene die beweging zou ge daan hebben en daar alles behalve klaar is, heeft de policie,Derville in verzekerde bewa ring gebracht, om voor het parket te ver schijnen. Na een lang onderzoek werd hij dezen morgend in vrijheid gelaten. Het onderzoek duurt voort. Een schrikkelijk drama greep gisteren rond den middag plaats in de Groote Bosch straat te Schaarbeek. Daar wonen do echt- genooten Doner mot hunne drie kinderen. De man is een blikslager. Het huishouden is alles behalve eensgezind. Talrijke twisten hebben er gedurig plaats. Dezen middag tijdens eenen nieuwen en zeer hevigen twist, greep Dorier eenklaps zijn zakmes met veer en bracht, zijne vrouw een steek toe in den hals. Dac zijn slacht offer wegvluchtte al huilen en roepen smeet Dorier zijn mes in hare richting doch het wapen trof de vrouw niet, doch ging zich deze zich aan hen voorstelde, zeer nieuwsgie rig aanzagen. De kamerdienaar deelde huu, op zeer ge- wiclitigen toon mede, dat Alexe Mixtome, de moordenaar van zijnen eigenen broeder, den laatsten markies van Charlemont, nog leefde en zich in eene verborgen plaats der oude ka pel schuil hield. Hij merkte aan, dat de door de regeering uitgeloofde belooning hem toe kwam, en hij dus natuurlijk de policieagenten zeer ruim zou betalen. Hij liét hen ontbijten, en bracht hen ver volgens naar de puinen en in de kapel. De ge sloten preekstoel werd nauwkeurig onder zocht, maar geen spoor van eenen ingang tot een geheim kabinet gevonden. Philip sloeg voor, de geheele loge af te breken de policie agenten echter meenden dat het beter was des nachts de wachtte houden, totdat de vluchte- teling bij gemis aan frissche lucht zijne schuil plaats zou verlaten, en de zaak werd op die wijze gesloten. Philip zegde tot do bedienden van het kas teel dat de vreemdelingen oude bekenden van hem waren maar het ernstige gezicht der huishoudster bewees, dat een gerucht van dc waarheid tot haar was doorgedrongen. Roza droeg zorg niet alleen te zijn. Zij bracht den dag bij mevrouw door, en des nachts sliep zij in de nabijheid van de huishoudster. Bij het minste vermoeden dat er iots in de puinen plaats had, ging de huishoudster naar Roza, die zich op hare kamer bevond. Er worden zonderlinge tooneeltjes in het kasteel afgespeeld, juffrouw Lepage, zegde zij, zoodra het meisje, dat haar morgendwerk deed, zich verwijderd had. Er zijn vreemdelin gen uit Parijs aangekomen, en Duiex ziet ze voor spioenen aan. Roza verschrikte. Met welk doel zijn zij hier vroeg zij. Dulex hoorde hen samen spreken en ving eenige woorden op. Hij zegt dat Alexe Mixto me leeft, dat hij zich in de nabijheid van het kasteel ophoudt en de mannen gekomen zijn, om hem gevangen te nemen. Roza werd doodsbleek, Waar zijn die policieagenten nu? vroeg zij, slechts met moeite deze woorden uitbren gende. Zij zijn in de kapel gegaan, en na deze doorzocht te hebben, zullen zij voor den avond niets meer doen. Zij gelo'oven, dat Alexe Mix tome zich tot dan toe schuil zal houden. Roza's eenige gedachte was, haren vader van het gevaar te onderrichten. Zoodra de huishoudster haar verlaten had, ging zij aan hare schrijftafel zitten en gaf van alles, wat zij zooeven gehoord had, verslag. Aan het slot van haren brief bezwoer zij haren vader, da delijk Frankrijk te verlaten,en eene toevlucht in een eenzaam oord te zoeken. Zij sloot den brief stak hem in den zak en kleedde zich om uit te gaan. Een tijd lang liep zij op het terras heen en weder en richtte plotseling hare schre den naar de puinen. Van Philip Piron of de policieagenten zag Roza niets. Zij trad de kapel binnen waar het stil en donken was. Als eene schaduw gleed zij door den zijbeuk naar de loge en zocht naar eene plek, waar zy haren brief zou verbergen. Een licht geraas deed haar fep dit oogenblik ver schrikken. Rondziende! bemerkte zij dat zich een steen opende, en hét bleeko gezicht haars vaders kwam te voorschijn. Snel begaf zij zich tot hem, bukte, kuste hem en drukte den brief in zijne hand. Beangstig u niet, fluisterde hij. Ga naar Montfa§on, ik zal u morgen avond daar ont moeten als ik weg kan. Dan zal ik Frankrijk verlaten. Hij kuste zijne dochter nog eens en trok zich terug. De steen sloot zich weer onhoor baar toe en Roza, van den drukkenden last be vrijd, spoedde zich weg. Toen zij de deur be reikte, welke de kapel met de puinen ver bond, werd deze geopend en Philip verscheen voor haar met de policieagenten. Zij hadden den kelder en andere onderaardsche gangen der puinen doorzocht en keerden nu naar de kapel terug om een nieuw onderzoek te be ginnen. Een dreigende vloek ontviel Philips lippen toen hij Roza zag en zijn gezicht werd donker. Do ontroerig van het moisje maakte de op merkzaamheid der policieagenten gaande zij bleven staan en vroegen Roza naar de oor zaak van haar bezoek in de kapel. Philip zou haar wel beschuldigd hebben de schuilplaats van Alexe Mixtome te kennen, maar als hij dit deed, dan verried hij tevens hare bloedverwantschap met den vluchteling en het feit, dat zij, na haren vader, de recht matige eigenares van het slot was.Hij beet zich op de lippen en zweeg. Ik behoef u geene rekenschap te geven van mijne tegenwoordigheid alhier, ant woordde Roza, op de vraag van den policie- agent, terwijl zij hare slanke gestalte, fier op hief en het hoofd trotsch en beslist achter over wierp. Ik ben do gast op bet slot en de puinen in de kapel zyn voor iedereen toegan kelijk. Zij trad de mannen voorbij en niemand hin derde haar dit. Zij heeft haren vader gewaarschuwd, dacht Philip. Zou zij hem gezien hebben Als li ij dezen nacht zich nog schuil houdt, zullen wij hem toch spoedig laten uithongeren. En hebben wij hem vast, dan gaan wij weer op de jonge dame letten. Ditmaal zal zij mij niet ontsnappen De policieagenten hielden zich den geheelen dag in de puinen, op de terrassen en in het park onledig,eenige uren uitgezonderd, waar in zij den vrederechter een bezoek brachten. Deze verhaalde hun alles, wat Roza ontdekt had, en de feiten met al hunne mogelijke ge volgen werden grondig onderzocht. Een Parijsche policieagent en een konsta bel waakten geheel den nacht, maar er werd niets van den vluchteling ontdekt. Bij het. aanbreken van den dag gingen zij naar het kasteel. Niemand dacht er aan dat Alexe Mixtome het wagen zou, bij dag zijne schuil plaats te verlaten. Na het ontbijt trok de an dere policieagent met Philip in de kapel op wacht. De afwezigheid der bewakers gedurende twee uren, had mijnheer Lepage de gelegen heid gegeven, zich te verwijderen. Zijne le vensmiddelen waren verbruikt, gebrek aan. frissche lucht en beweging verlamde zijne krachten. Hij kon niet uitstellen totdat hij van honger zou omkomen, of totdat de kapel omver gehaald werd. Hij was zeer op zijne hoede, en gebruik makende van het oogenblik, dat zijne vijanden weggingen, verliet hij zijne schuilplaats en sloop de puinen in, waar hij zich in eenen kelder verborg, die vroeger als gevangenis dienst had gedaan. De tijd ging langzaam voorbij. Ieder uur, elke minuut scheen hem eene eeuwigheid toe. Niet minder traag verliep de dag voor Roza. Des middags echter ontving zij een bericht, waaraan het meisje eene nieuwe hoop vast knoopte. - Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2