OnseimM zegepraal! BUITENLAND. DE RAMP VAM PADIJS Slachtoffer harer moederliefde NIEUWSBERICHTEN. De SVSarokkokwestie Esn drama in een genteenteliiiis het be weegloos. Daar Daar komt er eert hoven Mijn jachtgeweer draagt zoo ver nietaan u, M. Diericx to schieten Ik leg aan, mik goed en een halven iiieler vóór den kop van den hypo spat het water omhoog. De hyppo is naar onder, hij moet voorze ker getreden zijn, doch zulke scheut kan niet doodelijk wezen. Zal de gewonde ons niet ontvallen De zwarten schijnen er niet over bevreesd en de hyppos laten ons geenen tijd om 't lot. dat ons beschoren is, te over denken. Zie op vijftig meiers komt er een zwarte klomp te voorschijn eene tweede scheut Onmogelijk den uitslag vast le stellen de hyppo is den dieperik in. Eenieder van ons staat aandachtig de voorbijstroomende waters te onderzoeken. Omlcrtusschen wordt het donker, alles is stil, behalve het onop houdend gedrnisch der watervallen. Daar, op zijn eerste plaats, komt de n. 1 terug een schot Ditmaal is de hyppo wel getrof fen en inderdaad hij komt niet meer le voor schijn. Reeds spreken we van af le varen, toenn. 2 zijnen kop boven steekt en het water uit neusgaten en muil met zooveel geweld blaast dal hij ons vrees injaagt. Een kogel krijgt hij tot antwoord en hij duikt zich, zonder den tijd genomen te hebben lucht in te ademen, want weldra komt hij weer met nog meer'la wijd en razernij mijn vijfde kogel kwam cenen meter te kort en het monster laat zich rap naar onder zinken. Bij gemis van kardoezen moesten we, tot ons groot spijt de jacht verzaken, toen op 10 meters van ons een nieuwe hyppo ons kwam tergen. Wat gedrocht Eerst begreep ik niet hoe die groole lompe beest zich uil hot water zou verheffen, maar weldra kroop ze over eene rots, ons een allerbest schietpunt gevende, en zeggen dat we geen goede kardoezen meer hadden Met het jachtgeweer schieten, daar viel niet aan le denken Ditmaal hadden witten en zwarten genoeg van de liyppojacht. We hadden het gevaar van dichtbij genoeg gesmaakt en ons bootje gleed pijlsnel huiswaarts. Kon'gotrotter. Duitschland antwoordt Te Parijs is oen antwoord gekomen op de laatste voorstellen van Frankrijk. Duitsch land stelt eene reeks vragen on maakt over zekere kwestiën, voorhehoudingen, die het noodig is ernstig te onderzoeken. Verder nieuws over deze zaak is er niet. De heldenmoed van E. H. Richard Onder de moedigo redders, die ter plaats snelden, om de drenkelingen, le redden, is er gewis gceu enkele, wiens moed en ware zelfverloochening met die van den E. IT. Ilichard kan of .mag vergeleken worden. De E. H. Richard, vooraleer hij wist wat er geheqrd was, bevond zich met den auto bus, onder water. Toen hij trachtte terug hoven water to komen, haperde zijn priester kleed aan den auto-bus. Hij moest zijn kleed aan stukken scheuren, om boven te komen. In plaats van naar den oever te zwemmen, duikelde hij terug en haalde een kind uit den auto. IIij bracht liet aan wal en gaf hot daar aan andere personen over. Dan keerde hij weder naar den auto. dui kelde opnieuw en haalde eene vrouw hoven. De menigte juichte lichi toe, doch dc moe dige priester verlangde die toejuichingen niet. Nog viermaal deed hij den gevaarlijken tocht, en toen hij een oogenblikjo wilde rusten, werd hij tegen wil en dank uit het water getrokken nn naar eene naburige apo theek gebracht, waar zich reeds do geredde personen bevonden. Hij had eene wonde aan bet hoofd, door tegen het rijtuig to sloolen. Toen men hein andere kleederen gegevi-n 99e Vervolg. Eindelijk verhaalde Roza hare vropgcreont- dekkiugnler diamanten, die PhiJip in-het graf ouder de'kapel verborgen liad. Gij/hebt wel gedaan mij te schrijven. Ro za, zegde mevrouw. Ik zal den vrederechter verzoeken mij te komen spreken. Ei' moet tot \lcxe Mixtome's verrechtvaavdiging en tot herstel zijner eer iets bepaalds onderno men worden. Ik wenschte slechts, dat dc ar me onschuldige veroordeeldo nog leefde voegde zjj er met eenen diepen zucht bij. Mevrouw Eugenie sein o eonen brief aan mijnheer Talbot,» cn verzond hem dadelijk. Daarna ging zij naar hare kleedkamer terug, om zich aan te kleeden voor liet noenmaal. Roza begaf zich naar de gezelschapskamer, waar zij,-na eenigen tijd, mevrouw Bienjour ontmoette. Deze wierp haar eenen hoogmoe- digen blik toe, groette haar met een trotsch hoofdknikje en trad naar den haard. Geen van beiden sprak één woord, totdat mevrouw Eugenie verscheen. Na het noenmaal keerden de damen naar de gezelschapskamer terug. Mevrouw Bienjour bad iets in hare kamer te doen, en Roza maak te van hare afwezigheid gebruik,om mevrouw Eugenie de aanslagen van Philip Piron op haar leven te verhalen. En gy hebt dit alles voor mij en mijuen echtgenoot onderstaan riep mevrouw uit, met tranen in hare donkere oogon. God zege- ne u, mijn kind Het was Zyne hand die u tot mij voerde. Ik zal u nooit van my laten weg- gaan. had on men zijne wonde vermaakt had, keer de de priester naar de plaats der ramp terug en bood opnieuw zijne diensten aan. De menigte herkende hem, en bracht hem eene ovaiiG, doch liet niet meer toe, dat de held nog zijn leven opofferde.... De E. H. Richard beantwoordde die ovatie met do woorden Ik heb slechts mijn plicht als christen volbracht. Ten andere iedere goede zwemmer zoo gehandeld hebben gelijk ik gehandeld heb. Vervolgens verhaalde hij als volgt, welke rol hij in deze ramp speelde Ik was in gezelschap van een zeventien jarige jongeling, die met mij Parijs kwam bezoeken, in den auto-bus geslapt. Eensklaps voelden wij een hevige schok, en vooraleer wij wisten wat er gebeurd was. lagen wij in het water te spartelen. Ik kon door een der ramen kruipen en kwam zóó naar boven. Dan zag ik een kind dat zich vruchteloos trachtte los te maken en kon het redden.Nog verscheidene andere personen heb ik behou den kunnen aan wal brengen. Ik zou er mo gelijks nog meer kunnen redden hebben, doch ik zie niet goed, en bij de botsing had ik mijn neusnijper verloren. Daardoor moest ik mijne redding staken. De auto-bus is opgehaald. Donderdag namiddag is men er in gelukt den auto-bus op te balen. De wattman be vond zich nog op zijne plaats. Te oordeelen naar de positie van den ongelukkige, zou deze reeds van schrik gestorven zijn, voor aleer hij in het water terecht kwam. Do voorwielen van den auto waren naar rechts gedraaid, hetgeen wel doet aannemen, dat de wattman eene schielijke zwenking heeft gegeven. _l'Is ten andere hetgeen de ge tuigen van eerst af vertviaard helihen. Een Belg kwetst doodelijk den meier. De moordenaar gelyncheerd. Een genaamde Kamiel Van de Voestyne, 42 jaar oud. daglooner, van Belgischen oor sprong, had reeds meermaals een landbou wer van Neuf\ille (Fransch-Noordeu), met den dood bedreigd. De landbouwer, .Tan Dupont. had eene klacht neergelegd en Van de Woestyne werd over de grens gezet. Dezer dagen lieerde hij echter terug. Hij had inmiddels vernomen, dal «le zoon van Dupont in het huwelijk getreden was, met do dochter van den landbouw er Nicq, ge meenteraadslid. Van de Woeslyne dacht dat Nicq burge meester was van Neufville en dat deze de schuld was zijner uitdrijving. Hij begaf zich rechtslreeksch naar de meierij, trok een revolver en loste twee schoten op den meier. Deze w erd erg getroffen en zakte bewuste loos ten gronde. Ooggetuigen wierpen zich op den moorde naar en na hem ontwapend te hebben, sloe- ag^n 7,ij den laffen schurk zoo onbarmhartig af, dat hij voor dood bleef liggen. Do gendarmen, hebben den moordenaar naar het gasthuis van Valenèijnovergebracht, Waar hij van dichtbij bewaakt wordt. FRANKRIJK Men meldt uit Andreas in de Alpen, dat Woensdag namiddag een hevige, aardbe ving plaatshad. Zij duurde 2 seconden. De bevolking verschrikt vluchtte in liet veld. Een torpilleur vernield. Nabij de eilanden van Iluyères werden er in de nacht van Woensdag tot Donderdag viooloefeningen gedaan, waardoor contre- torpilleurs Mousqnelon en Trident in botsing kwamen. Do Trident heeft de voorsleven ingebeukt, en men heeft hem spoedig op eene veilige plaats gebracht. -De Mousqiïeton heeft men op het strand De terugkomst van mevrouw Bienjour be lette haar te antwoorden. Kort daarop hoorde men dat een rijtuig de laan opreed en voo den hoofdingang stilhield. Even daarna werd de markies binnen gelaten. Zijne komst op Montfagon, na den gcheelen dag in het gezelschap van mevrouw geweest to zijn, kwam mevrouw Bienjour wel bijzon- dér gew ichtig voor. Zij trok zich aan een ven ster terug, zich met een handwerk bezig hou dende. Het was bijna tien uren. Roza sloop onge merkt de kamer en het huis uit. Wellicht wachtte haar vader haar reeds. Zij liep snel over het terras naar de klippen. De nacht was duister, de wind woei hevig, een eigenaardig sissen en bruisen kondigdon eenen naderen den storm aan. Een volslagen uur liep Roza onrustig heen en weder. Een ander rutuig kwam don vrede rechter brengen.'t Was eindelijk elf uur ge worden.Roza's angst steeg mot iedere minuut. Ik zal hier den geheelen nacht blijven, als hij niet komt. dacht zij. Hebben zij hem gegrepen O, vader vader De angst van liet meisje word onuitstaan baar. De duisternis nam steeds toe, even als het loeien van den wind en het bruisen der zee... Maar wat was dat daar ginds In de verte bewoog "zich eene donkere ge stalte, cn Roza herkende haren vader. 11 ij had hetbergvhik bereikt en kwam op haar af. Vader riep het meisje zacht. Roza, antwoordde hij buiten adem. Ik word vervolgd. De policieagenten en Philip zijn dicht achter mij. Zij zijn mij van het kas teel af gevolgd. I)c terugweg is mij langs alle kanten afgesneden. Er blijft mij niets meer over dan de dood. moeten trekken, anders ware hij gezonken. Dit schip is geheel en al vernield, het is nog juist eene wrak. De Mousqueton werd ge bouwd in 1903. Hij is 66 meters lang, 6 me ters breed, en heeft eén watergang van 3 meters. Hij liep 26 knoopen. Zijne bewape ning bestond uit 1 kanon van 65 millime ters, 6 van 47 millimeters en 2 tuben lan- ceer-torpillen. Aan boord waren 4 officieren on63 manschappen. Niemand werd er ge- kwets!. De boot heeft 1.700,000 fr. gekost. Zou het waar zijn Uit Toulon "komt een snelbericht, waarin gezegd wordt dat de kruiser Voltaire van liet type van den Danton, in do golf van Juan, op eene zandbank zou geloopen zijn. Hel is onmogelijk bevestiging of logenstraf fing van dit nieuws te bekomen. In het mi nisterie van Zeewezen had men nog geen bericht ontvangen. Dus niet aannemen alvo rens verder nieuws is toegekomon, ITALIË Onweder. Te Bragnara had gisteren een hevig on weder plaats. Verscheidene gebouwen wer den vermeld en 25 personen,worden door don storm medegerukt cn in 't water geworpen. Men heeft aanstonds hulp verleend. Reeds zijn eenige lijken aan land gebracht. De op zoekingen duren voort. PERZIE De regeeringstroepen winnen weer eens. El üaoulek is verslagen door de regee ringstroepen onder liet bejel van Soffar. Ondertusschen slaat in liet bericht dat de regeering de hoofdstad versterkt Maar als de troepen van den Ex-Shah allemaal verslagen zijn. waarom moet men dan nog de hoofdstad versterken. Dat zit niet pluis, en 'lis zeker dat het pleit nog nietbeslisl is. CANADA Al ruzie Het is al gauw. Het nieuw kabinet is nog niet gevormd of men is reeds volop aan het krakeelen. Conservateurs cn nationalisten zijn het niet eens over do vraag, of Canada zelf eene vloot moet oprichten, ofwel dat hot een geldelijken steun moet geven aan Enge land. Do conservateurs zijn voor deze laatste opvalling, doch daar willen de nationalisten niet van. M. Borden, hoofd der conservateurs, heeft voorgesteld over deze kwestie een vólksre ferendum in te richten. M.( Bourana, hoofd der nationalisten, zegt dat hij zijne volle onafhankelijkheid behouden /al. Be nationa listen, zegt'hij, zijn getrejuw aan de Engel- sclie Kroon, maar gaan voort met dc zelf standigheid van Canada eu de rechten van het volk te vrijwaren. Ztpzullen zoo onaf hankelijk zijn tegenover do conservateurs als zij waren tegenover do liberalen, en eene hevige oppositie daarstellen, zoo dc conser vateurs tekort komen aan hunne verbintenis. ENGELAN D De kleinzoon Gladstone in het Lagerhuis gekozen M. W. G. C. Gladstone, kleinzoon van.den beroemden minister Gladstone, is le Kilmar- nöèk-Burghs gekozen met 6923 stemmen tegen 4637 stemmen aan den unionist J. D. Rees en 2762 aan den werklieden-kandidaat M. Mac Korrel. Do liberalen hebben dus 22S6 stemmen meer dan de-unionisten in dc laalslo kiezing hadden des liberalen 30S8 stemmen meer dan de unionisten, maar toen waren er maar twee kandidJaten en nu drie. ZWEDEN. De Kiezing. Voor de kiezing hadden de rechterzij 93 zetels, de linkerzij 102 en de socialisten 35. Nu is de kiezing begonnen mei het algemeen stemrecht en de Evenredige Vertegenwoor diging. Tot hiertoe heeft de rechterzij 61, de linkerzij S7 en de socialistop 55 zetels beko men. Al de uilslagen zijn niet gekend. De rechterzij betaalt de gebroken pollen en bel zijn de socialisten dio met do winst gaan Zijne twijfelende stem vervulde het meisje met schrik. Vader fluisterde zij angstig.O mijn God! Gij weet niet wat gij zegt. Mijn arm kind, ik ben in het nauw ge bracht. Mijne vervolgers zitten mij op de'hie len, 'tis niet meer mogeiijkite ontsnappen. Eenen smadelijken duutl door beulshan- den te verijdelen, ziedaar lïet eenige wat ik voor u en Eugenie nog doén'kan God sta mij bij, daar zijn ze Roza hoorde in de nabijliéid roepen en kon in de duisternis nauwelijks de verschillende gestalten onderscheiden. Plotseling viel haar iets in. Zij zullen in het huis van uwe gescheiden vrouw niet naar u zoeken., vader, fluisterde zij. Kom, ik zal u daar verbergen, totdat de vervolgers weg zijn. Zij spoedden zich beidden daarheen. Door eene zijdeur binnengaande, bestegen zij eene trap. Roza bleef voor hare kamer staan, maar slechts even on mid del ijk liep zij verder, opende de deur van mevrouw Eugenie's ka mer en liet haren vader binnen. Zij wist dat Johanna beneden was. Ilier zullen zij niet n^ar u zoeken, zegde zij. Ik zalbij u komen als de vervolgers weg •zijn. Nu moet ik weg om hen van het spoor te leiden. Zij spoedde zich naar de voorzaal, waar zij mevrouw Bienjour aan de deur ontmoette. Een oogenblik scheen haar hart stil te staan zij trad de gezelschapskamer binnen, waar mevrouw Bienjour,stralend van vreugdo.haar op den voet volgde. Tiet was mevrouw Engcnie nog niet gelukt, zich van den markies te omslaan, en de vre derechter moest geduldig pachten, om tot liet loopen. De socialisten hebben echter ver klaard van geen enkel ministerie te willen deel maken. Men voorziet dat hel huidig ka binet zal aftreden euM. Staaf kahinetsoverste /.al worden. SICILIË Hoe zit het met den Etna? Het komt wel wonder voor, dat er daar zulko schaarsche berichten van toekomen. Sedert een paar dagen hoort men er niets meer van. Is men in Italië zoo zeer opge slorpt met den oorlog met Turkyë, dat men niet eens geen aandacht meer leent aan de uitbarsting van den Etna. Het is heel wel mogelijk. Gisteren morgend ging Mev. Langon, ver gezeld van hare moeder en van hare twee kinderen naar de statie van Montsoult- Malliers (Frankrijk) om naar Moisson, waar zij wonen terug te keeren. Toen zij over do sporen stapten, zagen zij een trein in volle snelheid afkomen. Mud. Langon greep hare moeder, welke het jong ste kind op den arm droeg, vast en kon ze buiten de sporen dragen. Daarna wilde zij 'haar driejarig zoontje grijpen, doch..,, het was le laat. De arme kleine werd door de lokomotief weggeslingerd, terwijl Mev. Langon omver geworpen en verscheidene meters ver mede- gesleept werd. Toen de trein stilhield en men de slacht offers ter hulp snelde, vond men do moeder met heide beenen afgesneden en eene sche delbreuk onder een rijtuig liggen. De arme vrouw leefde nog, doch bezweek na een half uur schrikkelijke pijnen. Wat het zoontje betreft, de anno kleine was het linkerbeen afgesneden en liet rech terbeen verbrijzeld. Aan liet hoofd droeg do arme kleine eene vreeselijke wonde. Het arme knaapje bezweek ook kort nadien. De moeder van Mev. Langon die machte loos liet tooneel bijwoonde, is zinneloos ge worden. Brussel. AanhoudingGedurende den naclilvan 16 op 17 September werd een zeer belangrijke diefstal gepleegd door twee kerels ten nadeele van een herbergier wo nende in de Valkstraat. Dezen nacht zelf kon men eene der gasten aanhouden. Het is zekere K.., Men sloot hem in het gevang van Sl-Gillis op. Doch hij weigerde zijn mede plichtige te doen kennen. De policie zocht den tweeden dief op en kwam te weet dat het zekere Van H..., was, die op eene kamer dor Fouloustraat woont. Dozen morgend werd 'Van H../door.dó policie aangehouden. Men 'vond in zijnen zak de persoonlijkheid van R.., II.., werd insgelijks opgesloten. Erg tramongeluti op de Rog iersplaats Dezen namiddag rond 5 uro ging een man met grijzen haard en bloot voorhoofd over den berijbaren weg der Rogierplaals. Ilij wildeizich uit den weg zeilen voor een auto mobiel die van de Noordlaan kwam, cloch ging zicli ongelukkiglijk onder een tram werpen die uit de Vooruitgangstraat kwam. De arme man werd met het hoofd gevat tusschen een wiel en een spoor. Men moest het rijluig oplichten om den man lo bevrij den. Hij werd per rijtuig naar het St-Jans- hóspilaal gevoerd. Het is een Engelschman, John Apellon genaamd. Ilij is erg aan het hoofd gekwetst en klaagt over inwendigo pijnen. Valschmu.iters. Men heeft veel stukken met de beeltenis van Leopold II cn van do Fransche Republiek, dragend de jaar lallen van 1904 en 1900 in omloop gebracht in de koffiehuizen en magazijnen, 'alsook op do markten van Brussel en de voorsteden. Men weze dus op zijne hoede. zoo gewensclite onderhoud met mevrouw te worden toegelaten. De markies was door het aankondigen van den vrederechter verhinderd geworden een smeekend aanzoek te doen tot een spoedig hu- welyk «net mevrouw Eugenie en kon den ver loren draad niet meer terugvinden hij had nochtans vast besloten het huis niet te verla ten voor dat hij zyn doel zou bereikt hebben. Juist had hij zijne rol weer opgenomen, toen Roza binnen kwam, die hij mot woede in hart en met wraakzuchtige oogen aanzag, Roza ging zitten, maar mevrouw Bienjour trad naar Eugenie toe, bij wie zij als eene aan klaagster bleef staan. Mijne lieve mevrouw Eugenie, zegde zij op scherpen toon, ik heb u iets bijzonders te zeggen. Ik moet eene zware beschuldiging inbrengen tegen juffrouw Lepage, uwe juf frouw van gezelschap, of beter, ik wil haar ontmaskeren,en ik zal dit doen in tegenwoor digheid van u en van mijnheer den markies. Mevrouw Bienjour! riep Eugenie streng. Ha, gij gelooft mij niet Welnu, ik kan mijne woorden door bewijzen staven! riep mevrouw Bienjour, en hare stem trilde van trots, hoon en triomf. Ik kan 'u bewijzen dat zij eene gelukzoekster is. Mevrouw Bienjour liep Eugenie nog eens, driftig wordend. Ik kan het bewijzen, ging de aanklaag ster voort.Zij heeft haren beminde in dit huis, in uwe kamer gebrachtWaarschijnlijk is hij op dit oogenblik bezig uwe juweelen te roo- veu. Dat meisje is de bondgenoote van eenen dief. Zonder een antwoord af te wachten trok zij hevig aan de bel en beval den binnenkomen den bediende, met eenige andere mannen stil Geplette) d. De vrachtvoerder Antoon Lacourt, uil de Ulensslraat, werd Donderdag op do Havenlaan van zijn kam ion geschokt. De wielen rolden over zijn lichaam. Hij werd opgenomen met ingedrukte horst, gebroken heen en kneuzingen. Arme kleine. De kleine Lievens, 7 jaar oud, en wier ouders in de Pontstraat wonen viel gedurende do afwezigheid harer moeder over de trapleuning. Le ongelukkige kleine heeft een gebroken heen en wonden aan het hoofd. Haar toestand is zeer erg. Diefte. Gedurende den nacht vr n Woensdag zijn dieven hij middel van beklim ming in de groote eigendommen der Livour- neslraat gedrongen en hebben er liet koper en hel lood gestolen. Zij moeten eene kar gebruikt hebben om hunnen Luit te vervoe ren. Tramongeluk. De 65jarige M. Ern. Briset werd op de Solboschlaan door een tram omgeworpen. Hij werd aan den schedel erg gewond. De ongelukkige werd per auto naar liet hospitaal gevoerd. Zijn toestand is erg. Men onderzoekt. Juweliers opgelet. Over eene maand had Mev. G..., uit de Sennestraat, juweelen'' te maken gegeven aan ec juwelier der Oude Graanmarkt. Een ring van 100 fr. waarde was in de verzameling besloten. Over eon achttal dagen kwam eene dame die goed ge kleed was, gedurende de afwezigheid van den juwelier, bij dezes vrouw do juweelen afhalen, welke zij ter reparatie gegeven had. Zij gaf er de volledige beschrijving van en de vróuw stelde ze haar ter hand. Gisteren kwam nu de echte Mevr. G... hare juweelen afhalen. De juwelier werd alsdan gewaar dat men zijne vrouw bedrogen had. De poli cie werd verwittigd. Men denkt dat de die vegge woldra zal geknipt worden. Verboden wild. Een kerel die met eene schoone verzameling prachtige versch gescholen fezanten te koop liep, werd ge knipt en opgesloten. Het is zekere Jan M..., van Huysinghen, een goed gekende pensja ger. Hij vergenoegde zich met te verklaren dat hij de fezanten gekocht had van een per soon die hij niet kende, liet wild werd naar liet Ouderlingenges'icht gestuurd. Werhongeluk. Donderdag waren verhuizers bezig met het lossen van meubels. Een werkman lid onwillens eene kas vallen. Deze trof een helper, zekere W.wonende in do Tuinstraat, le St Joost-ten-Noode. Het slachtoffer werd erg gekwetst aan het hoofd en de schouders. W.werd bij een doktor der Troonstraat verzorgd. Vaste vooruitzichten voer de maand Oktober. Onze huishoudsters zullen veel koffie drinken opgeschonken met de Bitier- peeën der Trappisten Vincart. Zij welen w at goed is. 1500 Sint-Joost-ten-Noode. Klopjacht. M. Dams, policiecommissaris, aan 't hoofd Van verscheidene zijner officieren en talrijke agenten, viel Woensdag nacht onverwachts in koffiehuizen waar gewoonlijk verdachlo personon gevonden worden, uit dén omtrek der Noordstatie binnen. Een 15lal personen, mannen en vrouwen, werden naar liet com missariaat in de Kruisvaartenslraat golëid. Drie Fransche vrouwen werden opgesloten en zullen naar de grens gebracht worden. Een landlouper werd insgelijks aehlor de grendels gezet. Laken, Werkongeval. Nestor Bau- quey, uit de Paleizenstraat, viel gisteren in eene fabriek der Werkhuizenkaai, van eeno hoogte van zes meiers. Hij werd erg ge kneusd en zijn linkerbeen gebroken. Liefhebbers van eenen goeden borrel drin ken den Rigolo Koning der oude graan- genevers. Elsene. Oneerlijke baJikersgast. Sedert vier dagen hadden de echtgenooten Vbakkers, Waverschen steenweg, 279, te Elsene, een knecht in dienst genomen, die voorzien was van zeer lofsprekende cer tificaten. Hij zegde Prosper Bte zijn en van Luik te komen alwaar hij sedert acht dagen zijnen dienst opgezegd had. naar boven te gaan en de deuren der kamers van Eugenie te bewaken. Dat alles is valsch. Ik geloof er geen woord van zegde Eugenie beslist. Roza, be straf mevrouw Bienjour's leugen Maar een blik op Roza deed haar zwijgen. Was de ontroering die haar gezicht verried, was de wilde schrik die uit de oogen van het meisje sprak, een bewijs voor de waarheid der aanklacht Op dit oogenblik hoorde men buiten stem men, en de Parijsclio policieagenten met Ro- chilieu aan het hoofd, alsmede de konstabel van Charlemont drongen het lmis binnen en verschenen een oogenblik later in de kamer. Wij zoeken naar cenen ontvluchten mis dadiger, mevrouw, zei een der policieagenten met eene eerbiedige buiging voor mevrouw Eugenie. Wij hebben hem tot hier vervolgd, doch daar wij zijn spoor plotseling bijster wer den, dachten wy, datliij dit huis is binnenge gaan. Welnu, wat heb ik u gezegd riep me vrouw Bienjour, en hare stem trilde van ge noegen. De ontvluchtte misdadiger is boven, in mevrouw Eugenie's eigen kamer, bezig ha re juweelen te rooven. Zijne bondgenoote bracht hem daar zooeven binnen. Volg my Hij kan niet ontsnappen. Met bijna jeugdige vlugheid en veel bewe ging stapte zij de voorzaal in en de trappen op, door do anderen gevolgd. Met de snelheid van een gewond ree, dat nog eene laatste po ging waagt om te ontvluchten, liep Roza allen voorbij en vloog de trappen op. Verwonderd en ongeloovig ging mevrouw Eugenie haar na, gevolgd door den markies en den vrede rechter WowH voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2