B Op liet Belgische sclioolsciiip Ofiicieele kwoteering Weerkundige waarnemingen De Kempenaar ,le S?ste Stadsnieuws. SPORTNIEUWS 'XTSTielx-xJ d.en Kieslfcronij Jfc Belangrijk Bericht MEDEDEELINGEN. FEESTWSJZEK Tlx. Stevens, Academie van schoons kunsten ALLERBESTE ZAAILANDEN ANQUE CENTRALE GANTOISE V™'S BRANDKASTEN Woensdag zag den bakker zijnen knecht niet meer weer. Hij ging de policie verwitti gen. Donderdag vond men de kar weggedo ken in de in afbraak zijnde wijk. De policie zoekt de kerel op. Sinte Catharina-Lombeek. Wij ont vangen het volgende schrijven Geachte Heer Uitgever. lk lees in uw geëerd en aanbevelingswaardig dagblad De Volks stem, onderden titelEen laffe sohurk. Maandag namiddag is een kerel zijnen revolver komen afschieten tegen de poort van de pastorij, enz. Ik ben van oordeel, dat uw briefwisselaar zulks niet hadt moeten vermelden, gezien de ruchtbaarheid ervan, niets kan doen als de gemoederen op te hit sen tegen den ongelukkigen die zulks be dreef en aan wien ik, zoo haast ik hem kende, uit lèr harto heb vergeven. Hoogachtend gegroet door II. Dassen, Pastoor. Antwerpen.Diefstallen. Ten nadeele van M. De Cock, wonende de Keiserleï, heb ben ongekende dieven een uurwerk met ke ten gestolen. Aan het Kattendijkdok werden 50 kgr. koffie gestolen. Aan boord van den stoomer Odor werd ten nadeele van den kapitein Andersen eene som van 30 pond sterling gestolen. Ten nadeelo van M. De Gruyter, winke lier. werd eene som van 100 fr. ontvreemd. Een groothandelaar, M. Randaxhe, heeft heeft eene klacht neergelegd, wegens eene dicflevan 30 kgr. caoulchoux, ten zijnen nadeelo gepleegd. Aftruggelaar. Een 18jarige jonge ling uil do Vrijheidstraat, had op naam van eenen kleermaker uil de Venusslraal, te Antwerpen, drie vrouwenkoslumen gehaald bij M. Salomans, in de Bexslraat. Do koslu- men, die eene waarde haddon van 100 frank ieder, werden voor 4 en 6 frank verkocht. Twee der koslumen komen bij eene opkoop ster nabij de Groenplaats in beslag genomen te worden. Omvergereden. Woensdag avond, rond S ure, is de vrouw Maria Van Acker, 15 jaar, wonende Vier Gebroedersstraat, te Lier, op de Groenplaats door een automobiel omvergerepen. De vrouw werd in eene apo theek verzorgd. Aanhouding. Een Duitscher, af- komslig van Munchen, ei wonende in do Wipstraat, werd Wo end sag avond wegens hel dragen van verboden wapens opgesloten. Vraagt den fijnen elixir De Kenner Het is de goedkoopste: Mechelen. Doodelijk ongeluk. Woensdag namiddag, rond 1 1/4 ure, kwam een voerman wonende op do Meyshrug, met een geladen wagen aardappelen, van Sempst terug naar-Mechelen gereden. Nabij do laat ste bar reel op den Brusselse hen si een we; gingen oenige kinderen ter school. De wagen ziende, waaronder een .groole platte vier kante bak hing, waarin men hooi, brood en andere voorwerpen borgt, liepen zij achter het gerij ou grepen naar don bak om or in te kruipen oL' aan te hangen. Het eene kind duwde bel andere terzijde en alzoo gebeurde een ongeluk. Het knaapje August Audiëns, ruim 5 jaar oud, viel ten gronde, ten gevol ge van een en slag op do borst, boe bekomen kon niemand verzekeren. Wanneer men bet kind opraapte had het opgehouden te leven. Het Was niet overreden, en wanneer de ge neesheer Loncin, het lijkje onderzocht, be- staligdo hij niets dan eenige lichte kwetsu ren op liet lichaam. Men heeft het lijkje naar do woning der ouders, Brusselsehcn steenweg 265, gedra gen. Dit smartelijk ongeluk heeft eene groote ontroering lewceggebracht. Deurne. Doodelijk ongeluk. Gisteren namiddag, bij het plaatsen van een telefoon paal in de Kronenburgstraat, is de paal. ten gevolgo van het breken van een kabel, terechtgekomen op een 23jarigen werkman, wonende le Duffel. De ongelukkige werd zwaar gekweisl, en in bedenkelijken toestand naar bet krijgsgaslhuis te Antwerpen o\er- gebracht. Banque Centrale Gaïitoüse, Kaaml. Maat. During Brandkoflers lü frs. 's jaars. Zie annonce. Wette ren. Baldadigheden. Verleden Baciit hebben onbekende schelmen bijna al de ruiten uitgeworpen in het Slatiegebouw ter wijk Kvvatrccbt alhier. De deugnieten hadden het bijzonderlijk ge-, mund op de woning van den lieer statieover ste, waar dan ook geen enkele ruit is geheel gebleven. Men vermeent dat wraakneming de oor zaak is van deze overschoonbare daad, aan gezien de lieer statieoverste, die op eene al te nauwgezette wijze zijn recht van polieie- •fficier binnen den omtrek van 500 meters van het statiegebouw uitoefend, zeer weinig vrienden lelt en van bijna al de bewoners van den wijk Kwatrecht wordt gevreesd en ge haat. De policiecommissaris heeft een plaatse lijk onderzoek gedaan doch. niet de minste inlichting- ingewonnen die tol de aanduiding der plichtigen zou kunnen aanleiding geven. Gisteren, rond 7 ure des avonds, heb ben onbekenden, de groote vitrien uitgewor pen ten huize van den genaamden Frans Van inschoot, winkelieren broodbakker, aan de Kapcllestraal alhier. De schade in den winkel is nog al groot aangezien de geworpen steen nog al eenige glazen bokaals en andere le koop gestelde waren beeft aan stukken gebracht. Men gist wie do dader van dit wanbedrijf zou zijn, aangezien Frans Van Imschoot. een doorbraaf man, niets dan viionden telt. De policie doet een onderzoek daar .om trent. Ongelukkige zaak. Wij hebben deze week gemeld, dat bet dertienjarig dochtertje van G. Sch..., uit de Bokmolenstraat zich had willen zelfmoorden, omdat zij van haren vader eene bestraffing gekregen had. Wij vernemen thans, dat het meisje niet gestraft is geworden, en dat het in eene vlaag van zenuwkrisis is, dat zij hare wan hopige daad wilde plegen. Meerbeke. Aanranding. Woensdag avond, rond 5 ure, kwam de genaamde Gus- taaf Van Paepeghem, veekoopman to Ni- nove, per velo den steenweg van Dender- windeke afgereden. Dicht tegen de stad Ninove ontmoette hij twee dronken velo- rijders waarvan er een op Van Paepeghem reed en hem ten gronde deed vallen. De tweede velorijder sprong op Van Paepeghem toe met een open mes. Ziende dat hij het on derspit ging krijgen nam Van Paepeghem de vlucht naar Ninove. De gendarmen van Denderwindeke, van het geval verwittigd, konden beide kerels wat later aanhouden. Een hunner had nog zijn open mes in de hand. Het zijn koolmijners van Thollenbeek, waarvan de eene maar IS en de andere 19 jaar oud is. Viane. Erg ongeluk. Woensdag, om 9 ure 's morgens, was het zesjarig dochtertje Blanche, van J. B. Claus-Limbourg, aan 't spelen onder de oo^en zijner moeder op liet hof van Domien Marchand. Op eens raakte het kind een drijwielkar- bak (kamion), die daar recht geplaatst stond tegen een muur. De bak is omgevallen op het kind, dat aan het hoofd getroffen werd en op den slag dood bleef. De moeder van het kind heeft zelf het lijkje van onder den bak getrokken. De droefheid is onbeschrijf baar. Wocstaard. Binst den nacht van 27 dezer heeft een woestaard al de ruiten van de herberg van Gyriel Serment, wonende Trapstraat, verbrijzeld. Diefstal. In April 11. was Frans Krikilion-Depadt met zijn huisgezin naar Frankrijk vertrokken om le gaan steenen pressen. Bij zijn terugkeer heeft hij bestatigd dat uDRfjne beste kleedingstukkén en vele andere voorwerpen, die hij in zijn gesloten huis ge laten had, ongeveer om eene waarde van 200 fr. gestolen waren. De dieven blijven onbekend. De vcordeeligste conditiën voor ellegoed- winkels zijn bij Van den Bergh-Jouret, Aalst, Zaffeiare. OniriggelingWoensdag namiddag. rond 3 ure, is de bunrltram van Gent-Zaffelare-Lokeren alhier uit de riggels gesprongen. Do machicn schoot zeer diep in den grond en het duurde lang eer men deze wederom op de riggels kon brengen. Daar door bad er groole vertraging plaats. HLerlc van St. Martinxis. Maandag aanstaande, 2 October, verga dering voor de christene huismoeders van de H. Familie. Men is verzocht de lidkaart mee te brengen. Tentoonstelling van schilderwerk. Wij vernemen dat de heeren Van Mal- deren Jan. i" prijs der Akademie van Brussel, en M. Piet. Gilles, 3° prijs van Rome, eervolle melding, prijs van Leryds, eene tentoonstelling van hunne werken heb ben on louw gezet in de Akademie der stad, achter St-Martenslcerk Deze tentoonstelling die door Burgemees ter en Schepenen aangekondigd wordt, be looft prachtig le zijn. Zij zal duren van 1 tot 10 Oktober telkens van 9 ure 's voormiddags tot 5 ure 's na middags. De tentoongestelde werken zullen dc moeite waard zijn om bezichtigd le worden. Alle Aalstenaars moeten het zich ten plicht rekenen oen bezoek aan deze tentoonstelling te brengen tot aanmoediging der jonge talenten welke er zich in openbaren. De reklamen moeten t§i) laatste den 31 Oc tober ingediend worden. Wij kunnen onze katholieke vrienden niet genoeg aanwakke ren, naar hot bureel t«ï komen, ten einde hunne rechten te doen gelden. Het bureel is open, den Donderdag, Vrij dag en Zaterdag- van 10 tot 12 ure 's mor gen ds. Donderdag, avond zijn met. de stoomboot Amsterdam via Harwich, de professors enkadelten van het schoolschip «L'Avenir», en tevens de kadellen van de «-Ibis» die aan boord van bet schoolschip het zeemansberoep gaan aanleeren, vertrokken. Ziehier do namen der vertrekkende kadet- ten 1. Bouyer, van Ledeberg 2. Donnay, van Schaarbeek 3. Den^orlicr, van Etter beek 4. Van Gooi, van Hoogstraten 5. Malhieu, van Agimont p. Do Schryver.van Bierges 7. Grimberghs," van Laken 8. Dc- lando, van A vennes; 9. Monet, van F ram fi ne s 10. G on lier. van Luik 11. Roberle, van Elsene 12, DalpUnche, van Sl-Joost- Icn-Noode 13. Mavaudón, van Etterbeek 14. Pirnay, van Lanibermont 15. Pieters. van Lede 10. Bernard, van Zoningen 17. Boland, van St-Ghislain 18. Fr. Volker, n Antwerpen 19. Kribben, van Brussel 20. Do Rycke, van >Si-Pieters-.Telle 21. Pierrot, van Virion 22.'Schacht, van Ste- Kruis (Brugge) 23. Burny, van Schaar1 beek 24. Bockstael, van Brussel. 25. Struys, van Lebbëke 20. Lavigne, \an Namen 27. Donys, St-Joost-ton-Noode; 28. Tistart, van Luik 29. Delplace, van Dinant. 30. Schepens, van Antwerpen 31. Ilein- ricïis, van Hodimont 32'. Praet, van Gent Kitt, van Seraing 34. Schaar, Aan St. Gillis. De vertrekkende leerlingen van den «Ibis zijn: Lauwerevs, Janssens, Hakcns, I)e Graecke en Provost, die ;ils matrozen zullen dienst doen en allen Ooslendenaars zijn. Daarenboven zijn S scheepjongens van den Ibis mede vertrokken, die bijna allen van Antwerpen en wéezen zijn van leden onzer koopvaardijvloot. De L'Avenir die met zijne lading klaar is, zal in het begin der volgende week ver trekken, voor eene reis van 8of lOmaahden. Men weet nog niet weïké Europeesche haven het schoolschip bij zijnen terugkeer zal aan doen, daar het bevracht is voor eene reis naar Chili en terug. Hekschoolschip zal ver moedelijk op do terugreis eene Engelsche haven aandoen, ofwel1 ïlouaan of Hamburg. Het uurrekord Arthur Van der Stuyft heeft gisteren op nieuw in den velodroom te Munchen, bel uurrekord beproefd. De moedige Belg beeft- het moeten opgeven bij den 30sten kilometer tengovolge van een ongeval aan den gangma kenden motor. De 30 kilom. in 17m. 58 sec. Thielt Koers van 82kim. Donderdag: 1.Leon- Buvsse,in 2u. 29m.; 2. Aug. Dierickx in 2 u. 30 m.; 3. Reychler 4. Burggraeve 5. Mar cel Buvsse 6. Van den Broacke 7. A. De Voglielaere 8. De Smet. Premiën Van de Velde. De Smet en De Voghelaere, elk 1 Leon Buvsse, 2. MARKTPRIJZEN Aalst. —29 septem. Hopmarkt, zeer kalm, prijz. in afslag, verkoopers 160 l'r. AnderJecht. Markt 29 sept. Kalveren lir.l, prijs per kilo op voet fr. 0,97 a 1,05 1,18. Audenaarrte S sept Aardappelen 8.00. boter 11,14. eieren 3,15. viggens konijnen 2,50. Gent Veemarkt van 29 sept. getal te koop gestelde dieren: Vette koeien 9: Melkkoeien 1; Gruote ossen Jonge ossen 17; Vaarzen IS Stieren 3. Varkens 279 Kalveren 2-14; Ma gere beesten 21; Schapen 22, Lammeren 0, Vi. genen 376. De goede stalbeesten golden van 1,50 tot 1,S0. Weiteren, 2S setp Boter 3,73 eieren 3,35 a 3,51; viggens 28 a 34 kiekens stuk 2,50 aard appelen roode 10 all; id. witte 9 a 10konijnen l.Gü jonge duiven 1,19. Geeraarstlbergen 29 sept. Tarwe de 100 kilos 20,50 Masteluin lb,50haver 20,00; liogge 15,50; boonen 22,60; Aardappelen 9,00; lijnzaad 35,00 koolzaad00,00 boter dc kilo 3,40 a 3,60 eieren per 25, fr. 3.25 ruw vlas 0.94. Te Aalst. Gisteren avond is do heer Louis Meert, zoon van onzen achtbaren beer schepene die bepaald aftreedt, in den poll als kandidaat uilgeroepen voor de lijst der reel s van -l jaar. in vervanging van wijlen den heer schepene Victor dc G heest, onlangs overle den. Te Geeraardsbergen. M. Vincent Bie- ricx heeft uit Kongo laten welen, dat men op hem niet rekenen mag voor de kiezing. M. Diericx die uittredend lid was van den ge meenteraad, zal dus niet op rang kunnen staan. Zijn terugtrekken zal ongetwijfeld door alle katholieken en bet overgroote deel der liberalen betreurt worden. Ook De Volksstem betreurt het besluit van den geachten volksvriend,M.Vincent Diericx. Te Gent. In de Arteveldeslad is cartel tegen cartel gevormd door vier groepen. Zie hier de kandidaten die de nieuwe cartelgroep voordraagt heeren advokaat Pieler De Bruync,afgescheiden socialist P. Goosscns, handelaar, van den Neringdoeuersborid Louis Hardyns, plafomieur. afgescheiden so cialist Ben. Huybrechls, advokaat, liberaal; Hector Plancquaert, advokaat, christen de- mokraat Alfons Sevens, verzekeraar der Vlaamsche partij Alois Van Parijs, zeilma ker, christen demokraatAlf. Van Iloy, ad vokaat, Vlaamsche partij. De voorloopige kiezerslijsten van al de gemeenten van ons arrondissement voor de wetgevende kiezingen van 1912. zijn opge maakt en liggen ter inzage van de katholieke kiezers, op bet bureel der Katholieke Wer ken, 24, Groote Markt, lo Aalst. Gezien de belangrijkheid der aanstaande kiezingen, hebben do katholieken den plicht té komen nazion of zo wel ingeschreven zijn met het getal stemmen waarop zij recht heb- n, en do tegenstrevers aanwijzen, die er ten onrechte op ingeschreven staan. ONKEItöKXE Zondag laatst had alhier een prachtig va derlandse!) feest plaats, namelijk de overhan diging van het vaandel aan de oud-soldaten van Onkerzele, door ,de heer kolonel van Grasdorf, van bet' 1® linieregiment, afge vaardigde des Koning?"." Talrijke maatschappijen van oud-soldaten waren opgekomen, waaronder Geeraards- bergen, Thollembeok, Santbergen, Meer bek e, Denderwindeke enz. enz. In eene aanspraak vol geestdrift en vader landsliefde spoorde kolonel van Grasdorf zijne toehoorders aan, zich steeds onder cl plooien der driekleurige vlag te scharen en aan allen le toonen dat bet Belgisch leger een ware school van orde en lucht is. M. Firmin Peei'ts bedankte de kolonel voor do aangedane oeu? en drukte in gloed volle woorden de verkleefdheid uit dor O kerzeelsche oud-wapenbroeders aan Vader land, Vorstenhuis en Leger. Na eene korte, doch zeer gepaste toespraak van den heer Petrus Peterts, voorzitter, werd de eerewijn geschonken, premiën uitgedeeld, alsook eene prachtige herimïeringsmedalie aan de deelnemende maatschappijen. Tot laat in den avond doorliep eene geestdrif tige menigto het zoo héérlijk gelegen Onker zele en, buiten een vlaagje regen, liep het feest tot aller voldoening van stapel. -VVV voor de Stad en het Arrondissement Aalst. VVV WISSELAGENT 16, Gnderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons on. nazien van trekkingen. AALST. 1 Oktober. Jaarlijksch Volksbanket, in den Katholieken Burgorskring, voor al dc leden van den kring. 1 October. Opvoering van Flachsman als Opvoeder door hel koninklijk-' tooneel- en letterkundig gezelschap Land van Riem 8 Oktober. Opvoering van Een nieuw Leven tooneelspel in 4 bedrijven, door HoraAdema, door de Knnink- - lijkeRederijkkamer «De Cathari- nisten 23 October, Maandag, te 9 ure 's morgens, plechtige prijsdeeling der Zondags school van St. Martinus. Te 5 uro 's avonds luisterrijk looiieelfeest door de heeren Meesters. 5 November. Opvoering van llenry Mas- terlon», en «Eene lastige Spelling» door den Oud-leerlingenbond der Broeders, in de Sladsfeestzaal. 5 November 1911. Luisterrijk tooneel- feest door de toonoelafdeeling der Ghr. Vakvereenigingen Kunst i-:n Ahheid. Opv. van Een Verlosser drama in 3 bedrijven en Voor 'nen Kanarievogelkluchtspel. •12 November 1911. Luisterrijk Avondfeest, worden opgevoerd Een Held drama in 5 bedr.Onze lastige Spelling blijspel in een bedrijf, door de looneelafdoeling van den Oud-leerlingenbond van Sint Mar- tensgesticht. HOFSTADE 22 en 29 Oct. Opvoering van het evangelie- en 5 Novemb. spel Jesus in Samaria».. 150 uitvoerders. BEURS VAN BRUSSEL 28 SEPT. EEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staat, Frovïn., Steden. Belgische leening le r 3 Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annuitoitcn3 Gemeentekrediet3 1868 3 Buurtspoorw Jan .-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderleclit 1907 3,5 Aalst3 STAD AALST Do Besturende Commissie der Academie maakt bekend dal de leergangen van het Schooljaar 1911-1912 zullen aanvangen den Maandag 9 October 1911,om 6 ure 's avonds. Te beginnen van Zondag 15 October zul len de Zondagleergangen gegeven worden. Nieuwe leerlingen worden toegelaten naar- volgens debeschikbarepluatsen De/.o alleen zijn verplicht zich le laten inschrijven ter Academie op Maandag 2 October aanstaande van 2 tot 4 uren 's namiddags, zij moeten be wijzen dat zij den ouderdom van tien jaren hebben bereikt, behoorlijk kunnen lezen oil schrijven en de grondregels der rekenkunde machtig zijn. Do nieuwe leerlingen tot de lessen toege laten, zullen do aannemingskaart ten huize bekomen. Do Besturende Commissie brengt ook Ier kennis van eenieder, dat alle werkdagen van 1 lot 4 ure namiddag eenleergang van schil deren naar de natuur, fruit, bloemen, doode natuur en plaastermodellen, koper, enz., als ook van schilderen naar liet levend figuur zal gegeven worden ter Academie. Om tot dezen leergang? toegelaten le wezen moet men genoegzaam kunnen leekenen en kennis bezitten van doorzichtkunde en ont leedkunde. De pracktische lessen van schildering van letters, hout en marmer zullen gegeven wor den op alle Zondagen (uitgezonderd de feest dagen) van 9 lol 11 uren voormiddag. Do inschrijvingen voor deze bijzondere leergangen worden ontvangen door don Lcoraar. Aalst, 25 September,,1011. De Secretaris, Do Voorzitter, Oscar REYNTENS. 1'\ DE HERT. Antwerpen 1887 1903 Brussel 1902 Brussel 1905 Zeehaven Charleroi 1905 Gent 1806 Elsene 1880 1908 Laken 1902 Luik I860 1897 1905. Mechelen 1885 1897 Oostende 1852 1898 St.-Gillis 1904 St-Joos-reii-nonde 1881 Scli aar beek (100 fr.) (500 fr.) Spa 1909 Doornik 150 fr.) Verviers 1873 1893 2,5 3 2 3 3,5 3 3 3 2 3 3,5 3 3 3 87.75 87.75 99.75 S2.75 88.30 86.75 85! 45 85.10 100.75 S5.7 5 90.75 82.50 92.75 72.50 86.- 84.- 85.05 85.— 83.— 93.2: 79.51 OPENBARE VERKOOPING van ti Erembodegem en Denderhaulem EN EENEN M E E R S C H te Denderbelle De Notaris DE VIS, te Aalst, zal ten verzoeke van wien het behoort, met gewin van palmslagen' en gelagen, openbaar verkoopen Gemeente Erembodegem Eerste koop. Eene partij Zaailand gelegen- te Erembodegem. wijk Wilde Veld, bekend ten kadaster sec (ie B, nummer 1052a, groot 31 aren 10 centiaren, palende Noord de baan genaamd Veldekenslos, Oost M. Albert Van de Velde, «c Erembodegem, Zuid M. Louis Van Langenhovc- Pafteratli te Brussel en West de kinderen Alfons Borginon te Pamel. Gebruikt door Victor Kampelberg, te Welle. Tweede koop. Eene partij Zaailand, gelegen te Erembodegem, wijk Helle, bekend ten kadas ter sectic B. nummer 1878a, groot 16 aren, palen de Noord de erfgenamen van Mc r. l-'rancisca 'tKint te Nieuwerkerken, Ooit M. Louis Van Dalem, teNiilove, Zuid de Cooman Jan Baptist en zusters te We!lc en West M. Meert-Van Kam pelberg le Ilaeltert. Gebruikt door August De Schry ver' te Denderhautem. Gemeente Denderhautem Derde koop. Eene partij Zaailand, gelegen te Denderhautem, wijk Blokkenveld, bekend ten ka daster sectie B.nummer 231,groot 1-1 aren 50 cen tiaren, palende van den eenen kant aan de we duwe en kinderen Vcrcruyssen-Van Landuyt te Ilaeltert. daarover aan de Blolikenmeerschstraat en laags den anderen kant aan de Broekstraat. Gebruikt door Victor Praet te Welle. Gemeente Denderbelle Vierde koop. Eenen Meersch tc Dender belle, nevens de Vaart, langs den kant van Audegem, op Ginderdeur, ter plaats genaamd de Mcerkens op dc Ham me bekend ten ka daster sectie A, nummer 290, groot 48 aren, pa lende Oost M. de advokaat Limpehs-Moens. te Dendermonde, Zuid weduwe De Ilovre, West Leon Cool, en Noord de DenderLagel. In ge bruik bij Ivo Gillis-Varenberg, to Audegem. 7TTDAOPN Instel, 30 October imj ZUDAGEN Verblijf, 13 November) K11 telkens eenen Maandag, om 2 ure namiddag, ter estaminot" IIbt Paviuoen bij den heer Emiel Van de Maele, te Aalst, Groote Markt. GELD te beltomen, ten kantore van voornoem den Notaris DE VHS, aan geringen intróst. N. B. De katholieke .Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten, zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede le dcelen. GEVRAAGD Bediende voop den wepzendïngsdienst in de Ërouwerij Burny Gebroeders Van Wambeekkaai, toBs*. 400 Occasion A vendre belle voiture automobile, 30-40 H. P. double phaéton, 7 places, en trés bon état. S 'adresserX. Y. Z. Bureau du Journal. Men vraagt onmiddellijk te Bnwren Hnïs voor Hamdelstee- dïeBBtie. Seffens te antwoor den ten bureeie dezes. £.H)G Vraagt plaats, - Ren brave jon- -geifiVg", gewezen inlirmier bij bet leger, bin nen eenige dagen vrij van dienst, als huis knecht, liefst in katholieke familie. Goede getuigschriften. Adres ten bureele dezer. van M. Camiel Praet, opticien-specialisto Aalst, Lange Zoutstraat, 6 29 september, 15 ure: Barometer 7G8°3 Thermometer 13° Wind: noord-west Vooruitz. goed weder. NA AMLOOZE MA ATSOHAPPIJ KAPITAAL 5 MILJOEN FR. KOUTER, 20, GENT, BEURSORDERS Uitwisseling van vreemde bankbiljetten en munten, Koepons Voorschotten op titels In bewaarneming van waarden. Afmetingen BINNEN met. 0,12 0.12 0,24 0,37 0,31 0.31 0,52 0,56 0,78 met 0,15 0,30 0.20 0,15 met. 0,57 0,57 0,57 0,57 0,21 0,57 0,35 0,55 0.62 0,62 De zaal der brandkasten open van 9 tot 12 1/2 ure ureden zaterdag van dags. 0,57 0,57 0.57 0,57 HUURPRIJS 4ï 50 75 115 125 60 |8Ö 200 is alle werkdagen en van 2 tot 3 1/2 1/2 ure tofs mid- 1530 26 45 30 50 Kb

De Volksstem | 1911 | | pagina 3