Onschuld zegepraalt Eerse gruwelijke misdaad. Onrustwekkende verdwijning NIEUWSBERICHTEN. EËN DROEF INCIDENT Eene fabriek cloor brand vernield vaa ecu aslvokaat en zijns ilocMsr te Brussel 't Wit Stoopke van Jacpss Keefs Spieoelfaisriek A. L. MEYf'AËRT #1 delandefi en volkeren van Europa gouden toetrokken zijn. Nadere berichten over den Turkschen ministerraad. De misters Hakki Pacha en Mahmoud Chofket waren er voor zich niet te verzetten tegen de bezetting van Tripolitanië door Italië. Hairi bey en Khalil bey waren voor den bepaalden wederstand. Eerste vijandelijkheden. Uit Athenen loordtgemeld M. Venezelos heeft aan de journalisten medegedeeld dat hij uit Vonilza een telegram bad ontvangon, hem berichtend dat de Italiaansche kruisers twee Turksche vervoerscbepen hebben achter volgd en beschoten. Do Turken hebben bun lading op het land geworpen tegen Preveza. Twee Italiaansche booten in den grond geboord. Te Constantinopel loopt het gerucht dat zich overal bliksemsnel heeft verspreid, dat de Turken twee Italiaansche schepen zouden in den grond geboord hebben, die zinnens waren Italiaansche soldaten in Tripoli te ont schepen. Oogenblikkelijk heeft men overal om nadere inlichtingen gevraagd. Er zijn er nog geene toegekomen. Men weet zelf niets over de Turksche vloot die nabij Cbio ver bleef. Is zij heimelijk vertrokken om de Italiaansche .schepen le bemachtigen, we zouden het nog niet bepaald kunnen zeggen doch bet is te veronderstellen. Reeds voor Smyrna en Salonika. Do bladen van Constontir.opel, die zooals men donken kan over niets schrijven dan over deze wreede gebeurtenissen, berichten dat de Italiaansche kruisers reeds vóór Smyrna en Salonika verschenen zijn. Het ge rucht loopt dat deltalianen volk zouden aan wal hebben gezet to Preveza. Dit gerucht is nog niet bevestigd. Nadere berichten over de eerste Italiaansche ontschepingen. Uit Rome maakt men volgende berichten openbaar, die daar uit Tripoli zijn toege komen, In den morgend naderen de Italiaan sche cuirassé's do. kust, en men ziet weldra een toi'pilleur, met een wit vaandel, die naar de haven komt afgevaren. liet is do vernie ler Garibaldin, die om 11 uren in de haven binnenvaart. Zijne aankomst verwekt ceno enorme, ongelooflijke ontroering bij de Araben en do Turken. De Italianen dio aan wezig zijn, waaien met hoeden en zakdoeken, knikken mot liet hoofd en klappen mot do banden, roepen en schreeuwen van uitbun dige vervoering Leve Italië Leve Italië De Italiaansche journalisten kunnen zich niet weerhouden en sluiten zieh bij de betooging aan. Een bootje van den Garibaldino wordt te water g' l.itcn. Verscheidene officieren voor afgegaan van 't witte vlag, springen erin. Zij varen naar bet strand, waar zo "ontvan gen worden door den onderconsul van Italië, door M. Galli. Een c^er olficieren deelt daarna de Turksche overheden mede dat do ultima tum van Italië overeenstemt, met do over: gave van de versterkte plaats van Tripoli. Bij deze woorden breken de Italianen in ecno geestdrift los. die men zich niet kan inbeelden er worden tranen van vreugde gesitortbij vloten. Zoo groot is deindruk bij 'dio mannen. Do onderconsul spreekt een tijd lang met de olficieren en beveelt dan aan al de Italianen, ofwel zich in te schepen op den stoomer die in do haven ligt, ofwel zich te vereenigen in bet consulaat. Hce lang gaat de oorlog duren Het algemeen gevoelen is dat die oorlog niet lang kan duren, maar dat de verwikke lingen die er mogelijk uit voortspruiten zul len, eon oorlogstoestand in 't leven zullen roepen, die vele maanden zal bestaan. De eigenlijke strijd tussehen Italië en Turkyë, voorwal Tripolitanië betreft, zou hoogstens twee a drie maand kunnen duren. Zoo zeg gen de bevoegde personen ten minste, maar we weten reeds bij ondervinding, wat ver rassingen een oorlog brengen zal. Ec.i punt der Geschiedenis Deze gebeurtenis zal eene gewichtige plaats innemen in de Geschiedenis der volke ren. Daarom is bet gepast dat de menschen van dozen tijd zich op do hoogte houden van deze feiten. Geven God en de wijsheid dor menschen, dat er spoedig een einde kome aan deze menschenslachterij Eene ontaarde moeder begraaft levend hare twee kinderen. Te Berck-aan-Zee (Frankrijk) werd de aandacht van den grafmaker getrokken, op do zonderlinge handelwijze eenor jonge vrouw. Hij hid deze op het kerkhof zien komen met een groot pak en loen zij het kerkhof verliet had zij het pak niet meer. De grafmaker deed onmiddelijk een on derzook, en op eene plaats; waar de aarde pas omgewoeld scheen, kwam het hem voor dat hij een kind hoorde schreien. Onmiddelijk verwijderde hij de aarde en haalde er het pak uit te voorschijn. In het pak vond hij een kin dj o van eenigo dagen oud, nog levend. Het arme wichtje werd hij een geneesheer gebracht, die het verzogdo. Do policie werd verwittigd en weldra was deplichtige moeder ontdekt. Zij bekende, dat zij te Parijs beval len was en baar kindje te Berck-aan-Zee levend bad willen begraven. Toen men de helleveeg naar bet gevang van Montreuil overbracht, wilde de verwoede menigte baar lyncheeren. Men denkt dat do heks zich reeds aan een soortgelijk misdrijf heeft plichlig gemaakt. Inderdaad op 21 Mei 1010, vond men op bet kerkhof van Berck ook het lijkje van een kindje, dat ongetwijfeld lovend moest be graven geweest zijn. Uit bet onderzoek is ge bleken, dat de ontaarde moeder op 7 Maart 1910 ook bevallen was, en dat kind is spoor loos verdwenen. De helleveeg is opgesloten. DRIE LIJKKISTEN VERDWENEN. Onder de slachtoffers der ramp van de Gloihe, men weet dat éenige dagen vóór do ramp van do Liberté, een kanon ontploft was, aan boord van de Gloire, bevonden zich drie mariniers van Brest, de genaam- den Allain, Rolland en Le Berre. De lijkkisten waren uit Toulon verzonden en Donderdag morgend moesten do lijkplech- ligheden te Brest plaats hebben. De familiën, do afgevaardigden, enz., be vonden zich op het gestelde uur aan de statie, om de lijken af lo halen, toen men vernam, dat de lijkkisten onderwege verdwaald wa ren geraakt, on nog niet aangekomen waren. Men wachtte nog verscheidene uren, doch de kisten kwamen niet terecht. Ten slotte werden de lijkdiensten ver daagd lot Zaterdag. De familiën en andere genoodigden keer den huiswaarts, druk het droeve incident besprekende. Eindelijk Donderdag namiddag, zijn de lijkkisten terecht gekomen. mond lot onrust en te Sint Pieters-Woluwe. Dezen nacht rond 11 ure 45, is brand ont staan in eene meubelfabriek der Kerkstraat, te Sint Pieters-Woluwe. Hot vuur had van 't eerste af aan met groot geweld gewoed, daar bet gevoed werd door bet talrijk droog bout en de gemaakte meubels, die zich in groote hoeveelheid in de magazijnen bevonden. Het vuur dat eerst in bet magazijn ont staan was breidde zich snel uit en was weldra meester in bet versicringswerkhuis en in de macbienkamer. Woldra vormde ganscli do fabriek nog slechts een.brandpo.'cl. Daar het in de huizen gelegen is was er groot gevaar dat de brand zich zou uitbrei den tot ganscli don blok huizen. De bewoners van dit kwartier zijn meestal werklieden en deze vluchtten langs alle kan ten. Eenige minuten later waren de vrijwillige pompiers Ier plaats, verscheidene lansen werden op den brandpoel gericht. Daar alle hoop om do brandende gebouwen te" sparen moest van kant gezet worden, hielden de pompiers er zich vooral mede be zig om do nevenstaande huizen die deels uit hout opgetrokken waren te bevrijden. Om 2 ure van den nacht was den brand gebluscht en alle gevaar van uitbreiding ge weken, Do pompiers gingen uiteen doch er werd eeno wacht bij de puinen overgelaten om deze nog met water le overgieten. De schade is zeer aanzienlijk. Oorzaken zijn niet gekend. De advokatenwereld van Brussel is in rep en roer gebracht door een pieuws dat dezen morgen in liet Justiciepaleis van mond liep en bij al do advokaten droefheid verwekte. De famillie van den lieer Advokaat Paul Houyoux, wmnendein de Langevoldstaaat le Ukkel, weet niet waar deze sedert einde Oogst gebleven is met zijne dochter. M. Paul Houyoux was op 15 Oogst met zijne jongste dochter 13 jaar oud, naar Noor wegen vertrokken om eene speelreis te doen. In het begin ontving men regelmatig brieven van do reizigers. Do -laatste briefwisseling is op 28 Oogst verzonden uit Bergen. M. Houyoux liet aan zijne vrouw weten dat de reis in de beste voorwaarden voortge zet werd. Sedert dien ontving mon geen nieuws meer van hem en zijne bloedverwanten wer den zeer ongerust. Men verwittigde de policie van Bergen. Men vernam langs dien wóg Sat de brieven welke naar do blijvende - post gestuurd werden door familieleden nifet afgehaald wer den. Van den anderen kant herkende een holelier de reizigers, toeiirnmen er hem de portraiten liet van zien. Deze twee personen, waren bij hem in pensioen zegde bij en waren zekeren morgen er van onder getrokken om eene wandeling te doen. Sedert dien zag men ze niet meer weer. De vrouw en eenige famillieleden van advokaat Houyoux zijn naar Noorwegen vertrokken om de policie te helpen in hare opzoekingen. Men vreest dat M. Houyoux en zijne doch ter slachtoffers van een bergongeluk zullen geworden zijn. 100= Vervolg. Het gezelschap drong in mevrouw Eugenie's kleedkamer. De vluchteling hoorde zijne vervolgers 1 mou. Ilij wist dat ontsnappen of zich verber gen onmogelijk ,\yas. Zij-n uur was geslagen Metdo arméii over elkander en fier opgehe ven hoofd stond hij te midden der kamer in den vollen schijn van het haardvuur op zijn ©del gelaat lag eene uitdrukking van kalmte ©n tevredenheid, die een zonderling kontrast met het leven rondom hem vormde. Daar riep mevrouw Bien jour zegepra lend den vluchteling aanwijzende. Daar is haar bondgenoot Mijnheer Lepage lachte treurig. Hij bezag allo aanwezigen, en greep bedaard in zijnen borstzak. Met eenen schreeuw liep Roza naar hem toe "zij raadde zijn doel. Neemt hem gevangen! riep Philip Piron. Het is Alexe Mixtome, do moordenaar zijns broeders Ook zonder dien uitroep hadde mevrouw Eugenie zich niet in den eersten oogopslag be drogen, zij herkende haren echtgenoot. Noch de lange jaren, noch de veranderingen, welke de tijd, kommer en zorgen als gevolg steeds met zich voeren, noch het vergrijsde haar en de veranderde gelaatskleur konden haar ook f»lechts een oogenblik doen twijfelen. De han den op de borst gevouwen, met half geopen- den mond en starenden blik stond zij da'arbe- /weegloos als eene zuil; zelfs haar adem scheen iu zyne beweging gestoord. De policieagenten traden vooruit om hem te vatten. Terug riep de bekende Alexe Mixtomo met vaste, gebiedende stem, een revolver te voorschijn halende. Ik zal mij niet levend la ten vangen De mannen weken onwillekeurig voor zijne wild vlammende oogen. Houdt op riep de vrederechter, en zijne stem klonk niet minder ernstip. Raakt hem ni'ctaan.,. Wat, wilt gij hem laten ontvluchten riep Philip. Ik stel u voor alles verantwoorde lijk Maar grijpt Philip Piron vast! ging mijnheer Talbot voort, geen aclit slaande op de woorden van den kamerdienaar, tegen hem heb ik een bevel van gevangneming, want hij heeft den moord op den laatsten markies van Charlemont gepleegd. Eene doodscho stilte volgde op dit bevel. De vrederechter toonde de volmacht tot in hechtenisneming van Philip. De policieagen ten wilden liein grijpen, maar hij veiv.ette zich woedend en vluchtte in eenen hoek der kamer. Op welken grond beschuldigt gij mij den markies vermoord le hebben vroeg hij. Alvorens do vrederechter antwoorden kon, trad Roza vooruit en voegde hem toe - Ik heb u gadegeslagen, toen gij in het graf der kapel van Charlemont naar uwo daar verborgen diamanten gingt zien. Ik kan de be ambten de plaats aanwijzen waar zij liggen. Ik vond een stuk van eenen horlogeketting in het snijwerk van het ledikant van den tegen- woordigen markies, het andere stuk ligt in uw juweelenkistje. En hóe kunt gij uwen rijkdom verklaren 1 Philip Piron sprong wanhopend op Roza Brussel. Auto-ongeval. Vrijdag werd den genaamden II. ML., 69 jaar oud en die door gedeeltelijke doofheid aangetast is door auto-taxi omgeworpen in de Hoog straat, de arme ouderling werd erg gekneusd opgonomen. Hij bekwam eene diepe wonde boven bet oog. Na verzorging voerde men tn naar'zijne woning. Een goocheltoer Verleden nacht rond drio uur lei oen persoon, naar aanlei ding eener wedding, vier billetten van 20 fr. op den toog eener herberg der Anderlecht- straat, doch eensklaps waren zij verdwenen. Een agent werd ontboden en zeer slecht ont haald door de andere verbruikers. Andere agenten snelden toe cn twee der aanwezigen, waartegen een aanhoudingsmandaat bestond, werden aangehouden, doch de banknoten zijn onvindbaar gebleven. Bandietendaad. De 25jarige Geor ges Man oir, wonende te Boendael, logde gisteren in het policiecommissariaat van bet Bosch, ecno klacht neer, aangaande eene aanranding waarvan hij bet slachtoffer werd op de Waterlooschelaan, nabij den Dieweg. Hij werd, zegt hij, door vier kerels, die uit bet struikgewas sprongen, aangerand. Daar bij per velo was, kon bij gelukkiglijk snol- Ier rijden en ontsnappen. Hij voegde er aan toe dat hij, toon bij de laan inreed, eveneens eene vrouw badgezien die al loopend dc vlucht nam en moest zijn aangevallen geworden door dezelfde kerels. Dit laatste feit schijnt juist to zijn, want men vond ter aangeduide piaats drio ledige man den. De schelmen zijn onvindbaar gebleven. Handzakjegestolen. Mevrouw R. wonende op de Grondwetlaan, 27, to Gans horen, bevond zich Donderdag avond met baren man in een koffiehuis der Anspachlaan. Zij legde nevens haar op de tafel een zilve ren handzakje die 200 frank waarde bezat. Het bevatte eenen geldbeugel dio ongeveer 50 frank inhield. Bij bet vertrek, bestaligde het koppel dat1 het kostbaar handzakje ver dwenen was. Tramongeval. Vrijdag namiddag sprong zekere M...., handelaar in leder, op do Militairelaan van den tram alvorens deze stilstond. Hij bleef met den hiel hangen word 5 meters ver mede gesleurd. Ilij werd naar eene naburige apotheek gebracht alwaar men hem verzorgde. Ilij bad eene gapende wonde-aan liet. hoofd en erge kneuzingen aan de beenen en do rechter zijde bekomen. Beproeft do wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTMER, krachtigste geneesmiddel legen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulhicr, Mechelen. 1505 Elsene. Ticist en gevecht. Zekere JulesD.... en Aug-uste B..., wonende in de Hoog- cn Berckmansslraat, zijn sedert lang vijanden. Vrijdag stapten zij van een tram aan do Luxemhurgstatio. Twist ontstond en een gevecht volgde. D... bracht zijnen tegen strever eenen vuistslag toe in het gelaal. B... werd woedend en sloeg den dader ge weldig op het hoofd met oenen slok. D... werd in een naburig buis door een doktor verzorgd. De policie maakte legen de vech ters proces-verbaal op. Bandieten sir eelt. Mevr. I;... wan dolde Vrijdag langs de Elyscescho Velden- straat, toen ecnsldaps een kerel op baai- sprong en baarhaar bandzakje ontroofde. Do kerel werd achtervolgd en aangehouden, het is zekere Niklaas W... De policie heeft met een oud-bekende te doen. Hij werd opj sloten. Men spreekt op dezen oogenblik veel over do Bitterpeeën der Trappisten Vin cart, die, liet schijnt toch, extra koffie geeft. 1500 A Laken. Werkongeval. Pieter Car- don, Chrysanthemenstraat, werd gisteren in eene fabriek der Molenbeckstraat, boor het slagwiel eener machien getroffen. Men nam hem op met gebroken linkerarm en eene vreeselijke wonde aan den rechterslaap. Brand. - Donderdag avond ontstond brand in een depot van busselljes hout Priestersslraat. Een brandend steksken bij onachtzaamheid in den kelder geworpen zoo men denkt, het vuur aan de assel- tjes mede. Ondanks de hulp der pompiers van do le afdeeling, werden do onderverdie pingen met gansch den inhoud vernield. i bel eenige echte Vieux Syslème. toe maar op liet eigen oogenblik grepen liem de policieagenten en boeiden hem. Er zijn nog sterkere bewijzen voorhan den; zegde de vrederechter. De molenaar Ja kob Greg heel't eene volledige bekentenis af gelegd. Een kermen als dat van eenen stervende kwain van den kant der deur. Allen zagen om en bemerkten August ,B^rtineux, dio doods bleek en met een vertrokken gezicht, half machteloos tegen den deurstijl leunde. Wat mijn lot ook mogo zijn, gij zult het deelen, mijnheerriep Philip Piron. Neem ook hem gevangen, mijnhècren. Ilij is even schuldig als ik Ziehier liet bevel tot zijne aanhouding, ■/egde de vreederechter, een tweede stuk ver- toonende. Grijpt hem Maar August Bartineux, reeds zoo lang als markies bekend, wendde zjcli snel om en ruk te zich van Rochilieu los, - die hem gegrepen had, liep do trappen af en liet huis uit. Ilij werd achtervolgd en vluchtte naar do klippen. Of hij hoopte in deze richting te ontkomen, en zich in den weg vergiste; of dat hij voorne mens was, zoo een einde dim zijn leven te ma ken, kan men niet zeggen! Hij stortte in eenen smallen afgrond, en de golven w ierpen hem met eene ontzettende i kracht tegen de klippen. Met luide verwenschingen zette men hem na, op zijnen gevaarlijken toclit naar het zee strand. Aan ontkomen was voor den vluchte ling niet meer te denken. Ilij kon zijn lot niet meer ontloopen. Aangespoord door do beloo ning, die op het hoofd viVn den moordenaar des laatsten markies van'Charlemont gesteld was, volgden zij met vernieuwden iever het spoor van den vluchteling. Zij wilden hun edel wild niet laten ontsnappen door wiens gevangneming het drama van Charlemont aan het licht zou komen. Terwijl de policieagenten geruimen tijd te vergeefs aan de zeekust naar den vluchteling zochten, en eindelijk hot vreeselijk verminkte lijk vonden van don man, dio na lang markies van Charlemont geweest te zijn, nu zoo ver schrikkelijk was omgekomen, had er in de kamer van het kasteel, die even te voren nog zulk een droevig schouwspel aanbood, een roerend tooneel plaats. Philip Piron was door eenige policieagenten weggevoerd, en de beide echtgenooten, die zoovele jaren gescheiden moesten leven, ston den zwijgend tegenover elkander. De vrederechter was de eerste die de stilte ondorbrak. Ilij reikte den markies de hand, die. deze warm drukte. - Wees welkom in uw vaderland, begon hij moge het ongeluk, dat u zoo lang van uwe geliefde geboorteplaats verwijderd hield, voor altijd uit uw geheugen verbannen zijn... Alexe Mixtome dankte zijnen dierbaren vriend met hartelijke woorden. Ik heb, zoo vervolgde de waardige man, een afschrift der bekentenis van den mole naar Greg, benevens de andere bewijzen van August en Philip's schuld en uwe onschuld naar het ministerie gezonden,en om opheffing van het vonnis en vrijspraak van het u ten las te gelegde verzocht. Iloor nu verder In af wachting hiervan, kunt gij op het kasteel Charlemont verblijven. Voor den vorm en om den schijn to vermijden dat ik mijnen plicht vergat, zal ik eon tweeden policieagent in het huis laten maar in werkelijkheid zijt gij vrij, en is uw imam van allen smaad ontheven. Wordt' voortgezet. Antwerpen. De diefstallen. Aan de haven is ton nadeele der Hessenna'.Ie eene baal geweefsels gestolen. Ten nadeele van M. Louis Jerusalem, wo nende Deurnestraat, werd een rijwiel ont vreemd. Van de firma Smits, van Borgerhout, wer den in de Ilerlsdemstraat een deel plan ken gestolen. Een paar oorslingers versierd met briljan ten werd gestolen ten nadeele van Mov. Pauwels, Burggracht. Ongekende dieven zijn in een magazijn der Rexstraat gedrongen, terwijl de eige naars op hun buitenverblijf waren. Men weet ig niet wal er gestolen is. Ten nadeele eener kassierster, in dienst in een magazijn van den Mechelschen steenweg hebben ongekende schurken eene pels, ter waarde van 125 fr. gestolen. Gestolen goed ontdekt. Eenigen tijd geleden werden belangrijke dief leu gepleegd, ten nadeele van. M. Grosbolh, Leopoldlaan, en M. Ichler, van Dycklci. De policie is er thans in gelukt, groote hoeveelheden gesto len goed te ontdekken. Do dief is aangehou den cn in bet gevang opgesloten. De spoorwegpolicio beeft acht zakken maïs, welke ongetwijfeld van diefstal voor komen, aangeslagen. De eigenaar van den maïs wordt opgezocht. Tijdens eene huiszoeking, in een buis- der Muizenstraat, gedaan, werd eone belangrijke hoeveelheid juweelen aangeslagen, welke Le Borgerhout gestolen waren. Poging tot zelfmoord. Een genaam de Willem S..., wonende in do 1° wijk, heeft zich gisteren willen zelfmoorden, door in do dokken le spifngen. Een genaamde Van Gompel sprong hem heel gekleed ach terna en gelukte er in hem op liet droge lo brengen. De wanhopige werd naar liet gasb uis overgebracht, i Overreden. Do 13 jarige René Kupt, die vóór de ouderlijke woning- op de straat weg speelde, werd door eene brouwerskar omvergeworpen cn den linkervoet verplet terd. Het slachtoffer moest naar het gasthuis overgebracht worden. Branden. Gisteren is bijna tegelijk- lijdig brand ontstaan in een buis der Slerre- beekslraat en in een buis der Geuzenstraat. Op beido plaatsen kon het vuur spoedig uit- edoofd worden en moesten de pompiers niet werken. Duitscher aangehouden.De agenten der opsporingsbrigade hebben gisteren een Duitscher, zekeren Friedens aangehouden. Deze beweerde een rechtsgeleerde te zijn, doch werd opgezocht, wegens schriflverval- scbingen le Hamburg gepleegd. Hij zal uil- eleverd worden. Overleden. De kleine Symons, dio verleden week van een boom gevallen was, en de ruggraat gebroken werd.is in het Sinlo Elisabethgaslhuis aan degevolgen bezweken. SpiegelsKadersVitraux Baguetlen Verf 3, Aalst. Sloom fabriek in Gent Berchem. Kind levend verbrand. Nabij de vestingen hadden kinderen een vuurtje aangelegd. Een Tjarig meisje na derde te dicht bij bet vuur. Hare kleertjes' schoten in brand en bet anno kind werd vreeselijk over lieol het lijf verbrand. Zij be zweek kort nadien. Gent. Schielijk overlijden. Gisteren namiddag, rond 2 ure, kwam de genaamde Jan Van Ghelder, rond de 00 jaar oud en wonende in de Twaalf Kamerslraat, in het postburcel op de Koornmarkt. Plotseling werd hij ongesteld, zakte ineen en was ecu lijk. Dokter Beernaert, wonende Predik heerenlei, kon enkel liet overlijden vaststel len. Het lijk word naar het doodenhuis der Bijloke overgebracht. Van Ghelder was gehuwd cn vader van 2 kinderen. Botsing. Gisternammiddag, kwart over twee ure, kwamen een viertal beroeps renners van St-Baafsplein in dolle vaart af gereden. Gekomen in de Vlaanderenstraat kwam een ander"» velorijder uit tegenoverge stelde richting aangereden en word door ecu der eersten omgeworpen. Deze persoon dio nogal erg gekwetst was, werd in eene apo theek gebracht, waar hij de noodige zorgen ontving. Schellebelle. Ongeval. Vrijdag1 morgend wilde de beenhouwer Schockaert, cenc koe slachten. Zijn 19jarige'zoon hielp hem daarbij mede cn liield den kop vast. Eensklaps trok de koe den kop weg cn bracht den zoon een hoornsloet toe. De jongeling werd erg in het gelaat gekwetst en Uvco tanden uitgesLpnpt. Een geneesheer beeft hem verzorgd. Zaterdag morgend was - de toestand van bet slachtoffer geruststellend. Impe.Erg ongeluk. Vrijdag mor gend waren de genaamden Th. Waulers en Jan Temmerman bezig met noten trekken op bet hof van landbouwer Petit. Beiden ston den op dezelfde ladder. Eensklaps brak deze ten gevolge der zwaarte. Temmerman die bijna op de hoogste sport stond, viel van eene hoogte van 6 meters. Hij werd opgenomen met drie ribben en een been gebroken. Na verzorging- werd lïij naar zijne woning te Erpe overgebracht. Idegem. Kerkhaan geplaatst. Deze week deed men bier de ronde met den Kerk haan, daar j werken aan den toren geëin digd zijn. Steenhuysse. Een kloeke gast. Een 74 jarige man Petrus Salons, heeft in 2 dagen 10 karren aardappels uitgedaan bij pachter De Sutler. Dezen die zulk werk kennen bewonderen den kloeken knecht. Roeselare. Doodelijh ongeluk. Acht dagen geleden was het paard van den land bouwer Jan Hagendorn, van Oost-Nieu\v- kerke, beginnen steigeren bij bet voorbij-

De Volksstem | 1911 | | pagina 2