TERSEIZOEN De Italiaansch=Turksche oorlog Priesterlijke benoemingen. Laatste Weerkundige waarnemingen Groote Keus van Stoffes voor Heeren es Hamen. EEK EERSTE GEVECHT SPO RTNI EUVVS Vliegen Academie van sclioone -kunsten Xli. Stevens, Ofticieele kwoteering FEESTWIJZER Huis Aïf. GHEYS, Wollen Sargiën, Katoenen Sargiën. JJ. DE LA.FORTMIE, IVSolenstraat, 11, AALST: s-o rijden van een automobiel. Hagendora wilde pijn paard bedwingen, doch hij werd ten 'gronde geslingerd en vreeselijk gekwetst. De ongelukkige is thans aan de gevolgen be sweken. Vrouw en manskieerstoffen, J. Van den Bergh-Jouret. Dendermonde. Schrikkelijk ongeluk. Saterdag morgend, rond 10 ure, is de stad in opschudding gebracht door een schrikke lijk ongeluk. Het schip Rosalie lag voorliet sas. Op het dek stond de schipperin vrouw Lodewijlc De Held, 22 jaar oud. moeder van een kind. In tegenovergestelde richting kwam het schip Maurice aangevaren. De vloed was op dit oogenblik zeer hevig. Men wierp van op het schip Maurice een kabel rond een paal, staande op de kaai. Op eens brak de kabel, hebbendo eene dikte van 14 millimeters, doch vrouw De Held werd door den kabel getroffen. Met ongemeen geweld werd vrouw De Ileld op hel dek geworpen. Spoedig sprong men haar ter hulp, doch zij gaf geen teeken van leven meer. De geneesheeren Verbee ren en Scruel waren er rond 12 ure nog niet in gelukt, haar tot het leven terug te roepen. kien denkt dat de arme vrouw do ruggraat gebreke is. Ciemence Is do facteur al ge weest Noen, mijnheer Wel die wacht lang vandaag Waarom is u zoo ongeduldig, mijnheer? Waarom wel ik verwacht met den post eene flesch THEOBROMA, ge weet wel, dal krachtherstellend geneesmiddel dat mij zooveel goeds heeft gedaan. In allo apotheken. IloofddepotGent, DE MOOR, Burgstraat, 38. To Aalst, in alle goede apotheken. Bisdom Gent. Zijne Hoogwaardigheid heeft benoemd Lceraar in do Normaalschool te Sint- Nikolaas den E. If. Walraet, id. te Lokeren; te Lokeren. den E. II. Crick, id. te Geer- aardsbergen te Geeraardsborgen. don E. II. De Suiter, diaken in bet Seminarie; in liet St-Jozefsges licht to St-Nikolaas, den E. II. De Cock, diaken in liet Seminarie. Onderpastoor te Oycke, den E. II. Ver- caigne, onderpastoor to Macrcko. S"ta,e3.s30Lie"o."^7-s. ZONDAGRUST. Zondag 1 Oct. 1911 7,al de dienstdoende apotheek M. Callebaut, Botermarkt alleen openblijven lo beginnen van 12 ure lot middernacht. Kerk van St. iviartiiixis. Maandag aanstaande, 2 October, verga dering voor de christens huismoeders van de H. Familie. Men is verzocht de lidkaart mee ie brengen. Kiesvergaderingen o;i Zondag Octoiisr 1) In den Volkskring Sint Jozef, Meule- schelteslraat, om 4 1/2 ure slipt, 2) In den Katholieken Werkmanskring, •m 6 ure slipt. De candidaten zullen er het woord voe ren. Een hartelijk jubelfeest. De Congrega tie van O. L. V. Hemelvaart was volop in feest verleden Zondag, men vierde or liet gouden jubelfeest der heeren Jaak-Karel fiollin en Hendrik Corlhals, en liet zilveren jubelfeest der h. li. Polrus Callebaut en Jan Baptist Ryns, leden der Congregatie. 's Morgens had eene algemeene Communie plaats tor intentie der jubilarissen. Om 101/2 uro voormiddag vergaderdon de congreganis- ten in do zaal van St-Jozefcollego, alwaar eene plechtige feestzitting gehouden word. Ie prefekt, M. J. Liebaut, wenschte de jubi larissen hartelijk geluk en overandigdo elk hunner een prachtig geschenk. Arervolgens hield hij eene treffende aan spraak hij schelste, in welgepaste woorden net beeld van een waren cong'reganist en bewees liet groot nut en den machtigen in vloed der congregatie. Dit gezellig feest, opgeluisterd door mu- ziek en zang, eindigde met de uitvoering van een jubellied, dat door al de aanwezigen werd meegezongen. De Volksstem op hare beurt biedt aan de achtbare jubilarissen hare beste gelukwen- seh en, en drukt de hoop uit dat ze nog lange jaren hun nederig maar hoogst verdienstelijk werk mogen voortzetten. Ad Muitos Annos Nijverheidsschool Esplanade 7. De prijsuitdeeling aan do leerlingen der Nijver heidsschool 1910-1911 zal plaats hebben ten lokale der school, op Zondag 1 October te 11 uren stipt. De klassen worden hernomen den Dinsdag, JOctober, te 8 uren 's avonds. De inschrijvingen zullen genomen worden alle dagen te beginnen van Zondag 2-1 Sep tember. Tentoonstelling van schilderwerk. Wij vernemen dat de heeren Van Mal lere» Jan. 1° prijs der Akademie van Brussel, en M. Piet. Gilles, 3° prijs van Rome, eervolle molding, prijs van Loryds, »ene tentoonstelling van hunne w erken heb ben op touw gezet in de Akademie der stad, aahter St-Martenskerk. Deze tentoonstelling die door Burgemees ter en Schepenen aangekondigd wordt, be looft prachtig to zijn. Zij zal duren van 1 tot 10 Oktober telkens fan 9 ure 's voormiddags tot 5 ure 's na- niddags. PER TELEFOON v Twee Turksche torpedoweerders zwaar beschadigd. Uit Vodeska wordt aan het Italiaansch gouvernement gemeld, dat een eerste ge vecht plaats had Vrijdagnamiddag rond 2 e. De Italiaansche oorlogschepen, behoo- rende tot 't eskader der Ionische Zee, bevond zich eenige mijlen voorbij Trevezza, toen zij er op eene afdeeling Turksche torpedoweer ders stuitten. De Italianen openden onmiddelijk het vuur. De strijd was zeer hevig, doch hij de Turken deed zich onmiddelijk het gebrek aan kennis gevoelen. Ook richtten hunne bom men weinig of geen schade aan, of vielen al te ver van de Italiaansche oorlogschepen. Van de Italianen echter troffen meest alle houwitsers hun doel. Twee Turksche torpedoweerders werden zoo erg gehavend, dat zij in allerijl moesten stranden nabij Ambari. Het zou dus reeds een eerste Italiaansche zegepraal zijn. Het nieuw Turksch kabineL Na het ontslag van het Turksch kabinet, is onmiddelijk een nieuw kabinet gevormd geworden. Pc3's Pacha. voorzitter van den Turkscben senaat werd groot vizir benoemd. Mamouth Chefket bleef minister van Oorlog. De tentoongestelde werken zullen do moeite waard zijn om bezichtigd te worden. Alle Aalstenaars moeten liet zich ten plicht rekenen een bezoek aan deze tentoonstelling to brengen tot aanmoediging der jonge talenten welke er zich in openbaren. Gemeenteraadszitting. Openbare Ver gadering van den Gemeenteraad op Maandag 2 Oclber aanslaande, om 11 uren voormid dag, in do gewone zittingszaal ten stadhuize. DAGORDE 1. Gemeenlebegrooling voor 1912.' 2. Lager Onderwijs. Aannemingen. 3. Kerkhof. Grondafstand. 4. Aanwerving voor het openbaar park. WeB*Ikfóeus*5. Worden gevraagd' door dé patroons 1 Meestergast Espadrillen maker 1 Vuursmid en een Leerjongen 1 Smeder bankwerker 1 Meubelmaker, halve- gast. Vragen der werklieden 1 Kleermaker 1 Dienstknecht Werklieden van allen aard. BURGERLIJKE STAND VAN AALST prRonp'i'rv Mannelijk geslacht 8) ,->a OLliUUKiL-N vrouwelijk geslacht 12) HUWELIJKEN J. Stêenhaut twijnder, met E. Cornells twij li ster:B. Do Sadeleer, zijdebewerker, niet V. Bauwens zijdebewerkster G. Dufour, hande laar, met M. De Meyst, dienstmeid. OVERLUDENS. G. Monsieur, w Van Driessche, wever 35 j. BreedestraatA. Caugneau, wever, 43 j. over leden te Aalst, wonende te Denderhautem. B. Van den Bossche, wr Haeleydt, landbouwer, 60 j. Paddenhoek; M. Baeyens, vr. Brackc, zonder beroep, 72 j. Groenstraat; E. Kindermans, vr. Van den Steen, 41 j. WalestraatP. De Petter, zonder beroep 77 j. Moorselbaan. 4 kinderen onder de 7 jaren. Eene vliegweek te Lokeren Op 1, 2, 3, 4 en 5 October aanstaande, zal te Lokeren eene vleegweek plaats hebben, op het plein van den Racing Club, dat slechts op 5 minuten afstand ligt van de statie. Als vlieger is aangeworven, den heer A. Den Duyvcr, die zich tijdens de vliegweek van Thielt zoo buitengewoon onderscheidde. Hij deed aldaar in 5 dagen tijds 37 vluch ten. Men is reeds volop bezig, aan hot in regel brengen van liet plein. Een groote hungaar wordt in gereedheid gebracht, om hel vliegtoestel te bergen. Het zal dagelijks zichtbaar zijn, mits een inkomgeld van 25 centiemen. De lieer Den Duyver oefent zicli thans op het plein van St. Job-in-'t Goor en zal op 29 of 30 September, van daar naar Lokeren ko men gevlogen. Het komiteit heeft de prijzen der plaatsen in eenieders zijn hereik gesteld. Er zullen plaatsen zijn van 2 fr., 1 fr. en 50 centiemen. In het Vatikaan. Paus Pius X houdt zich grootelijks met ue Tripolitaansche kwestie bezig. Hij beeft in alle Italiaansche kerken bevolen, geza- mentlijk te bidden voor het heil der Ha liaanscho vloot. Bij de vreemde mogendheden Ue Gazet van Keulenhet officialise Duits5.l1 blad,ontvangt.uit Berlijn het volgend bericht Het is thans den plicht van allo mogend heden, al ware liet maar, om zooveel moge lijk eene algemeene verwarring te beletten, dat elkeen trachte zoo spoedig mogelijk het huidige konflikt te doen eindigen. Dat is de eenige uitweg Duitschland zal al doen wat het kan, om dien toestand lo verwezenlijken. Rusland heeft geen belang, een interna tionaal konflikt te laten uitbreken en zal dus ook liet zijne bijdragen om 7.00 spoedig mo gelijk een einde te stellen aan den huidigen oorlog. Wat Frankrijk betreft, het gouverne ment komt te bewijzen,.dat het tegen eene gewapende liandelingnSi Engeland telt vele miljoenen Muzulman- nen onder zijne onderdanen, en heeft dus ook allo belang, dat do Italiaansch-Turksche oorlog zoo spoedig mógelijk eindige. Indien dus de groote Europeesche mo gendheden, zich met Duitschland willen ver staan, zal de oorlog rap uitgewoed zijn. 't Zou er niet te slechter om zijn. Wat ensceneering en. muziek betreft, alles zal naar het volmaakte streven en ons doen in de tijden van Jesus herleven. Verleden jaar stroomden stad en omlig gende samen in den Katholieken Kring, om "De Blindgeborenete bewonderen. Nu zal de toeloop zeker nog vermeerderen. STAD AALST De Besturende Commissie der Academie maakt hekend dat de leergangen van het Schooljaar 1911-1912,zullen aanvangen den Maandag 9 October l>9cll,om G ure 's avonds. Te beginnen van Zondag 15 October zul len de Zondagleergangen gegeven worden, Nieuwe loerlingen worden toegelaten naar- volgens de beschikbare plaatsen Deze alleen zijn verplicht zich te laten inschrijven ter Academie.op Maandag 2 October aanstaande van 2 tot 4 uren 's namiddags, zij moeten be wijzen dat zij den ouderdom van tien jaren hebben bereikt, behoorlijk kunnen lezen en schrijven en de grondregels der rekenkunde machtig zijn. De nieuwe leerlingen tot de lessen toege laten, zullen de aannemingskaart ten huize bekomen. Do Besturende Commissie brengt ook ter kennis van eenieder, xlat allo werkdagen van 1 tot 4 uro namiddag een leergang van schil deren naar do natuuri) fruit, bloemen, doode natuur en plaasterinoaellen, koper, enz., als ook van schilderen naar het levend figuur zal gegeven worden ter Academie. Om lot dezen leergang toegelaten te wezen moet men genoegzaam kunnen teekenen en kennis bezitten van doorzichtkunde en ont leedkunde. Do pracktische lessen van schildering van letters, hout en marmer zullen gegeven wor den op alle Zondagen (uitgezonderd de feest dagen) van 9 tot 11 urfen voormiddag. Do inschrijvingen voor deze bijzondere leergangen worden ontvangen door den Leeraar. Aalst, 25 September, 1911. I)e Secretaris, De Voorzifter, Oscar REYNTENS. F. DE HERT. te Het klein Gent 172 is do Rendcz-Vous van allo Sport-vrienden. ftfSEDEDEELINSEEU. LEDE. Tentoonstelling. Op Zondag 1 Oktober op het speelplein der bewaarschool, belang rijke tentoonstelling van nuttig hofgevogolte, ingericht door de leden van het Leedsche Neerhof. Honderd vijf lig frank prijzen, HOFSTADE Jesus in Samaria op Zondagen 22 en 29 October, om 4 1/2 uro, en op 5 November, om 3 1/2 ure. Jesus in Samaria zal voorzeker niet moeten wijken voor De Blindgeborene en zal reeds in initiale waarde boven dit laat ste stuk slaan. Doch de opvoering zal ook veel hoogor stijgen dan die van verleden jaar. De spelers en speelsters ingeleid door de vroegere opvoering, zullen nu ook veel fijner en indrukwekkender in hun spel zijn. MARKTPRIJZEN Aalst, 0 sept. Aardappelen de lOOkilogr. fr. 7.50 Boter do 3 kilos fr. 9,00 a 11.20 Room boter de kilo fr. 3,90 Eiers de 25 fr. 3,25 a 4,00; Ajuin de 100 kilos fr. 20.50 a Viggcns '1 koppel fr. 60 a 70. BOTERMARKT. Heden werden ter markt gebracht klonten, wegende te zamen 1520 k. Compagnie HoEsssdïa, 15. Bergemeer- scheslraat, 14, Aalst, Crème Boter Extra 3,SO per kilo. AnG3er3ecSit. Te koop gestelde Schapen gedurende deze week 1769. Kalveren 1-I1-». Ï-ÏO 3P» AALST. Toestand der markt kalm met prij zen in afslag. De verhandelingen zijn van weinig belang. In den handel vindt men verkoopers aan fr. 1G0 per 50 kgr. bij de landbouwers verschillen de prijzen van fr. 160 tot fr- 170 per 50 kgr. De 150 balen gisteren ter markt te koop ge steld zijn verkocht gewonden, aan fr. 155 tot fr. 225 per 50 kgr. POPEItlNGIIE.Markt zeer kalm met terug wijkende prijzen er vertoopen zich verkoopers aan fr. 155 en lioopcrs aan fr. 150 per 50 kgr. Bij de landbouwers betaalt men van fr. 140 tot fr. 160 per 50 kgr. volgens kwaliteit. ALSACE (Ilaguenau).Toestand zeer rustig; de prijzen dalen dagelijks. BEYERN, (Nuremberg.) l— De prijzen zijn in ;edurigen afslag. De koopers zijn zeer voorbe houdend bij dc landbouwers is er reeds veel hop verkocht. BÖHEMEN, (Saaz.) Markt rustig met terug wijkende prijzen weinig jjop blijft cr bij de landbouwers nog onverkocht. ENGELAND, (Londen.) Toestand kalm prijzen onveranderd. De aankoopen schijnen do brouwers wat meer aan te belangen. Dc prij zen verschillen van fr. 200 Hb't fr. 275 per 50 kil. van M, Gamiel Prset, opticien-specialkto Aalst, Lange Zoutstraat, 6 80 september, 15 ure: V Barometer 753°2 Windzuid-west Thermometer lö"5 Vooruitz. regei -x/w- WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 6SA Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 28 SEPT. BEURS VAN BRUSSEL. I Leen van Staat, Provin., Steden. Belgische leening 1* r 2® r 3* r Kongo uitkeerbaar. Kongo (Loten) Annuïteiten Gemeentekrediet 3 3 3 2.5 3 3 1868 3 Buurtspoorvv Jan.-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderleclit 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 19022,5 Brussel 19052 Zeehaven 2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 Elsene 18803 19083,5 Laken 19023 3 1897 1905 2 Mechcicn 1885 3 1897 3 Oostende 1832 1S98 Schaarbeek (100 fr.) (500 fr.) Spa 1909 Doornik f50 fr.) Verviers 1873 1893 3 2 3 3,5 87.80 SS.— 87.80 SS.— y9.75 S3.— 100.25 10L75 85.45 101.— 9S. 85.75 90.75 91.— SI.50 92.75 93.30 79.— 72.50 72.25 72.75 98.— 98J0 72!— TiiÖÖ S3.-15 85.50 SA— 35.50 36.— 69.— 69.25 84,90 70.— 85.95 98.— 51 25 51.50 102.25 S7.50 F$en vs'aagt onmiddellijk te Biuret? EHSbbss voor Handeüsbe- dierode. Seffens te antwoor denden bureeBedezes. 306 UVaagï: pEasfs, Een brave jon geling-, gewezen infirmier bij het leger, bin nen 'cenigo dagen vrij van dienst, als huis knecht, liefst in katholieke familie. Goede getuigschriften. Adres ten bureele dezer. Occasion A vent/re belle voiture automobile, 30-40 H. P. double phaéton, 7 places, en trés bon état. S 'adresserX. Y. Z. Bureau du Journal. voor de Stad en liet Arrondissement Aalst. AALST. 1 Oktober. Jaarlijlcsch Volksbanket, in den Katholieken Burgerskling, voor al de leden van den kring. 1 October. Opvoering van Flachsman als Opvoeder door liet koninklijk tooneel- en letterkundig gezelschap Land van Riem 8 Oktober. Opvoering van Een nieuw Leven tooneelspel in 4 bedrijven, door Hora Adema, door de Konink- lijkeRederijkkamer «De Catliari- nisten 23 October, Maandag, te 9 ure 's morgens, plechtige prijsdeelir.g der Zondags school van St. Martinus. Te 5 ure 's avonds luisterrijk looneelfeest door de heeren Meesters. 5 November. Opvoering van llenry Mas- terton», en «Eene lastige Spelling» door don Oud-leerlingenbond der Broeders, in de Stadsfceslzaal. 5 November 1911. Luisterrijk tooneol- fcest door de tooneelafdeeling der Chr. Vakvereenigingen Kunst en Arbeid. Opv. van Een Verlosser, drama in 3 bedrijven en Voor 'ncn Kanarievogelklucli lspel 12 November 1911. Luisterrijk Avondfeest, worden opgevoerd: Een Held drama in 5 bedr.Onze lastige Spelling blijspel in een bedrijf, door de tooneelafdeeling van don Ond-leerlingenbond van Sint Mar- tensgesticht. HOFSTADE 22 en 29 Oct. Opvoering van bet evangelie- en 5 Novemb. spel Jesus in Samaria 150 uitvoerders. N. B. De katholieke Maatschappij én van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede ic dcclen. GEURAfèCiES Bediende voüis* dew vepzendangsdienst in de SU b*q as we pij Bafs'ny Qebroeders Wam&eekkaas, Aa2s$. 4Ó0 Grondkrcdiet van België Naamlooze maatschappij gesticht in 1S35 le Ge'dEeeningcn mits hypotheek to oekomen voor het bouwen van huizen, aankoop van gebouwen en lamlen, aan kleinen intrest, aflosbaar in eens of mot kortingen. 2C Uitgaven van obligation, intrestondo aan 3,50 fr. 's jaars zijnde eene verzekerde geld- uitzetting van eersten rang. Inlichtingen te bekomen bij M. PAUL EEEVSAfd Leopoldstraat, 9, Aalst., alwaar te bekomen zijn alle inlichtingen over verzekeringen tegen brand, ongevallen op 't leven enz. Belangrijk bericht. Ton einde voldoe ning te schenken aan de vraag mij door tal rijke personen gedaan, die cloor het slecht weder verplicht waren l'huis te blijven, laat ik u weten dat M. R. Blondiau, fotograaf, in de Lange Zoutstraat, Aalst, zich Zondag, geduronde den heelen dag ter beschikking houdt van het geacht publiek. Is de prijs van een nieuw Naaimashien U te DUUR schaft U een goed occasie machicn aan, ecrsle klas goed werkende Het machien wordt eene maand op proef gegeven, bevalt het niet liet wordt terugge nomen. Prijzen le beginnen van 15 tot 50 franks. MECANICIEN, 77. Leopoldstraat (Kattestraat), 77, Aalst. Gemak van betalen. Reparatie 011 toebe- hoorten. Eenige verkoopor der snelwerkende Naai- machienen Phoenix en de Original Victoria. Rflauistoffeui Sclioone grijze MODESTOFFEN voor Koslumen en Pardessus FOULARDS. Ui-ouwstoflen: WINTERNIEUWIGHEDEN voor Kleederei en Palelots, double face blauw en groen. Zwart en gekleurd LAKEN, Velours, Peluche, Zijden, alle slag Vocderingen. Lëjitwaden, Katoenen, Ivotonetten, Serviellen, Tafellakens, Hand doeken, Neusdoeken, enz. Fabriek van gewatteerde Spreiën. Alle kleuren wan Satinetien. Ieder kooper van ten minste 10 franken, krijgt een gewatteerde SPREI in evenredigheid zijner bestelling. Alles is per meter geteekend.

De Volksstem | 1911 | | pagina 3