MET ONWEDER. Onschuld zegepraalt 5e Hesks IirfevBsi van M. Vincent Disricx BrusseSsche Briefwisseling De Daily Telegraph schrijft de volgende jbelangvolle regelen Het is mogelijk, niet £e zien,dat de onverwachte aanval van Italië, liet Europeesch evenwicht, dat reeds door de Marokkokwestie aan 't wankelen was, nu *00 goed als onmogelijk maakt. De Italiaansche gezant deelt eene nota mede te Londen. ïn de Italiaansche diplAnatische kringen fceerscht verwondering over de tegenkanting jwelke in de Engelsche pers tegen het Ita- liaansch optreden ontmoet werd. Daar Italië van oordeel is, dat Engeland niet goed weet wat de Italianen steeds van /le Turken te lijden hadden, heeft de Ita- yiaansche gezant aan de Londensche agent- Behappen eene lange nota medegedeeld, .waarin al de grieven blootgelegd worden. hia bekend gemaakt te hebben, dat een UGjarig meisje, dochter van een Ilaliaansch werkman van Adana, legen wil en dank op gelicht en met een Turk gehuwd werd, haalt het dokument eene gansclie reeks feiten aan, ret eene al erger dan het andere. Hit dat verslag blijkt dat al de incidenten hclke tol hiertoe plaats hadden steeds door Te Turksche overheden uitgelokt werden,die 'er zichtbaar op uit waren, de Italiaansche belangen te schaden en twist zochten. In Juni 1909 werd de Italiaansche stoómer Celind door de Turksche kanoneerboot Mu- rahad gekaapt. De Turken stolen de scheep- kas. bevattende eene som van 2310 llialers. De Italiaansche stoomer Genova werd ge kaapt door de Turksche kanoneerboot Re- modi-Jenn en naar Ilodeidah gesleept, waar het schip geruimen tijd moest blijven liggen. Andere Italiaansche schepen werden ook aangevallen. Steeds waren de Turksche overheden er op uit, de Italianen te bena- deeligen en vele Italiaansche handelaars heb ben hunnen handel moeten slaken, daar zij gedurig door do Turken bedreigd werden. In Tripoli zelf hebben de Turken aan de Italianen alles geweigerd. In 1910 verklaarde de vali Ibrahim pacha -zelfs dat li ij zich zou verzetten tegon alle Italiaansche voorhandneming in Tripoli. De opgewondenheid in Turkye In gevolge de nieuwe roering welke onder do Albaneezcn ontstaan is, is de opgewon denheid in Turkye zeer groot. Do Italiaansche konsuls in Turkye. hebben bovel ontvangen, zoo spoedig mogelijk het Turksche grondgebied te verlaten. Zij zullen ■vertrekken, zoo gauw zij hunne vrijgeleiden ontvangen hebben. Het antwoord van Turkye op Italë's ultimatum In haar antwoord, werpt de Turksche regeering de verantwoordelijkheid van den toestand in Tripoli op bet oude regiem en vraagt zicli af, onder welke omstandigheden bet,iu de laatste drie jaren vijandig isgew.eesl aan de Italiaansche ondernemingen in Tripoli, liet heeft er integendeel altijd "aan meege werkt om Italië loeJe laten aan de'herop^- beuring van dit deel van het rijk mede te- werken. Nooit wees liet Turksch gouverne ment dergelijke voorstellen af. Elke eisch word grondig onderzocht om in vriendschap te blijven met Italië. Dc Turksche regeering tracht verder, in baar antwoord, uit te leggen dat de orde in Tripoli heerschte. en .do Italianen er veilig waren, dal geen ophitsing tegen hen voor kwam. Italië mag gerust zijn, zoo sluit het ant woord, dat. zoo het dit gedeelte van het rijk niet bezet, de Verheven Porie alles zal aan wenden om alle moeilijkheden te vereffenen. Ook vraagt de Turksche regeering dat de Italiaansche regeering den aard der gevraag de waarborgen zou doen kennen. Hel zal alles doen Gin ze te vergemakkelijken, zoo eigen grond er niet door wordt geschonden. Italië heeft dus op deze voorstellen, afge dwongen door de omstandigheden en die vellicht toch niet zouden zijn vervuld ge weest, met den oorlog geantwoord. 101° Vervolg. Ontvang mijnen harte! ij ken heilwensch en veeS Vast' overtuigd, dat ik levendig dëel in bet groote onrecht, u aangedaan, en mij innig verheug tot uw hersteld geluk iets te hebben kunnen bijdragen. Alexe Mix'tome drukte zwijgend de liand van deu vrederechter nu viel zijn blik op Eugenie. Zij bad nog niet tot hem gesproken, maar hare donkere oogen zagen hem verlan gend aan. Ik zal naar het kasteel gaan,zegde Alexe Mixtome maar eerst, hebt gij geen woord ■voor mij over, Eugenie? Zij naderde hem. Ilij opeiido zijne armen onder eenen uitroep vloog zij aan zijne borst, en in deze zalige lierecniging waren allo ge schillen vergeten, was het lijden van zoovele }aren uitgowischt. Geen van beiden kon een woord uitbrengen. In hunne onbegrensde blijdschap vergaten zij dat zij niet alleen waren. Mevrouw Eugenie maakte zich uit de ar men van Alexe Mixtome los, en Roza ziende, kwam de vraag van liare lippen Wie is zij Zegt uw hart u niets, Eugenie ant- WOCrrddo hij. Wio is zij was hare wedervraag. Eugenie, zegde Alexe Mixtome nu markies van Cliarlemont, want dat was zijn rechtmatige tilel het kind dat gij als dood beweend et, was ons kind niet.... Was 'tons kind niet riep Eugenie uit. Neen Ik yernam.dat ons wettig hu welijk ontbonden was on gij ophieuw in den Een Italiaansche stoomer brengt juiste berichten mede uit Tripoli. De Italiaansche stoomer Adria is te Sfax aangekomen uil Tripoli. De Adria had de Italiaansche vloot ontmoet tusschen Malta en Tripoli. De bevelhebber van den stoomer verklaarde, dat liet Turksche transportschip Dcrna in do haven van Tripoli veertien Kruppkanonnen, 16.000 geweren en een groot getal kisten voorraad heeft afgezet. In Tripoli bevinden zich nog alleen de Italiaansche konsuls en vijf en twintig Itali aansche dagbladschrijvers. Het Turksch pantserschip Medjidé is reeds sinds Vrijdag te Tripoli aangekomen, met 3000 soldaten van het voetvolk, 2 eskadrons ruiterij en eene batterij veldgeschut. Er be vonden zich geene andere vreemdo schepen in de haven van Tripoli. De bedienden der Italiaansche bank van Tripoli bevinden zich te Syracuse. Vreemde kruisers. Er wordt gemeld dat twee Fransche en twee Engelsche kruisers voor Tripoli gezien zijn. Koning Joris van Griekenland keert naar zijn land terug. Koning Joris van Griekenland, die zich te Kopenhagen, bij zijn vader op bezoek be vond, is naar Alhenen teruggekeerd, daar hij vreest dat Turkye Griekenland zou trach ten te overrompelen. De Italianen landen nabij Prevezza, Men bevestigt dat do twee Turksche kanoneerbooten Oucat en Adalia haastig Prevezza verlieten, toen zij in de Turksche wateren ontmoet werden door een Italiaan sche smaldeel, dat onmiddelijk begon te vuren. Eene kanonneerboot strandde op de rotsen ten Noorden van Prevezza. De tweede kanon neerboot keerde in allerijl naar Prevezza terug-. Er wordt nu officiéél aangekondigd, dat de Italianen eene belangrijke legcrafdeeling hebben aan wal gezet nabij Prevezza. Het Italiaansch smaldeel kruist ten Westen der golf. Een nieuw zeegevecht. Een bericht uit Turksche bron meldt, dat de Italiaansche vloot de Turksche schepen Ilamidië, Albógot en Tarablous beginnen te beschieten. To Janina en to Prevezza heerscht de grootste opschudding. De bevolking heeft van de overheden wapens en voorraad ont vangen. Italiaansche sloepen aangeslagen. Verscheidene Italiaansche vischsloepen, welke trachtten Salonika te verlaten zijn door de Turksche schepen gekaapt geworden. liet garnizoen van Karabouroum is ver sterkt geworden. De partij der Jong Turken beeft een mani fest aan dé bevolking gestuurd, ben de kalmte aanradende. Ook worden vele vrij willigers ingëlijfd. Een Turksch hulpeskader. Het Turksch eskader van Reyrouth, is in de straat der Dardanellcn aangekomen om aan de handelingen der vloot deel te nemen. Een zeegevecht zou plaats gehad hebben. Er wordt uit Berlijn en Rome gemeld, dat in de straat der Dardanellcn eene botsing heeft plaats gehad tusschen de Italiaansche en Turksche vlootafdeelingen. Volgens de Italiaansche berichten zouden de Turksche booten in den grond geboord zijn en volgens- do Duilsche zou een Italiaansch pantserschip gezonken zijn. Tripolie geblokkeerd. I)e haven van Tripolie en heel de Tripoli- taanscbe kust is door de Italiaansche oorlogs bodems geblokkeerd. Nog geen beslissend treffen. Zondag bad er tusschen de Italiaansche en Turksche afdeelingen nog geen bepaald ge vecht plaats gehad. echt wildot treden in mijne vertwijfeling en smart reisde ik naar Montfagon en ontroofde u ouzo kleine. Sedert was zij voor mij de edel ste, do getrouwste on liefderijkste dochter,die de hemel eenen vader schenken kan. Zij is niet Roza Lepage, maar Constance,uwe doch ter, ons kind Men zegt, dat men van vreugde niet sterft, en dit is ook góed, want Eugenie zou anders den nacht niet doorleefd hebben... Hier valt het gordijn. liet tooneel, dat nu plaats bad, laat zich niet beschrijven, ieder gevoelig hart kan het gissen. Mevrouw Bieojour ging zwijgend heen, en de vrederechter verliet eveneens dc kamer, om vader, moeder en dochter alleen tc laten in hun onuitsprekelijk geluk. Den volgenden morgend kwam graaf Alfred Beaucourt op het kasteel Cliarlemont aan, waar hem het verwonderlijk nieuws der te huiskomst van Alexe Mixtome met zijne doch ter, den dood van August Bartineux en de gevangneming van Philip Piron werd mede gedeeld. Zonder eene verdere verklaring af te w achten vanwaar Alexe Mixtome en zijne dochter zoo plotseling gekomen waren, liet hij zich een paard zadelen en reed naar Mont- fa^on. Roza zag hem van uit hare kamer en liep naar beneden, om de eerste te zijn, die liem het voorgevallene zou mededeelen. Z-j ontving den geliefde aan do deur. Hare oogen blonken van vreugde, en haar geluk •stond oi» baar gelaat te lezen. Nog nooit bad zij hom zoo vriendelijk ontvangen. Knnigszins vei ast vroeg bij naar do oorzaak barer blijdschad. Mijn vader is bier antwoordde zij een voudig. Is uw vader hier herbaalde hij opge- gewezen-volKsvertegenwoordiger, reizende in Kongo IV. 6 Juli 1911. Eene tweede jacht op de hyppos Van Lufonzo lot Lukumbi, 4 1/2 uur goede baan. Ditmaal zijn we vertrokken met bet vast gedacht de jaoht op de hyppos in regel voort te zotten nu'zijn we voorzien van goed schietgerief t\yee kloeke zwarten dienen tol riemers. Ons, vaartuig volgt den stroom Lukumbi^ om in de Ludua te recht te komen. De hyppos laten zich niet wach ten weldra hooren we ze duidelijk in de verte. Op raad onzer riemers, gaan we post nemen op een eiland, uit rotsen gevormd. Twee dikke koppen komen boven het water maar buiten schot. De mobsters hebben ons weldra bemerkt ze kijkeri ons nieuwsgierig na eh ademen geweldig door hunne breede neusgaten we blijven roerloos in de hoop dat ze in 't bereik onzer geweren zullen komen. Te vergeefs langzaam zinken en verdwijnen de hyppos Zal het er mede gedaan zijn voor vandaag? We stappen, of beter, we kruipen terug de prauw in en varen naar een ander eiland. Om deze nieuwe schuilplaats te bereiken, moet ons vaartuig den breeden en snellen stroom over. Denk niet dat we regelrecht op het gewenschte punt uitkomen de zwarte varen, langs den rechten kant, stroom af, de rivier over, om te landen juist op de aange duide plaats. Nu zijn we op een groot eiland met hoorn- gewas bedekt. Na het lord doorkruist te hebben, nemen we post, cn weldra zien we eenen hyppo binnen sclieut. M. Godin cn ik leggen aan en vuren te gelijk, als ware het op kommando we schieten beiden een hal ven meter vóór den kop van het dier zoodat de twee kogels le recht gekopien zijn. De hyppo zinkt maar onmogelijk hem te achter volgen. .want men weet riiet in welke rich ting hij is gaan duiken. Nu scheiden we van, malkaar. De plaats waar H. Godin aan 't loeren is, steekt een hyppo den kop hoven 't water het dier schijnt niets vijandigs opgemerkt te hebben en blijft beweegloos luchtscheppen. M. Godin legt aan, vuurt en de hyppo, tusschen de twee oogen getroffen, zinkt oogenblikkelijk. Maar nu is de zon reeds aan 't dalen onze zwarten worden ongeduldig en beweren dat ze moeten terugkeerefi om hunnen dienst an overzetters te hernemen. Bij onze terug komst, vinden we inderdaad eene karavanne pakkendragers, die moet overgezet worden en reeds lang het bootje /stond te wachten. Zoo eindigde onze tweede jaehtop de lryppos. Er valt niet aan te twijfelê.n op een cn wel misschien twee hyppos, do'bdelijk getroffen, zullen morgen of overmorgen boven drijven en d'anjs het kermis voor de negers die ze zullen opvisschen. Dat ze dus kermissen op de gezondheid van uwen verkleefden KONQjOTROTTER. Uit Brussel ontvingen wij volgenden brief. Zaterdag 3Cjr,September 1911. Verleden Zondag (dus 23 September) zijn al de feesten rond Brussel goed van stapel geloop.cn. Hel congres to Laeken van de ka tholieke Wachten, waar M. minister Carton eeno prachtige rede beeft gehouden, is voor al gelukt. Te AnderlechL heeft men een mo nument opgericht ter eere van D' Limbourg, oud-gemeenteraadsheer van Audcrlccht. De familie Limbourg en liepl do gemeenteraad waren er aanwezig. De milicianen van 1909 zijn zooals ik aan gekondigd heb, naar buis gezonden. ruimd. Bij zijne terugkomst in Frankrijk, heeft hij zicli zeker tegon onze verbintenis verzet In plaats van to antwoorden, leidde Roza of liever Constance Mixtome, hem in de ont bijtkamer, waar hare ouders bijeen waren. 11a mijnheer Lenige, riep hij, na me vrouw Eugenie beleefd gegroet te hebben, dat is eeiie aangename verrassing Ik verheug mij tc meer, daar voor mij thans eene nieuwe hoop geboren wordt. Ik durf vertrouwen, dat gij nu anders over mijne verbintenis met Roza denkt, en ik haar als mijne bruid mag groe ten. Alexe Mixtome reiktö den jongen man la chend do hand en antwoordde met gemaakten ernst Ik blijf bij mijn vroeger genomen besluit, dat Roza Lepage nooit üwe echtgenoot© kan worden. Aan den toon bemerkte graaf Beaucourt dat hier iets anders bedoeld Werd en zoide Ik beroep mij op uwe voorspraak, die mij door beloofd is. Mijn waarde graaf.zegde mevrouw Mix tome, ten volle bekend met liet geheim, moet ik mijnheer Lepage gelijk geven. Juffrouw Lepage kan nooit huwen. Wilt gij echter uwe liefde op Constance Mixtome, mijne dochter, overdragen, dan geef ik vooruit reeds mijne toestemming en beloof, u tevens te kunnen verzekeren, dat Alexe Mixtome u de zijne niet zal weigeren. Graaf Beaucourt zag mevrouw Eugenie en Alexe Mixtomo verwonderd aan daarna viel zijn blik op liet meisje, wier sebalkscffe lach hem do geheelc waarheid verried. Mejuffrouw Oonstdnce Roza, stamelde hij. Is liet mogelijk Ja, het is zoo! antwoorddo mevrouw De middenpost van de Muntplaats gaat binnen koH vergroot wofden. De Slaat gaat het aanpalend gebouw bij- koopen om dan de vergroo tings werken te beginnen. M. de minister van Rechtswezen, M. Car toned e Wiart, bezocht Woensdag het Justi tiepaleis. Hij is zicli persoonlijk gaan over tuigen van do noodige verbeteringen. Verder liet hij zich breedvoerig de inrichtingsdien sten uitleggen. Zondag, 30 September, wordt het histo risch drama Jone Sliover opgevoerd. De groote cirk Wilke, genre Barnum, is op de II. Kruisplaats te Elsene opgeslagen. Zij zal duron vair 7 tot 22 October. Maandag, verplichte vergadering van den gemeenteraad. Verscheidene belangrijke pun ten staan aan de dagorde. Wijziging der grenzen der stad, en de belastingen op het houwen en herbouwen. De lijst der katholieken en onaflvankelijken wordt le Brussel heel goed onthaald. Óveral wordt er rond en in Brussel goed gewerkt; de antiklerikalen hebben maar een wapen, het is a bas la calotte Kobe. In het land van Aalst. Ook in bet land van Aalst kregen de inwoners bun deel van liet vreeselijk weder. Zoowat overal, tc Aalst, werden dakpan-' nen en schouwen afgerukt. Op 't Esplanade plein werden verscheidene hoornen omverge worpen, ontworteld of afgebroken. De schade in de stad is zeer groot. De toren dei- kerk derE.E. P.P. Capucienen op Sint Job, werd afgerukt. In do Bergekouterstraat is een boom door bet dak gevallen van een huis behoorende aan M. Liénart. De bewoners zijn moeten vluchten. Te Erembodegem. In het goed van den notaris Do Sadeleer, op Terjoden, zijn acht hoornen omgewaaid. Te Haaltert. Op de steenbakkerij, wer den al de hangaars omvergeworpen. Ook verscheidene hoornen werden ontworteld of afgebroken. Te Kerkxken zijn verscheidene boomen ontworteld. Een boom hebbende een omtrek van 4 meters, is op een meter boven den grond afgebroken. Aan vele huizen werd veel schade veroorzaakt. Te Bambrugge, op den steenweg, is een nieuwgebouwd buis, toebehoorendo aan zekeren Lievens, door den geweldigen wind omvergeworpen. Te Herzela en te Burst zijn ook vele hoo rnen uilgewaaid en afgebroken. Er is ook veel schade aan de huizon. Overal werden vele dakpannon, schouwen enz. afgerukt en vensterruiten verbrijzeld. Te Moorsel. Het omveder heeft hier ook deerlijk huis gehouden. Bij Frans De Leeuw, op liet dorp. zijn al de pannen van het dak gewaaid. Op Spithoek, werden van het dak van De Smet een 200tal pannen afgerukt. Op Ni vel is een boom door het dak van een woonhuis gevallen en in de Kocistraat liggen er een tiental groote boomen omver. Te Meldert zijn al de slrooimijten en sta kenhuizen van bet land gevaagd, er blijft niets meer van over. Op bet gehucht Iluize- kens zijn 30 a 40 beuken in een en dezelfde dreef omgewaaid. Te Wetteren. Het schrikkelijk onweder welke hier gedurende den nacht van Zaterdag tut Zondag over de gemeente woedde heeft Eugenie ontroerd. Mijnheer Lepage is Alexo Mixtome, mijn echtgenoot, nu markies van Charlernont. Zijn naam is in eer hersteld en de ware moordenaar zijns broeders is gevon den Dank zij de goddelijke Voorzienigheid en mijne edelmoedige dochter voegde er Alexe Mixtome bij. De banvloek is van mijn hoofd weggenomen, want het geheim werd onthuld, en aan uwe verbintenis mot Constance die niet meer Roza is staat geen hinderpaal in den weg De jonge graaf sloot het meisje in zijne ar men dat weende van vreugde en geluk. Daar op knielden de gelukkige verloofden voor de hereenigde echtgenooten neder, dio lien van ganscher harte hunnen zegen schonken. Zij namen wederom plaats en liet verledene werd nu met volle monden besproken. Tegen den middag verscheen mijnheer Tal bot om het verbroken burgerlijk huwelijk van Alexe Mixtome en mevrouw Eugenie to her stellen, waartoe hij per telegram verlof ge vraagd en bekomen had.Tot laat in den avond bleef hij in het gezelschap der gelukkigen, en naar liet dorp terugkeerende, zond hij een stil dankgebed ten Hemel, die alles ten goede ge leid had. Den volgenden morgend leverde mevrouw Bienjour schriftelijk haar ontslag in. Zij be greep dat mevrouw Mixtome nu geene eere dame meer noodig had, en gevoelde boven dien dat zij onmogelijk kon blijven. Mevrouw Eugenie trachtte haar niet terug te houden zij liet haar gaan en met goedkeuring barer dochter, zegde zij haar een klein jaarlyksch inkomen toe. (Slot volgt). oneindig veel schade aangericht zoo wel aan huizen als aan boomen. Ter wijk Gransvelde zijn er niet min dan 50 groote kanadaboomon uitgeworpen en een dezer viel dwars over de tramlijn, de tele foondraden in zijnen val medeslepende en aldus allo verkeer belemmerende. Gelukkig- lijk dat Zondag morgen de genaamde Alfons Baert doze zag liggen of anders ware den tram van 5 ure er ongetwijfeld opgebotst, thans met de hulp van eenige goedwillige gc- buren en voerman De Keyser van Laerne, was bij op tijils uit den weg geruimd, zoodat de tram maar enkele minuten vertraging had. Ter wijk Liefkenshoek is een boom geval len op bet huis bewoond door de weduwe Baeyens, aangezien deze zeer dicht bij do houwing stond is er maar weinig schade. Op de werkmanswoningen toebehoorendo aan de kinderen Elowaut is er insgelijks een canadaboom gevallen. Ter wijk Ten Eede, viel een reusachtige hoorn op het kleine huis van den veldwachter Scheire, er overgroot© schade aanrichtende. Had hij een half uur vroeger moeten vallen, dan hadden er ongetwijfeld dooden te betreu ren geweest, immers veldwachter Scheire, hand rond dien tijd nog een praatje staan doen met een gebuur juist op de plaats waai den boom is gevallen. Ter Groote Markt werden er oneindig veel Schaliën van dc Kerk de dorpplaats opge- sli'ngêrd een dezer-kwam le recht in de her berg van de heer Aug. De Brichy lossendoor de waaier der voordeur. De schouw van hel buis bewoond door den E. II. Onderpastoor Arys achter de kerk werd afgeworpen en bleef in de dakgoot han gen, menigvuldige dakpannen verbrijzelende. Te Lede. Op den grooten steenweg Goirt-Brussel, zijn minstens hónderd boomen uitgewaaid. Bij landbouwer Parent, zijn twee appelaars ontworteld. Bij Van Gussc- men zijn verscheidene slrooimijten uileenge- wpi'pen.' In de Boschslraat, in den bof van advokaat Moens, zijn S boomen ontworteld. Op den Iveiberg en in den Sollegembosch, zijn een 60lal ltanadas en eikenboomen ont worteld. In de Herdergemschestraat zijn vier zware boomen ontworteld, en op een ledigstaande buis gevallen, dat vernield werd. In do Statiestraat zijn twee groote kanada boomon op het kasteel van M. Verscheiden gevallen. De zoon Cyriel werd onder het ijzeren hekken verpletterd en vreeselijk ge kwetst. Ilij was den kïioésel ontwricht, het rechtersleutelbcen gebroken had ei-ge won den en kneuzingen over heel liet lijf en kloeg over inwendige pijnen. De schade aan het kasteel bedraagt min stens 2000 fr* Te Stekene. De storm heeft hier veel schade veroorzaakt gansclie rijen hoornen zijn ontworteld of afgebroken zoödat liet" vervoer langs de steenwegen on de iT roken is. AI hot Winterfruit is van de hoornen ge schud. De schade aan de daken is overgroot. In hot boveiiverdiep van liet gemeentehuis' zijn bijna al de rmten gebroken. Een groot getal schouwen zijn afgerukt. Bij brouwer R.Thuysbaerl is bet arduinen bovenstuk der schouw O]) liet dak der brouwerij gestort. Gansclie partijen vlas dat te hleóken lag is dooreen geslingerd of weggevaagd. In tie Kerkstraat werd eene kar stroo toebelioo- rende aan K. Do Beule, omgeworpen gelul kiglijk zonder ongelukken aan man of peei d te veroorzaken. Bij de weduwe Goossens in den Zeshoek, is een boom door liet dak der schuur gevallen en bij G. Merckx dwars door hot verkenskot.Verscheidene koonimij- ten die nog in liet veld stonden zijn openge- slroóid. Men mag bet getal ontwortelde boomen voor deze gemeente op ruiin 500 schatten. Op bet Steengelaag is de schade ook aan zienlijk. Bij de weduwe Suy, in de Beukendreef, is de groote schuur dio maar sedept verleden jaar opgebouwd was ingevallen. Men beeft vele moeite gehad om de paarden en koeien te redden. Op den Hamer, is liet buis van L. De Schryver, letterlijk omgewaaid. Op het Nieuwdorp, is het in opbouwde zijnde buis van den beer De Smedt, ingestort. Te Sint Niklaas. Bij Tlicofiel Baetcns, w onende in de Plezanlstraat, is een boom dwars door liet dak gevallen. Bij Jozef Van Aalst, wonend1» in do Helnlijkstraat, viel een boom op dc schuur. Ganscli het dak werd er vernield. In de Congoslraat werd een nieuw huis door den hevigen wind omver gewor pen. Talrijke dakkon werden beschadigd. Met honderden boomon zijn uilgew aaid. Te Berlare. De Schcldedijk is alhier doorgebroken. Op enkele minuten stond g-ansch bet dorp onder w ater. De opening in den dijk vermeerderde met bot doorstroo- mende water, zoodat er 's namiddags reeds 90 meiers dijk doorgespoeld waren. Men vreest eene ramp zooals er Moerzeke ovgi een drietal jaren eene beproefd beeft. Te Eeckeren. In deze gemeente, ceil goed uur van Antwerpen gelegen zijn cr 200 boomen uitgeworpen, 's Nachts werden de pompiers opgeroepen om de boomen die op den weg lagen en op den weg lagen en den weg van den tram versperden, door le zagen en weg to dragen. Te Mariaburg. Dat is een dorp dat vol gezaaid is met kleine, doch lieve en bevallige villas. Velen zijn echter niet al lo sterk ge zegd en zoo hebben zij ook veel le lijden gehad van den den hevigen rukwind. Te Schooten. In dc praqhtige lanen en in de boomrijke kasteelhoven liggen de stam men, plompacblig op den grond neergesla gen. Men zou zeggen zoovele reuzen die ge kwetst zijn neergevallen, en daar nu liggen met gebroken armen en boenen. In de ander jpmliggende gemeenten is het al even erg.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2