Verloren De Italiaansch=Turksché oorlog NIEUWSBERICHTEN. waarnemingen Laatste 33©rio3s*."fc©n. Samson Kina Spiegelfabrlek A. L. MEYVAERT FEESTWBJZEfe 760 schuren -alalliogeji en de hoeven zelf toebben vwel te Ü^deii gehad van dit verschrik kelijk weer. j Te Geeraardsbergen. Hier en in de om- ïlréken heeft wind en regen veel schade te «veeg gebracht. Onder andere bh' den heer Paul Guille- Kiin, gemeenteraadslid zijn hoornen gebroken .bS uitgerukt. Daar viel in zijn uitgeslrekten en schoonen eigendom een zware keerspopu- lier met de kruin in den vijver en doodde er 9 extra-karpele. In den hof en in den boom gaard lag er ruim 2000 kilo fruit ten gronde verspreid. Verder kraakte een populier van 31/2 m. omtrek te midden door en viel langs den muur van bakker Maes. Veel andere schade is berokkend. Op den steenweg van Edkigen, nog in genoemden eigendom, viel een zware plank in de serre van M. Antheunis, hovenier, met zulk weid dat de prachtige waakhond den kop te pletter was. tfjgkt-- i Rondom den Audenberg is ook veel ge boomte gekraakt en ontworteld. In Schendelbeke, Idegem, Voorde, Ophas solt, Steenlmvze, enz. is de schade door het orkaan onberekenbaar. Vele woningen en stallen zijn beroofd van liun dak. liet water dringt reeds in vel© plaatsen door. Gedurig ko nt er vernieling. Te Dendermonde. Hier was het ook vreeselijk. Zaterdagavond om 8 ure, was de barrage, welke het water van de Scheld© moet beletten in den Dender te stroomen, blijven openstaan. Toen de storm nu schier plotselings kwam opzetten, drong het water bliksemsnel langs de opene deuren in don Dender. Spoedig liep de Dender huilen zijne oevers en stond heel de stad onder water, zoodat hot water langs de vensters van het gelijk vloers in de huizen stroomde. De aangerich- to schade is onberekenbaar. Zoo werden bij den hotelhouder Stordeur, op de groote Markt, verscheidene vaten -wijn, likeuren enz.in den kelder tegen de muren verbrijzeld. Rij de weduwe Van Mossevelde, kruide niers Ier, zette het water de magazijnen heel onder. Hier werd alles verwoest of be dorven.De aangelichte schade bedraagt ruim 20.000 fr. Verder heeft de wind hier ook zijne parten gespeeld. Het groot kruis ruim -1 meters lioog dat den toren der Kollegiale Kerk versierde, werd door den wind afgerukt. Het bleef gelukkig-lijk met een der armen aan den toren hangen. Op de groote markt, in de Franz Co lens-. Kerk-, Veer- en kasteelstraten werd aan de huizen vele schade aangericht Te Lokeren. liet onweder was alhier buiten gewoon lievig. Nooit was do vloed der Durme zoo gewei dig on zoo raar. Het water verliet om 12 ure des nachts zijne oevers. Ganse h den lcleiiv Dam kwam onder. Al de .huizen kwamen, onder water en de inwoners warep verplicht naar den zolder te vluchten. Rij I-I en ri Janssen s liepen ook de stallen onder water. Drie yerkons en verscheidene kiekens versmoorden. Oók hij Mevrouw Btancqaert versmoorde, al het pluimgedierte. Do inopbouw zijnde fabriek van den heer Paul Baelons werd door de wind vernield. Al de muren zijn omvergeworpen. Op den wijk lleyende stortten twee huizen toebehoorendo aan den heer Ernest Boelens De hangaar der zeeldraaiers Verslraetcn op den wijk Heirhurg werd door uer. wind opgenomen en eenige meters verder gewor pen. Hier werd ook een hoorn ontw orteld en kwam te recht op hel dak van een huis dat erg beschadigd werd. Van liet klooster der Minderbroeders is «ene schouw weggenomen en door liet dak gevallen. Ook in liet hospitaal sloeg de wind ceno schouw af die te recht kwam op den zolder van den lieer Van Ilaule. Op stadsgrond zijn meer dan 50 hoornen «ingewaaid. De ijzeren afsluiting van sche penen Blancqaert werd hierdoor zeer. erg beschadigd. De serren leden hier ook veel schade. In liet pensionnaat der Presentatie werd een deel van liet dak weggenomen. Men -moest de kinderen vluchten. Door hot Bakkersstraatje kon noch.kar, noch mensch voorhij, Meer dan 00 hoornen lagen uitgewaaid. De schade die do pracht- hoven van de heeren Geurls,Schier en Scliot- saert geleden hebben is zeer groot. De groote tent die op het plein van de Racing opgetimmerd was om het vliegtoe stel van den luchtreiziger Den Duyver te Bergen is door den wind totaal vernield. Ge lukkig dat het toestel nog niet toegekomen was. 't Ware voorzeker gansch vernield ge weest. De treinen kwamen hier Zaterdag avond en Zondag- morgend met groote ver traging aan. Te Brussel. Op het Waarnemingsge sticht te Ukkel. Het observatorium of waarnemingsgeslicht. van Ukkel heeft een overzicht gegeven van de snelheid van den wind op Zaterdag-Zondag. Van 8 lot 10 uren was do gemiddelde snelheid 13,2 meters per seconde. Van 10 lol 12 en van 12 tot 14 ure 14,1 m., van 1-1 lot 16 u. 10,-1 m. van 16 tot 48 u. 13,7 m. van 18 tot 20 u. 16,9 m. van 20 tot 22 u. 15 m. van 22 tot 24 u. 18,3m. van 0 u. tot 2 u. (Zondag morgen) 14,9 m. van 2 u. tot 4 u. 13,6 m, van 4 tot 6 ure 4B.1 u. en van 6 tot S u. 9,8 m. per seconde. De grootste gemiddelde snelheid was lus- schen 10 en 12 uren, Zaterdag avond. Do grootste windslag werd opgeteekend een weinig vóór 10 uren. Het was 105 kilometers per vierkante meter. De ergste windslag in September tot hiertoe aangeduid is 110 kilo meters geweest. De hevigste windslag is ge weest op 12 Maart 1876, toen men 144 kilo meters heeft aangeteekend. 4 PER TELEFOON De Oorlog loopt tem ecsrrfea De Duitsclie gezant te Conslanlinopel, heeft aan den groot-vizir (Turkscïie kabinets- oversle) de vrede voorstellen van Italië overhandigd. Men voorziet dat Turkyë deze zal aannemen en dat de oorlog zal geëindigd zijn. Dg Tripolitaansche kwestie zou op eene vredelievende wijze afgehandeld worden. Te Brussel en omgeving. Gelukkig heeft men daar geene persoonlijke ongeluk ken te betreuren. De hoornen zijn van hunne bladeren ónlbloot, takken zijn van de stam men afgebroken, talrijke hoornen liggen uit- geveld, en zooals overal elders zijn de huizen en gehouwen, vooral de daken en de schou wen en de vensters erg gehavend uit den slag gekomen Op de Schelde te en rond Antwerpen, De hreede machtige vloed hruischte zoo geweldig als nog zelden het geval was. Do golven sloegen meters hoog en de booten, de schepen en de stoomers werden met geweld heen en wéér geslingerd. Pijnlijk was het om zien, hóe de kleine visschersschuiten, aan den wind en de zeilen over gelalen, hoe die schuiten, lioe die booten, werden voort gedreven en rechts en links geslagen. Eilaas vele van die booten hebben schip breuk geleden. In de Zuiderdokken zijn ver schillende schepen gezonken. Do stoomer Persepolin van de 'Hamburger zeemaat schappij ij is op zijne vaart naar Antwerpen op eene zandbank geworpen. Zijn toestand is uiterst gevaarlijk. Al de pogingen om hem vlot te krijgen halen niet het minst. Te Valckenisse is het eveneens zoo geva ren met den stoomer Rhödolphis 'van de Cos- moslij n. Het schip Leander te Liefkens- hoek en de stoomer Eduard Dow son is te Wcstcapelle vastgeraakt. Tot overmaat van ongeluk is er brand ontstaan op dezen laat- slen stoomer. Do plezierjachten hebben onzeggelijk veel geleden. De meesten zijn op den dijk gewor pen en de schade is ook zeer aanzienlijk. Langs de hoorden van de Schelde ziet mon talrijke wrakken hout, die erdoor de haren werden neergeworpen. In de stad zelve. Een gedacht geven van den toestand is niet mogelijk. In al de straten zijn daken open gerukt, vorsten af geslagen, schouwen neergeveld, ruilen stuk geslagen, houten schutsels neergehaald. Op de boulevards ziel men reusachtige hoornen met kolossale wortelen bloot op den grond liggen,, telegraaf- en telefoonpalen, palon van don electrieken tram zijn met geweld uitgetrokken. Raar zijn de huizen, waar niets van beschadigd werd. Het.zijn droeve dagen voor do burgers geweest, maar er zul len gouden dagen met gouden zaken op vol gen, voor de metsers, de timmerlieden, de schaliedekkers, de loodgieters, de ijzer- en zinkbewerkers, de glazenmakers en meer andere ambachtslieden; Brussel. Schrikkelijke dood. In de St-Lauronslraat gebeurde Zondag namiddag een afgrijselijk ongeluk. In liet n° 14 dier straat wonen ce echtge noten V deze laatste hadden hunne jong ste kinderen aan' de zorgen van een ouderen zoon van 17 jaar en eene dochter van 15 jaar overgelaten. Gedurende een oogenblik onoplettendheid dezer laatsten is een 2 jarige kleine, die door het venster wou kijken, gevallen. Het arme wichtje kwam op de straalslee- nen terecht. De kleine werd bij hoogdrin gendheid naar het hospitaal overgebracht, alwaar het eenige oogenblikken later over leed. De kleine had zich den schedel gebro ken. De droefheid dor ouders is onbeschrij felijk. Diefstallen. M. L..., ondernemer, wonende te Elsene, had eenige oogenblikken zijn rijwiel alleen gelalen in een inopbouw- zijnde huis der Haemestraat. Toen hij hem wilde nemen om voort te rijden was do velo verdwenen. Zondag zag het slachtoffer in de Sóuverainestraat een gast voorbij rij den op den .velo die hem ontstolen werd. Do velo- rijder zekere B..., wonende te Elsene, werd verzocht met M. L... naar liet policiebureel te gaan. Daar bewees hij oogenblikkelijk dat hij den velo gekocht had van een kerel waar van hij het signalement gaf. Over eenigen tijd had Mme L..., wonen de in de Van Moerstraat als meid en op ver toon van zeer goede certificaten zekere Elisa Van G... aangenomen. Weldra vermoedde Mad. L..: dat hare nieuwe meid diefstallen pleegde. Een aantal voorwerpen verdwenen lusschon de gestolen voorwerpen bevond zich eene gouden, spel van waarde. De dieve^ ging eensklaps in de Goudstraat wonen op eene gegarnierde kamer. De policie werd verwittigd en deed eene huiszoeking. Men vond het meerendeel der geslolene voorwer pen. De dievegge bekende hare misdrijven; de gouden spel had zij volgens haar zeggen aan een barer vrienden gegeven als geschenk Zondag namiddag was M. D... voor eene uitstalling van een groot magazijn dei- Nieuw straat blijven staan zien. Er was een groote toeloop van volk. Op de muntplaats gekomen bemerkte zij dat haar handzakje geopend werd en dat een slimme schelm er eene beurs in zilver die 19 franken bevatte, uit gestolen had. Dezelfde dag slapte M. V... van den tram die naar de Zuidstalie rijd. Aan den Terminus gekomen bemerkte hij dat men hem van zijn uurwerk ontlast had, dit was 400 frank waard. Een netgekleeddo heer met hooge buis eeo dieneven M. V... stónd en aan de Goede hulpslraat afstapte is Verdacht. Erg ongeluk. r De wieg in de welke het kindje der eclilgenoolen Soetens, wo nende Koolenstraat lag, vatte Zaterdag avond vuur. daar zjj ,te dicht bij het vuur stond. Het arme 2jayig wichtje werd erg verbrand. Het noodgpppep der moeder deed de g-ehuren toesnellep. Ondanks hunne hulp, werd het erg verbrand aan het gelaat en den rechterarm. Er is geene goede koffie mogelijk zon der goede Bitterpeeëü. De liefhebbers van eene fijne tas zullen dus gebruik'maken van de Bitter peeën' der «.Trappisten.» Vincart. Men vindt ze overal. 1500 B Laken voor soutanen en doopmantels, J. Van den Bergh-Jouref. Dendermonde. Overleden. De onge lukkige scliipperin, Marie Steeman, die aan boord van liet schip Rosalie zoo erg door een kabel getroffen werd, is aan de gevolgen overleden. Studie van dcn"^«&»ris DE YRYST, te Borsbeke. OPENBARB VERKOOPING van sclioone BOUWGRONDEN goede Zaailanden en Meerscben, binnen dc gemeenten Hadtert, Rerkxheti en Denderhauiem. De Notaris DE VUYST te Borsbeke, zal namens wien het behoort, openbaar verkoopen Gemeente Haeltert. Eerste koop. Een perceel Land, op het Bran- tegemveld, ten kadaster sectie C, nummer 675b, groot 30 aren 80 centiaren. In pacht, bij de kin deren Francis Van Crompliaut, mits 60 fr. Ingesteld fr. 20.10 Tweede koop. Een perceel Land, op het Boukentveld, ten kadaster sectie C, nummer 815, groot 21 aren 30 centiaren. In pacht bij Camil De Muyter, mits 40 fr. Ingesteld fr. 1300. Derde koop. Een perceel Land, op het Bou kentveld, ten kadaster sectie C, nummer S24, groot 22 aren 20 centiaren. - In pacht bij Do- micn Callebaut mits 50 fr. Ingesteld fr. 1500. Vierde koop. Een perceel Land, op liet Mos veldeken of bet boukentveld, ten kadaster sectie C, nummer 1420, groot 34 aren 60 centiaren. Ingesteld fr. 1000. geeft kracht en moed. Wetteren. Zaterdag namiddag waren de kinderen van August Van Imsckoot wo nende aan het Bauwensdreef alhier 't huis gelaten aangezien dé moeder, kuischvrouw van beroep, gaan uit werken was. Een ketel kokend \>ater stond op den vloer van het achterhuis, t,oën het kleinste kind. Martha-Margareta, geboren den 22 Dec.1908, dezelve eensklaps omtrok en daardoor den- ganschen inhoud oveï* het lichaam kreeg. Het kind was zoo erg verbrand dat de lieer Dokloor De Brqycker, in alle haast ontboden zijne onmlddelijké overbrenging naar 't gemeentelijk.hospilaal bevool waar liet enkele uren nadien in de verschrikke lijkste pijnen bezweek. SpiegelsKaders -rrVitraux Baguetten Werf 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GATJTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Ilunnp uitwerking is radikaal en bijna omniddelijk.( 6 Cachetten 1 fr. 13"Cachetten 2 fr. ii alle goede apotheken.zooniet schrijven apo theek Gaulhicr, Mechelen, 1505 Stad-snienws. Op den schouwburg. Eet Land van Rian voert De Opvoeder «.op. Zondag avond heeft het L;md van Riem zijne leden, eereleden, en hunne familiën, alsook aan een ovcrtalrijk publiek een overheerlijk feest aangeboden. Zij hebben het aangedurfd liet grooie en prachtige stuk van Otto Ernst op te voeren. Al do spelers hadden hunne rollen go 3d ingestudeerd allen kei dei en begrepen wat ze te zeggen, en te doen en le vertoonen hadden do karakters zoo prach tig uitgebeiteld door Otto Ernst,stonden daar als hij wonderslag verwezenlijkt bij de <-Rie- mors Namen gaan we niet vernoemen, want we waren verplicht zo allen zonder uit zondering le vermelden en toch willen we uitzondering maken, tiaktshalve voor Mejuf- fer Daniels, die nogmaals getoond heeft waardig te zijn van liet volle vertrouwen van 't Land van Riem. Eerst was er wel cenigs zins vrees dat sommigen der toehoorders de dracht, do beteekenis, de zedelijke waarde van liet stuk niet voldoende zouden begrepen hebben maar de toejuichingen onder de be drijven, liet gejubbel dat onstuimig opwelde na het laatste bedrijf, hebben genoegzaam bewezen, dat die vrees ongegrond was. Ile is eene eer voor liet AaJLstersche volk, stuk ken'van zulk gehalte te.kunnen genieten, en zo naar waarde weten te, schaliën. "Het Land van Riem wil aan hét 'volk het beste dat er beslaat, ten gehooro géven en hel beste dat zijn nió't die onnoozelhédén of de Haüweleiten, dal zijn stukken,dio 't vólk een blik geven in het echte geleefdo leven dio het volk hij hel hoogst aangename, tevens het hoogste ziel verheffende en hart versterkende geven. Zulke opvatting is zonder het minste voorbe houd door allen die het goed mcenen met de herwording, de hernieuwing- van ons volk, goed lo keuren en aan te moedigen. AALST. 8 Oktober. Opvoering van Een nieuw Leven tooneelspeTin 4 bedrijven, door Hora Adema, doorde Konink lijke Rederijkltamer De Gathari- nisten "£3 Octobe», Maandag, te 9 ure 's morgei plechtige prijsdeeling der Zondags school van St. Martinus. Te 5 ure 's avonds luisterrijk tooneelfeest door de heeren Meesters. 5 November. Opvoering van Henry Mas ter ton»», en «Eene lastige Spelling» door den Oud-leerlingenbond der Broeders, in de Stadsfeeslzaal. 5 November 1911. Luisterrijk tooneel feest door de tooneelafdeeling der< Chr. Valcvereenigingen Kunst en Arbeid. Opv. van Een Verlosser drama in 3 bedrijven en Voor 'neu Kanarievogel, kluchtspel. November 1911.. luisterrijk Avondfeest, X KaEDEBEELBMSEEa. HOFSTADE Jesus in Samaria op Zondagen 22 en 29 October, om 4 1/2 ure, en op 5 November, om 3 1/2 ure. Jesus in Samaria zal voorzeker niet moeten wijken voor De Blindgeborene on zal reeds in initiale waarde boven dit laat ste stuk staan. Doch de opvoering zal ook veel hooger stijgen dan die van verleden jaar. De spelers en speelsters ingeleid door de vroegere opvoering, zullen nu ook veel fijner en indrukwekkender in hun spel zijn. Wat ensceneering en muziek betreft, alles zal naar het volmaakte streven en ons doen in de tijden van Jesus herleven. Verleden jaar stroomden stad en omlig gende samen in den Katholieken Kling, om De Blindgeborene te bewonderen. Nu zal de toeloop zeker nog vermeerderen. C, nummer 1421, groet 30 aren 50 centiaren Beide laatste koepon in paoht bij Pieter De Mul-, der, mits 115 fr. Ingesteld fr. 1000. Zesde koop. Een.perceel Land. op liet Mos veldeken of Boukentveld, gekadastreerd sectie C, nummer 1422, groot 7 aren 70 centiaren. In pacht met een deel van koop 21 bij de kinderen Eeckliout mits 50 fr. Ingesteld fr. 500. Zevende koop. Een perceel Land. op het Holbeekveld, sectie C, nummer 1138, groot bij kadaster 17 aren 20 centiaren. Ingesteld fr. 600. Achtste koop. Een perceel Land, op het -Holbeekveld sectie C, nummers 1135b <-n 1137. groot volgens kadaster 14 aren 70 centiaren. Beide laatste koopen in pacht bij Thomas Impens mits 45 fr. Ingesteld fr. 600. Gemeente Kerkxrex. 'Negende koop. Een perceel Bouwgrond, op* •den Patrijsfioek, ten kadaster sectie B, nummer 3S4, groot 16 aren S0 centiaren De ci men ten- bus onder het brugsken hoort aan verkoopers toe en wordt medeverkocht. Ingesteld Oosthelft fr. 500. Westhelft fr. 500. Tiende koop. Een perceel Bouwgrond op 'den Patrijshoek, ten kadaster sectie B, nummer 393, groot 15 aren 60 centiaren.De cimenten- buis onder het brugsken hoort toe aan den pach ter en wordt niet medeverkocht. Beide laatste .koopen in pacht bij Karei Van den Steen, mits 60 fr. Ingesteld fr. 1320. Elfde koop. Een perceel Land in de Hof- meerschen, sectie B, nummer 33S, groot volgens kadaster 7 aren 90 centiaren. ln pacht bij de kinderen Van derStockt, mits 12 fr. Ingesteld fr. 250. Twaalfde koop. Een perceel Land, wel schikt voor bouwgrond, op het Boukentveld, ten kadaster sectie A, nummer 537, groot 10 aren 60 centiaren. Ingesteld fr. 400. Dertiende koop. Een bouwgrond* ten wijke Terlicht, ten kadaster sectie B, nummer 318 groot 6 aren 50 centiaren. In pacht met vori- gen koop bij Petrus Gees, mits 19 fr. en bij de kinderen Constant Gees, mits 19 fr. Ingesteld fr. 420. Veertiende koop. Een perceel Land in den Berg of weeborre ten kadaster sectio B, nummer 299, groot 35 aren 50 centiaren. In pacht bij Eligius De Neve mits fr. 69.00 Ingesteld fr. 2500. Vijftiende koop.Een perceel Land in den Berg, ten kadaster sectie B, nummer 27ö.\, groot 22 aren 50 centiaren. ln pacht bij Domien Cobbaut mits 73 fr. Ingesteld fr. 1500. Zestiende koop. Een perceel Land op den Moerkauter, ten kadaster sectie A, nummer 274, groot 43 aren 20 centiaren. In pacht bij .Tan Van Melkebeke mits 78 fr. Ingesteld fr. 2S50. Zeventiende koop. Een perceel Land op. d' Hasselt, ten kadaster sectie A, nummer 424a, root 30 aren 70 centiaren. Den helft, in pacht bij de kinderen Karei Cob baut mits 25 fr. en de wederhelft bij Domien. Cobbaut mits 25 fr. Ingesteld fr. 1000. Achttiende koop. Enn perceel Land op d" Has selt, ten kadaster sectie A, nummer 426 groot 31 20 centiaren. In pacht bij de kinderen Karei Cobbaut mits 75 fr. Ingesteld fr. 1400. Negentiende koop. Een Meerscli op d' Has selt, ten ^adaster sectie A, nummer 443, groot 11 aren 20 centiaren.In paclxt bij Eligius Do Neve mits 10 fr. Ingesteld fr. 360. Twinttgsle koop. Een Meerscli op d' Has selt, ten kadasters seotie A, nummer -1-1-!, groot 37 aren 80 centiaren. Boomprijs 125 i'r. In pacht bij .Tan Callebaut mits 25 fr. Dezen koop moet los, rede en dreve verleenen aan koop 18. Ingesteld fr. 900. Een en twintigste koop. Een perceel Land op d' Hasselt, ten kadaster sectie A, nummer 44öa grortt63 aren 10 centiaren. Gedeeltelijk n pacht hij Eligius De Neve mits S0 fr. en ge deeltelijk in pacht met koop 6 bij de kinderen Eeckliaut mits 50 fr. Ingesteld fr. 4700. Gemeente Dendkrhautem Twee en twintigste kpop. Een perceel land in de Vondelen of do Langeroor, ten kadaster sectie A nummer 350, groot 40 aren 60 centiaren. In pacht bij August De Brauwer, mits S3 fr. Ingesteld fr. 3400. Drij en twintigste koop.Een perceel Land op de Selcautcr, ten kadaster sectie C, nummer 50, groot 15 aren 60 centiaren. In pacht bij Jan Baptist De Graeve, mits 30 fr. Ingesteld fr. 1000. Vier en twintigste koop.Een perceel Land in dc Vondelen of liet Blokkeveld, ten kadaster sectie B, nummer 251, groot 30 aren. In pacht bij Jan Baptist Scheerlinek, mits 95 fr. Ingesteld fr. 2400. Vijf en twintigste koop.Een perceel Land in de Vondelen of het Blokkeveld, ten kadaster sectic B, nummer 254a, groot 15 aren 40 centia ren. In pacht bij August De Brauwer, mits 83 fr. Ingesteld fr. 530. ZITDAG DIJNSDAG 10 OCTOBER 1911 om 11/2 ure namiddag, ter herberg van de We duwe Lauwereys, te Kerkxken aan denDrijhoek. I"ril J voor de Slad er» hot Anondissement-AatëtJ 22 on 29 Oct. en 5 Novenib. .worden opgevoerd Een Held drama in.5 Ledr. Onze lastige Spelling blijspel in een bedrijf, door de tooneelafdeeling van den Oud-leerlingenbond van Sint Mar- tensgesticht. HOFSTADE Opvoering van bet evangelie-4 spel Jesus in Samaria 150 uilvoerders. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijKaan 't beheer van ons blad mede te deelcn. MARKTPRIJZEN Aalst. 2 ootober. Hopmarkt, vaster, koopers 160, verkoopers 165 fr. Geeraarsdbergen 2 october. Tarwe de 100 kilos 20,50 Masteluin 16,50; haver 2i,U0; Rogge 15,5U; boonen 22,00Aardappelen 9,50 lijnzaad 35,00 koolzaad 00,00 boter de kilo 3,40 a 3.60 eieren per 25, fr. 3.35 ruw vlas 0.94. Viggenen 354, Hoornbeesten 53. GEUBMCSO Ë3edïenc3e voor den verzendinysdienst in de Brouwerij Burny Gebroeders Wan CTanaSieeiskaai, êiaBst, 400 Men vraagt onmiddellijk te buren Huis voor Handelsbe diende. Seffens te anteoor. den ten bureele dezes. 300 Vraagt gslaats, Een brave jon geling, gewezen intirmier bij het leger, bin nen eenige dagen vrij van dienst, als huis knecht, liefst in katholieke familie. Goede getuigschriften. Adres ten hureelo dezer. Occasion A vendre belle voiture automobile, 30-40 H. P. double phaéton, 7 places, en trés bon état. S 'adresser X. Y. Z. Bureau du Journal. van M. Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 6 t october, 15 ure: Barometer 762"7 Thermometer 10°8 Wind: noord-west Vooruitz. regenachtig- -VVV het ware geluk zonder de gezondheid Let op uw voedsel en bijzonderop uwen drank. De MALT KNEIPP, met smaak van koffie, is de gezondheidsdrank bij uitmuntendheid. Zia tiaar dvJO gezondheid Vtrkoip in 't preotB. KUIST, Brusse)

De Volksstem | 1911 | | pagina 3