5e Reeks lirieven van M. Vincent Diericx NIEUWSBERICHTEN. FEESTWIJZER Officieels Meering Het Staatsblad Weerkundige waarnemingen De Turksche ministerieële krisis Tiet nieuw gevormd kabinet heeft verleden jacht heel den nacht gezeteld. Er werd eene geheime kommissie samengesteld, gelast met bet nazicht te houden over de oorlogsvloot De gewezen kabinetsoverste, is zoodanig bevreesd, omdat men hem de schuld van den ©orlog ten laste legt, dat hij aan het nieuw gouvernement eene lijfwacht gevraagd heeft ©m hem te beschermen. liet nieuw kabinet is nog niet officieel samengesteld. Alles laat veronderstellen dat Riamil pacha bepaald de portefeuille van minister van Buitcnlandsche Zaken zal aan vaarden. Kiamil pacha isEngelsch gezind en moet van de Duilschers niet hebben. MahmoudChefket zou nu van het ministerie van oorlog afzien. De vijandelijkheden Het Engelsch eskader der Middelandsche Zee. dat in den omtrek van Tripoli kruist, beeft bericht ontvangen, dat de Italianen zonder slag of stool te Tripoli zijn aange land. Dellalianen hebben het gouvernements paleis-ingenomen en er de Ilaliaansche vla, gehesehen. De Engelsche sloomer Lasllegarlh is uil Tripoli vertrokken met heel do Engelsche kolonie aan boord. Dezen, ten gelalle van 1000 hebben lijftcn-s den overtocht naar Con slanlinopel veel geleden en verscheidene Engelsehen zijn onderwego overleden. Een Ilaliaansche sloomer werd in de Zwarte Zee, nabij den Bósfoor gekaapt. Dc bevelhebber der Ilaliaansche vloot, beeft aan de vreemde mogendheden medege deeld, dat de blókust uilgeroepen is voor de Tripolüaansche kusten. De oorlog zou weldra geëindigd zijn. De Gazet van Keulen deelt het volgende1 telegram uit Berlijn mede Volgens de laatste berichten schijnt hel zeker, dat het huidige konllikt weldra zal geëindigd zijn. Niet alleen beloonen de onzij dige mogendheden, don hesten wil in dien zin mede te helpen, maar men denkt dat zelfs Italië niets zal doen om die laak te bemoei lijken. Van den anderen kant is het zoo goed als zeker. datTurkyë wel zal inzien, dal hel onmogelijk is lang te weerstaan in Tripoli, daar Italic de gemeenschapswegen bezet boudt. Men denkt dns dal liet boel wel mogelijk is, dat tussehen dit en conige dagen, men eene basis vinde waarop do twee oorlogvoe rende mogendheden tut den vrede kunnen komen. De Italianen te Prevezza. De Turksche minister van Binnenlandsche Zaken heeft uit Engelsche bron een "telegram ©ntvangeh, moldemle, dat 100 man Ilaliaan sche troepen le Prevezza zijn aangeland, na dat de Ilaliaansche vloot 'de Turksche forten bad neergeschoten. De vluchtelingen uit Tripoll. De sloomer JU;/slim vareödb onder dc vlag van Samos, is te Sfap 'aangekomen.met 210 volwassen personen en 100 kinderen welke uit Tripoli gevlucht waren. Meest al de passagiers bevinden zich in uiterst cllendigen toestand. De stooiuer mocht slechts de haven binnen ▼aren nadat al de vluchtelingen de koepok inenting ondergaan hadden. Do vluchtelingen verhaalden dat eene grooto paniek in dc stad heerscht zoodra men vernomen had, dat do Italianen een ultima tum verzonden gezonden hadden en dat dit ultimatum bijna verloopcn was. Toen de Al/: is/is de haven van Tripoli ver liet, bevonden zich drie Ilaliaansche kruisers en eenigo lorpedos voor Tripoli. Do groote panlserschepcn der Ilaliaansche vloot waren 'in eene onbekende richting vertrokken. Zaterdag morgend kwamen talrijke per sonen in het Fransch konsulaat bescherming zoeken. De Ilaliaansche konsul is om 1L ure vertrokken, onder de bescherming der Turk sche soldaten. De Dpilsche vlag wapperde ©p verscheidene gehouwen, Do overlieden van Sfax (Tunis) doen het mogelijke, om een onderkomen, kleederen en voedsel le verschaften 'aan de vluchtelin gen. Een bediende van het Engelsch konsulaat van Tripoli, die niet, den sloomer Caslelgarth te Conslanlinopel is aangekomen, meldt, dal de laatste Italianen, welke le Tripoli ge bleven waren, in het Italiaanseh konsulaat gevlucht waren. Kcnegroole menigte inboor lingen kwam er liOH"belegeren en wilde zelfs stormenderhand liet. konsulaat innemen. Dc Duitselic vlag word dan op het konsulaat gehcschen. Do pacha of gouverneur zond dan 50 sol- dalen en onder dezer bescherming kon ge heel de Iropp een Engelsch schip, bereiken. Do Fransche konsul heeft naar Frankrijk ©m Hulp geseind. Tripoli zou eene goede aanwinst voor Italië zijn. Volgens de Vita zou Tripoli voor dc Ita lianen een waar beloofde land zijn. liet blad voegt er nog bij dat de Italianen reeds Tunis vruchtbaar gemaakt liebben, en, dal zonder Tripoli de Italianen zich steeds in een staat van minderheid zullen voelen. Een Turksch-Grieksch geschil Hit Conslanlinopel wordt geseind, dal de mobiliseering der troepen met koortsige haast wordt voortgezet. Troepen worden in Macedonië en naar de Grieksehe grens gezonden-, daar pjen vreest, dat indien de oorlog met Italië wat van duur is, er ook een Turkscli-Grieksche oorlog zou uitbreken. Turkye zou, om do vernedering zijner on macht tegenover Italië le verminderen, trach ten door een oorlog' 'met Griekenland zijne overmacht in liet uiterste Oosten le behou den. Twee Italiaansche tuisers zouden' j« (ten grond geboord zijn. Het gerucht werd gisteren avond le Rome verspreid, dat de Italiaansche kruisers T'et- tor Pisani en Lombardia door de '1 urkschö kanoneerbooten zouden in den grond gehoord zijn nabij de Albaneesche haven van Maur- zoni, op eenige kilometers van Prevezza. De Turksche schepen lagen op loer om eon Ita liaanseh paketboot le kapen, doch de kapi tein van dit schip had hulp gevraagd. Hel zouden de twee Ilaliaansche kruisers zijn, die lor hulp snelden, welke in den grond ge hoord zijn. gewezen-volksvertegenwoordiger, reizende in Kongo v. 9 .Juli 1911. Eenige dagen regelmatige reis tot Kiantbi. Van Kasongo lot Kalamata20 kilometers goeden weg, alhoewel den ganschen dag in de bergen. Dc banen, breed en gelijk, zijn onder, de leiding der blanken in dc helling der hergen gekapt geweest zoodat men rechts eencn stijlen, rotsberg heeft en links eenen afgrond onmeetbaar diep. Wat dien wég kenmerkt zijn de menigvuldige marmer rotsen, die bewondering afdwingen. Alle steensoorten maar bezonder de marmer zijn hier vertegenwoordigd van den zuiveren witten Ilaliaanschen marnier tot do zwarle- wilgcstreoptc steenen, met dewelke men in Europa zooveel kunstgebouwen uitvoert. Gele, groene, róode, gestreepte en gespik kelde sleenen bestaan hier in overvloed. De Lubv.lachirivierdie hare wateren in de Luvua stort, moeten we doortrekken op eene ondiepe plaats 't geen ons de gelegen heid verschaft een aangenaam voetbad te nemen. 10 Juli 1911. Van Kalamata lot Niambakunda goede weg gelukkiglijk, want vandaag is het uiterst warm. 11 Juli 1911. Van Nianib akunda tot Kalemba, 20 kilo meters goede maar eentonige weg gansch den dag door bosch en lang gras. De bos- sehen zijn. gelijk in gansch Katanga, dun planle kleine hoornen met hier en daar mierenhoopen, deze zoo dicht bij elkander niet dan in Zuid-Afrika. 12 Juli 1911. Eindelijk Kiambina 12 kilometers weg. Onder wegc ontdekken we vier opschriften met dc wooïden Ba Kat 11 Maart 1911. TGccn beteekent dat de mijnmaalschappij (La sociale d'études el de recherches jninic- res du Bas Kalangd) op deze vier plaatsen, gronden heeft voorbehouden. Hier-is nu spraak van rnjcamijnen. De vier niieamijnen, die we gezien hebben,zullen niet onlgind worden eigenlijk voorden mica, ten ware de bladeren in 'l diepste van de mijn grooler zouden zijn dan deze der hoven lagen men heeft liet gemunt op het tin. Men loonde ons, dezen morgen, eenen klomp, die, beweerde men, '15 per honderd tin bevat. Nu blijft er te weten ten prijze van welke kosten men die mijnen zal kunnen ontginnen. Om u een gedacht te geven op welken afstand de gronden dier toekomende mijnen van elkander gelegen zijn, zal ik u zeggen dal we bet eerste opschrift, om 6 1/4 ont moetten, bel tweede om 7 1/2, helderde om S en het vierde om 9 uur. liet was 9 12 uur, toen we den post van Iiiambi bereikten. De intrede geschiedt door het militair kamp. Alles schijnt hier breed opgeval en zwierig uitgevoerd. Wel beplante lanen leiden ons naar de verblijfplaats der blanken, die ik dé eer heb u dadelijk voor te stellen Ileeren De Bramver, zone-overste Gcrday, post-óverste, Gorlé, bestuurder van geldwezen tot Elisabethslad, die hier het boekhouden is komen onderzoeken luile- ant Spiltoir, koinmandant der kompagnie Olsson, onderofficier Sohier, vrederechter Constant, greffier De Vleeschouwer en Francois, schrijvers Lovenfosse, wapen maker van hel. militair kamp. Bij onze aankomst worden we hartelijk onthaald door den heer postoverste en 's mid dags nemen we plaats aan de tafel van den lieftalligen beer'De Brauwer. Men zou eene in Kongo doen om de gulhartigheid der Belgen to leeren waardeeren en om eene nieuwe reeks goede vrienden aan le werven Koncötrotter. Brussel. Door een hond gebeten. Zondag namiddag, werd M. Steens, wonende Bodenhroeckstraal, door een grooten trek hond gehelen, aan do Steenpoort, ter hoogte van de Trapstraat. De lusschenkomst van voorbijgangers was noodig om het dier zijne prooi te doen loslaten. Het slachtoffer werd overgebracht naar het Sint Pietersgasthuis, waar zijne erge en talrijke wonden onmidde- 1 ijk werden uitgebrand. De policie zoekt den gevaarlijken hond op welke men niet kon vangen. De eigenaar van het heest is niet gekeild. Door een auto-taoci omgeworpen. De letterzetter Dernol, wonend te Etterbeek, werd Zondag namiddag, op de Madouplaats, door een taximeter omvergeworpen. Do wie len rolden over zijn lichaam. De ongelukkige werd opgenomen met eene erge woiulo aan den schedel en kloeg van hevige pijnen in do lenden. De gekwetste werd naar het St-Jans gasthuis vervoerd. Tramongeval. Jules Zaricot, wo nende in dc Hoogstraat, werd Zondag avond op den hoek der Nieówstraat en der Kruid- luinlaan door een tram verrast en omgewor- den, liet slachtoiler werd bewusteloos en gevaarlijk gewond naar het Sint Jansgast huis overgebracht en er-'is ter verpleging ge bleven. Valsihe biljetten van paardenloapcn. Sedert eenig'en lijd ontvingen wedders op de koerspleioon in den Brusselschen omtrek valsche biljetten en werd hun derhalve het bedrag hunner'winnendë paarden geweigerd. Dit was dézer dagen nogmaals het geval met een wedder, die -100 fr; ging ontvangen. Twee kerels, verdacht zulke valsche tic- kelten af te leveren, G.en B..., werden Zondag morgend, aangehouden, gekonfron- leerd met een der slachtoffers en volkomen herkend. Een dezer mannen beweerde dat hij de biljetten, bedrïegelijk verkocht, ge vonden heeft. Beproeft do.wonderbare en onschade lijke Cachetten GAL l'11IER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen, llunne 'uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten I Ir. —'18 Cachetten 2 fr. ir alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauliiier, Mechèlen. 1505 Eisen©. Zelfmoord van eene. zeventig jarige. Marie F...., in IS 10 geboren te Rochelangc, in Luxemburg, en nu in de Aquedueslraal, 70, té Elsene verblijvend heeft zich gisteren morgend gezelfmoord met door het venster van hét eorslo verdiepte springen. Zij kwam met hel hoofd op de kasseien terecht, de schedel was ingedrukt en haar linkerarm gebroken. Zij werd naar hetgaslhuis van Elseno gevoerd, waar ze spoedig overleed. De vrouw gaf sinds lan gen tijd kenteekens i.van zinnenloosheid en zeker van zinsverbijstering. Een goed nieuws voor dozen met moei lijke spijsvertering, men zegt wonderen van deBitlerpeeën der «Trappisten» Vincart, met of zonder melk te .gebruiken. 1500 G Borcht-Lombeek. -r- Heiige brand. Dinsdag morgend, rond 8 uro, is brand ont staan in eene tweewoonst, bewoond door Ed ward Hey man en Guslaaf Stockmans, op het gehucht Katten. Beide huizen, toebehoorende aan de wed. Van Migom werden groolelijks vernield. De meubelen van Slockmans konden nog gered worden, doch hij Heyman werd alles ver nield. Niels is verzekerd. Streythem. Brand. Verleden nacht is het huis van Frans Jacobs, in' de Kleem- slraat door een heyigen brand ten gronde vernield geworden. Daar Jacobs afwezigen zijne deur gesloten was, kon men slechts de dieren redden. Van het woonhuis blijft nog slechts een puinhoop over. Wat is Catz 't beste maagbitter. Antwerpen. Gevechten. Zondag na middag, is Guslaaf Seis, wonende Schoyte- straat, tijdens een twist met Xvan de, Oude Va art plaats,: ten gronde geslagen en aan het hoofd gewond. De gekwetste is in bet Elisabelbgaslhuis verzorgd. In de Na,penstraat, had Zondag avond, tussehen 2 dokwerkers een gevecht plaats. De genaamde Lode wijk Janssens, 29 jaar, wonende Falconrui, bekwam een messteek in de linkerzijde. Men heeft hem in hot Ver- bandhuis verzorgd. De dader die niet gekend is, heeft de vlucht genomen. brand. Maandag rond middernacht ontstond brand onder #fdak 0 der Godcfridus- kaai. Do brand was aan eene partij afval van papier veroorzaakt. Het vuur heeft zich voortgezet aan vaten olie en aan het afdak. De pompiers hebben het vuur gebluscht. Ljer. Hevige brand. Bij den schoen maker Verlinden, in de Rechte straat, is verleden nacht een hevige brand ontslaan, liet vuur begon in een achterhuis d>t ge bruikt wordt als magazijn van leder, de schade wordt geraamd op 10.000 fr. Niets was verzekerd. Gent. Verhangen. Maandag avond werd Viktor Versehraege, 83 jaar oud, onge huwd, Zuidkaai, 22, aan zijn bed verhangen gevonden. Zijn lijk werd naar het doodenhuis overgebracht. Lijnwaden, katoenen, Van den Bergh- Jouret, Aalst. Hulst. Het onwarer. Do landbou wers uil den omtrek die gewoonlijk per rijtuig naar Hulst komen om er do eerste mis hij te wonen, moesten meestal terug koeren. Meer dan honderd groote hoornen lagen langs de vcrschiHige banen uitgewaaid; Van het nieuw opgebouwd klooster is een deel van het dak door den wind weggeno men. De gaaipers ligt ook ten gronde. Op liet Marktplein was het hier treurig ge steld. De kermistent© lagen allen ten gronde. Ten nadeele van landbouwer Burin zijn 5 korenmijlen vernietigd. Ledeberg. Doodejjk ongeluk. Toen de machinist Boekmoyer, van Ledeberg, Zon dag avond naar Gchl terugkeerde, keek hij alhier huilen, toen juist een trein uit Gent voorbijslroomde. Boekmeyer werd aail het hoofd gotroften en zoo erg dat hij Maandag morgend over leden is. Wetteren. Militair onderzoek. Zaterdag namiddag, rond 3 ure, is de krijgs auditeur van Gent vergezeld van eenon ka pitein en eenen luitenant, alhier op het on verwachts afgestapt ten einde het enkwest te doen over de aanranding waarvan dochter Juslina Vollaert, wonende ter wijk Beirslop- pel, Zondag laatst bij donkeren avond, in het naar huis keeren het slachtoffer was. De dader, zekere I). M..., wonende ins gelijks ter wijk Beirstoppel, is soldaat bij het lc regiment Lanciors en was in krijgs- tenue toen hij do aanranding pleegde. De jongeling die volgens .het schijnt wat bij drank was toen hij dozen misslagbegin Heeft nog cnl.elo maapdftu hij hel leger over te brengen en is de zoon van doorbrave ouders. Na het enkwest ten stadiiuize begaf zich de krijgskominissie mot dochter Vollaert ter phuTls der aanranding, ten einde van kaar zeiven dé noodigen uitleg te bekomen nopens de geweidaad, en de moeder van den be tichte legaan ondervragen. Naar het schijnt wordt de zaak welke nog al overdreven wordt, ernstig opgenomen, doch het steeds voorbeeldig en straffeloos •edrag van den betichte en de tegenstrijdige verklaringen welke zich in deze kwestie ordoen, pleiten ten zijnen voordeele Beveren-WaaS. Erge hoefslag. Zaterdag voormiddag, terwijl de genaamde Karei Van Moer, woonachtig op 'I Leurs- ek zijn paard inspande, kreeg hij eens klaps eenen slag van zijn paard dat zijn been op twee verschillige plaatsen gebroken werd. Stekene. Erg ongeluk.Zaterdag na middag was Hendrik Ilofman uit de Wil dernis bezig met eikels plukken. Op zeker oogenblik viel de ongelukkige uit den boom en lag bewusteloos ten gronde. Ooggetuigen van hel ongeluk, snelden het slachtoffer ter hulp. Me» bracht hem naar zijne woning over, waar doctor Van Ilaelst in allerhaast ontboden hem de'eerste zorgen toediende. De schouder is gebroken en de man klaagt nog over inwendige pijnen. De geneesheer hoopt hem te redden. Erge val. Zaterdag nacht kwam een tolbeanihle, op logement bij de Wed-. Ilias, in de Statiestraat, van dienst huiswaarts. Bij hot naar boven gaan viel de man van den trap. Hij lag in bezwijming. De inwoners door het gerucht ontwaakt, kwanten toege sneld. De ongelukkige had verscheidene wonden over gansch het lichaam. Men heefl geneeskundige hulp moeten inroepen. Tot de zwakke en zieke personen. Zijtgij sedert eenige maanden krachteloos1, en tèndent adem geworden 't Zijl gij bleek van kleuren Zijt gij bevangen als gij eenen trap op klimt Zijt gij rap moede als gij eenigen arbeid moet doen Hebt gij don harleklop? Zweet gij licht als gij eenig werk moet af leggen Zbt gij vermagerd"? Zijl Aij droef van gemoed, mistroostig en hebt gij neiging om alles in de toekomst in 't sombere voor le zien l Is uw karakter veranderd Ilebt gij geene goesting meer om uit te gaan en zijt gij mensebensebuw geworden Zoo ja. wel vriend, gij lijdt aan zenuw- en spierenkrachteloosheid, het is beogen lijd daar naar om tc zien. En is er een middel tegen krachteloosheid, blceke kleuren, bevangenheid, asthma Ja zeker, hel is maar onlangs uitgevon den, met duizende lijders hebben er beternis van gekregen. Dat'middel heet THEOBROMA. Het ge'neest. verkwikt de zwakste ffien- schen en waarborgt eene bestendige gezond heid, Flauwte van het bloed, krachteloosheid, algómeone verzwakking,'gebrek aan eetlust, slechte spijsvertering, luchtpijpontstekingen, dompigheid, moeilijke maandstonden, verlie zen in 'twit, baarmoederkwalon, lierccijn, hoofdpijn, zehuwkoorlsen, influenza, alle kwalen medegesluept door misbruik van drank, onstuimig leven, worden genezen door het gebruik van THEOBROMA. Krachlherslellend, lichaamvernieuwend geneesmiddel. In alle apotheken en in den hoofddepot voor GentApotheek DE MOOR. Te Aalst, in alle goede apotheken. V\A voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 8 Oktober. Opvoering van Een nieuw Leven looneelspel in -1 bedrijven, door Hora Adem adoor de Konink lijke Rederijkkamer «De Gathari- nislen 23 October, Maandag, te 9 ure 's morgen», plechtige prijsdeeling dor Zondags school van St. Martinus. Te 5 urë 's avonds luisterrijk tooneelfeest door de heeren Meestors. 5 November. Opvoering van Henry Mas ter ton», en «Eene lastige Spelling» door den Oud-leerlingenbond der Broeders, in de Stadsfeestzaal. 5 November 1911. Luisterrijk tooneel feest door de looneelaftleeling der Cbr. Vakvereenigingen Kunst kn Arbeid. Opv. van Een Verlosser, drama in 3 bedrijven en I oor 'nc# Kanarievogel, kluchtspel. 12 November 1911. Luisterrijk Avondfeest, worden opgevoerdEen Held drama in 5 be.lr.Onze lastige Spelling blijspel in een bedrijf, door de tooneelafdeeling van den Oud-leerlingenbond van Sint Mar- tensgeslicht. HOFSTADE 22 en 29 Oct. Opvoering van het evangclie- enöNovemb. spel Jesus in Samaria 150 uitvoerders. N. B. De katholieke Maatschappijen van da Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede la declen. Tli. Stevens, WISSELAGENT 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon GSA Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons cu nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 2 OCT. BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staat, Provin., Steden. Belgische leaning r 3 So Kongo uitkeerbaar. Kongo (Loten) Amnuteiien Gemeentekrediet. Büurtspoorw sub- LrS, tO Rechterlijke orde. M. Geerinckx, slituut van den prokureur des Konin Dendermonde, wordt aldaar onderzoeks rechter benoemd. Dc heeren Fiers en Van Houwer, ndvokaten le Gent, worden substi tuten benoemd te Dendermonde. au.-Juli übl. Me (loten) Amlerlecht 1907 Aalst Antwerpen 1887 1903 Brussel 1902 Brussel 1905 Zeehaven Charleroi 1905 Gent 1890 Elsene 1880. 1908 Laken 1902 Luik 1860 1897 1905 Meckeien 1885 1897 Oostende 1S32 189 8 St.-Gillis 1904 St-.Ioos-ten-noodel881 Schaarbeek (100 fr.) (500 fr.) pa 1909 Doornik (50 fr.) Yerviers 1873 1893 3 3 3 3 Nov. 3 1808 Statisnieuws. Aanranding, In de Langeslraat is de 74 jarige Thëresia Michiels, in hare woonst aangerand gewordendoor een gek enden kerel, die met. geweld «le arme ouderlinge wilde mishandelen. De schurk had de deur der vrouw opengestampl om binnen te gera ken. Een onderzoek is geopend. -v\ X- Loten Oostende 1S77. ggsto Trekking. 2'leu October 1911. Nummers aflosbaar met 1200 fr. 304 772 856 1022 1348 1710 512 810 951 1204 1510 2176 Nummers aflosbaar met «100 fr. 95 371 1123 1906 2271 3091 3706 168 377 1040 1925 2417 3371 3780 193 117 1659 2136 2729 3376 4137 300 1030 1817 2198 Uitbetaling 2 November 1911. MARKTPRIJZEN Aalst. 3 october. Hopmarkt, onver anderd, koopers 160, verkoopers 105 fr. Asschc, octob. Tarwe 20,00 a 00,00 rogge 10,00 a 17,00 haver 19,00 a 00,00; aardap pelen 7,50 a 9,00 boter 3,50 a 3,05 eieren 3,25 a 3,50 kiekens 2,15 a 3,75 konijnen 1,50 a 2,50; hesp 1,85; viggens 25 a 30; hop 100 a 200, Anderlecht, 3 oct. Verkensmarkt, te koop 2922, prijs per kilo op voet 0,94 a 1,10. Dendermottde! 2 oct. Tarwe 20,00; rogge 17,50: haver 21,00: lijnolie 95; koolzaadolie 73;id. gezuiverd 77,50; lijnkoeken 25,50;koolzaadkocken meststof 13,00 boter 3,50 eieren 3.30 aardap pelen 8.50; graan van La.Plata 415 id.-Indië Camphore 34,00; 85 groote hoornbeesten. Leuven, 2 oct.. Landbouw rav wc 20,00 a 0Ü.9Uban delstar we 19,50 rogge 18,00; voe- derhaver 20,00.;. brouwhavev 2«».— koolzaadolie 75,00; lijnolie 95,00 strooi 5,50 hooi 0,00 bo ter-1.00; tarwebloem 20.75 gort Remy 30,75 tarwezemelen 15,75; lijnkoeken-25,00 eieren 3,20. aardappelen 9,00 a 0,—. 3 3,5 3 3 3 3 3,5 3 3 3 100.— ss! -to 80.50 101.25 85.45 10 L 90. 81 .'25' 72.50 80.— 72.50 83.30' lom— van M. Camiel Praet, opticien-specialisto Aalst, Lange Zoutstraat, ft 3october, 15 ure: C-3 Barometer 7G0"4 Thermometer 10"5 Wind: zuid-west Vooruitz. regenachtig GEVRAAGD Bediende vooa* den verzendingsdienst in de Brouwerij Burny Gebroeders Van Wambeekkaai, Aalst. 40O IWen vraagt onmiddelijk te liuren Kuis voor Handelsbe diende. Seffens te antwoor den ten bureeie dezes. 306 Vraagt plaats. Een brave jon geling, gewezen infirmier bij hel leger, bin nen eenige dagen vrij van dienst, als huis knecht-, liefst in katholieke familie. Goede getuigschriften. Adres ten bureeie dezor. Occasion A vendre belle voiture automobile, 30-40 H. P. double phaéton, 7 places, en trés bon étatS 'adresser X. Y. Z. Bureau du Journal.

De Volksstem | 1911 | | pagina 3