BUITENLAND BE ONBEKENDE WEES 5e Reeks Mm\\ van M. Vincent' Dïericx NIEUWSBERICHTEN. gewezen-volksvertegenwoordiger, reizende in Kongo v. Het onwedes» I» vaarden, mits de algeheele ©n onvoorwaarde lijke overgave van Tripoli. Italië zon aan Turkyë eene vergoeding van 2.500.000 Turk- sclie ponden betalen. Do Engelsche Times meent te mogen verzekeren, ingezien den huidigen toestand, dat Tarkyë deze voorwaarden zou mogen aanvaarden. In de Italiaansclie kolonie van Tunis De geestdrift onder de Italianen, in Tunis verblijvende, is zeer groot. Dag en nacht staan vele honderden Italianen voor de bu- roelen van het blad Dépêche Tunisienne, waar de telegrammen afgekondigd worden. De berichten welke gunstig zijn voor de Ita lianen worden op geestdriftig gejuich ont haald. Talrijke jongelingen, welke nog niet oud genoeg zijn om ingelijfd to worden, heb ben gevraagd, om als vrijwilligers temogen dienst nemen in het Italiaansch leger. Een bericht aan de zeelieden Het Turksch gouvernement heeft aan de zeelieden bericht gezonden, dat ton gevolge van den oorlog, de schepen welke door de Dardanellen moeten, na zonsondergang niet meer zullen toegelaten worden, de lijn ge vormd door do lichten van Sedelbalmer en Kam-Roh, voorbij te varen. De kustvuren zullen uitgedoofd w orden De houding van Rusland. Het Russisch gouvernement zou aan Grie konland laten welen hebben, dat bet onnoo- dig was eene Balkaansche kwestie uit te lokken, daar Rusland van oordeel is, dat de Balkaansche kwestie, buiten den Turksch- Italiaanschen oorlog moet afgehandeld wor den. De strijdlust. Evenals vroeger koning Humbert het ver trek der Italiaansche soldaten naar Abyssi- nië bijwoonde, zal koning Victor Emmanuel binnen eenige dagen to Napels de soldaten gaan groeten,welke naar Tripóli vertrekken. Er wordt nog gemeld, dat een Italiaan sche bestuurbare luchtbal naar Tripoli zal gezonden worden. Tegenstrijdige berichten. Hel is schier onmogelijk met zekerheid te weet to komen wat er eigenlijk gebeurt. Nauwelijks heeft een bericliten-agentscnap gemeld, dat er een belangrijk feit ge beurd is, of een ander agentschap logenstraft het. Zoo gaat het nu weer voor hetgeen de ^beschieting van Tripoli betreft. Telegrammen uit Malta melden, dat men daar in de verte onophoudend de kanonnen hoort bulderen en dat de beschieting van Tripoli begonnen is. Te Rome weet men daar evenwel nog niets van. Italiaansche schepen gekaapt. Eene vloot Italiaansche vischsloepen wordt te Salonika gevangen gehouden. De Turken hebben in don Bosfoor een Italiaansche stoo- mcr, komende uit Odessa met eene lading graan, gekaapt. Andere Italiaansche stoomers welke zich in de Zwarte Zee bevonden, liehhen do te rugreis naar Italië gestaakt. Een Italiaansche stoomer ontsnapt. Een telegram uit Bari meldt dat de Ita liaansche stoomer Molbettatcrugkeerende van het Oosten, in den omtrek van Januit en Durazzo, eensklaps omsingeld werd door vijf Turksche torpedos, die poogden het schip te kapen. Do Molbetta doofde al zijne vuren uit, en deed vollen stoom geven. De torpedos. ten gevolge der woelige zee, kon den den Molbetta niet achtervolgen en deze was weldra uit liet zicht verdwenen. De Italiaansche vloot. Alleen do reserveschepen bevinden zich nog in do haven van Tarente. De sleepbooten Stcrope en Maddalene het pantserschip Enimanuele Filiberte en de ka noneerbooten Connazière Anligliere en Spisa zijn vertrokken. Ook de Minerva, welke in do straat van Tarente gestrand was, is ver trokken. De Italiaansche vloot beslaat thans wit een honderdtal schepen. I. DE VLUCHTELINGEN. Het was ten jare 1695, na éenen dier stik kend heete zomerdagen, zooals men er in Frankrijk niet zelden aantreft, doch welke •nder het Duitsch klimaat schier onbekend zijn, wanneer eene smachtende lucht de lon gen schijnt te verschroeien,<?n diepe afgemats fceid den menseh ontzenuwt en teriie'efdrukt. "Wij bevinden ons in een bekoorlijk en een zaam gehucht, gelegen langs den zoom eens wcuds, op vijf of zes mijlen afstands van Hinden, in Hanover, en niet ver van de zee, •wier baren onder deu machtigen adem van bet naderend onweder aan het bruisen begin- Ben te geraken. De nacht heeft zijnen sluier over het aard rijk uitgespreid.In eene van de overige woon steden afgezonderde boerenhulp,wier uitzicht •ver dag, een zekeren welstand had laten gis sen, spande een man van reeds rijpen leeftijd zijne beste krachten in om zijne vrouw, welke êoor de elkander gedurig opvolgende rate lende donderslagen en het akelig loeien van bet orkaan in het naburig woud, hevig was verschrikt, gerust te stellen. Ulrik en Roza, zijne echtgenoote, schenen beiden door eenen onuitlegbaren angst bevan gen, en luisterdon met ontsteltenis op de in drukwekkende stem des onweders en het vreeselijk gehuil der winden, terwijl de woe- iionde baren der onstuimige zee met een on heilspellend gedruisch tegen het strand kwa men aanklotsen. Bliksems doorslingerden de ruimte, en de-vogel der tempeesten galmde 'bijwijlen eenen gesmoorden en naren gil uit, Hls wilde hij liet lot van den eenen of .andere# FRANKRIJK De stormwind. Ook in Frankrijk heeft de stormwind vele schade gebracht. De wegenissen zijn over stroomd, overal liggen hoornen op den weg? vele woningen zijn beschadigd. Op den stoo mer Venédotan zat een matroos in den mast, nabij de haven van Marseille, door den he- vigen wind werd do matroos op het schip geworpen en den schedel ingedrukt Ilij was dood. IERLAND Bakkersstaking te Dub lijn? De staking der bakkers te Dublijn is de oorzaak van vele ontberingen en bitter ellen de. Op tien bakkers zijn er negen die geen brood verkoopen. Op hunne gesloten deuren of vensters staat geschreven Geen brood Het volk in de kleine straten en steegjes loopt al dwalend rond, en liet is niet raar om zien dat vrouwen al weenend van de gesloten bakkerijen weerkeeren. Als er bij toeval een bakkerswagen in de straten komt, aanstonds staan vrouwen en kinderen er rond en smee- ken den geleider brood te verkoopen. Dan wordt er om het brood gevochten. Reeds rnqer dan eens is het gebeurd dat het volk do bakkerskarren omversloeg, al liet brood er uit wierp en clan aan 't vechten ging om het meest brood te hebben. In de gasthuizen heeft men zelf brood te kort gehad om de zieken voort te helpen. Dit zal echter niet meer voorvallen. Debevoking is zeer opgewonden tegen de bakkers. AMERIKA 400 slachtoffers in plaats van 2000 De ramp van Austin, do kleine stad van Pensylvanië, die gansch vernield is door de water overstrooming, heeft 400 slachtoffers gemaakt in plaats van 2000. De eenen ver dronken, do andere werden verplet onder de instortende muren of woningen. De geredde of ontsnapte inwoners zijn een ganschen jnacht bezig geweest de slachtoffers op te zoeken. liet dorpCostello, 6 kilometers van Austin is bijna gansch' gered,dank zij een automobiel die do waterstroom 3 minuten voor was, en met alle snelheid do bevolking van Costello ging verwittigen van het gevaar. In andere dorpen was men minder geluk kig maar men kent het getal slachtoffers niet. To Austin zijn het meest vrouwen en kinderen welke omgekomen zijn, de mannen waren aan 't werk buiten de streek waar de waterstroom doortrok. De dijk brak door om 2 ure 's namiddags. Twee millioen liters water op eene hoogte van 50 nieters en eene breedte van 1000 me ters, gingen in wilden storm naar do diepte van de vallei, in hun wilden loop de stad Austin wegkeerend. Door dien waterstroom ontplofte de gaz, en wat door het water gespaard bleef, w erd vernield door het vuur. In de werkhuizen van den Staat, de Buffalo-Suscjiiehauna ge- heelen, stierven er meer dan honderd perso nen door den brand. Een jonge telefonist werd door zijne ver loofde over de aankomende ramp ingelicht. Zij verzocht hem te vfnélite'n. De jonge tele fonist begon naar allo richtingen to tclefo- neeren, iedereen in te lichten en om hulp te verzoeken, liet is maar op het allerlaatste, als het water reeds in do straten kwam. dat hij ging loopen. Wij weten niet of hij het gevaar ontkomen is, maar wij hopen het. 7 en 8 Juli 1911. Een derde jacht op de liyppos. -- Zangers Van Lukumbi lot Ratobilwavijf uren gaans goede weg enkel, op het einde der reis, hebben we eene bergkloof over te gaan. verdoolden reiziger beklagen, of eene ramp aankondigen. In de omstreken van Emden, dat gelegen is op den oever der Dollartbaai, w aar de wate ren van de Ems zich in de zee ontlasten, is men veeltijds getuige van die schielijke ver anderingen der luchtgesteltenis en die los brekingen dor elementen. Tegenover de mon dingen van dezen stroom, verheffen zich uit den schoot der wateren talrijke eilanden, klaarblijkelijk aldaar gevormd ten -gevolge van tl© wégspöëling dór kusten door den" Oce aan en welke eveneens reeds door het zilto nat ondermijnd tot eene onvermijdelijke ver delging zijn gedoemd. Meermaals landen aan het strand allerlei overblijfsels van wrak geslagene vaartuigen, waarvan de kustbewoners, naar oud gebruik, zich een derde tooeigenen om het overige den Staat prijs laten. Hier en daar steekt eene rots, in wier ingewanden ruime spelonken zijn gegraven, boven den waterspiegel uit. De landstreek is afwisselend, met bosschen en vruchtbare heuvelen doorsneden, doch wordt slechts zeer achteloos bebouwd. Ziedaar eene korte beschrijving van het gewest door onze helden bewoond, zooals liet althans in do zeventiende eeuw zich voordeed. Mijn God, ik dank u ons eene schuil plaats te hebben verleend, sprak Ulrik, dich ter bij den haard naderend, waarin eenige ten deele verteerde boomtakken onder de asch te sineulen lagen. Daarbuiten loeide de storm intusschen met verdubbelde kracht. Met eene zaligen blik beschouwde Ulrik de nederige goederen .welke h'j door zijne vlijt had weten te verwerven. Leónöra was met eene verrukkelijk schoonè I stem begaafd. Op zekeren dag dat hij zich ter naburige stad luid begeven/ jachtten hare Aan het dorp ATffoZU/w^ekomen, bemerken we twee tenten van Engelschmannen. De eene is een goudzoeker de-andere handelt in caoutchou en ivoor. Deze laatste was er hV' gelukt, op vasten grond,een hyppo tedoodèii; ook was het ker mis bij zijne talrijke dragers. Op alle plaatsen van zijn kamp was men aan 't braden man nen en vrouwen beten in 't gebraden vleesch dat 't vet hunne kinnebakken afliep. Ge ziet van hier hoe onze pakkendragers stonden te waterbekken Ditmaal moesten ze, kost wat kost, ook eenen hyppo naar het kamp brengen. Seffens waren ze op zoek naar eene prauw. Hadden we onze mannen willen volgen, we moesten in de brandende middagzon reeds vertrekken. Om 4 uur; komen do pagayeurs ons verzoeken om naar Ludua te willen gaan. Na eene wandeling van een half uur, komen we op de aangewezene plaats en vinden daar twee hooien liggen, een van twee meters .lengte en de grootste van 31/2 m. op 60 centimeters breedte. In den grond van het schuit liggen twee stecnen, die moeten dienen als leunstoel waarlijk de ressort valt hard Maar dat maakt niet we trachten ons neer te zetten, zonder schuitje te doen omkantelen. Onze voorzichtigheid doet de zwarten glimlachen. Zij stappen heslist den boot in, draaien en keeifen zich en blijven standvastig recht staan ze riemen met eene beweging-van gansch liet lijf. Het schuitje vertrekt en 't is niet zonder vrees dat we bemerken dat 't water maar twee vingeren van den boord slaateene slechte beweging onzer riemers enmaar genoeg 't Is de eerste maal niet dat onze boot vaart en de drie mannen van den kleinsten boot, die ons volgt, zijn vol betrouwen. In weerwil van wind en stroom zullen we goed uitspelen. De hyppos laten zich wachten. We varen op een breede rivier, welker oevers met een weeldrig gewas pronken hier en daar ont moeten we eilanden, die den stroom in ver- schillige waterloopcn verdeden en aan het uitzicht nieuwe aantrekkelijkheid geven. Onze riemers zijn blij gesteld de twee hoo ien wedijveren gestadig- Legen elkander. De avond is reeds gevallen, toen we ons vaar tuig verlaten, om kennis te maken met een eiland wiens hoorden met jeugdig groen be kleed zijn maar wiens eigenlijke bodem niets te zien geeft dan woeste grond zonder vier voeters noch vogels. We komen eindelijk aan den overkant, waar Mies ons tegenlacht. We nemen post en hebben meermaals de kans naar hyppos te schieten, doch ditmaal gelijk vroeger, is liet^ ons onmogelijk den uitslag onzer jacht te kennen die reusach tige dieren, grootlijvig als een olifant, zijn nooit op den slag dood en moeten eerst uit gebloed en door 't water opgeblazen zijn eer ze hoven drijven. We keerden terug, betreurende er niet in gelukt te zijn eenen hyppo op vasten grond te ontmoeten daar is de jacht gevaarlijker maar men heeft meer kans het getroffend wiM in zijn bezit te krijgen.' V ffc Van Lu-kumbilwa tot Kasongo6 uren gaans en goede baan. Op 't einde van den weg, stijgt M. Godin op zijnen velo, om in het kamp de noodigo schikkingen te gaan nemen en voor eetwaren te zorgen, want, buiten kiekens en eierenwjs er in Katanga geen eten te vinden voor blanken. Bij het dorp Kasongojkomen er vijf ne gers, die hunne nationale strijdliederen laten bewonderen. Een der vijf vangt aan met heldere keel en de vier anderen antwoorden in koor. Die meest schreeuwt ligt boven de bekommernis van iedei'en zanger is zijnen gebuurin la wijd te overtreffen. Zoo komen we, door ónze zangers geleid, aan het dorp, dat wonderschoon gelegen is in de nabijheid van menigvuldige hergen. Men zou zich in Zwitserland meenen en ver moeienissen noch warmte kunnen ons belet ten dat schilderachtig gebergte te gaan be wonderen. p Kongotrotter. ouders te vergeefs op hare terugkomst. De bestuurder van den schouwburg van Dresden had de jonge maagd als .tpóneelspeelster aan geworven. Ilelaas wat een beroep, en zijn erkentelijk hart verhief zich tot God en stuur de den Algever een vurig dankgebed toe, daar Hij een veertigjarig zwoegen zoo mild had gezegend. Na goruimen tijd als krijgsman het vaderland te hebben gediend, was hij met zijne gezellinden buiten komen-bewonen. Rosa, zoo goedhartig als haar echtgenoot, was evenwel zeer schroomachtig van inborst en terwijl haar gemaal met rustiger gemoed luisterde op het voortdurend geraas van den stormen het bruisen der woedende golven door de echo's van het gebergte vervaarlijker wijze herhaald, verkeerde zijne vrouw in tegen- deel in eenen staat van' koortsige gejaagdheid welke door een overdrevene vrees werd ver wekt. Rosa's huwelijk was gezegend geworden met do geboorte van eene dochter, en dit teer geliefd wezen, welk haftr zoo duurbaar was, dit leven van van haar leven, dit kind, welke zij uit al de kracht barer ziel beminde, had zijne ouders verlaten, op het dwaalsspöor ge bracht door bedrieglijke droomon welko haar roem en rijkdom voorspelden. Na de eersto maand aan eenen vreemden haard overgebracht, liet Leonora, op zekeren dag, aan bare ouders eene nog al aanzienlijke som gelds geworden het' was het loon barer begaafdheden en wellicht ook barer verloren deugd. Dit goud, onbeduidende vergelding vergeleken bij do diepe Smart, welke zij hun had berokkend, werd minachtend van de hand gewezen. Ulrik en Rosa lieten;: aan hunne dochter antwoorden dat vermits zij niet had gevreesd, door hare, heimelijke Vlu'cht droefheid en Idegem. Van het dak der woning van Frans Peelers zijn 500 pannen gerukt en ten gronde gestrooid. In de steenbakkerij van M. Lodewijk De Bruyn zijn al de houten schutsels, waaronder de steenen droogen, gansch vernield. Men berekent de schade op 500 fr. In de brouwerij vielen dakpannon beneden toen do gasten bezig waren bier af te koelen. Gelukkig is niemand gekwetst. Op den Dries zijn twee hoornen dwarsdoor den waterput gevallen. De put is onbruik baar. In andere plaatsen der gemeente is er ook veel schade. Vloersegem-Kerk. Rondom de kerk rukte een hevige wind 24 boomen neer. Kruisken-te-Trippen. Langs de kassei liggen er gavige olmen verspreid, geschilferd en gebroken. Ophasselt. Ter wijk Katte liggen 2 zware boomen over den steenweg en be lemmeren er hel vervoer met voertuigen. Steenhuyse. Een deel pannen der pasto rij zijn afgerukt. Er is nog al veel schade. In Viane, Moerbeke, Bever en Galmaer- den, hebben de landlieden zware verliezen te lijden door den wind en de regens. Veie weiden staan onder water; de Marcke- beek loopt uit hare bedding en overspoelt do gewassen. In vele hovingen en landijen zijn de nog slaande planten en vruchten weggespoeld. Bloemkorven en sieraadbakkon zijn van hunne stelling ten gronde geslingerd en be schadigd. Op sommige plaatsen is het verkeer onmo gelijk. Brussel. Aanslag tegen M. Fromès. Tot hiertoe weet men nog niet of Oskar Hernalsleyn, die den Donderdag 20 Juli laatstleden te Meenen aangehouden werd, belicht een aanslag op het leven van den heer onderzoeksrechter Fromès, te Brussel, te hebben willen plegen door het afzenden van een verdacht pak van 5 kilos, en bij nader onderzoek bleek eene doos te zijn waarin een revolver zat waarvan de loop was afgedaan en op welks trommel 6 kogels zaten en waaronder 5 kilos schietpoeder lag, voor het assisenhof of de boetstraffelijke rechtbank zal verschijnen. In alle geval zal het niet in dezen zittijd zijn van het assisenhof do zg.ak is nog niet kiaar getrokkenTalrijke bijgevoegde on derzoeken hebben op uitdrukkelijk verlan gen van den belichte plaats gehad, die hard nekkig staande houdt dat hij zich niet op den trein bevond toen den dynamietbom gevon den word, doch al de getuigen beweren het tegenovergestelde en hebben Ilernalsteyn herkend. Een,, diefstal. De cclitgenooten Vandermaelen wonen in, de Kleine Kasteel straat.. Zij waren den avond gaan doorbren gen in de cinema. Een weinig voor midder nacht kwamen zij terug thuis en zagen toen dat een inbreker alles t'ondersto boven had gezet. Daar alles goed verborgen was, heeft de dief zich met weinig moeten tevreden stellen. Een persoon, zoo iets van rond de dertig jaar, die om 10 uren aan den trap van het huis werd gezien, wordt sterk verdacht als dader van deze inbraak. Diefstal van jmoeelen. M. S juwelier, Nieuwstraat, stelde Maandag de verdwijning vast van een kistje, inhoudende 6 gouden armbanden-uurwerken, ter waarde van 3C00 fr. Ongetwijfeld werd het kistje Zaterdag of Zondag door een oneerlijken kooper gestolen. De beschrijving der juwce- len werd aan do policie overhandigd. Te Nancy of te Brussel. Een koop man van Sarrebruck gelastte een zijner be- wanhoop to brengen in hunne weleer zoo bekoorlijke en zoo vroolijke woning, zij al thans do grievende smart barer ouders, wier haren door liet hartewee en den kommer wa ren vergrijsd, diende te eerbiedigen, en hen niet dieper te honen door hun eene som gelds aan te bieden, waar Godes vloek onvermijde lijk moest aan kleven Keer tot den vaderhaard terug, mijne doch ter, zoo schreef haar Ulrik, keer terug, doch laat do hoovaardij en den weidschen pronk daar, trek andermaal de nederige kleeding aan die een landmeisje past, wees ons voor heen eene liefdevolle dochter, bid God om vergiffenis... de onze zij u reeds van nu af geschonken. Op deze zoo treffende, zoo hartelijko taal bad Leonora zich zelfs niet eens gewaardigd te antwoorden, en sinds dien waren hare ouders van alle tijding betrekkelijk liet lot hunner dochter verstoken gebleven. Vele jaren waren sedert dit tijdstip in den klok der tijden weggezonken, en dewijl minachting voor zijne ouders liet kind, dat er zich aan schuldig maakt, nooit geluk aanbrengt, zoo dachtRoza veeltijds bij zich zelve dat het hare dochter in de wereld enkel slecht kon vergaan, dat zij van vrienden en kennissen verlaten, zonder eenen bloedverwant om haar te vertroosten en bij te staan, misschien honger en koude leed en dan, de huidige omstandigheden niet weinig er toe bijdragende, heelde zijn zich in dat haar kind misschien op dit uur aan de vollo onstuimigheid van den vreeselijken storm was blootgesteld. Terwijl zij aldus in de bespiegeling van het lot barer dochter was verzonken, ging de wind eensklaps voor een oogenblik liggen, en In die korte tusschenpoos kwam een klagend geluid, welk nauwelijks tot haar doordrong, dienden, oud 48 jaar, eene storting van 145,000 mark te doen in de Bank van Empir. De jongeling keerde niet meer weer. Uit het onderzoek van hel gereoht is gebleken, dat hij te 5 uur 's avonds den sneltrein nam voor Nancy. Hij kon zeer gemakkelijk Frankrijk hereiken, indien hij niet van trein verwissel de te Metz, waar te 6 uur en half de sneltrein voor Brussel vertrekt. Hij kreeg troef. M. M.aannemer, Werkzaamheidstraat bestatigde Zondag in het hippodroom van Boschvoorde, dat men hem ontlast had van zijn chronometer. Op dit oogenbiik legde de policie de hand op eenen kerel die het uurwerk stal van een an deren persoon. De woede der menigte keerde zich tegen den plichtige, die ondanks de be scherming der policie,eene rammeling kreeg welko hij niet spoedig vergeten zal. Het is een zekere X.,, die reeds dikwijls met de policie af te rekenen had. Dief aangehouden. Een welgekleed persoon ledigde Maandag de tooglade in de herberg van de weduwe 1-Ioninckx, Bode- ghemslj^tat, terwijl de meid voor hem een glas Iambic tapte in den kelder. Het meisje bestatigde zulks als zij terug boven kwam en achtervolgde den dief, welke zij vervoegde op de Anneessensplaats. Een agent leidde den plichtige naar het commissariaat, waar men hot gestolen geld op hem vond. Het is X..,., bediende zonder plaats, Groenstraat. Tramongeval. Dinsdag morgend, rond 2 ure, werd Pieter Deschepper. dag- looner, wonende te Liedekerko, op cle haven laan verrast door een tram en omvergewor pen. Ilij word gevaarlijk gewond. In het St- Jansgasthuis werd zijn toestand wanhopig geoordeeld. Gevaarlijk spel. Kinderen kropen Dinsdag op de takken van eenen boom, door den orkaan van Zaterdag ontworteld, Groen- dreef. Het 14jarig knaapje, II. F.... aldaar woonachtig, viel op een ander jongentje, K. S..., 12 jaar, Handelskaai. De eerste werd opgenomen met gebroken rechterbeen en eene diepe wonde aan hel hoofd ;.de tweede, met gebroken linkerarm en kneuzingen. Het schijnt dat de liefhebbers van goe den koffie in jubeleering zijn, sedert zij de Bitterpeeën der Trappisten Vin cart ge bruiken. 1500 D Anderleeht. Zelfmoord. Dinsdag avond werd de aandacht van M. D. gelrok ken door een revolverschot, voortkomende van de eerste verdieping van zijne woning in de Duitschlandstraat. Ilij ging terstond zien en vond er een zijner huurders Corneille V. uitgestrekt op den vloer der kamer liggen. Hij had zich een kogel door het hoofd ge schoten. Seffens wierd er een geneesheer bij geroepen deze kon er niets aan doen, de dood had haar werk verricht. Het lijk werd naan^pt doodenhuis overgebracht. Men kent de oorzaak niet van deze wanhopige daad. Schaarbeek. Door een omnibus over reden. Dinsdag namiddag ging M. Jules II.., 67 jaar oud, door de Nieuwstraat. Juist toen hij de straat overstapte werdJiij door een omnibus overreden. De paarden trappel den op zijn lichaam, en een der wielen van het zwaar rijtuig reed over hem. M. II. viel in bezwijming. Men droeg hem eene nabu rige apotheek binnen hij werd er lot het leven teruggeroepen en een geneesheer die intusschen lijd was toegekomen, verpleegde hem, waarna de ongelukkige per rijtuig- naar zijne woning, in de Hermansstraat, te Schaarbeek gelegen, werd vervoerd. Elsene. Diefstal. Gisteren avond kwam advokaat Orockaert terug van zijne villegialuur. Bij zijn l'huiskomen in de Mo lièrelei, te Elsene, bemerkte hij dat hem bezoek was 'gebracht door inbrekers. Meest al de meubelen waren doorzocht en stuk geslagen. Vóór zijn vertrek had M. Oroc kaert er voor gezorgd zijn zilverwerk en zijne waarden in zekerheid te brengen. In het bureel van den advokaat hebben zij beproefd de ijzeren brandkast open te breken, doch zij zijn niet gelukt. De dieven zijn er met eenige meubelen van weinig waarde moeten Roza's oor treffen. Bij de schielijke beweging zijner vrouw, was Ulrik driftig rechtgesprön- gen, doch hij had schoon zijn gehoor te over spannen, niets moer mocht hij vernemen, daar de wind intusschen weer was opgeste- ken en, met vreeselijk geweld gierend, do broozo hut tot in hare grondvesten kwam schudden, terwijl-stroomen van water klette rend nêerplasten. 't Is zonderling,bemerkte Roza, ik meen de nochtans duidelijk eene verdoofden smart kreet te hebben vernomen. Do oude soldaat was een meewarig en góed- hartig mailnooit had een ongelukkige te. vergeefs tot hem zijne toevlucht genomen. De lamp van de tafel nemend, verhaastte Ilij, zich tot de deur te naderen. Zijne gade, van schrik als een blad rillend, volgde hem met tragen stap, doch nauwelijks was do deur met eene spleet geopend of een geweldige tocht viel op de lamp en doofde plots het licht uit. Ulrik trad evenwel onbeschroomd buiten, en metforscho stem vroeg hij of iemand liulp verlangde. Neen, hij had zich niet bedrogen,eene onge lukkige kwam wel degelijk in zijne woning eene schuilplaats zoeken tegen 't geweld van den storm. Hem dacht dat een zwakke galm, die in liet geraas van hot onweder verloren ging, zijn edelmoedig geroep beantwoordde. Na nog eone wijl to hebben geluisterd of zich niet eone tweede gil zou laten hooren die hem de te nemen richting kon aanduiden, meende de liefdadige mail zich, op goed geluk af, in den tuin, die zijne woning omsloot, te wagen, wanneer eensklaps eene zoete, zielroerende, doch tevens wanhopige vrouwenstem, blijk baar met eene uiterste krachtinspaiining,doza ontzettende woorden uitgalmde. Wordt voortgezet

De Volksstem | 1911 | | pagina 2