BUITENLAND. DE OMBEKENDE WEES Stoutmoedige bandieterij. De monarchistisciie beweging In Portugal KUIERS Werklieden, dat is voor u i -v t$n. dat de Muzalmanuen 'besloten zijn Tri poli tot te! uiterste te verdedigen. Het bombardement van Tripoli. Be onder-admiraal Faravelli meldt van boord van den kruiser Benedetto Brim DijfiS- dag avond: Het bombardement van Tripoli is begonnen, Dijnsdag namiddag, om 3 ure 30. Wij beschoten de bijzonderste batterijen en de beschieting duurde tot bij zonsonder gang. De Turksche batterijen beantwoorden ons geschut, doch zonder uitslag. Woensdag zullen wij de beschieting voortzetten, tot wanneer al de batterijen van Tripoli ver nield zijn. Wij hebben zorg gedragen, zoo weinig mogelijk de stad te beschadigen. Alleen do vuurtoren, welke boven eene bat terij opgericht was, is vernield geworden. Tripoli zou zich overgegeven hebben. Uit Rome wordt gemeld, dat toen de Ila- liaansche oorlogschepen Woensdag morgend de beschieting van Tripoli wilden voort- zotten, de witte vlag op het paleis van den gouverneur en op do nog rechtstaande ver- sterkiugswerken geheschen werd. De onderhandelingen overliet overgeven dor stad werden onmiddelijk aangevangen. De Italianen begonnen dan de beschieting van Benghazi. Uil Malta wordt geseind, dat de beschie ting door de Italianen, vreeselijke verwoes tingen aanrichtte inde Turksche forten. De beschieting duurde niet lang, daar de Turken slechts geringen tegenstand konden bieden. Hunne kanonnen waren nog van den ouden tijd en bicven zonder uitwerksel op de Ita- liaanscbe vloot. Op deze laatste werd er zelfs geen gebruik gemaakt van de zware stukken. Alleen de middelmatige stukken namen deel aan de be schieting. Het vuur werd gericht op de ver sterkingen en kazernen. Terwijl de kruisers en kanonneerbooten Tripoli bestokten, kruisten de Ilaliaansche torpedowcerders in den omtrek, om te be letten «lal do Turkscln) lorpedos, de Italianen aanvielen. Bij do Italianen werd niemand gekwetst. Men weel nog niets van Turksche zijde. De Italianen pogen aan te landen. Een telegram uit Tripoli te Cor.stantinopel ontvangen, meldt, dat de Italianen gepoogd hebbentroepen aan wal te brengen, maar «lui de bolle zee en de Turksche kanonnen ken zulks belet hebben. Men verzekert dat do tempeesten op de Thipolilaansclio kusten gewoonlijk twintig lot dertig dagen duren en dat het volstrekt onmogelijk is, gedurende het tempeest troe pen aan wal te brengen. Do bovolking heeft de stad verlaten en houdt zich buiten het hereik der Ilaliaansche kanonnen. Omringd door vijanden. De onder-admiraal Aubrv, opperbevelheb ber der Ilaliaansche vloot, deelt mede dal eene sloep van den Italiaanschen kruiser jRowci, onder bet bevel van luitenant Olienl, ceno verkenning doende, plotselings vyrmdn- gold werd door Turksche scliepen. De sloep gelukte er evenwel in, dank aan de duister nis. te ontsnappen. Op de Turksche kusten. Uit Prevezza wordt geseind dat de Ita- liaansche schepen verscheidene malen vóór de stad verschenen zijn, eenige scholen losten cn er dan van door trokken. De ïlaliaanscho oorlogsbodems, kruisen tusschen Prevezza en Reschadie.'s Nachts komen de schepen vóór Prevezza liggen. Baliaansche sloepen komen dan tot dichtbij do kust, om alle verrassing te heiellen. Do bevelhebber van de Italiaansche vloot heeft de overheden van Prevezza bevolen, «nverwijld de Turksche schepen welke in dc haven liggen, over to geven, anders zou do stad binnen de 24 uren gebombardeerd wor den. De Ilaliaansche lorpedoweerders zijn ge reed, lot den aanval. Twee Turksche sche- lc Vervolgd. Hulp in 's hemels naam mijn kind be zwijkt Waar, waar bevindt gij u kreet Ulrik. Doch het was alsof zijn vurig verlangen om is rampzalige hulp te brengen zijne bewegin gen verlamde. Spoed spoed klonk bet weder, redt mijne arme dementia Op de plaats afgaande vanwaar do stem hem tegenklonk, ontwaarde hij in de nachtelijke duisternis eene jongo vrouw, welke tegen eenen dor wanden van de stulp was neerge hurkt en een wichtje nauw aan den boezem hield gesloten. Door liet innigste medelijden getroffen naderdo bij tot de vreemde dame hare hand was ijskoud koortsige rillingen liepen haar over de ledematen, en ternauw er nood kon zij zich op de been houden. lilrik leidde, of veeleer droeg baar in de huiskamer, waarheen zijne vreesachtige ge zellin reeds de wijk had genomen. Beiden heieverden zich de ongelukkige in den ouder- wetsohen armstoel, welken do huisheer ge woonlijk innam, eene gemakkelijke zitplaats te bereiden. Roza bad de moeder van haar kind ontlast, en wicgeldo nu de arme kleine in hare armen, terwijl dogewezen krijger de half bezwijmde vrouw eenige druppelen van eenen ouden wijn ingaf. Deze hartversterkende drank scheen een weinig de uitgeputte krachten der vreemde linge op to beuren. Bij liet zicht- dier vrouw, wier haarlokken in verwarring langs do sla pen hingen, wier kleed met bloed was be smeurd, wier ontsteldo gelaatstrekken reeds pen, welke zonder vlag vaarden gijn door de Italianen gekaapt e» naar Brindisi overge bracht. Een Russisch schip door de Turken gekaapt. Uit Odessa wordt bericht dat een Rus sische stooiner, geladen met graan, en be stemd voor Genua, door de Turken is ge kaapt geworden. Turkyë wil weersta;.d bieden. Uit Turksche bron wordt geseind, dat Turkyë zou weigeren, de lusschonkomst van Duilschland te aanvaarden en den oorlog verkiest. Turkyë zal beginnen met eene reeks maatregelen te nemen tegen de Ita lianen welke nog in Turkyë verblijven. De- Turken zullen alleenlijk aan Dnitschland vragen, te willen zorgen dat de vrede blijft heerschen tusschen dc Balkanscbe stalen. De Koning vertrekt naar Napels. Koning Victor Emmanuel is Donderdag morgend naar Napols vertrokken, om er hel vertrek der troepen hij te wonen. Uil Genua is het transportschip America vertrokken, ook met 1200 soldaten aan boord. De geestdrift onder de menigte was zeer groot. Italiaansche hospitaal- schepen De ridder van het Malta-orde en bet Ita- liaanscliRoode Kruis, hebben elkeen stoomer gehuurd, om ze als gasthuis-schepen in te richten. Beide schepen zullen naar dè Tripo- lilaansche kusten gezonden worden. Griekenland roept zijne reservisten binnen Eene afdèeling reservisten, behoorendc tot de grenswachtlroepen is in Griekenland binnengeroepen. Uit Janina worut gemeld dat dé Grieken hunne troepen samentrek ken langs do Turksche grens, tusschen N'arta en Malakasch. Eene vrouw wordt in klaarlichten dag in hare kamer aangevallen, gebonden en bestolen door gemaskerde dieven. Het kwartier van het balspel werd zeer ontroerd door bet vernemen van eene ban dieterij gepleegd in de Spaarzaamheidstraat 26. en die van eene ongehoorde stoutmoedig heid is; De echtgenooten Cnops bewonen dit huis sedert drie maanden. Gisteren morgend was de man, die een metaalbewerker is naar zijn werk gegaan. De vrouw bevond zich in eene kamer van het le verdiep. Deze kamer geeft uit op eenen kleinen koer. De venster stond open. Buiten was de markt op do Balspelplaals volop aan den gang. Eensklaps sprongen twee gemaskerde kerels de*kamer binnen. Eene was lang, de andere veel kleiner. De kleine greep vrouw Gnops vast en hield haar staan. De andere vroeg haar waar haar man was. Nauwelijks had zij geantwoord dal hij naar zijn werk was of, do kerels grepen haar vast, stopten haar twee neusdoeken in den mond en overhouden ze met koorden. Daar zij zich erg verweerde, zette de kleine zich met den knie op hare horst en kon ze zoo bedwingen. De lange was ondertusschen bezig met gansch het huis te doorzoeken, llij vond on der een hoed verborgen een handzakje dat 41 frank bevatte. In de schuif van de keuken tafel vónd liij 8 franken en uit een potje dat op de schouw stond.roofde do kerel nog eene som van 11 franken .die de ongelukkige, die in de espadrille» werkt daags lo voren ont vangen had. De twee bandieten namen alsdan onver wijld de vlucht bun slachtoffer bewusteloos achterlatende. Na een zeker tijdverloop kon de onge lukkige, the op het punt staat moeder te worden, zich tot aan de deur sleuren om hulp tevragon. Op den trap gekomen zeeg zij nogmaals in bewusteloos neder. met de vale doodskleur waren overtogen, had Roza eerst eene ijskoude siddering over hare leden voelen loopen. Doch het aanvallig wichtje dat in de armen der vrouw rustte, de teedere bezorgdheid met welke zij haren kostelijken schat aan het liart prangde, dit kindje, onnoozel en schoon als een uit den Hemel nedergedaalde,-.eugeL, had Roza op eene onzeglijke wijze ontroerd en teenemaal hare schuchterheid verdreven. De onbekende bespeurde spoedig deze gun- st'go .T?temming der pachteres. Zij vestigde hare sclioone zwarte oogappels op de goede vrouw en schouwde haar eene wijl diep in do oogen vervolgens de onsteldo boerin haar dochtertje aanwijzende, sprak zij, terwijl dc hevigste zielsaandoening zich op haar gelaat afschetste Ach wees toch immer voor mijne de mentia bezorgd want ik voel het, weldra zal mijn laatste uur aanbreken... en haar vader is voor mij reeds ten grave gedaald Tranen stikten liaro stem liare borst zwoegde vreeselijk onder het geweld der krampachtige snikken, en sidderend zonk zij in den zetel, in welken Ulrik haar had ge dwongen plaats te nemen, achterover. Als hadde eene vervaarlijke ijlkoorts haai aange- grepon, wrong zij wanhopig de handen, ter wijl de woorden -•In 's hemels naam, spaar hem Ach, vader, hij is toch mijn echtge noot Helaas, Frederik is niet meer Zij hebben hem lafhartig vermoord in akelige klanken uit haren gorgel rolden. Roza, tot in het diepste barer ziel geschokt, smeekte haar toch te bedaren. Bedaren, snikte zij, ik zou bedaren?... Helaas voor immGr is de vrede uit mijn liart gebannen Deze woorden uitsprekende, liet zij moede-. Op dit oogenliïüt kwam bet docliterken van een ander huuijdöf boren en begon om hulp te roepen. M'ne Gnops werd door de geburön op haar bed gedragen en brachtén haar de eerste zorgen. Na do noodige zorgen ontvangen te heb ben, .kon zij opstaan en-hare klacht gaan neerleggen in het policiecommissariaal der Merkstraat. Daar viel zij gedurende liet verhaal nog maals bewusteloos neer. Men moest een ge neesheer ontbieden. Haar toestand is zeer gevaarlijk. De policie en het parket onderzoekon dc zaak met iever. ZWITSERLAND. Een Kultuikampf in 't verschiet De Algemeene Raad heeft met 83 stem men tegen 50 een ontwerp aangenomen, neergelegd in 1910, en dat voor doel heeft, onder den schijn de orde en den openbaren vrede te handhaven, de katholieken te ver volgen met een kulturkanipf. De wet vaar digt strenge straffen uit legen de ministers van.eeredienst, die aanslag zouden plegen tegen het recht van de burgers of van den Slaat. Het voorwendsel om dezo wet te stem men is liet volgende geweest. Een priester had het huwelijk afgekeurd van een Protes tant met eeno katholieke en gezegd dat zuil; huwelijk maar eenvoudig een bijeenwonen was en dut de Kerk zulks-inoest afkeuren. Daarop werd die priester voor beleediging voor hel gerecht getrokken, doch de recht bank sprak den priester-vrij, omdat, zegt hel vonnis, het eene groote schennis van de grondwet zou zijn, dien priester le veroor- deelen, daar do vrijheid van eeredienst ge waarborgd is. Men vreest; dat de Algemeene Raad eene kultuurkampï wil in Zwitserland, zooals Bismarck en Falk er eenen gewild hebben in Pruisen. FRANKRIJK Treinbotsing Te St-Nazaire zijn twee ko.opwarentreins op elkander gebotst. De tweo treinoversten een v.erkluigkundige en een stoker zijn gedood. Ondervraging in de Kamer M. Rouanet, socialist zal den minister van Openbare Werken ondervragen over de ver volging waaraan de ijzerenwegbedienden in sommige besturen bloot Staan. Drie matrozen aangehouden De genaamde» Berton, Lablaune en Boi- nard waren van Marseille naar Bordeaux ge varen mot een valscben naam op te geven. To Bordeaux kwam' het uit dat zij deserteurs waren. Zij waren op de Liberie toen deze ontplofte. De drie deserteurs waren reeds bij do slachtoffers gerokend.-Nu heeft men hen in het gevang opgesloten. DU ITSCH LAN D De censuur. Duitschland heeft aan de lelefooninricli- ting zulke wijzigingen toegebracht, dat de controleurs alles kunnen afhooren wat er tusschen de bedienden vaii'den telefoon en de ahonnenlen wordt gezegd. Het is dus eene echte censuur. SPANJE. Bij Canaiejas, M. Lerroux en twee andere gekozenen zijn bij Canaiejas gegaan'om hem te verzoe ken de grondwettelijke waarborgen te her stellen, de politiokc gevangenen los le laten, de Kamers aanstonds bijeen to roepen en de ontbonden syndidalen zich terug le laten sa menstellen. M. Canaiejas zei dat hij het niet kon toe staan vooraleer de orde volledig hersteld is. Hij voegde erbij de vragen te onderzoeken. loos liet hoofd op de borst zijgen, en met strakken blik voor ziqh uitstarende, loosde zij eenen diepen zucht, lillik, na het vuur in den haard te hebben opgepookt,bleef haar stil zwijgend en met eene uitdrukking van diep medelijden op bet gelaat, beschouwen en eenige tranen, langzaam over zijne wangen .biggelende, kwamen dën grijzen snorbaard van'den dapperen krijger bevochtigen. Eens klaps wekte een zwakke gil. door Clementia geslaakt, de moeder uit hare geostverdoo,- ving op. 1.- Arm kind zuchtte zij, het tenger schep- seltjo eenen onuitsprekelijk droeven blik toewerpende, eenige schat die aan de ramp zalige Angelina is overgebleven Mocht gij een gelukkig*leven genieten, en niet, zoo als uw vader, aan de Onverbiddelijke wraak der von Hornstald's blootstaan 1 Ik begeerde vervolgde zij, zich tot Ulrik wendende, ik be geerde voor mijne dochter ergens eene veilige schuilplaats op te sporeh, en haar onder do bescherming te stellen van deugdzame pleeg ouders want hare moeder, helaas ik voel het maar al te wel, zal niet lang hare grieven de smart overleven Roza bad het gelaat in liaren voorschot ver borgen en weende bitter. Gij hebt deernis met mijn droevig lot. hernam de vreemdelinge, het woord tot Roza sturende; zoudt gij u niet over eene arme wees willen ontfermen Indien gij er in toe- stemd hare pleegmoeder te worden, ach ver geet toch niet, wanneer zij grooter zal zijn geworden, haar bijwijlen naar mijnen graf heuvel te brengen en haar alsdan te zeggen «Zie, Clementia, daar onder de schaduw van dit kruis, rust uwe moeder; stervende beval zij u aan mijne 'tèédere zorgen. Roza was ten prooi aan eene onbeschryfe- •5L' J Wat zegt gansch de wereld Dat België het eerste land van de wereld is, het bloeiendste, het best bestuurde, dank aan de katholieken. Dal de katholieken dus best kunnen do volkeren besturen. Voorzeker omdat zij den godsdienst heb ben en geloof, omdat zij rechtvaardig zijn en het volk beminnen. Het volk, bet werkvolk beminnen dat doen de katholieken omdat hot do eerste plicht is vanhungeloof. «BeminGocl bovenal, en uwen evenaaste als u zelve zegde God tot ons. Rond de dertig wetten in 't voordeel der werklieden maakten de katholieken Op don fabriekarbeid Op den vrouwen en kinderarbeid Op de werkmanswoningen Op de onderlinge bijstanden Op de Zondagrust Op de arbeidsraden Op de beroepsverenigingen Op bet werkcontract Op de pensioenen enz..., enz...7 De socialist Picard zegde daarvan 't is de schoonste werkmanswelgeving van gansch do wereld. HIER TE AALST Oneindig veel profijt hebben do werklieden daarvan getrokken in Onderlinge Bijstanden, Ziekenbonden, Syndicaten, Pensioengilden, dank aan de katholieken. Ons Katholiek Stadsbestuur zorgde ook voor 't werkvolk, op stedelijk gebied Het stichtte de Werkbeurs. Het stichtte 't Werkloozenfonds Het slichtte Volksscholen, Vakscholen, Nijverheidsscholen. Het zorgde voor de gezondheid van 't volk onze stad is alsdus de gezondste van gansch het land, enz., enz. De katholieken zullen nog meer doen, nog veel meer. Nieuwe plannen zijn in studie, en wat zij beloven, doen zij De liberalen en socialisten, wat doen zij voor 't werkvolk, wat zullen zij er voor doen METS, KOLS TREKT NIETS. "Wie zegt dat. Zij zelf. JA, zij ZELF. In de Kamers zegde de socialist Destrée, dat liet werkvolk zal moeien wachten naar nieuwe wetten als zij zullen meester zijn, dat zij er geen lijd zullen voor hebben, dat zij al hun tijd zuilen noodig hebben om de katholieken den duivel aan le doen. En te Aalst Ja, to Aalst, daar zijn de liberalen'en do socialisten op anders niet uit dan 0111 de katholieke Scholen lë bestrijden, den godsdienst ie vervolgen, nieuwe lasten te makenen bet werkvolk zal mogen op zijn vuisten knagen Werklieden, denkt daar aan, OP TUD I Een schermutseling aan de grens Nabij Chaves wilde een groep koningsge- zinden over de grenzen komen. Zij werden teruggedreven door de republikeinen. Een republikeinsch douanier zou gedood zijn. Te Felgueiras het koningdom uitgeroepen In de stad Felgueiras is bet koningdom toegejuicht door drie duizend personen. De Temps is verwonderd te zien dat de konings gezinde beweging van Oporto uitgaat. In 1891 was bet te Oporto dal de eerste repu- lijke aandoening. Het fatsoenlijk voorkomen der vreemde dame, hare zuivere aanspraak, het kostelijk linnen waarin het kind was ge wikkeld, dit al deed de goede vrouw veron derstellen dat de onbekende die onder liaar ;dak' schuilde van liooge afkomst wezen moest, en het slachtoffer was eener buiten gewone ramp. Op den vbagenden en tevens smeekenden blik welken de jeugdige vreemdelinge op haar richtte antwoordde zij aanvankelijk enkel dooreenen tranenvloed haar toen eerbiedig de band vattend, zoende zij deze met drift en aan hare zijde neerknielende Ik zal uw kind tot moeder strekken, mevrouw, nokte zij. Bid God dat Hij mij hel pen zou. Ulrik, eenen vurigen kus op het voorhoofd zijner pleegdochter drukkende, nam in den grond zijns harten dezelfde verbintenis aan. Deze plechtige belofte scheen dementia's moeder to hebben gerustgesteld zij stemde althans er in toe van kleederen te verwisse len. Roza trok haar fijnste linnengoed cn een splinternieuw wollen kleed aan. Zij legde de prachtige kleederen van de vreemde linge in het aangrenzend vertrek ter zijde, bracht de kranke eene kom melk, droogde haar het voorhoofd af,waarop een koud zweet parelde, nam vervolgens het ingesluimerde wichtje van haren schoot. Met het doel de nare gepeinzen uit den geest der vreemde linge te jagen, beproefde zij het met haar een gesprek aan teknoopen. Wat een ijselijk weder sprak zy hoort gé, mevrouw, hoe daarbuiten de wind in liet geboomte ruisobt, hoe de woedende baron te gen hetstraud klotsen en de régen by plassen neerstroomt Ja wei, antwoordde de vreemde doch blikéinsche oproer plaats greep, toen was Lissabon nog koningsgezind. Nu is het het tegenovergestelde. Do opstand in hel Noor den moet vooral toegeschreven worden aan de godsdienstvervolging der republikeinen» niet de scheidingswet, maar die honderden kleine afzonderlijke gevalleljcs die gezamen lijk het volk ophitsen. De laatste berichten melden dat het optreden van Gonceiro eene formidable ontzenuwing heeft teweeg ge bracht. Kapitein Gonceiro staat hekend als een der beste Portugeesche generaals. In den Spaanschen ministerraad De Spaanscho regeering heeft besloten eene strikte onzijdigheid te bewaren. Op da grens van Gallicië heeft de Spaansche policie een automobiel aangeslagen die 40 Portu geesche monarchisten in Portugal wildo voeren. Al de steden van het Noorden in de macht der koningsgezinden Buiten 2 of 3 steden, zouden volgens een snelbericht luidt, al de steden in liet Noorden in de handen zijn der monarchisten. Opstand in het gevang te Lissabon De 1700 gevangenen te Lissabon zijn eerr gisteren in opstand gekomen, maar bun opr stand is mislukt. Al de bladen van Lissabon wijden volle kolommen aan de gebeurtenis. Vernieling en brandstichting. Hel straal schuim van Oporlo hoeft ih dezo stad, verschillende katholieke gehouwen avn- gevallen, deuren eh vensters vernield, en gepoogd brand le stichten aaii de katholieke instellingen, Het is met groote moeite dat men de gebouwen heeft kunnen redden van de brandvornieling. De regeering blijft alles in 't wit zien. De regeering te Lissabon logenstraft dat er een oproer is in liet Noorden. Wel inte gendeel. de grootste orde heerscht in 't land en de bevolking maakt zich gereed 0111 met groote vreugde de uitroeping der republiek te vieren. Dit nieuws is al le rooskleurig om te kun nen worden aangenomen. Daarbij wat bctee- konen die 1700 gevangenen in Lissabon is dat allemaal gebeurd omdat dc oude zoo volmaakt was. De officieele berichten moe ten met bet. grootste voorbehoud worden aan genomen. Binnen enkele dagen zullen wij toch elkander zien in de zaak. Een Hollandsche stoomer in volle zee verbrand 2£ matrozen onihi-eken Een telegram uit Batavia meldt, dat do Hollandsche stoomer Tv ion der Nederland- sche Stoomvaartmaatschappij Oceccan op' 25 mijlen van het eiland Engano in brand ge raakt en geheel vernield is. Vier cn twintig koppen der bemanning ontbreken. Zij hadden in de reddingslocpeu plaats genomen en men kreeg van hen nog geen bericht. De Ixion was een stalen schip, met twc'o dekbruggen en schroeven. Het w erd in 1892, te Greenock, op de scheepswerven Scolt en G10 gebouwd en had een zuivere inhoud van 2153 ton. De stoomer was 108 m. 17 lang,. 13 m. 04 breed 011 had een diepgang van 6 m. 14. Zijne mach ionen ontwikkelden eene kracht van 282 paarden, en hot schip hoorde le Amsterdam thuis.' Het eiland Engano (Telandjang) in het nabijheid van hetwelk de stoomer vergaan is, maakt deel van de Maloyer groep. Het heeft een omtrek van ongeveer 40 kilometers en is gelegen op 102 graden Westerlengte en. 5 graden Zuiderbreedte, ten Zuid-Oosten van Sumatra (Nederlandsch-Indië). De Maleyers van Engano, leven er nog geheel onafhanke lijk, in den wilden slaat. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. dit al is weinig beduidend vergeleken bij den vreeselijken storm die in mijn binnenste woedtde dood alleen kan einde stellen aan de gruwelijke pijnen die mij den boezem ver scheuren. God, mijn God, ontferm u mijner Roza hief de kleine Clementia in have armen op en hield ze hare moeder voor. Bij dit zicht kreeg de moederlijke liefde w eer do bo venhand. v Duurbaar kind, fluisterde de diep bewo- j gene dame, voor u wil ik in 't leven blijven T ton aanzien der dochter van Frederik kan }j Angelina nog eenigen prijs aan't leven hecliir «I teil doch, indien uw oom ons moest ontdek ken, groote God u ook zou hij aan zijno wraak slachtofferen. j Deze gedachte deed haar ijzen, en zij smolt sl in tranen wegdo krachten dreigden haar te ontzinken, en trots hare tegenstribbelingen 4 bracht Roza haar naar hun slaapvertrek en dwong haar het eeüige bed dat zij bezaten in te nemen. n Van vermoeienis en smart uitgeput ver- y> zonk de rampzalige in eene doffe bedwelming. h( Doch de slaap, die tot zelfs de herinnering dc aan het lijden wegneemt, die eenen zalvendcn st balsem giet in het hart van den ongelukkige, he vermocht het niet eens do beklagenswaardige ra moeder tot bedaren te brengen, want naro aa droomen kwamen hare rust storen. ZietZietgalmde zij, hoe zijn bloed stroomt O vader, genadeik smeek 1 Hij is de echtgenoot uwer dochter Fre« derikIlij hoort mij niet moor!... Ach! u Frederik, zou Angelina u kunnen overle- ven?... i0| Zij opende de oogen, en een klagend geluiil ^Qr riolcte uit haren golgol. 3 u f Wordt voortgezet. *ej een

De Volksstem | 1911 | | pagina 2