BUITENLAND. '5e Reeks brieven van M. Vincent Diericx DE OMBERENDE WEES Alle vier spreken» tie waarheid NIEUWSBERICHTEN. WIE DAT De moaarcliistiéclse tewegincj Sn Pontu.pl Samson Kina geeft en SiiiegelfaSiriek A. L. MEYVAERT ir1 BewezeB-volksvertegenwoordiger, reizende in Kongo 21 Juli 1911. Nationale feest. *t Is met klank dat men het nationale feest, In Kongo, viert Ik stond verbaasd te kij ken, toen ik dezen morgend de Belgen van Kiambi. van kop tot leen. in hun schoonste ■witte kleed ij zag pronken. Wat is er gaande Is liet Zondag vandaag Ik verneem, wat me ontsnapt was. dat men heden, in België en ook in Kongo, het nationaal feest viert. Rap stel ik mij in den haak, want het eer ste nummer van liet programma is de wapen schouw der troepen. Er zijn hier honderd regelmatige soldaten, die. zoo ik het u reeds zegde, onder het hevel van luitenant Olsson slaan. M.Desenelle, postoverste van Ankoro, is met honderd vijftig soldalen aangekomen zoo dat de plechtigheid van 't nationaal feest opgeluisterd is mot 250 flinke krijgers. Ge moest eens zien hoé zindelijk ze over hun zeiven zijn! Geluk en lierheid straalt uit hun dikke witte oogen wanneer ge ze daar ziel, in hunne rangen met hunne witte tanden, blinkende in de Afrikaansche zon. Dan geven ze den indruk dat leute en ple zier de grootste bekommernis van 't solda tenleven is. Ongetwijfeld, kenden ze 't lied- jen. ze zouden met veel overtuiging zingen De troep is goed alle dagen vleesch en soep De soldaten worden hier niet aan gewezen door bet lot maar door het hoofd der gemeente die tusschen zijne mannen kiest «leze welk.de eer zullen hebben Boula Ma- tan te dienen. Daar elke stam lier is over zijn volk, zijn het de kloeksle en schoonste jongens die mogen optrekken. De lust om soldaat te worden groeit hier langs ommeer aan. Zoo heeft Kiambi maar drie mannen te leveren en, dees jaar, zijn er twaalf uil Kiambi die 't geweer schouderen. De dienst duurt gewoonlijk zeven jaar. Elke soldaat mag trouwen en krijgt een woonhuisje. De soldaten leven geen kazerne leven; ze verblijven allen in militaire huisjes en dat is het kamp. Elk huisgezin kookt zijn eigenen kost. De soldalen hebben recht, ho ven de klcederen, (schoenen dragen ze niet) aan Ö'O centiemen daags dit is voldoende om mei vrouw en kinderen te leven. Op liet einde van hun termijn, zijn ze in slaat om, met 100 a 150 frank, naar hun dorp weder te keeren. De slimsten zijn kaporaal of ser geant en die worden laters gemakkelijk champetter of burgemeester, want gedu rende hunnen diensttijd onderwezen, zijn er veel in slaat, in hunne taal, eenen brief te schrijven. Bewondert nu die 250 gespierde jongelin gen. het wapen aan den voet, de bevelen afwachtende. Daar scheldt het. klaroen en Gai'd d voas I)e zone-overste, luitenant De Brauwer, die manhaftig zijn Kongoleesch eeretecken op dc horst draagt, neemt de troepen in oogenschouw. Hij is gevolgd door al de Belgen, 't Is zoo plechtig stil dat men eene vlieg zoo hooi'cn gonzen. Met gespan nen aandacht volgen de soldalen de kleinste beweging van den bevelhebber. Een zucht van voldoening ontsnapt hunne breede borst, als ze van hunne overheid vernemen dat hunne houding onberispelijk is. Het delilee- ren was ellen af wel. liet spreekt tot eer der troepen en nog meer lot eer der dappere Belgen, die, van onbeschaafde jongens, zulke flinke soldaten wisten te maken. Het koloniaal leger zal desnoods den op stand dempen en duor eiken vijand de Bel gische souvereiniteit doen eerbiedigen Kiambi is het vijfde militair kamp dat ik ontmoet. Vroeger heb ik onze zwarte sólda- ten bewonderd te ElisabelhstadLakafu Kilioal'tcclo overal bemerkte ik den zelf- 4 8 Vervolg. Ulriks gade naderde, diep aangedaan, tot de ongelukkige en met het doel hare laatste stonden te 'verzachten legde z'y nogmaals de belofte af dementia eene liefderijke moeder te'zijn. Deze belofte is ons heilig, vervolgde zij, on gij kunt er op vertrouwen «lat, zoolang de graaf in leven is, do zegel van het schrift, •welk uwe laatste wilsbeschikkingen bevat, niet zal opengebroken worden. Eene uitdrukking der volkomensto onder werping verspreidde zich nu over het gelaat der onbekende liet was wel dégelijk die zielerust welke de godsdienst alleen ons in Let verschrikkelijk uur des verscheidens schenken kan. Angelina's oogen vielen allengs dicht, en als in eenen diepén slaap verzinken de, blies zij zachtjes liaar laatste ademtocht uit. Na over de afgestorvene het «De Profundis» te hebben gebeden, verwijderde zich de aal moezenier, en de kloosterlingen maakten zich vaardig het lijk der vreemdelinge, wier ont- verfd gelaat de overste met eene buitenge wone aandoening beschouwde, in een doods gewaad te wikkelen. Roza nam dus het bed- delaken weg, dat de armen van Angelina be-, dekte, en hierdoor blonk de armband, welk hare polsen omklemde, de kloostervoogdes in de oogen. Een hevige schrik en eene onbeschrijflijke ontsteltenis maalde zich op dezes gelaat af zij stak de bevende handen ten hemel, een snijdende gil bonsde uit bare keel op en be wusteloos zonk zij ten gronde. Dit verbazend den geest van voldoening en örylcrdanigheid. Ik geloof niet dat men het inrichten van Kogoleesche troepen beter kan begrijpen en spoediger tot een zoo boog punt van vol maaktheid kan brengen. Eere aan onze offi cieren en eere ook aan onze koloniale sol daten, want we moeien aan Gesar geven wat aan Gesar toekomt, dan zelf wanneer Cesar een zwarte is. KONGOTR OTTER. Wat zeggen de Oaensislen 1. Van de liberalen Dat zij godloo chenaars zijn, dat zij lasteraars zijn, en dat de kiezers bun met minachting den rug zul len toekeeren. Is dat waarheid Ja. 2. Van de socialisten Dat zij gods lasteraars zijn, volksbedriegers dal zij de volkszaak verraden Is dat waarheid Ja. Wat zeggen de socialisten 1. Van de liberalen Dat zij rijke lieden zijn die hunne werklieden kleine loo- nen betalen en meestal slecht behandelen in de fabrieken en werkhuizen Is dat waarheid Ja. 2. Van de Daensisten «Dat zij voor- staanders zijn van een goed loon als bel anderen moeien betalen, doch niet wanneer zij zeiven in hunnen zak moeten gaan Is dat waarheid Ja. Wat zeggen de SiberaSen 1. Van de Daensisten Dat zij afge- scheurden zijn, valsche democraten, mannen zonder vaste gedachten, enz. Is dat waarheid Ja. 2. Van de socialisten Niets Niels Niets Zij likken hunne teenen. Is het mis schien omdat zij de socialisten zullen noodig hebben voor do groote kiezing in 1912 Ja. Wat zeggen de katholieken daarvan? Wel, hetgene de lezer reeds gezegd heeft bij zich zeiven, dat de deze niet deugen, dat do an dere niet goed zijn, dal de gene slecht zijn dat het allemaal aangekranden hutsepot is. Is dat w aarheid Ja. ZËOELES Aangebrande» hutsepot riekt niet goed en gaat don vuilbak in FRANKRIJK Nog de ontploffing van de Liberté Het gerucht is in omloop dat vóór do ont ploffing van de Liberté de manschappen bedreigd hadden met saboteering. Bevel hebber Jaurès logenstraft dit bericht. De racfikalen houden Congres. Tc Nusmes hebben de radikalen congres gehouden. In de sluitingszitting verklaarden zij dat de radikale partij eene partij was van verdraagzaamheid en vrije bespreking, en boven de politieke twisten steeds de nationale zaak stellen. Zij verklaarden zich ook voor de lijslstem en de toepassing der Evenredige vertegenwoordiging. De school moet vooral gewaarborgd worden, daar de veldtocht legen de scholen in hevigheid dubbel beeft toegenomen Eerbied hebbend voor ieders rechten, vra gen de radikalen dat de school door de wet zou verdedigd worden en de vrijheid van den huisvader en de vrijheid van het kind be schermd De goddeloozcn schermen altijd met groote, bolle woorden. Zouden z'ons voorval verwekte eene onzeglijke verslagen- beid in dc hut. Ulrik stond daar als aan den grond vastgenageld van schrik terwijl de leekezuster en Roza in allerijl do bezwijmde abdis optilden, haar naar de naburige kamer in den armstoel overbrachten en haar vluchtig zout onder den neus hielden. De bleekheid barer wangen nam allengs af, en een lichte sluimer overviel haar men oor deelde haren toestand in zooverre bevredi gend, opdat men het wagen zou haar eenige stonden alleen te laten, ten einde do droeve taak, welke op eene zoo jammerlijke wijze was onderbroken geworden, bij de overledene waar te nemen. III. MOEDER EN DOCHTER. Wanneer de abdis ontwaakte, liet zij hare angstige blikken rond liet vertrek weiden, en als tot zich zelve sprekende Is het een droom, zuchtte zij, of heb ik werkelijk Angelina teruggezien Groote God die armband... wat al herinneringen heeft hij in mij niet opgewekt!... Dcfli een enkel woord is voldoende om mijnen twijfel op te lossen, vervolgde zij eensklaps driftig rechtspringende, spoeden wij ons, vrager, wij haar... Helaas wat zou ik vragen Zy poogde eenen stap vooruit te doen, doch. nog te zwak zijnde, zeeg zij in haren zetel terug. De zuster die biddend aan de sponde van het doodbed was neergeknield kwam spoedig op het gerucht toegeschoten. Roza en l'lrik bleven in de lijklcamer. Mijn God, bad de overste, wees uwe dienstmaagd genadig, verleen haar de noo dige kracht, om de beproeving die gij haar overzendt gelaten te dragen. Zij stond op en wilde het aangrenzend ver- 1 trek binnentreden, doch Roza trad haar dril niet willen uitleggen wat ze verstaan door de vrijheid van het kind BULGARIË Wereldtentoonstelhing in 1912 Te Sofia wordt toekomend jaar eene we reldtentoonstelling gehouden. Zij wordt ge opend van af 1 lot 14 Juni on zal gesloten worden van af 3 tol 13 September. Deze ten toonstelling belooft wel te zullen gelukken. RUSLAND Graanuitvoer langs de Zwarte Zee Rusland heeft aan Turkyë de toelating ge vraagd om graan te mogen uitvoeren langs de Zwarte Zee. Het antwoord is nog niet gekend. JAPAN Financiëele toestand Japan was reeds lang zinnens de inland- sche leening van 51 miljoen terug te geven nu stond bet weer op liet punt zulks te doen. Maar gezien de ongunstige toestand van de geldmarkt, is de zaak,weer uitgesteld, CONGO Officiëele Erkenning door Engeland De Journal du Congo schrijft dat ten laatste einde-Juli 1912, tijdstip waarop de vrijheid van handel ook in het laatste ge deelte van Congo*'zal lijn'ingevoerd, Enge land officiéél den Belgischen Congo, als Bel gische kolonie zal orkennen. Doodelijk tramongeluk te Luik Verleden nacht zag -'de wattman van een tramrijtuig dat naar Angleur reed, op de riggels een persoon gaan, die dronken scheen. De tramgeleider beide onophoudend, doch vruchteloos, hij ging niet uit den weg. Eensklaps gleed de dronkaard uit en viel. Daar «lo baan er zeer hellend is, kon de ge leider er niet onmiddelijk stoppen. De dron kaard werd overreden en verdween onder het tramrijtuig. Men moest bet logge voer tuig oplichten, om er den ongelukkige van onder te balen. Het slachtoffer gaf geen teeken van leven meer. Hij was liet hoofd vreeselijk verplet terd en had breuken aan armen en beenen. Spoedig werd een geneesheer geroepen, doch deze kon enkel de dood vaststellen. Het lijk werd naar liet doodenbuis overge bracht. Op liet lijk vond men niets dat kon toelaten de identiteit v.au liet slachtoffer vast te stellen. De man schijnt ongeveer 35 jaar oud, en was als werkman gekleed. Wat moet ge nu gelooven De regeering laat welen dat enkel het klein plaalsken Vinhaes en zijne omstreken, in de handen der koningsgezinden is. De regeering is echter gerust in den toestand, want zij beschikt over de noodige middelen om dien oproer te dempein. Builen dit plaat- sken is de orde volkomen in Portugal. Zoo zegt de regeering, maar zij heeft al zooveel gezegd dat onwaar is, dat men moei lijk iels kan gelooven VUn al wat ze uitvent. Mislukt Een snelbericbt uit Lissabon zegt dat de beweging der monarchisten mislukt is. De bevolking wil niet mee. De regeering wil allengs niet het beleg uitroepen in Braganca. Van den anderen kant komen berichten uit Porto, dat do koningsg^inden geheel Por tugal ovorrompcld hebben. Vele royalistische officieren zijn aangehouden. Te Porto alleen reeds 150. Dat bewijst toch in ieder geval dal het niet pluis zit. Achteruitgeslagen Te Vinhaes en te Braganca zouden de monarchisten achteruitgeslagen zijn. Nadere berichten hierover ontbreken. Morgen zullen we misschien daar iets meer over weten. tig te gemoed, en op den dorpel der deur stil houdende, versperde zij haar den weg. In Godsnaam, mevrouw, kom met ver der, sprak zij, eenen traan uit elk oog wis- schende, gij weet het immers, de arme vrouw rustin vrede. Een holle zucht klom uit de borst der abdis op zij scheen een oogonblik zich te bezinnen, en wanneer zij don blik weer hemelwaarts hief, getuigde haar gelaat van de volkomen- ste onderwerping. En nochtans, het is noodig, dat ik de afge storvene beschouwe, zegde zij. Gij hoeft ech ter mijnentwege niet bezorgd te zijn, goede vrouw, ik heb God om moed en sterkte gebe den. De kloosterlinge naderde andermaal het bed en beschouwde eene lange wijl de mis vormde wezenstrekken der rampzalige Ange lina. Eene grenzelooze smart scheen den boe zem der non te verscheuren,want haar gelaat was akelig bleek en verwrongen. Ja, 't is werkelijk zijmurmelden hare lippen... Dood helaas,! nog zoo jong en zoo schoon En een tranenvloed brak uit hare oogen los. Hot zicht van den armband scheen haar won derlijk te ontstellen. Nogmaals beproefde de zuster haar uit de kamer te verwijderen, doch zij bleef voor hare Smeekingen doof, en hield den blik onafgewend op Angelina ge vestigd. Noch Ulrik, noch Roza, noch de leekezuster wisten waaraan «leze overmatige droefheid toe te schrijven. Allerlei gissingen kwamen in hen op. Mogelijk had zij weleer deze jonge vreemdelinge gekend, misschien had zij zelfs .bij dit sterfbed, eene teerbeminde bloedver wante teruggevonden? Doch dit waren slechts bloote veronderstellingen, en om dit geheim, Brussel. Zes auto-ongelukken. Za terdag avond, rond 6 ure, gebeurde er op de Bolaniekenhoiiaaii een erg auto-ongeluk. Mev. Melanie S..., uit de Gaucherelstraat, to Schaarbeek, werd bij het oversteken van den steenweg door een automobiel omge worpen. Het slachtoffer werd erg gekwetst naar liet hospitaal overgebracht. De doktoors hebben er verscheidene erge verwondingen verzorgd. Een onderzoek is ingesteld. Een half uur later wierp een auto-taxis een 70 jarige ouderling omver. Hel is zekere M. Jules L..., bediende te Vorst. M. L... werd erg aan het hoofd gewond. Na de eer ste zorgen in eene naburige apotheek geno ten te hebben, werd hij naar het hospitaal gebracht. Aan den hóek der Beerstraat word Mev. Marie C..., 77 jaar oud, wonende in de Hoogstraat, omgeworpen door een auto taxi. Het slaehlAffer werd naar het gasthuis overgebracht. Rond 9 ure van den avond werd op de ■Anspaclilaan Mev. Angelika V... omgewor pen door een auto-taxi en erg aan het hoofd gekwetst. M. Sluckens, wonende in de Twist- slraat, werd in de Madoleinestraat door een taxi omgeworpen en met erge wonden aan de beenen opgenomen. Hij werd naar het iiospitaal der Hoogstraat overgebracht. Men bracht hem per koets naar huis. Zondag om 7 ure van den avond, werd oen voorbijganger op de Vilvoordschebaan omgeworpen dooreen automobiel. Het slacht offer werd in deerniswekkende» toestand opgenomen. De schedel was zeer erg ge kneusd. Een geneesheer werd bijgeroepen doch de ongelukkige bezweek weldra. Men kon zijne persoonlijkheid niet vaststellen. Het lijk werd naar het doodenhuis ge voerd. Men onderzoekt. Zelfmoord. Een tapissier, JeanL.., genaamd, wonende in de Hoogstraat, kwam gisteren avond wat verwaaid te huis. Eens klaps trok hij zijne kamer binnen sloot de deur en hing zich op aan de klink zijner deur. Toen men binnen trad was do ongelukkige reeds een lijk. Lerend verbrand, Wij hebben over eenige dagen gemeld dat Mme H. Do Backer, wonende op de Vellen markt, erg verbrand werd hij de ontploffing een er petroollamp. De ongelukkige is dezen nacht gestorven in de vreeselijk ste pijnen. Diefstallen. M. II. De Decker was bij een klieënt in de Vossenstraat binnen. Twee kerels maakten van zijne afwezigheid gebruiken vluchtten met zijne kar,bespannen met een paard, die voor de deur stond. De man legde eene klacht neer bij do policie. De karen het paard werden verlaten gevonden in de Jollystraat te Schaarbeek. Men zoekt de gasten op. Zaterdag avond bestatigde Mme Gfer- seneter. wonende Megunersstraat te Ander- lecht dar men bij haar binnen gedrongen was en al hare meubels opengebroken werden. 1-50 fr., talrijke juweelen en kleedingslukken werden gestolen. AanrandingNa een onderzoek der geneeshceren werd besta tigd dat Mmo C die zoogezegd aangerand werd in vollen dag- door twee gemaskerde personen, alles in hare verbeelding gezien heeft. De arme vrouw is nog stoeds bedlegerig-, Al dezen die hun koffie in filter maken, gebruiken do Biltorpeeën in granen van gouden perels van de «Trappisten» Vincart het zijn de beste. 1500 II. Elsene. Stoutte inbreker. Gister avond vond Mme V... hare kamer open. Zij bestatigde dat er twee zware pakken gereed stonden oin weggedragen le worden. Mme V... riep: houdt den dief. Zij werd eensklaps omgeworpen door een kerel die zich verdo ken had en die wegvluchtte. Men zette hem achterna doch hij verdween weldra. dat niemand hunner doorgronden kon, op te helderen, dienden zij te wachten tot wanneer liet de abdis mocht behagen liun desaangaan- de eene verklaring te geven. Heeft zij geene wenschen geuit? vroeg deze, naeene lange poos van het diepste stilzwijgen, is u de naam van dementia's vader bekend. Neon, mevrouw,antwoordde haar Roza enkel meldde zij ons dat zij het niet dorst be staan haar dochtertje zijnen waren naam te geven, en wij dementia onder den naam ba rer grootmoeder hoefden groot te brengen. En die grootmoeder heette vroeg de abdis levendig. Tot enkel antwoord reikte de boerin haar het schrift over welk de laatste wilsbeschik kingen der jonge vrouw bevatte, Groote God galmde zij, dementia von Bersteins... Ach allen twijfel is verdwenen de maat uwer euveldaden is vol, wreede von Hornstald .Geheimvol verbod, vervolgde zij. deregelen verloopeude welke Angelina op den briefomslag had neergeschrevenRamp zalige Aloysia... niet alleen op uw hoofd kwam de rampspoed neer, ook uwe dochter moest hij treffen, maar... Zij wendde zich oven tot hare gezellin om, en sprak Laat mij een oogenblik alleen eene vree- selijke woud is my in het hart geslagen... De ouders van Angelina heb ik gekend, het lot van dementia boezemd mij eene oneindige be langstelling in. In bet gebed alleen kan mijn overkropt gemoed leniging vinden laat mij dus met rustbinnen eenige stonden kom ik by u terug. Na eenige weifeling voldeden Roza en de kloosternon aan dit verzoek en verlieten het vertrek. Zij troffen Ulrik in de keuken aan, naast het vuur gezeten en met een gevoel van ökkel. Zinneloosheid.Werklieden, welke Zaterdag avond van hun werk kwa men en die langs den steenweg van Water loo voorbij gingen, werden opmerkzaam ge maakt door een schot dat in hunne nabijhoid gelost werd. Zij snelden langs dien kanten vonden er een man die vreeselijke kreten slaakte, ne vens hem vond men een revolver waarmede hij eene zelfmoord poogde te plegen. Men leidde de kerel naar het policiecommissa- riaa.t alwaar men hem herkende als zijnde zekere V31 jaar oud, en die uit hel zin- neloozen gesticht van Evere ontvlucht was. Hij werd naar het hospitaal gevoerd. Zijn toestand is geruststellend. Antwerpen.OngelukkenDe löjarige Pieler Van de Walle,wonende Groote Weide- straat, is tijdens het spelen, 200 geweldig tegen een anderen jongeling geloopen, dat hij bewusteloos neerstortte. De knaap werd naar het gasthuis overgebracht, waar men vaststelde dat bij den schedel gebróken was. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. In het Sinte-Elisabelhgasthuis werd ook eene lOjarige, de genaamde Louisa Tel kens opgenomen, die van eene ladder ge vallen was, terwijl zij de vensterruiten barer woning kuischle. De vrouw was erg- aan liet hoofd gewond. Dramatische brand.Zaterdag avond ontstond brand in een huis der St-Jobstraat. Het vuur deelde zicli mede aan de trappen en «laardoor was mev. Budgens, die eene kamer van liet tweede verdiep bewoond, in de onmogelijkheid le vluchten. De pompiers waren ter plaats gesneld en riepen de vrouw toe in een zeil te springen dat zij onder het venster openhielden. De vrouw deed zulks, doch bolste met liet hoofd legen den boord van een venster en werd erg gekwetst aan het hoofd. Zij moest in «Ier haast naar liet gasthuis overgebracht wor den. De pompiers kondén liét vuur na een uur werkens uildooven. Verdwenen. De 18jarige Leopoldina S..., wonende Boudewijnslraat, is sinds een drietal dagen uit bare woning verdwenen. Alle opzoekingen om haar terug le vinden, bleven tot hiertoe vruchteloos. Koud bad. De matroos Olaf Ander son, 55 jaar oud, wonende le Zwijndrocht, viel gisteren aan de Suikerrui in de Schelde. Hij kon echter spoedig gered worden. De diefstallen. Ten nadeele der Ilessennatio werd aan de Waalsche kaai,eene kist geweefsels gestolen. Aan liet Kaltendijkdok werden ten nadeel© der firma Moermersheim zeven vaten olie, ter waarde van 2100 fr. gestolen. Van den stoomer Lorle gemeerd aan han- gaar n. 30, werden drie nieuwe dekzeilen gestolen. Ongekende schurken hebben gisterenavond ten nadeele vail M. Louis Gelen, Dijk vaart, een püard met rijtuig gestolen. SpiegelsKaders Vitraux Baguetten Werf, 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Gent. Rijwiel gestolen. Zondag na middag, rofwl 1 1/2 ure. werd in de Note laarstraat, liet rijwiel gestolen van M. Ca- miel Galens, wonende Groendreef, 163, hebbende eene waarde van 125 fr. De policie verwittigd vernam weldra dat do velo gesto len was door den lOjarige Ilonri Balens, en lïet macliien reeds verkocht had. Tot hiertoe is den rijvvieldief noch den velo ontdekt. Ocerreden. Zondag avond, rond 11 ure, zijn op den hoek der Hovenierslraat en Akkergemlaan, 2 personen door een huur rijtuig omgeworpen gewornen. Beiden wer den gekwetst. Geneesheer Maes, diende hun de noodige zorgen toe. Een der gekwetsten werd naar liet hospitaal oiergevoerd. De voordeeligste conditiën voor ellegoed- winkelszijn bij Van den Bergh-Jouret, Aalst. innig medelijden de kleine wees beschouwen de, die op zijnen schoot was ingeslapen. Zij zoenden het wichtje dat hierdoor ontwaakte, en met een bekoorlijk glimlachje om de lippen hun de handjes toestak. Arm, lief schepseltje, sprak de Urselinor- non, gij zijt zoo schoon vlekkeloos als een en geltje mocht altijd éven rein blijven. Goddank voegde de oudgediende soldaat er bij, de storm zal uwe gezondheid niet heb ben gekrenkt. Ja, zoo lang God mij het leven spaart, zal ik uw steun wezen, dementia, en ter vergelding, zult gij don troost mijner oude dagen uitmaken. Het zij zoo, hernam de zuster gedenk evenwel dat het niet past, op een zoo broos voorwerp onze hoop te vestigen. Wie ware nog vermeten genoeg om, 11a het tooneel dat wij komen bij te wonen, zijne genegenheid uitsluitelijk op een zoo zwak schepseltje over te brengen Laten wij God beminnen, liefst© vrienden, en alles om Hem. Helaas eenmaal reeds werd ik in mijne hoop bitter teleurgesteld, zuchtte Ulrik, eenen traan uit liet oog vagende doch wie zou zich niet bewogen gevoelen by het zicht van eene zoo groote ramp Ook ik, wensclite uit ganscher hart dat uwe verwachting moge verwezenlijkt wor den, wedervoer hem de zuster, en dat demen tia, als eene dankbare dochter bare pleegou ders,de ongemakken des ouderdoms moge ver zachten. De deur werd geopend, en de abdis naderde tot den aard. Haar ruime zwarte sluier was neergelaten en verborg haar gelaat, waarop het lijden zynen stempel had gedrukt. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2