'$r~~ - - - De Kiesstrijd te Aals-t. Groofe Kiesverpdering Redgvosrmg van M. De Bert. Retlevoerina van den E. H. pastoor Lauwereys KLiosSsiï-Oïiij Is: SPORTNIEUWS Vliegen Rechterlijke Kronijk FEESTWIJZER Weerkundige waarnemingen Half en Half HeUsder* -e- Verbrand, Zaterdag mid- Sag dreigde de kachel van den 22 jarigen jjoon van M. de Sójournet in zijne kamer, op *Bt kasteel van Melle-Iioek, zijne kamer in In*and te steken. De jonge heer greep de ka chel op en droeg ze huiten. Daarbij werd hij zoo erg aan de handen verbrand dat D1' Kit- lesroes van Mell® hem moest verzorgen. Slekene. Diefstallen. Bij landbou wer A. Persoon*, uit de Kiekenhage wer den Zaterdag nacht 250 kilos aardappelen gestolen. Zondag nacht zijn bij de weezen De Bruyne, potbakkers, in de Bormte, al de peren,'appels en noten gestolen. Droeve dood. Maandag kreeg de vrouw van Edmond Maes, van den Heikant, hier de droeve tijding dat haar man, die in Noord-Holland werkt, aldaar schielijk over leden is. Hij telt nauwelijks 25 jaren en laat verscheiden© kinderen achter. Sinaai. Aangehouden. Zaterdag na middag is Alfons D'IIondt, van Lokeren, alhier aangehouden. Hij had Vrijdag bij Eduard De Langhe, wonende op den Steene muur. een scheersmes gestolen. Na verder onderzoek bleek liet dat hij reeds 5 maanden wegloopor was van het Belgisch 'leger. De. gendarmen van Lokeren hebben den persoon weggebracht en ter beschikking van den krijgsraad opgesloten. Zaterdag, rond 6 ure, is alhier een bal lon neergedaald, komende van Antwerpen en tocbehoorende aan de genie. Hij bevatte drie officieren. De toeloop van volk was groot. Na de helpers betaald te hebben zijn zij naar de statie van Sinaai overgebracht en met den trein van 7 ure naar Antwerpen vertrokken. -V in de wan de Patronage (a^GOB'selEisaam) Sitliggfoeek- De katholieke kandidaten treden rond 4 1/2 ure in de grooLe zaal waar zij door hon derden aanwezigen toegejuicht worden. De heer burgemeester Gheeraerdtsin eeno sierlijke en aandoenlijke redevoering bespreekt het katholiek programma en kon digi onder luid handgeklap aan dat de gas verlichting in de Bergemeerschenslraat en Langeslraat gaat aangelegd worden, en toont aan de onmacht der liberalen,het gevaar van het socialismus, en in eene treffende sluitre de bezweert hij de verdwaalde Daensisten zich de woorden te herinneren van den ster venden priester Dacns en met hem terug te komen in den schoot der katholieke partij. (Vurige toejuichingen). M' De Hert, schepene van onderwijs neemt daarna het woorden- spreekt de volgende redevoering uit Ik dank zeer hartelijk de kiezers der ver- eetiigde sectiën van Mijlbeke om mij voor de vierde maal reeds een candidaluur aangebo den te hebben. Weest verzekerd Heeren dat dees nieuw bewijs van vertrouwen mij grootelijks zal aanzetten om mijn mandaat indien bet mij dank aan uw eensgezinde stemming verleend wordt getrouw en gewetensvol te volbren gen... Maar indien ik U vraag van voor de kan didaten onzer lijst te stemmen, vraag ik het niet van blindelings of zonder besef te doen. Gij moet kiezen voor do beste. Zouden de li beralen de beste niet zijn Aan de vruchten kent men den boom. Over 40 jaren zijn de liberalen ook 18 jaar aan het bewind geweest. Zoo den heer Burgemeester daar komt te zeggen, geene wegenis of kasseiwerken be zorgd en wilt ge weten de eenigo openbare gehouwen door hun opgericht 1°) Het slachthuis hiertegen bestemd om 'k onnoozelbloed der runddieren op zoo orden telijke wijze mogelijk te vergieten. 2° De overdekte gaanderij aan stadschouw- burg, beter gekend onder den naam van Riekenmarkt, bestemd opdat het pluimge dierte niet in regen of wind, maar onder eene schoone gaanderij zou verhandeld worden. Waaruit ik besluit dat het liberaal bestuur gedurende zijn lSjarig bestuur voor de dieren gezorgd heeft veeleer als voor de menschen. Onder de liberale schoolbegrooling fr. 40,000 onder de katholieke schoolbegroo ling 223.000 fr. welke wij bereid zijn en zullen nog vermeerderen. Onder de liberalen 2 lagere scholen en een bewaarschool onder de katholieken 14 scholen. Onder de liberale 12 onderwijzers en on derwijzeressen, onder de katholieken verho pen wij eerlang een onderwijzend personeel van 100 man te mogen begroeten.. O m onze schoone zaak te mogen voortzetten en vol tooien, kiest voor uwe katholieke vrienden. Spreker wijdt daarna nog uit over hetgeen er nog op ander gebied gedaan werd, en ein digt met een oproep tot eendrachtige wer king, om toekomende week een nieuwen teiomf te kunnen vieren. (Lang toej.) Heer D' Th. De Naeyer, spreekt over de Zwarte Bakkerij. Tijd en plaatsgebrek dwin gen ons die redevoering tot morgen te ver- sohuiven. M. de Baron Lodeivijk de Bcthunetoont aan in hartroerende woorden, hoe Mijlbeek, de bakermat zijner familie, steeds bezorgd en behartigd is geweest door zijn overleden broeder. Hij herinnert aan betrouwen der kerk, de pastorij, over het stichten van de Alhrècht- laan, van kasseidingen, enz... Be sympathieke spreker vraagt aan de Mijlbekonaren fier le zijn ©mdat zij als land bouwers, de steun zijn der Katholieke Partij, en belooft altijd met voorliefde, de belangen ran Mijlbeke te zullen voorstaan. (Geestdrif tige toejuichingen.) Ons vertrouwen gaat tot de hier aanwezige candidate», omdat zij zich aanbieden als trouice vertegenwoordigers der katholieke partij, aan dewelke wij allen als goede vaderlanders, als weldenkende burgers, als overtuigd kristene menschen verplicht zijn den voorkeur te geven, omdat de katholieke partij niet alleen in hare leering maar ook in werkelijkheid onze duurbaarste vrijheden waarborgt en verdedigt vrijheid van gods dienst, van geweien, vrijheid in onderwijs, vrijheid voor den huisvaderVoor die vrij heden hebben onze voorvaders gestreden te Groeningen in 1302 tegen de Fransche omwentélaars in 1798 tegen de Ilolland- sche regeering in 1830. En voor diezelfde vrijheden moeten ook wij strijden togen al dezen die de katholieke partij, de partij van orde en vrede, van voor spoed en geluk, bevechtend en willen ver zwakken. Ah l onze tegenstreversdie heiveren dat- het een politieke strijd is. Ja, maar wat wil dat woord in hunnen mond zeggen Niet anders dan strijd tegen den godsdienst, tegen ons katholiek geloof en tegen onze katholie ke inrichters. En in don strijd dien wij te voeren hebben voor liet behoud dier vrijheden moogt gij u niet laten omkoopen noch misleiden door allerlei beloften, 't Zijn immers kiesheloften en gij weet wat zij weerd zijn. De vrijheid van onderwijs Onder de vrijheden, voor dewelke wij strijden is er eene waarop ik uwe aandacht wil vestigen de vrijheid van onderwijs, die u allen zoo dierbaar is. Deze vooral is reeds in 1879 op eene geweldige wijze door onze tegenstrevers bevochten... en zal liet weder om bij de nieuwe schoolwet... De Volksstem heeft zulks klaar bewezen. En verder. Tot bewijs. Luistert naar hetgeen een libe raal blad Le Matin van Antwerpen, schreef, toen over enkele dagen Minister Broqueville had gezegd dat het Gouverne ment afzag van den schoolbon en dat er een ander middel zal worden aangewend om .aan de katholieken recht te laten geworden De Schoolbon, zegt dit blad, is maar bij- zaak de liberalen willen van geen stelsel wetendat de vrije scholen op denzelfden voet plaatst, onder opzicht van hulpgelden als dc ofjïciëele scholen Dus zij zijn tegen alle erkenning van het recht der katholieken en legen alle manier om dat recht te doen erkennen. En zeggen nochtans dat de katholieken alles gedaan hebben en nog doen voor het onderwijs. Ziet al de katholieke scholen on zer stad... Ziet wat hier op Mijlbeke alleen is gedaan... Op de 10 jaren reeds 80.000 fr. zonder le rekenen wat er reeds bestond... En waar zijn de scholen der liberalen en socialisten Nergens zijn ze te vinden. Maar wat ze wil len, dat onze stadsscholen die wij zoowel als zij betalen, goddeloozo scholen zouden wor den. En aan zulke overtuigde vijanden zouüt gij uwe stem geven, om de heiligste uwer vrij heden te bestrijden De werken van liefdadigheid En 't geen de katholieken deden voor 't on derwijs, dat doen zij voor al de liefdewerken die zoo talrijk bloeien in onze duurbare ka tholieke stad... Geen opoffering van geld of persoon wordt er gespaard en nooit zegt een ware katholiek 't is genoeg, 't is teveel maar altijd vooruiten steeds bereid om nieuwe werken te slichten waar de gelegen heid zich voordoet, waar de noodzakelijk heid liet vergt. Zoo zien wij reeds in gang de nieuwe school voor het vakonderwijs op Sint Jozef. Het werk der apostelhuizen Zoo ontstaat weldra een ander werk, aller- liefdadigst, gosdienstig zedelijk dat in de vu rige betrachting ligt van ons volk. Ja eenie der wenscht ten spoedigste liet werk der «Apostelhuizen te zien oprijzen... Gij weet waarin het beslaathet is eene stichting waarbij, een aantal huizekens wor den gebouwd, in dewelke oude echtgenooten gezamenlijk gaan inwonen, en onder geeste lijk bestuur van een bestuurder gezamenlijk hun laatste dagen slijten in vrede en rust. Reeds in het Congres van April 1.1. heb ik er een verslag over gegeven... en eenen op roep gedaan lot de kristene milddagheid. Velen reeds hebben er aan beantwoord en onder uioe Kandidaten zijn er die eene goe de som gestort hebben en allen hebben hunne bijtreding mild beloofd. Hier nogmaals zal hun verleden de waar borg zijn der toekomst. Men den uitkomenin het begin van het jaarzal de eerste steen gelegd worden van die instellingen Zoo zal do kwestie der oude echtgenooten die in de hospiciën gescheiden leven door gebrek aan geld van de hospiciën, opgelost worden op de meest verheugende wijze voor onze oudjes door liet geld en door de lief dadigheid der katholieken, zonder dat de stad of do hospiciën zich daarvoor in schulden moeten zei ten. Zoo toonén de katholieken hunne ware volksliefde door werken BESLUIT. "Welnu, voor zulke'ijfnannon van pdicht, van liefdadigheid en liefde voorliet volk, bij wie het zich nfet bepaald bij ij dele woorden maar die hij de woorddn do werken voegen voor zulke mannen verzoek ik u Zondag aanstaande te kiezen. Deze alleen verdienen uw vertrouwen. Stemt als goede kristene dus; om wel te stemmen, volgt uw kristene geweien en ver geet niet dat gij uwe slem zult geven onder de oog en van Goddie u zal loonen voor ge- kwetene plicht maar, indien gij slecht stemt het u zal aanrekenen als eene overtreding uwer heiligste plicht. 'en waardoor gij u plichlig maakt aan al het kwaad dat een goddeloos bestuur teweeg kan brengen. Stemt dus eendrachti£|voor de katholieke lijst. De vergadering liep' zeer gelukkig af en in de grootste geestdrift keerden de toehoor ders huiswaarts. Wij zullen in ons nummer van morgen verslag geven over de vergadering in den Katholieken Werkmanskring, Korte Zout- straat. KERKXKEN. TERECHTWIJZING lil De Volksstem -van gisteren staat Korkxken met 2 katholieke lijsten voor de kiezing van 15 dezer. Men lieeft ons slecht ingelicht. De lijst der tegenstrevers is samen gesteld uit Daensisten. liberalen en socialis ten, dus een waar kartel, dat op 15 Oogst met hunne kliek te Brussel aan de manifes tatie deelnam. Ziehier de samenstelling dor katholieke lijst MM. De Schepper; Heereman, burge meester Roelandt Van den Eynde en Van Lui. HERDERSEM Hevigen strijd tussclién de katholieken en de liberalen. Lijst der katholieken Buyle Philemon Jansegers Frans Va ft Nuffel Frans Van Nuffel Lodowijk Willems Theophiel. Lijst der liberalen Muylaert Vital Van der B or glit Frans Van de Maele Jan Van Langenliove Lodewijk'Van Nuffel Emiel. Leve de katholieke lijst Leve het kloos ter Stemt onder nummer 2 Vliegweek fë:/Lokeren 't Was Zondag alhier een echte kermisdag. Uit alle gemeenten van liet Land van Waas waren personen naar Lokeren gekomen, om de luchtreiziger Denduyver te zien. Om 4 ure steeg Denduyver voor de eerste maal op. Er was nog al veel wind en zijn toestel werd fel geschokt. Bij do tweede vlucht was het weder beter en toen hij dc derde maal opsteeg, was het ganschkaim. Deze laatste vlucht, die 20 mi nuten duurde, was buitengewoon prachtig. Op zeker oogenblik verdween de twee vlak ker in de verte. Na eëft reisje over Sinaai, Belcele, Ruiterskerke en Zele, daalde de lieer Denduyver, onder de luidruchtige toejuichingen der aanwezigen, neder. De toeschouwers waren ten zeerste voldaan. Assisenhof van Oost- Vlaanderen Ziehier de lijst der. gezworenen, welke zullen te zetelen hebben in do zaken die zul len opgeroepen worden tijdens do eerste reeks van den vierden .zittijd van 1911, die zal geopend worden den 23 dezer, onder het voorzitterschap van den raadsheer Ilalleux. Titel voerende gezworenen K. I)e Decker, gepensioeneei'de, A alt ér L. De Nobele, apotheker, GentG. Raes, handelaar, id. P. d'Udekem d'Acoz,grondeigenaar, id. F. Picha, fabrikant, id. E. Van Assche, gemeentesekrelaris, Ba'esrode P. De Schep per, landbouwer on gemeenteraadslid, Over- jmeire A. Tytgat, handelaar, GentII. De Guchtonaere, gepensioqneerde, id, O. Van der Gucht, rentenier, Aalst G. Van Tlio- renburg, handelaar, Gept L. De Bleekere, advokaat en wijnkoopman, Audenaarde F. Van Onimeslaeghe, timmerman, id. H. Adam, scheepsbouwmeester, Baasrode G. De Glercq, wisselagent. Gent E. De Gorte, handelaar, Massemen-Westrem K. Duyc- kers, nijveraar, Gent P. Lippens, inge nieur, id. J. Picha, fabrikant, id. K. Hol lebosch, rentenier en gemeenteraadslid, As- senede A. Waterloos, nijveraar, Gent E. Dauge, advokaat. id. L. van den blende, handelaar, Adlst J. Heursel, horlogieina- ker, Gent A. De Smedt brouwer en bur gemeester, Slekene E. Bruininx, gepen- sioeneerde, Gent E. De Schaniphelaere, fabrikant, id.; A. Goeminne, zaakwaarnemer en schepene Aalter K- Mestdagh, ver zender, Gent E. De Neck, dokter in do rechten, Gent Bijgevoegde gezworenen A. Thienpont, handelaar, Gent M. Elbó. gepensioeneerde, id. J. Bogaert, handelaar, id. R. Kervyil de Meerendré, bijzondere, idem. Hof van beroep van Gent. Zitting- van 7 October DIEFTE. Karei De Meyer, van Hamme, is belicht, ten nadeele van zijnen o'om, eene som van 300frank gestolen te hébben. De rechtbank van De'ndermonde had hem daarvoor verwezen tot drie maand gevang en 26 fr. boet of acht dagen. Het hof van beroep befiüudt de eerste straf. Studie van den Notaris DE VUYST, te Borsbeke. OPENBARE VERKOOPING van sehoone BOUWGRONDEN goede Zaailanden en Meerschen, binnen de gemeenten flaeltert, Kerkxken en Denderhaulcm. De Notaris DE VUYST te Borsbeke, zal namens wien het behoort, openbaar verkeopen Gemeente Iïaeltert. Eerste koop. Een perceel Land, op het Bran- tegemveld, ten kadaster sectie C, nummer 675n, groot 30 aren SO centiaren. In pacht bij de kin deren Francis Van Cromphaut, mits 60 i'r. Ingesteld fr. 2010 Tweede koop. Een perceel Land, op het Boukentvekl, ten kadaster sectie C, nummer 815. groot 21 aren 30 centiaren. In pacht bij Camil De Muyter, mits 40 fr. Ingesteld fr. 1300. Derde koop. Een perceel Land, op het Bou- kentvehl, ten kadaster sectie C, nummer 824, groot 22 aren 20 centiaren. In pacht bij Do- mien Callebaut mits 50 fr. Ingesteld fr. 1500. Vierde koop. Een perceel Land, op het Mos- veldeken of het boukentveld, ten kadaster sectie C, nummer 1420, groot 34 aren 60 centiaren. Ingesteld fr. 1000. Vijfde koop. Een perceel Land, op het Mos veldeken op het Boukentveld, ten kadaster sectie C, nummer 1421, groot 30 aren 50 centiaren. Beide laatste koopen in pacht bij Pieter De Mul der, mits 115 i'r. Ingesteld fr. 1ÓÓ0. Zesde koop. Een perceel Land. op het Mos- veldeken of Boukentveld, gekadastreerd sectie C, nummer 1422, groot 7 aren 70 centiaren.In pacht met een deel van koop 21 bij de kinderen Eeckliout mits 50 fr. Ingesteld fr. 500. Zevende koop. Een perceel Land, op het Holbeekveld, sectie C, nummer 1138, groot bij kadaster 17 aren 20 centiaren. Ingesteld fr. COC. Achtste koop. Een perceel Land, op het Ilolbeekveld sectio O, nummers 1135c en 1137, groot volgens kadaster 14 aren 70 centiai'en. Beide laatste koopen in pacht bij Thomas Imnens mits 45 fr. ingesteld fr. 600. Gemeente Kerkxken. Negende koop. Een perceel Bouwgrond, op< den Patrijshoek, ten kadaster sectie B, nummer 384, groet 16 aren 80 centiaren. De cimenten- bus onder het brugslten hoort aan verkoopers toe en wordt niedeverkocht. Ingesteld Oosthelft fr. 500. Westhelft fr. 500. Tiende koop. Een perceel Bouwgrond op den Patrijshoek, ten kadaster sectie B, nummer 303, groot 15 aren 60 centiaren.De cimenten- buis onder het brugsken hoort toe aan den pach ter en wordt niet niedeverkocht. Beide laatste koopen in pacht bij Karei Van den Steen, mits 60 fr. Ingesteld fr. 1320. Elfde koop. Een perceel Land in de Hof- meersehen, sectie B, nummer 338, groot volgens kadaster 7 aren 90 centiaren. In pacht bij de kinderen Van der Stockt, mits 12 fr. I ij gestel dfr. *250. Twaalfde koop. Een perceel Land, wel ge schikt voor bouwgrond, op hét Boukentveld, ten kadaster sectie A, nummer 537, groot 10 aren 60 centiaren. Ingesteld fr. 400. Dertiende koop. Een bouwgrond, ten wijke Terlieht, ten kadaster sectie P», nummer 318, groot 6 aren 50 centiaren. In pacht met vori- gen koop bij Petrus Gees, mils 19 i'r. eii bij de kinderen Constant Gees, mits 19 i'r. Ingesteld fr. 420. Veertiende koop. Een perceel Land in den Berg of weeborre ten kadaster sectie B, nummer 299, groot. 35 aren 50 centiaren. In pacht bij Eligius De Neve mits fr. 69.69 Ingesteld fr. 2500. Vijftiende koop.Een perceel Land in den Bc-rg, ten kadaster sectie B, nummer 276a, groot 22 aren 50 centiaren. ln pacht bij Domien Cobbaut mits 73 fr. Ingesteld fr. 1500. Zestiende koop. Een perceel Land op den Moerkauter, ten kadaster sectie A, nummer 274, groot. 43 aren 20 centiaren. In pacht bij Jan Van Melkebeke mits 78 fr. Ingesteld fr. 2S50. Zeventiende koop. Een perceel Land op d' Hasselt, ten kadaster sectie A, nummer 424a, groot 30 aren 70 centiaren. Den helft in pacht bij de kinderen Karei Cob baut mits 25 fr. en de wederhelft bij Domien Cobbaut mits 25 fr. Ingesteld fr; 1000. Achttiende koop. Enn perceel Land op d' Has selt, ten kadaster sectie A, nummer 426 groot 31 aren 20 centiaren. in pacht bij de kinderen Karei Cobbaut mits 75 fr. Ingesteld fr. 1400. Negentiende koop. Een Meersch op d' Has selt, ten >[adasier sectie A, nummer 443, groot 11 aren 20 centiaren. In pacht bij Eligius De Neve mits 10 fr. Ingesteld fr. 360. Twinttgsle koop. Een Meersch op d' Has selt, ten kadasters sectie A, nummer 414, groot 37 aren 80 centiarenBoomprijs 125 fr. In pacht bij Jan Callebaut mits 25 fr. Dezen koop moet los, rede en dreve verleenen aan koop 18. Ingesteld fr. 900. Een en twintigste koop. Een perceel Land op d' Hasselt, ten kadaster sectie A, nummer 446a groot63 aren 10 centiaren. Gedeeltelijk in.pacht bij Eligius De Neve mits 80 fr. en ge deeltelijk in pacht met koop 6 bij de kinderen Eeckliaut mits 50 fr. Ingesteld fr. 4700. Gemeente Denderhautem Twee en twintigste koop. Een perceel land in de Vomlelen of do Langeroor, ten kadaster sectie A nummer 350, groot 40 aren 60 centiaren. ln pacht bij August De Brauwer, mits 83 i'r. Ingesteld fr. 3400. Drij en twintigste koop. Een perceel Land op de Selcauter, ten kadaster sectie C, nummer 56y groot. 15 aren 60 centiaren. ln pacht bij Jan Baptist De Graeve, mits 30 fr. Ingesteld fr. 1000. Vier en twintigste koop.Een perceel Land in de Vondelen of het Biokkeveld, ten kadaster sectie B, nummer 251, groot 30 aren. In pacht bij Jan Baptist Sclieerlinck, mits 95 fr. Ingesteld fr. 2400. Vijf en twintigste koop.Een perceel Land in de Vondelen of het Biokkeveld, ten kadaster sectie B, nummer 254a, groot 15 aren 40 centia ren.In pacht bij August De Brauwer, mits 83 fr. Ingesteld fr. 530. ZITDAG DU NSB AG 10 OCTOBER 1981 om 1 1/2 ure namiddag, ter herberg van de We duwe Lauwereys, te Kerkxken aan den Drijlioek. voor de Stad en het Arrondissement Aalst, AALST. 23 October, Maandag, te 9 ure 's morgens, plechtige prijsdeeling der Zondags school van St. Martinus. Te 5 ure 's avonds luisterrijk tooneelfeest door de heeren Meesters. 5 November. Opvoering van Henry Mas- terton», en «Eene lastige Spelling» door den Oud-leerlingenbond dor Broeders, in de Sladsfceslzaal. 5 November 1911. Luisterrijk tooneel feest door de tooneelafdeelir.g der Chr. Vakvereenigingeu Kunst en Arbeid. Opv. van Een Verlosser, drama in 3 bedrijven en Voor 'nen Kanarievogel, kluchtspel. 12 November 1911. Luisterrijk Avondfeest, worden opgevoerd - Een Held drama in 5 bedr.Onze lastige Spelling blijspel in een bedrijf, door de tooneelafdeeling van den Oud-leerlingenbond van Sint Mar ten sgestiebt. HOFSTADE 22 en 29 Oct. Opvoering van liet ov(ingel,ie- en 5 Novemb. spol Jesus in Samaria 150 uilvoerders. N. B. Dc katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht clc datum's hunner feesten, zoohaast mogelijk aan 'L beheer van ons blad mede te deden. van M. Camiel Praet, optioien-specialisto Aalst, Lange Zoutstraat, 6 Q octeber, 15 urei Barometer 768"8 Wind: noord-oost Thermometer 11°8 Vooruitz. goed weder MARKTPRIJZEN AalsS. T- 9 october. Hopmarkt, kalm, prijzen in afslag, verkoopers fr. 157,50. GeeraarsdhSB*gen 9 october. Tarwe de 100 kilos 21,00 Masteluin 17,50; haver 2i,00; Rogge 16,00boonen 22,00Aardappelen 9,00; lijnzaad 35,00 koolzaad00,00 boter de kilo 3;4Ö a 3,60 eieren per 25, fr. 3.50 ruw vlas 0.94. Viggenen 380, Hoornbeesten 43. Uit oorzaak van vertrek. OPENBARE VERKOOPING van eeif GOED PAARD Rijtuigen, Planten en Meubels te AALST, Keizerlijke Plaats, 19 De Notaris LTMPENS, te Aalst, zal op DON DERDAG 26 OCTOBER 1911, om 1 ure namid dag, te Aalst, Keizerlijke Plaats, 19, in het open baar verkoopen Een goed paard, schoone rijtuigen, kamion, harnassuur en zadelgerief, versierplanten, hof- banken, en tafels en allerlei huismeubels. De voorwerpen zullen zichtbaar zijn den 24 en 25 October 191.1, van 9 tot 12 ure voormiddag en van 2 tot 5 ure namiddag. De verkooping zal geschieden op de gewone voorwaarden en met gereede betaling. Occasion A vendre belle voiture automobile, 30-40 H. P. double phaêton, 7 places, en trés bon état. S 'adresser X. Y. Z Bureau du Journal: SSen ws*aagt ommïdrïelijk te huren Huis voor Handelsbe diende. Seffens ie antwoor den ieii bureeie dezes. 306 Malt Kneipp en koffie, zelfs gemeene geven een aangename en verteerbare drank. Ziedaar uwe gezondheid. Virfcsop in 't groot R. KLEIST. Brussel

De Volksstem | 1911 | | pagina 3