OP KIESRONDE ft De meeting in den Katholieken Werkmanskring. Redevoering van den heer Burgemeester Rejlevoeriacj van M. Fellx De Hert Aanspraak van®. Bs Haeyer. Aanspraak van M. Van tien Bremt Aanspraak van M. Van den Steen. Redevoering van M. Van de Velde Redevoering van I. baron Louis cie Bétliune. in Aaist=Mijlbeek. G03Q Na de meeling te Mijlbeek trokken de kandidaten naar den Katholieken Kring der Zonnestraat, waar zij voor eene welgevulde jaaal eene tweedemaal het woord voerden. M. GheeraerdtsBurgemeester zegt dat .hij reeds in de voorgaande vergadering voor oogen gelegd heeft, wat de katholieken heb ben gedaan in het gemeentebestuur op han dcis- en nijverheidsgebied, enz. En nog steeds komen de tegenstrevers af met de vraag Wat hebt gij gedaan De voorspoed onzer stad is u genoeg be kend en toe wij onze tabellen uitgaven heeft niemand er iels tegen ingebracht. Op dien weg zullen wij voortgaan. Allen zullen wij werken indien gij naast ons mannen plaatst, bekwaam met ons te werken, voor den voorspoed onzer stad, en dan zullen wij gelukken (Toej.) Alle partijgeest moet nu van kant gezet worden. Hot is uwe plicht ons te helpen. Ooi: stollen, wij ons vertrouwen in u en dan zullen wij hier toekomende week wederom vergaderd zijn, om onzen nieuwen triomf te vieren. (Toej.) Er is evenwel.een punt dat ik nogmaals wil aanraken, namelijk de gaskwestie. De liberalen beweren, dat bet ons mogelijk was, met 250,000 fr. dOÖ.OOÖ fr. winst te verwezenlijken. Dat is belachelijk. De achtbare spreker vergelijkt met dc gas van Leuven. Deze levert ook gas aan vier omliggende gemeenten en met een kapitaal van 2,500,000 fr. verwezenlijkte men in een jaar 40,000 fr. winst. En dan nog 'hadden zij te Leuven hetere voorwaarden dan bier. Hoe zou men dan hier die winst kunnen bekomen, waarvan dó liberalen spreken Men weet het ten andere wel Aalst is sinds 25 jaar omgekeerd en is nu de 2ö stad dei- provincie. Er is geen gevaar meer, dio plaats Le verliezen, daar Aalst jaarlijks zijn getal inwoners ziot vermeerderen met bet dubbele dan St-Nikolaas (Toejuichingen). De liberalen vragen ons Wat hebt gij ge daan Wij richten dezelfde vraag. Wat heb ben zij geclaan op liet gebied van Onderwijs, Bijstand aan ongelukkige» enz.., NIETS. Wat hebben de socialisten gedaan Ook niets maar zij zeggen dat zij de huidige samenleving en liet familieleven zouden wil len te niet doen. De Daensisten hebben niet de minste reden van bestaan. Zij hebben geeno princiepen. Overal ziet men ze strijden met socialisten en liberalen, dus kartel vormen. Hier alleen strijden zij alleen omdat zij van allen .verstoo-, ten worden. Wij alleen hebben onze princiepen,'welke wij verdedigen. Wij alleen zijn in éón ge dacht v.ereenigd, voor liet welzijn van burger en familie. Onlangs zegde mij een demolcraat, dat er geeno ware demokrat en meer waren. De nieuwe zoogezegde demokraten, willen enkel de werklieden tot zich lokken, om langs hunnen rug naar boven tc klimmen. Zoo zien we sedert enkele maanden demokraten uit den grond komen, die tot daar toe geluk zochten, zelfs in andere partijen. Ze zijn wellicht verlekkerd door den toe stand van ziekelijkheid, waarmede M.Daens, het medelijden der goedhartige lieden tracht te winnen, door zich uit te geven als afge sloofd en uitgeput, door zijn werken voor het volk. Die gelukzoekers stellen zich vóór, dat M. Daens welhaast zou kunnen van het politiek tooneel verdwijnen en reeds hebben ze het JDc Profundis van buiten geleerd, omdat ze hopen, bet weldra op zijn graf- le mogen aanheffen. Maar dit De Profundis ware niet zoohaast aïgelapt of met vreugde en verrukking, zou den zo bet Alleluia aanheffen, omdat ze in zijne plaats op de kussens zouden pralen en er hunnen hoogmoed verzadigen. (Gelach en toejuichingen). Demokraat zijn wil zeggen volksgezind aijn. Zullen zij aan ons ook durven zeggen, dat wij niet volksgezind zijn De helft onzer- begroeting is voor het volk. (Toej). Onze bevolkingbestaat grootendeels uit werklieden die moeten, geholpen worden en ik moei het ter eere der Aalstersche burgerij zeggen, dat deze hierin niet te kort blijft, (Toejuichingen). Ik reken dus op u allen voor toekomende week en rekent dan ook op ons. (Langd. Toejuichingen). Schepene van Onderwijs De tijd is voorbij van lange redevoeringen uit te spreken de kiezing nadert en beter zal passen in deze vergadering een enkel woord tot aanmoediging on enkele oproep tot verbroedering en eendracht voor den aanstaanden strijd. Het is nu 40 jaren geleden dat dank aan de heldendaden van onze voorgangers, die we met fierheid begroeten met den onsterfe- lijken naam van Bokkenrijders, de liberale kliek uit ons stadhuis verjaagd is geweest. Aan u, kiezers, Zondag toekomende te be slissen of gij de deur van ons landhuis, die over 40 jaren voor hen gesloten is geweest voor onze tegenstrevers wederom wilt openen. Neen voorzeker, want nooit in ons politiek strijdperk hebben wij eene verzameling van ver achterlijker tegenstrevers ontmoet Leest hunne dagbladen zij bele'edigen en verachten malkaar... Daar ze malkander zoo beleedigen en verachten, moet de deur van ons stadhuis voor hen gesloten blijven. Want onze Aalstersche bevolking is te aèf1.'®' en te braaf om door zulk bestuur geregeerd te worden. Ik denk dus onnoodig u eene vergelijking voor te stellen tussclien ons huidig bestuur en dit van over 40 jaren, u herinneren hoe het mildadig liberaal bestuur durfden voor dragen in zijne begroeting voor de policie- agenten 600 fr., maar gelijk met hun heden- daagsch pensioen nog de helft niet van hunne tegenwoordige jaarwedde die kan klimmen 'tot 1400 fr. In 1870, 300 fr. voor publieke feesten, nu 10000 fr. Over 10 jaren schoolbegrooting 40,000 fr. Nu 223,000 fr., som die wij volgaarne zullen zien vermeer deren en stemmen indien liet noodig* is. De huidige controleurs zijn begonnen met alles te beknibbelen en hebben geëindigd met alles te stemmen door ons voorgesteld, allen behalve eene uitzondering (Do Windt) Bewijs dat zij bekennen dat ons bestuur wijs en vooruitziebtig handelt. Een punt van ons programma nochtans, dat ze altijd bestreden hebben, een artikel der begrooting waarvoor ze nooit geen enkele duit gestemd hebben het vrij onderwijs, de aanneming van scholen deze waren vrij,< maar katholiek en niet onzijdig, 't zij godde loos en onzedig. Om die reden alleen moet gij tegen hen stemmen. Ja, boven de stoffelijke belangen hebben ivij nog een hooger ideaal, een verhevener streven de godsdienstige, zedelijke belan gen, die eindelijk uitkomen op die van het vrij katholiek onderwijs. De familievader meester van eigen haard en huis, moet ook meester zijn van de ziel zijner kinderen, zijnen koslbaarsten schat, waarover hij moet en zal beschikken onder ons katholiek bestuur, vrij en fier als een koning zelf. En als besluit, dit zijn de vurige wenschen van uwen schepene van onderwijs onder een katholiek stads- en staatsbestuur de heil zame vruchten plukken van het xbetsont- werp Schollacrt, dat de vrijheid vanonder wijs, van geweten, de vrije keus der school voor den familievader verzekert. Dus ten strijde eensgezind Voor ons katholieken, niet alleen in poli tiek, maar van overtuiging en zeden gelde ons schoone leus In omnibus caritar Broederlijkheid en liefde in alles en voor alles «.(Langdurige toejuichingen). M. De Ilcrt gewaagt ook van de verbete ringen voor het volk gedaan en zegt dat er slechts een liberaal tegen die verbeteringen gestemd heeft. Men verstaat van waar do wind komt, zegt spreker, hetgeen heel de zaal in een lach doet uitbarsten en toejuichen. Spreker hoopt ook toekomende week de traditioneel^ bokken wandeling te zullen kun non doen. (Toejuichingen). Toen ik acht dagen geléden, do trappen van dit verhoog afsteeg, zegde men mij Ge moet Zondag toekomende uwe redevoering- aan de vergadering der burgers herhalen. Ik was dus vandaag gekomen om aan dit verzoek te voldoen en ik had mij te dien einde ruimschoots voorzien van allo stukken die in mijne bevestigingen tot staving zouden kunnen ingeroepen worden. Het spijt mij, dat ik hier geene lange redevoering kan uitspreken en in al do bij-, zonderheden treden, waarover ik acht dagen geleden handelde. Doch de oogenblikken waarover ik .beschik zijn veel le kort om mijn ontwerp üit te voeren. Ik moet mij dus schikken naar de omstan digheden en mij bepalen bij een enkel punt. Overigens talrijke toehoorders hebben de ge legenheid gehad, mij over acht dagen te aanhooren een volledig verslag, van wat ik zegde, verscheen in den loop der week in De Volksstem zoodat ik denk, dat gij bijna allen, zijt op de hoogte gebracht van hetgeen ik in de vergadering der werklieden, de eer had voor te dragen. Eenieder heeft dus ook kunnen naspeuren, of mijne bevestigingen van over acht dagen, de waarheid, de volledige waarheid zijn. - En indien iemand bevonden had, dat het minste deel mijner bevestigingen onnauwkeurig of valscli zijn, dan noodig ik, dien persoon uit mij hier, in liet openbaar, te willen logen straffen. (Toejuichingen) Men beschuldigde mij dus, de neuingdoe- ners te willen ten onder brengen en ten nadeele dier neringdoeners, mijne zakken Le willen vullen. Ik heb u bewezen, dat dit valschheid, leu gentaal en laster is, waartegen ik ten hevig ste moet protest aanleekenen en nogmaals mag ik hier hoog eti luide verklaren, dat ik steeds niet anders voor doel heb gehad, dan onze tegenstrevers met doeltreffende middelen te bekampen, de in vergelegenheid zijnde werklieden, in hunne zaken bij te slaan, en verders liet goed zaad der katho lieke drukpers kwistig rond te gooien, zoo als het' ten dringendste noodzakelijk is voor 't behoud onzer katholieke grondbeginselen. Maar nu vandaag, verscheen er in het liberaal orgaan, Du Volksgazet van Aalst, eene andere aantijging, die reeds voor de zooveeisto maal wordt opgedischt en waar mede men do kiezers wil aanlokken, alhoe wel het hier slechts eene oude verslelene koei geldt, die de liberalen nogmaals uit den gracht opdelven. Zo komen nogmaals voor den dag, met do doodgejaagde kwestie van do stadskas, en zo durven beweren, dat ilc, in deze zaak, geld ontving, uit de handen van de familie Van den Bossche, geld, dat met volle recht in de stadskas moest terecht komen. Over omtrent een jaar, bad ik de gelegen heid, in don gemeenteraad de kwestie van de stadskas aan te vatten, naar aanleiding van de altijd voortdurende aantijgingen, die de liberalen durven naar het hoofd slingeren van hel katholiek stadsbestuur. Ik mag ver klaren dat de liberalen e'r dien keer, gelijk hel menigmaal gebeurde, van eene kale reis! terug kwamen. Doch-de' liberalen hielden! zAoli gehelen en De Volksgazet gebaarde van niets te weten. Ze gaf zelfs geen verslag van de zitting. Dan is er iemand anders opgestaan, om de verdediging der liberalen in handen te nemen in het Land van Aalst en in De Werk man verschenen hevige aanrandingen tegen het gemeentebestuur en tegen mijnen per soon. Dadelijk zond ik aan Land en Werkman een klinkend antwoord. Maar M. Daens vond dit antwoord wellichtste raak, daar hij naar middelen uitzag om- te ontsnappen aan de opname van mijn schrijven. Hij schreef mij dus een brief, die voor mij een volledig getuigschrift is, waardoor hij zelf bekent, dat ik in de zaak Van den Bos sche gansch onberispelijk heb gehandeld. Ziehier liet schrijven van M. Daens 26e Februari 1911. Heer Dr De Na ever, Ik begeer u eenige woorden le schrijven. 1. Ik alleen heb dit artikel opgesteld. Nie mand wist er iets van niemand heb ik ge raadpleegd. 1° Hij (het artikel), was niet tegen u ge richt, volstrekt niet j; de proef ziende, dacht Zal M. De Naeyier, dit niet slecht opne men Alles wat ik aa-nhaalde, is verteld op de Rechtbank en staat.in dereden van Pries ter Daens ik schijijf dat gij den goeden raad gaaft alles bekend te maken zonder u bleef alles geheim.dan als allen zwe gen, gij die noch schepene, noch raadslid waart, waarom moest gij da zaak verder drijven tegen uwe vrienden Van den Bos sche Wie mag het slecht opnemen, dat gij uwe belangen en die uwer kinderen behar tigt In dien zin sprak ik aan vele liberalen en zal het lieden in dé'gazet verklaren. S U hartelijk groetende. (get.) P. Daens. In het Land van Aelst dat verscheen op Zondag 29 Januari 1911, lezen wij inderdaad, onder het opschrift Droeve Herinneringen P. S. Mijnheer De Naeyer, zendt mij een lange antwoord, do helft der eerste bladzijde. Was ons artikel tegen i.em gericht Wat deed ik, dan aanhalen, wat voor de Ilecht bank en in de Kamer is verklaard Mijnheer De Naeyer gaf den[, goeden raaddo zaak hekend te maken aan het schepencollegie daarna als allen zwegen, moest hij schepene noch raadsheer, dc zgjuk voor 't gerecht doen brengen ?En als privaat persoon, mocht hij zijne persoonlijke be,langen niet behartigen Die verklaring heb ik sedert lang publiek gemaakt. (get.) P. Daens. Dan lieb ilc aan Mijnheer Daens een inge kort antwoord gezonden, dat verscheen in het Land van Aalsp van 5 Februari 1911. Ge ziet Mijnheeren (lat de getuigenissen van M. Daens volledig en'klaar zijn en met volle reclït, mag ik die getuigenissen doen gelden, aangezien zij uitgaan, van iemand die mij gedurende lange jaren en zeer hevig bestreed(Toejuichingeii Ik zou overigens, indien de tijd het mij toeliet, kunnnen bewijzen, door do menigvul dige geschriften die ik hier heb medegebracht dat ik waarlijk in deizaak Van den Bossche hebgehandeld, ppeenoganschc onberispelijke en levens op eene uiterst toegevende wijze. Doch ik wil niet gelijk onze tegenstrevers, een lijk uil. liet graf halen. Ik wil niet do zoo pijnlijke wonde é'ener achtbare familie wederom openrukken, ik wil niet zooal; onze tegenstrevers, deze zoo diepbeproefde en achtbare familie martelen en kruisigen en daarom zal ik in geené bewijsvoering treden, maar mij enkel bepalen, bij de getuigenis die ik daar zooeven inriep. (Toejuichingen.) Gij kiezers, zult in dit geval gelijk in deze die ik over acht dagen hier besprak, in volle vrijheid en volgens uw geweten oordeclen cn ik heb geen den minste twijfel, dat ge mij door uwe stemming, eene volledige goedkeu ring en uw voortdurend vertrouwen zult schenken. (Langd. toejuich.) M. Van den Bremt verontschuldigt zich do gewoonte niet te hebben voor zulk een talrijk publiek te spreken. De werklieden, zegthjj, zijn sinds eenigen tijd veel vooruitgegaan. Zij hebben, dank aan de katholieken, net' stemrecht bekomen voor allo kiezingen, wftar hunne belangen le verdedigen zijn en hebben overal hunne ver- t ege n w o ord igers De werklieden, zegt hij, zal ik steeds uit al mijne krachten helpen en hunne rechten verdedigen(Toejuiobi ngen. Spreker belooft ook dót de burgers steeds op den steun van de^verkerskandidaten zul len mogen rekenen. Hij dringt er ook op aan, dat de vakscho len steeds zijne bijzondere zorg zullen heb ben omdat de vakscholen ons goede werk lieden moeten bezorgen,, Vroeger kwamen Dutsche muzikanten hier een deuntje spelen om een cent te verdienen. Nu komen nog Duitschers, maar 't is om hier in fabrieken meestergast te komen spi len en do vetste loonen op te strijken. Wij moeten zulks, trachten te veranderen en zullen er geraken, door ons vakonderwijs te steunen en bij le staan. (Toejuichingen). M. Van den Steen handelt over de wege nissen en haalt aan wat ljet katholiek stads bestuur reeds gedaan heeft om de wegenisscn en dus do grondwaarde te vermeerderen. Onze tegenstrevers schreven destijds en nu nog over den Boulevard Wildernis, en 't is juist op den Boulevard 'Wildernis dat zij hunne kasteelen gaan bouwen. Hunne eigene gronden zijn er door in waarde geslegen. Petrus Daens beweert in zijne gazetten dat het werkvolk niet tussclien de rijke meii- schen moet wonen. Wij zijn van een tegenovergesteld gedacht. Het werkvolk moet en mag tussclien de rijken wonen, 't Is hel beste middel voor de toenadering- tussclien beide standen, (toej) Ons gemeentebestuur vereenigt hen en op de Prins Alberllaan, zal rnen van alle klas sen der samenleving- aantreffen. Het spreekwoord zegtDe kunst is moei lijk en krilikeeren gemakkelijk. Welnu M. Daens kan niet anders dan kritikeeren. (Loej.) M. Van de Velde sluit zich ten volle aan bij de woorden van M. Van den Bromt, en dankt met hem do wei-klieken, die liem een kandidatuur vereerd 'hebben. Hij drukt verder zijn spijt uit, dat hij door zijne vrienden bek'ampt wordt omdat hij bij M. De Naeyer meestergast is. Spreker geeft daarover uillegen verzekert, dat hij op zijn steeds aan M. De Naeyer zal onder danig zijn, doch indien hij gekozen wordt, de belangen der stad Aalst eii der werklieden in hem steeds een rechlzinnigen verdedigen zullen vinden, (toej). Spreker legt uit hoe hij achtereenvolgens bij M. M. Leirens en hij liberale patronen ge werkt heeft, steeds zijne chrisleno overtui ging- en het belang der werklieden blijvende verdedigen (toej.) Vorder legt M. Van de Velde uit, wat hij reeds gedaan heeft, toon hij vroeger* deel maakte van den gemeenteraad, zoo voor bureel van Weldadigheid, als voorde werk lieden. Dit laatste verkreeg hij door bemid deling van schepene Meert en hoopt dat dezes zoon M. Louis Meert toekomende week zege vierend uit den strijd zal komen (toej.) Ook voor de Vakscholen, Werkbeurs heeft M. Van der Velde zich te pande gesteld. Ilij herinnert er levens aan, hoe hij de so cialisten van het landhuis heeft verjaagd. Wat ik zal doen in do toekomst, is eenvou dig Mijn plicht, 't is te zeggen, de nood- verkeerenden helpen. Hier is hel mijn piicht". hulde te brengen aan M. Moyersoen, - de ge liefde Volksvertegenwoordiger, aan wie ik reeds zoovele gevallen heb aanbevolen, dio voor meest allen de gewenschlo uitslag- kreeg. Sprekende over do Werkerspensioenen, drukt M. Van de Velde de hoop uit, dat geestelijken en nijveraars een deel hunner winsten zouden afstaan ten einde aan de arme werkers een degelijk pensioen te kun nen bezorgen. Hij toont het voorbeeld der fabrieken Roos-Geerinck-en De Naeyer, waar er bin nen kort eene som van 50.000 fr. zal kunnen aan do pensioenen besteed-worden. Spreker brengt ook-aan allen de beroemde spreuk Rerum Novarum voor oogen en drukt de hoop uit, nu onze volledige lijst to zien zegepralen, ppdatzulks de voorbode zou zijn, der volledige zegepraal van Mei 1912. Hij brengt ook de spreuk Ziel verloren, Alles verloren voor oogen, cn doet een oproep tot de aanwezigen steeds le blijven werken, om de ziel der kinderen van de godde loosheid Le vrijwaren. (Lang. toej.) M. de Béthune verklaart, dat alhoewel bijzonderlijk voor Mijlbeek gekozen, hij toch eenige woorden lot do kiezers der stad wil zeggen Wij zijn hier ten andere niet om te werken voor deze of geene straat, dezen of genen stand, maar voor heel de stad en do belangen der katholieke partij. Wij zullen niet spreken over ons program ma. 't Is reeds genoeg uitgelegd, doch ik wil u eenige woorden zeggen over het verband tussclien wetgevende en gemeentekiezingen. Overal is een monsterverbond aangegaan tussclien onze tegenslrevers om de katho lieken te verjagen. Gij allen weet wat de katholieken gedaan hebben voor landbouwer en werkman. Sinds eenige jaren zijn ook maatregelen genomen, en andere zullen volgen, voor het verdedigen der belangen van burger en neringdoende. Spreker doet een oproep tot de aanwezigen om aan te dringen bij vrienden en kennissen, ten einde de wankelbare kiezers, tot onze groep le brengen, 't Zijn de kiezers zonder vaste opinie welke wij bijzonderlijk lot ons moeten zien te roepen. Indien elk onzer maarzoo een twijfelach tige wint, zullen wij reeds vele stemmen winnen. Ik vraag dus aan allen bun plicht te doen. Wij mogen dan verzekerd zijn van de zege praal. Spreker vergelijkt met Gent, waar de katholieken thans den strijd hebben aange gaan, om te trachten, het stadhuis uit de handen der geuzen te rukken, die hen willen verdringen. In Aalst is het anders. Aalst is de eerste katholieke stad der provincie en wij hopen dat zulks nog lange jaren zal blijven. Daarom zullen wij de geuzen van het stadhuis hou den. (Langdurige toejuichingen). M. DE BURGEMEESTER heft de zitting en sluit do vergadering, met de hoop dat al de aanwezigen zich Zondag toekomende terug in de zaal zullen bevinden om de overwin ning te vieren. Het is nu reeds 45 jaar dat de katholieken meester zijn op 't stadhuis. Ik hoop dat de Almachtige mij nog 5 jaren te leven zal geven, ten einde de 50ste verjaring der katho lieke heerschappij te helpen vieren, (geest driftige toejuichingen) -•fc. De vergadering ging in de beste stemming uiteen. Dag Jan Wat geluk van u te zien. Geeft mij de vijfKent ge mij niet? Ik ken u zooveel te beter. Gij zijt een der braafste menschen van Mijlbeek, 'nen man van uw woordnog eenen van 't goed bloed. Goeden dag, mijnheer Jan, ilc moet u 't een en 't ander zeggen. Wij moeten er 'nen keer een half uurken afdoen om een praatje ie doen. Ge zult ge wel eenen mee pakken hein Kom, we gaan er eenen op zetten. Santé, Jan Santé,mijnheer Doen of dat wij thuis waren, hein Jan Ons niet geneeren Een goede brok eten kan geen kwaad doen. Speel ze maar binnen, man. Het en is toch alle dagen geen kermis, hein Voor mij toch niet, mijnheer!... En nu, een sigaar, Jan Van mijn beste, zulle. Van diesöort, zult ge er niet veel doorge trokken hebben. Een ferme sigaar als 'tbuiks- ken goed gevuld is, dat is de deugd, nietwaar Jan Dat doet deugd! Ja, mijnheer, ja, mijnheer. En voor 't. sluiten, liier zie Jan, eenpaarden oog van vijf frank Drinkgeld mag er altijd bij zijn... En nu op mij eens gepeinsd, liein Jan, op 15 October. Ik stel mij voor en 'kreken op u... Wij geven de katholieke bokken een ferme scliup op hun.... v.'r- v Jan. Jamaar, ja maar mijnheer! Dat zijn andere papieren Ik heb mijn vast gedachtik stem voor de katholieken, zulle, daar is geen om zien naar Al gaaft ge mij 'nen os op den hoop toe, nog en was er geen veranderen aan. SalutMijnheer I... MARKTPRIJZEN Aal&t.10 October. Hopmarkt, vaster, hoopers fr. 160, verkoopers fr. 162.50. Anderlecht, 10 oct. Verkensmarkt, te koop 3533, prijs per kilo op voet 0,91 a 1,10. Dendermonde, 9 oct. Tarwe 20,00; rogge 17.50; haver 21,00; lijnolie 95; koolzaadolie 73;id. gezuiverd 77,50; lijnkoeken 25,5Q;koolzaadkoekerf meststof 13,00 boter 3,50 eieren 3,30 aardap pelen 8,50; graan van La Plata 44.00 id. Indié Camphore 34,00; 80 groote hoornbeesten. Leuven, 9 oqt. Landbouwtarwe 20,00 a 00,(JUi; handelstarwe 19,50 rogge 18,00; voe- derhaver 19,50 brouwhaver 20,— koolzaadolie 75,00; lijnolie 95,00 strooi 5,50 hooi 10,00 bo ter 4,00 tarwebloem 26,75 gort Remy 30,75 tarwezemelen 15,75; lijnkoeken 24,75 eieren 3,40. aardappelen 9,50 a 0,

De Volksstem | 1911 | | pagina 3