Op tijd en stond büitenlandT DE ONBEKENDE WEES NIEUWSBERICHTEN. Kiezers leest dit en oordeelt 't Wit Stoopke van Jacques Neefs Botsing tusschen douaniers en smokkelaars. Verleden nacht had tusschen Roisin en Bavay, aan de Belgisch-Fransche grens,eene botsing plaats, tusschen tolbeambten en smokkelaars... Twee douanierslagen er in eene gracht verborgentoen zij eene groep gewapende smokkelaars zagen aankomen. De brigadier der douaniers ging op den steenweg, zijn hond naast zich houdende en riep het ge bruikelijke Ilallo dé douanen Een der smokkelaars loste een geweerschot op den hond en tiet arme dier werd op den slag gedood. De brigadier vuurde dan zijn revolver af en de andere douanier kwam ook toegesneld om zijn overste te helpen. Op dat oogenblik losto verscheidene smok kelaars vuurschoten op de beide tolbeambten. Re brigadier kreeg een kogel in den rech terarm, terwijl zijn gezel eene lading- lofcd in de been en kreeg. Daarop vluchtten de smok kelaars weg. De toestand der gekwetsten is zeer beden kelijk. v/V* Ik ben maar een eenvoudige werkman, en trek mij niet veel aan van politiek. Nu toch met deze dagen moet men gazetten lezen willen of niet. ik vind daar bij het thuis komen liet vuilblad van de socialisten, dat ik haastig overlees. O die leelijke mannen, dat ik geheel den dag niet moest werken en beter kon schrij ven, ik maakte eene gehecle gazet op om al dio leugens plat te leggen.... maar ik heb maar eenige minuten tijd... en ik kon het niet meer kroppen, er moet toch iets uit. De socialisten lachen en spotten met die werklieden die stemmen voor dezo dio hun een glas bier geven, of een kaartje voor een zak kolen of oen brood ik vraag mij af sedert wanneer een work van liefdadigheid een beletsel is van voor iemand to kiezen... als dat maar is dat mon voor niemand mag stemmen dan voor deze die nooit iets geven en alles voor zich houden... dan zeker zullen de socialisten veel stemmen hebben en zon der moeite er door vliegen met de volstrekte meerderheid. Aan arme me.ischen aalmoezen geven is een goed werk of slecht, 'tis 't een of 'tan- dero Als het een slecht werk is, laat dan de katholieke het maar voort doen, hoe meer slechte werken zij verrichten, hoe min stem men zij zullen krijgen, en 't is juist dat wat gij, socialisten begeert en bewerkt. Is het een gbed wêrli dat iedereen goedkeurt en Necl hertefi wint, maai* dah valt gij- erAiop. uit... en waarom doet gij liet ook niet Wat verder lees ik nog Van 21jaarkun- nèn priester worden; go'ziet dat die mannen nog goed hunnen catechismus kennen dat ze éénen priester noemen van 21 jaar oud en dan zal ik softens een en socialist noemen die to betrouwen is, maar wij zullen allen mee vruchteloos zoeken en niemand vinden. Om te toonen dat ons kiesstelsel onreclil- veerdig is en de ouderdom moot vervoegd worden, geeft do roodo schrijver een verplet terend bewijs van 18 jaar mag men trou wen en een gezin besturen Maar jongen toch als ge toch geen consciëntie meer hebt en aan niets geloofd, zegt dan ook maar aan 10 jaar mag mon zich verdrinken Wie kan u dat beletten En daaruit moet dan volgen als besluit... dat ons kiesstelsel onrechtvoerdig is en dat het zou heler zijn moest liet land bestuurd worden gelijk een huisgezin bestuurd wordt door een jong koppel van 18 jaar,dan zonden wij ne gang gaan 5e Vervolgd. Alle drie waren zij in den tuin die zich voor hunne woning uitstrekte, rond eene tal'el «neergezeten, wanneer zich eene kloosternon 4e.ii hunnent aanbood, dio" Roza van wegë* de nbdis-uitnoodigen kwam zich eens naai' liet 'klooster te willen begeven. Do goedo vrouw, voelde zich door dit bericht smartelijk aange-, daan, en onwillekeurig viel haar blik op hare pleegdochter. Zou ik u vergezellen, moeder vroeg de argelooze kleine. Wel zeker niet, zegde h'lrik hierop, fluks ga ik aan den oever der zee met den hengel visschcn, eu gij moogt mij daarheen volgen, oin in het duinzand schelpjes te zoer ken. Clementia, ten hoogste verblijd, ging dade lijk haar strooien lioedjo opzetten en hare pleegmoeder, over de boodschap der eer waarde overste zichtbaar bekommerd, stelde tzich, ganscli in gedachten verzonken, opgang «naar liet St-L'rsula-gesticht. Dadelijk werd zij er in een spreekvertrek binnengeleid, alwaar zy niet lang op de komst der abdis hoefde te wachten. Dag, Roza. sprak de kloosterlinge haar minzaam groetend hoe vaart dementia Is aij u dan naar hier niet gevolgd God zij dank, haar let niets, mevrouw, doch zij verkoos met mijnen echtgenoot ter wandeling uit te gaan, en ziedaar waarom ik haar niet mede heb gebracht. 't Is betrekkelijk dementia dat ik u ver langde te spreken, doch wees gezeten...gij zyt vermoedelijk van do reis vermoeid... En dat durft andere menschen uil noe men... menschen die zooveel verstand hebben in den' top van den kleinen vinger, als de roode schrijver in geheel den omtrek van zijn zijn dik lijf de groote blauwen neus meege rekend. En dat hitst de burgers op tegen de coöpe ratieven die de burgerij in den grond booren en ze spreken van coöperatieven en bazars die er nog zullen komen en waarvan geen schijn van waarheid is en in tusschen zwemmen zij zeiven in 't geld der werklieden dat zij in hunne eigene coöperatieven door alle dwangmiddelen afpersen... en dat zelfde artikel sluiten zij met dezen oproep Bur gers stemt voor de socialisten En dat valt uit metgebeele manifesten op katholieke patroons dio 0,25 fr. per uur be talen,""en ze zwijgen over liberale patroons die in"'t zelfde artikel er maar 21 geven (cijfers die zij zelf opgeven), en schoonste van al,zij kunnen geen enkelen socialist noe men die meer geeft... Ze roepen dus luide dat zij niet deugen maar toch, stemt voor de socialisten O die valsche mannen en volksbedriegers weetgijTioe zij klappen Laat ons roepen van Coöperatieven, Bazar en Tiets; Van al die leugens blijft er tocli iets Maar 't zal juist contrarie zijn in de kiezing van. Zondag Van de serieuze menschen krijgt gij niets GeteekendFriets. DUITSCHLAND. Patroonsvereeniging te Berlijn. Het internationaal komiteit van liet ver bond der vereenigingen van wevers en spin ners is gedurende 3 dagen te Berlijn verga derd geweest. M. Lindequist, slaatssekreta- ris heeft ze ontvangen, en er op gewezen dat de katoenkweek veel veld won in de Duit- scho koloniën, vooral in Afrika. ENGELAND M. Balfour houdt eene redevoering Op 24 October gaan do Kamers open. M. Balfour heeft het daarom goed gevonden eene groolo redevoering uit te spreken, waarin hij de werking, de houding der unio nisten kenbaar maakt voor dezen komenden zittijd. De unionisten zullen een hevigen strijd leveren om do Engelsche grondwet terug te brengen tot hare traditionneele ba sissen en zullen trachten een einde lo stellen aan do opperheerschappij van eene eenige Kamer. Met alle middelen zullen zij zich ver zetten tegen den Home Rule toe le ken nen aan Ierland, wat de eenheid en de zeker heid van het Rrifs'eli keizerrijk in gevaar brengt. Als opbouwend program stellen de; unionisten voor Uitbreiding van den klei-, hen eigendom op het. platteland wijzigjngj van de wet op den,.bijstand «aan de behoefd-', gen hervorming van do Lordskamer enj instelling van het hervormingstarief (Tariff reform}. Naar Indië. Wij hebben gemeld dat de Engelsche vor sten in de aanstaande Lento eene reis naar' Indië wilden maken. Zij zullen ze niet doen zoo de oorlog tusschen Italië en Turkyë niet geëindigd is. -Do Engelschen vreezen voor de Indische onderdanen die in woeling zullen komen zoo de oorlog met Turkyë nog lang voortduurt. Nijverheidsraad. De Engelsche regeering heeft de inrich ting-besloten van een nijverheidsraad, waar aan al de geschillen tusschen kapitaal en arbeid in de nijverheid ontstaan, zullen on derworpen worden. M. Masquith is alge- meene nijverheidscommissaris. Er maken nog van deel 12 bedienden on 12 werklieden. De boerin nam eenen stoel aan en wachtte met een zeker gevoel van benauwdheid waar op het gesprek zou uitloopen. Reeds zeven jaren zijn heengevlogen,her nam de abdis met bewogen stem, sinds den verschrikkelijke!! nacht op welken ue moeder van haar dien gij tot uw kind hebt aangeno men, eene schuilplaats in uwe but kwam verzoeken. O ja,ikherinner-het mij als-waro't slechts gister geschied, mompelde Roza. rAngelina vertrouwde aan uw edelmoe dig hart de zorg van baar kind gij verhoudt u er toe haar hartelijk lief te hebben, en die belofte zijt gij dan ook met eene voorwaar moederlijke genegenheid gestand gebleven. Roza knikte bevestigend met het hoofd. Niet op de wereld zult gij eene belooning vinden, evenredig aan eene zoo treffende zelf verloochening-, vervolgde de abdis doch die wacht u gewis daarboven, in een beter vader land. Eenige tranen kwamen Roza's wimpers be vochtigen tranen van zalige vreugde, zooals de herinnering aan eene edele daad ons soms ontperst. Nochtans bleve uw werk onvoltooid, in dien de arme weeze van eene kristelijke op voeding, van een grondig onderwijs ging ver stoken blijven. Diensvolgens zult gij er toe moeten besluiten, u,althans voor eenigen tijd, een pijnlijk offer te getroosten, en u van dit dierbaar kind te scheiden... Ween niet zoo bit ter, beste Roza, Clementia's welzijn vergt van u dit offer.Angelina's dochter zal eeüige jaren dees klooster komen bewonen, tot dat hare studiën zuilen voltrokken zijn. Gij weet toch hoezeer ik haar bemin, en derhalve zal het haar hieraan niets ontbreken. ITALIË Sluiting der fintoonstelling De tentoonstelling van Turin zal op 10 November gesloten worden. Tot hiertoe heeft men nog niet geboord van een brand. Het wil lukken. MEXIKO 1 Overstroomingen Mexiko heeft veel—tegenslag. Nog altijd woekert de burgeroorlog, eu op den hoop toe is er in bet Noordren Zuid-Westen eene erge overstrooming geweest. Colorado heef! erg te lijden gehad. De schade bedraagt vijf millioen dollars. BRAZILIË Stortregens Na regen zonneschijn, zegt bet spreek woord, en wij keeren het om Na zonne schijn regen. Overal hoort men van groole en geweldige stortregens. Brazilië weet er van mee te klappen. Over een achttal dagen hadden de stortregens opgehouden, maar nu beginnen ze opnieuw leelijk weer te spelen. In den Staat Sin I e CaLharina doen deze re gens veel' kwaad/ Dq fctad Brumenar met 300C0 zielen, zooietS "SlS Aalst is meest be proefd. Brussel; Door een paard gebeten. Een kleine gast van 12 jaar, zekere Francois U.,, wonende met zijne ouders in de Sama- rilaanschevrouwstraat, ging gisteren le dicht bij een paard staan iirdo Hoogstraat en bood aan het dier een aardïrppel aan. Het beest pakte hem bij de borst vast en slingerde hem tegen de steenen. Het aim slachtoffer dut erg gebeten was werd naar het hospitaal gebracht alwaar men het verzorgde. De policie heeft proces verbal tegen den eigenaar van het gevaarlijk paard opgemaakt. Geheimzinnige dood. In de Pelikaan straat werd een man dood in zijne mansarde gevonden. Het parket deed een onderzoek dat bewees, dat de man niet aan vergiftiging, maar aan eene hartkwaal bezweken is. Onvoorzichtige. 'cfiauffeursHet par ket heeft M. V..., doen aanhouden daar hij dc dader van het autoongeluk der Molen straat is. M. Louis Desmedt wilde de straal overste ken toen hij door den auto van M. V..., om geworpen werd. Hij werd 10 meters ver ge sleurd. Zeer erg gekwetst zijnde bracht men hem naar het hospitaal over alwaar liij over leed dezen morgen. Paard op hol. In de Valkstraat, ging gisteren een paard ophol, het liep in dolle vaart de Hoogstraat in. De voerman kon het niet bemeesteren. Een voorbijgan ger Jan Depreest, uil do Abrikozelaarstraat, werd omgeworpen. Toen men hem opnam bestatig-de men dat'hij deii voet verbrijzeld' had. De man bekwam ook inwendige won den, Proces-kerbaal té -opgemaakt'. Werk'ongHük. -r- Om 10 1/2 ure van den morgen was M. J. Mathys, werkman, bezig aan 't plaatsen van een telefoondraad in de Handelaarstraat. Eensklaps viel een stëen van het dak en trof een kasseilegger in den rug. De man werd erg gekwetst en moest naar het hospitaal övergebracht worden. IJoodelijke val.,-Laatst viel M. Kes- temont, wonende in de Valleistraat, van den trap. Hij werd zonder kennis opgenomen op den vloer van den gaii£. Do gekwetste had den schedel en verscheidene ribben gebro ken. Gisteren is hij gestorven. Do dokter die de begravings toelating moest afleveren beeft ze geweigerd. Het par ket heeft een onderzoek begonnen. Diefstal. Over acht dagen kwam een bijzondere zeggende Leon B..., te zijn zich in eene kamer van liet huis der echtge- nooteil G.op den Waverschensteenweg vestigen. De kerel werd sinds tweo dagen Ja maar, wij zullen van liare tegenwoor digheid beroofd zijn meende Roza. Zij zal echter meermaals naar de hut overkomen, goede vrouw, viel haar de abdis levendig in de rede, efi, op uwe beurt,kunt ge haar hier op elk uur van den dag kornen be zoeken steeds zult gij ons welkom zijn. de mentia zal hen immer%eminnen, die den laat- ste'n .ademtocht barer móéder opvingen altijd zal zij het kind van Ülrik en Roza zijn. Bij deze laatste woorden, kwam Leonora's beeld de arme moeder weer duidelijk voor den geest staan en met.eenen zucht antwoordde zij Helaas reeds te veel heb ik aan den lij denskelk gedronken wreedelijk zag ik mij verlaten-door-hért' kimf.'dat ik; met mij no melk had gevoed... Ach mevrouw, ware Leonora mij bijgebleven, min smartelijk zou mij het scheiden van Clementia vallen. liet was licht te béspeuren dat de innige smart van Roza do o^rsto diep in het hart greep. Bedaar toch, sprak zij', de Allerhoogste zal u met den veroischten moed toerusten,om gelaten ii aaii den wlhfcijner heilige Voorzie nigheid te onderwerpen, en in do gevoelens van diepe godsvrucht1^ie u bezielen, zult gij troost in uw lijden vinden. Ik heb ook talrijke en vreeselijke smarten geleden ik zag mij uit de armen gerukt van hen wie ik liefhad...Dan heb ik mijnen toevlucht tot God, den besten aller Vaderen genomen, en omdat ik in ver trouwen mij tot Hem had gewend, zalfde hij liefderijk mijne wonden. De abdis hield eend poos met spreken op, als wilde zij smartelyke herinneringen ver drijven, dan hernam zij Wilt gy dus er in toestemmen, goede uioeder, mij Clementte toe te vertrouwen i Ik jiiet meer gezien, men deed opzoekingen en men bemerkte "weldra dat men mei een dief te doen bau gehad. Er was om 500 fr. lin nen verdwenen van den droogzolder alsook, de beddclakens van zijne kamer. Men zoekt hem op. Onder een taoci. Een taxi geleid door M. F.., en die zeer dol reed heeft in do Schildknaapstraat, Marie Antoin, wonende in de Madeleinestraat omgeworpen. Het slachtoffer werd erg gekwetst. Na verzorging in eene naburige apotheek werd zij naar huis gebracht. Huishoudsters, oogen open Wilt gij uitstekenden koffie maken,eischt de echte Bitterpeeën der Trappisten Vincart. Wei gert de-» namaaksels. 1500 K Dworp. De misdaad. Het parket heeft gisteren de moordenaars ondervraagd. Beiden loochenen de daders te zijn en be schuldigen elkander. De magistraten denken dat zij door eene twee óndervaging die zaak zullen ophelderen. is het eenige echte Vieux Syslème. Antwerpen. Stoutmoedige diefstal. Dijnsdag namiddag, kreeg de herbergierster van het lmis n1" 25, der Groenplaats, een1 telegram ui t Mechelen, meldend dat in een hotel ë'eiikoffertje was gevonden, waarin' 'ziqli papieren:op haren naam bevonden. Do Vrouw vertrok' onfniddelijk naar Mechelen en herkende het ijzeren koffertje, alsook de papieren welke ten haren nadeelo gestolen waren. In liet koffertje stak 150 frank in geld, twee titels van 500 frank, een spaar boekje op de post met 1600 frank, alsook oen boekje van de Nationale Bank waarop 1800 frank gespaard was. Het kistje was op de slaapkamer der vrouw gestolen. Er waren eerst vermoedens tegen 4 vreem delingen, welke in het huis verbleven, maar deze konden hunne onschuld bewijzen. De dader schijnt een man van rond de 10 jaar oud to zijn, die Zondag in de herberg dei- vrouw heeft vernacht. Verdronken. Gisteren morgend, toen do stoomer Zcebruggc vertrok, is do tweede machinist, zekeren Richard Walter, 33 jaar oud, van Duitschen oorsprong, over boord gevallen en verdronken. liet lijk werd nog niet teruggevonden. Aangehouden. Op de Vlasmarkt werd een genaamde J. W..., aangehouden, die een rondleurder had aangerand, en hem zijn geldbeugel en zijn uurwerk ontstolen laad. Bij de aankomst van den stoomer Vader land werd een Duitscher, zekeren .T. B..., geknipt-, die te Sarrebruck eene diefle met bezwarende omstandigheden gepleegd had. Diefstal. Ten nadeele van M. Bla der, diamantslijper, Oedenkovenslraat, is een molen, inhoudende tweo karat diamant- stof gestolen. Mechelen. Eene opschuddingioehkendeI zaak Eenige jaren-geleden, werd zekere Arijs, tot eene gevangzilling van '10 jaaij veroordeeld, wegens medeplichtigheid in; een diefstal-van 200.000 fr. gepleegd ten na-, deele van M. Dessaiii; Naar hel schijnt zouj thans een persoon, de bijzonderste aanklagen van Arijs, bekend hebben, dat Ai-ijs niet plichtig was en onschuldig veroordeeld werd. Een onderzoek is geopend. Wetteren. Laffe aanranding. Ver leden nacht, rond 11 ure, was de brug- draaier, in dienst aan de Scheldebrug alhier, toen hij op het onverwachts en zonder eenige reden aangevallen werd door zekeren Fl. IIdezer gemeente, en bij middel van een kneuzend voorwerp een verraderlijke slag in volle aangezicht toegebracht werd, zoo dat het bloed uit de groote wonde loeide. Daar er juist een schip in aantocht was, kon de beambte zijn dienst niet verlaten en trok de woestaard naar de woning van den brugdraaicr, alwaar hij op weinige stonden, stoof, stoelen en meer straat op wierp, al waar alles gebroken terecht kwam. Ver- heb het u reeds betuigd mijne eigene dochter zou ik geene grootere liefde kunnen toedra gen. Ik zal mij beieveren in haar hart de kie men aller deugden te ontwikkelen, kortom,ik zal bij haar uwe plaats innemen. Wij zijn ervan onbewust welken rang Clementia in de maat schappij bekleeden zal,en gevolgenlijk hoeven wij haar eene dusdanige opvoeding to geven 'dat zij, zoo te midden van den. Overvloed als in eenen staat van bekrompenheid een genoeg lijk loven slijte. De kloostervoogdes wzeeg. Roza was zoo zeer ontsteld dat zij geene woorden vinden kon om haar gevoelen uit te drukken einde lijk met geweld tegen hare ontroering op staande, murmelde zij met trillende stem Ik zal mij waardig toonen van het be trouwen welk Angelina in mij heeft gesteld. Ik besef maar al te goed wat voordeelen in eene goede opvoeding zijn gelegen, opdat ik het kind welk ik zoozeer bemin er van zou berooven. Edoch, mevrouw, het zij mij toege laten u ile hoop uit te drukken dat het haar meermaals -zal worden gegeven hare grijze pleegouders een bezoek te brengen hare te genwoordigheid zal ons een onuitsprekelijk genoegen baren, en wij zullen er alsdan ons gemakkelijker er van kunnen overtuigen dat wij dit teergeliefd kind niet gansch hebben verloren. Dit beloof ik u ten stelligste, wedervoer haar de abdis, die op het geluid eener klok driftig was rechtgesprongeii, nu roept de plicht mij elders. Ik verlaat u dus,goede Roza, en binnen drie dagen zal ik "Clementia hier verwachten. En de bedrukte vrouw vriendelyk toela chende, verliet Ue overste de spreekplaats. Roza,het hart overstelpt van droefheid,her nam den weg naar hare woning. Het ware schillige dienstbrieven werden insgelijks aan stukken getrokken en liet was maar nadat de nachtwakers, op het helsch lawijd loegedoopen, don kerel vastgegrepen en in het gevang gestoken hadden, dat die dronke mansdaad een einde nam. De baldadigaard is aan zijn proefstuk niet en zal rechterlijk vervolgd worden. Gent. Meisje omgeworpen. Woens dag morgend werd de lOjarige Julie Van den Berghe op de Koopliandelsplaats door eenen wielrijder omgeworpen. Het meisje, werd niet gekwetst. De wielrijder stuikte echter niet liet hoofd op liet gaanpad van liet justi tiepaleis. en werd aan liet hoofd, den rech terschouder en de handen gekwetst. Gebroken. Donderdag morgend, rond half zeven, is'op de Bargiebrugeen kabel van den elektrieken tram gebroken. Daardoor was liet verkeer een tijd lang gestremd. Lokeren. Verdachte kerel. Land bouwer Emiel Original ging Woensdag voor middag naar zijn land. Hij vond er een rogge- opper geheel uiteen getrokken. Toen hij nader kwam en bij middel van een riek hot strooi open wierp, sprong er opeens een man vhn onder, die de vlucht nam. Do land bouwer heeft hem niet herkend. Lijnwaden, katoenen, Van den Bergh- Jouret, Aalst. Ju met. Het gevaar der vuurwapens. Een werkman der glasblazerijen y'an Haniendes, was naar zijn werk gegaan.' een revolver in den zak hebbende. Een ander werkman, Albert Piérart, méenende dat 'net wapen r.iet geladen was, trok dun haan over. Een schot ging af en de kogel trof een 14jarige leerjongen Alfred Dedonder achter het oor. Fouron. Doodelijk ongeluk. lil de houtzagerij Spitz deed zich gisteren morgend een doodelijk ongeluk voor. De neef van den eigenaar was bezig-het toestel der acetyleen verlichting na te zien, toen eensklaps eene vreeselijke ontploffing plaats had. Het toestel, lampen en buizen vlogen in alle richtingen uiteen. M. Splitz kreeg een stuk buis op het hoofd en werd den schedel gebroken. Hij bleef op den slag dood. De ongelukkige was slechts 30 jaar oud. Aan al wie door sickle, vermoeienis, bloedverlies, langdurig verdriet, enz., ten einde krachten is gekomen, schenkt THEO- BROMA nieuwe krachten, nieuwen adem, nieuwe gezondheid, nieuw leven. Gebruiksaanwijzing Bij iedere flesch is eene uitgebreide gebruikaanduidiug met uit leg gesloten. Algemeen depot in Gent. Burgstraat, 38, in de apotheek DE MOOR, 3 fr. deilesch, te Aalst bij al de lieeren apothekers. Marcinelle. Revolverdrama. Sinds lang reeds lagen de mijnwerkers Julien Bourgart en Arthur Dindouve in ruzie, eu reeds herhaaldelijk hadden zij samen ge vochten. Gisteren avond ontmoetten zij elkan der en eene .lievige woordenwisseling ont stond. Eensklaps" haalde Bourgart een revolver lo .voorschijn en Loste ecu sctiot'op zijnen tegenslrijver, waarna hij do vlucht nam Dindouve werd aan 'dennlondgetroffen. Dö revolverJiéld is nog niet teruggevonden. Blamont. Spoorwegongeluk. EéU koopwaren trein, van Schaarbeek naar Aar- Ion rijdende, is nabij Blamont ontriggeld. Twaalf waggons kantelden om, nadorig- gels op eene lengte van een honderdtal nie ters uitgerukt te hebben. Het spoorwegver keer werd geruimen tijd onderbroken en de treins Brussel Namen moesten een groóten omweg doen. Luik. Laffe aanrandingGisteren avond werd een 19 jarige student, Georges Cerollo,.van Hollandschen oorsprong, toen bij uit de woning van een gezel kwam. aan gevallen door een kerel, die na hem eene almoes gevraagd le hebben hem met een revolver bedreigde. De student wilde den aanrander ontwapenen, doch kreeg hierbij een kogel in de rechterhand. De laffe schurk kon de vlucht nemen zonder achtergehaald le worden. overbodig liier melding te maken van de droe ve gepeinzen welke zich in liaar brein ver drongen. Zij zaaide hare tranen langs de baan. en wanneer zij de hut bereikte, getuigden hare roodbekreten oogen van de lievigheid haper smartbij (le gedachte alleen aan dezo schei ding, dreigde het hart haar in don boezem te breken. O moeder, zie eens wat een schatkreet de opgetogen» Clementia zoodra zij de boerin had bemerkt, zie eens wat al fraaie schelpjes ik heb verzameld Wij zijn langs liet woud teruggekomen, en vader heeft mij eenen zoo lieflijken bloemtuil geplukt... Stil stil kleine wildzang, berispte UI rik, die dadelijk aan de wezenstrekken zijner wakkere wederhelft bespeurde dat ,zij hem eene jobstijding aanbracht, moeder is van de lange baan vermoeid, laat haar njet rust. liet kind staarde de goedhartige vrouw, dio met toegenepen hart de stulp binnentrad, teeder aan. Het tijdstip voor hetwelk wij steeds zoo beducht waren, is aangebroken, weende zich afgemat op eenen stoel latende neerzijgen; binnen drie dagen moeten wij van ons dier baar kind scheiden... binnen drie dagen onze Clementia verliezen. ülrik keek zijne vrouw met eene uitdruk king van smartelijke verbaasdheid aan, en Clementia liet van ontzetting de schelpjes uit hare handen glijden. Mij verliezen en waarom? kreet de verschrikte kleine, en haar bevallig gezichtje verschoot teenemaal van kleur. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2